» »

Android tv box

Android tv box

««
121 / 148
»»

mat xxl ::

stefi91 je izjavil:

imam prasanje katerega priporocate da kupim Android tv box solidna da je cena pa lahko je iz aliekspressa hvala lp


Če si normalno razgledan, preveri samo zadnje 3 strani, pa ti bo vse jasno, sicer pa če to ne gre, pa praši svojo mamo....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

polde66 ::

Eon preko x2 cube nova verzija ne deluje. Tudi voyo ga zafrkava, pa to ni problem samo x2 cube vendar tudi drugih x2 boxov Bodo morali posodobit softvwer za nove boxe. Sem pa zadevo rešil tako da sem eona poiskal med starimi različicami in je verzija iz nekje marec 2018 ok. Ti pa sporoči da obstaja nadgradnja, pa ne posodobit. Voyo pa prav tako starejša verzija z nekje 2017 (ne me ravno direkt za besedo, pač ena verzija s tam nekje).
Najnovejši voyo pa gre na amlogix s922X procesorje.
polde

Kiwix ::

Ali se lahko na Andorid TV OS namesti T-2, Tvin, Eon aplikacije direktno iz Google Play ali je potrebno opraviti ročno namestitev (sideload)?

webmaher ::

EON je šel pri meni na Beelink GT1a in Sony XE9005 brez problema direkt iz trgovine :)

Zoro3 ::

polde66 je izjavil:

Eon preko x2 cube nova verzija ne deluje. Tudi voyo ga zafrkava, pa to ni problem samo x2 cube vendar tudi drugih x2 boxov Bodo morali posodobit softvwer za nove boxe. Sem pa zadevo rešil tako da sem eona poiskal med starimi različicami in je verzija iz nekje marec 2018 ok. Ti pa sporoči da obstaja nadgradnja, pa ne posodobit. Voyo pa prav tako starejša verzija z nekje 2017 (ne me ravno direkt za besedo, pač ena verzija s tam nekje).
Najnovejši voyo pa gre na amlogix s922X procesorje.


ok hvala...kaj pa se splača kupiti tam do cca 60€ ... sedaj imam tanix tx3 max in se mi zdi da je že kar počasen.

polde66 ::

Vsekakor kaj z x2, x3 ali 922x procesorjem.
polde

Kiwix ::

@webmaher hvala :). Moj Tanix TX3 Max deluje normalno se pa občasno zgodi, da t2 to go zmrzne in je potrebno box izklopiti iz elektrike in ponovno vklopiti. Zanimivo, da se to dogaja samo pri tej aplikaciji in še to čisto naključno. Lahko deluje 14 dni brez problema, ali pa v roku ene ure večkrat zmrzne. Sem pa v nastavitvah znižal resolucijo in od takrat naprej mislim, da je zmrznil samo enkrat. Ne vem ali se pregreje ali je prešvoh procesor. Ima še kdo podobne težave na tem boxu? :)

polde66 ::

Vprašanje je kater firmware imaš na Tanixu. Imaš jih kar nekaj neuradnih in zadnji uradni tudi niso slabi. Firmware pa je?
polde

Kiwix ::

Mislim, da je 20180321.

polde66 ::

Ta firmware je zanič. Dobodi tega: TX3Max-Mini-20180125
ali pa tega: TX3Max-20181101
obstaja tudi novejši vendar ga na spletu ni za dobit. Oba se dobi na freaktab.com. Malce poguglaj potem pa preflešat zadevo pa bo.

https://www.getdroidtips.com/stock-firm...

https://androidpctv.com/firmware-tanix-...
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

fruc900 ::

Kiwix je izjavil:

@webmaher hvala :). Moj Tanix TX3 Max deluje normalno se pa občasno zgodi, da t2 to go zmrzne in je potrebno box izklopiti iz elektrike in ponovno vklopiti. Zanimivo, da se to dogaja samo pri tej aplikaciji in še to čisto naključno. Lahko deluje 14 dni brez problema, ali pa v roku ene ure večkrat zmrzne. Sem pa v nastavitvah znižal resolucijo in od takrat naprej mislim, da je zmrznil samo enkrat. Ne vem ali se pregreje ali je prešvoh procesor. Ima še kdo podobne težave na tem boxu? :)


Imam dva Tanixa TX3 max, na obeh sta nameščena neoriginalna firmware-ja kot je predlagal uporabnik polde66, delujeta brez zatikanja in nič se ne zatika, na njiju pa super deluje tako EON kot tvin, aplikacije od T2 nisem probal, le daljinca si moraš dobiti novega pa deluje vse super, ker imaš potem letečo miško...po moji oceni najboljši daljinec: https://www.gearbest.com/air-mouse/pp_0...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fruc900 ()

scipascapa ::

Evo dobil TX9S gremo sprobat :P

kakšen hud FW?

baje ima dejansko android 7.1 namesto 9.0 kakor ga gearbest oglašuje?

http://www.tanix-box.com/project-view/t...

