» »

MSSQL začetnik

MSSQL začetnik

Mati ::

Pozdravljeni.

Rad bi iz SQL tabele izvozil komplet bazo v excel, ter tam nekaj stvri popravil in jo nazaj uvozil.
Do zdaj sem pogooglal in se naučil skopirati bazo v excel z ukazom select * (baza)...in potem copy/paste.

Kako pa popravljeno zadevo nazaj uvozim?

Hvala

nightrage ::

Desni klik na bazo, tasks, export oziroma import data. Drugač pa ne vem zakaj boš na roke popravljal, sej imaš stavek update.

Dragi ::

Za mssql management imaš en tool ki se mu reče sql management studio.
Zaženi tisto in editiraj vrednosti direktno v mssqlu, ne rabiš nič v excel izvažat.

Mati ::

nightrage, nimam opcije export ali import data.
Imam nek shrink, backup, detach, restore in general scripts.

Update stavek ne poznam, ker sem totalen podn od začetnika. :)

Torej recimo, da znam prebrat tabele, jih označit in shranit, kot csv., potem zadevo pretvorim v xls, ter tam vso maso podatkov popravim (ker pač excel zelo dobro uporabljam in mi je tako najlažje).
Ko imam zadevo popravljeno, bi pa te nove podatke nazaj v bazo uvozil.

A lahko nekak napišeš ukaze, kot da bi debilu razlagal...;)

Hvala.

Dragi je izjavil:

Za mssql management imaš en tool ki se mu reče sql management studio.
Zaženi tisto in editiraj vrednosti direktno v mssqlu, ne rabiš nič v excel izvažat.


Dragi, ful dobro obvladam xls za obdelavo podatkov. Studio express imam naložen, vednar niti direkt v tabeli ne gre popravljat podatkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mati ()

frudi ::

Ne rabiš niti update stavka, lahko kar 'odpreš' tabelo in direktno popravljaš vsebino celic v vrsticah, praktično podobno, kot v Excelu.

Sicer si pa naredi uslugo in si preberi vsaj osnove update stavka.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Mati ::

Ima kdo kakšno stran, kjer si vsaj osnove SQL prebrem? Nekaj v smislu SQL for dummies?
Preveč se mučim poleg tega in očitno mi ne bo uspelo narediti kar sem si zadal, čeprav je verjetno za vas zadeva bizarno enostavna.

Rad bi izpisal eno tabelo kjer je ohoho stolpcev. Popravil nekatere stvari s funkcijo replace in podobno.
Trenutno se lotevam tako, da odprem Studio express, povežem, izberem bazo (imam dve test in živo), ter s funkcijo select * preberem vse. Nato desni klik in save results as in izberem csv.
Problem je, da mi niti podatkov prav ne posortira v excelu s funkcijo text to coloumns. Verjetno zaradi preveč stolpcev.

Sem zabluzil, a?

WarpedGone ::

Zadeva je v osnovi bizarno enostavna, mučiš se ker se sam tako učiš in na koncu ti BO uspelo.

SELECT A, B, C FROM tabela;
SELECT A, B, C FROM tabela WHERER A = 'Oče';
UPDATE tabela SET A = 'Mati' WHERE A = 'Oče';

Natrenirat morš predvsem WHERE del ukaza, kjer poveš katere vrstice od vseh obstoječih te zanimajo. Uno pred WHERE je trivijalno.
Zbogom in hvala za vse ribe

Mati ::

Hvala za obrazložitev, vendar problem je, da moram jaz spremeniti maso podatkov.
Recimo ene 6000 celic.
Naprimer. Sedaj je v A 'Oče', potem bo 'Mati'
Te podatke imam pripravljene v excel tabeli in bi jih moral uvoziti v sql.

Sem pa našel cool stran za učenje in verjetno mi bo kmalu uspelo. Slo-tech forum je pač ena taka bližnjica. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mati ()

WarpedGone ::

Ja sej, zato ker moraš spremenit maso podatkov moraš spisat tak WHERE pogoj, ki zajame točno tapravo maso, ničesar več in ničesar manj. To vtakneš v UPDATE in si z enim ukazom spremenil točnotapravih 6000 zapisov.

Upam da nimaš teh "6000 celic" vodoravno - kot atribute ene tabele. Dvomim da MSSQL take tabele sploh podpira. Običajno je meja pri 256 atributov na tabelo, al pa 1024. Pa že to je nesmisel.
Zbogom in hvala za vse ribe

Mati ::

WarpedOne,
problem je, da je to 6000 popolnoma različnih in individualnih podatkov, ki jih z WHERE ukazom ni možno zajeti.
Podatke imam v eni xls tabeli in bi jo po delih kopiral v exportano tabelo. Drugače bi moral vsak podatek (gre naprimer za težo posamezneg artikla v tabeli)posamično vnašat.

Je bil en Slo tech user tako prijazen, da sva se povezala in je zadevo pogledal. Njemu se najboljša možnost zdi, da najprej stolpce s copy - paste skopiram v xls, porihtam in potem spet s copy - paste nazaj v sql stolpec.
Čeprav sem probal in zadeva sicer iz sql v xls dela, obratno pa ne, ker noče skopirat celega stolpca pač pa samo prvo polje. Klemen, te še enkrat kontaktiram, ko se vrnem iz Irske.

Hvala.

WarpedGone ::

Če je tako, potem pa teh 6000 podatkov uvoziš v eno novo tabelo v bazi in uporabiš kot "ključ" pri določanju katere zapise je treba spremenit.
Zbogom in hvala za vse ribe

nightrage ::

Mati, opcije za export in import data nimaš, ker imaš verjetno naložen EXPRESS verzijo. Če bi imel plačljivo, bi to imel na razpolago.

nightrage je izjavil:

Mati, opcije za export in import data nimaš, ker imaš verjetno naloženo EXPRESS verzijo. Če bi imel plačljivo, bi to imel na razpolago.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SQL backup import

Oddelek: Programiranje
8984 (786) meh
»

MS Access (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
647080 (5138) travica
»

[MSSQL]Kopiranje tabele

Oddelek: Programiranje
91307 (1219) darkolord
»

Težava pri uvozo v SQL bazo (varchar to numeric)

Oddelek: Programiranje
101058 (880) Mati
»

SQL težava

Oddelek: Programiranje
364602 (3884) joseti

Več podobnih tem