» »

Android tv box

Android tv box

««
123 / 148
»»

OK.d ::

BTW night mode za apk. od T-2 tv2go.
https://www.blog.uporabnastran.si/2020/...
LPOK.d

neocodexx ::

neocodexx je izjavil:

Najdel v tejle francoski trgovini in stock, slovenija je na seznamu https://www.ldlc.com/fiche/PB00280102.h...


Če še kdo išče Shield Pro jaz sem ga od tu danes dobil, dostava 25€ iz francije je pa prišlo 3 dni od naročila.

bosmla ::

Tanix TX9S je prispel (za neverjetnih 20€)... je kdo zasledil kateri Core ali Libreelec je za to masinco? Namescen bo kar na notranjem spominu, ker se uporablja izkljucno za gledanje video vsebin.

polde66 ::

In čemu ti bo core elec, če ti kodi in vse aplikacije privzeto v napravi delajo super?
polde

Vanadium ::

bosmla je izjavil:

Tanix TX9S je prispel (za neverjetnih 20EUR)... je kdo zasledil kateri Core ali Libreelec je za to masinco? Namescen bo kar na notranjem spominu, ker se uporablja izkljucno za gledanje video vsebin.


Imaš na coreelec strani pod zavihki download in tam potem izberes npr stable in ti ponudi da izberes napravo. Prikaze ti tudi taprav dtb ki ga preimenujes v dtb.img

Sam kolikor gledam se ni te naprave gor. Mogoce pac probas z standardno verzijo edino za dtb pa nevem povedat

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

Gagarin ::

polde66 je izjavil:

In čemu ti bo core elec, če ti kodi in vse aplikacije privzeto v napravi delajo super?


Brez skrbi, da ti v primeru, da ne rabiš nič drugega kot Kodi, coreelec deluje bolje.

bbobst ::

polde66 je izjavil:

In čemu ti bo core elec, če ti kodi in vse aplikacije privzeto v napravi delajo super?

1.Coreelec je optimiziran.
2.1080p vsebine pusti na 1080 in je ne upscala na 4k, to delo pusti TV-ju, ki ima boljši upscaling (vsaj moj TV)kot pa box.
Pa še bi se našlo.Torej je coreelec superioren napram navadnemu Kodiju.

pierch ::

Libree/Core Elec user že 2,5 let na S905X z 1GB rama. Dela kot mora in brez problemov. Takrat sem za napravo plačal 20 funtov ;)
Načeloma, če nimaš nekega posebnega dodatnega HW, ki v osnovi ni podprt (WiFi, BT, DTB, itd.) bi sam CoreElec moral delovati tudi brez "device tree"-ja.
Pierch

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pierch ()

e-marko ::

Sam uporabljam CoreElec (prej LibeElec) na Alfawise S92/Beelink GT1 na SD kartici. Ko potrebujem kaj na androidu pa zalaufam iz notranjega spomina. Kodi preko androida na S912 ne obvlada zvoka tako kot CoreElec. Audio passthrough enostavno ne špila tako kot treba in pri identičnih nastavitvah prostorski zvok ni vedno tako kot bi naj bil. Ni prave IEC61937 audio podpore v androidu. Dosti o tem na kodi forumu. Tudi sam procesor je precej hladnejši, če isto zadevo predvajam preko CoreElec.

Lp
...somebody, somewhere...

polde66 ::

če komu pomaga: http://blog.geekbuying.com/2019/12/core...
beelink king, king pro, ugoos am6, x2cube ugoos pa še nekaj drugix na x2 procesorjih.
polde

scipascapa ::

bosmla je izjavil:

Tanix TX9S je prispel (za neverjetnih 20€)... je kdo zasledil kateri Core ali Libreelec je za to masinco? Namescen bo kar na notranjem spominu, ker se uporablja izkljucno za gledanje video vsebin.


zakaj pravite 20€, ko je bil še ptt vmes itd....zakaj gor dajaat core ali librelec?

