» »

NAS za domačo uporabo

NAS za domačo uporabo

Temo vidijo: vsi
««
3 / 118
»»

medenko ::

Tole?

NAS Synology ALLin1 server DS-212j

Veste kaj mi je zapasalo poleg šeranja in streamanja, da bi vsak večer ali 1x tedensko delal clone sistema?

floyd1 ::

Ja točno to.
Glede backupa sistema pa je najboljše malo po forumih poiskat.

dragysin ::

Clone sistema "on the fly" ti glih ne bojo delal, saj pri linuxu mislim da ne, ker mora bit disk/particija prej odklopljena. Lahk ti pa tle pomagajo Acronis orodja.

gregyk ::

Uporabljam Acronis Backup&Recovery 10 v navezi z Synology DS-211j in deluje brez težav - vsak dan ob 12:00 mi naredi incremental backup sistemskega diska.

floyd1 ::

Nisi prov vidu 8-). Oba (s Syno 212j) imata 256MB RAM-a in 1,2 GHz procesor.
Drugače pa - Qnap, Synology in Thecus... Vsi so menda dobri. Meni so priporočali Synology zaradi dobrega supporta.

floyd1 ::

Synology enako - 1 licenca free, ostalo plačaš.

Spock83 ::

Dlink DNS-325 je dobil add on (še v beta fazi), ki mu doda funkcije DVR. Nisem pa še testiral. Če imaš pa kakšno IP kamero, ki podpira sambo potem itak ni problem.

urkrajnc ::

Zanima me kako je s podatki na diskih v NAS-u.. Recimo da NAS crkne, in bi rabil podatke iz diska. Se da priklopit na računalnik in normalno pregledovat datoteke ali je problem oz. kako se da?

cekr ::

urkrajnc je izjavil:

Zanima me kako je s podatki na diskih v NAS-u.. Recimo da NAS crkne, in bi rabil podatke iz diska. Se da priklopit na računalnik in normalno pregledovat datoteke ali je problem oz. kako se da?




Dokler je samo okvara NASa, ne izgubiš podatkov saj se nahajajo na disku. V primeru okvare slednjega, je pa drug problem.

Sicer pa disk vstaviš v računalnik in dostopaš do podatkov. Seveda, če tvoj OS podpira datotečni zapis na disku. Sicer pa vedno obstajajo konverterji, tako da ne skrbi.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

floyd1 ::

Drektno v win računalnik ga ne moreš dat prebrat, ker so navadno formatirani v enem od linux formatov. Je malo jeba za nas, linux neznalce.

cekr ::

Tudi to ni problem. Recimo uporabiš fs-driver
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

urkrajnc ::

Odlično hvala. Torej načeloma če odpreš disk z linuxom, bi ga moralo znati prebrati? Format v katerem zapisuje, se nastavi ob nastavitvi NAS-a ali imajo to privzeto določeno?

ManDriver ::

urkrajnc je izjavil:

Odlično hvala. Torej načeloma če odpreš disk z linuxom, bi ga moralo znati prebrati? Format v katerem zapisuje, se nastavi ob nastavitvi NAS-a ali imajo to privzeto določeno?


Da. EXT4 večinoma.Sicer pa, če imaš diska v RAID 0 niti to ni problem. Bereš daje iz drugega diska...
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

Zgodovina sprememb…

zee ::

Sicer pa, če imaš diska v RAID 0 niti to ni problem.


Narobe. Ce ti odpove eden od diskov RAID 0, lahko tipicno zacnes moliti h poljubnemu bozanstvu. RAID 1 je druga zgodba.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Mavrik ::

urkrajnc je izjavil:

Odlično hvala. Torej načeloma če odpreš disk z linuxom, bi ga moralo znati prebrati? Format v katerem zapisuje, se nastavi ob nastavitvi NAS-a ali imajo to privzeto določeno?


Če odpreš disk z Linuxom da. Če probaš odpret Linuxovo RAID polje (dm-raid), ki ga uporablja večina NASov ne. Če hočeš odpreti kako RAID polje, ki ima proprietary particijsko tabelo (recimo kakšen Drobo, tudi WDji) pa imaš malo večji problem in se moreš potruditi da ti sploh Linux zna kaj prebrat - če se sploh da.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

ManDriver ::

zee je izjavil:

Sicer pa, če imaš diska v RAID 0 niti to ni problem.


Narobe. Ce ti odpove eden od diskov RAID 0, lahko tipicno zacnes moliti h poljubnemu bozanstvu. RAID 1 je druga zgodba.


