» »

Obvezno cepljenje otrok - Mnenja za in proti?

Obvezno cepljenje otrok - Mnenja za in proti?

Temo vidijo: vsi
««
14 / 124
»»

VelikiTun ::

RejZoR je izjavil:

Razlog zakaj 50 let stari podatki niso relevantni je ker smo s pomočjo cepiv ob rojstvu povsem izkoreninili nekoč zelo problematične bolezni.
Morda v razvitem svetu. Ukini cepljenje pri nas, peljimo otroke nekam v eksote, pa bo injekcija kaj hitro spet privlačna.

zee ::

Razlog zakaj 50 let stari podatki niso relevantni je ker smo s pomočjo cepiv ob rojstvu povsem izkoreninili nekoč zelo problematične bolezni.


Povzrocitelje teh bolezni smo pa poslali na dopust na Mars ali kako? Ti povzrocitelji so se vedno inherentno v okolju, v katerem zivimo.

Malo ZKP1-ja, ni potrebno dosti.

1 - zdrava kmecka pamet
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Okapi ::

Razlog zakaj 50 let stari podatki niso relevantni je ker smo s pomočjo cepiv ob rojstvu povsem izkoreninili nekoč zelo problematične bolezni.
Kot so že povedali pred mano - nehajmo cepit otroke in v 10 letih bodo že spet relevantni. Bi to rad? Ena generacija necepljenih otrok je dovolj za ponoven izbruh epidemije otroške paralize.

Ko kakšno bolezen res povsem iztrebijo, kot so recimo črne koze, potem pa tudi cepit nehajo.

O.

Timurlenk ::

zakaj rabiš cepivo proti otroški paralizi, če lahko greš molit k župniku
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

ThinkPad ::

zato ker rabiš oboje: cepivo + molitev, da bo vse OK :D

Timurlenk ::

sense: your statement makes none
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

imagodei ::

Zdej ste RejZor-ja pomoje malo po krivici zasuli z dokazovanjem kako in kaj. Sicer bi bilo njegovo sporočilo res možno razumet v smislu, da je on anti-cepljenje, ampak če pogledam zgodovino njegovih postov v tole temo, mislim da je povsem razumno bitje.
- Hoc est qui sumus -

RejZoR ::

Ali so res? Tvoja zdrava kmečka pamet ne deluje ravno najbolje. Virusi, ki povzročajo omenjene bolezni ne rastejo ravno na drevesih. Ne bom šel raziskovat v detajle posameznih virusov in bakterij ampak sem prepričan, da so med njimi take, da jih v primeru izkoreninjenja enostavno ni več v nobeni obliki.
Kar bi delovalo če ne bi poznali prevoznih sredstev, kateri so tud eden največjih faktorjev za pandemije in epidemije. Zato se cepljenje ne more povsem ukiniti.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jype ::

Jaz sem škrlatinko prebolel, ker me proti njej niso cepili.

Raje bi bil cepljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Arto ::

Anti-vax prikazujejo, kot da če se cepiš imaš 50/50 možnosti, da umreš ali postaneš invalid, če pa dobiš katerega od teh virusov, imaš pa samo malo vročine. Oziroma ga sploh ne dobiš - "kdo pa še ima dandanes otroško paralizo?".

Matjaz4 ::

Evo vam zanimivo uradno izjavo na IVZ:
http://ivz.si/Mp.aspx?ni=0&pi=1&_1_id=1...

Posebej zanimiv del je tale: V Sloveniji je bilo cepljenje proti ošpicam uvedeno v letu 1968. Osebe, rojene pred letom 1960, so praviloma zaščitene proti ošpicam, saj je do takrat virus intenzivno krožil med prebivalstvom.

Torej preboliš in je mir.

Prej sem nekje zasledil v debati da je vsak 15 strok dobil ošpice ne vme točno kje.... a to da zadnje raziskave kažejo da ima v USA vsak mislim 88 otrok avtizem pa nima veze.

