» »

Android tv box

Android tv box

««
128 / 148
»»

bbobst ::

Ales je izjavil:

@bbobst, jaz sem odgovarjal nekomu drugemu, na post tik nad mojim, razen če imaš več računov na Slo-techu in si to isto ti:

scipascapa je izjavil:

Vs tile android boxi, so vidni v Windows okolju? Aka, ga vidim znotraj omrežja?

...in mene zanima, kaj bi on rad "videl".

Uuuu napaka. Se oproščam.

Kodrnusa ::

A kdo ve kako rešit zadevo s Hbo Go na android boxu A95x. Ko zeženem app, mi takoj pise no internet connection please check your internet connection And try to restart the application. Box je povezan z lan kablom, internet dela normalno. Na drugi televiziji z androidom dela normalno. Kaka rešitev mogoče?

polde66 ::

@Kodrnusa. Seveda se da rešit. izklopi ga iz kabla in ga imej povezanega preko wifi. tako dela ok.
polde

Kodrnusa ::

@Polde. A to samo prvič, ali moram vedno preko Wifija? Ker to ni rešitev ker imam box na kablu zato ker je v zgornjem nadstropju, kjer je slab wifi. Nočem pa routerja gor dat zaradi sevanja. Ali je to edina rešitev?

Kodrnusa ::

@Polde. Ker si stručko za boxe še to vprašanje; Meni kodi 18.5 na android boxu A95X F2 neki šteka med predvajanjem filmov. Vsake cca 5 do 10 minut slika zmrzne, zvok dela naprej. Moram pol pritisnit da preskoci naprej 10 sekund da spet zalaufa normalno, in seveda potem nazaj da ne preskocim filma!?. Ce ne pritisnem nic potem zacne film v slow motnu naprej vrtet cez cca 10 sekund. Resitev?

polde66 ::

Če imaš original tv center od a95x ki je kao kodi ga odinštaliraj in si inštaliraj frišen kodi z kakega app stora. Poleg tega pa še probaj onemogočiti kodiupdate addon v nastavitvah. Mislim da ga ta box ima in to v aplikacije in sdistemske aplikacije.. No že frišen kodi ti bo precej pomagal. Čeprav si dal premalo podatkov. Ali gledaš filme direkt z neta, ali z diska ali iz PC-ja. Če ga gledaš preko neta potem zna biti problem v samem netu in povezavi z strežniki. Kakšen pa imaš net?
Kar se pa tiče hbo pa žal dela samo na wifi. Sem že postavil vprašanje hbo-jevcem v čem je smisel pa mislim da me niso niti razumeli kaj hočem. V tem primeru če imaš slab signal te reši kak ojačevalnik signala ala: https://www.mimovrste.com/ojacevalniki-...
A95x F2 ima dober wifi tako da bi moralo delat. Sprobaj pa z kakim speedtestom.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Kodrnusa ::

Filme gledam iz usb ključka. Normalne MKV-je 720 do 1080p. 4K še nisem sprobal. Ko sem dobil box sem resetiral vse in izbrisal original kodi, in naložil kodi 18.5 gor. Nba league pass dela super v Kodiju, samo filmi štekajo!!! Ne vem zakaj mi potem Hbo dela na drugi televiziji z androidom normalno preko lana.. Čudno tole res. Ali je potem kak drug predvajalnik filmov ki je v redu za uporabo na boxu? Mxplayer mogoče?

polde66 ::

A maš kak 2.5 zunanji disk? sprobaj s tam. Na drug ključek? USB2.0 3.0? Ne vem zakaj HBO na boxih tako deluje. Sem pa HBO go naložil na par različnih boxov, pa je povsod isto. Ne zazna lan kot internet.
Manj ko se boš čudil pa hitreje kot se boš prilagodil lažje ti bo.
Mx player pro ima vs kodeke in licence, VLC player je pa tudi ok.
polde

Kodrnusa ::

Mam usb kljucek 3.0 sandisk, vključeno v usb 3.0 port. Sigurno nima veze s ključkom... Hvala za info za Hbo.

polde66 ::

A to ti dela p...samo en film al vsi?
Sicer nima veze ampak kako maš sformatirano? exfat anli ntfs?

Danes dobim en F2 pa bom sprobal kako in kaj na mojem.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Kodrnusa ::

Vsi filmi. Mam sformatirano na NTFS...

polde66 ::

Hm nebi vedu iz glave. Mogoče ti bo še kak znalac pomagal tukej. ne vem kaka je pretočnost preko usb ključev. Imaš še kak usb ključ ali disk? Jaz uporabljam zunanje diske, po novem pa za inštalacije in ostalo namesto usb ključev M2. 128 gb sata v zunanjem ohišju. brzine so neprimerljive z navadnimi ključi usb, razlika v ceni pa ni tako strašna.
Probaj ga vtaknit še v usb 2.o.

