» »

Android tv box

Android tv box

««
99 / 148
»»

webmaher ::

tudi Kodi s HBOgo, Netflix in še kakšnim addonom deluje čisto spodobno :)
Edini minus je kakopak manjko certifikata...

jveligov ::

Zakaj mi en android tv box registrira kot EON smart tv enega pa kot EON multiscreen

sennheiser ::

Imel 3 različne kitajce, za nezahtevne uporabnike, kjer tudi ni zahteve po več kot FullHD je OK.
Zelo podobna oz. malenkost boljša izkušnja je Kodi na Android TV od Philips (7 serija, 2017/18).

Trenutno še čakam večji popust za nvidia Shield. Ne glede na vse, me pa zanima kaj furate na Kodi-ju kot addone. A je kaj bolj stabilnega? Ne pa da se išče nove iz meseca v mesec.
Shield me mika kot alternativa PS4 - ke se ne uporablja skoraj nič. Kakšen Android špil pa vseeno paše...
Definitivno me pa zamia 4k vsebina, smer Kodi, ker TV in internetna hitrost le to omogočata.

Kak namig v katero smer pogledat še? Vem da je delno offtopic, ampak še na kakšnem kitajskem tv boxu dela zadeva, potem bo tudi na čem močnejšem.

Frenky ::

Kodi in 4K streami z addoni niso ravno zanesljiva zadeva. Edino če maš kakšno Real-debrid naročnino.
Drugač pa Exodus Redux, Yoda, Magic Dragon
Za 4K vsebino je dosti bolj udobno Android TV in naročnina na Netflix. Drugače pa pač torrenti.

damirj79 ::

Kodi furat samo striktno za movieje iz streaming add-onov kot Exodus je malo brezveze in potratno. Imaš precej bolj uporabne nativne android aplikacije, kjer to deluje boljše in predvsem hitreje. Npr MorphTV ali CotoMovies. Kodi uporabiš, če imaš poleg tega neko zbirko filmov na lokalnem storageu ali v lokalni mreži, ter na sploh kot multimedijski predvajalnik.

Frenky ::

Ter za iptv. Za ostalo je res dosti boljših zadev.

Frenky ::

A na android tv obstaja kaksen dober app za iptv? Da ne bi bilo potrebe po kodiju? Da uporabis T2/Siol playlisto in epg?

webmaher ::

Očitno nekateri ne znate spedenat Kodija in pišete neumnosti :)
Pa brez zamere ejga :D

Mare2 ::

webmaher je izjavil:

Očitno nekateri ne znate spedenat Kodija in pišete neumnosti :)
Pa brez zamere ejga :D

Sem mislil, da imaš kako pametno sporočilo za neumno občestvo. Imaš? Ali govoriš neumnosti?

Napiši navodilo. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

webmaher ::

Nihče ni neumen, kvečjemu len :)
Saj je bil @Frenky blizu ...

budnost ::

Frenky je izjavil:

A na android tv obstaja kaksen dober app za iptv? Da ne bi bilo potrebe po kodiju? Da uporabis T2/Siol playlisto in epg?


Priporočam IPTV pro.

bomber111 ::

Ko recimo naštelaš kodija, na koliko časa je potrebno updatat playliste in podobne stvari da zadeva funkcionira? Za addone verjetno tudi treba posodobljat in nastavljat? Meni zdaj na koncu ni več filmov ne najde.

Albatros ::

CoreELEC kodi, samodejno posodablja addone in epg z playlisto vsaj pri t2 se nalaga preko web naslova. Zadeva je ažurna.
Poleg Exodus (reduxe in v8) poizkusi še Destiny dodatek. Je na bazi torrentov, še v povojih ampak zadosti funkcionalen dodatek. Yoda je zlata sredina, magic dragon skoraj da ne uoorabljam...premalo vsebine.
Netlix pač laufa v 720p in ni neke drame.
Goraj naštete android aplikacije morph in coto bla bla se mi pa niso izkazale na tanixu.
Najraje bi videl funkcionalen popcorn app ampak sem z kodijem zadovoln

damirj79 ::

Na Tanixu ne vem, kako deluje MorphTV, ampak na Miboxu deluje vrhunsko in zelo hitro. Kodi za android se lahko skrije, prej kot se odpre, prej kot poskrolaš do addona in odpreš Exodus in nato še search v njem... pa še celo besedo moraš natipkati, ker ne pozna predlogov. Poleg tega Exodus išče samo med streami, če hočeš torrente moraš imeti Popcorn addon ali pa Destiny, kot praviš. MorphTV in Cotomovies poznata oboje.

Drugače obstaja tudi Popcorn time android app, ampak je zaenkrat še slabo optimiziran, se včasih sesuje oziroma ni v 100% prilagojen TV vmesniku in daljincu, določenih opcij se ne da izbrat brez miške, ali pa je izven ekrana.
https://ci.popcorntime.sh/job/Popcorn-T...

kriwc ::

xiaomi mi box3
Je kdo namestil posodobitev, ki se je pojavila prejšnji teden? Se splača?

damirj79 ::

Jaz sem, ampak mislim, da ni nekaj bistvenega.

bbobst ::

Če koga zanima imam odveč Tanix Tx3 Pro 1G/8G (S905W).
Kontakt in cena : poglej v oglas

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbobst ()

Frenky ::

Potrjujem da na Mibox super dela MorphTV. Edino ne vem kje se skensla nove filme (CAM) in kje nastavi encoding za SLO podnapise. Mi vseh sumnikov ne kaze pravilno.

bauci ::

Vem da ne paše čisto v to temo ampak vseeno. Ali kdo ve ali se da Nvidio kupiti v Sloveniji? Sem iskal pa nič našel.

robertus23 ::

MorphTV-a je ta apk na google marketu?