Vuli ::

kdo pa šteje tist drobiž od ptt-ja zraven?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

scipascapa ::

Item Sub-total $24.99
Shipping Cost $3.44
Coupon $2.00
Grand Total $26.43

w4nkst4 ::

jaz sem jih vzel vec komadov preko eu prior line in je blo zastonj ptt

Frenky ::

V čem je štos da mi na T2 preko aplikacije IPTV Pro Filmbox kanali delajo, v Kodiju pa ne?

bosmla ::

^^ hvala za vsaj cca pomoc. Koliko sem nasel na netu pase od Tanix TX92. Drugace pa dal sem vse skup $22.99 ("only email", free postnina Belgium, dober teden dni je potoval). Je pa zamenjava za en box amlogic s805 (libreelec s kodi 17,6), ki mimogrede se vedno ok dela, tudi 1080p - zamenjava bolj preventivna in tudi, da malo nadgradim...

Kelly ::

Hojla fantje in dekleta,..

Moj x96max je šel rakom žvižgat,.. Izgleda, da je crknil izhod za hdmi,.. Po AV pa še vedno dobim video signal,..

Iščem zamenjavo,.. Kakšna ideja? Aja,.. Pogoj,.. Zaželjeno 64 bit,.. Za Kodi, EON in obvezno dts-hd,.. In da se pretirani ne greje :) ter deluje,...

Hvala

Kiwix ::

Odkar se je t-2 tv2go posodobil (January 15, 2020) Tanix tv box na 720p ne zmrzuje več :). Očitno je bila težava v appu :).

polde66 ::

Lastniki Tanix tx9S ali imate kak problem z nezaznavanjem zunanjega diska, če ga priklopiš na škatlo?
polde

w4nkst4 ::

evo probam in javim

w4nkst4 ::

meni uspesno zazna in predvaja fajle na wd 2.5 elements 1.5tb usb 3.0

polde66 ::

Meni deluje čudno, večinoma ne zazna. Sem probal še menjat napajalnike 5V 2.5A in 5V 3A pa ni nič boljše, če dodam pa usb hub na svojem napajanju potem pa ni problema. Nimam samo enega predvajalnika tako, da so se 3 komadi enako obnašali. Zanimivo in nerazumljivo je da na tv v spalnici deluje bp,???? Moram sprobat še napajanje diska iz 2 kablov. Počakam kitajce da nehajo praznovat.
polde

polde66 ::

No pa še tam več ne, zgleda da mora bit nekaj na USB.jih narobe. Bom pač reklamiral.

Se pa vsi trije boxi obnašajo enako.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

-JM- ::

Sem včeraj dobil Tanix TX9S, probal EON TV aplikacijo 3.4.4 iz Aptoida (Google Play ne podpira) in je slika bistveno slabša od EON boxa - kot da bi bil problem z resolucijo ali razpletanjem, slika se zatika, ni tekoča, barve čudne... Sem probal vse nastavitve resolucij, ki so možne in ni nič boljše. Kaj bi lahko bil problem ?

polde66 ::

Probaj utaknt zadevo v drug hdmi vhod

Nisi pa napisal kater TV imaš.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

-JM- ::

TV je LG 43LF5400, ima samo en HDMI vhod. Mislim pa da ni to problem, ker slika preko Kodija je OK.

-valvoline- ::

Je kdo mogoce kdaj sprobal kak se obnese android TV na pcju? Je dual boot win7/android tv mozno naredit?

polde66 ::

@-JM- kakšna je internetna linija?, kaj če bi box nesel še na kak drug tv pa še tam sprobal, tako boš dobil najboljši vpogled kaj je z predvajalnikom. Ali je povezan wifi ali s kablom? si zihr da imaš samo en hdmi vhod? Ker kar sem brskal pod specifikacijami za ta model piše 2 hdmi: https://www.lg.com/us/tvs/lg-43LF5400-l...
polde

Invictus ::

Zakaj bi dajal Android TV na PC; če je pa dovolj, da si skonfigurirš KODI?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

webmaher ::

Zato da bo delal webeni HDR, na katerega so pri Kodiju za winse pozabili, zdaj pa webejo nekega Španca, ki je pameten tolko kot vsi ostali skupaj :))

Invictus ::

A zato meni ni delal nek ful fency filmček ;).

Hvala bogu za VLC...

https://forum.kodi.tv/showthread.php?ti...