... in nato se je vsul val...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matjaz4 ()

Timurlenk ::

ja


ampak nekaterih pa ne preboliš , da bi blo pol kul, ampak umreš/ohromiš/something
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Truga ::

Matjaz4 je izjavil:

Evo vam zanimivo uradno izjavo na IVZ:
http://ivz.si/Mp.aspx?ni=0&pi=1&_1_id=1...

Posebej zanimiv del je tale: V Sloveniji je bilo cepljenje proti ošpicam uvedeno v letu 1968. Osebe, rojene pred letom 1960, so praviloma zaščitene proti ošpicam, saj je do takrat virus intenzivno krožil med prebivalstvom.

Torej preboliš in je mir.

Ja, prebolis, ali pa podlezes. V vsakem primeru do konca zivljenja ne dobis vec ospic.

Magic1 ::

Truga je izjavil:

Matjaz4 je izjavil:

Evo vam zanimivo uradno izjavo na IVZ:
http://ivz.si/Mp.aspx?ni=0&pi=1&amp......

Posebej zanimiv del je tale: V Sloveniji je bilo cepljenje proti ošpicam uvedeno v letu 1968. Osebe, rojene pred letom 1960, so praviloma zaščitene proti ošpicam, saj je do takrat virus intenzivno krožil med prebivalstvom.

Torej preboliš in je mir.

Ja, prebolis, ali pa podlezes. V vsakem primeru do konca zivljenja ne dobis vec ospic.


Še ena opcija je, preboliš s tajnimi posledicami. Važno da je ne dobiš več...

Na trenutke imam extremne prebliske, da bi bilo potreba takim kar trajno otroke vzet, za otrokovo dobro.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

jype ::

Matjaz4> Torej preboliš in je mir.

Prognosis

While the vast majority of patients survive measles, complications occur fairly frequently, and may include bronchitis, and panencephalitis which is potentially fatal. Also, even if the patient is not concerned about death or sequela from the measles, the person may spread the disease to an immunocompromised patient, for whom the risk of death is much higher, due to complications such as giant cell pneumonia. Acute measles encephalitis is another serious risk of measles virus infection. It typically occurs two days to one week after the breakout of the measles exanthem, and begins with very high fever, severe headache, convulsions, and altered mentation. Patient may become comatose, and death or brain injury may occur.[29]

RejZoR ::

Matjaz4 je izjavil:

Evo vam zanimivo uradno izjavo na IVZ:
http://ivz.si/Mp.aspx?ni=0&pi=1&_1_id=1...

Posebej zanimiv del je tale: V Sloveniji je bilo cepljenje proti ošpicam uvedeno v letu 1968. Osebe, rojene pred letom 1960, so praviloma zaščitene proti ošpicam, saj je do takrat virus intenzivno krožil med prebivalstvom.

Torej preboliš in je mir.

Prej sem nekje zasledil v debati da je vsak 15 strok dobil ošpice ne vme točno kje.... a to da zadnje raziskave kažejo da ima v USA vsak mislim 88 otrok avtizem pa nima veze.

... in nato se je vsul val...


Teb pa logika ne laufa najbolj? Sej tuberkulozo in pljučnico (primer na blef) tud lahko preboliš, pa bi si jo želel, če je opcija, da proti temu sploh nikoli ne zboliš s pomočjo cepljenja?

To z avtizmom pa je itaq totalen bull. Je kje kakšen dokaz o povezavi cepiv z avtizmom? Razen iz strani vsesplošnih paničarjev okoli raznih teorij zarot. A vsebnosti miljavžent drugih kemijskih spojin in težkih kovin v vseh mogočih živilih pa nima nobene veze? Dejmo še povezat kisle kumarice z rakom na dojkah, da bo mera polna. Geez.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

Magic1 ::

Vedno bolj mi deluje ta Matjaz kot en troll, ker kot vidim vsem dviguje pritisk.
Magic

imagodei ::

@Arto,

točno to je problem. Ko ti zdravnik reče, da je treba operirat slepič, ti ob enem pove, da obstaja nek nizek, a ne zanemarljiv procent verjetnosti, da se iz narkoze ne boš več zbudil. Vendar pa je nevarnost pred tabo, otipljiva in veš, da brez operacije zelo verjetno sledi smrt.

