» »

Android tv box

Android tv box

««
125 / 148
»»

NejcSSD ::

Tudi jaz se strinjam. Imam neumen TV, želje pa so bile KODI, Netflix HD, HBO, Youtube, ... Edina izbira za mejhn dnar cca 50 eur je bila Xiaomi MI Box S. Lahko bi imel kakšen gigabajt več shrambe, ampak gre tut to čez. Vse špila bp. Po novem tudi Amazon prime video, sveža posodobitev na Android TV 9. Vse je tudi prilagojeno daljincu na "5 gumbov".
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

kanarin ::

@NejcSSD uporabljaš mogoče tudi kakšen gamepad ? Me samo zanima ali mora biti obvezno BT, da deluje na Mi Box S. Je možno povezati dva gamepada hkrati ?

Našel sem celo originalni Xiaomijev BT gamepad, ampak je žal discontinued:

https://www.gearbest.com/video-game/pp_...

OK.d ::

Če ti kaj pomaga Logitech F710 deluje na Shieldu.
LPOK.d

polde66 ::

@kanarin, kakšne izhode in vhode pa ima android tv box drugačne od navadnega android boxa, a je wifi drugačen pri android tv boxu kot pri navadnem androidu, a mrežna drugače deluje, a je drug procesor v škatli tak za android tv box ne za navaden, bluetooth deluje drugače? Ker si me zmedel in sedaj res ne vem več kaj so jabolka kaj pa hruške. Škoda je pa tvojega beelinka gt1 ultimate da leži, ker je precej močnejši in boljši od mi boxa. Še zakaj: ima 1gb lan, wifi oba podpirata 2.4 in 5ghz, ima optični izhod, ima 2x usb, ima 3gb ram in 16 ali 32 gb placa (čeprav je 2 gb ram over) ima amlogic 912 procesor in če te moti izgled navadnega androida pogooglaj na freaktab, kjer imaš odlične atvexpiriance rome in ti ga s komoto preflešaš v (ne boš verjel iz jabolka v hruško) atv box. Edino kar manjka je L1 podpora. Seveda je odgovornost za kakšen brick samo tvoja ker je več verzij ultimate gt1. Če ti je to odveč lahko potegneš dol en navaden ATV launcher, ki ti spremeni izgled v ATV. lahko pitegneš dol ma kr ti paše in si prirediš izgled čisto po tvoji volji. Malce googlanja, malce uporabe youtuba malce domišlije. Če se ti renboota v nedogled pa odstrani aplikacijo apk killer al nekaj podobnega v nastavitvah med aplikacijami. Ta zadeva serje in je bila kot pripomoček dana v vsak starejši beelinkov box. V novih jih k sreči ni. Kako do ponovnega reseta in nastavitve : z iglo v tipko reset do boota v recovery mode in potem factory reset. Točno kako tudi najdeš na youtubu.
@NejcSSd mi box je odlično prilagojen za tvojih 5 gumbov na daljincu in za tistih par aplikacij ki jih imaš na mi boxu. Obstaja pa še kup odličnih zastonj aplikacij za stream filmov, serij kjer pa teh 5 gumbov ne bo zadosti. Lej če je tebi to zadosti spoštujem ok ti je pač zadosti. Če boš pa hotel uporabljati Eon, Tvin, Voyo ... pa teh 5 gumbov ni zadosti. Je pa dejstvo, da smo si različni in imamo različne potrebe in navade.
polde

NejcSSD ::

Res je, sicer pa, T2 app za AndroidTV dela :)
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

polde66 ::

Navadna t2 aplikacija tudi dela pa še zastonj je, pa tudi brez dodatnega daljinca
polde

damirj79 ::

Ce te ne moti, da ni vseh kanalov na voljo, potem je ok.

radmannsdorf ::

T-2 TV app ima vse kanale. Telemach app nima XXX.

damirj79 ::

T2 tv app ja, T2 tv2go pa ne. Mi govorimo sedaj o tej slednji. Skoncentriraj se in sledi rdeci niti prosim.

kanarin ::

