» »

Android tv box

Android tv box

««
101 / 148
»»

less ::

Če boš kupoval nov tv, ki bo smart tv, potem bi moral ta TV imeti Plex med svojimi aplikacijami (preveri prej), tebi pa na PCju laufa Plex server, kjer boš imel tudi datoteke (filme, serije,...) ali pa na zunanjem disku.
Box je načeloma za starejše televizije, ki nimajo teh aplikacij, oz. še za marsikaj drugega (Kodi).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: less ()

Tomassi ::

polde66 je izjavil:

Kakšno napačno bluzenje tile vaši posti
@damirj79, katere aplikacije android tv ne delujejo na androidu???? Ravno obratno je da vse android aplikacije ne delujejo na android tv. No večina njih deluje, če jih naložiš preko kakšnega file managerja in uporabljaš še dodatni daljinec. Niso pa vse podprte.
@OK.d kaj deluje na Xiaomiju bolj počasi????? Se filmi vrtijo z polovično hitrostjo? Lej če nimaš pojma bodi raje tiho in ne zavajaj ljudi.
Isto deluje vse, ne podpira pa toliko 4k vsebin kot jih Shield, ker je amlogic S905x še vedno malce omejen. Boljši je Amlogic 912, za malo denarja pa dobiš spodoben amlogic s905X2 predvajalnik, ki je precej zmogljivejši od Mi boxa in se absolutno manj greje, ima več USB (en od teh je USB 3.0), več vhodov in izhodov.
Box, ki ima v teh časih 8gb notranjega spomina... z enim USB vhodom in brez LAN. Verjetno je kul ja.
Pa ne kupovat tega kitajskega sranja pravi @neo5468, ki o android boxih ve ogromno.


polde...
1. preberi še enkrat kaj si napisal, ker bluziš. Z adb oz. file managerjem se boš zafrkaval tudi v prvem primeru, če boš želel inštalirat android tv app na klasičnega. In iskal ikono med settingi.
2. recimo bolj počasi dela štart playbacka, kar se pozna pri menjavanju kanalov. Shield je od vseh naprav, s katerimi sem imel stik, imel še najmanj problemov z dekodiranjem, mibox pa kar nekaj. Pa recimo tudi renderiranje dela počasneje (toliko počasneje, da je lahko moteče za ux).
3. količina spomina in ostalih vhodov/izhodov je odvisna od namembnosti. Za tistih nekaj aplikacij je tudi to vrh glave.

neocodexx ::

Skylord je izjavil:


Ne vem, zato sprašujem. Kaj ne bi moral imet Plex tudi na TVju?
Prosim za navodila kako to povezat.
Bi z Boxom to lahko povezal?


Jaz bi tu vprašal zakaj mora bit PC-TV povezan s HDMI kablom? A rabiš še za kaj drugega kot za filme streamat? Ni bolj preprosto preko mreže? Če imaš npr. Shield, lahko streamaš tudi Steam, ampak mora pol že bit vse s kablom povezano, wifi ne gre.

polde66 ::

A95X MAX ni slab in je med najbolj prodajanimi boxi v letu 2019. Imas prostor za hdd ali ssd disk. Imas moznost montiranja manjsega ventilatorja in imas 3x usb 3.0 in en 2.0. imas 64 gb placa in 4 gb ram. Imas daljinec, ki je ucljiv (4tipke za tv) in imas amlogic s905x2 procesor, ki požira vse. Imas zadevo z benchmarkom okoli 61000 tockami kar je super. Ima 1gb lan. In podprt je se od ATV skupnosti.
polde

Skylord ::

less je izjavil:

Če boš kupoval nov tv, ki bo smart tv, potem bi moral ta TV imeti Plex med svojimi aplikacijami (preveri prej), tebi pa na PCju laufa Plex server, kjer boš imel tudi datoteke (filme, serije,...) ali pa na zunanjem disku.
Box je načeloma za starejše televizije, ki nimajo teh aplikacij, oz. še za marsikaj drugega (Kodi).