V primeru otroških bolezni, je nevarnost navidezno nekje daleč v preteklosti. Vsaj 50 let stran. Redko kdo od danes še zaposlene populacije se spomni kakega prijatelja iz otroštva, ki je podlegel ošpicam ali pa ima doživljenjske posledice zaradi otroške paralize. Zato se opozarjanje na te nevarnosti in cepljenje zdita čisto za lase privlečena. Nevarnost je kao imaginarna, nihče si ne zna predstavljati, da bi v Sloveniji na leto umrlo za razred otrok zaradi komplikacij po ošpicah.


Matjaz4> "Prej sem nekje zasledil v debati da je vsak 15 strok dobil ošpice ne vme točno kje...."

Ne, vsak 15. za ošpicami oboleli pacient dobi komplikacije, vključno s pljučnico, encefalitisom in napadi tresavice. To pomeni 6%. Nekateri od teh bodo umrli.


Matjaz4> "a to da zadnje raziskave kažejo da ima v USA vsak mislim 88 otrok avtizem pa nima veze."

Kratek odgovor: ne.

Dolg odgovor: 5 mamic, ki imajo otročke avtiste, se na konvenciji pogovarja, kako so bili njihovi otroci zdravi, dokler niso prejeli druge doze cepiva. Potem pa je šlo samo še navzdol. To, da je "razvoj" avtizma dobro raziskan oz. da je povsem jasno, da starši neodvisno od cepljenja prve znake avtizma pri otroku prepoznajo pri 18-24 mesecih (kar povsem naključno sovpada s cepljenjem), ko bi pač otrok moral biti dovolj razvit, da bi začel komunicirati z okolico (pa ni!), ter to, da drugi otroci, ki so bili prav tako cepljeni, ne zbolijo za avtizmom, teh mamic seveda ne briga. Raje se dogovorijo in ustanovijo društvo za boj proti cepljenju otrok, po internetu razširjajo laži in jadikujejo nad tem, kako je zlobna medicina njihovim otrokom vzela normalno življenje.


@jype - žal ne pomaga. Točno to sem objavil danes dopoldan.
- Hoc est qui sumus -

Arto ::

Kaj pa če bi spromovirali novo teorijo zarote, da je anti-vax v bistvu načrt [prostozidarjev ali koga podobnega] za manjšanje populacije? :)

Half-Saint ::

Očitno na tem forumu prevladujejo zagovorniki cepljenja, ki z vsemi močmi in največjim navdušenjem udrihate po vsakem revežu, ki je proti.

To me spominja na eksperiment z opicami, banano in cevjo za škropljenje:
http://wiki.answers.com/Q/Did_the_monke...
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

RejZoR ::

Pa naj bo. Če je folk tolk glup, da si noče izboljšati možnosti (kvalitetnega) preživetja, potem pa naj se populacija manjša na račun tega. V naravi že dalj časa velja, da preživi močnejši in pametnejši organizem. In to se ne bo spremenilo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

RejZoR ::

Half-Saint je izjavil:

Očitno na tem forumu prevladujejo zagovorniki cepljenja, ki z vsemi močmi in največjim navdušenjem udrihate po vsakem revežu, ki je proti.

To me spominja na eksperiment z opicami, banano in cevjo za škropljenje:
http://wiki.answers.com/Q/Did_the_monke...


Sorry, sam to je spet en bullshit. Veš, zato se mi ne gugamo več v drevesih in jemo najdenih banan ampak se vozimo v avtomobilih, gradimo svoje stolpnice in jemo na plantažah vzgojene banane.

Če opice niso več šle gor zaradi mrzle vode je pač to razlog nezmožnosti globljega razmišljanja. Človek za razliko od opice premisli kaj prinaša cilj in kakšne so posledice postopka do slednjega. In ker človek ugotovi, da je tradeoff malo mrzle vode za obrok majhen tradeoff to vseeno stori.
Če pa imaš IDENTIČEN scenarij, kjer ima okolica -20 stopinj pa bi človek po premisleku verjetno ugotovil, da se ne bi splačalo bit moker, ker lahko zaradi podhladitve umreš. In bi probal najti nek drug način nadaljnega preživetja. Veš, nismo zastonj dominantna vrsta na tem planetu (če odmislimo bakterije, ki nas številčno nadvladajo). Mogoče nismo tolk vzdržljivi kot drugi organizmi, imamo pa namesto tega inteligenco s katero si zagotavljamo preživetje na drugačne posredne načine.

