» »

NAS za domačo uporabo

NAS za domačo uporabo

Temo vidijo: vsi
««
36 / 118
»»

r0b3rt ::

Za preverit pri Synology ali pa http://www.xenon-forte.si.

klinker ::

SmeskoSnezak je izjavil:

r0b3rt je izjavil:

https://www.synology.com/en-global/prod...

A bi lahk noter zadegal 2TB? https://geizhals.at/toshiba-mq-series-2...
Na kompatibilnost strain so vsi vecinoma 1TB.


Maximum Internal Raw Capacity 8 TB (2 TB drive x 4) (Capacity may vary by RAID types)

PrimozR ::

Končno sem spravil skupaj NAS.

Pentium G4400 (podpira AES-NI), 2x8 GB DDR4 ECC RAMa, Asus P10S-X in 3x WD Red 3TB v RAID-Z na FreeNAS.

Trenutno je problem, da na gigabitni mreži zadevo zabije na 33 do 34 MB/s in ne gre višje. Začel sem s kriptiranimi diski, za test sem podrl array in postavil še enkrat brez enkripcije, pa ni razlike. AES-NI je vklopljen (pa tudi, če bi bil to problem, rešitev brez enkripcije ne bi smela biti tako počasna).

Ima kdo kak nasvet, kaj bi bilo še smiselno pogledati? router ne kaže ničesar sumljivega, da bi lahko omejeval podatke. Mrežna kartica je Intelova, tako kot mora biti, diske posamezne obremeni do 20 MB/s pri zapisovanju, CPU je praktično neobremenjen (še nisem videl, da bi šel prek 60 %), poraba RAMa pa je blizu MAX-a, ker plac zasede ARC. Ampak to se ne zgodi takoj, pa vseeno od samega začetka zadeva prenaša z vsega 34 MB/s. Prenašam velike fajle.

EDIT: never mind, problem je v sourcu, ne v NAS-u :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

AvtoR ::

Imam 8 let star ATOM D525 in gor laufam NAS4free in UFS diske. Prenosi so tam od 60-80MB/s.
Poskusi malo z različnimi nastavitvami mrežne kartice, fullduplex, MTU nastavitve itd.
Spominim se,da sem imel na začetku tudi jaz precej nizke hitrosti, ki sem jih potem z nastavitvami mrežne kartice precej izboljšal.

Red_Mamba ::

Imas kvaliteten mrezni kabel?
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

PrimozR ::

Gre za Abit AB9 QuadGT plato (P965), Q6600 proc, na zadnjem NEST-u je mrežno načeloma pokurilo, pa se je enkrat kasneje očitno zbudila, tako da je kriv kar hardware. Bom za hec poizkusil še s PCI gigabitno mrežno, ki jo imam na kišti, sicer grejo pa diski začasno v novo kišto, toliko da prenesem zadeve na NAS.

Panika (in podiranje povsem nastavljenega arraya s shari in permissioni vred) za brezveze :D

djabi ::

AvtoR je izjavil:

Imam 8 let star ATOM D525 in gor laufam NAS4free in UFS diske. Prenosi so tam od 60-80MB/s.
Poskusi malo z različnimi nastavitvami mrežne kartice, fullduplex, MTU nastavitve itd.
Spominim se,da sem imel na začetku tudi jaz precej nizke hitrosti, ki sem jih potem z nastavitvami mrežne kartice precej izboljšal.


Kakšna pa je strojna zahteva za NAS4free?
Jaz imam namreč tudi en ATOM D525 z 4 GB RAM, uporabljam pa FreeNAS in je strojno dokaj zahteven, saj je moja količina RAMa ravno nekje na meji uporabnosti.

PrimozR ::

FreeNAS praktično zahteva vsaj 8 GB, kar sem bral zaradi težav, ki jih prinese manj RAM-a. Pa nikjer ni govora o ZFS-u.

AvtoR ::

djabi je izjavil:

AvtoR je izjavil:

Imam 8 let star ATOM D525 in gor laufam NAS4free in UFS diske. Prenosi so tam od 60-80MB/s.
Poskusi malo z različnimi nastavitvami mrežne kartice, fullduplex, MTU nastavitve itd.
Spominim se,da sem imel na začetku tudi jaz precej nizke hitrosti, ki sem jih potem z nastavitvami mrežne kartice precej izboljšal.


