» »

Bob (nova ponudba Simobila)

Bob (nova ponudba Simobila)

««
2 / 110
»»

trnvpeti ::

vedno lahko dobis 25% na 20eur
za pokritost ti bodo pa drugi povedali

amigo_no1 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Volk| ::

@trnvpeti
Dobri izračuni. Torej, je na letni ravni par €€ razlike...skoraj se ne splača menjat.
Me pa zanima zakaj računajo helpdesk. Jaz nikoli ne kličem
Mogoče bo tako slabo delalo, da bodo na tem služli če že na ostalem ne.:D
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

commissar ::

trnvpeti je izjavil:

a)10min na mesec
1.bob , 15eur + 10*0.04 /mesec * 12 mesecev = cca 20eur na leto
2.izi 1eur + 10*0.07 /mesec *12 = 9.4eur na leto

b)50min/mesec
1.bob 39eur na leto
2.izi 43eur na leto
3.tusmobil free5 3.75 narocnina + 10eur prikljucnina(ali pa 0) = 45eur na leto

c)100min /mesec
1.bob 63eur na leto
2.izi 85eur na leto
3.tusmobil 45eur na leto

Se pravi, da se splaca bob za klice tam okoli 50min na mesec



To je res. Ampak je tudi to:
izi (0,07EUR/min)
bob (0,069EUR/min)

100 pogovorov dolgih 15 sec:
izi: 1,75€
bob: 6,9€
To na letni ravni pomeni (x12):
izi: 21€
bob: 82,8€

100 pogovorov dolgih 1 minuto in 1 sekundo:
izi: 9,8€
bob: 13,8€
To na letni ravni pomeni (x12):
izi: 117,6€
bob: 165,6€

Vse je v matematiki :D.
Sicer pa jaz simobilu ne zaupam nic več po letošnjih brcah v uporabnike :D.

lp

Zgodovina sprememb…

ducky ::

men se zdi da so s tem nekim novim paketom čist v temo brcnili

trnvpeti ::

Bob sploh ni ugoden.
Torej bodo morali popraviti ponudbo.
Se najbolje novo prebijanje iz teme.

technolog ::

Res je, ni ugoden, niti pod razno pa toliko, da bi mi bilo se vredno zafrkavat z menjavanjem.

zrima ::

commissar je izjavil:


To je res. Ampak je tudi to:
izi (0,07EUR/min)
bob (0,069EUR/min)

100 pogovorov dolgih 15 sec:
izi: 1,75€
bob: 6,9€
To na letni ravni pomeni (x12):
izi: 21€
bob: 82,8€

100 pogovorov dolgih 1 minuto in 1 sekundo:
izi: 9,8€
bob: 13,8€
To na letni ravni pomeni (x12):
izi: 117,6€
bob: 165,6€

Vse je v matematiki :D.
Sicer pa jaz simobilu ne zaupam nic več po letošnjih brcah v uporabnike :D.

lp


Pri klicih za 7 centov na minuto ima Izimobil obračunski interval 180/15 ;)
lp

Tarzan ::

Če kakšen bob, potem tegale http://www.bob.at/balkan

Slovenski bob je žal navadno sranje. Dvomim, da se sploh komu splača.

trnvpeti ::

In slo ni v balkan

;-) ::

Volk| je izjavil:

Kako pa je kaj Simobilovo omrežje, tisti kateri ste tam? Deluje ok? ali so kaki izpadi?
Signal bi itak naj bil vseposod.

Takrat ko ga rabiš ga ni, ko ga pa nerabiš pa je ;)

Bob se mi ne zdi ugoden, tuš all inclusive zmaga je pa res da je 20€ na mesec.

Tarzan ::

trnvpeti je izjavil:

In slo ni v balkan


Kolikor sem videl nima niti približno primerljivih tarif. Avstrijci imajo vključene SMSe in pogovore za področje Balkana, pri nas ne. Pa tudi predplačniški podatkovni paket, če sem prav videl, se lahko koristi po celem Balkanu. Tole Simobilovo ponudbo si zato lahko nekam vtaknejo. Še naprej se najbolj splača kupit predplačniški paket takoj, ko prideš v tujo državo.