EDIT:
Kar v primeru cepljen pomeni, da se večina od nas zaveda može posledice ampak ker je tradeoff majhen in možnosti za psoeldice majhne je cepljenje smiselno in logično. Inteligenca ftw.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

imagodei ::

Matjaz4> "Posebej zanimiv del je tale: V Sloveniji je bilo cepljenje proti ošpicam uvedeno v letu 1968. Osebe, rojene pred letom 1960, so praviloma zaščitene proti ošpicam, saj je do takrat virus intenzivno krožil med prebivalstvom."

Smrtnost pri ošpicah se v razvitih deželah ocenjuje na 0,3%, torej na vsakih 1000 otrok - 3 smrti. V šolskem letu 2007/2008 je bilo v Sloveniji šoloobveznih otrok cca. 160.000. Če ti otroci ne bi bili cepljeni, je pričakovano število otrok, mlajših od 16 let, ki bi umrli zaradi ošpic oz. zaradi posledic, 480.

Tkole, po spominu, je to za 16 razredov. Leta 2008 je bilo na slovenskih cestah mrtvih 214 oseb, tako odraslih kot otrok.


Matjaz4> "Torej preboliš in je mir."

Predvsem si to lahko privoščijo reči tisti, ki so preživeli.

Hudi stranski učinki MMR cepiva so več magnitud bolj redki: link. Izbira, ali bo moj otrok eden od 3 izmed 1000, ki bo umrl, ker ne bo cepljen, ali pa 1 izmed 100.000 ali celo milijona, ki bo dobil alergično reakcijo, je pravzaprav NE-IZBIRA.
- Hoc est qui sumus -

Half-Saint ::

Rejzor:
Once the 5 monkeys knew the drill, the researcher replaced one of the monkeys with a new inexperienced one. As predicted, the new monkey spots the banana, and goes for the ladder. BUT, the other four monkeys, knowing the drill, jumped on the new monkey and beat him up. The beat up new guy thus Learns- NO going for the ladder and No Banana Period- without even knowing why! and also without ever being sprayed with water!
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

RejZoR ::

In kaj bi rad povedal s tem? Da naj nekoga pretepemo brez razloga? Če bi bil v tem primeru jezst opica bi prišleka poslal po banano in mu jo vzel, ko bi jo dobil. Pa naj bo v igri mrzla voda ali pa ne. Intelligence. It's just ftw.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Ziga Dolhar ::

HAlf-Saint: zaželena je argumentirana debata. Primere naj bodo vsaj napol sklepčne. (Tudi za tiste, ki smo manj inteligentni, da bi jih pogruntali sami.)
https://dolhar.si/

imagodei ::

Kako bi bil eksperiment z opicami in bananami tukaj relevanten, je "beyond me". Tukaj debatiramo o upravičenosti programiranega obveznega cepljenja.

Na eni strani imamo znanstvene raziskave in eksperimentalne podatke, ki kažejo, da je cepljenje zelo varno in predvsem koristno - tako za samo imunost, posledično pa ima tudi merljive ekonomske učinke.

Na drugi strani imamo posamezne primere stranskih učinkov, ki se potem potencirajo v nebo in posplošujejo. To gre tako daleč, da prestrašeni starši, ki iščejo informacije po internetu, dobijo občutek, kot da gre za rusko ruleto ali pa metanje kovanca. Kar seveda ni res.
- Hoc est qui sumus -

JanK ::

Evo, "hot off the presses", epidemija oslovskega kaslja.

