» »

Android tv box

Android tv box

««
116 / 148
»»

zotter ::

polde66 je izjavil:

Magicsee N5 z amlogic S905X je bil najslabši box daleč okoli kako leto nazaj. Najslabši hardver ever. So poskušali z popravki firmverja popraviti slab hardver, pa to ne gre. Niti atvXperiance rom ni pomagal. Upajmo da so se popravili.


tole piše o njem na prejšnji strani, zdaj pa ne vem, kako, da še vedno razmišljate o nakupu?
Potem tudi tale ni ok, ker ima tale amlogic S905X notri:https://www.geekbuying.com/item/A95X-F3...

Polde hellp?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zotter ()

TOP ::

neocodexx je izjavil:

V praksi je veliko boljše kot powerline, vsaj pri meni. Seveda čisto odvisno od bajte do bajte kako je električna napeljava zvezana, takšna je pa moja izkušnja, tak da se ne bi ravno zanašal na powerline ker je v bistvu wifi adapter še vedno cenejša opcija za preizkusit kot kvaliteten powerline adapter.

P.S.: Pozabil omeniti, da kmalu zatem ko sem nabavil ta powerline, mi je strela prvič v 20 letih skurila modem. In samo točno modem, nič drugega, ki je bil s powerlinom seveda povezan preko štroma. Tak da toliko o tem, nikoli več.

Kriv si ti,ko grmi in bliska je treba sklopit iz elektrika,negle na besede še nikdar mi ni in meni ne more.Zmeraj je nekaj krivo,samo da ti nisi.Jaz mam tud 4 powerline in mi delajo že leta BP,ko grmi jih potegnem iz štroma stvar rešena.

Badwolff ::

pa si vedno doma, ko grmi?
kok pa mora grmet?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

NejcSSD ::

Netflix 4K pa da ni MI Box S ali pa predraga Nvidia Shield, je kaj od 50 - 100 eur Android TV ?
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

polde66 ::

@NejcSSD, katero tv pa imaš doma?
polde

NejcSSD ::

Iščem za Panasonic 4k, 2015 letnik, ne vem napamet modela
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

neo5468 ::

NejcSSD je izjavil:

Netflix 4K pa da ni MI Box S ali pa predraga Nvidia Shield, je kaj od 50 - 100 eur Android TV ?

Ne obstaja. Razen če ti je chromecast 4k kul, sam to je pa spet 90€ in nimaš nobenega OS ali pa daljinca zraven, vse gre prek telefona. Stegni se do nvidia shield tube za 144€ pa kupiš 1x in si fertik. Nimaš nobenih problemov pa še posodobitve boš dobival 5 let+.

https://www.alzashop.com/nvidia-shield-...

polde66 ::

Tvoj panasonik 4k ima verjetno tudi aplikacijo Netflix v svojem meniju. zakaj pa tega ne izkoristiš in imaš brez vsakega problema 4K netflix?
polde

L1nK ::

a eon smart box bere usb sticke in zunanje diske? lahko nameščaš aplikacije z diska v Kodi app? priklopim usb ključek, pa ga ne vidi
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

Badwolff ::

Meni diska ni prepoznal, tudi telemachov mojster je rekel, da bolj ne. Ne vem pa zakaj, če je v osnovo nek navaden Box.

polde66 ::

sformatiraj v exfat
polde

L1nK ::

firmware, ki so ga na telemachu sprogramirali, je zanič. Tudi hbo go aplikacijo (OD) so umaknili, manjka polovica appov s play stora, verjetno načrtno, zato da si obsojen na njihovo ponudbo (ni niti rtv 4d aplikacije, kjer je arhiv, ni spletnih brskalnikov, curiositystreama...). Repozitorij app stora je pač okrnjen. Jaz bom kar random android smart box nabavil, tole je crap. Pravi čudež, da je sploh Kodi v repu.

Sem, hvala Polde. Sem pozabil, da ne bere NTFS-a android default.
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

spamer ::

NejcSSD je izjavil:

Netflix 4K pa da ni MI Box S ali pa predraga Nvidia Shield, je kaj od 50 - 100 eur Android TV ?