Kakšna pa je strojna zahteva za NAS4free?
Jaz imam namreč tudi en ATOM D525 z 4 GB RAM, uporabljam pa FreeNAS in je strojno dokaj zahteven, saj je moja količina RAMa ravno nekje na meji uporabnosti.


Jaz imam 2gb rama in dela BP. Poganjam Sambo, Logitec media server v Jailu in občasno Transmission. Uporabljam pa UFS in ne ZFS. Za ZFS je po moje minimum 8GB, raje 16GB, odvisno od velikosti poola. Pa še ECC Ram rabiš, kar moja pološča z atomom ne podpira.

Map ::

Kolikor gledam, večina sestavlja zelo močne NASe. Govorim o tistih z i7 procesorji. Zakaj točno so potrebne takšne zahteve? In zakaj točno matične po par sto EUR?

Jaz razmišljam o Pentiumu ali i3, 16GB RAMa, matično pa neke srednje vrednosti. Software bo verjetno FreeNAS. Laufal bi gor še kakšnen plex server in podobne reči. Sicer je plan, da bo šlo vse preko žice, ker je za brezžično prenizka hitrost.

hojnikb ::

ECC in ZFS.
#brezpodpisa

opeter ::

Namesto FreeNAS-a za domačo uporabo raje priporočam OMV/OpenMediaVault (zgrajeno na CentOS/Linux distribuciji) ali pa NAS4Free (fork od FreeNAS-a) na osnovi FreeBSD-ja. Sicer je NAS4Free malo manj prijazen uporabnikom, če primerjaš z OMV, je pa strojno manj zahteven od FreeNAS-a.

Dobro, če želiš v NASA4Free uporabljat ZFS, bo to zahtevalo svoje (8 GB RAM minimum, po možnosti ECC).

Jaz ima Intelov Atom D2550 procesor, 5 GB RAMa in naložen NAS4Free. Sistem je naložen na 16 GB SSD-ju.
2 x 1,5TB diska v (GEOM) Software RAID-1 načinu.

Problem tega procesorja je, da integriran GPU sploh ni podprt v Linuxu in sem zato prisiljen uporabljat drug OS.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

sajmon ::

Uporabljam HP Microserver N54L, gor pa OMV/OpenMediaVault, pa omenjen hw zadošča. Serijsko ima sistem 2 Gb, pa se prej opazi podhranjenost procesorja, kot pomanjkanje rama. Uporabljam pa za sharing datotek (samba), občasno torrent, pa nginx server.

dottor ::

AvtoR je izjavil:

Imam 8 let star ATOM D525 in gor laufam NAS4free in UFS diske. Prenosi so tam od 60-80MB/s.
Poskusi malo z različnimi nastavitvami mrežne kartice, fullduplex, MTU nastavitve itd.
Spominim se,da sem imel na začetku tudi jaz precej nizke hitrosti, ki sem jih potem z nastavitvami mrežne kartice precej izboljšal.


Jaz imam Q6600+4GB rama in stare 500GB diske (en celo na IDE) pa imam hitrosti okoli 55-65MB/s.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

hojnikb ::

men na e1-2100 leti samba na polno 120MB/s
#brezpodpisa

dottor ::

Pa imaš integrirano mrežno? Jaz razmišljam svojo menjat lih da vidim če bo kej razlike.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

leiito ::

1 disk se mi je sesul na DS, mogoče je bil na previsokih obratih, prej sem vedno pazil, da je količina ostala v zelenem polju, do 80%, ali je pa 4 leta nek razumen rok trajanja, najbrž itak niso večni ti mehanski diski s premičnimi deli. Piše zdaj degraded za Disk 1, dela na backup disk, Raid1 (?), pride prav v taki situaciji, čeprav podvoji ceno prostora.

Enivej, kupiti moram nov, večji disk, itak je bil že čas za upgrade, a prav razumem, da dam najprej notri enega, počakam da se sinhronizirata in potem zamenjam še drugega?