Ja razumem. Toda se še nisem odločil ali bom TV vzel takoj ali bom počakal tam do konca leta in takrat nabavil.
Toda kakorkoli bo pri hiši ostal še en nesmart TV, ki bo kot nadomestni.
Mene najbolj zanima kako povezat glede na mojo povezavo(slika)Pc z TVjem. Če plex namestim na PC in potem na box, ta box bo priklopljen na TV1 preko HDMI kabla, box pa preko wifija na router ali se bom potem lahko povezal z PCjem oziroma mapo kjer imam gor filme, nadaljevanke...?

polde66 ::

@tomassi ti mesas pojem android tv in android.
Za sheranje datotek se komot upirabi Serviio apkikacija, ki jo instaliras na pc in potem dodajas mape. Je vse opisano kako in tudi preprosto. Na drugi strani lahko v kodiju te datoteke poisces pod dodaj videe in pod UPnP naprave. Seveda je pa tudi opcija, katero sam upirabljam dagledam moje stvari preko wifi ali kabla v kodiju pod omrezje Windows. Gre za kup nastavitev v pc in kodiju ampak deluje perfektno. Na wifi vlece 14 fb film brez zatikanj.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Skylord ::

neocodexx je izjavil:

Skylord je izjavil:


Ne vem, zato sprašujem. Kaj ne bi moral imet Plex tudi na TVju?
Prosim za navodila kako to povezat.
Bi z Boxom to lahko povezal?


Jaz bi tu vprašal zakaj mora bit PC-TV povezan s HDMI kablom? A rabiš še za kaj drugega kot za filme streamat? Ni bolj preprosto preko mreže? Če imaš npr. Shield, lahko streamaš tudi Steam, ampak mora pol že bit vse s kablom povezano, wifi ne gre.

Saj sem že parkrat povedal in tudi priložil sliko, da PC NE MORE bit povezan preko HDMIja z TVjem 1, ker je vmes stena. Skozi majhno luknjo sem komaj spravil net kabel, štemat ne mislim tako velike luknje skozi 40cm debelo steno, pa še omare so sedaj čez celo steno. Tako da pride v poštev le povezava preko WIFIja ali preko omrežnega kabla.
Preko Wifija me skrbi zato, da ne bi kaj "štekalo" zato bi najraje to povezal žično, če je to mogoče preko omrežnega kabla. Saj vem, da so neke fore preko DNLA in podobne fore z deljenjem skupne rabe datotek toda ravno to sprašujem, ker ne vem kako to povezat-nastavit, oziroma bi bilo verjetno lažje, če kupim nek box in to povežem preko plexa ali kaj podobnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skylord ()

polde66 ::

@RockFeler box je absolutno boljsa in cenejsa resitev.
polde

Dark000 ::

Po vaših izkušnjah se bolje obnese Android ali Android TV na teh boxih. Vem v grobem kaj so prednosti enega in drugega, zanima me bolj uporabniška izkušnja. Sam bi večinom uporabljal eon, zato mi je pomembna navigacija z daljincem (brez miške in tipkovnice).
A95X MAX pride s stock Androidom, obstaja pa custom Android TV zanj.

polde66 ::

@Dark000
Sam ui na A95 maxu ni slab, saj si lahko prilagajas bliznjice od aplikacij po zelji in deluje vse tekoce. Sam sem znjim zadovoljen. Kar se Eona tice ne vem kako deluje v android tv, vem pa da drugje potrebujes dodatni daljinec. Vem pa za t2 in tvin aplikacijo. Povsod potrebujes dodatni daljinec. V shekanem tvinu 3.13 ga potrebujes ce hoces gledati oddaje za nazaj ostalo dela bp.
Ce hoces imeti nasplosno mir si pac omislis dodatni daljinec. Zakaj? Sam uporabljam meni mile aplikacije, ki brez miske ne delajo. Med njimi je recimo speedtest.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

polde66 ::

