» »

Android tv box

Android tv box

««
127 / 148
»»

PARTyZAN ::

Verjetno je BR pričakoval Android, ki ga je vajen na svojem telefonu. Web browser zares ni bila nikoli mišljen kot del AndroidTV izkušnje, ja. Ampak Netflix? Zakaj točno more sideloadat specifično verzijo in potem pazit in it skozi hassle preverjanja katera verzija bo naslednja, ki bo vsaj napol delovala? Nalaganje preko USB ključka? :\

Za streamat video/glasbo/igre je MiBox dovolj. Imaš uradno podprt Netflix 4k, Amazon Prime za ostalo imaš pa Kodi. Vse to dobiš na uradnem Play storu, vse nadgradnje aplikacij in Androida samega so stvar klikanja po menijih, ne googlanja in nalaganja fajlov na zunanji medij.

Ales ::

Ti še kar isto, ima problem z Netflixom, omenjaš pa zraven Kodi in ne vem kaj še vse, kar vse lepo dela direktno iz Play Store, brez kakršnega koli sideloadanja. Zakaj?

polde66 ::

2 dni uporabljam HBO go in meni osebno je boljši kot netflix. 2 tv 6 eur mesečno. tudi ok. Kvaliteta je HD in vse ima slo podnapise. Serij in filmov je veliko in kot gledam precej dobrih. Bom verjetno vzel za štos preko t2 za 2.5 eur mesečno 3 mesece, ker moram malo točke porabit. Povezava je lahko samo wifi (ok tudi ni problem)
Eno vprašanje pa imam. Včeraj mi je znanec prinesel svoj Tanix tx3 max da mu nafilam aplikacije gor ker je pomotoma vse zbrisal. Ko sem gledal verzijo firmverja ima 20190218 to je čisto zadnja verzija, ki pa ni nikjer na spletu možna za dolpoteg. Torej vprašanje je, sem dal na ključek TWRP 311 in v recovery modu naredil beckup. Ali moram tam še obkljukati kaj drugega kot to kar je privzeto obkljukano. In ta beckup potem lahko uporabim na drugih škatlah.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

scipascapa ::

za TX9S bi rad malo zadeve usposobil, recimo gledanje TVja preko wifija, šverccanje HBO itd....izvedljivo?

pa menjal bi seveda originalni daljinec....

Zgodovina sprememb…

polde66 ::

seveda je:

tole vse dela z original daljincem
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

scipascapa ::

Tole uporabno, da se butne na box in potem robo za tanixa tx9s žično gor?

https://www.mimovrste.com/nas-naprave/w...

Zgodovina sprememb…

OK.d ::

Amazon.uk https://imgur.com/WUz3IO1 obvoz;)
LPOK.d

scipascapa ::

kaj pa naj vzamem nekaj podobnega, ker preko wifija filmi štekajo.

polde66 ::

Nekaj od tega: https://www.mimovrste.com/25-diski
Če imaš pa star disk doma pa ga ne uporabljaš pa samo dokupiš https://www.mimovrste.com/ohisja-zunanj...
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

bbenci2 ::

A mi kdo ve razložiti v čem je problem android boxa Tanix TX6s. Ko imam v njega priključeno wifi miško, ga tale miška tako bremza, da šteka 100 na uro. Preko daljinca sicer dela boljše, EON dela tekoče, vendar wifi deluje slabo, klub temu, da na veliko promovirajo, da ima dve wifi anfeni, eno notranjo in drugo zunanjo. Skratka, razočaranje. Nabavljen na banggood.com za 30€.
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

polde66 ::

@bbenci2
Najdi drug usb mogoče ta ob strani. Sem misli da ima 3.0 usb tudi pa vidim da tale nima. Sori.
Malce se boš igral kateri usb deluje ok
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

polde66 ::

Tale Tanix z Allwiner H616 je slaba izbira, četudi ti promovirajo android 10 pa kaj vem kaj še. Verjetno je edina stvar, ki je dobra pri tem boxu samo to, da se manj greje kot pa originalen allwineer H6. Pa še to je vprašanje koliko manj. Gre za precej oskubljeno verzijo H6 variante.
Problem tvojega boxa je sam box
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

e-marko ::

polde66 je izjavil:

2 dni uporabljam HBO go in meni osebno je boljši kot netflix. 2 tv 6 eur mesečno. tudi ok. Kvaliteta je HD in vse ima slo podnapise. Serij in filmov je veliko in kot gledam precej dobrih. Bom verjetno vzel za štos preko t2 za 2.5 eur mesečno 3 mesece, ker moram malo točke porabit. Povezava je lahko samo wifi (ok tudi ni problem)
Eno vprašanje pa imam. Včeraj mi je znanec prinesel svoj Tanix tx3 max da mu nafilam aplikacije gor ker je pomotoma vse zbrisal. Ko sem gledal verzijo firmverja ima 20190218 to je čisto zadnja verzija, ki pa ni nikjer na spletu možna za dolpoteg. Torej vprašanje je, sem dal na ključek TWRP 311 in v recovery modu naredil beckup. Ali moram tam še obkljukati kaj drugega kot to kar je privzeto obkljukano. In ta beckup potem lahko uporabim na drugih škatlah.


Si opazil kakšno razliko glede na starejši fw? Imam tudi ta box in bi poskusil novejši fw, če bo dosegljiv? Hvala.

Lp
...somebody, somewhere...

polde66 ::

@e-marko
Med samim delovanjem tega in 20181101 ni na prvi pogled nobene razlike, mogoče ampak res mogoče se je launcher 1x manj sesul med dodajanjem in izbiranjem aplikacij ko sem ga šponal. Greje se z okoli 70°tako kot prejšnji, deluje to kar na druugem načeloma sam ne vidim razlike. Žal pa nikjer na netu ni nobene informacije.
polde

scipascapa ::

polde666: sem mislil, kako mrežno rešitev, za tisto vem :P

S!lentHunter ::

Yanez je izjavil:

Daleč najboljša kombinacija daljinca + Air miške + govornih ukazov + IR programibljivih tipk + numerične tipke je zame daljinec
 L8STAR G30S

L8STAR G30S

za zelo ugodno ceno pod 10EUR.
Z njim sem hkrati nadomestil daljinec televizorja + daljinec boxa (z govornimi ukazi) in miško. Tako je tudi navaden TV BOX Tanix TX3 moč komandirati z enim daljincem (tudi TVIN ali EON ali T-2 tv2go). Pa še lep je, dobro sede v roko in tipke so pametno razporejene. Če bi imel še tipke osvetljene pa bi bilo že kičasto. Že kar nekaj mesecev ga uporabljam in res dela brez problemov.
Pa še link.


a je na tega daljinca možno programirati več naprav ali samo eno ?
AMD Ryzen 5 2600x,MSI 450 Tomahawk,Gigabyte RX580 8GB,16GB DDR4, SSD Samsung
Huawei

S!lentHunter ::

Iščem najboljšega daljinca za android box z miško, ampak bi želel, da ima še tike od 0 do 9 kot ta zgoraj, katerega predlagata da se najbolj obnese ?
AMD Ryzen 5 2600x,MSI 450 Tomahawk,Gigabyte RX580 8GB,16GB DDR4, SSD Samsung
Huawei

Lonsarg ::

Probal sem celega boga enih igračk ampak nič ne pride niti 10% blizu Logitech K400 brezžični tipkovnici z touchpadom za pravo kavč izkušnjo. Je najhitreje, je najmanjši learning curve, omogoča da se lotiš sem pa tja kdaj TV kot PC uporabit (spišeš kak word itd), recimo ker se ti ne da vstat. Pa meni čisto elegantna zadevica za na dnevno mizico.

Daljinci so bili izumljeni za omejene TV vmesnike, ko enkrat TV upgradeš na konkretni OS (pa naj bo to Android ali kar W10) je nesmiselno vztrajati pri kontroli z daljincem. Ja tudi Air mouse sem probal, katastrofa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Frenky ::

Prej obratno. Tipkovnica je nepraktična in potrebna zaradi neprilagojenega vmesnika televizorjem.
Ne vem kako boš različne generacije v gospodinjstvu prepričal, da je tipkovnica tisto pravo da pogledaš Dnevnik ali kakšen film.