A lahko to 4 dni mirno dela na backup ali bi moral ugasniti vse skupaj dokler ne zamenjam diska?

dottor ::

Ok najdu krivca. So disk šli po slabem.

Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

harmony ::

Kaj porecete za tole budget resitev?
1.) Synology DS216J z 2x WD Red 2TB ----> aktivni podatki plus backup svojih virtualk 1xtedensko npr.
2.) WD My Book 4TB ---> arhiv aktivnih podatkov, ce gre vse po zlu...rocno kopiranje s kaksnim sync programom

Podatkov imam zaenkrat okrog 1Tb, tako da mislim da bo 2Tb popolnoma dovolj

Za kaksno varianto s 4bay pa nimam kesa.
Je to to?

Red_Mamba ::

dottor je izjavil:

Ok najdu krivca. So disk šli po slabem.



u tole je pa tko k floppy disk iz 1990 :))

SATA diski so sibka tocka pri NAS-u. Zato sem pa jaz na svojem zadnjem uporabil 4x 500Gb diske v RAID0.
Potem sem pa dodal 2 taka paketa v unRAID in dela zedeva z 100MB/s brez problema. Moram dodati se 2 taka RAID0 diska, ker zaenkrat samo testiram unRAID server in niso podatki zasciteni pred izgubo. Ko pa dodam se 2 (ali 3; na server lahko namrec priklopim 20 500Gb diskov) bo pa tudi za parity poskrbljeno.
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

dottor ::

Dejansko me niti ne moti prehudo, saj ponavadi pustim da mi dela backup med tem ko mi nalaga fotografije na flickr (pač največ backupam RAW fotografije, Lightroom katalog in kakšne pomembne dokumente in scan-e). Tistih 50-60GB na event mi prej naloži na server kot 30 slik na flickr :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Poldi112 ::

Sata diski nič niso šibka točka. Jaz imam 2x 3TB v raid 1 in mirno zabije 1G mrežo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

TOP ::

Eno uprašnje.Imam Synology 216 in me nekaj,zanima ali je možno.Vse vredne podatke kopiram gor,zdej pa bi rad tele podatke,dal tud na en prenosni disk.Kako kopirat iz Synologyja na disk,ki ga bom preko usb priključu na Synology,kaj kar ročno kopirat ali obstaja kak program,ki ti naredi backup podatkov na prenosni disk.Hvala

PrimozR ::

Map je izjavil:

Kolikor gledam, večina sestavlja zelo močne NASe. Govorim o tistih z i7 procesorji. Zakaj točno so potrebne takšne zahteve? In zakaj točno matične po par sto EUR?

Jaz razmišljam o Pentiumu ali i3, 16GB RAMa, matično pa neke srednje vrednosti. Software bo verjetno FreeNAS. Laufal bi gor še kakšnen plex server in podobne reči. Sicer je plan, da bo šlo vse preko žice, ker je za brezžično prenizka hitrost.

Kdo pa sestavlja i7 NAS? Nima ravno nekega smisla, kdor potrebuje tak power, precejkrat fura tudi ZFS, torej rabi ECC RAM, kar pa pomeni da i7 ni uporaben.

dottor ::

Jaz sem že razmišljal na PC ki ga uporabljam kot NAS in server za Assetto Corsa spremenit še v rendering server, kjer bi uvozu slike in katalog iz Lightrooma in pustu da zmelje, sam bi pa uporabljal neko j1900 al kej podobnega mašino.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

PrimozR ::

Poldi112 je izjavil:

Sata diski nič niso šibka točka. Jaz imam 2x 3TB v raid 1 in mirno zabije 1G mrežo.

Malo drugače je, če imaš stare 500 GB diske, ki imajo precej nižjo gostoto zapisa in s tem nižje sekvenčne hitrosti.

harmony ::

Jaz bom kupil WD Gold verzijo in sem zmagal. 5 let garancije, 24/7 support...

raceboy ::

TOP je izjavil:

Eno uprašnje.Imam Synology 216 in me nekaj,zanima ali je možno.Vse vredne podatke kopiram gor,zdej pa bi rad tele podatke,dal tud na en prenosni disk.Kako kopirat iz Synologyja na disk,ki ga bom preko usb priključu na Synology,kaj kar ročno kopirat ali obstaja kak program,ki ti naredi backup podatkov na prenosni disk.Hvala


...v synology-ju imas en programcek usb copy. si ga instaliras v package centru. in si lahko nastavis, da ti dela kopije po urniku ali pa mislim, da celo kadar ga priklopis.