Imaš prav. Se popravljam. RAID 1 (disk mirroring) sem imel v mislih.
--
If all the world is a stage, where is the audience sitting?

r0b3rt ::

Hey, prosu bi za en "nasvet". Nameravam kupit DS212+, v katerega bi vgradil 2*3TB WD Red in dal v Raid 0. Služil bi kot storage (ne backup) pa me zanima kako je s torenti na NASih? Kolega je reku, da naj ne uporabljam istega diskovja za oboje, ker imajo torrenti preveč I/O zapisov. Vaše mnenje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0b3rt ()

floyd1 ::

Glede česa naj bi po njegovem sploh bil problem? Večje možnosti odpovedi diska ali počasnejšega delovanja NAS-a?

r0b3rt ::

Odpoved diska?

floyd1 ::

Kaj pa vem. Verjetnost je vedno, pa če dela 24/7 ali pa je v spanju, s torrenti ali brez. Mogoče res malo večja pod non-stop obremenitvijo, ampak...

Moja zgodba: Smo trije dobri kolegi, vsi trije precej navdušeni nad to tehniko. Vsi imamo (take ali drugačne) NAS-e zaradi streamanja HD filmov v dnevno sobo. Kolega "1" ima PC-ja, v njem 4 kom 500GB diske v RAID 5 polju. Še nobene odpovedi v ca. 4-5 letih. Dela mu pa non-stop (torrenti). Kolega "2" ima Lacie Network space 1TB, prižiga po potrebi (torrenti + streaming) - nobenih problemov v več kot 2 letih delovanja. Jaz imam Syno DS210j, 24/7, torrenti, notri 1 x 2TB HDD, 2 leti, nobenih problemov. Pred tem sem imel tudi Networkspace 1 leto, spet b.p. Lahko nam pa seveda že jutri zruži vsem trem nekaj, tako to pač je.
Vsaj pri moji "bogi" internet povezavi (6/1) pa pri torrentih disk itak nikoli ne dela na polno (precej "normalne" temperature, kolikor sem od začetka pač spremljal, ko me je še zanimalo).

s51as ::

Živjo, Mi lahko kdo pove, če se da DS212j nastaviti tako, da vleče torrente z interneta brez prisotnosti PCja? In pa potem nastaviti tako da se filme pogleda na tv preko npr. xtreamerja, ali česa drugega?
It's just me myself and I

SimplTech ::

Mogoče pogledaš RSS Feed funkcijo vgrajenega Download Stationa:

Good news for the heavy BitTorrentTM users! RSS Feed feature is now available for you to be the first when the hottest and latest TorrentTM is out. RSS feeds will bring the latest updates directly to you. You can then select to download all the updated files or just a specific file manually. You can subscribe multiple RSS feeds to follow all of your favor download lists. Along with the TorrentTM search function, your download experience is entirely automated.

Sam nisem nikoli uporabljal, malo razišči.

floyd1 ::

s51as je izjavil:

Živjo, Mi lahko kdo pove, če se da DS212j nastaviti tako, da vleče torrente z interneta brez prisotnosti PCja? In pa potem nastaviti tako da se filme pogleda na tv preko npr. xtreamerja, ali česa drugega?

Seveda gre vse to. PC (ali smartphone) rabiš samo, da mu dodaš torrente v downloadstation, potem pa lahko PC izključiš in NAS lepo vleče dol.

s51as ::

O super, pa je to enostavno naredit al moraš veliko znat?
It's just me myself and I

floyd1 ::

Synology je zelo "user friendly" in nastavitve so enostavne. Saj to (in zanesljivo, stabilno delovanje) tudi plačaš.

s51as ::

DS212j je 180 EUR + 2 × Seagate Barracuda je 200 EUR potem je skupaj pod 400 EUR. Mislim da ni kerega drugega bolj ugodnega.
It's just me myself and I

Kiki1984 ::

kje bi dobil kaj v tem stilu?(v evropi se ne da dobit kolko jaz vem) da bi melo iste features: http://www.amazon.com/Akitio-MyCloud-Mi...

nisem tako zahteven uporabnik da bi potreboval DS212 ali kaj podobnega..

SimplTech ::

@Kiki1984: mogoče pogledaš Synology USB Station 2 (link)

Ali pa Pogoplug (link)

aljaz33 ::

Kaj menite o Thecus N2200PLUS? Ali bi bil za domačo uporabo primeren, je rabljen vreden 120€?

floyd1 ::

Koliko je komu vreden, je odvisno predvsem od posameznika.
Sicer pa pravijo, da med Thecus, Synology in Qunap ni večjih razlik v kvaliteti. Synology ima dobro (pravijo da najboljšo med temi tremi) podporo. Če pač kdaj rabiš, jaz sem jo... Sicer pa s Thecus in Qunap žal nimam nobenih izkušenj.

BlaY0 ::

Kiki1984 je izjavil:

kje bi dobil kaj v tem stilu?(v evropi se ne da dobit kolko jaz vem) da bi melo iste features: http://www.amazon.com/Akitio-MyCloud-Mi...

nisem tako zahteven uporabnik da bi potreboval DS212 ali kaj podobnega..

Tole:
http://www.cyberport.de/apple-und-zubeh...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

aljaz33 ::

BlaY0 je izjavil:

Kiki1984 je izjavil:

kje bi dobil kaj v tem stilu?(v evropi se ne da dobit kolko jaz vem) da bi melo iste features: http://www.amazon.com/Akitio-MyCloud-Mi...

nisem tako zahteven uporabnik da bi potreboval DS212 ali kaj podobnega..