Lonsarg ::

Saj to je to, probal sem čudne vmesnike in Android boxe pa draga ni bila navdušena (niti jaz ne zaradi omejenih funkcionalnost ali okornosti ali oboje). Zdaj ima tipkovnico in navadni Windows 10 na TVju in ji je vse domače in uporablja da si uštima youtube, musko, recepte včasih gleda, pač vse živo, kot PC.

bbobst ::

Čisto eno osnovno vprašanje.
PC in A95X F3 sem povezal preko ruterja.
FTP klient pokaže internal drive na boxu,
ne najdem pa zunanjega diska priklopljenega na USB.
Root na boxu je enablan in drugače vse iz zunanjega diska dela.
samo ne vem kako in kje ga poiščem v FTP klientu.
Rabim samo da si n zunanji disk nafilam robo,da ga ni treba fizično priklapljat na PC.

hojnikb ::

bo trebat dat ta disk v share... kaksen ftp server sploh uporabljas na boxu?
#brezpodpisa

e-marko ::

polde66 je izjavil:

@e-marko
Med samim delovanjem tega in 20181101 ni na prvi pogled nobene razlike, mogoče ampak res mogoče se je launcher 1x manj sesul med dodajanjem in izbiranjem aplikacij ko sem ga šponal. Greje se z okoli 70°tako kot prejšnji, deluje to kar na druugem načeloma sam ne vidim razlike. Žal pa nikjer na netu ni nobene informacije.


Aha, hvala. Morda ga pa ti kje objaviš? ;)

Razmišljal sem, da bi morda poskusil naložiti atvXperience rom na Tanix TX3 Max. Je to še sploh aktualno?
Njihova domača stran namreč ne dela in ne vem ali začasno... Ta box je bolj rezervni in bi se malo poigral. Imam tudi pravi usb kabel.

Lp
...somebody, somewhere...

maticm ::

V info, eon na tx9s deluje brez problema.

fruc900 ::

maticm je izjavil:

V info, eon na tx9s deluje brez problema.


Normalno da deluje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fruc900 ()

polde66 ::

Na Tanix TX9S deluje praktično vse
polde

maticm ::

Ali kdo ve ali je eon tv aplikacija plačljiva in ali moraš biti v telemach omrežju?

Ales ::

maticm je izjavil:

Ali kdo ve ali je eon tv aplikacija plačljiva in ali moraš biti v telemach omrežju?

Aplikacija kot taka ni plačljiva, preveri pa, ali tvoj Telemach paket omogoča njeno uporabo. Možno je, da ima tvoj paket vključeno le uporabo navadne Android aplikacije, ne pa uporabo Android TV aplikacije. Ni potrebno biti na Telemachovem omrežju.

seminal ::

Sedaj so naredili da moreš več kot 50% gledati na telemach omrežju... Ker so ljudje prodajali al pa davali drugim da so gledali nonstop na zunanjem omrežju jih je zgleda začelo motit.

Lonsarg ::

Sicer dosti lepša rešitev bi bila namesto zaklepa na omrežje zadevo narediti pametno in pač omejiti število sočasnih gledanj (v kar se vključuje tudi Smart TV), win-win za customerja in ponudnika, ne vem zakaj take dobre rešitve ne implementirajo.

bedarija ::

seminal je izjavil:

Sedaj so naredili da moreš več kot 50% gledati na telemach omrežju... Ker so ljudje prodajali al pa davali drugim da so gledali nonstop na zunanjem omrežju jih je zgleda začelo motit.


je to govora o EON TV aplikaciji? ker jaz jo imam na T-2 omrežju in mi *trk na les* še vedno dela brez problema

maticm ::

Kater kodi addon se splača naložit? Včasih je bil Exodus, sedaj dela bolj-tako-tako oziroma vsi linki kjer je stream dobre kvalitete ne delujejo. Ali se splača kakšno aplikacijo cyberflix, cina hd? Kako je s slo podnapisi pri aplikacijah?

-JM- ::

maticm je izjavil:

V info, eon na tx9s deluje brez problema.