TOP ::

raceboy je izjavil:

TOP je izjavil:

Eno uprašnje.Imam Synology 216 in me nekaj,zanima ali je možno.Vse vredne podatke kopiram gor,zdej pa bi rad tele podatke,dal tud na en prenosni disk.Kako kopirat iz Synologyja na disk,ki ga bom preko usb priključu na Synology,kaj kar ročno kopirat ali obstaja kak program,ki ti naredi backup podatkov na prenosni disk.Hvala


...v synology-ju imas en programcek usb copy. si ga instaliras v package centru. in si lahko nastavis, da ti dela kopije po urniku ali pa mislim, da celo kadar ga priklopis.

Aha bom probal sam me zanima,kaj ti kopira prov podatke ali ti skripta,da lahko potem samo Synology prebere.

raceboy ::

TOP je izjavil:

raceboy je izjavil:

TOP je izjavil:

Eno uprašnje.Imam Synology 216 in me nekaj,zanima ali je možno.Vse vredne podatke kopiram gor,zdej pa bi rad tele podatke,dal tud na en prenosni disk.Kako kopirat iz Synologyja na disk,ki ga bom preko usb priključu na Synology,kaj kar ročno kopirat ali obstaja kak program,ki ti naredi backup podatkov na prenosni disk.Hvala


...v synology-ju imas en programcek usb copy. si ga instaliras v package centru. in si lahko nastavis, da ti dela kopije po urniku ali pa mislim, da celo kadar ga priklopis.

Aha bom probal sam me zanima,kaj ti kopira prov podatke ali ti skripta,da lahko potem samo Synology prebere.


...normaln copy podatkov. sam imam nastavljeno, da mi enkrat na tedn skopira (pac razliko)

TOP ::

Jp okej razumem,sam kaj ti kopira normalno podatke,kot da jih ti ročno ali ti jih kodira.Hvala

PrimozR ::

A se je že kdo ukvarjal s torrentom na FreeNAS-u? Ima kdo kako pametno rešitev?

V 11.1 sem nameraval namestiti Deluge, pa se vse skupaj ni obneslo najbolje (popularni vodiči očitno niso narejeni za 11.x FreeNAS). Sicer se je Deluge zdel najboljši, ker omogoča, da se app na drugem računalniku obnaša kot remote. Zdaj cincam, če bi poskusil še enkrat, poskusil s Transmissionom oz. morda kar postavil namenski računalnik samo za torrente (na Redditu je bilo omenjeno, da prenašanje direktno na ZFS pool ni ravno najboljša ideja). Definitivno bi se rad znebil poganjanja torrent klienta na svojem računalniku, po drugi strani mi pa moj način uporabe (šeram iz nekje 10 različnih glavnih direktorijev, odvisno od vrste prenesene vsebine; obenem so mi tagi v klientu pogosto filter za status šerane vsebine), kjer večina remote klientov ni najbolj primerna za takšno uporabo - priporoča se en centralni folder za prenose, v glavnem ljudje uporabljajo watch direktorij za .torrent datoteke, itd.

Ima kdo kak nasvet na osnovi lastnih izkušenj v katerokoli smer?

igorpec ::

Odlična (diy NAS) alternativa Helios4 z 2G ECC končno tudi v živo:



Boot log: http://ix.io/DIO Kernel, 4.14.y, PWM šofer za ventilatorje je še v delu, nekaj manjših hroščkov, ostalo deluje o.k.. Narejen je na osnovi Clearfoga, ki je zunaj že cca. dve leti in ima kernel že dobro spoliran. Wiki

Samba leti na polno, USB3 tudi. Na voljo Armbian Jessie ali Stretch z ali brez instalacije OpenMediaVault 3 ali 4. Tako se lahko zadevo brez težav uporabi še za marsikaj.

