» »

Android tv box

Android tv box

««
105 / 148
»»

Ajicilop ::

Imam precej star TV - Philips PFL8404H (cca. 10 let) ampak ker zadeva še deluje, ima razmeroma lepo sliko, ne bi šel v nabavo novega TV-ja ampak bi si raje kupil le TV Box. Slednjega kupujem izkjučno, da bi lahko na TV gledal Netflix. Kateri TV Box mi priporočate pa da je zadeva res kompatibilna z mojim TV, da ne bo potem kakšnih presenečenj. Glede cene bi bilo do 60EUR idealno. Razmišljam o nakupu Xiaomi Mi Box S (čeprav je nekaj kritik čez njega).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ajicilop ()

Vanadium ::

Počakaj še malo da pride novi shield ter dodaj par evrov pa se raje to kupi. Bo pa moj mi box naprodaj ko kupim shielda če bo kdo rabil. (Mogoče je plus mojega ker je serijska cifra pridružena beta programu in dobivam beta posodobitve)

rawlit ::

Morda Amazon Fire TV?

Ales ::

Vanadium je izjavil:

Počakaj še malo da pride novi shield ter dodaj par evrov pa se raje to kupi. Bo pa moj mi box naprodaj ko kupim shielda če bo kdo rabil. (Mogoče je plus mojega ker je serijska cifra pridružena beta programu in dobivam beta posodobitve)

Misliš naj na teh 60 doda še 160 EUR? :))

rawlit ::

Shield je glede na potrebe in TV, ki ga ima, po mojem mnenju overkill.

Vanadium ::

Ales je izjavil:

Vanadium je izjavil:

Počakaj še malo da pride novi shield ter dodaj par evrov pa se raje to kupi. Bo pa moj mi box naprodaj ko kupim shielda če bo kdo rabil. (Mogoče je plus mojega ker je serijska cifra pridružena beta programu in dobivam beta posodobitve)

Misliš naj na teh 60 doda še 160 EUR? :))


Boljs takoj dat 160€ kot najprrj 60€ pa potem se 160€. Drugace pa kot je nekdo napisal mogoce firestick je tudi boljsa opcija kot mibox

Ajicilop ::

rawlit je izjavil:

Morda Amazon Fire TV?


Je bil v igri, a ga ne pošiljajo v Slovenijo oz. sem ravno opazil, da bi ga lahko naročil iz ebay ampak čakati 1-2 meseca mi je res malo preveč. Pa še kako je s kompatibilnostjo? Na amazonu pravijo, da v Slo večina funkcionalnosti ne deluje. Ne bi rad imel težave.

Vanadium je izjavil:

Počakaj še malo da pride novi shield ter dodaj par evrov pa se raje to kupi. Bo pa moj mi box naprodaj ko kupim shielda če bo kdo rabil. (Mogoče je plus mojega ker je serijska cifra pridružena beta programu in dobivam beta posodobitve)


Predrag. Gre se mi le za Netflix, tako da bi morali biti Mi Box ok, upam. Sicer pa zakaj bi bil shield toliko boljši?

Sicer pa kaj vas moti na Mi Box, da ga ravno ne priporočate preveč?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ajicilop ()

rawlit ::

Ajicilop je izjavil:

rawlit je izjavil:

Morda Amazon Fire TV?


Je bil v igri, a ga ne pošiljajo v Slovenijo oz. sem ravno opazil, da bi ga lahko naročil iz ebay ampak čakati 1-2 meseca mi je res malo preveč. Pa še kako je s kompatibilnostjo? Na amazonu pravijo, da v Slo večina funkcionalnosti ne deluje. Ne bi rad imel težave.

Vanadium je izjavil:

Počakaj še malo da pride novi shield ter dodaj par evrov pa se raje to kupi. Bo pa moj mi box naprodaj ko kupim shielda če bo kdo rabil. (Mogoče je plus mojega ker je serijska cifra pridružena beta programu in dobivam beta posodobitve)


Predrag. Gre se mi le za Netflix, tako da bi morali biti Mi Box ok, upam. Sicer pa zakaj bi bil shield toliko boljši?

Sicer pa kaj vas moti na Mi Box, da ga ravno ne priporočate preveč?