Tilen ::

trnvpeti je izjavil:

a)10min na mesec
1.bob , 15eur + 10*0.04 /mesec * 12 mesecev = cca 20eur na leto
2.izi 1eur + 10*0.07 /mesec *12 = 9.4eur na leto


Se pravi, da se splaca bob za klice tam okoli 50min na mesec


15 EUR strošek je le prvo leto, če prav razumem. Drugo leto bob 5 EUR, izi 9.4.

Meni trenutno se še najboljša opcija zdi 1 GB za 6 EUR in klici/SMS po 0.04 na mesec. To pomeni, da imam 1GB prenosa podatkov, 50 minut pogovorv (50x0.04=2 EUR) in 50 SMS (2 EUR) za 10 EUR na mesec. Priključnina je prvo leto 15 EUR, rečmo da k mesečni naročnini to nanese 1.5 EUR prvo leto, to pomeni 11.5 EUR na mesec prvo leto za 50 SMS / 50 minut in 1 GB prenosa podatkov. Drugo leto pa 10 EUR na mesec za 50 min / 50 sms / 1 GB prenosa.

Sem se kje zmotil? Je kdo od ostalih operaterjev ugodnejši?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

neres ::

Kot sem napisal prej, efektivno je priključnina 11€, ker imaš 100 min/sms na začetku.

Cenejši je AFAIK lahko edino Tušmobil Free 5, ker imaš lahko naročnino 5€ za 1GB in 3,75€ za 100 min/sms, pod pogojem da se vežeš za dve leti. Kar pa ni ravno fer primerjava. Brez vezave si pa na istem, 5€ + 5€ za 1GB. Tudi obračunski interval je enak, 60/60.
Na koncu bi pa pri Bobu verjetno vseeno prišel ceneje skozi, ker ne bi porabil točno 100 min/sms, ampak kaj več ali manj. (Razen če kličeš dosti v Tušmobil, ker so klici tja pri Free paketih zastonj.)

Konec koncev za majhno splošno porabo do 100-200 minut/sms je Bob najcenejši. (V kolikor nima še kakih skritih pogojev.) Pri višji porabi se pa splača pogledat drugam.

Edina "past" je lahko obračunski interval, ampak pri nizkocenovnih ponudbah je več ali manj povsod enako slab.

cyber77 ::

Mene tale Bob ne vidi, tko kot me ne vidi več Simobil. Ne vem, če je omrežje narejeno za Simobil+Bob+M mobil? Če so že na Simobilu skušal zaračunavat storitve, ki jih večina ne potrebuje, potem je velika verjetnost, da bo tale "njihov Bob" isto sr@nje.
Predstavljajte si, da se ob polnjenju računa le ta ne bo napolnil - takrat je potrebno poklicat klicni center, ki ti zaračunal 1€ na minuto???

OChack ::

Steinkauz je izjavil:

Sam res. Jst mam recimo na mesec okol 100 minut v mobitel pa 100 minut v simobil, 100smsov ter 90mb prenosa(bi mel več če bi imel 1gb na razpolago)

Torej 100, 100, 100, 100 dobim:



Če pa bi ponucal recimo 500mb na mesec pa še večje razlike:



Tušmobil pr nas za en kurac lovi...
Pr drugih bi še dubu recimo telefon katerega bi lahko za 50eur več prodal. Torej pri drugih odbiješ 2eur na mesec.

Pa še vezan nism in grem lahko drugam kadar čm, če bi se mi recimo število klicev povečalo.


pri tušmobilu obstajajo še paketi free, ki je 100min/enot 5e + neomejeno klicov znotraj omrežja
500mega pride pa tud okol
15€
Int€l inside, IDIOT Outside

Steinkauz ::

Beri : Tušmobil pr nas za en kurac lovi...

;-) ::

Beri: Tušmobil lovi isto kot MOBITEL + TUŠ SKUPAJ.

xeon ::

Mah ta Bob je sam finta, ker si je Simobil privoščil malo larifari z uporabniki in dvigoval cene, so uporabniki začeli šaltat na Tuš.
Prvo bo Simobil preko Boba ponudil ugodne cene in jih nato masovno dvignil. Boste vidl...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xeon ()

trnvpeti ::

xeon je izjavil:

Mah ta Bob je sam finta, ker si je Simobil privoščil malo larifari z uporabniki in dvigoval cene, so uporabniki začeli šaltat na Tuš.
Prvo bo Simobil preko Boba ponudil ugodne cene in jih nato masovno dvignil. Boste vidl...