Če imaš še kak usb ključ presnemi tja in sprobaj.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

webmaher ::

Kodrnusa je izjavil:

Mam usb kljucek 3.0 sandisk, vključeno v usb 3.0 port. Sigurno nima veze s ključkom... Hvala za info za Hbo.

Će imaš box nastavljen na 4k resolucijo to spremeni na 1080 pa recimo 60Hz isto naj bo v Kodiju pol pa resetiraj cel box in probaj...

Ales ::

polde66 je izjavil:

Kar se pa tiče hbo pa žal dela samo na wifi. Sem že postavil vprašanje hbo-jevcem v čem je smisel pa mislim da me niso niti razumeli kaj hočem.

Misliš samo na tem boxu? Ker na mojih normalno dela preko kabla. Ni mi čisto jasno, kako bi program kot tak lahko delal razliko med omrežji na boxu (ne bi me sicer presenetilo, če kakemu developerju uspe narediti celo kaj tako genijalnega).

polde66 ::

Nimam pojma zakaj Hbo tako dela. Na mojih beelinkih king in king pro je isto, Tanix tx9s isto, A95X F2 in F3 isto.
@Kodrnusa, nainštaliraj si program: https://apps.mob.org/apps/cpu_monitor_t... dobiš ga na vseh app storih. Poglej koliko se ti greje stroj. A95X sem danes dobil in presenečeno ugotovil, da ga poganja amlogic S905X3 ( v osnovi so to X2 procesorji)
No ti z X3 procesorji se pa znajo tudi zelo segret. Tako da če bo temperatura velika bo treba dat spod kak: https://www.gearbest.com/cpu-cooler/pp_...
polde

webmaher ::

Svašta... na Beelinku GT1A prek Kodi addona HBO dela v nulo...le tu in tam se podnapisi kdaj izgubijo za par minut :)

Kodrnusa ::

Bom stestiral enkrat ta teden vse resitve. @polde. Ker je pa zadnji firmware za a95x f2? Men se je samo enkrat posodobilo ko sem ga prvič prižgal...

polde66 ::

Zadnji je tist k ga maš na boxu. A maš verzijo z x2 procesorjem ali x3 procesorjem. Zadnji X3 se grejejo za pop...
polde

Kodrnusa ::

X2 procesorjem. Sem kupil tistega, ki si mi ga svetoval. :)

bbobst ::

polde66 je izjavil:

Zadnji je tist k ga maš na boxu. A maš verzijo z x2 procesorjem ali x3 procesorjem. Zadnji X3 se grejejo za pop...

Kero app pa imaš za spremljanje temperature?
A je kakšna ikona na ekranu in spremljaš v reaalnem času, ali na koncu pogledaš v kakšen log?

m3k ::

bbobst je izjavil:

...A je kakšna ikona na ekranu in spremljaš v reaalnem času, ali na koncu pogledaš v kakšen log?


Cpu Temperature
Mirko tipka na radirko ////

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: m3k ()

polde66 ::

7 postov višje sem nalepil tole: https://apps.mob.org/apps/cpu_monitor_t...
Da pa kaže temperaturo skoz na ekranu pa greš desno zgoraj v nastavitve, se odpre novo okno desktop flating windov , ko vklopiš moraš dovoliti obvestila greš nazaj spet vklopiš isto stvar, izklopiš drugega ker ne rabiš obvestil in vklopiš prvega če hočeš imeti dark temo. Pojavi se ti krogec z temperaturo na levi strani in jo z miško lahko premakneš kamor češ. Možnost je tudi zazšititve za več dogajanj ampak je meni moteče mi je temeratura dovolj. Temperaturo kaže dokler imaš vklopljen box ob ponovne zagonu pa samo klikneš na apk ti zadevo pokaže in apk zapreš.
https://apkpure.com/cpu-monitor-tempera...
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Vanadium ::

No uspeli smo izgubit oziroma stran vržt daljinec od mi box mdz-16-ab. Kaj priporočate, da vzamem?

