» »

NAS za domačo uporabo

NAS za domačo uporabo

Temo vidijo: vsi
««
52 / 118
»»

PrimozR ::

Jaz sem WD Red, po dobrem letu brez težav, ampak marsikdo pravi, da so slabi. Torej Toshiba oz. HGST :)

Backblaze ima sicer relativno OK izkušnje s Seagati.

ali3n ::

Ali ima smisel zamenjat DS210j z DS710+?

Pri 210-tki je GUI postal počasen; mašina je že mal v letih... 710+ ima "precej" močnejši HW.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

ALT ::

Backblaze ima 75%+ seagatov.. tudi to nekaj pove. Glede na ceno in zanesljivost ocitno optimalna izbira.
V mojem unraidu se vrtijo WD RE sas diski.. edina "slabost" je, da so online 24/7, cca 12W porabi vsak.

AvtoR ::

3tb Seagate so bili krš. Osebno sta mi crknila dva. Enega še imam, vendar je gor sama nepomembna šara, prižgem ga pa mogoče 2x na leto. Imam še novejši Usb Seagate 6tb. Mi deluje precej bolj zanesljivo kot stari 3tb. Deluje hladno in tiho, dočim je 3tb model glasen in se precej greje.

darkolord ::

Od več ducatov 1-3 TB Seagatov je pri meni živih ostalo le še toliko, da jih preštejem na prste. Pa še njihov support mi je dobesedno ukradel diske.



Ja, ja, so stari podatki, ampak pri BackBlaze menjajo diske precej hitreje kot manjši uporabniki. Njim je pač poleg cene pomembna gostota. Zanesljivost pa pač toliko, da se jim crkoti zaradi nizke cene še vedno splačajo.

Joze_K ::

kakšen je pa ta Failure Rate za večje kapacitete - sam si lastim 3Tb WD in 8Tb WD, pa bi tega 3Tb sedaj nadomestil z 10Tb (mogoče celo 12 Tb)
ali je smiselno iti na HGST (cene niso toliko različne) - kakšna je zanesljivost velikih kapacitet?

PrimozR ::

Nihče ne ve ker diski še niso tako stari.

Dami ::

Jaz sem prejšnji mesec nabavil 5kom 12tb hgst (gor piše WD vendar v sistemu imajo še vedno oznako hgst). Razmerje €/TB je bila primerljiva z wd red 10tb, zato sploh ni bilo preveč za razmišljat. Če hočeš prišparat vzameš 8 ali 10tb externe na amazonu. Če hočeš pa interne diske pa priporočam tele ultrastarje. Sem hotel najprej vzet 4k modele pa so bli malenkost drazji, tako da je na koncu cena prevladala. Kako se bojo pa obnesli pa bomo videli. Konec leta jih nameravam vzet še 5 in upam da do takrat že pade cena 14tb modelom :)
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

PrimozR ::

Hmmmmmm... 24 TB placa :D

Sam je pa to dobre 1100 € (trije diski) :/

Ne rabim, mam zaenkrat še 5 TB frej na 10 TB arrayu :)

Tomi ::

PrimozR je izjavil:

Hmmmmmm... 24 TB placa :D

Sam je pa to dobre 1100 € (trije diski) :/

Ne rabim, mam zaenkrat še 5 TB frej na 10 TB arrayu :)

Pa saj to ni veliko, jaz grem na 12 TB za "minljive" podatke in 2x8 TB (WD Red Pro) v Raid 1 za backup, ko bo pa kriza, pa dodam še en 12 TB, recimo.
metrodusa.blogspot.com

PrimozR ::

Ni veliko, je pa zaenkrat dovolj. Od minljivih stvari lahko kar precej pobrišem pa ne bo panike. Bolj resnih zadev je pa tako malo, da imam že zdaj več kopij (trenutno 1 na arrayu, tri na treh drugih diskih v istem sistemu in eno v oblaku).