@polde66 a ti res misliš, da se vsem da ukvarjat in zgubljat čas z googlanje, YT-banjem, flešanjem ROM-ov, testiranje raznih launcherjev itd itd. Nekateri samo malo "čudni" in samo samo želimo priklopiti box in ga uporabljati OUT OF THE BOX. Kaj mi pomaga naštevanje HW karakteristik, če je sam user experience beden. Priznam, nimam ne časa ne predvsem volje, da bi se poglabljal o tem kaj je vse možno narediti z boxom, ker konec koncev ga spet toliko ne nucam. Želel sem samo hotel dodati nekaj pameti moji stari Panasonic plazmi (dela odlično zato jo nimam namena še zamenjati), v bistvu nisem niti točno vnaprej vedel za kaj vse bom uporabljal. Še največ pa v praksi dejansko nucam YouTube - slednja je na Beelinku vedno prikazovala zgornjo android statusno vrstico - nikakor se to ni dalo odstraniti - kar me je kar precej motilo.

Nato - kaj s flešanjem ROM se mogoče zamenja tudi beden daljinc ? Oz mu doda možnost glasovnega upravljanja ? Ali pa mogoče kakšen ROM doda funkcionalnost Chromecast Ultra? Kaj aplikacije iz Google Play se z novimi ROMI- vse avtomatsko postavijo v landscape mode ? Dajte me prosim razsvetliti v moji nevedenosti.

Ales ::

Pa ne bomo menda spet to isto lajno o tem, kako se nekomu ne da ukvarjat s tem, drugemu pa da?

Saj vsi štekamo, enim se da, drugim se ne da. Kaj je tle še za povedat?

polde66 ::

Obstaja aplikacija, ki ti sama obrne aplikacije v landscape mode. V tej temi sem ze parkrat napisal kater daljinec je dober in zakaj. Na tvojem obstojecem daljincu pa tudi s flesanjem ni mogoce dodati glasovnega upravljanja ker enostavno nima mikrofona in tipke za glasovno upravljanje. Ane. Cromecast ultra. Ne vem. Sprobaj pa povej, ti imas ta box ne mi. Pogooglaj, preberi, sprobaj. Obstaja tudi youtubetv aplikacija in deluje kul se 4k predvaja.
polde

kanarin ::

Jao, pa eni res ali ne razumete ali nočete razumeti poante. Debata se je začela s to izjavo mat xxl:

Tale Mi box je pol izdelek, nima tistega, kar nas večina želi imeti in, ja, ker je veliko krepko boljših pa samo 20 ali 30 eur dražjih, je nakup tega modela nesmisel.


Potem je polde66 dodal:

So tudi super boxi za 10 ali 20 eur manj.


Lepo sem vprašal za KONKRETNO argumentacije teh izjav in KONKRETNE boxe, ki jih skrivate pod "šiframi! 10 €, 20 €, 30 € dražje/cenejše. Teh odgovorov seveda nisem (še) dobil. Polde66 kot vrhunski pametnjakovič pa iz rokava strese cel kup "nasvetov", fleširaj to, inštaliraj ono, troubleshootaj bug z rebooti (ja to se mi je tudi dogajalo), naredi factory reset, zamenjaj daljinec, itd. itd. Hvala, ne rabi. Nekaj časa sem se s tem ukvarjal in potem ugotovil, da se mi res ne da več. In sem rajši nabavil Mi Box S , ki ima vse kar mi je pomembno že out of the box in deluje tako kot je treba ! Zadevo pač prižgem ko jo rabim in enostavno...uporabljam. Ne rabi mi zgubljat časa in energije z vsemi temi aktivnostmi ki se jih navaja, da bi nekako usposobil box za normalno delovanje. Simpl. Pa box kot rečeno že zdaleč ni idealen, da ne bo pomote.

Še vedno pa čakam na pojasnilo s strani mat xxl zakaj naj bi bil to "polizdelek" in vse ostalo kar je navajal. Recimo povejte mi kateri box z vgrajenim Cromecast Ultra se dobi za podobno ceno.

mat xxl ::

Zakaj, box pa brez lan mreže ... to je za resnega uporabnika dovolj, pa ni samo to ! Ko vse to, seveda, kot dodatek kupiš pa še 3d miško pa še kaj si pa že na ceni veliko boljših boxev, ki vse to imajo in so krepko močnejši.... npr., GT King, pa ja eni pač prihranijo 30 eur, potem si pa lase pulijo in izgubljajo čas z reševanjem težav, pač ljudje smo si različni in prav je tako.....

damirj79 ::

No 3d miska pa res ni tko draga in vedno jo lahko dokupis, ker tisto kar pride bundled zraven teh boxicev za 40€ je itak sranje. Ampak ok, vsakemu svoje. Glede mreznega prikljucka pa res ni problem, ce wifi deluje bp. In na teh kitajcih wifi ne deluje. Mibox ima daljinec z mikrofonom in deluje tako voice search kot GA. Na GT kinga lahko obesis kar hoces, chromecasta imel ne bo sploh.

