» »

Java nullpointer..:|

Java nullpointer..:|

b00mer ::

Pozdravljeni
Za nologo imam neko seminarsko s koncerti. Imam vec razredov vendar mi problem povzrocata 2 -> razred Koncert in Testnirazred. V Razredu koncert imam 2 tabeli (Naslovi komadov, ter njihove dolzine). V testnem razredu bi rad glede na izvajalca ti 2 tabeli napolnil,vendar mi nikakor ne uspe.Vem ja nullpointer je da tabela ne obstaja, vendar mi je nekako zmanjkalo idej, zato vas prosim za pomoc.

Razred koncert http://pastebin.com/rGa5aQr4
Testni razred metoda create http://pastebin.com/Wf3YZzUv

Hvala lp

FrEaKmAn ::

Nekako se mi ne da zdej te kode izvajat, samo kot idejo predlagam da stvar debagiraš lepo po korakih in pogledaš zakaj dobiš error...

b00mer ::

Heh..sm ugotovu;(
Objekt je null in seveda se potem ne da(sem bil 100% da lahko..)...Ah morm vse spremenit

Hvala lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: b00mer ()

Spura ::

    protected String[] dela=new String[5];
    protected double[] dolzina=new double[5];
Inicializacija je nepotrebna ker itak v konstruktorju povozis obe spremenljivki.

izvajalec.compareTo("Gibonni")==0

Ce te zanima samo enakost uporabljaj equals funkcijo. In ce zamenjas vrstni red se izognes problemov z null vrednostmi v spremenljiki izvajalec:
"Gibonni".equals(izvajalec)

infiniteLoop ::

Dobronamerni namig: Glede na to, da so del imena predmeta "Algoritmi in Podatkovne Strukture" tudi podatkovne strukture, ne bi bilo noro ce bi malo premislil tudi o njih.
Recimo namesto, da shranjujes naslove komadov in njihove dolzine v dveh tabelah, lahko naredis razdred "Delo", ki ima dve polji: ime in dolzina. Dobro bi bilo tudi, ce bi si malo pogledal Collections Framework, ker uporaba arrayev povsod, kjer bi rad shranil vec objektov ni najboljsa strategija.

LP
None of us is as dumb as all of us.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri programiranju z javo

Oddelek: Programiranje
203489 (2416) milc
»

Objektno programiranje Java

Oddelek: Programiranje
111351 (1209) Spartacus
»

[C#] izdelava tabele

Oddelek: Programiranje
71972 (1798) majoneza
»

[Java] Sortiranje objektov

Oddelek: Programiranje
192786 (2786) tjaz24
»

[Naloga][Java] Ulomki

Oddelek: Programiranje
62632 (2480) SkIDiver

Več podobnih tem