Jaz sem pa bral ogromno teh review o android boxih in povsod neki pravijo, da neki netflix in podobne scene daja na 480p, mogoce, ker nimajo une DRM zascite ali kaj ze, oziroma samo, da nagajajo, ker to je pac namerno narejeno tako, da ne dela v polni kvaliteti in tudi Nvidia SHIELD ima menda probleme, sem nekje bral.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Tomassi ::

Shield nima problemov z drm.

NejcSSD ::

polde66 je izjavil:

Tvoj panasonik 4k ima verjetno tudi aplikacijo Netflix v svojem meniju. zakaj pa tega ne izkoristiš in imaš brez vsakega problema 4K netflix?


Res ima, kaj pa KODI,Plex,HBO GO, Amazon itd...
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Vanadium ::

Tomassi je izjavil:

Shield nima problemov z drm.


Amazon fire stick in cube 4k tudi nimajo.

polde66 ::

@nejcSSD hotel sem samo povedati da za 4k netflix lahko uporabiš tudi svoj tv. Tako postane iskanje za android boxom lažje. Verjetno imaš tudi hbo na tv-ju. Na boxih ne bodo delovali v 4k zaradi licenc, kar pa ne pomeni da so zato boxi zanič. Kodi se najbolje obnese na boxih, prav tako ostale aplikacije. Se pravi lahko kombiniraš svoj tv in box.
polde

NejcSSD ::

Živjo ne gre za moj TV in samo zanimalo me je če obstaja kakšna naprava vse v enem, kot je Mi Box in Nvidia Shield z vsemi podporami ampak da je boljša od Mi Box v smislu npr. večje shrambe, močnejšega CPU, več RAMA in pa cenejša od Shielda, torej nekje med 50 in 100 eur.

Vem da lahko pokombinira oseba različne vire.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

damirj79 ::

Ne obstaja, Mi box ali Shield.

GupeM ::

NejcSSD je izjavil:

Živjo ne gre za moj TV in samo zanimalo me je če obstaja kakšna naprava vse v enem, kot je Mi Box in Nvidia Shield z vsemi podporami ampak da je boljša od Mi Box v smislu npr. večje shrambe, močnejšega CPU, več RAMA in pa cenejša od Shielda, torej nekje med 50 in 100 eur.

Vem da lahko pokombinira oseba različne vire.

Mene pa zanima, če obstaja kakšno vozilo vse v enem, kot je Renault Twingo in Mercedes-Benz Actros z vsemi podporami ampak da je boljši od Twinga v smislu npr. več prostora, močnejšega motorja, več dodatne opreme in pa cenejši od Actrosa, torej nekje med 15.000 eur in 20.000 eur.

Vanadium ::

damirj79 je izjavil:

Ne obstaja, Mi box ali Shield.


Kaj pa Fire TV Stick 4K trenutno na tem linku za 29,99EUR oz Fire TV Cube 4k za 89,99EUR?

Edini minus zame je da nima ethernet port, ampak pri cubu baje dobiš ethernet dongle.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

OK.d ::

Pozabi cube;)
LPOK.d

damirj79 ::

No OK, na Fire TV sem pozabil, ampak ni da so kaj pretirano boljša izbira

NejcSSD ::

GupeM je izjavil:

NejcSSD je izjavil:

Živjo ne gre za moj TV in samo zanimalo me je če obstaja kakšna naprava vse v enem, kot je Mi Box in Nvidia Shield z vsemi podporami ampak da je boljša od Mi Box v smislu npr. večje shrambe, močnejšega CPU, več RAMA in pa cenejša od Shielda, torej nekje med 50 in 100 eur.

Vem da lahko pokombinira oseba različne vire.

Mene pa zanima, če obstaja kakšno vozilo vse v enem, kot je Renault Twingo in Mercedes-Benz Actros z vsemi podporami ampak da je boljši od Twinga v smislu npr. več prostora, močnejšega motorja, več dodatne opreme in pa cenejši od Actrosa, torej nekje med 15.000 eur in 20.000 eur.



:)):)):)):))

Badwolff ::

NejcSSD je izjavil:

Živjo ne gre za moj TV in samo zanimalo me je če obstaja kakšna naprava vse v enem, kot je Mi Box in Nvidia Shield z vsemi podporami ampak da je boljša od Mi Box v smislu npr. večje shrambe, močnejšega CPU, več RAMA in pa cenejša od Shielda, torej nekje med 50 in 100 eur.