Zgleda bo nekaj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Frenky ::

VLC ma določene kodeke slabe.

-JM- ::

polde66 je izjavil:

@-JM- kakšna je internetna linija?, kaj če bi box nesel še na kak drug tv pa še tam sprobal, tako boš dobil najboljši vpogled kaj je z predvajalnikom. Ali je povezan wifi ali s kablom? si zihr da imaš samo en hdmi vhod? Ker kar sem brskal pod specifikacijami za ta model piše 2 hdmi: https://www.lg.com/us/tvs/lg-43LF5400-l...


Internet je 100/100,box povezan z utp, tv je 43lf510v (ne lf5400, sorry) in ima 1 HDMI vhod. Sem dal box na tovarniške nastavitve, ampak sedaj je problem da ne morem več prijaviti EON tv aplikacije, ker je kao registriranih že max. št. naprav. Se da to kako rešiti ?
Sem pa instaliral brez problema mobilno aplikacijo iz aptoida (iz play storea zablokira), ampak sem moral uporabiti air mouse...
Aplikacija za EON TV pa je očitno drugačna kot za EON Box, saj ima v nastavitvah manj možnosti...

Ales ::

-JM- je izjavil:

Internet je 100/100,box povezan z utp, tv je 43lf510v (ne lf5400, sorry) in ima 1 HDMI vhod. Sem dal box na tovarniške nastavitve, ampak sedaj je problem da ne morem več prijaviti EON tv aplikacije, ker je kao registriranih že max. št. naprav. Se da to kako rešiti ?

Prijavi se v Moj Telemach in zbriši naprave, ki jih več ne uporabljaš.

Sem pa instaliral brez problema mobilno aplikacijo iz aptoida (iz play storea zablokira), ampak sem moral uporabiti air mouse...
Aplikacija za EON TV pa je očitno drugačna kot za EON Box, saj ima v nastavitvah manj možnosti...

Itak, da je drugačna. Eno od poglavitnih razlik si že opazil - aplikacija za Android je brez miške (ali touch screena) neuporabna. Poleg tega Telemach aplikacijo za Android TV obravnava drugače kot aplikacijo za Android kar se tiče dovoljenega števila naprav.

-JM- ::

Problem je ker mi piše, da lahko v roku enega meseca izbrišeš samo eno napravo, jaz sem pa eno že prej...
Hočem povedati da je razlika v aplikaciji za EON TV in EON BOX

urosz ::

A je se komu nehal delat kodi na eon android boxu?

Ales ::

-JM- je izjavil:

Problem je ker mi piše, da lahko v roku enega meseca izbrišeš samo eno napravo, jaz sem pa eno že prej...
Če pokličeš na uporabniško podporo ne bi smel biti problem. Razloži jim, da si tovarniško ponastavil eno in isto napravo in ti bodo po moje takoj uredili.

Hočem povedati da je razlika v aplikaciji za EON TV in EON BOX
Uh, ja. Površno sem prebral...

maqito ::

Pozdrav,
Kupujem novo skatlico smartv tv box, predvsem da mi bo gor tekla app Kodi. Malce po netu cekiram, pa se ne znam cist odlocit, kaj predlagate tam v rangu do cca 40e bi ze moralo bit kaj ok? Veretn s 4gb rama. Hvala na odg

bedarija ::

jaz tudi razmišljam o nekem android boxu, sam mam problem ker bi rad da EON dela na njem, vendar mam eon smart tv apliakcijo že vključeno, torej bi rabil neko android škatlico z mobi verzijo androida. a to obstaja?

Ales ::

Velika večina teh škatlic ima navaden Android. Le tiste, pri katerih izrecno piše, da imajo Android TV, imajo slednjega, vse ostale ne.