Joze_K ::

Dami je izjavil:

Jaz sem prejšnji mesec nabavil 5kom 12tb hgst (gor piše WD vendar v sistemu imajo še vedno oznako hgst). Razmerje €/TB je bila primerljiva z wd red 10tb, zato sploh ni bilo preveč za razmišljat. Če hočeš prišparat vzameš 8 ali 10tb externe na amazonu. Če hočeš pa interne diske pa priporočam tele ultrastarje. Sem hotel najprej vzet 4k modele pa so bli malenkost drazji, tako da je na koncu cena prevladala. Kako se bojo pa obnesli pa bomo videli. Konec leta jih nameravam vzet še 5 in upam da do takrat že pade cena 14tb modelom :)


jaz sem malo zmeden s temi..
a ni WD red serija za NASe predvidena? Kaj je zdaj s temi Ultrastari? In če je to HGST - kateris o pa potem originalni HGST za NAS? Namreč tam imaš kup nekih različic.. He12 SAS (a je to vodilo? - a to paše v NAS?)

klinker ::

SAS seveda ne pase v nas. SATA moras gledat.
Ima pa vsak proizvajalec svoje "NAS" diske. Osebno pri diskih gledam samo da so 7200rpm ter cim tisji in cenejsi. Itak imam v raidu in me bk ce kaj prej crkne, ceprav ne. Cene teh "pro" diskov so blesave in niso vredni tolko vec v nobenem pogledu.
Imel pa ze vse znamke, crknu pa mi je en Maxtor 120GB nekoc, pa en Samsung 2TB po ene 6-7 letih. Najvec imel ravno Seagate-ov, ki se jih tu tako klinca, pa mi se noben ni crknu in sem jih vse prodal naprej, ko sem menjal na vecje. Seagate ima naceloma najboljsi p/p/db.

Dami ::

Joze_K je izjavil:


jaz sem malo zmeden s temi..
a ni WD red serija za NASe predvidena? Kaj je zdaj s temi Ultrastari? In če je to HGST - kateris o pa potem originalni HGST za NAS?


I've got a buddy who works for WD this is the low down of what he told me:

HGST Enterprise drives went to the Gold Line
High Capacity HGST DeskStars went to the Red line
UltraStars dropped HGST for WD brand
Low Capacity drives are original WD stuff, mebe respins of older, cheaper chips w/some HGST influences sprinkled in (new features, faster clocks)
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

moat ::

Hojla.
NAS za domačo uporabo, za arhiv, prenose torrentov, za nezahtevnega uporabnika in ne potrebujem velike diske (max 2x2 TB). Imam možnost nakupa rabljenega NAS-a Zyxel 326 ali Synology 212j; cena podobna. Kaj mi priporočate, kaj je bolj frendly use, tudi glede torrentov, hitrosti delovanja, prijaznega vmesnika itd. Tudi kakšno izkušnjo za oba modela. Hvala, moat.

njyngs ::

Za koliko boš kupil DS212j?

moat ::

Za okoli 70 €, njyngs.

njyngs ::

Mam zadevo nekje 6 let... če misliš res met za network storage, za kak torrent client ali pa za VPN server just go for it. Za kaj več pa ne računat, ker že ko Web GUI zaštartaš zadeva malo počepne :)

GUI-ja pomoje boljšega/preglednejšega/lažjega kot Synologyjev DSM ne boš dobil. Še zdaj redno dobiva apdejte.

moat ::

Hvala za post. Sicer za malo višjo ceno lahko dobim malo močnejši DS213J. Kateri torrent client pa uporabljaš? Ima Synology kakšnega svojega klienta? So kakšne težave pri downloadu in uploadu toorent datotek? Najbolj pa me zanima ali se preko media centra TV boxa (Telekom) podnapisi normalno prikazujejo? Hvala.

moat ::

Sicer pa sem v dilemi. Zyxel 326 (2016) je malce močnejši in mlajši kot Synology in ga lahko dobim za okoli 60-65 EUR. Bi bil to boljši nakup. Ga ima kdo? Hvala, moat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moat ()

Invictus ::

Sam imam Synology, pa zgleda kar delajo na updatih in popravkih.

