» »

Bob (nova ponudba Simobila)

Bob (nova ponudba Simobila)

««
104 / 110
»»

PINki ::

volte naj vkljucijo se za ostale naprave

Vm1999 ::

hopsy je izjavil:

@GupeM, @amacar khm khm brez narocnine bi se zelelo imet...no HoT je brez narocnine tokle cena in 60gb.


In kaj potem, če je naročnina?
Meni se pa recimo ne da nalagat stanja vsak mesec.. vsakemu svoje.
Nazadnje, ko sem gledal, je imel bob hitrejše prenose in več enot v tujini.

PINki je izjavil:

volte naj vkljucijo se za ostale naprave


Sem jim pisal, pa itak zavrnjeno XD

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vm1999 ()

hopsy ::

Vm1999 je izjavil:

hopsy je izjavil:

@GupeM, @amacar khm khm brez narocnine bi se zelelo imet...no HoT je brez narocnine tokle cena in 60gb.


In kaj potem, če je naročnina?
Meni se pa recimo ne da nalagat stanja vsak mesec.. vsakemu svoje.
Nazadnje, ko sem gledal, je imel bob hitrejše prenose in več enot v tujini.



Ja niso konkurencni v tem segmentu in bo folk zacel odhajat..se malo pa tudi jaz, ce se ne zresnijo v tej smeri.

Vedran ::

Če imam aktiviran popust 30% za obdobje enega leta, ali lahko spreminjam med tem obdobjem naročniški paket ne da bi izgubil popust?

Ali VoLTE dela na Samsung A32 in Samsung A52?

Vm1999 ::

Vedran je izjavil:

Če imam aktiviran popust 30% za obdobje enega leta, ali lahko spreminjam med tem obdobjem naročniški paket ne da bi izgubil popust?

Ali VoLTE dela na Samsung A32 in Samsung A52?


Lahko spremeniš paket. Preizkušeno 2x.

Volte naprave:
https://www.bob.si/svetovalnica/volte

Kebo ::

Danes vklopil volte na Poco X3 Nfc in očitno ni še zrelo za to napravo. Me kličejo same neznane številke.

joze67 ::

Vm1999 je izjavil:

In kaj potem, če je naročnina?
Meni se pa recimo ne da nalagat stanja vsak mesec.. vsakemu svoje.
Predplačniški model ti (skoraj) nikoli ne pokuri več, kot si naložil.

Vsaj HoT, verjetno pa vsi, ti znajo avtomatično trgat denar po koncu obdobja (pa je še vedno razlika - če je dnevna poraba 2x prevelika, bo naročnik plačal 2x več, predplačnik pa bo 1/2 časa brez storitve).

PINki ::

Danes so mi vkljucili VoLTE na iPhonu.

Matevz96 ::

PINki je izjavil:

Danes so mi vkljucili VoLTE na iPhonu.


Kako pa to dosežeš? Je kakšna opcija ki jo moraš dodat ali sami vključujejo?
#hooldthedoor

PINki ::

Dobil sem SMS, vidim, da so tudi updatali seznam naprav, ki podpirajo VoLTE. Na njihovi spletni strani.

green heart ::

Živjo,

vprašanje/težava... odkar sem iz A1 preklopil na BOB se mi je že nekajkrat zgodilo, da je nehal delovati prenos podatkov (ni internetne povezave za brskanje, ni sinhronizacije mail-a in aplikacij itd.). Vedno je potreben ponovni zagon telefona, potem pa spet dela normalno.

Telefon je Samsung Galaxy S9+ in prej pri A1 nisem imel teh težav. Količina prenosa tudi ni problem, ker niti blizu 35GB ne pridem.

Je še kdo imel takšno težavo oz. a kdo kaj ve, kje bi lahko bila težava?

_Denny_ ::

Imaš nastavljen APN? "Priložene" nastavitve imajo samo naši trije največji, za Bob, Hot, Izimobil, itd. jih moraš vnesti ročno.

https://www.bob.si/pomoc-in-informacije...
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

green heart ::

_Denny_ je izjavil:

Imaš nastavljen APN? "Priložene" nastavitve imajo samo naši trije največji, za Bob, Hot, Izimobil, itd. jih moraš vnesti ročno.

https://www.bob.si/pomoc-in-informacije...



Hvala za nasvet, tega res nisem nastavil. So ostale notri nastavitve od A1.

Jazzie ::

Ponovno so na voljo kode za popust - če kdo rabi: MG6G9P, M51R7U

barakus ::

Na spletni strani ima drzni bob polovicno ceno, ali kdo ve za kaj gre, je to casovno omejena akcija? https://www.bob.si/ponudba-bob/narocnis...

amacar ::

Če znaš klikniti spodaj na pogoje posebne ponudbe boš videl, da 50% popusta velja za prvih 6 mesecev.

fikus_ ::

Popust velja za nove naročnike prvih 6 mesecev.
Beri nižje pogoje.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

xeon ::

barakus je izjavil:

Na spletni strani ima drzni bob polovicno ceno, ali kdo ve za kaj gre, je to casovno omejena akcija? https://www.bob.si/ponudba-bob/narocnis...