Jaz na sekundarnem TV uporabljam Fire 4K in lahko potrdim, da Netflix, Spotify, T2 TV ipd., delujejo brez težav. Sidelodal sem tudi KODI in prav tako nisem zaznal težav. Kupil preko Bolhe, novo zapakirano za isto ceno kot na Amazon-u.

Na primarnem TV uporabljam Shielda in ti lahko potrdim, da za Netflix ni prav v nobenem pogledu boljši kot Fire TV. Obe napravi brez težav predvajata 4K HDR vsebino in menim, da je Fire TV super za svojo ceno. Mi Boxa ne poznam zato ne morem primerjati/komentirati.

OK.d ::

Saj za Netflix in podobne streaming zadeve zadostuje tudi chromecast in zadeve castaš preko telefona.
LPOK.d

Frenky ::

Samo za info.
Navaden chromecast gre max 1080p okoli 45eur
Ultra je pa tam okoli 90-100eur

PARTyZAN ::

Mi Box S ima vgrajen Chromecast Ultra, in stane ~50 €.

RockyS ::

Ima kdo kak link ali repository, kjer se da dobit preverjene APKje za cinemahd,freeflix, beetv itd? lahko tudi na privat, dam za pivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Frenky ::

Se pridruzujem tudi jaz ce ma kdo

FrancaT ::

Iscem en dober android tv box za kodi, popcorn time, tu pa tam kaki pubg mobile :) 4gb ram + sd card slot
Po moznosti z android os tv (google certefied) in chromecastom.
Netflix me ne zanima.
Gledal sem mecool km9 pro. Ga ma kdo? Kak se obnese?
Mogoce kaj druga za ta denar?

Hvala za pomoc

Dumber ::

Berem o Beelink GT- King , da je baje eden boljših. Ima kdo ?

XS!D3 ::

PARTyZAN je izjavil:

Mi Box S ima vgrajen Chromecast Ultra, in stane ~50 €.

NIMA. Ima sicer Chromecast built-in, tako kot drugi Android TV devicei, ne deluje pa popolnoma enako kot Chromecast Ultra. Že Dolby Vision recimo manjka. Pa tudi nekateri appi drugače funkcionirajo, ker delujejo s pomočjo Android TV appov in ne samo castanja, tudi če hočeš samo castat. Pa vsaj na tastarem Mi Boxu tudi stabilnost delovanja ni bila ravno enaka, kako je z novim, sicer ne vem.

damirj79 ::

Chromecast built-in ni isto kot Chromecast naprava, deluje pa enako. Koliko največ podpira, pa je odvisno od nastavitve, in ta je na Mi Boxu lahko največ 4k. Tako da Mi box podpira castanje do enake resolucije kot Chromecast Ultra, t.j. 4k. Dolby Vision manjka, ker ga naprava ne podpira, ampak nima ga tudi Nvidia Shield. Nekomu je to deal breaker, nekomu ne. Glede stabilnosti castanja pa lahko rečem samo za prvo verzijo Mi box (brez S), da deluje 100% vedno in povsod in nikoli niti ene težave. PRed tem sem imel za test en kitajski android box in sem si tam naložil AirScreen app (ki SW omogoči Chromecast receiver) in to je pa delovalo bolj tako, nekje fifty:fifty.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

violamb ::

A ve kdo mi pomagat.
Ker ni več ES file na play store sem probal vse možne alternative na SONY TV ampak mi se nikakor noče povezat z računalnikom, da bi lahko prek ftp prenašal datoteke na TV.
A mogoče TV tega ne dovoli?
Hvala za pomoč

Gagarin ::

Probej Solid explorer, če ti ta ne dela ti po moje noben ne bo.

OK.d ::

LPOK.d

webmaher ::

Probaj X-plore kot je predlagal OK.d ... za moje pojma super OK...

mat xxl ::

Dumber je izjavil:

Berem o Beelink GT- King , da je baje eden boljših. Ima kdo ?



Imam jaz samo ja, še ni šel v zagon, ravno dobil, je pa android klasika ne TV.

krop ::

RockyS je izjavil:

Ima kdo kak link ali repository, kjer se da dobit preverjene APKje za cinemahd,freeflix, beetv itd? lahko tudi na privat, dam za pivo.