Pa še svoj app store imajo, da si lahko kaj poinštaliraš za kak home projekt.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Karen ::

Če še podpirajo update-e s Synology-jem ne moreš zgrešit to kar si napisal da rabiš. Ima svoj torrent klient, deluje bp. Pol so pa še razni bonbončki, od cloud sinhronizacije podatkov z računalniki, do Chat-a (praktično privat poenostavljen Viber za chatat).
Od alternativ lahko še Qnap pogledaš če ga dobiš za dobro ceno, podobna izkušnja (meni osebno bližje kot Synology, slednji je bolj apple style izkušnja, malo misli namesto tebe kar domneva da hočeš, kar mi ni všeč, za večino je pa dobrodošlo).

moat ::

Huh, hvala Invictus in Karen za post. Kar me še "muči" je to, ali DNLA v Synology podpira podnapise torrentov preko media centra TV Box (STB Telekoma)? In vseeno mi ne da miru mlajši Zyxel 326. Ima kdo z njim kakšne izkušnje. Kdorkoli? Hvala, moat.

njyngs ::

Na žalost ti ne znam tega povedat, ker uporabljam ločen Plex strežnik. Ampak tudi Plex jih ne podpira v TV boxu... podnapise sem spravil v Telekomov TV Box samo če so bili znotraj .mkv ne pa če so bili ločen .srt ali .txt (kakšno leto dni nazaj sem probaval... tako z večjim Boxom ki ima disk, kot tudi s tem novejšim majhnim).

Sam raje namesto TV Boxa za predvajanje filmov uporabljam rPI in Chromecast (oba sta za cca 30EUR).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

klinker ::

Menjaj Box za Neo, kateri ima instaliran VLC, pa preko njega gledas.
Jst imam drugace preko TVja, nek star dumb Samsung, ki pa podpira DLNA in bere srt. podnapise pri streamanju. Na Boxu mi nikakor ni ratalo podnapisov usposobit.

Invictus ::

KODI na nekem Android/Windows TV boxu špila brez problemov.

Lahko tudi LibreELEC...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

moat ::

njyngs je izjavil:

Na žalost ti ne znam tega povedat, ker uporabljam ločen Plex strežnik. Ampak tudi Plex jih ne podpira v TV boxu... podnapise sem spravil v Telekomov TV Box samo če so bili znotraj .mkv ne pa če so bili ločen .srt ali .txt (kakšno leto dni nazaj sem probaval... tako z večjim Boxom ki ima disk, kot tudi s tem novejšim majhnim).

Sam raje namesto TV Boxa za predvajanje filmov uporabljam rPI in Chromecast (oba sta za cca 30EUR).


Hvala za tole informacijo. Če je temu tako, potem je Synology zame neuporaben. Zdaj uporabljam TVersity media server in vse deluje, kot mora. Tudi podnapise prikazuje preko TV box-a. Edina slabost je, da pač moraš skozi imeti prižgan računalnik. Toda ker imam mini-ITX plato s procesorjem J1900, sistem ne porabi veliko in je neslišen. Za igre pa uporabljan drug računalnik. LP, moat.

klinker je izjavil:

Menjaj Box za Neo, kateri ima instaliran VLC, pa preko njega gledas.
Jst imam drugace preko TVja, nek star dumb Samsung, ki pa podpira DLNA in bere srt. podnapise pri streamanju. Na Boxu mi nikakor ni ratalo podnapisov usposobit.


Hvala za odgovor. Zaenkrat pa Neo ne pride v poštev. LP, moat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moat ()

moat ::

Invictus je izjavil:

KODI na nekem Android/Windows TV boxu špila brez problemov.

Lahko tudi LibreELEC...


Sem pred nekaj meseci kupil Alfawise h96+ in se malo poigral z njim. Pri preizkušanju ni bil ravno stabilen, podnapisi pa dejansko grejo preko TV. Tudi LibreElec sem naložil, vendar se s tem TV boxom še nisem veliko ukvarjal. Nima pa veliko podpore. Še čakam na kakšen dober firmware (če bo). Nanj sem nameraval naložiti Linux in ga uporabiti za server, pa mi ni ratalo, zaenkrat. Nisem pa še izgubil upanja :), čeprav mi zdaj kišta leži nekje v kleti. LP. moat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moat ()

Invictus ::

Se mi zdi, da je danes za tako igračkanje najbolje kupit Raspberry Pi.

zadnja verzija je dovolj hitra za take igračke, predvsem pa je super softversko podprta.