Trenutno cakam Ugoos X2 cube, ki naj bi bil zanimiv box. Ima sicer 2 gb ram in 16 notrenjega placa ampak ram ne vpliva na zmogljivost boxa.
polde

polde66 ::

Sekundarna boxa, ki ju uporabljam sta pa X96 max in Mecool MK9 pro. Ta zadnji ima 2 gb ram in 16 gb notranjega prostostora ponasa se z android tv Ui L1. Nista slaba sploh. Slednji glede na ceno 38 eur pa zihr ne.
Drugace pa en Tanix tx3 max tudi ni slab ce nimas 4k tv-ja. V akcijah je okoli 28 eur in kusur. Seveda pa box postane multimedijsko uporaben ko ga sfriziras z aplikacijami, buildi v kodiju in potrebnimi nastavitvami.
polde

Tomassi ::

Dark000 je izjavil:

Po vaših izkušnjah se bolje obnese Android ali Android TV na teh boxih. Vem v grobem kaj so prednosti enega in drugega, zanima me bolj uporabniška izkušnja. Sam bi večinom uporabljal eon, zato mi je pomembna navigacija z daljincem (brez miške in tipkovnice).
A95X MAX pride s stock Androidom, obstaja pa custom Android TV zanj.


Android TV je prilagojen za delo z daljincem.

Skylord ::

polde66 je izjavil:

@RockFeler box je absolutno boljsa in cenejsa resitev.

Hvala.

neocodexx ::

Skylord je izjavil:

neocodexx je izjavil:

Skylord je izjavil:


Ne vem, zato sprašujem. Kaj ne bi moral imet Plex tudi na TVju?
Prosim za navodila kako to povezat.
Bi z Boxom to lahko povezal?


Jaz bi tu vprašal zakaj mora bit PC-TV povezan s HDMI kablom? A rabiš še za kaj drugega kot za filme streamat? Ni bolj preprosto preko mreže? Če imaš npr. Shield, lahko streamaš tudi Steam, ampak mora pol že bit vse s kablom povezano, wifi ne gre.

Saj sem že parkrat povedal in tudi priložil sliko, da PC NE MORE bit povezan preko HDMIja z TVjem 1, ker je vmes stena. Skozi majhno luknjo sem komaj spravil net kabel, štemat ne mislim tako velike luknje skozi 40cm debelo steno, pa še omare so sedaj čez celo steno. Tako da pride v poštev le povezava preko WIFIja ali preko omrežnega kabla.
Preko Wifija me skrbi zato, da ne bi kaj "štekalo" zato bi najraje to povezal žično, če je to mogoče preko omrežnega kabla. Saj vem, da so neke fore preko DNLA in podobne fore z deljenjem skupne rabe datotek toda ravno to sprašujem, ker ne vem kako to povezat-nastavit, oziroma bi bilo verjetno lažje, če kupim nek box in to povežem preko plexa ali kaj podobnega.


Ok, preko wifija lahko povežeš brez skrbi - meni delajo gladko streami iz USB diska priklopljenega na router ki služi kot NAS, vendar samo navadni 1080p z 5.1 DTS ali DD. Seveda dela absolutno vse brez problema na wifi kar streamaš z neta, kjer so bitrati dosti manjši kot na čistih blurayih ki so res požrešni.

DTS-HD Master, Dolby TrueHD in ostali nekompresirani formati (ki zavzamejo 4x več pasovne širine za zvok) že začnejo tu in tam malo bufferat. To govorim za 10 GB/epizodo bluray remux Game of Thrones. Tu mi wifi, 2.4 ali 5.0 ghz ni bil dovolj, sem moral zadevo prenesti na USB disk. Če pa gledaš standardni HD posnetek z DTS in ne DTS-HD potem res ni problema, to je vedno gladko delalo. Za 4K pa ne vem, če je takšna ghetto povezava dovolj, je pa spet seveda vse odvisno od biratov.