PARTyZAN ::

No, tudi MiBox lahko dobi ethernet z donglom.

polde66 ::

damirj79 je izjavil:

No 3d miska pa res ni tko draga in vedno jo lahko dokupis, ker tisto kar pride bundled zraven teh boxicev za 40EUR je itak sranje. Ampak ok, vsakemu svoje. Glede mreznega prikljucka pa res ni problem, ce wifi deluje bp. In na teh kitajcih wifi ne deluje. Mibox ima daljinec z mikrofonom in deluje tako voice search kot GA. Na GT kinga lahko obesis kar hoces, chromecasta imel ne bo sploh.


MI box je poreklo kitajska.
tale daljinec ima vse kar potrebuješ: https://www.gearbest.com/air-mouse/pp_0...
https://apkpure.com/google-assistant-ge... z to aplikacijo pa skopmletiraš glasovno izbiro.
Tale box ima wifi da glavo trga: https://www.geekbuying.com/item/A95X-F3...
za 45 eur
tale box za pol cene mi boxa ima original chromecast: https://www.gearbest.com/tv-box/pp_0098...
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

polde66 ::

Še to, vsak malce novejši tv ti odlično omogoča zrcaljenje zaslona iz telefona na tv.
polde

damirj79 ::

polde66 je izjavil:

damirj79 je izjavil:

No 3d miska pa res ni tko draga in vedno jo lahko dokupis, ker tisto kar pride bundled zraven teh boxicev za 40EUR je itak sranje. Ampak ok, vsakemu svoje. Glede mreznega prikljucka pa res ni problem, ce wifi deluje bp. In na teh kitajcih wifi ne deluje. Mibox ima daljinec z mikrofonom in deluje tako voice search kot GA. Na GT kinga lahko obesis kar hoces, chromecasta imel ne bo sploh.


MI box je poreklo kitajska.
tale daljinec ima vse kar potrebuješ: https://www.gearbest.com/air-mouse/pp_0...
https://apkpure.com/google-assistant-ge... z to aplikacijo pa skopmletiraš glasovno izbiro.
Tale box ima wifi da glavo trga: https://www.geekbuying.com/item/A95X-F3...
za 45 eur
tale box za pol cene mi boxa ima original chromecast: https://www.gearbest.com/tv-box/pp_0098...


Saj je skoraj vsa elektronika poreklo kitajska. Ampak mislim, da je popolnoma jasno, kam je letel ta naziv, razen izgleda tebi ni.

MECOOL KM9 Pro Classic se veliko piše o kar nekaj problemih. Jaz sem si ga črtal. Plus tega ima itak LAN samo 100mbit priključek, ni da je vrhunsko.

Tale box ima wifi da glavo trga: https://www.geekbuying.com/item/A95X-F3... -> Ne verjamem, dokler ne vidim. Čip za wifi ima enak kot MECOOL KM9 Pro Classic. Plus tega se uporabnik Matofil na forumu freaktab nekaj pritožuje glede BT.

Skratka, če skupaj zložim 4 "kitajske" boksiče, morda dobim enega, ki bo OK.

polde66 je izjavil:

Še to, vsak malce novejši tv ti odlično omogoča zrcaljenje zaslona iz telefona na tv.


A ma bejži že no s tem. Kaj mi screen mirroring?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

Invictus ::

Ima kdo raspberry 4 za TV Box?