Pa je slika tekoča, ali se vidi malenkostno zatikanje pri hitrih kadrih (šport) ?

bbobst ::

hojnikb je izjavil:

bo trebat dat ta disk v share... kaksen ftp server sploh uporabljas na boxu?

V teh omrežnih zadevah sem čista 0.
Tako kot na telefonu imam na boxu ES File explorer , na PCju pa FileZilla Client.

Yanez ::

S!lentHunter je izjavil:


a je na tega daljinca možno programirati več naprav ali samo eno ?


Ja. Z levo zgornjo tipko izbiraš med preklopom daljinca na IR tipke (vse so naučljive) za npr. TV ali kaj drugega (lahko tudi kombinacija) in med izbiro za BT povezavo s poljubno napravo (npr. Android Box) s priloženim USB konektorjem.
Omnia mea mecum porto

polde66 ::

@bbenci2 tule je posodobitev za tvojega tanixa: http://www.tanix-box.com/download-view/...
polde

bbobst ::

Na boxu imam naložen ES File Explorer in na PC-ju Filezilla.
Box in PC sta v istem omrežju.
Na PC-ju v Filezilli (ftp) vidim internal drive boxa, ne pokaže mi pa zunanjega diska.
Kaj je treba še nastaviti?

maticm ::

A maš 3.5 inch disk a 2.5? Ima disk zunanje napajanje?

bbobst ::

2,5 disk v zunanjem ohišju s svojim napajanjem.

maticm ::

A box ga vidi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: maticm ()

bbobst ::

Ja ga vidi in dela.
Mogoče ga samo ne najdem V Filezilli.
Pod tem mislim da je v Filezilli ampak ne najdem,v katero mapo odpreti,al pa je čisto zase.

facepalm ::

Po treh letih je zecel H96pro+ random izgubljat povezavo (preko kabla) kar je zelo motece med gledanjem kakega streama ali iptv.

Ima kdo kaj podobno zmogljivega z vsaj 16gb ROMa, za prodat?

jopar ::

polde66 je izjavil:

seveda je:

tole vse dela z original daljincem

Obstaja mogoče kak dodatek za Kodi, ki bi omogočal lažje preklapljanje kanalov? Ker je kar malo tečno vedno it na osnovni seznam, če hočeš prestaviti. Je pa sicer slika na Balkan Green bistveno boljša od teh kitajskih playlist z AliExpressa. Malo sem testiral in je vse porazno. Edini plus tam je, da jih gledaš z IPTV Smarters, ki je enostaven za uporabo.

Gone ::

A komu delajo na balkan green sportni programi,? Men zmeraj error ven mece...

jopar ::

Delajo. Tako v SLO kategoriji, kot vseh cca. 200 kanalov v kategoriji Sports.

scipascapa ::

Vs tile android boxi, so vidni v Windows okolju? Aka, ga vidim znotraj omrežja?

Ales ::

Definiraj "vidim". Kaj bi želel, delit njihove diske oz. interno memorijo ali kaj?

bbobst ::

Ales je izjavil:

Definiraj "vidim". Kaj bi želel, delit njihove diske oz. interno memorijo ali kaj?

Res ne vem kako naj še bolj nazorno opišem kaj bi rad.
PC je žično povezan na ruter, TV box je na ruter povezan preko WiFi.
Na PC-ju imam Filezillo.
Na boxu imam ES file Explorer, kjer v meniju Network vklopim View On PC.
V Filezillo vtipkam dobljeni ftp naslov.
V Filezilli mi pokaže Rom boxa.
Na boxu imam tudi preko USBja priklopljen zunanji disk.
Kje v Filezilli dostopam do Zunanjega disk, kakšna je pot do njega?

Ales ::

@bbobst, jaz sem odgovarjal nekomu drugemu, na post tik nad mojim, razen če imaš več računov na Slo-techu in si to isto ti:

scipascapa je izjavil:

Vs tile android boxi, so vidni v Windows okolju? Aka, ga vidim znotraj omrežja?

...in mene zanima, kaj bi on rad "videl".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

scipascapa ::

ko dam nek zunanji disk na box, če je viden v omrežju.....pc v eni sobi, priklopljen na router in box z robo na zunanjem disku.....in potem premikaš robo.....
««
127 / 148
»»