» »

Bob (nova ponudba Simobila)

Bob (nova ponudba Simobila)

««
83 / 110
»»

Magic1 ::

Kako vam kaj dela bob v tujini? Jaz sem nastavil vse podatke iz spletne strani in mi še kar ne dela. Nekdo je tukaj omenil, da tiste nastavitve niso zadostne za tujino.
Magic

amacar ::

Na iphonu nastavil le tole, pa je začelo delovati v tujini (cro).


ime dostopne točke/APN: internet.bob.si
uporabniško ime: bob
geslo: internet

swdev ::

V primeru, da imaš iPhone si še prenesi konfiguracijsko datoteko iz njihove strani (http://bob.si/iphone-nastavitve).

Hotspota mi po 3 klicih tja še vedno ni uspelo urediti (za tujino). Ne vedo kje je težava.

konspirator ::

Saj pri Hot-u je s hotspoti in iphoni enako.

Apple vedno poskrbi, da na budget operaterju njihovi izdelki ne delujejo. :)).
--

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Na HoT-u enak problem.

Matej_K ::

Tudi tu...dve osebi ki v tujini nemoreta narediti Hotspota na Iphonih. Klic na Bob ne pomaga, pravijo da je napaka pri nas...
... .. .

swdev ::

Definitivno je pomanjkljiva njihova konfiguracijska datoteka. Ni pa možnosti ročnega vpisa za "Personal Hotspot APN". In edina rešitev je, da se uredi pri njih, ali pa se uporablja Android za te namene (tam bi naj delovalo).

BOCo. ::

Ima kdo težave s števcem porabe na moj.bob.si?

podatki v tem trenutku niso na voljo. osveženo stanje lahko preveriš kasneje.


Že od petka oz. sobote...

yani2000 ::

Meni trenutno deluje.
Je pa res, da kar pogosto ne deluje.
Mogoče kaj posodabljajo, upam da ne bo potrebno kaj popravljati.

BOCo. ::

Sedaj deluje.

RejZoR ::

Pa dobr, kaj je s tem bob-om in nedelovanjem strani? Zdej tud www.creationwatches.com neki serje. Glavna stran dela, že če spremenim valuto pa se poserje. Sale podstran tud kar ne naloži. Probam isti moment na ožičenem računalniku, dela brez težav. Se pravi ga bob serje, ne spletna stran. Dafaq no.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

thramos ::

Meni dela brez težav.

moj.bob.si pa včasih ja, včasih ne, včasih dela števec porabe, včasih ne ...

swdev ::

Pozdravljeni! Sporocamo vam, da storitve hotspot delujejo nemoteno. Lep pozdrav. Vas bob tim


Tak sms sem dobil. V Sloveniji težav s hotspotom nimam, lahko kdo testira na iPhonu v tujini?

estons ::

Ima slučajno kdo danes težave s prenosom podatkov na Bobu? Včeraj mi je delalo normalno, danes vklopim mobile data na telefonu, ikonica za 3G se pojavi za sekundo in takoj izgine, pri poskusu odpiranja spletnih strani mi napiše, da ni povezave.

Update: zdaj dela. Glitch in the matrix??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: estons ()

swdev ::

Meni sicer podatki delujejo normalno. Težavo imam pri uporabi Facebook Messengerja, ki ne deluje, piše, da nimam povezave. Čeprav obvestila dobim, ko pogovor odprem se pa sporočila ne prikažejo (na vrhu z rdečo napis "No internet connection".

Ostale aplikacije in strani delujejo normalno. Če uporabljam WiFi, mi tudi Messenger deluje. Torej je težava zagotovo na Bobu. Naj spet kličem? haha :)

RejZoR ::

Bob ima ene čudne probleme z določenimi spletnimi naslovi, kot sem že omenil zgoraj. Sem probal tud alternativne DNS-e če je v tem problem in ni bilo nič drugače.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

krho ::

rejzor, si ziher, da je bob in ne chrome?
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

RejZoR ::

Sem probal v Edge, Chrome in Opera. In pri vseh kr neki serje kar se tiče Moj Bob računa kjer kar manjkajo določeni podmenuji. Kar pa se tiče nedelovanja strani, sem probaval na Ascend P7 s stock browserjem, Chromom, Firefoxom in Opero. Vedno isto nedelovanje strani. Zdej sem na Xiaomi Mi5 s povsem istimi rezultati. Močno dvomim, da je razlog samo na moji strani.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

yani2000 ::

Za moje uporabike BobMonitor-ja sem videl, da moj.bob.si jim ni deloval v zadnjih 30 dneh edino:
15.-19. junij in 1.-3. julij
Trenuto jim deluje OK.