Zdaj bi moral biti dovolj močan za vse...h
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

S!lentHunter ::

Kakšna pa je razlika med A95X F2 in A95X F3
AMD Ryzen 5 2600x,MSI 450 Tomahawk,Gigabyte RX580 8GB,16GB DDR4, SSD Samsung
Huawei

polde66 ::

@damirj79, pri tebi se mora človek točno izražat le tebi tega ni treba. Ker tvoje blodnje so vsakemu razumljive, moje argumentirane trditve pa nobenemu. Meni je popolnoima razumljivo da nimaš pojma in se opiraš na nepreverjene in neoprijemljive argumente, ki morajo držat samo zato ker si ti tako rekel. Pri kitajcih wifi ne deluje????? take bedarije pa težko prebavim. Ne verjemem dokler ne vidim????? pa pejd gledat kdo ti brani. Namesto da si vzel slabega tanixa bi dal 8 eur več pa bi imel tega. Si pa prišparal. Poglej kak youtub test mogoče boš našel kak odgovor tam. Pa niti se mi ne da ukvarjat s tabo ker imaš iste izgovore iste probleme iste bedarije skoz in skoz. Vedno okoli polne lune.
A bomo še enkrat o tem da je 100 mb lan vrh glave? Sony tv z androidom imajo 100 mb lan, ljudje so načeloma zadovoljni z njimi. Nihče niti ne omenja, da je kje to ozko grlo. Moti le kvazi strokovnjake, ki so prebrali da pa brez 1gb lan živeti ni.

razlika med F2 in F3 je:
F2 se manj greje ima, x2 čip ki je v praksi za par točk počasnejši v benchmarku kot x3, ima malce slabši wifi
F3 se greje nad 70° ima boljši wifi in ima opevano marketinško foro za podporo 8k videovsebinam. F3 ima par vizualnih dodatkov.
oba prebavljata videvsebine enako odlično
razlika x2 vs x3: https://www.cnx-software.com/2019/07/19...
V praksi med F2 in F3 pa nobene

@Invictus Kar se raspberry 4 je v končni sestavi predrag oz pride kak Beelink gt king cenej in je boljši, ličnejši. Za sam nadomestek tv boxa ne.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

neocodexx ::

Sicer nisem svojega tvja priklopil na lan ker imam vse preko shielda, ampak kabel je kabel, tudi 100mbit bi moralo biti dovolj tudi za najbolj zahtevne vsebine, v bistvu bolj je vprašanje če tv sploh lahko sprocesira tako debele videje (preko usbja je HEVC štekal), če pa imaš box ki lahko obdela HEVC so pa bitrati itak manjši.

Imaš pa npr. brutale, Gemini Man je 60 fps film z 84 mbit bitratom - v HEVC:)

100-84, bi sicer moralo delati v teoriji, a ne? Evo če tole dela, potem res ne rabiš več kot 100mbps...

damirj79 ::

Jaz pišem vedno eno isto in izgleda da kar drži, medtem ko ti pišeš, ne rečem, da nič koristnega, ampak tudi neumnosti in to ne samo po mojem mnenju in jaz ti vračam nazaj samo te neumnosti. Tale Tanix Tx3 je sedaj moj peti TV box, dva sta živa katastrofa bila, ostali so RPi3, Mibox in zaenkrat še Tanix TX3. Ta zadnji bo verjetno tudi kmalu odšel papa. 100mbps je za silo dovolj, tole na TVjih ti dam prav, če je tam OK, potem je tudi za tv boxe OK. Ampak resnici na ljubo, da je na TVjih v dobi 4K in streamingov ter med drugim tudi že prve TV z 8K, je tole čista sramota, ker se najdek k BR rip z 50-70mbps ali celo več, ki na 100mbps liniji ne gre skozi. Gre pa preko wifi AC. Tako da LAN z 100mbps je bolj kot ne, brezvezen. Za gledat LQ DVD ripe ali streame iz MorhTV pa zadostuje.

RPi3 in RPi4 imata v popolnosti delujoč HDMI CEC, ne rabiš daljinca. Potrebuješ pa 3A napajalnik, ohišje in mikroSD kartico, skupno je to nekje 65€, kar je skoraj pol manj kot GT king

neocodexx ::

Mene pa re zanima kako to da gre preko Wifi AC preko 100mbit lana pa ne. Meni je preko AC vse štekalo, tudi ogromen lag in slaba kvaliteta za gamestream na shieldu. Kakšni filmi z losless zvokom pa so sploh odpadli. In če dam zdaj limit 100mbit na gamestream preko kabla, to dela ko sneta sekira, sploh ne bi opazil da je stream, na wifiju pa je bilo katastrofa. In sem mel 4/5 črtic, router je bil v pritličju (eno steno spodaj) direktno pod tvjem.. Ne vem kakšne mate to vi AC wifije ampak pri meni vse skup ni bilo za nikamor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

Invictus ::

Kdaj se bo občestvo na Slo-Tech naučilo, kaj je razlika med wired in wireless omrežjem?

