» »

Nakup zmogljivega računalnika

Nakup zmogljivega računalnika

mktg ::

V kratkem bom kupil nov računalnik za igranje iger in nekaj malega programiranja.
Nekako sem sestavil sledečo konfiguracijo:

http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...

Prosil bi za vaše mnenje. Zanima me predvsem:
- grafična kartica GTX56oTi ali 570?
- procesor i5 ali i7?

Prosim za pomoč,

LP

mr1two ::

Za tolk dnarja, pa da daš LC napajalnik za sub 50 evrov not...sram te bilo.
Ostalo je ok, bi ti pa priporočil nakup pri dinokompu, sestavi.si ali na funtech- kjer je pač ceneje. Če želiš, da zadevo sestavijo, boš prišel najceneje skoz pri dinokompu(mislm, da imajo sestavljanje v ceno komponent že, tko da ni treba plačevat te storitve posebej). Za razliko, ki jo prišparaš pa vzemi kakšen spodobnejši napajalnik(corsair recimo). To bi bilo to.

mktg ::

A LC so slabi napajalniki?

Najbolj me zanima ali GTX560 Ti ali GTX570?

ter procesor i5 ali i7?

Hvala

bdoxx ::

če ti ni škoda denarja pol i7 pa 570,
pridobiš praktično nič oz. zelo malo :)

mr1two ::

570 in i5 je smiselno za igre, druge kombinacije so slabše. Lahko tudi 560ti in i5, če si bolj p/p oriented.

mktg ::

TOP ::

mr1two je izjavil:

570 in i5 je smiselno za igre, druge kombinacije so slabše. Lahko tudi 560ti in i5, če si bolj p/p oriented.

Duge kombinacje niso slabše,sam uprašanje je smiselnost recimo pri I7 in igre.Kar se tiče grafe vzemi GTX560 Ti boš 100e profitiral in toliko ni bolša 570.

mr1two ::

Manjka podatek: cenovno slabše.
i7+560ti= več keša, pa recimo da imaš manj slik na sekundo v igrah
i5+560ti= manj slik na sekundo, ampak tudi manj stane
i7+570 je pa itak drago, je pa tiste 3-4% hitrejše v primerjavi z i5+570.

Point je, da 2600 ni ravno najboljša izbira za igre, ker je 100e dražji. Naložba v druge komponente lahko bistveno pohitri izris slike, kot pa sam procesor.
Vkolikor rabiš procesorsko zahtevne programe, potem bi bil 2600 upravičena izbira.
Lahko je tudi upravičena, če je denarja dovolj. Sicer je pa res najbolj smotrn nakup i5 2500k in pa 560ti(če že gledamo nvidio).
Alternativa ti je 6950- tudi super karta

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mr1two ()

mktg ::

aha, razumem. Hvala za pojasnilo :)
Nekako me je obdajalo dejstvo da dražje je boljše. No vsaj enkrat da temu ni tako.
Že če ne bom vzel i7 pa bom vzel 570.
Bol me zanima katero znamko iz zgornjih linkov?
kaj tista point of view 2.5gb? se splača?

Hvala za trud in čas!

mktg ::

A je res da imajo Asusve matične plošče občasno probleme z zaznavanjem SSD diskov?

TOP ::

Ne vse vem za V pro izvedbo o katerih poročajo tud na forumih.

mktg ::

kako pa je s temi SSD diski? dejansko ga uporabljam kot normalen disk? ker bi imel gor samo win 7 pa aplikacije? je treba kaj dodatno naštimati?

hojnikb ::

SSD uporablaš kot normaln disk, sam da maš manj placa, pa hitrejši je.
Zraven pa še en HDD za storage.
#brezpodpisa

mktg ::

A ok sem razume.
Problem je zdaj da ne vem ali vzeti Asus ali Gigabyte matično?
zrd te SSD problemov
http://www.mlacom.si/maticne-plosce/asu...
http://www.mlacom.si/maticne-plosce/gig...

pa kaj menite na to grafično, je smiselna?
http://www.mlacom.si/point-of-view-gefo...