Tukaj je vse

11oDm8Rs0Mg

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krop ()

krop ::

Neznam linka dodat. Youtube: filelinked september october

mat xxl ::

???? copy + paste samo.....

Dumber ::

mat xxl je izjavil:

Dumber je izjavil:

Berem o Beelink GT- King , da je baje eden boljših. Ima kdo ?



Imam jaz samo ja, še ni šel v zagon, ravno dobil, je pa android klasika ne TV.



super, ko priklopiš prosim malo poročaj :) edino njihov launcher mi ni všeč, raje bi imel original Android.

Gagarin ::

Kdor želi Google certificiran Android TV naj počaka na MINIX NEO T5
https://forum.kodi.tv/showthread.php?ti...

Kolikor je kaj dal Minix ven je bilo navadno zelo dobro (le malo dražje). Bo verjetno boljši nakup kot MI Box S.

polde66 ::

DDR3 na novih boxih ni najbolj posrečena stvar, Certificiran bo pa ravno toliko kot tale: https://www.gearbest.com/tv-box/pp_0098...
Chromecast bo vendar kake podpore 4k za Netflix pa ne.
polde

Dumber ::

Gagarin je izjavil:

Kdor želi Google certificiran Android TV naj počaka na MINIX NEO T5
https://forum.kodi.tv/showthread.php?ti...

Kolikor je kaj dal Minix ven je bilo navadno zelo dobro (le malo dražje). Bo verjetno boljši nakup kot MI Box S.



2gb rama se mi zdi malo premalo .... ali se motim?

polde66 ::

2 gb ram pride v benchmarku tako visoko kot 4 gb, (v tistem Mcoolu zgoraj je okoli 62000 točk) Ravno tako je z drugimi 2gb boxi ala Beelink GT1 mini... Nima v praksi nobene razlike. Preden bodo začeli boxi uporabljat 4 gb ram boš tudi ti vmes zamenjal že par škatel. Je pa 4 gb za ego več kot pa 2 gb. Prostor 16 gb pa vedno lahko razširiš z micro SD kartico. Bi bilo pa smiselno uporabljat 4 gb ram v teh časih že zaradi večje prodaje če ne druzga. Moj Ugoos AM6 ima tudi 2 gb ram in 16 gb placa pa je v špici. Tako da ram nima neke veze na vse skup.
polde

OK.d ::

Tukaj imate spisek vseh požegnanih naprav s strani Googla.
https://sites.google.com/view/droid-tv/...
LPOK.d

Dumber ::

polde66 je izjavil:

2 gb ram pride v benchmarku tako visoko kot 4 gb, (v tistem Mcoolu zgoraj je okoli 62000 točk) Ravno tako je z drugimi 2gb boxi ala Beelink GT1 mini... Nima v praksi nobene razlike. Preden bodo začeli boxi uporabljat 4 gb ram boš tudi ti vmes zamenjal že par škatel. Je pa 4 gb za ego več kot pa 2 gb. Prostor 16 gb pa vedno lahko razširiš z micro SD kartico. Bi bilo pa smiselno uporabljat 4 gb ram v teh časih že zaradi večje prodaje če ne druzga. Moj Ugoos AM6 ima tudi 2 gb ram in 16 gb placa pa je v špici. Tako da ram nima neke veze na vse skup.



ok hvala za info ;)

vinkop ::

kje v sloveniji se da na hitro kupit bolj zmogljiv android box, ker gaia kodi dodatek na mojem philips android teveju zelo pocasi odpira....in to me zelo moti....seveda mora podpirati tudi DRM zascito in vse ostalo kar je v danasnjem casu potrebno za gledanje 4K....

mat xxl ::

Ni mi jasno zakaj eni tako navijate za Android TV, saj vse ok, manj težav z upravljanjem, samo rabite pa potem licenco za EON ali Telemah ali T-2 za TV, kar dajo eno ali pa računajo, med tem, ko licenco za android ni tako težko dobiti, saj jih vsi ponujajo po več hkrati v paketih !

bauci ::

Berem tole temo in imam par osnovnih (mogoče za večino neumnih) vprašanj:
0. Kot razumem obstajata dve vrsti tv boxov z Android sistemom - tv boxi z Android in tv boxi z Android tv.
1. Na Tv box z Androidom lahko instaliraš enak software kot je na Android telefonih?
2. Na Tv box z Android TV ne moreš instalirati enak software kot je na Android telefonih?
3. Kako veš kateri Android je nameščen na tv box ali Andoid ali Android TV? Kot sem gledal ponavadi piše samo tv android box in potem ne vem ali je to Android ali Android TV.
4. Ker rabim box, da bom na njega instaliral mobilne aplikacije za tv vas prosim za nasvet kaj kupiti. Cena do 200€.