Če bi imel pravi NAS in ne USB>router>wifi>box bi verjetno bilo dovolj za nekompresiran zvok, mogoče kdo ima tako zvezano pa lahko poroča, jaz ne vem. Vendar moram reč, da tudi če sem streamal isto zadevo direktno s PCja (tudi preko wifi iz obeh smereh), ga je pri DTS-HD tu in tam prav tako za kak moment zmanjkalo, tk da za neke ultra high vsebine verjetno wifi res ni dovolj. Js mam pri sebi že planirano da bomo ob naslednji prenovi šli na kabel, ampak za to kar mi je do zdajle ta sistem služil brezžično in brez dodatnih investicij ali dela je bilo več kot ok.

Za kak gaming stream s PCja pa wifi absolutno ne bo ok, to je pa preveč občutljivo. Sem probal, in tudi na 720p je štekalo, žal.

Zgodovina sprememb…

Frenky ::

Za T2 in Eon aplikaciji, ki sta narejeni prav za Android TV ne rabiš nič dodatnih daljincev ali miške.
Sem pa probal tudi tv2go al kaj je že od T2 (mobilna aplikacija, za Android, ne za Android TV), pa mi je neuporabna, ker dejansko miško rabiš.

Skylord ::

neocodexx je izjavil:

Skylord je izjavil:

neocodexx je izjavil:

Skylord je izjavil:


Ne vem, zato sprašujem. Kaj ne bi moral imet Plex tudi na TVju?
Prosim za navodila kako to povezat.
Bi z Boxom to lahko povezal?


Jaz bi tu vprašal zakaj mora bit PC-TV povezan s HDMI kablom? A rabiš še za kaj drugega kot za filme streamat? Ni bolj preprosto preko mreže? Če imaš npr. Shield, lahko streamaš tudi Steam, ampak mora pol že bit vse s kablom povezano, wifi ne gre.

Saj sem že parkrat povedal in tudi priložil sliko, da PC NE MORE bit povezan preko HDMIja z TVjem 1, ker je vmes stena. Skozi majhno luknjo sem komaj spravil net kabel, štemat ne mislim tako velike luknje skozi 40cm debelo steno, pa še omare so sedaj čez celo steno. Tako da pride v poštev le povezava preko WIFIja ali preko omrežnega kabla.
Preko Wifija me skrbi zato, da ne bi kaj "štekalo" zato bi najraje to povezal žično, če je to mogoče preko omrežnega kabla. Saj vem, da so neke fore preko DNLA in podobne fore z deljenjem skupne rabe datotek toda ravno to sprašujem, ker ne vem kako to povezat-nastavit, oziroma bi bilo verjetno lažje, če kupim nek box in to povežem preko plexa ali kaj podobnega.


Ok, preko wifija lahko povežeš brez skrbi - meni delajo gladko streami iz USB diska priklopljenega na router ki služi kot NAS, vendar samo navadni 1080p z 5.1 DTS ali DD. Seveda dela absolutno vse brez problema na wifi kar streamaš z neta, kjer so bitrati dosti manjši kot na čistih blurayih ki so res požrešni.

DTS-HD Master, Dolby TrueHD in ostali nekompresirani formati (ki zavzamejo 4x več pasovne širine za zvok) že začnejo tu in tam malo bufferat. To govorim za 10 GB/epizodo bluray remux Game of Thrones. Tu mi wifi, 2.4 ali 5.0 ghz ni bil dovolj, sem moral zadevo prenesti na USB disk. Če pa gledaš standardni HD posnetek z DTS in ne DTS-HD potem res ni problema, to je vedno gladko delalo. Za 4K pa ne vem, če je takšna ghetto povezava dovolj, je pa spet seveda vse odvisno od biratov.