Je pa KODI čisto svoj ekosistem, ki zahteva, da se spet naučiš vsega :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

moat ::

Invictus je izjavil:

Se mi zdi, da je danes za tako igračkanje najbolje kupit Raspberry Pi.

zadnja verzija je dovolj hitra za take igračke, predvsem pa je super softversko podprta.

Je pa KODI čisto svoj ekosistem, ki zahteva, da se spet naučiš vsega :D.


Ja, verjetno je bil to zame zgrešen nakup. Zato pa je že nekaj časa v kleti :). LP, moat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moat ()

moat ::

Huh, dajte fantje in dekleta... Ne verjamem, da na tem forumu ni nikogar, ki bi imel NAS (Synology, ZyXEL 326, Qnap...), vlekel torrente, jih predvajal preko TV-Boxa, bil za povrhu Telekomov uporabnik in ob tem ne bi vedel odgovora na vprašanje: "Ali se torrenti v NAS-u preko media centra Telekomovega TV Box-a, predvajajo s podnapisi ali je to misija nemogoče? Hvala, moat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moat ()

Bellzmet ::

Pomoje tisti, ki imajo NAS in preko njega torrente ne predvajajo vsebino preko TV boxa ampak imajo nek drug media player.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

ALT ::

Tako, nas + android media player + kodi.. prebavi kar mu ponudis.

Map ::

Kako močan mora biti NAS, da ga lahko uporabljam za torrente, predvajanje preko Plexa na običajno en PC, max dva, mogoče da sam ustvarja kake backupe, pa še mogoče kaj podobnega kar je uporabnega? Pa recimo Synology.

igorpec ::

Invictus je izjavil:

Se mi zdi, da je danes za tako igračkanje najbolje kupit Raspberry Pi.

zadnja verzija je dovolj hitra za take igračke, predvsem pa je super softversko podprta.

Je pa KODI čisto svoj ekosistem, ki zahteva, da se spet naučiš vsega :D.


Raje vzemi kakšen Amlogic S912 TV box. Za stock Andoride ne vem, LibreElec na Beelink GT1 pa deluje odlično in dosti hitreje od Rpi3 (uporabljal dobro leto pred nadgradnjo na tole). 4k @60Hz 10bit HEVC (realni) gigabit, AC wifi.

moat ::

Bellzmet je izjavil:

Pomoje tisti, ki imajo NAS in preko njega torrente ne predvajajo vsebino preko TV boxa ampak imajo nek drug media player.


Ja, tudi sam menim tako. V veliki večini, verjetno. Toda sam ne bi rad imel dodatkov, če že kupuješ NAS, ki ni poceni, kajne?

moat ::

ALT je izjavil:

Tako, nas + android media player + kodi.. prebavi kar mu ponudis.


To mi je jasno ALT. Imam Alfawise h96+, vendar z njegovim delovanjem nisem preveč navdušen. Ni to, kar sem pričakoval. Sicer pa, zakaj bi moral imeti še eno škatlo, če že kupim NAS? Ja vem, da je to predvsem odvisno od TV box-a, vendar potem NAS-a dejansko ne potrebujem. Zdaj imam TVersity media server in lepo deluje z media centrom TV box-a. Ima pa ta stvar lepotno napako - moraš imeti skozi prižgan računalnik.

moat ::

igorpec je izjavil:

Invictus je izjavil:

Se mi zdi, da je danes za tako igračkanje najbolje kupit Raspberry Pi.

zadnja verzija je dovolj hitra za take igračke, predvsem pa je super softversko podprta.

Je pa KODI čisto svoj ekosistem, ki zahteva, da se spet naučiš vsega :D.


Raje vzemi kakšen Amlogic S912 TV box. Za stock Andoride ne vem, LibreElec na Beelink GT1 pa deluje odlično in dosti hitreje od Rpi3 (uporabljal dobro leto pred nadgradnjo na tole). 4k @60Hz 10bit HEVC (realni) gigabit, AC wifi.