Ne bodo,ker ze itak full pusijo

amigo_no1 ::

Steinkauz je izjavil:

Beri : Tušmobil pr nas za en kurac lovi...

Kje je to ?
Imaš potem samo edge/gprs ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Steinkauz ::

Ne samo nič v bajti, zunaj imaš mogoče srečo da loviš kako črtico signala. Občina s 3000 folka. Sm jim pisal pa so odgovoril da ne nameravajo kej kmal delat bazne postaje pr nas, tko da naj se kr jebejo. Najbližja bazna postaja je 15km stran, pa hrib vmes.
:) to da je 180 interval pa plačljiv prenos podatkov v mobitelu pa kr ni važno?

neres ::

Kolikor vem Tušmobil nima nikjer 180 intervala. Edino Izimobil mislim da ga ima pri enih paketih..

Tilen ::

xeon je izjavil:

Mah ta Bob je sam finta, ker si je Simobil privoščil malo larifari z uporabniki in dvigoval cene, so uporabniki začeli šaltat na Tuš.
Prvo bo Simobil preko Boba ponudil ugodne cene in jih nato masovno dvignil. Boste vidl...


Pri Bobu ni vezave, ali pač?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

OChack ::

Steinkauz je izjavil:

Ne samo nič v bajti, zunaj imaš mogoče srečo da loviš kako črtico signala. Občina s 3000 folka. Sm jim pisal pa so odgovoril da ne nameravajo kej kmal delat bazne postaje pr nas, tko da naj se kr jebejo. Najbližja bazna postaja je 15km stran, pa hrib vmes.
:) to da je 180 interval pa plačljiv prenos podatkov v mobitelu pa kr ni važno?

180 ne vem če je še interval (za foro v klicni poklič...je zaston :))
verjetno maš paket brezmejni, šaltej na Free, tm je interval 60, pa v mobitelovem omrežju je vse ista cena, razn podatke si izklopi v roamingu
Int€l inside, IDIOT Outside

tado6 ::

Ni več tega intervala.

;-) ::

...predstavljamo vam nov naročniški paket PREPROSTO ZAME, ki vključuje vse, kar uporabnik potrebuje: 999 minut klicev v vsa omrežja v Sloveniji, 999 sporočil SMS/MMS in 999 MB prenosa podatkov za le 19,90 EUR mesečne naročnine! Ponudba je na voljo novim in obstoječim uporabnikom do 31. decembra 2011.


Klik: http://www.simobil.si/sl/actions.cp2?ci...

Tole pa se mi zdaj zdi ugodno, vezava ni nujna.

tado6 ::

Za 20, 00 EUR pri Tušmobilu dobiš veliko več!

Bor H ::

Če lovi tuševo omrežje :)
Mene tale ponudba mika, jih morem poklicat pa povprašat kako bi bilo z menjavo paketa, pri Mobitelu vem da so dokaj fleksibilni, če kej uporabnega zvem sporočam.

;-) ::

Kateri paket pa ? Količinsko mogoče več ampak tistih 400min v druga omrežja mi ne diši.

Volk| ::

Simobil sedaj nekaj fejst se bori za naročnike..spet novi paketi(orto za vedno,preprosto zame).
Zelo pa dvomim da imajo preko 600.000 uporabnikov.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Tarzan ::

Volk| je izjavil:

Simobil sedaj nekaj fejst se bori za naročnike..spet novi paketi(orto za vedno,preprosto zame).
Zelo pa dvomim da imajo preko 600.000 uporabnikov.

Nimajo več, saj tu je njihov problem. Do konca leta morajo ponovno okrepiti delež uporabnikov, če ne jim bo počasi trda predla, ko bo treba slabe poslovne rezultate opravičevati. Za slabe finančne rezultate imajo recimo še lahko izgovore, kot naprimer grda-grda evropska direktiva in še grša-grša ekonomska kriza, ko gre za masovne usipe uporabnikov je pa ponavadi krivda na točno določenem koncu. Tam pri vrhu piramide nekje.

trnvpeti ::

spet skrivajo 40eur za prehod na nov paket
pa nikjer ni podatka, kako dolgo bo nov paket ziv
pac spet skrivalnice

dokler ne bodo zamenjali ljudi, ki so krivi za nezaupanje, bo samo se slo navzdol

Volk| ::

kje skrivajo 40€? Link?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

trnvpeti ::

Na njihovi strani, s katerih paketov placas 40e za prehod na novega.