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

1x sem objavil post, da se mi TV Box ugasne po 30 minutah, kar je moteče, ker ga uporabljam tudi kot hotspot.

No, rešitev je precej butasta, na KODIju sem vklopil screensaver, in zdaj se ne izklaplja več :)).

Če bo komu pomagalo ;)...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

-valvoline- ::

scipascapa je izjavil:

Evo dobil TX9S gremo sprobat :P

kakšen hud FW?

baje ima dejansko android 7.1 namesto 9.0 kakor ga gearbest oglašuje?

http://www.tanix-box.com/project-view/t...

A lahk sprobas kak deluje progtv? z iptv streamom? v ponedeljek sem mislu narocit.
kupu preko gb? A kdo ve kak je ce recimo narocis 3x boxa naenkrat? Te opali carina ali ne ce so posebej zapakirani?
ps. na gb je oglasevan tudi kot android 7

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

zaenkrat dela, se popravljam, je gor android 9.0
preko gearbesta da.....

povej mi kako instalam progtv :) lahko na zas.

kjer sem prej imel težave z nexbomo a95, na tx9s dela ko šus :)

-valvoline- ::

scipascapa je izjavil:

zaenkrat dela, se popravljam, je gor android 9.0
preko gearbesta da.....

povej mi kako instalam progtv :) lahko na zas.

kjer sem prej imel težave z nexbomo a95, na tx9s dela ko šus :)

mas ga na playstore al pa apkpure ce ni playstora
https://m.apkpure.com/progtv-android/co...

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

bo delalo preko wifija? :P

Konlov ::

Ali netflix deluje na NEO?

scipascapa ::

bo delalo preko wifija? :P

rabim poleg apkja še kaj? give more info, never done it.

valvoline: ne inštalira.

Zgodovina sprememb…

bbobst ::

fruc900 je izjavil:

Kiwix je izjavil:

@webmaher hvala :). Moj Tanix TX3 Max deluje normalno se pa občasno zgodi, da t2 to go zmrzne in je potrebno box izklopiti iz elektrike in ponovno vklopiti. Zanimivo, da se to dogaja samo pri tej aplikaciji in še to čisto naključno. Lahko deluje 14 dni brez problema, ali pa v roku ene ure večkrat zmrzne. Sem pa v nastavitvah znižal resolucijo in od takrat naprej mislim, da je zmrznil samo enkrat. Ne vem ali se pregreje ali je prešvoh procesor. Ima še kdo podobne težave na tem boxu? :)


Imam dva Tanixa TX3 max, na obeh sta nameščena neoriginalna firmware-ja kot je predlagal uporabnik polde66, delujeta brez zatikanja in nič se ne zatika, na njiju pa super deluje tako EON kot tvin, aplikacije od T2 nisem probal, le daljinca si moraš dobiti novega pa deluje vse super, ker imaš potem letečo miško...po moji oceni najboljši daljinec: https://www.gearbest.com/air-mouse/pp_0...

Kateri firmware pa imaš na max-u ?

-valvoline- ::

scipascapa je izjavil:

bo delalo preko wifija? :P

rabim poleg apkja še kaj? give more info, never done it.

valvoline: ne inštalira.

hm, zanimivo. Potegnil preko gplay ali apkpure? Na telefonu dela. za predvajanje loadas testni ali free m3u iptv mux, mas na netu tega kolk ces tudi z rednimi updateji. Jaz sem placal piratenzi alix iptv za 22e letno :) Dobis stream link, dobis password, se logiras in fertik. Ze 5 mesecev tip top.

Zgodovina sprememb…

Kiwix ::

fruc900 je izjavil:

Kiwix je izjavil:

@webmaher hvala :). Moj Tanix TX3 Max deluje normalno se pa občasno zgodi, da t2 to go zmrzne in je potrebno box izklopiti iz elektrike in ponovno vklopiti. Zanimivo, da se to dogaja samo pri tej aplikaciji in še to čisto naključno. Lahko deluje 14 dni brez problema, ali pa v roku ene ure večkrat zmrzne. Sem pa v nastavitvah znižal resolucijo in od takrat naprej mislim, da je zmrznil samo enkrat. Ne vem ali se pregreje ali je prešvoh procesor. Ima še kdo podobne težave na tem boxu? :)


Imam dva Tanixa TX3 max, na obeh sta nameščena neoriginalna firmware-ja kot je predlagal uporabnik polde66, delujeta brez zatikanja in nič se ne zatika, na njiju pa super deluje tako EON kot tvin, aplikacije od T2 nisem probal, le daljinca si moraš dobiti novega pa deluje vse super, ker imaš potem letečo miško...po moji oceni najboljši daljinec: https://www.gearbest.com/air-mouse/pp_0...