Vem da lahko pokombinira oseba različne vire.


Za kaj boš pa rabil?
Obstaja precej naprav, za večino stvari je 2/3 G rama in 16/32 G več kot dovolj. Razen če misliš medije shranjevati na napravi, potem rabiš zunanji disk.
Najprej moraš vedet, kaj sploh iščeš (nekje omenjaš, da rabiš ethernet?), potem to lahko kdo resnično svetuje.
Naprav je malo morje.

polde66 ::

Na razpolago en komad A95X 4gb ram in 64 gb placa, dual wifi. Nov, poinštaliran. Več na ZS
polde

neocodexx ::

A je že kdo nabavil Shield 2019? Malo me moti, ker so okrnili rame iz 3 na 2 gb... Se bi to poznalo npr. pri odzivnosti aplikacij kot Kodi, ker je meni sistem ponavadi že zdaj na 2017 ko ima 3gb ram vedno zaseden cca 70%? Ta 2GB model mi izgleda kot samo streaming box za netflix ipd, kar v bistvu sploh več ne vem kje je tu potem target audience, ker to že vse dobijo na novih tvjih.. Ta navadni model je res mal brca v temo, namesto da bi še bolj nadgradili hardware v smeri gaminga in za še več performensa, so šli korak nazaj...? Torej kaj je zdaj bistvo tega modela za 150€, ko ga bo po hitrosti (vsaj za Netflix ipd) dohitel že skoraj vsak 2019/2020Android TV?

Mi je pa zelo všeč nova oblika, se bi dal fajn skrit za tvjem.. (samo a ne bi to motilo signala za daljinec/kontroler?) tak da se bolj nagibam k Shieldu Pro, sploh tisti AI upscaling zgleda zelo zanimiv, kok sm gledal opise zadeva dejansko deluje, kaj pa vi mislite kej?

damirj79 ::

Daljinec je bluetooth. Ravno za netflix noben od teh kitajskih boxicev nima za burek.

polde66 ::

Pa dej 200 evrof da boš lohk netflix gledal, k se ti ne da to na tv-ju. Na mojem tv-ju je Netflix čist ok, Pa Ugoos box raztura vse ostalo. Glih za en burek
polde

neocodexx ::

Shield je za power userje ki hočejo Kodi, mogoče tudi gaming, za netflix so novi tvji popolnoma dovolj hitri sami po sebi (vsaj moj 2019 model) ampak če nekdo kupuje Android box mu verjetno to TV ne podpira oz. ima nek star model ki dela počasi (+ to samsung je začel ukinjat podporo netflixu na ancient tvjih cca 10 let starih)

V bistvu meni dela netlix (oz. prime video, trenutno nimam netflix naročnine) še bolje direktno na TV, ne vem kje je pri meni problem da je slika preko hdmija malce slabša (vsaj pri streamingu na prime video sem to opazil)

Sem že pisal v to temo ni noben odgovoril... Kot da bi bilo malo več šuma, rahel artifacting? Bolj kot šum izgleda. Imam pa dokaj drage HDMI 2.0b kable 2M do AVRja in 3M do TVja oba enak tip, a je problem v TVju, v prehodu čez AVR, ali je to normalno? Še kdo kaj takega opazil? Na zadevah ki jih imam v Kodiju tega ne opazim, ker so tudi dosti višji bitrate, na prime video pa takoj opaziš da je slika (bolj v temnejših scenah) dosti bolj šumasta čim gledamo preko hdmi/boxa kot na tvju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

polde66 ::

Kodi dela ama čisto na vsakem boxu čisto zadovoljivo. Tako kot dela eon na vsakem boxu. Šild je pa za netflixarje, tiste ki hočejo imeti top of the top, gejmerje in pa tudi za tiste, ki jih tepe ego.
Verjamem da dosti folka niti ne ve kaj mu zmore njegov tv. Pa tudi verjamem, da ta večina folka tudi ima tv, ki je to sposoben.
@neocedexx kater box uporabljaš. Drugače lahko tudi zamenjaš HDMI kabel z drugim pa boš videl če je kaka razlika. Ali pa nesi box na drug tv pa tam sprobaj..
polde

Tomassi ::

Drm je recimo potreben tudi za kodirane programe (sportklub, hbo...). Ko bodo operaterji to enkrat bolj forsirali, ne bo veliko alternativ.

polde66 ::

In kaj si hotel s tem povedat?
polde

chavlji ::

Probal sem veliko Android boxov (Xtreamer, Minix Neo u9h, U1, Xiaomi mi box s,...).