Tole:
http://www.cyberport.de/apple-und-zubeh...


Mi zna kdo povedati razlike med D-Link Sharecenter shadow DNS-325 in DS212j? Sam bi NAS uporabljal za domačo uporabo (hranjenje datotek, stremanje vsebin iz njega, morda tudi kdaj dostop do naprave preko interneta). Se mi splača investirati malce denarja več v DS212j?

BlaY0 ::

Sure, ni problema.

aljaz33 ::

Ty :)

VidKo ::

aljaz33 je izjavil:

Kaj menite o Thecus N2200PLUS? Ali bi bil za domačo uporabo primeren, je rabljen vreden 120€?


Za 123,60€ ti lahko ponudim novega z 12 mesečno garancijo.

Lp!
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

sloxl8 ::

- Kako se pa npr. Synology DS-212j odreže pri streamanju HD MKV-jev? Kako se odrežejo drugi, D-Link, Thecus, QNAP?
- Ali podpirajo vsi zgoraj navedeni zunanje podnapise, npr. SUB ali SRT? Ali podpirajo šumnike?

BlaY0 ::

1. Če mrežna in proc prežvečita vsaj 2 MB/s prenosa potem ti striming ne bi smel delati težav. Konec koncev gre samo za prenos.
2. Če govorimo o DLNA strimingu potem dvomim. Prikazovanje podnapisov v tem primeru terja transkoding za kar pa nucaš raw procesorsko moč ali HW enkoder.

Brainstorm ::

Koliko je še vredna NAS naprava Buffalo LinkStation Duo http://www.mimovrste.com/artikel/206008...

Vendar brez diskov, če diske poberem ven in jih prestavim v Synologya.

Zgodovina sprememb…

Brainstorm ::

Res nobeden ne ve koliko bi bil vreden Buffalo NAS brez diskov in sicer model LinkStation Duo LS-WX?
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
Nmamreč rad bi ga prodal a ne vem kakšno ceno postavit, je pa še v garanciji.

BlaY0 ::

Jah poglej koliko so novi diski, odštej od cene novega nasa, in če se hočeš zadeve hitro znebit, deli z dve. Drugače deli z 1,5.

zonzi ::

malo sem preletel temo in zasledil eno malenkost, ki me moti in nisem prepričan, če sem prav razumel. odločam se, da bi si nabavil Synology DiskStation DS411j http://geizhals.at/de/586325 v katerem bi imel štiri diske neodvisne drug od rugega (nič raid). na diskih bi bile samo avio, vido in pic datoteke. moje vprašanje je ali lahko enostavno disk vzamem vn iz nas-a in ga vstavim v PC in berem podatke brez kakršnih koli dodatnih kolobocij?

lp, Grega

cekr ::

Odvisno kako je formatiran disk.
S pravim driverjem se da brati tudi fs3,4 v Windows.
Ne bi pa smelo biti problemov z dostopom do podatkov.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

misek ::

Diski so formatirani v EXT4.

cekr ::

misek je izjavil:

Diski so formatirani v EXT4.


Saj pravim. Zadeva je s pravim driverjem uporabna.


http://www.ext2fsd.com/
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

zonzi ::

potem če prav razumem ne bi moral diske s podatki, ki jih že imam v htpc-ju samo vstaviti v NAS in bi zadeva delovala, ampak bi moral diske iz ntfs-ja formatirati v ext 4.

lp, Grega

floyd1 ::

Jp, ko ga vstaviš, ga Synology formatira na svoj format (EXT4?), drugače ne gre. Če pa potem disk daš iz enega v drug Synology ostanejo vsi podatki gor (vsaj pri moji menjavi NASa je bilo tako, je pa res, da imam notri še vedno samo en disk).

zonzi ::

katero zadevo s štirimi sloti za diske pa priporočate? sam imam v mislih ti dve zadevi:

Synology DiskStation DS411j http://geizhals.at/eu/586325

ali

Qnap Turbo Station TS-412 http://geizhals.at/eu/612620

kaj pravite o teh dveh, je kakšen drugi predlog?

lp, Grega

pershi ::

DS411j ne delajo več - dvomim, da ga imajo še na zalogi. Poleg tega njegov naslednik, ki je zmogljivejši, ni prav bistveno dražji...(link).

lp, p

zonzi ::

hvala nisem niti opazil, da je novejši model. mi lahko kdo svetuje ali je vredu zadeva ali naj pogledam še kateri drug model? namreč kupujem NAS v katerega bom vstavil 4 diske s filmi samo v HD kvaliti, kateri bo vsak zase in ne bodo povezani v RAID. najbolj pomembno pa mi je, da bom lahko brez problema stremal HD filme (tudi 40gb) na dva različna htpc-ja. ali bo zadeva zmogla prebavit tekoče stremanje brez kakršnega koli zatikanja.

lp, Grega

Selassie ::

««
3 / 118
»»