Pogoj je:
- da v kodiju deluje b.p. (orignalen je delal super),
- da je bluetooth,
- da je čim bolj podobno orginalu oziroma da je original,
- za čim manjši denar.

fruc900 ::

Teh daljincev imaš morje sam uporabljam ta dva in sta super:
https://www.aliexpress.com/item/3302476...

https://www.aliexpress.com/item/3278366...

poglej tole imaš različne modele: https://www.aliexpress.com/wholesale?ca...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fruc900 ()

polde66 ::

polde

Vanadium ::

Sem googlal poldesam eni so ir eni niso napisano je tko da nisi ziher in mora bit nujno bt ker zadaj za tvjem namontiran. Drugace pa hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

polde66 ::

V specifikacijah imaš napisano ali je ali ni, pa še v postih od kupcev pogledaš rewieve.
polde

brez-imenko ::

Ali je kdo kaj bolj na tekočem s posodobitvijo programske opreme na teh škatlicah? Specifično me zanima za model i92pro. Baje ima Android verzijo 7.1(baje), ampak mi ne rata inštalirat Netflixa, ki bi deloval. Razmišljat sem začel, da bi ga nadgradil ampak to je pa tudi vse, ker naprej mi pa ne rata kaj uporabnega dobiti. Procesor naj bi imel Amlogic quad core a53 s905x z 2 gigabajta RAMa, tako pokaže ob zagonu predno se zavrtijo tiste kocke kjer napiše logotip MBOX.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

polde66 ::

https://dimitrology.com/i92-pro-android... Tole?
inštaliraj tole: https://apk.cafe/download?file_id=91539...
druge verzije pa verjetno ne bodo šle gor. Če ti dela ta je čisto ok. Nobena ti ne bo delala v 4k. Če imaš ta box je čisto solidna zadeva nibene potrebe po menjavi. Vse aplikacije i potegneš lahko od tukaj ko apkpure inštaliraš. https://apkpure.com/
polde

e-marko ::

Na Balkan Green in Live TV Serbia že nekaj dni ne delujejo slo programi. Srbski npr. delajo ok. Android 10. Na androidu 7 npr. pa dela ok. Kakšna ideja čemu tole?

Lp
...somebody, somewhere...

promixer ::

Pozdravljeni,

ker je tema res obširna in da ne berem celotne, me zanima kateri Android TV je sedaj best buy/performance? Da na njem deluje tudi T2 app in gledanje filmov iz diska ki je v omrežju.

Hvala za odgovore.
| Phanteks Enthoo Pro | GTX 970 G1 Gaming | i5 4690 | ASRock H97 Pro4 |

Frenky ::

Ima kdo kakšno dobro kodo za filelink? Predvsem Nova TV rabim. Se mi noče updejtat na trenutnem.

beni ::

Imam težavo s TX9 Pro.

Ko zaženem AnyDesk, se odpre nekakšen Factory Test s kitajskimi pismenkami, video oknom in glasbeno spremljavo.
Sicer se da zapreti, vendar hkrati pade povezava preko AnyDesk.

Kje naj to onemogočim ?

LP
Pojma nimam ...

MASS ::

X96pro npr. ob predvajanju videa vsake nekaj časa samodejno hudo zmanjša zvok in ga je treba peš pojačat na prejšnjo raven. To dogaja ne glede kateri player se uporablja. Mogoče kdo ve, kako ta jajca skenslat?

polde66 ::

Mogoče tovarniška ponastavitev?
polde

MASS ::

Ma ja, saj vem, ampak imam čist fajn speglan build gor, pa bi to naredil raje, če bi bil ziher, da to odpravi problem. Si že kdaj zasledil kaj takega, p66? Ko nekako skoraj zgine zvok in ga greš višat, najprej prikaže opozorilo, da višanje zvoka lahko povzroči poškodbe :))

polde66 ::

Tako opozorilo obstaja na telefonih če vklopiš slušalke. Na boxu hm tega nisem videl. A maš kak bluetooth pržgan? Poglej v nstavitvah naprave pod zvoki kaj je še pod ostalo.
polde

MASS ::

Ta box itak nima BT-ja, čeprav sw omogoča vse nastavitve za BT. Si mi pa dal malo mislit in sem pod dev opt našel opcijo preklic obvestil o previsoki glasnosti in ga onemogočil, pa da vidimo, če bo sedaj kaj bolje. Drugače pa zvok vozim preko USB-ja boxa na DAC in potem naprej.

flameir ::

Kateri BOX bi dobil najceneje za Full HD (več ne rabim), pa da mi gor dela Synology DS Video (se prav Full HD filmi s podnapisi). Povezava gre prek ethernet kabla seveda. Loh tud rabljenega, ker bolj kot ne, bi rabli za čas karantene. Hvala.

cang ::

Imam spejemnik Mecool KM9pro. Želel bi predvajat filme iz računalnika.V VLC predvajalniku najde moj računalnik. Ko odprem mi zahteva uporabniško ime in geslo.
Verjetno bi moral sedaj nastavit v win7 kaj se lahko predvaja. Kako to storim?