A to je sponzoriran link? Organsko oglaševanje?

V-i-p ::

_Denny_ je izjavil:

Imaš nastavljen APN? "Priložene" nastavitve imajo samo naši trije največji, za Bob, Hot, Izimobil, itd. jih moraš vnesti ročno.

https://www.bob.si/pomoc-in-informacije...

Ne vem, če drži. Za Hot in Izi jaz na A51 in A72 nisem rabil nič nastavljat.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Lonsarg ::

Bob po defaultu avtomatsko zagrabi A1 APN nastavitve in dela "skoraj" vse.

Kar recimo ne dela s temi A1 nastavitvami je internet v tujini, tak da za tujino niso avtomatske dovolj dobre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

starfotr ::

To dela samo v domačem omrežju. Še vedno je priporočljivo, da si nastavite APN od boba.

papirza ::

Bob sedaj podpira tudi 5G. Je pa zaenkrat samo nekaj telefonov podprtih.
Sam kaj ko uporabljajo omrezje od A1. Torej je pokritost s 5G porazna.

href="https://www.bob.si/pomoc-in-informacije...>

amacar ::

Ja ze par mesecev omogocajo 5g. Preverjeno deluje tudi na drugih modelih (meni dela na mi11).

cortez ::

A to so sedaj nove cene po default-u ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cortez ()

amacar ::

Smo ze obdelali par komentarjev visje, velja pol leta + samo za nove narocnike.

flameir ::

Mene zanima, če izberem paket drzni bob, a ga lahko kasneje spremenim v magični bob po potrebi, al se za to obračunajo dodatni stroški?
Namreč poleti bi mi teh dodatnih 3gb v tujini kar koristilo, pozimi je pa drzni čist dovolj... :)

Lonsarg ::

Zastonj je menjava. Mislim da pa moras do konca prejsnega obracunskega obdobja menjati da z naslednjim stopi v veljavo.

Meni je skoda k ne ponudijo kakega "flexi" paketa, ki avtomagicno switcha pricing tier glede na mesecno porabo. Oziroma pac da bi bil v osnovi drzni bob, nato pa bi za vsak 1EUR ekstra dobil recimo 1GB EU in 10GB SLO prenosa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

flameir ::

Nisem zasledil, da bi kje pisalo, a so potem tud kakšne omejitve prestavljanja iz enega paketa na drugega (lahko to narediš vsak mesec glede na potrebe ali ne?).

Lonsarg ::

Najbrž bi pisalo če bile kake omejitve in tle nič be piše: https://www.bob.si/pomoc-in-informacije...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

amacar ::

Menjaš lahko kadarkoli v mesecu in paket velja takoj (obračunajo sorazmerno). Lahko pa menjaš le 1x na obračunsko obdobje. Stroškov menjave ni.

Djole ::

Ni stroskov menjave, menjas sam prek appa ali smsov

fikus_ ::

Menjaš lahko 1x v obračunskem obdobju, zaračunajo ti sorazmeren del paketa, samo pošlješ SMS z imenom paketa, stroška menjave paketa ni. Edino kar te lahko zafrkne je, da prejšnjega paketa ni več na voljo, ker jih občasno ukinjajo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

widj3098dj32 ::

Kako je zdaj s 5Gjem na bobu? Nimam dodatnega paketa 5G, sem pa danes opazil, da je v statusni vrstici pisalo 5G. Drugace iPhone pri meni trenutno nima moznosti prestavljanja med LTE in 5G med Cellular Settings, samo LTE, 3G, 2G, pri kolegu ki pa je na mobitelu pa ima dodatne nastavitve.

Je ta "5G" bil samo nek indikator omrezja, ne pa dejansko omogocena hitrost?

Zgodovina sprememb…

BOCo. ::

Tukaj boš našel več informacij

https://www.bob.si/pomoc-in-informacije...

rafunc ::

Ima še kdo težavo z dostopom do aplikacije Moj Bob? tehnična napaka "prišlo je do nepričakovane napake. prosimo, poskusi kasneje." tole mi že 3 dni pravi

Groot ::

rafunc je izjavil:

Ima še kdo težavo z dostopom do aplikacije Moj Bob? tehnična napaka "prišlo je do nepričakovane napake. prosimo, poskusi kasneje." tole mi že 3 dni pravi


Si prej imel dostop? Meni je to pisalo ko sem prešel iz A1 na Bob, pa sem si profil v aplikaciji ustvaril še s staro osnovno Bob številko. Mislim da je nekdo tukaj že opisoval ta problem. Moral sem pisati na support da so to ročno rešili.