Meni Kodi, youtube, Netflix in ostalo normalno dela, samo pri T2 to go box zmrzuje. Bom počakal na posodobitev aplikacije drugače naložim kakšno starejšo verzijo.

bbobst ::

Če ima kdo A95x F2 me zanima, ali je tudi pri njem wifi zelo počasen.

scipascapa ::

valvolite: to kar si mi dal....ko dam install, zajamri, da ne more. zakaj?

kako dobiti kako listo na telefon? :p

Zgodovina sprememb…

Ales ::

scipascapa je izjavil:

valvolite: to kar si mi dal....ko dam install, zajamri, da ne more. zakaj?
Luba duša, napiši točno kak error dobiš, drugače ti živ bog ne more pomagat... Morda samo nisi omogočil namestitve programov iz neznanih virov ali kaj podobnega.

scipascapa ::

to sem, ...

na telefonu sem sprobal, dal listo od t2....pa ko zaženem, connection in error! rdeče barve....

https://cccambox.com/eng/article/how-to...

-valvoline- ::

https://iptvgratuit.xyz/category/europe...
Tu mas free iptv streame. Vecina dela, nekateri ne. Sprobaj. Pa pazi na datume, zadnja stran je z najnovejsimi.
Za T2 mors met njihov predvajalnik/app.

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

Al pa kar alix, zaprosis za testnega m3u za 2 dni, tolk da sprobas o cem se gre.
https://www.aliexpress.com/item/4000342...
Lahko na boxu seveda sprobas najbolj uporabljan app za predvajanje iptv smarters, progtv/progdvb vsaj v win okolju leti in salta programe 5x hitreje, zato pa sem vprasal kako je pri boxih.

Zgodovina sprememb…

meho7 ::

Mogoce kdo ve kako deluje EON na nvidia shield ?

fruc900 ::

Imam viška dva box-a Tanix TX3 max s stabilno verzijo 20180125 več na ZS

Gagarin ::

meho7 je izjavil:

Mogoce kdo ve kako deluje EON na nvidia shield ?


Zelo dobro, sam sem vmesnik d3 kar izklopil, gledam samo še preko shielda. Je pa res da gledam zelooo malo TV, kakšno košarko enkrat na 14 dni.

neocodexx ::

A kdo ve kaj se dogaja z Nvidia Shield Pro 2019, na Amazonu je še vedno out of stock, sem dal order pa se nič ne premika... Se da sploh kje dobiti?

Gagarin ::

Alzashop? Sam sem tam kupil par mesecev nazaj.

polde66 ::

Če koga zanima je en Ugoos AM6 pro viška, ponštaliran, star 7 dni.
polde

neocodexx ::

Gagarin je izjavil:

Alzashop? Sam sem tam kupil par mesecev nazaj.


Od kje pa to pošiljajo, in kako to da je Shield ceneje kot na Amazonu? :o

In tudi tu imajo ordered on request out of stock, watch availbility...

Kaj ga to Nvidia serje da se v EU tega ne da dobiti? Malo me skrbi če bi vzel nabavil navadni model, ker ima manj rama. Saj za streaming je sigurno ok, ampak za bistvo, zakaj imaš Shield; ko zalaufaš Kodi je takoj ram 70% zaseden od 3GB, če pa uporabljaš še za gaming kot mislim jaz.. Ne vem kako je potem ta navadni model z 2GB namesto 3GB "nadgradnja" od 2017 :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

Ales ::

neocodexx je izjavil:

... ko zalaufaš Kodi je takoj ram 70% zaseden od 3GB ...
Malo bol natančno poglej, koliko RAM-a je dejansko zasedenega in koliko je porabljenega za buffers/cache. V idealnih pogojih si želiš imeti prostega RAM-a čim bližje 0%.

neocodexx ::

Ja natančno res ne vem, ampak me res skrbi ker čim povečaš resolucijo vmesnika v Kodiju iz 1080 na 4K (kar se dosti lepše vidi, ne morem iti več nazaj) se opazno vse skupaj upočasni, verjetno bolj s procesorske strani ampak vseeno, ne vidim kako bi potem tu manj rama pomagalo.

Bi pa vsekakor rad 2019 model zaradi Dolby Vision in novega AI upscaling, in se bojim vzeti 2GB model da ne bo potem kaj štekalo. Android špili so že tak malo štekali, ampak dobro mogoče je to optimizacija kriva sam res, takšno stvar kot ram ven vzet in prodajati za 150€ kot navaden streaming box (ok ima vsaj dolby vision) kar je prej bila top end zadeva bolj za hardcore uporabnika, res ne razumem. Po testih niti Pro ni nič hitrejši, le za ram me res skrbi. Do zdaj je to bil edini box z res konkretno količino rama, zdaj pa isto kot vsi drugi..

polde66 ::

Če koga zanima je na razpolago tudi Beelink GT King pro. Poinštaliran.
polde

OK.d ::

neocodexx je izjavil:

Ja natančno res ne vem, ampak me res skrbi ker čim povečaš resolucijo vmesnika v Kodiju iz 1080 na 4K (kar se dosti lepše vidi, ne morem iti več nazaj) se opazno vse skupaj upočasni, verjetno bolj s procesorske strani ampak vseeno, ne vidim kako bi potem tu manj rama pomagalo.