Če bi imel pravi NAS in ne USB>router>wifi>box bi verjetno bilo dovolj za nekompresiran zvok, mogoče kdo ima tako zvezano pa lahko poroča, jaz ne vem. Vendar moram reč, da tudi če sem streamal isto zadevo direktno s PCja (tudi preko wifi iz obeh smereh), ga je pri DTS-HD tu in tam prav tako za kak moment zmanjkalo, tk da za neke ultra high vsebine verjetno wifi res ni dovolj. Js mam pri sebi že planirano da bomo ob naslednji prenovi šli na kabel, ampak za to kar mi je do zdajle ta sistem služil brezžično in brez dodatnih investicij ali dela je bilo več kot ok.

Za kak gaming stream s PCja pa wifi absolutno ne bo ok, to je pa preveč občutljivo. Sem probal, in tudi na 720p je štekalo, žal.

Ne kakšne ne vem kakšne 4K filme ne bom prenašal ker tudi TV to ne podpira. Filmi 1080, serije 720 to je pa to. Ne da se mi pa vedno to prenašat na zunaji disk pa potem to priklapljat na TV pa potem enkrat ne delujejo podnapisi drugič nekaj prekinja ker ne podpira določenega video formata tretjič spet ne podpira avdio formata itd.
Rad bi samo to da tisto kar mi predvaja na PCju lahko prenesem tudi na oba TVja. Enega kot rečeno imam itak v isti sobi povezanega preko HDMI kabla in ni nobenih problemov, gre se samo za tistega ki je v sosednji sobi in kot rečeno do njega lahko dostopam samo preko Wifija ali omrežnega kabla.
Kakorkoli hvala. Sem se kar odločil, da naročim A95X MAX S905X2 4GB/64GB
Potem pa bom zadevo poskusil povezat s Plexom.

neo5468 ::

Če nočeš dati 200€ za shield, potem je mibox s še vedno najboljša varianta, ker laufa uradni android TV in ima tudi vse certifikate + vgrajen chromecast. Bo pa nvidia izdala 2 nova shielda konec tega leta, tako da če se ne mudi, se lahko tudi na to počaka. Teh fake android kitajskih boxov se pa izogibaj. User interface ni prilagojen za TV in tudi aplikacije, ki jih downloadaš iz play store so narejene za touchscreen in ne za TV. Uporabniška izkušnja je mnogo boljša na uradnem Android TV operacijskem sistemu, kar pa ponuja samo Nvidia Shield in pa Xiaomi Mi Box S.

Frenky ::

S plexom ali serviiom ti bo to vse normalno delalo.

Skylord ::

neo5468 je izjavil:

Če nočeš dati 200€ za shield, potem je mibox s še vedno najboljša varianta, ker laufa uradni android TV in ima tudi vse certifikate + vgrajen chromecast. Bo pa nvidia izdala 2 nova shielda konec tega leta, tako da če se ne mudi, se lahko tudi na to počaka. Teh fake android kitajskih boxov se pa izogibaj. User interface ni prilagojen za TV in tudi aplikacije, ki jih downloadaš iz play store so narejene za touchscreen in ne za TV. Uporabniška izkušnja je mnogo boljša na uradnem Android TV operacijskem sistemu, kar pa ponuja samo Nvidia Shield in pa Xiaomi Mi Box S.