In ne bo več postavljalo trivialnih vprašanj, zakaj imajo zanič prenos na 1300 Mbs AC Wifiju?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

polde66 ::

Wifi ac ni vsemogočen, dela odlično na par metrih, vendar je treba upoštevati nihanja, ker je luft pač deljen medij in imaš kup faktorjev, ki vplivajo na prenos v danem trenutku. Pa še bandwidth odžiraš ostalim prenosnim napravam, ki jih ravno ne moreš na kabel dat (in obratno). Tale stavek sem skopiral od @XS!D3 ki ima malce pojma o tem. In je realno in kratko zakaj kabel.
polde

damirj79 ::

neocodexx je izjavil:

Sicer nisem svojega tvja priklopil na lan ker imam vse preko shielda, ampak kabel je kabel, tudi 100mbit bi moralo biti dovolj tudi za najbolj zahtevne vsebine, v bistvu bolj je vprašanje če tv sploh lahko sprocesira tako debele videje (preko usbja je HEVC štekal), če pa imaš box ki lahko obdela HEVC so pa bitrati itak manjši.

Imaš pa npr. brutale, Gemini Man je 60 fps film z 84 mbit bitratom - v HEVC:)

100-84, bi sicer moralo delati v teoriji, a ne? Evo če tole dela, potem res ne rabiš več kot 100mbps...


84mbps na 100 ne bo šlo BP, v teoriji ja, v praksi ne.

damirj79 ::

neocodexx je izjavil:

Mene pa re zanima kako to da gre preko Wifi AC preko 100mbit lana pa ne. Meni je preko AC vse štekalo, tudi ogromen lag in slaba kvaliteta za gamestream na shieldu. Kakšni filmi z losless zvokom pa so sploh odpadli. In če dam zdaj limit 100mbit na gamestream preko kabla, to dela ko sneta sekira, sploh ne bi opazil da je stream, na wifiju pa je bilo katastrofa. In sem mel 4/5 črtic, router je bil v pritličju (eno steno spodaj) direktno pod tvjem.. Ne vem kakšne mate to vi AC wifije ampak pri meni vse skup ni bilo za nikamor.


4/5 črtic ti nič ne pove o dejansko vzpostavljenem linku. Lahko imaš tudi 5 črtic, ampak bo hitrost ne vem 95mbit. Tu ti žal nihče ne bo mogel pomagati. Pač prvo preveri kolikšno hitrost dosegaš.

neocodexx ::

Eh to je že tak zgodovina, imam zdaj vse s kablom povezano in me zdaj bk za wifi, sam povem kak je blo, sploh ni za primerjat. Hitrosti pa mislim da sem že napisal, speedtest je šel do max kar linija zmore (200) na pcju ki je še na malo slabši lokaciji, na tvju oz. Shieldu pa res nisem meril (ups) sam ne vem zakaj bi lahk blo slabše.

dragansi ::

zanima me, če obstaja daljinec, kot so teli "air mouse" https://www.gearbest.com/air-mouse/pp_0... ampak da je bluetooth......da mi ne vzame USB na boxu...

Zdaj imam v enem miško, v drugem daljinca....zmanjka za USB ključek ali sidk:|

polde66 ::

Imaš v enem miš v drugem daljinca? Kater box pa imaš? Z tem z gearbesta komot zamenjaš oba karkoli že imaš in uporabljaš samo tega. skopiraš komando power on of in adijo original daljinec. Vse dela ok in miš je wifi pa glasovno izbiranje. Jaz na vseh boxih uporabljam samo to original daljinci so v škatlah od boxov. A ni fora da uporabljaš samo enega za vse?
polde

damirj79 ::

Bolj malo jih je, ma recimo da tale:

https://www.aliexpress.com/item/4000148...

kanarin ::

polde66 je izjavil:


tale box za pol cene mi boxa ima original chromecast: https://www.gearbest.com/tv-box/pp_0098...