Bi pa vsekakor rad 2019 model zaradi Dolby Vision in novega AI upscaling, in se bojim vzeti 2GB model da ne bo potem kaj štekalo. Android špili so že tak malo štekali, ampak dobro mogoče je to optimizacija kriva sam res, takšno stvar kot ram ven vzet in prodajati za 150€ kot navaden streaming box (ok ima vsaj dolby vision) kar je prej bila top end zadeva bolj za hardcore uporabnika, res ne razumem. Po testih niti Pro ni nič hitrejši, le za ram me res skrbi. Do zdaj je to bil edini box z res konkretno količino rama, zdaj pa isto kot vsi drugi..

Če se kupuje Shielda se vzame varijanto s 3GB rama, tole cevno čudo je kar nekaj in ima tudi samo 8 GB prostora.

https://imgur.com/6kRXQUS
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

Frenky ::

RAm niti ni problem.
Bolj je problem manjko usb

webmaher ::

RAM je lahko problem, če češ vse đabe, ko naša braća malo južnije i da nije tužnije oni vsi po vrsti furajo Element UM :))
Dokler ti zadostuje samo 1080p in bitna, ki ne preseže Netflixove je vse, ko v pravljici :D
Zadeva se zaplete, ko hočeš ganjat top kvaliteto, kjer bitna seka preko 100Mb/s :P

Ales ::

Eni nimate kaj dosti pojma o tem kaj rabi koliko RAM-a, ampak naj vas to pri nacionalističnih izpadih ne moti...

Je pa le malo žalostno za tehnični forum, ko bereš take neumnosti.

Zato pa v drugih novicah izvemo, da prihajajo telefoni s 16 GB RAM.

Saj en vem ali bi se smejal ali jokal.

w4nkst4 ::

free ram is wasted ram

Tomassi ::

Android aplikacije so omejene s heapom, ki ga dodeli sistem in je odvisen od sistema do sistema... Lahko je 256, mogoče celo 512. Lahko sistem z 12gb rama dela slabse kot z 2. Pa še, na teh tv zadevah nikoli ni odprtih toliko aplikacij naenkrat, kot na telefonu.

Recimo sony tv ima 1,5gb, pa predvaja vse.

kremenko1 ::

Ker imam Samsung TV,mi veliko filmov iz pašnika noče predvajati, zato bi si želel kupiti nek relativno poceni predvajalnik. Vem da je veliko napisano v tej temi, vendar bolj kot berem bolj sem zmeden. Ali je Xiaomi Mi Box S OK nakup za ogled 4K vsebin, Oz. kaj v tem rangu bi mi svetovali.

webmaher ::

ker si se izdal s pašniki potem glej da bo 4GB RAMa in 64GBROMa in obvezno 1GB mrežna... kaj točno naj pa povejo ostali majstri :)

Badwolff ::

Če se pogovarjaš o pašnikih je zunanji disk nuja.
Ram ne vem, če igra vlogo.
Pri Mi Boxu Zeta torrent noče snemat na zunanji disk.
Drugo je, če boš uporabljal streaming pašnike, ampak tam najbrž kaj dosti ne rabiš.

Vanadium ::

Pozdravljeni. Ali tanix tx3 mini brez problema prebere SDXC kartice?

neocodexx ::

Tomassi je izjavil:

Android aplikacije so omejene s heapom, ki ga dodeli sistem in je odvisen od sistema do sistema... Lahko je 256, mogoče celo 512. Lahko sistem z 12gb rama dela slabse kot z 2. Pa še, na teh tv zadevah nikoli ni odprtih toliko aplikacij naenkrat, kot na telefonu.

Recimo sony tv ima 1,5gb, pa predvaja vse.


Zdaj ko sem prebral da ima tudi storage samo 8GB napram 16GB je to še slabše. To je ravno dovolj za sistem in par appov, appi kot so Kodi pa hitro postanejo požrešni. Kaj šele da bi kak Android špil namestil. A se sploh da razširiti "internal" storage?

Manjko usb pa me niti toliko ne moti ker se streama preko NAS. Bolj sta ta 2GB ram in 8GB diska problem... Proja pa še vedno ne duha ne sluha za dobiti v eu...

OK.d ::

LPOK.d
««
121 / 148
»»