USD 195 + morebitne dajatve. Zgleda je prvi batch šel takoj in je "sold out":|

pierch ::

Uff, definitvno preveč za tako DIY varianto. Za to ceno dobiš nek consumer NAS, mogoče celo synology.
Pierch

igorpec ::

pierch je izjavil:

Uff, definitvno preveč za tako DIY varianto. Za to ceno dobiš nek consumer NAS, mogoče celo synology.


Tukaj je (edina) osnovna konfiguracija "NAS high end". Performančno primerljiva kombinacija z 2G ECC RAM bo HP Microserver ali kakšen Supermicro, če se ne motim? Ne bi rad tukaj polemiziral ali je ECC potreben ali ne, ampak tukaj pač je. Po defaultu. V consumer NAS-ih tega ni. Običajno tudi 2G RAM-a ne.

Priloženo ohišje je seveda bolj tako-tako, DIY style, ampak služi namenu. Za domačo uporabo je to čisto kul, tudi za SOHO.

hojnikb ::

Men se transmission se najbolje obnese, ma decent web ui (ki ga lahko spremeniš) in desktop ter phone app.
#brezpodpisa

opeter ::

hojnikb je izjavil:

Men se transmission se najbolje obnese, ma decent web ui (ki ga lahko spremeniš) in desktop ter phone app.


Transmission? To misliš tisti torrent program?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

PrimozR ::

pierch je izjavil:

Uff, definitvno preveč za tako DIY varianto. Za to ceno dobiš nek consumer NAS, mogoče celo synology.

HP-jev Microserver recimo...

igorpec je izjavil:

pierch je izjavil:

Uff, definitvno preveč za tako DIY varianto. Za to ceno dobiš nek consumer NAS, mogoče celo synology.


Tukaj je (edina) osnovna konfiguracija "NAS high end". Performančno primerljiva kombinacija z 2G ECC RAM bo HP Microserver ali kakšen Supermicro, če se ne motim? Ne bi rad tukaj polemiziral ali je ECC potreben ali ne, ampak tukaj pač je. Po defaultu. V consumer NAS-ih tega ni. Običajno tudi 2G RAM-a ne.

Priloženo ohišje je seveda bolj tako-tako, DIY style, ampak služi namenu. Za domačo uporabo je to čisto kul, tudi za SOHO.

V Microserverju je. Pa ohišje za 4 diske dobiš :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

pierch ::

Ja, seveda. Kako sem lahko pozabil na HP Microserver :)
Pierch

igorpec ::

V Microserverju je. Pa ohišje za 4 diske dobiš :)


Vem da je in mislim da je ta še najbolj primerljiv.

Tukaj je tudi (eko) ohišje v kompletu, za 4 diske. Pa še cca. do 50 EUR ceneje od najcenejšega HP microserverja. Seveda kakšen rabljen, prejšne generacije, bo cenejši, ... in če smo že pri tem, tudi kak star PC bo čisto dovolj dober za NAS. Ne bo pa imel ECC in ne bo sexy :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igorpec ()

Netrunner ::

Nekdo je ene dve strani nazaj napisal da mu je synology crknil po 5 letih, ker se mi zdi prehitro saj bi pričakoval daljšo življensko dobo za synology nas-e. Sam si tudi lastim en Synology z dvema diskoma pa me zanima kaj naredim če mi crkne? Kako pridem do podatkov na disku?

Če kupim nov nas iste znamke in vtaknem diske noter bo le ta sposoben vstpostaviti prejšnje stanje četudi je OS verjetno razlilčne verzije gor?

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Še ena prednost HP mikroserverja ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Red_Mamba ::

igorpec je izjavil:

V Microserverju je. Pa ohišje za 4 diske dobiš :)


Vem da je in mislim da je ta še najbolj primerljiv.