Imam Alfawise H96+, dosti močna zadeva z Amlogic S912, s katerim pa nisem preveč zadovoljen. Največja slabost je, da nima velike podporo v odprtokodni skupnosti, tako kot npr. Rpi. Hotel sem ga uporabiti za NAS, pa mi do zdaj, na žalost, ni uspelo. Nameraval sem namreč napraviti clean install Linux, kar pa je, glede na moje pomanjkljivo znanje s tega področja in slabo forumsko podporo, bolj kot ne misija nemogoče. Nisem pa še obupal. Za zdaj tako Alfawise leži v kleti in čaka na boljše čase :).

moat ::

klinker je izjavil:

Menjaj Box za Neo, kateri ima instaliran VLC, pa preko njega gledas.
Jst imam drugace preko TVja, nek star dumb Samsung, ki pa podpira DLNA in bere srt. podnapise pri streamanju. Na Boxu mi nikakor ni ratalo podnapisov usposobit.


Je to preverjena zadeva, klinker? Gre to za VLC Media Player? Sem prebral, da je VLC vgrajen v Neo, kot Plex (Plex sem sicer pred časom že poizkusil na računalniku, vendar podnapisi v media centru TV box-a niso delovali, za razliko od TVersity)? A zdaj tudi s Plex-om podnapisi delujejo v Neu? To bi pomenilo (za VLC ali Plex), da lahko zdaj uporabiš kakršenkoli NAS in zadeva deluje? Če do dejansko drži, bi bila to zame rešitev. Veš kaj več o tem, kakšen link. Sicer pa bom o tem povprašal tudi preko Telekomove tehnične pomoči.

igorpec ::

moat je izjavil:

Nameraval sem namreč napraviti clean install Linux, kar pa je

... optimistično tudi za poznavalce. Vsak ARM SoC je razred zase in nobeden ni butast, zastarel in preprost kot RPi. K dobri podpori pa vsekakor prispeva tudi popularnost.

moat je izjavil:

Plex sem sicer pred časom že poizkusil na računalniku

Plex ima eno prednost, ki je hkrati tudi pomankjivost. Transcoding. Je super, ko želiš vsebino gledati na recimo tablici, popolnoma neuporabno pa postane ko hočeš high bitrate 4K HEVC gledati v isti kakovosti. Moj NAS poganjam na resnem serverju, pa je to čisto preveč zanj in kakovost pade. Kakorkoli, ne želim transkodiranja in imeti funkcije Plex-a. Nisem ugotovil če se to sploh da. Ampak s tem sem rešil samo en problem. TV sicer predvaja vse kar trenutno obstaja (Sony Bravia), ampak ker je mrežna 100Mbit ... downsampling vsebin? Niti pod razno. Predvajanje preko USB ali preko AC wifi. Nepraktično/neumno.

moat je izjavil:

Imam Alfawise H96+, dosti močna zadeva z Amlogic S912, s katerim pa nisem preveč zadovoljen.

Poskusi Librelec. Meni dela odlično in je v danih okoliščinah edina relativno poceni rešitev, da lahko iz NAS-a udobno predvajam zahtevne vsebine.

PrimozR ::

100 Mbit je jasno dovolj za rahlo kompresirane video vsebine. BluRay rip 1080p ima nekje 30 Mbit.

Glede transcodanja, v nastavitvah appa, ki konzumira, nastaviš kakovost. Jaz sem ravno včeraj na telefonu izklopil vso transcodanje.

moat ::

igorpec je izjavil:

moat je izjavil:

Nameraval sem namreč napraviti clean install Linux, kar pa je

... optimistično tudi za poznavalce. Vsak ARM SoC je razred zase in nobeden ni butast, zastarel in preprost kot RPi. K dobri podpori pa vsekakor prispeva tudi popularnost.

moat je izjavil:

Plex sem sicer pred časom že poizkusil na računalniku

Plex ima eno prednost, ki je hkrati tudi pomankjivost. Transcoding. Je super, ko želiš vsebino gledati na recimo tablici, popolnoma neuporabno pa postane ko hočeš high bitrate 4K HEVC gledati v isti kakovosti. Moj NAS poganjam na resnem serverju, pa je to čisto preveč zanj in kakovost pade. Kakorkoli, ne želim transkodiranja in imeti funkcije Plex-a. Nisem ugotovil če se to sploh da. Ampak s tem sem rešil samo en problem. TV sicer predvaja vse kar trenutno obstaja (Sony Bravia), ampak ker je mrežna 100Mbit ... downsampling vsebin? Niti pod razno. Predvajanje preko USB ali preko AC wifi. Nepraktično/neumno.

moat je izjavil:

Imam Alfawise H96+, dosti močna zadeva z Amlogic S912, s katerim pa nisem preveč zadovoljen.