polde66 ::

https://serviio.org/download
zelo preprosta zadeva, če pa hočeš v kodiju je pa v nastavitvah kodija treba dovoliti UpNP naprave. Pa še poiskati pod mojimi datotekami - dodaj napravo, UpNP.
V windowsih je precej postopka za smb deljenje datotek. Mape v deljenje, iskanje naprav, dodeljevanje pravic, ....
Tudi plex lahko inštaliraš. Drugače pa youtube z ključnimi besedami precej pomaga.
polde

brez-imenko ::

polde66 je izjavil:

https://dimitrology.com/i92-pro-android... Tole?
inštaliraj tole: https://apk.cafe/download?file_id=91539...
druge verzije pa verjetno ne bodo šle gor. Če ti dela ta je čisto ok. Nobena ti ne bo delala v 4k. Če imaš ta box je čisto solidna zadeva nibene potrebe po menjavi. Vse aplikacije i potegneš lahko od tukaj ko apkpure inštaliraš. https://apkpure.com/

Ne vem kaj delam narobe. Inštaliral ustrezno verzijo, se lepo prijavim in pregledujem kar imajo v njihovi knjižnici. Kliknem na izbran video mi začne nalagat in potem vrže ven, da je prišlo bo napake. Ko grem gledat informacijo za omenjeno napako piše samo, da bi moral restartat Android box. To sem naredil parkrat ampak mi vsakokrat vrže ven isto obvestilo.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Zgodovina sprememb…

polde66 ::

Nebi vedu, lahko pa je problem v samem netflixu-preobremenjenost. netflixa ne uporabljam. Moj nasvet, nabavi si HBO go. Boljš, s podnapisi in v fhd kvaliteti ter ogromna izbira dobrih serij in dobrih filmov.
polde

PARTyZAN ::

Netflix deluje.

enroberte ::

e-marko je izjavil:

Na Balkan Green in Live TV Serbia že nekaj dni ne delujejo slo programi. Srbski npr. delajo ok. Android 10. Na androidu 7 npr. pa dela ok. Kakšna ideja čemu tole?

Lp

Tudi mene zanima, če je kakšna rešitev za ta problem.

polde66 ::

Na tolk podatkov k ste jih dal pričakujete kakšno rešitev? Android 10 pa android 7 ?????:))
polde

-valvoline- ::

na winsih delajo, pravkar preveril. balkan green krypton 17.6

Zgodovina sprememb…

e-marko ::

polde66 je izjavil:

Na tolk podatkov k ste jih dal pričakujete kakšno rešitev? Android 10 pa android 7 ?????:))


Kaj točno je potrebno? Lahko dopišem, seveda. Saj niti ne pričakujem, da bo kdo tu rešil zadevo. Več glav pač več ve in morda je kdo kje med brskanjem opazil kakšno rešitev ali enako težavo.

Ko na mobilcu zaženeš slo program, se kodi enostavno zapre. Razen različice androida ne najdem druge razlike. Preverjeno na Huawei P9 lite, P10Lite, P30 lite, Xiaomi Mi9, tv box Alfawise S92( Beelink GT1), Tanix TX3 mini/max.
Na Mi9 in P30 lite ne dela. Enako je na kodiju 18.5 in 18.6.

Lp
...somebody, somewhere...

polde66 ::

Kaj misliš kaj bi bilo potrebno vedeti? Kje imaš android 10 in kje android 7? Box, tablica, telefon, firma naprave tip naprave.
Za lažjo predstavo in v primer: na moje android tv boxu Beelink gt king prihaja do težav.... V tem primeru vemo da je to android tv box, da gre za android 9, da gre za beelink da v osnovi na njem ni original inštaliran kodi ampak si ga sam. kater kodi si potegnil dol...... Cel kup podatkov iz katerega je lažje narediti pametn zaključek.
Iz tvojih prej danih podatkov lahko sklepam samo ali imaš to na telefonu ali pa na enem od dveh android tv boxov, kjer je android 10 prisoten. In še to ugibam. Potem je odvisno katera firma je te naprave predvsem da dobiš predstavo koliko resno je firmware za napravo izdela.
Če pogledaš potem iz podatkov,ki si jih dal sedaj je verjetno bolj jasno, da android 10 in kodi nista kompatibilna v celoti ali pa vsaj firmware od telefona. lahko sprobaš še WBMC pa nanj naložiš build. Če ne pa pač uporabljaš 17.6 kodi. Seveda pri tem odkljukaj samodejno posodobitev programov, ker ti bo v nasprotnem primeru avtomatsko povozilo starejšo verzijo z novejšo.
Kaj storiti če ni kompatibilno, nič takega najdeš verzijo ki deluje.
polde

Samson ::

Balkan green ne dela na androidu 10. Oz predvidevam da kodi dejansko ne dela na 10-ki. Zakja, nisem raziskoval. Vem pa da je par kolegov reklo, da se jim je telefon posodobil in je nehalo delat. Mogoce novi kodi ze dela.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)
««
128 / 148
»»