Scorpy84 ::

Na android tv tudi lahko instaliras aplikacije kot z mobitela, ampak takrat rabis tudi drugacen daljinec, oz. miska, da uporabljas funkcije. Mogoce zna nagajati obrnjen zaslon, ker ga android tv ne zna prilagoditi, ampak tudi to se da neuradno resiti. Ne vem pa kamo je z boxi ki imajo android. Vem samo da me androidtv pri nicemer ne omejuje, ker se da tudi po neuradni poti do zelenega cilja.

Badwolff ::

V bistvu je smisel android tvja predvsem v tem, da imaš en daljinc manj. Drugače ima klasičen android več možnosti, s tem da se da tudi na tv v konči fazi bolj ali manj vse nardit z bypassi.

Izgled je enim boljši, drugim ne, meni bolj sede klasičen look.

Sam sem si sprintal eno lično škatlico v katero pašejo vsi daljinci, ki se jih res nabere...
1x klima
1x luč
1x osnovni airmouse od tvja, bolj redko v uporabi, v bistvu bi ga lahko tudi ukinil
1x eon
1x original od boxa, uporabim le redko, če se je box ugasnil
1x air mouse za box

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

Frenky ::

Logitech Harmony
Lahko še klimo z njim uporavljaš ali pa garažna vrata odpiraš.

mat xxl ::

Harmony ni AIR MOUSE , je samo klasičen daljinec !

Invictus ::

Koliko od vas uporablja TV box kot hotspot?

Meni gre samo na jetra, ker mi gre v sleep po 30 minutah, pa ne najdem opcije za izklopit...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

OK.d ::

Kaj imaš to na shieldu?
LPOK.d

Invictus ::

Ne, na nekem kitajcu za 20 EUR...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

polde66 ::

V nastavitvah najdeš ohranjevalnik zaslona in tam določiš da se nikoli ne ugasne in nikoli ne gre v stanje pripravljenosti. Po moje bi moralo delovat
polde

Invictus ::

Problem je v tem, da te opcije ni ;(
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

polde66 ::

kater box?
polde

Ajicilop ::

Sem potem kupil Xiaomi Mi Box S. Zaenkrat ne bi mogel biti bolj zadovoljen. Vse deluje super :)

mat xxl ::

Dumber je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Dumber je izjavil:

Berem o Beelink GT- King , da je baje eden boljših. Ima kdo ?



Imam jaz samo ja, še ni šel v zagon, ravno dobil, je pa android klasika ne TV.



super, ko priklopiš prosim malo poročaj :) edino njihov launcher mi ni všeč, raje bi imel original Android.


Kaj naj rečem, včeraj mi je tukajšnji forumaš pomagal, pri postavitvi, zelo korekten, se mu še tu zahvaljujem. V glavnem vse deluje po testih pa sva dosegla malenkost recimo 6% slabši rezultat, kot ga ima Nvidia Shield, tudi priložen daljinec - air mause je super uporaben, težko pa sedaj ne vem, kaj rečem, ker je to moj prvi box, tako, da ja, bo ta, ki je postavljal če bo želel, kaj več povedal on ima izkušnje z veliko modeli in bo bolj vedel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Invictus ::

polde66 je izjavil:

kater box?

X96 Amlogic S905X Quad Core Android 6.0 TV BOX 1G/8G 2G/16G 4K Smart Android Media Player Tv Box PK M8s T95 Set Top Box X96

Preprosto nima opcije.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

scipascapa ::

Kaj je sploh fora Chromecasta? Ne sledim hehe.

scipascapa ::

OK.d je izjavil:

Tukaj imate spisek vseh požegnanih naprav s strani Googla.
https://sites.google.com/view/droid-tv/...


hvala

https://www.gearbest.com/tv-box/pp_0098...
https://www.gearbest.com/tv-box/pp_0092...

oba sta požegnana?
««
105 / 148
»»