Ja ok, na prvi pogled - sploh za to ceno - zelo zanimiv Android TV box, samo potem bereš take reviewe

Unfortunately there is a downside when it comes to applications: although this box has all the necessary hardware to run Netflix HD in conditions, as has already happened with some Mecool boxes it is not possible to install directly from Play Store, it says it is not compatible with the device.

Installing by APK gives, but gets normal Netflix, without FHD. So, if Netflix is the main goal of ordering a box, this will probably not be the most recommended.

Send Xiaomi's Mi TV Box S that runs in perfection.


https://www.gearbest.com/blog/new-gear/...

Še drugi review:

As we mentioned, TV Box passed Google certificated (has Widevine L1), but TV Box does not play Netflix in HD or 4K.

https://androidtvbox.eu/mecool-km9-pro-...

Sam sicer ne koristim Netflixa, za nekatere pa je to eden ključnih featurejev. Btw, polde66, nimamo vsi "najnovejših" TV (ko omenjaš screen mirroring), ravno zato so še posebej za nas zanimivi ti boxi, ki nam prinašajo marsikateri bombonček.

fruc900 ::

No ko je že ravno debata o teh daljincih, sam uporabljam tole: https://www.gearbest.com/air-mouse/pp_0... ( MX3 - L 2.4GHz Wireless Air Mouse QWERTY Keyboard ) super zadeva...

...pa me zanima ali je sedaj že kaj boljšega, bolj uporabnega na trgu ??? oz. kaj priporočate glede na izkušnje...

polde66 ::

@kanarin nisem napisal najnovejši ampak malce novejši, moja philipsa 3 in 5 let stara to delata ok, moj LG FHD 6 let star to dela bp.
Drugo: sem za točno ta box napisal da ima chromecast in ne licenco od netflixa, si si malce po svoje predstavljal zadevo verjetno. In če mi najdeš popoln box za katerega ni niti enega negativnega komentarja vzamem 3 takoj. Sem mislil da gledaš samo chromecast, sedaj vidim da še 4k netflix oz L1.

Meni osebno je tale Mecool zelo posrečen box, imam 2, enega hči in jaz kot 3 box. Za to ceno mi ga je škoda kamorkoli dajat.
Kar se tiče bionbončkov:
Vsak box si lahko prilagodiš po svojih potrebah. Za to obstajajo android aplikacije. In z malo volje, malo fantazije kaj bi sploh lahko imel in koristil in malo googlanja in gledanja youtuba se marsikateri bonbonček uresniči v bistvu ti ga uresničiš. Vsi boxi uporabljajo android za podlago, kar je problem je edino licenca za kak netflix, ker tega se pa ne da shekat. To spet ne pomeni, da netflix ne dela ampak da jo nimaš v 4k kvaliteti. Če ti je pa koristit striktno samo googlove požegnane zadeve potem bo tvoj izbor ožji. Če ti pa ni niti do iskanja pa niti do ostalih stvari potem pa ne vem.
Zaradi moje nezainteresiranosti ne morem kriviti eno stvar da ne dela. Sploh če dobim namig da pa stvari lahko rešim, nadgradim, popravim. Moj osebni cilj je da moje stvari delujejo. Če je možno da delujejo še bolje, pa tudi zato poskrbim, če je le možno. Ti si dobil precej namigov kako in kaj, če pa to ni tvoj interes te v to ne bo noben prisilil.
polde

damirj79 ::

fruc900 je izjavil:

No ko je že ravno debata o teh daljincih, sam uporabljam tole: https://www.gearbest.com/air-mouse/pp_0... ( MX3 - L 2.4GHz Wireless Air Mouse QWERTY Keyboard ) super zadeva...

...pa me zanima ali je sedaj že kaj boljšega, bolj uporabnega na trgu ??? oz. kaj priporočate glede na izkušnje...


Večina jih je za bruhat. Saj vem, da boljše funkcionalnost pred lepoto, ampak... da se pa prej moraš zbruhat in potem šele šaltaš kanale, je pa tudi višek.

Eden najlepših, škoda ker nima še air mouse in bi bil perfekten.

fruc900 ::

Hvala za info ampak lepota je minljiva :D rabim daljinca z air mouse, ki je uporaben...tako da lepota odpade. Bo kar držalo tisto kar si rekel funkcionalnost je pomembna.

damirj79 ::

V resnici tale Neo daljinec tudi deluje v redu. Je bluetooth, pairaš lahko kamor hočeš, ampak hkrati ga lahko uporabljaš samo na eni napravi (nekako logično) ampak je unpair proces malo čuden.