Magic1 ::

Jao Hrvati, niso se ravno pripravili na novo Eu direktivo. 4G omrezje dela kot dial-up:))
Magic

MrStein ::

rejzor, to vse z isto SIM? Probaj s kako drugo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

...:TOMI:... ::

Magic1 je izjavil:

Jao Hrvati, niso se ravno pripravili na novo Eu direktivo. 4G omrezje dela kot dial-up:))


Menjaj operaterja. Saj v roamningu lahko izbereš vse, ki so na voljo. Seveda se niso pripravili. 3 mesece imajo veliko obremenitev, ostalo pa ne.
Tomi

RejZoR ::

MrStein je izjavil:

rejzor, to vse z isto SIM? Probaj s kako drugo.


Ko sem bil še na Telekomu tega ni bilo če to misliš. Prav tako strani delajo bp na stacionarnem internetu (T-2).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

MrStein ::

Mislim tako kot sem napisal. Če je problem le z eno SIM, jo vrzi proč.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

RejZoR ::

In zakaj bi SIM povzročala probleme samo na 2 (meni zaenkrat znanih) spletnih straneh, na ostalih pa nikoli?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

MrStein ::

A iščeš rešitev ali bi se zgolj rad pogovarjal?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

T-2 ::

Zdravo

Ima mogoče kdo vipbob kodo za dati bi jo potreboval lepo prosim ?

Hvala pošljite mi na mail majcen.stanislav@hotmail.com ali zs

RejZoR ::

MrStein je izjavil:

A iščeš rešitev ali bi se zgolj rad pogovarjal?


Pa najbolje da zamenjam še akumulator v avtu in WC školjko. Dej no, če bi SIM kartica zajebavala mi 3/4 strani ne bi nalagalo ne pa 2 strani. In stalno samo dve in vedno na povsem enak način. Kaj misliš, bi bila SIM kartica res najbolj logičen razlog?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

MrStein ::

Ker je edini faktor, ki je skupen težavam.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

RejZoR ::

Ker nekaj zjebanega v njihovi infrastrukturi pa ni možnost? Glede na to da tud drugim uporabnikom očitno ne dela ok, kaj, imamo vsi defektne SIM kartice?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

MrStein ::

Samo en je rekel za en primer, drugi pa da Jim dela. Torej?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SaXsIm ::

Na katerih spletnih straneh ti ne dela? V Sloveniji, ali v tujini? Preko hotspota ali na mobilnem telefonu?
SaXsIm

swdev ::

Trenutno so, kar se mene tiče, zadeve uredili, da delujejo kot treba. Tudi hotspot v tujini bi naj deloval kot treba (testirala partnerka, osebno še moram).
LTE povezava pa redno okrog 40/5. Super, zaenkrat več kot zadovoljen za ceno, ki jo plačujem (9€ na Vip bob paketu).

RejZoR ::

SaXsIm je izjavil:

Na katerih spletnih straneh ti ne dela? V Sloveniji, ali v tujini? Preko hotspota ali na mobilnem telefonu?


www.mcdonalds.si
www.creationwatches.com

Prva se večino časa sploh ne naloži, ima pa sem in tja momente, da se celo uspe v prvo naložit. Pri drugi pa se poserje, ko hočeš spremenit valuto oz ko odpreš njihove "sale" podstrani. Ko grem isti moment probat na PC-ju preko žične povezave T-2 pa dela bp, torej ni ciljna stran fuč ampak kako bob prenaša.

Sem že kontaktiral bob pa niso nič rešil po večih poizkusih/reportih.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

RejZoR ::

Druga stvar je pa tole:


Ne dela mi v Operi niti v Edge, kjer bi pričakoval, da bi brezpogojno delovalo glede na to da ga verjetno uporablja največ normijev.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

swdev ::

www.mcdonalds.si tudi meni ne odpre, sem preveril.
www.creationwatches.com deluje.

Glede druge stvari pa...Ko se prijaviš, te redirecta iz prijava.bob.si na moj.bob.si? Ker ko si vpisan, pa greš na url prijava.bob.si dobiš tvojo sliko ven. Če pa ročno prepišeš v moj.bob.si, pa bi moral videti vse podstrani. Mene sicer samodejno preusmeri na moj.bob.si po uspešni prijavi.

RejZoR ::

Ok, sem za CreationWatches bolj točno pogledal in je v e-mailu tale link:
http://sable.madmimi.com/c/33779?id=985...

Iz tega mi redirecta na creationwatches.com ampak je nikoli ne naloži, samo javi, da ne more. Npr na desktopu pa dela. Kakšna fora z redirectionsi?