Folk... Kupte Shield (magari rabljenega). Ne bo vam žal. Vsi problemi in zajebancija odpadejo.

polde66 ::

Xtreamer ni android box ampak media player. Razlika. Minix neo uh1 sloni na androidu 5, Minix neo UH9 sloni na androidu 6 (ta načeloma sploh ni slab in še zdaleč ne neaktualen, ampak stari sori to kar si ti sprobal je že daleč nazaj, razen xiaomija mi box S, ki pa tudi ne uporablja najboljšega procesorja in ostale strojne opreme. Verjamem, da si bil razočaran. Nekoč nekdaj. Stvari so šle pa naprej. Probaj še kakega ugoosa AM6 ali AM6 pro. Beelink kinga za manj kot pol cene shilda pa povej, Probaj box za 50 eur A95X F2, Ugoos x2 cube, pa povej, pa beelink GT1 mini ali A pa pol povej. Pa cel kup je takih z amlogic S905X2 procesorjem, ki so za običajnega uporabnika vrh glave.
polde

Tomassi ::

polde66 je izjavil:

In kaj si hotel s tem povedat?


Razmisli

polde66 ::

wow hudo ane. Ti kar povej ta te lažje popravim če bo kaj narobe.
polde

neo5468 ::

To je poldetova tema o kitajskih škatlicah za 50€, ki jih poflešaš da neka stvar na polovici dela, zraven moraš met na klubski mizici pa še tipkovnico/miško da se lahko sploh po vmesniku sprehajaš. Mi, ki priporočamo Shield, smo pa invaderji, ki nimamo pojma.

polde66 ::

Za razliko od tebe nikol nisem govoril prot šildu. Prvič ga nisem sprobal da bi sploh da bi bil moj komentar merodajen, drugič pa vse ostale kitajske škatlice kar lepo delujejo. Za razliko od tebe užaljenčka, ki o boxih nimaš pojma in se verjetno najdeš tam v zadnjem komentarju, kjer sem napisal za koga nvidia šild je.
Prepričanega ne boš prepričal a ne.
polde

OK.d ::

In kdo sedaj užaljeno cvili po forumu?:))
Btw, pa mali oglasi tudi ne sodijo v to rubriko;)
LPOK.d

neocodexx ::

polde66 je izjavil:

Kodi dela ama čisto na vsakem boxu čisto zadovoljivo. Tako kot dela eon na vsakem boxu. Šild je pa za netflixarje, tiste ki hočejo imeti top of the top, gejmerje in pa tudi za tiste, ki jih tepe ego.
Verjamem da dosti folka niti ne ve kaj mu zmore njegov tv. Pa tudi verjamem, da ta večina folka tudi ima tv, ki je to sposoben.
@neocedexx kater box uporabljaš. Drugače lahko tudi zamenjaš HDMI kabel z drugim pa boš videl če je kaka razlika. Ali pa nesi box na drug tv pa tam sprobaj..


Em, mogoče dela Kodi zadovoljivo na vsakem boxu ki ga kupiš danes. Meni na par let nazaj kupljenem Zapitti One 4K HDR ni delal niti približno zadovoljivo (box je imel ceno cca 250€ z android 6.0 aosp) zato sem še danes tak skeptik, še posebej gleje cenejših android boxov. Imel sem oba ta boxa zaradi želje po notranjem HDD, vendar sem končno uvidel da to nima smisla ker Zapitti še danes ni naredil spodobnega AndroidTV boxa ki bi bil čemu podoben, kljub temu da na papirju "vse štima" in se hvalijo kot da imajo najboljši box na svetu...