Ja no fajn;) Zdej si me spet zbegal. Ne vem no, kot rečeno, ne rabim sedaj to za neke aplikacije in ne vem kaj. Rabim samo za povezat PC to TV, kot rečeno bi bilo to najbolj enostavno preko plexa. Mibox S je še cenejši tako da to bi bila še boljša opcija toda v primerjavi vsaj specifično na papirju je slabši kot A95X MAX s tem da nima možnosti NET priklopa. OK kot rečeno se pa da to skompezirat z USB/NET adapterjem. Itak bo pa to za največ tam do konca leta, če že prej ne kupim novega smart TVja namesto tistega TV1, potem pa tega itak ne bi potreboval več.
Tako da spet ne vem, spet sem na začetku:D

damirj79 ::

Če nočeš 200€ za Shielda, potem je edina pametna alternativa Mibox za 60€. Vse ostalo je sranje. Chromecast na teh dveh napravicah odtehta marsikako slabost, še posebej na Miboxu manjko spomina ali fizični mreni priključek.

Frenky ::

Chromecast je kul. Dokler ga nimaš ga ne pogrešaš. Ko se navadiš pa velikokrat prav pride.

webmaher ::

Skylord je izjavil:

Rabim samo za povezat PC to TV


ja in kaj kompliciraš pol s škatlicami :))
HDMI kabel na PC pa Kodija ... aja, kak PC točno pa imaš?????

Na mojem 7 let starem je bil prastari i3 procesor s 4GB RAMa in malce novejša grafikuja dovolj, da je šibal 63 GB 4k HDR film direktno s spleta s špicami preko 100Mb/s čisto gladko...

Frenky ::

Ne more dat hdmi kabla.

bauci ::

Mogoče butasto vprašanje a se s tem še nisem ukvarjal.
Če imaš smart android tv ali sploh kaj pridobiš z android tv boxom?

Skylord ::

webmaher je izjavil:

Skylord je izjavil:

Rabim samo za povezat PC to TV


ja in kaj kompliciraš pol s škatlicami :))
HDMI kabel na PC pa Kodija ...

Samo eni ste pa res nepismeni.
Ne vem kaj mi bo kodi ali plex ali katerikoli drug program, če bi lahko povezal preko HDMIja. Pa itak sem to že neštetokrat napisal, da me imajo verjetno eni že pol kufer.

damirj79 ::

Edino to, da so ponavadi android smart TV strojno podhranjeni... malo spomina slabi proci, malo rama itd..

mimii ::

Xiaomi mi box3

Mi zna kdo povedat če se da naloziti prejsno verzijo androida ? 6.0 bi imel sedaj mam 8.0, kateri je pa katastrofalen.

neo5468 ::

Nvidia Shield je veliko boljša od kateregakoli smart TVja. Tisto te zna še bolj zajebavat kot navadni android boxi, ker so po večini časa podhranjeni. Če kupiš nvidia shield, kupiš 1x in imaš za dolgo časa, pa nobenih problemov zraven. Dela tako kot mora.

Tomassi ::

Z malo boljšim routerjem dela plex 4k preko wifija (pa vmes je nosilna stena). Edini problem je, če TV oz box nimata podpore za format - potem plex server transkodira (tu je pa spet odvisno, če je računalnik dosti zmogljiv).

Kar se pa tiče teh specifikacij pri primerjavi mibox/kitajc.. če je sw crap, ti nič ne pomaga ne vem koliko boljši hw.

Vanadium ::

Kateri box bi priporočili za coreelec. Uporabljal se bo izključno na 1080p tv za t-2 iptv in nujno je da dela hdmi-cec. Seveda glavno da je čim ceneje.

Frenky ::

Rabljen raspberry pi 3?

Vanadium ::

Imel pa ima nažalost neke probleme z hdmi in slika random izginja kljub temu da navijem moč hdmi-ja.

neocodexx ::

Tomassi je izjavil:

Z malo boljšim routerjem dela plex 4k preko wifija (pa vmes je nosilna stena). Edini problem je, če TV oz box nimata podpore za format - potem plex server transkodira (tu je pa spet odvisno, če je računalnik dosti zmogljiv).

Kar se pa tiče teh specifikacij pri primerjavi mibox/kitajc.. če je sw crap, ti nič ne pomaga ne vem koliko boljši hw.