Gazi ::

Mene pa znima, če bo možno BOB položnico plačevat na Simobilovem aparatu za plačaevanej položnic (se pravi brez oštnine), ali je potrebno prišteti še € za plačilo položnice? Drugače je pa za ljudi, ki imajo 5-10€ za mesec oziroma samo kličejo v tem znesku BOB fenomenalna rešitev, pa še skrbet ti ni treba da ti bo denarja zmanjkalo....sej pravim se bom odločil za naročniški paket, sam še za plačevanje položnic me zanima, če bo možno na simobilovih enotah (samostoječih napravah) plačevat tudi to položnico!?

yani2000 ::

Meni se zdi kr ugodno tole.
Še posebej me mika tista 1GB za 6€ varianta.
Me pa moti tukaj, da se kr posplošuje tukaj kateri operater ima najugodnejšo tarifo in se sploh ne gleda, da nekateri operaterji izven Ljubljane sploh niso na voljo.
Tušmobil ima resda kr ugodne pakete, ampak ima zanič pokritost. Za telefoniranje še gre skozi, ampak za podatkovni prenos, kateri se mi pri Bob-u zdi najmočnejša točka, pa je Tušmobil izjemno slab.
Me zanima če bo Izimobil dal kakšno podatkovno opcijo vn. Upam da hitro in da bo ugodna! :D
Če živiš bogu za hrbtom in izredno malo kličeš, je Izimobil najboljša opcija, če imaš 3G(UMTS) signal pri Simobilu potem je Bob najboljša opcija. Uporabnikom pametnih telefonov pa Tušmobila sploh ne priporočam.
Meni se zdi da bi lahko Bob ciljal na budget smartphone freake, ki že zdavnaj ne kličejo, ampak uporabljajo samo še FB, MSN, GTalk in podobne stvari.
Bob je tudi za tiste ki hočejo non-stop menjat telefon in se itak ne morejo vezat na neko naročnino in kupujejo izrecno samo odklenjene telefone.
In če pa hočeš izkusit smartphone revolucijo in nočeš dat preveč keša za to pa je tole trenutno edina dokaj pametna odločitev (če ima Simobil 3G signal v tvojem kraju).
Primeri za nakup pametnega mobilnika (Samsung Galaxy Ace):
- Bob:
Odklenjen mobilnik: 200 €
100minut v mobitel + 100minut v simobil + 100 SMS + 1GB = 18 € / mesec
Skupaj v 24 mesecih: 632 € (Telefon lahko kadarkoli menjaš, prekineš pogodbo z Bob-om itd.)
- Mobitel:
Mobilnik: 170 €
Itak džabest naročnina (19 €) + 500MB (4,5 €) = 23.5 € / mesec (upam da bodo akcijo polovičke za mobilni internet podaljševali, če ne pa imaš 100MB+100MB(4 €) kar še tudi nekako gre)
Skupaj v 24 mesecih: 734 € (telefon moraš uporabljat 24 mesecev (sux!), ampak imaš pa izredno hitro HSPA omrežje z dobro pokritostjo)
- Simobil:
Orto u nulo:
Mobilnik: 1 €
Orto naročnina (12 €) + 300MB (12 €) = 24 € / mesec
Skupaj v 24 mesecih: 576 €
Preprosto zame:
Mobilnik: 170 €
Naročnina: 20 €
Skupaj v 24 mesecih: 650 €
Pri ostalih ponudbah sem vzel manjše pakete od 1GB, ker ne vem kako se kaj obnaša tisti 64KB obračunski interval (komentarji od nekoga ki že uporablja Bob, prosim).
Zanimivo mi je da je v bistvu najcenejši Simobilov Orto v nulo paket! Tukaj še moram poudarit da sem tiste vrednosti vzel max od maksimuma, v bistvu bom imel veliko manjšo porabo minut/SMS pri Bob-u (za ene 10€ skupaj), kar mi po 24 mesecih nanese 200+240 = 440 €.
Takoj ko mi poteče NAJNAJ aneks se prestavim na Bob-a oz. karkoli bo čez približno eno leto na voljo (na srečo moja denarnica odloča).
Če v tem času Izimobil izda npr. paket 500MB za 6 € (+polni dostop do mobitelovega omrežja (HSPA+)) grem rajši na Izimobil, ampak samo zaradi izjemno dobre pokritosti in hitrosti omrežja.
Aja, pa ko že tak omenjam smartphone revolucijo bi bilo še dobro, če bi obstajal kakšen monitoring app za Bob-a.