PS: saj drugače mi ni treba da je res lep, ampak vsaj toliko da ni za bruhat

bbobst ::

kanarin je izjavil:

Jao, pa eni res ali ne razumete ali nočete razumeti poante. Debata se je začela s to izjavo mat xxl:

Tale Mi box je pol izdelek, nima tistega, kar nas večina želi imeti in, ja, ker je veliko krepko boljših pa samo 20 ali 30 eur dražjih, je nakup tega modela nesmisel.


Potem je polde66 dodal:

So tudi super boxi za 10 ali 20 eur manj.


Lepo sem vprašal za KONKRETNO argumentacije teh izjav in KONKRETNE boxe, ki jih skrivate pod "šiframi! 10 €, 20 €, 30 € dražje/cenejše. Teh odgovorov seveda nisem (še) dobil. Polde66 kot vrhunski pametnjakovič pa iz rokava strese cel kup "nasvetov", fleširaj to, inštaliraj ono, troubleshootaj bug z rebooti (ja to se mi je tudi dogajalo), naredi factory reset, zamenjaj daljinec, itd. itd. Hvala, ne rabi. Nekaj časa sem se s tem ukvarjal in potem ugotovil, da se mi res ne da več. In sem rajši nabavil Mi Box S , ki ima vse kar mi je pomembno že out of the box in deluje tako kot je treba ! Zadevo pač prižgem ko jo rabim in enostavno...uporabljam. Ne rabi mi zgubljat časa in energije z vsemi temi aktivnostmi ki se jih navaja, da bi nekako usposobil box za normalno delovanje. Simpl. Pa box kot rečeno že zdaleč ni idealen, da ne bo pomote.

Še vedno pa čakam na pojasnilo s strani mat xxl zakaj naj bi bil to "polizdelek" in vse ostalo kar je navajal. Recimo povejte mi kateri box z vgrajenim Cromecast Ultra se dobi za podobno ceno.

Se ti ne da izgubljat časa,ali ne moreš izgubljat časa. Dandanes ste vsi tak na tesnem s časom,ne ,ali ste leni, ali pa antitalenti za take zadeve.

kanarin ::

@polde66 lahko se spreobrača to debato, ampak ključna poanta je bila v tem da se je vehementno trdilo ,da je Mi Box S polizdelek (konkretno ne ti - da ne bo spet nesporazuma) in da lahko ga povozi (predvsem cenovno) "miljon" drugih boxov (tako je vsaj meni izpadlo). Lepo od tebe , da si navedel en konkretni box, ki ima na papirju vse kar ima Xiaomi (pa še nekaj dodatnih priključkov), sam pa sem izpostavil ssamo da za mnoge to pač ne more biti alternativa, ker nima polne podpore za Netflix. To da podpisa Chromecast sem razumel, samo bolj kot kaj piše na papirju (no črno na belem) so zame pomembne dejanske izkušnje uporabnikov. Vsaj to se lahko vsi strinjamu da kitajcem pa le ne gre vse zaupati kar napišejo...ker tudi ni vse v tem da je nekaj "podprto" in "deluje", ker ključno je na koncu "kako" deluje. Pred leti sem npr. nabavljal neke Miracast USB dongle, ki je tudi obljubljal marsikaj - na koncu pa ugotoviš da gre v najboljše primeru za nek demo oz. bolje rečeno neslano šalo...

Če imaš na zalogi še kakšen nasvet glede konkretnih gamepadov, ki so kompatibilni z Android TV (oz konkretno mojim boxom) bi ti bil zelo hvaležen.

Z mojim Beelinkom pa se bom mogoče spet ukvarjal če in ko me bo (spet) volja...verjetno bi me motiviralo če bi moral oz imel možnost dodajati "pamet" še kakšnemu drugemu TV-ju ali če bi ga priklopil na kakšen monitor in uporabil kot nekakšen približek za PC (surfanje, YT, glasba, video,..).

kanarin ::

bbobst je izjavil:


Se ti ne da izgubljat časa,ali ne moreš izgubljat časa. Dandanes ste vsi tak na tesnem s časom,ne ,ali ste leni, ali pa antitalenti za take zadeve.