Ali dela gladko na wifi tudi če ima posnetek losless zvok kot DTS-HD ali Dolby True HD? Meni je to edina stvar, pri kateri je občasno zmanjkalo "buffera", mogoče se je zgodilo 3-5x v 1 uri za cca 3 sekunde buffering (na Kodiju, Shield) in to v 1080p. Imam odličen signal na 2.4 ghz in 5.0 ghz, ista stvar. Ravno malo je zmanjkalo, da bi bilo popolnoma gladko.

Ker me je motilo, sem potem te zadeve prestavil na usb disk in gledal po stari metodi priklopljeno v Shield. Na routerju pa imam 3.5" usb disk kot NAS in se streama preko tega (prenosi so tudi omejeni na cca 10 MB/s). Je tu res router omejitev? Se namreč dogaja isto, če streamam s PCja btw. Vse ok, dokler ni zvok na videju losless potem občasno zmanjka. Koliko bi stal tak "malo boljši" router?

Zgodovina sprememb…

togo ::

Še ena stran za veselo branje :D

https://androidpctv.com/

Frenky ::

mimii je izjavil:

Xiaomi mi box3

Mi zna kdo povedat če se da naloziti prejsno verzijo androida ? 6.0 bi imel sedaj mam 8.0, kateri je pa katastrofalen.


Nista Mibox S in Mibox 3 bolj kot ne isti napravi?
https://www.gearbest.com/blog/new-gear/...

Jaz imam S, gor 8.1, pa ne vem kaj je katastrofalno napram 6. Kaj te moti?

Frenky ::

Vanadium je izjavil:

Imel pa ima nažalost neke probleme z hdmi in slika random izginja kljub temu da navijem moč hdmi-ja.

Povezan direktno na TV ali preko AV recieverja?

Tomassi ::

neocodexx je izjavil:

Ali dela gladko na wifi tudi če ima posnetek losless zvok kot DTS-HD ali Dolby True HD? Meni je to edina stvar, pri kateri je občasno zmanjkalo "buffera", mogoče se je zgodilo 3-5x v 1 uri za cca 3 sekunde buffering (na Kodiju, Shield) in to v 1080p. Imam odličen signal na 2.4 ghz in 5.0 ghz, ista stvar. Ravno malo je zmanjkalo, da bi bilo popolnoma gladko.

Ker me je motilo, sem potem te zadeve prestavil na usb disk in gledal po stari metodi priklopljeno v Shield. Na routerju pa imam 3.5" usb disk kot NAS in se streama preko tega (prenosi so tudi omejeni na cca 10 MB/s). Je tu res router omejitev? Se namreč dogaja isto, če streamam s PCja btw. Vse ok, dokler ni zvok na videju losless potem občasno zmanjka. Koliko bi stal tak "malo boljši" router?


5GHz, ločen kanal, na katerem je samo TV. Preko kodija ni problema, plex pa truehd transkodira na računalniku, ker moj TV nima podpore (in je itak manjši bandwidth). Je pa bil router cca 250€.

Frenky ::

Verjetno nekateri že poznate, ampak če kdo ne ve.
Če v MorphTV na izbranem file držiš tipko OK, se odpre meni, kjer lahko za predvajanje izbereš drug player, npr. MX player.

less ::

Skylord je izjavil:

less je izjavil:

Če boš kupoval nov tv, ki bo smart tv, potem bi moral ta TV imeti Plex med svojimi aplikacijami (preveri prej), tebi pa na PCju laufa Plex server, kjer boš imel tudi datoteke (filme, serije,...) ali pa na zunanjem disku.
Box je načeloma za starejše televizije, ki nimajo teh aplikacij, oz. še za marsikaj drugega (Kodi).