Whooping cough outbreak in Boulder

ter


Whooping cough cases reach epidemic levels in much of Washington


Predvsem nasprotnikom cepljenja pa predlagam branje http://www.loredarche.be/html_en/83_day... ce si upate.
"Think about how stupid the average person is,
then realize that 50% are stupider than that"
-George Carlin

Okapi ::

novo teorijo zarote, da je anti-vax v bistvu načrt [prostozidarjev ali koga podobnega] za manjšanje populacije?
Novo?

In conclusion, the vaccination process has provided the government with a convenient way not only to plant beacon devices within the entire citizenry, but also to test experimental warfare and mind-control techniques.


O.

RejZoR ::

Mind control techniques. Ko vidim to lahko stvar takoj ovržem kot bullshit. Mind control. AHAHAAHAHAAHAHA
Prej flock control, kar pa se itaq izvaja že stoletja če ne tisočletja... pa ne na ovcah.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mesar ::

Kako lahko v svobodni državi prisilimo nekoga da se cepi? To je nesprejemljivo! V prvi vrsti se ne gre za nič druga kot to, da se posameznik oziroma skrbnik otroka lahko SAM ODLOČI če se bo cepil oziroma če bo svojega otroka cepil ali ne.
Your turn to burn!

RejZoR ::

Ni problema. Ampak naj pri tem dajo še papir na katerem starši prevzemajo VSO odgovornost za primer, če otrok zboli za boleznijo, ki bi jo vaccinacija preprečila. Zavarovalnica v takem primeru verjetno tudi ne bi krila stroškov kasnejšega zdravljenja, ker preventiva ni bila uporabljena. Makes sense ne?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

Magic1 ::

Nima veze, saj ne vedo čemu otroka izpostavljajo pa zdravstvo je tud zastonj za otroka. Dejmo se it ruleto.

Jaz tudi ne vem zakaj mi ni dovoljeno banke oropat???! Kako si dovolijo.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Mesar ::

Ok v primeru, da mojega otroka cepijo pa dobi kakšno reakcijo, stranski učinek, alergijo pa hočem, da se mu zaradi tega nakazuje doživljenska renta v višini XXXXX EUR mesečno.
Your turn to burn!

VelikiTun ::

Sodišča so ti na voljo.

Mesar ::

Zakaj sodišča? Naj se uzakoni to, pa naj se uzakoni, da če otrok ni cepljen in zboli z neko boleznijo ker ni bil cepljen plačajo zdravljenje starši.
Your turn to burn!

darkolord ::

Mesar je izjavil:

Kako lahko v svobodni državi prisilimo nekoga da se cepi? To je nesprejemljivo! V prvi vrsti se ne gre za nič druga kot to, da se posameznik oziroma skrbnik otroka lahko SAM ODLOČI če se bo cepil oziroma če bo svojega otroka cepil ali ne.
Svoboda ne pomeni, da lahko svobodno tudi trosiš naokrog smrtonosne bakterije in viruse.

Half-Saint ::

Ropanje bank in cepljenje. Yeah, super primerjava! Dejmo še kakšno tako najt!
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

Mesar ::

darkolord je izjavil:

Mesar je izjavil:

Kako lahko v svobodni državi prisilimo nekoga da se cepi? To je nesprejemljivo! V prvi vrsti se ne gre za nič druga kot to, da se posameznik oziroma skrbnik otroka lahko SAM ODLOČI če se bo cepil oziroma če bo svojega otroka cepil ali ne.
Svoboda ne pomeni, da lahko svobodno tudi trosiš naokrog smrtonosne bakterije in viruse.


Ali pa jih drugi jemlje od mene?
Your turn to burn!

Half-Saint ::

darkolord je izjavil:

Mesar je izjavil:

Kako lahko v svobodni državi prisilimo nekoga da se cepi? To je nesprejemljivo! V prvi vrsti se ne gre za nič druga kot to, da se posameznik oziroma skrbnik otroka lahko SAM ODLOČI če se bo cepil oziroma če bo svojega otroka cepil ali ne.
Svoboda ne pomeni, da lahko svobodno tudi trosiš naokrog smrtonosne bakterije in viruse.