Poskusi Librelec. Meni dela odlično in je v danih okoliščinah edina relativno poceni rešitev, da lahko iz NAS-a udobno predvajam zahtevne vsebine.


Hvala za razlago glede Plex-a. Ostajam pri TVersity, ki deluje tako kot mora. Kaj pa VLC?

Sicer pa sem poizkusil tudi LibreELEC. Dela, toda to ni to, kar sem hotel - NAS in clean install Linux s serverjem. Amlogic S912 je za to dovolj močan, z veliko RAM-a in bi lahko bil odličen NAS, če bi bila zanj podpora. Tako pa...

igorpec ::

PrimozR je izjavil:

100 Mbit je jasno dovolj za rahlo kompresirane video vsebine. BluRay rip 1080p ima nekje 30 Mbit.

Glede transcodanja, v nastavitvah appa, ki konzumira, nastaviš kakovost. Jaz sem ravno včeraj na telefonu izklopil vso transcodanje.


Testiral sem Plex player na Android TV, pa Plex server še vedno hoče neki transcodirat, čeprav dam "polno kakovost". Ni opcije "ne pretvarjaj". Input je 4K HEVC HDR video, bitrate pa tam okoli 30Mbit. Če Plex ne bi pametoval ali znal uporabiti več jeder, potem bi v teoriji moralo delovati brez izgube kakovosti in zatikanja.

Kaj pa VLC?

Ni problem v clientu/predvajalniku. VLC, če imaš podporo za strojno pospeševanja videa, deluje enako dobro kot predvajalnik vgrajen v KODI. Problem je seveda pri tistem če-ju. Recimo Bananapi, tista prva verzija z Allwinner A20, predvaja 1080p video brez težav, na Linuxu, vendar spet pod točno določenimi pogoji ...

Sicer pa sem poizkusil tudi LibreELEC. Dela, toda to ni to, kar sem hotel - NAS in clean install Linux s serverjem. Amlogic S912 je za to dovolj močan, z veliko RAM-a in bi lahko bil odličen NAS, če bi bila zanj podpora. Tako pa...


Clean Linux bo tekelč super na Intel/AMD ali https://www.armbian.com/download/?devic... Za domači NAS je priporočeno karkoli na gigabit-u razen RPi, ki pa je dovolj za clienta kot 1080p predvajalnik/KODI/VLC ...

Če želiš oboje v enem, kličeš težave. Tudi na Intelu, ki je kao topshit podprt, stvari ne bodo delale plug and play. Instalacija KODI-ja na Intel napravi, ki ima OS gonilnike in kjer teče clean Linux (recimo Ubuntu/Debian) zgleda takole: https://forum.kodi.tv/showthread.php?ti... Ni ravno trivial, deluje pa.

moat ::

Hvala za pojasnila igorpec, toda moram priznati, da nisem na tvoji ravni. Sem bolj laik v tem, ki je poizkušal z namestitvijo Armbian-a na Alfawise H96+, med drugim tudi po tem tuturalu https://mxqproject.com/tutorial-s905s90..., mi pa ni uspelo. Bom pa še poizkušal, spotoma pa nabrati še nekaj znanja. Kaj bolj zahtevnega pa se ne bi lotil. LP, moat.

mahoni ::

Ce ne bi bilo FreeNAS-a kaj bi priporocali enmu, da si instalira na masino?

njyngs ::

OpenMediaVault

neo5468 ::

Probej plex zalaufat preko kodija z plex addonom. Garantirano direct playa 4k brez transcodanja.

Vedran ::

Od katerega proizvajalca imate HDD za vaš NAS?

McClane ::

Je še kdo ki namesto Plexa uporablja Emby? Praktično ista stvar in pri meni deluje precej bolje kot Plex.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

Han ::

Vedran je izjavil:

Od katerega proizvajalca imate HDD za vaš NAS?
Seagate (IronWolf & ST2000LM015), HGST.
««
52 / 118
»»