Ja razumem. Toda se še nisem odločil ali bom TV vzel takoj ali bom počakal tam do konca leta in takrat nabavil.
Toda kakorkoli bo pri hiši ostal še en nesmart TV, ki bo kot nadomestni.
Mene najbolj zanima kako povezat glede na mojo povezavo(slika)Pc z TVjem. Če plex namestim na PC in potem na box, ta box bo priklopljen na TV1 preko HDMI kabla, box pa preko wifija na router ali se bom potem lahko povezal z PCjem oziroma mapo kjer imam gor filme, nadaljevanke...?


Ja tako, server(plex na PCju) pa client(box, tv,...) naj bosta na istem omrežju. Poskusiš lahko v vsakem primeru, ker plex te ne stane nič, box pa tako imaš namen kupit, a ne? Boš videl, če je ta setup primerna rešitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: less ()

neocodexx ::

Tomassi je izjavil:

Je pa bil router cca 250€.


Uf, največ sem dal za router cca 120€ in še na temu nisem opazil nobene razlike od tega ko je dal Telekom, včasih je bil celo slabše tko da sem ga nehal uporabljat.... Ampak za 250€ router kupit res je težko najti razlog, oz. da bi bilo točno razvidno kaj je toliko boljšega na njemu da bi te prepričalo v nakup?

Vanadium ::

Frenky je izjavil:

Vanadium je izjavil:

Imel pa ima nažalost neke probleme z hdmi in slika random izginja kljub temu da navijem moč hdmi-ja.

Povezan direktno na TV ali preko AV recieverja?


Direkt na philiphs tv.

polde66 ::

Potem imaš star Philips TV.
V boxu greš na nastavitve ekrana ali display. Tam najdeš resolucijo ekrana in pod Color space settings nastaviš na RGB. Isto je tudi za stare sonije.
polde

Frenky ::

Ve kdo kje v SLO ali EU nabavit tisti usb->ethernet za Mibox?
Ko imaš pač hub za usb in ethernet. Sem naročil prek Aliexpresa pa so nekje zgubili paket očitno in se mi ne da zdaj spet en mesec čakat.
https://www.aliexpress.com/item/3240143...

polde66 ::

Ne dela vsak hub za mi boxu, drugač pa kaj na mimovrste
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

damirj79 ::

Jaz imam tega, tako da dela preizkušeno:
https://www.techtrade.si/pretvornik-usb...

jocko ::

ker se mi je pokvarila banana pi, bi rad celoten sistem nadomestil z android boxom. Rad bi, da vse deluje po istem principu kot imam sedaj. Na banana pi sem imel nastavljen torrent odjemalec in omogočeno, da mi je potem v mreži našlo trdi disk, tako sem lahko dostopal preko mreže do datotek iz računalnika in iz raspberry pi. Na raspberryju je nameščen kodi, ki je predvajal filme iz banana pi.
Ali je možno to vse nadomestiti z android boxom? Na njega bi priklopil zunanji trdi disk in bi torrent odjemalec shranjeval datoteke na njega. Se to pol vidi v mreži? Kolikor sem gledal po netu, ima android možnosti namestitve kodi.ja, kako je s torrent odjemalci?
Ima možnost namestitve aplikacije tvin od telekoma?
Gledal sem tega, priporočate katerega drugega?
KLIK

nikjozo ::

Kaj je trenutno cheap best buy za.....da ima vsaj proc a72/a73?

nikjozo ::

nikjozo je izjavil:

Kaj je trenutno cheap best buy za.....da ima vsaj proc a72/a73?

Ali kateri izmed teh boxov omogoca instalacjo CentOS? Ali celo RedHat Enterprise Linux 8?

Rabim za siht..


Hvala za komenarje v naprej

violamb ::

Prosim za pomoč, ker sem se nategnil s kitajskim android predvajalnikom, ki trokira ob vsakem malo bolj zahtevnem procesu, gledam zdaj da bi nabavil A95X MAX.
Zanima me če ima kdo kaki boljši nasvet ali je zadeva vredu za predvajanje 4K filmov?
Hvala
««
101 / 148
»»