OChack ::

Bor H je izjavil:

Če lovi tuševo omrežje :)
Mene tale ponudba mika, jih morem poklicat pa povprašat kako bi bilo z menjavo paketa, pri Mobitelu vem da so dokaj fleksibilni, če kej uporabnega zvem sporočam.

če nisi v tuševem omrežju ni problem, edin podatkov potem ni pametno prenašat, klici, sms in mms pa je vključeno v roamingu, tko da za 20e dobiš neomejeno klici znotraj, sms in mms, pa seveda podatke, greš pač azdevo probat brez vezave, al pa vzameš paket free40, pa brez aparata in plačuješ 30e za neomejeno kakroli.
kar se z 3G pokritostjo tiče ima tušmobil večjo kot simobil tko da o tem nebi....je pa res da da mi oba delata tko tko, s tem d ami nekje v vukojebini za hribi dela tušmobil bolš, seveda je pri tem mobitel njabolši a za svojo ceno.
Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OChack ()

amigo_no1 ::

V vukojebini za hribi ni 3G signala (od nobenega operaterja).

yani2000
Tuš zanič pokritost ? Pokritost prebivalstva v Sloveniji: Tušmobil GSM/EDGE 97,97 %
http://slo-tech.com/forum/t491735/p3315...

Se mi zdi da že dolgo nisi bil v TM omrežju.
64 kB interval za podatke ? Hvala lepa (in adijo) za tak interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

neres ::

Uporabniki Boba: ste zadovoljni?
Kake posebnosti?

francek1 ::

Ko me (nas) je Mobitel na suho nategnil z zmanjšanjem prenosa iz 1 GB na 100 MB, pri tem pa še dvignil ceno Đabesta sem komaj čakal, da se pojavi kakšen tak paket kot je BOB. No, zdaj se je in prvi mesec sem s prenosom 1 GB podatkov plačal 6,40 €...;-)) Full zadovoljen!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

francek1 ::

yani2000 je izjavil:

Meni se zdi da bi lahko Bob ciljal na budget smartphone freake, ki že zdavnaj ne kličejo, ampak uporabljajo samo še FB, MSN, GTalk in podobne stvari.
Bob je tudi za tiste ki hočejo non-stop menjat telefon in se itak ne morejo vezat na neko naročnino in kupujejo izrecno samo odklenjene telefone.


Tole si zadel v nulo. Primeren je tudi za babice&dedke, ki se malo pogovarjajo. Pač vzamejo pri BOB-u aparat za 20 € in so zmagali.
Za kontrolo prometa uporabljam 3G Watchdog.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

barakus ::

A se da prenest staro številko na bob? Kje in za koliko lahko to uredim?

clix ::

bauci ::

Ali kdo ve kako poteka prehod na Bob, če želiš obdržati staro številko? Ali najprej kupiš paket Bob in potem zaprosiš za prenos številke (obrazca nisem nikjer našel)? V čem je trik naročniškega paketa, kjer ni naročnine in so pogovori cenejši kot pri predplačniškem?

clix ::

Najprej kupiš paket, ki deluje kot predplačniški. Na spletni strani se potem prijaviš in ga aktiviraš, da se spremeni v naročniškega. V tem procesu prijave in aktivacije imaš tudi možnost prenosa številke.

Babel ::

Ve kdo morda, kakšne omrežne številke so na voljo pri tem bob.si-ju?

040?

Si lahko izbiraš številko?

MacGyver141 ::

068 je omrežna številka.

Babel ::

Hvala MacGyver!

Grda omrežna, slabo numerologinjo majo :P :)

barakus ::

Lahko pa si številko preneseš od kje drugje...
««
2 / 110
»»