Tukaj je tudi (eko) ohišje v kompletu, za 4 diske. Pa še cca. do 50 EUR ceneje od najcenejšega HP microserverja. Seveda kakšen rabljen, prejšne generacije, bo cenejši, ... in če smo že pri tem, tudi kak star PC bo čisto dovolj dober za NAS. Ne bo pa imel ECC in ne bo sexy :)


kupis unraid ne rabis ECC ram-a
pa ce je masina dovolj mocna lahko se docker in VM masine gor laufas skupaj z NAS
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

neo5468 ::

Uporablja kdo snapraid? Mislim da je to najbližje software raidu kot je unraid, brez da furaš windows v VM. Edina fora je da moraš ročno syncat, medtem ko je unraid real time. Prav tako se ti celoten array ne podre če ti crkne parity + še en disk, torej podobno kot unraid.

opeter ::

Jaz imam nastavljen navadni software Raid v Nas4Free (vaianta softRAID-a, ki je vgrajeno v BSD sistemih).
Bi lahko šel na ZFS Mirror, samo je strojna oprema preslaba, kajti imam samo 5 GB RAM-a.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Matko ::

Netrunner je izjavil:

Nekdo je ene dve strani nazaj napisal da mu je synology crknil po 5 letih, ker se mi zdi prehitro saj bi pričakoval daljšo življensko dobo za synology nas-e. Sam si tudi lastim en Synology z dvema diskoma pa me zanima kaj naredim če mi crkne? Kako pridem do podatkov na disku?

Če kupim nov nas iste znamke in vtaknem diske noter bo le ta sposoben vstpostaviti prejšnje stanje četudi je OS verjetno razlilčne verzije gor?



Procedure as below.....

If you are unable to use your old NAS please perform the following steps:
1. Remove the hard drives from the source Synology NAS. Please take note of the order each hard drive was installed in.

2. Install the hard drives in the target Synology NAS. Hard drives must be installed in the same order as they were installed in the source Synology NAS. For details regarding drive slot numbering, please refer to the Quick Installation Guide available in Synology's Download Center, or try checking on the drive slots of your Synology NAS.

3. Turn on the target Synology NAS and wait for it to boot up.

4. Open a web browser on your computer and go to find.synology.com.
5. Find the target Synology NAS and double-click it.

6. The status of the target Synology NAS should be Migratable. Click the arrow to continue.

7. Important:
If you see a warning message, similar to Note: All data on the hard drive(s) will be deleted, this means data on the installed hard drives will be deleted. In this case, please stop, close the browser, and make sure you have installed hard drives in the same order as they were installed in the source Synology NAS.

8. Choose the option to migrate files and settings. Click the arrow to continue.

9. Choose the option to download and install the newest version of DSM. Click the arrow to continue.

10. Enter a new password for the admin account and click Install Now.

https://forum.synology.com/enu/viewtopi...

dottor ::

Uporablja kdo ram za cache diskov? Če ja keri program (najraje free)?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

igorpec ::

dottor je izjavil:

Uporablja kdo ram za cache diskov? Če ja keri program (najraje free)?


RAM, če ga imaš, se uporablja. Če rabiš polno hitrost pri vseh tipih datotek, poskusi bcache ki po default uporablja SSD za majhne fajle. Bcache @ Wikipedia ... ko imaš dober backup NAS-a, ker performance in varnost sta po navadi v obratnem sorazmerju. Tudi tukaj.

Zgleda pa super, ker je ozko grlo poslej samo še gigabit ethernet (če boš uporabil dober SSD). Sam sem imel zvezan 8TB mehanični in 256G SSD - overkill za domačo uporabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igorpec ()

dottor ::

Dejansko imam stare SATA diske ki dosegajo hitrosti malo pod 70MB/s, pa bi malo pohitril sploh primaren disk na katerega največ kopiram.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

igorpec ::

dottor je izjavil:

Dejansko imam stare SATA diske ki dosegajo hitrosti malo pod 70MB/s, pa bi malo pohitril sploh primaren disk na katerega največ kopiram.


Tudi novejši mehanični niso bistveno hitrejši. Kot rečeno, SSD in bcache. Velike datoteke direktno na mehaničnega, tako da tisto pač ne more iti hitreje od 70MB/s. Važno pa je, da tudi bistveno počasneje ne bo šlo. Takoj ko bodo manjši fajli v igri, bo bcache to preusmeril na SSD.

V primeru da imaš mehaničnega novejše generacije in bcache SSD, izgleda kot da imaš SSD NAS.
««
36 / 118
»»