Pazi, kakor je bilo večkrat omenjeno, brez miške si pri navadni EON aplikaciji mrzel.

bedarija ::

ja pol je pa dejansko isti k* kot če bi laptop priklaplal gor ko bi želel gledat preko eon-a .. hvala bom razmislil

-JM- ::

bedarija je izjavil:

ja pol je pa dejansko isti k* kot če bi laptop priklaplal gor ko bi želel gledat preko eon-a .. hvala bom razmislil

Ali pa chromecast na TV in preko telefona...

majnk ::

Za foro vtaknem v Neo od telekoma 4k Bluray remux velikosti 78 gb in ga začuda predvaja tekoče s podnapisi vred (VLC). Zame je bilo to presenečenje na kvadrat. Podrobnosti spodaj:
Video
ID : 1
Format : HEVC
Format/Info : High Efficiency Video Coding
Format profile : Main 10@L5.1@High
HDR format : SMPTE ST 2086, HDR10 compatible
Codec ID : V_MPEGH/ISO/HEVC
Duration : 2 h 11 min
Bit rate : 76.7 Mb/s
Width : 3 840 pixels
Height : 2 160 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 23.976 (24000/1001) FPS
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0 (Type 2)
Bit depth : 10 bits
Bits/(Pixel*Frame) : 0.386
Stream size : 70.6 GiB (95%)
Language : English

Audio #1
ID : 2
Format : MLP FBA 16-ch
Format/Info : Meridian Lossless Packing FBA with 16-channel presentation
Commercial name : Dolby TrueHD with Dolby Atmos

mat xxl ::

-JM- je izjavil:

Problem je ker mi piše, da lahko v roku enega meseca izbrišeš samo eno napravo, jaz sem pa eno že prej...
Hočem povedati da je razlika v aplikaciji za EON TV in EON BOX


Lahko probaš tako, da svoj BOX preimenuješ, da se predstavi, kot neka naprava v bloku, katera je malokrat sicer v uporabi, pa bo tudi šlo, celo številko strojne se da ponekod vpisati ročno......

XS!D3 ::

mat xxl je izjavil:

-JM- je izjavil:

Problem je ker mi piše, da lahko v roku enega meseca izbrišeš samo eno napravo, jaz sem pa eno že prej...
Hočem povedati da je razlika v aplikaciji za EON TV in EON BOX


Lahko probaš tako, da svoj BOX preimenuješ, da se predstavi, kot neka naprava v bloku, katera je malokrat sicer v uporabi, pa bo tudi šlo, celo številko strojne se da ponekod vpisati ročno......

In kaj naj bi s tem dosegel? App na boxu je pač prilagojen za njegov hardware (hibridno delovanje z DVB-C tunerjem itd.) in ga sploh ni na play storeu, ampak je sistemski app (pa tudi ne vem če ti kaj dosti pomaga na generičnem hardwareu).

mat xxl ::

Ja kaj, samo to, da ga EON spusti naprej, ker bo znotraj sedanjih 5 odobrenih in hkrati 3 na enkrat delujočih naprav.

Torej dosegel bo samo in izključno samo TO, kar on želi !

Ales ::

Kako to misliš, "preimenuješ"? Kaj točno oz. kaj vse si preimenoval na boxu, da je Telemachu izgledal kot nek drug box?

mat xxl ::

Poglej v Telemach, kjer lahko, kaj zbrišeš.... no to, torej, kako se neka naprava predstavi na vzven in ja samo TO, nič drugega, navadno se da na teh boxih nastaviti, kar koli, tudi, da se predstavi enako, kot vaš GSM aparat....

XS!D3 ::

mat xxl je izjavil:

Poglej v Telemach, kjer lahko, kaj zbrišeš.... no to, torej, kako se neka naprava predstavi na vzven in ja samo TO, nič drugega, navadno se da na teh boxih nastaviti, kar koli, tudi, da se predstavi enako, kot vaš GSM aparat....

Bilo je govora o razlikah med Smart Tv appom in appom, ki je na boxu in ta dva sta z vidima limitiv v isti kategoriji.

Pa tud sicer je to v katero kategorijo pade odvisno samo od tega kater apk namestiš (tv ali mobilno verzijo, ki sta popolnoma ločena appa z različnim UI in tudi IDjem - hint TV verzija ima na koncu .tv). Spreminjanje serijskih in ne vem še česa nima popolnoma nobene veze.

mat xxl ::

Govor je bil, kako namestiti, novo napravo, pa nima prostora več med temi 5 imi in nič drugega.

Sicer pa če znaš gre na kar koli, kar koli namestiti......
««
123 / 148
»»