Moj trenutni box je Nvidia Shield 2017. HDMI kablov ne vem če ma smisla menjat ker edini ostali ko jih imam so starejši 1.4 kabli, novih kupovat pa zaradi tega ne mislim. Mislim ne vem zanimivo res. Vsaj Kodi ima gladko sliko, Prime Video pa artefakte, ne vem full full čudno no in če bi kaj instiktno krivil je to Philips TV ampak nimam nobenih dokazov ali možnosti primerjavi. Moj drugi starejši TV na katerem bi lahko preizkusil box ni primerljiv, ker je zadeva stara 5-6 let in Prime ter Netflix sicer podpira preko svojega OS, ampak slika ni niti blizu temu kar dobim na novem TVju (omejeno tudi na 1080p) tko da ne vem.

polde66 ::

no @OK.d samo tebe sem še čakal v tem, pa si se končno oglasil. Lej če kaj ne sodi v to rubriko komot zaprosiš admina da stvar pobriše. To pa danes res ni noben problem ane. Revež
polde

offline55 ::

Prejšnji teden sem se tukaj pritoževal, da ni mogoče sideloadati aplikacij za telefone/tablice na Mi Box S - Android Tv 8.1... No danes mi je končno uspelo namestiti željene aplikacije in nastaviti box po mojem okusu.
No če kdo naleti na podoben problem...
- Kot prvo rabite drug launcher, ker vam default launcher na MI boxu ne bo pokazal aplikacij, ki niso za android tv. Jaz sem namestil ta launcher -> https://play.google.com/store/apps/deta...
- Če se odločite za sideloadanje, nameščanje s file managerja ipd. se prepričajte, da boste prenesli 32bitne aplikacije (tu sem jaz delal napako). Čeprav Mi box S ima 64bitni cpu, uporablja 32bitni datotečni sistem. Zato je sideload in nameščanje preko file managarja vedno spodletelo.
- In ko končate s sideloadom, ne pozabit onemogočit usb debugging, ker vam ne bo prepoznalo usb miške, usb ključkov...

hvala uporabniku @Big_Al za ZS, ki me je usmeril na prava pota. :)

Badwolff ::

V bistvu imamo kup ljudi, ki imamo boxe ranga mi box s in smo zadovoljni in nam bolj ali manj vse dela. Pol pa ene par ljudi, ki nam pravijo, da ne smemo bit zadovoljni in je shield eden in edini sploh.

@uporabnik
A sideload Launcher ja ni v miboxovem playstoru?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

neo5468 ::

Mi box S je edini android box nižjega ranga, ki bi ga tudi sam priporočil, ker ima chromecast, vse potrebne licence za streaming platforme in pravi android TV os.

Phantom20 ::

Vanadium je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Ne obstaja, Mi box ali Shield.


Kaj pa Fire TV Stick 4K trenutno na tem linku za 29,99EUR oz Fire TV Cube 4k za 89,99EUR?

Edini minus zame je da nima ethernet port, ampak pri cubu baje dobiš ethernet dongle.


Tudi sam sem nabavil Firestick 4k, za trenutnih 30€ je preprosto v mojem pogledu brez konkurence. Netflix in Amazon Prime delujeta itak super, brez problema sem sideloadal tudi Kodija, EON (Android TV razlicico) ind druge apk-je in vse dela super!
Glede ethernet porta sem bil tudi sam skepticen, ampak hendla preko WiFija vse brez problema, tudi 4k streame lokalno preko Plexa ali pa Amazon Prime-a.

Tomassi ::

polde66 je izjavil:

wow hudo ane. Ti kar povej ta te lažje popravim če bo kaj narobe.


Potem pa preberi še enkrat in še enkrat razmisli. Ni treba napisat, če bi to negativno vplivalo na tvojo prodajo kitajskih boxićev.

polde66 ::

A bo mlaj ane.

P.S. pa med nama, če bi jih 50 imel zdele bi jih 50 šlo.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

scipascapa ::

phantom20: torej firestick 4k je 30EUR in nič več, tudi poštnine itd nobene?

kok rama ima, 2GB?

Zgodovina sprememb…

Tomassi ::

polde66 je izjavil:

A bo mlaj ane.

P.S. pa med nama, če bi jih 50 imel zdele bi jih 50 šlo.


DRM deluje neodvisno od osvetljenosti lune.
««
116 / 148
»»