Zion10 ::

pomnilnik na grafični, večji od 1,5G ni smiselen, razen če se ukvarjaš z 3d modeliranjem(zelo velike scene) ali rudariš(bitCoin). Predvidevam, da tega ne počneš ker potem bi vedel. V primeru da te zanima link link2, pa tudi na forumu najdeš debate.

mktg ::

a ok, pol definitivno odpade, pa še neka x znamka je :|

Kaj pa glede matične: katero Gigabyte, Asus, AsRock?? Kako je z AsRock? so zanesljive?

ASRock Z68 Extreme3 Gen3

Zion10 ::

mislim da nimaš velik za razmišljat, ker so obe serije po komentarjih sodeč zanesljive. Če boš izbral Z plato, potem bodi pozoren da vzameš i7 2600k, ker s kombinacijo matična P/Z in proc 2xxxk lahko navijaš procesor, drugače ne gre!

mktg ::

Zion10 ::

ja, vse so super. Če nisi opazil je Asus plata Micro atx, manjši format od standarda atx, sicer ni nč eksotičnega, ker načeloma paše v navadna ohišja. Sam mam M-atx.

mktg ::

Ja res je, sploh nisem opazil. Nekako se bol nagibam k Gigabyte ali AsRock.

Samo ne vem kako je z zanesljivostjo AsRock?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mktg ()

mr1two ::

Lahko si ogledaš tudi Asus Maximus IV Gene-Z. Na nekaterih testih se pokaže kot zelo zelo dobra navijalka, sicer si pa še malo poglej po netu.
Se mi pa zdi, da je razlika med temi ploščami, ki si jih naštel, precej majhna- mislim, da vse ponujajo kar precej za svoj denar.
LP

Zion10 ::

mktg je izjavil:

Ja res je, sploh nisem opazil. Nekako se bol nagibam k Gigabyte ali AsRock.

Samo ne vem kako je z zanesljivostjo AsRock?


Poglej nimaš preveč za razmišljat, jaz mam Gigabyte in sem 2600k navil brez problema na 4GHz, rajši potem glede navijanja vzemi kak procesorski hladilnik. Tako da vzem potem Gigabyte, pač boš mel slabši bios, neboš pa dvomil v kvaliteto.

mktg ::

Zion10 je izjavil:

mktg je izjavil:

Ja res je, sploh nisem opazil. Nekako se bol nagibam k Gigabyte ali AsRock.

Samo ne vem kako je z zanesljivostjo AsRock?


Poglej nimaš preveč za razmišljat, jaz mam Gigabyte in sem 2600k navil brez problema na 4GHz, rajši potem glede navijanja vzemi kak procesorski hladilnik. Tako da vzem potem Gigabyte, pač boš mel slabši bios, neboš pa dvomil v kvaliteto.


Sem zasledil na po nekih testih, da ima Gugabyte še tradicionalen bios in ga nimajo namena zamenjati ker naj bi bili uporabniki navajeni naj.

Kakšen hladilnik mi priporočate??

neka takega bo vredu: http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Zion10 ::

mktg je izjavil:

Zion10 je izjavil:

mktg je izjavil:

Ja res je, sploh nisem opazil. Nekako se bol nagibam k Gigabyte ali AsRock.

Samo ne vem kako je z zanesljivostjo AsRock?


Poglej nimaš preveč za razmišljat, jaz mam Gigabyte in sem 2600k navil brez problema na 4GHz, rajši potem glede navijanja vzemi kak procesorski hladilnik. Tako da vzem potem Gigabyte, pač boš mel slabši bios, neboš pa dvomil v kvaliteto.


Sem zasledil na po nekih testih, da ima Gugabyte še tradicionalen bios in ga nimajo namena zamenjati ker naj bi bili uporabniki navajeni naj.

Kakšen hladilnik mi priporočate??

neka takega bo vredu: http://www.dinokomp.si/product_info.php...


V primeru nakupa pri dinokomp vzem Noctua


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov računalnik za 1200€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8713766 (12372) fr4nc
»

Nakup računalnika, budget 1000€

Oddelek: Kaj kupiti
412869 (2295) ZaphodBB
»

Računalnik do 1200€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6914067 (12892) wondy
»

Gaming PC

Oddelek: Pomoč in nasveti
494174 (3530) wondy
»

Kupujem računalnik!

Oddelek: Kaj kupiti
494538 (3695) e'LoverBoy

Več podobnih tem