GupeM ::

Groot je izjavil:

rafunc je izjavil:

Ima še kdo težavo z dostopom do aplikacije Moj Bob? tehnična napaka "prišlo je do nepričakovane napake. prosimo, poskusi kasneje." tole mi že 3 dni pravi


Si prej imel dostop? Meni je to pisalo ko sem prešel iz A1 na Bob, pa sem si profil v aplikaciji ustvaril še s staro osnovno Bob številko. Mislim da je nekdo tukaj že opisoval ta problem. Moral sem pisati na support da so to ročno rešili.

Pri meni je bilo isto.

gapyyy ::

kako je možno da imam pri bobu boljši sprejem signala kot pri A1 (naj bi bil bob prek A1) . Isti telefon

Ganon ::

gapyyy je izjavil:

naj bi bil bob prek A1


Bob je blagovna znamka A1.

Matevz96 ::

Sam imam v telefonu fizično bob kartico in esim od A1. Večino časa imata oba enak signal občasno pa se zgodi da ima en polni signal drugi pa komaj eno črtico. Ni pa konstantno! se menjata kdo ima boljši signal
#hooldthedoor

_Denny_ ::

Razlog so različne frekvence in pri 1800MHz ne bo isto črtic kot pri 800MHz; pri LTE-A oz. 4G+ kjer se uporablja več frekvenc naenkrat, bodo prikazane črtice za tisto frekvenco, ki jo je telefon določil kot primarno (ni nujno, da je primarna tista z najboljšim sprejemom). Potem še je tudi možnost, da se povezuje na različne oddajnike, ki se izbirajo več ali manj naključno.

Sicer pa črtice (oz. RSRP, kjer proizvajalec naprave določi "od -XX do -XX dBm je Y črtic") niso absolutne za sprejem in se računajo iz RSSI, RSRQ in SINR. Najbolj vesel od teh je RSRQ, ki je odvisen od "gužve" na oddajniku; čisto možno, da bosta ob osmih zvečer imela Bob in HOT zaradi nižje prioritete dodelitve LTE slotov samo 3-4 črtice medtem, ko jih bo A1 na isti frekvenci istega oddajnika imel 5.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Groot ::

Če je še kdo prešel na bob prejšnji mesec, naj bo malo pozoren na znesek na računu za pretekli mesec. Očitno znajo biti kar precej šalabajzerski in pozabijo na upoštevanje oglaševanih akcijskih cen.

Yellow ::

Groot je izjavil:

Če je še kdo prešel na bob prejšnji mesec, naj bo malo pozoren na znesek na računu za pretekli mesec. Očitno znajo biti kar precej šalabajzerski in pozabijo na upoštevanje oglaševanih akcijskih cen.



Kaj pa je blo?

Groot ::

Yellow je izjavil:

Groot je izjavil:

Če je še kdo prešel na bob prejšnji mesec, naj bo malo pozoren na znesek na računu za pretekli mesec. Očitno znajo biti kar precej šalabajzerski in pozabijo na upoštevanje oglaševanih akcijskih cen.



Kaj pa je blo?


Račun je bil dobrih 7 eur (sorazmerni del ker ni minil cel mesec) namesto oglaševanih 5 eur. Na info so pojasnili da se iz nekega razloga ni upoštevala akcijska cena (prvih 6 mes po polovični ceni). Naj bi se sedaj z naslednjim mesecem, bomo videli.

GupeM ::

Ko sem jaz vzel polovično ceno lani ali predlani enkrat, je bilo vse OK, tako da verjetno res gre za pomoto.

ne_kdo ::

na nas stare naročnike pa pozabijo, vse se zmeraj dela samo za nove, mi ko pa "denar" prinesemo pa ne duha ne sluha

Lonsarg ::

Glede na to da so faktor 2 cenejši od tavelikih in brez podražitev desetletje in stalno obstoječe pakete izboljšujejo, je pričakovati dodatno še kake popuste za obstoječe malo huda :)

miko22 ::

Kaj bob ima kako akcijo povrnitve stroškov prenosa?

miko22 ::

kak dolgo te traja prenos številke pri bobu? V ponedeljek oddal vloge preko spleta, do danes še nobenega obvestila.

starfotr ::

PINki je izjavil:

volte naj vkljucijo se za ostale naprave


Se opravičujem, ker odgovarjam na star post, vendar vse te zadeve stanejo. Plačuje se licenca za VoLTE za vsakega uorabnika. In za vse zadeve, katere je potrebno vklopit ročno so navadno plačljive in zato operaterji nočejo, da jih imajo vsi na voljo.

Zato nizkocenovne znamke (bob, hot, izi) in visokocenovne (A1, Telekom ...)
««
104 / 110
»»