Btw, hvala za Moj BOB zadevo. Sem imel bookmarkano pod prijava.bob.si in mi je zato to skoz delal. Sem shranil bookmark pod moj.bob.si zdej pa dela čeprav cikla z redirectionsom čez prijava.bob.si
Majo tole mal čudno vse skupaj, ampak ok, zdej dela.

Očitno imajo blazne probleme če se povezave preusmerjajo, kar zna bit tud razlog pri Mcdonaldsu (in CreationWatches).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Matevz96 ::

www.mcdonalds.si - ne odpre, če se ne motim sem želel to stran odpreti že pred nekaj meseci in tudi ni delovala
www.creationwatches.com - normalno odpre
#hooldthedoor

RejZoR ::

Kaj pa ko na CreationWatches hočeš spremenit valuto iz dolarja na Euro? Men se takrat stran tud poserje. Sama po sebi pa dela če greš nanjo direktno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Klamzi ::

mcdonalds.si meni normalno odpre...

RejZoR ::

Probaj parkrat na dan, par dni zapored. Včasih ima prebliske in dela v prvo, večino časa pa nalaga 3 dni in nato javi, da ne more naložit. Ne vem, men se tko obnaša že več tednov, pa nisem uspel ugotovit vzorca. Sploh ker sem do zdej našel samo dve strani, ki to delata. Če bi vse bi bilo čist enostavno in jasno...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

yani2000 ::

Aha, sedaj ko si sliko poslal sem ugotovil, kaj te muči.
Welcome to Bob, kjer so naredili za uporabnika kar najbolj mučno prijavo na njihove storitve kar je možno.
Ti se prijavljaš preko www.bob.si . Prijavit se moraš preko moj.bob.si (ni isto! - kot boš lahko ugotovil).

Ghost007 ::

Kolega je bil v avstriji in pravi, da klici delujejo, mobilni podatki pa ne.
Data roaming ma vklopleno. Kje je štos?

AvtoR ::

Mogoče ima vklopjeno opcijo, da ima prenos podatkov samo v domačem omrežju?

Sami ::

Ghost007 je izjavil:

Kolega je bil v avstriji in pravi, da klici delujejo, mobilni podatki pa ne.
Data roaming ma vklopleno. Kje je štos?


Najverjetneje ima Simobilove (A1) nastavitve, naj preveri dostopno točko.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

DzaniBravo ::

Pozdravljeni,

menjam operaterja mobilne telefonije in bi izkoristil priliko ter prosil za kodo vipBOB, če slučajno kdo še ni izkoristil.
Pošljite na janpremru@gmail.com ali ZS.

Vnaprej hvala velikodušnežu in lp,
Jan

shadeX ::

Mogoče je blo že kje napisano (ali v kakšni drugi temi), ampak bom napisal še enkrat. Hotspot v tujini na iPhonih ne deluje ne na Bobu in ne na HoT-u. Baje da je nek bug in se tako hofer in bob pogovarjata o tem z Applom.

Lahko pa potrdim, da zaenkrat na iOS 11 (beta) zaenkrat zadeva še ne deluje.

bk101 ::

Meni je blo danes v Avstriji isto. Pri vklopljenem data roamingu se mi je kao prijavil v omrežje (ves čas je bil prikazan 3G znak (iPhone 4S)), vendar mi je vsak dostop do neta (browser, mail klient, ...) javil napako.

Do letos mi je data roaming delal brez problemov, sedaj pa, ko je postal končno zastonj (no, do 2960 MB), pa ne dela!

Je kdo že rešil ta problem?

amacar ::

Meni je na iphone 6 delovalo bp s spodnjimi nastavitvami:

amacar je izjavil:

Na iphonu nastavil le tole, pa je začelo delovati v tujini (cro).


ime dostopne točke/APN: internet.bob.si
uporabniško ime: bob
geslo: internet

shadeX ::

bk101 je izjavil:

Meni je blo danes v Avstriji isto. Pri vklopljenem data roamingu se mi je kao prijavil v omrežje (ves čas je bil prikazan 3G znak (iPhone 4S)), vendar mi je vsak dostop do neta (browser, mail klient, ...) javil napako.

Do letos mi je data roaming delal brez problemov, sedaj pa, ko je postal končno zastonj (no, do 2960 MB), pa ne dela!

Je kdo že rešil ta problem?



Ja. Imel isti problem vceraj. Rešitev je v konfiguracijskem fajlu. Dobiš ga tukaj.
http://www.bob.si/pomoc-in-vprasanja/na...

P.S. Net bo deloval hotspot pa se vedno ne
««
83 / 110
»»