Da ti malo razložim - enkrat si mlajši, brez otrok in imaš čas in se ti marsikaj da, potem pa te kot prvo že služba izmozga (npr. dovolj googlanje in YT nucam že samo za službene namene), potem te doma čaka majhen otrok... tehnika in novosti te še vedno zanima, ampak bi jo rad na koncu dneva samo uporabljal, ne pa (stalno) nekaj hekal, šraufal, googlal, bral razne forume, itd itd.. če že kaj rabiš pa iščeš (naj)lažjo pot. ;)

polde66 ::

@kanarin, če si prebral moj post sem napisal, da si lastim 2 Mecoola in izhajam iz mojih lastnih izkušenj. Glede gamepada ti pa ne znam svetovat, ker ne igram iger. Za te mi zmanjka časa. Sem si pa nabavil pred časom točno tak xiaomi gamepad na gerbestu. Je še vedno v original škatli in nerabljen. In verjetno bo še nekaj časa tam ostal.
polde

Ales ::

damirj79 je izjavil:

MECOOL KM9 Pro Classic se veliko piše o kar nekaj problemih. Jaz sem si ga črtal. Plus tega ima itak LAN samo 100mbit priključek, ni da je vrhunsko.

Ta certificiran Android TV box ima dve slabosti:

1) ima uradno Google Widevine L1 a jih je Netflix menda namerno blokiral zaradi dejanj v preteklosti, posledično Netflix aplikacija ne potegne ne v HD in ne v 4k (vse ostalo dela, kot se na certificiranem boxu pričakuje)

2) WiFi je katastrofalen, tudi na razdalji 20cm. Dobesedno, ne hecam se. Edina realna opcija je žična mrežna povezava.

Razen tega dvojega je box odličen, hiter, odziven in vse ostalo deluje brez problema. 100 Mbit mrežna je dovolj, chipset je sodoben in se ne greje sploh, na njem je Android TV 9.0.

Sam ga uporabljam že nekaj časa in kot medijski Android TV box z EON-om in Kodijem naredi čisto vse, kar bi si človek želel. Igric nisem igral na njem in Netflixa ne uporabljam.

Toplo bi ga priporočil vsem, ki želijo dejanski Android TV operacijski sistem, imajo možnost mrežne povezave in ne potrebujejo Netflix.

roscha1 ::

Če ima kdo kje v kleti kak star box na osnovi RK3229 naj si pogleda https://forum.libreelec.tv/thread/21117...

Zadeva deluje, stara "jajca" pa so celo spet uporabna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: roscha1 ()

bedarija ::

tolk govoričenja, ampak res nobenih konkretnih boxov. ne razumem zakaj vam je tako težko nekaj izustit, če pametujete že par strani. nej se naredi en seznam lepo,
-boxi ki bodo poganjali samo slo aplikacije T-2, neo, eon;
-boxi ki dodatno podpirajo dober pretok na kodi-ju
-boxi z netflix 4k supportom
-boxi ala mini računalnik dela čist vse.

polde66 ::

A maš še glasbeno željo? A bi kremšnito tud? To kar si napisal pa je res ena bedarija. In pametujemo točno 125 strani.
polde

Tomassi ::

Če hočeš box, kjer bodo aplikacije iz play stora zanesljivo delale (T-2, neo, eon...), potem vzameš mibox/shield. Žal ni neke izbire med temi boxi... Mogoče še fire tv, T-2 TV lepo dela, za ostale pa ne vem.

w4nkst4 ::

minix je ok znamka dela vse bp ze par let

bedarija ::

hvala za konkretne odgovore, polde66 pa sam pametuje, ne vem če je že kej pametnega oziroma uporabnega povedal. oglaša se ko pes ki išče pozornost, čisto ob vsakem vprašanju a pove nič. zgleda mu starši niso namenili dovolj pozornosti pa jo kle išče. kakšen teden bana bi očistil tole temo.

kle se ne gre za noeben glazbene želje, vsak bi lahko napisal kateri box ima in kaj dela na njem, pa bi se hitro nabrala lsita, ne pa da vsi samo pljuvate po boxih a noben ne pove katere je že uporabljal in kaj je delalo kaj ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bedarija ()
««
125 / 148
»»