Mal preveč gledaš filme tipa Outbreak.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

VelikiTun ::

Mesar je izjavil:

Zakaj sodišča? Naj se uzakoni to, pa naj se uzakoni, da če otrok ni cepljen in zboli z neko boleznijo ker ni bil cepljen plačajo zdravljenje starši.
Ni potrebno nič uzakonjevati. Že imamo obvezno cepljenje za te in te bolezni in pika.

Magic1 ::

Half-Saint je izjavil:

Ropanje bank in cepljenje. Yeah, super primerjava! Dejmo še kakšno tako najt!

Zakaj pa ne? Omejujejo me!

Razlika je samo v tem, da je ropanje banke dovolj primitiven primer, da ga razumeš, zakaj je dobro da je moja svoboda omejena...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Mesar ::

Zagovorniki cepljenja pa si dajte malo prebrat o znanih, neznanih in prikritih stranskih učinkih cepiv in takšnih za katere se še sploh ne ve. In če se po zakonodaji zahteva cepljenje naj se tudi zagotovi primerna odškodnina če pride do napake na njihovi strani - čeprav ne vem kako bi "odcepli" mene ali mojega otroka ali mi to povrnili? Sploh če se mi zdi to neprecenljivo? Tudi če odgovarjajo s svojimi življenji je za mene to premalo.
Your turn to burn!

Half-Saint ::

Sem gledal dokumentarec iz česa so delali prvi dve cepivi za polio. Da ti gre na bruhanje. Če mislite, da jih zdej delajo iz česa drugega, think again! Formaldehid in živo srebro sta manjši problem.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

Magic1 ::

Seveda. In za vsako zdravilo, ki ti bo rešilo življenje, boš plačeval mesečno rento od tistega trenutka dalje.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

VelikiTun ::

Wav, to pa dosega nove nivoje ignorance in neumnosti.

Preberemo naj si o učinkih za katere se sploh še ne ve? Fino.
Naj te odcepijo? Lahko. Par doz sevanja in kemoterapije, pa boš ostal z izjemno oslabljenim imunskim sistemom. Stranski učinki bodo verjetno odtehtali svobodo.

Mislim, kake eni kvasite. Res najbolje, da se preselite na nek oddaljen otok in tam v jamah živite v strahu pred chemtraili in ostalimi "it's a conspiracy" teorijami.

Mesar ::

Magic1 je izjavil:

Seveda. In za vsako zdravilo, ki ti bo rešilo življenje, boš plačeval mesečno rento od tistega trenutka dalje.


Ok, ampak v tem primeru ne sme it niti cent denarja, ki gre v davke za zdravila.
Your turn to burn!

Okapi ::

Sem gledal dokumentarec iz česa so delali prvi dve cepivi za polio.
Pa to si videl v tistih dokumentarcih, da so se starši kljub znanim stranskim učinkom grebli, da bi cepili svoje otroke proti tej hudi bolezni?

Oddelek z "železnimi pljuči" za tiste bolnike s poliom, ki jim je paraliza prizadela dihalne mišice.



O.

Mesar ::

VelikiTun je izjavil:

Wav, to pa dosega nove nivoje ignorance in neumnosti.

Preberemo naj si o učinkih za katere se sploh še ne ve? Fino.
Naj te odcepijo? Lahko. Par doz sevanja in kemoterapije, pa boš ostal z izjemno oslabljenim imunskim sistemom. Stranski učinki bodo verjetno odtehtali svobodo.

Mislim, kake eni kvasite. Res najbolje, da se preselite na nek oddaljen otok in tam v jamah živite v strahu pred chemtraili in ostalimi "it's a conspiracy" teorijami.


Potem mi morajo plačevati odškodnino za obsevanje in stranske učinke kemoterapije... rešitev pa taka.
Your turn to burn!

Magic1 ::

Mesar je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Seveda. In za vsako zdravilo, ki ti bo rešilo življenje, boš plačeval mesečno rento od tistega trenutka dalje.


Ok, ampak v tem primeru ne sme it niti cent denarja, ki gre v davke za zdravila.


A bejš no, vsako zdravilo, ki ti ga predpiše dohtar, je življenskega pomena...
Folk kr vse v en koš zmeče.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()
««
14 / 124
»»