Vanadium ::

kdaj je pa še bil kaki app ki ponuja piratske vsebine na marketu? Imaš pa netflix za naročnino ... ;). Drugače pa od teh appov se mi zdi apollo tv kar obetaven, samo je razvoj počasen ampak jbg bo pa zastonj pa trenutno je add free...

facepalm ::

Vanadium je izjavil:

kdaj je pa še bil kaki app ki ponuja piratske vsebine na marketu?


Stremio?

mtech7 ::

Vidim, da ste mojstri za tv in video,
ali mogoče poznate kakšno dobro rešitev za ogled fotografij iz nasa na samsung qled s Tizen

Imam synology, njihov Moments je super rešitev, samo je ni med appi na tizenu, prakticno ni nobenega uporabnega appa..

damirj79 ::

Frenky je izjavil:

Potrjujem da na Mibox super dela MorphTV. Edino ne vem kje se skensla nove filme (CAM) in kje nastavi encoding za SLO podnapise. Mi vseh sumnikov ne kaze pravilno.


Za CAM vem, da se ne da. Glede šumnikov pa ne vem, večinoma nimam težav. Tam kjer pa so, so tudi v Kodiju težave, saj jih pobirata oba iz istega sourca opensubtitles. No Kodi zna potem še iz podnapisi.net, ampak, je velikokrat enaka štala.

webmaher ::

Za šumnike jaz vedno v Kodiju izberem CET in Windows 1250... ne na Androidu in ne na W10 nisem imel v zadnjem letu nobenih težav...

damirj79 ::

Ja saj jaz tudi, ampak zgodi se kaksen primer na 100, ko jih pac ni. Ni jih tudi na racunalniku ne, se pravi je problem ze v podnapisu.

Frenky ::

Meni jih še ni pravilno prikazal do sedaj. Š delajo, č in ž ne.

NejcSSD ::

Konvertaš v Notepad++ ali podobnem urejevalniku v ustrezno kodiranje
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

kriwc ::

Kako gledati tvin ali t2 to go na xiaomi mi box3? Je pri obeh potrebna miška? Kateri je lažji za uporabljat?Vse to gleda na kodiju ali sideloada apk?

A lahko kdo prosim prilepi navodila?

Mare2 ::

kriwc je izjavil:

Kako gledati tvin ali t2 to go na xiaomi mi box3? Je pri obeh potrebna miška? Kateri je lažji za uporabljat?Vse to gleda na kodiju ali sideloada apk?

A lahko kdo prosim prilepi navodila?

TViN si naložiš iz
https://play.google.com/store/apps/deta...

Jaz sem v Mercatorju na Celovški kupil Logitech-ovo miško s kuponom za 25% popust, prišlo je cca 11 EUR. Mi je tudi sicer precej lažje klikat z miško kot daljincem. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

damirj79 ::

kriwc je izjavil:

Kako gledati tvin ali t2 to go na xiaomi mi box3? Je pri obeh potrebna miška? Kateri je lažji za uporabljat?Vse to gleda na kodiju ali sideloada apk?

A lahko kdo prosim prilepi navodila?



Kakšna navodila pa potrebuješ za T-2? T-2 ima za Android TV prilagojeno aplikacijo in jo uporabljaš enako kot na njihovem STB vmesniku. Če imaš daljinca s številčnico, potem delujejo tudi te, sicer pa tipke gor dol, levo desno. Za namestitev greš prek te napravae na neko spletno stran, kjer dobil aplikacijo in kodo za aktivacijo. Zaračuna se ti na položnici vsak mesec 1€.

less ::

Zdravo

Malo gledam te tv škatlice in je H96 MAX PLUS (RK3328, 4GB RAM. Android 8) trenutno v akciji za okoli 30EUR (+ davek?). Imate kakšen drug (boljši) predlog za okoli 30-40EUR?
Pomembno je, da Netflix v HD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: less ()

Tomassi ::

FireTv

OK.d ::

LPOK.d

birtija ::

Pozdravljeni, imam par vprašanj:
-Ali komu dela Kodi 18.3 na Tanixu TX-3 Max brez problemov tudi z HD programi-T-2 lista? Če da, katere so tiste bistvene nastavitve ki to omogočajo? Pri meni se vse zatika.

-Ali kdo ve kje je dobro "step by step" navodilo, kako instalirat CoreElec na to napravo, da bi delovala T2 HD lista.

Tanix se uporablja izključno za Iptv.

Scorpy84 ::

Mare2 je izjavil:

kriwc je izjavil:

Kako gledati tvin ali t2 to go na xiaomi mi box3? Je pri obeh potrebna miška? Kateri je lažji za uporabljat?Vse to gleda na kodiju ali sideloada apk?

A lahko kdo prosim prilepi navodila?

TViN si naložiš iz
https://play.google.com/store/apps/deta...

Jaz sem v Mercatorju na Celovški kupil Logitech-ovo miško s kuponom za 25% popust, prišlo je cca 11 EUR. Mi je tudi sicer precej lažje klikat z miško kot daljincem. :)


Tle na tem forumu imas link do predelane verzije tvina kjer dela daljinec. Sam uporabljam poleg tvina se neo, ker na tvinu za ene programe nimam pravic, na neo pa ja. Kdo bi vedel zakaj. Drugace na telefon si das apk extractor pa vse aplikacije s tel. presnames na kljuc ali disk ali pa si preneses prek programa kot je file maneger pa si v oblak das pa od tam instaliras na boxu. Drugace si poglej se kodi pa live tv srbija, kjer je kar dosti programov pa se lepo dela. Samo nekje je slabsa slika ampak za na vikendu vec kot dober.

kriwc ::

Scorpy84 je izjavil:

Mare2 je izjavil:

kriwc je izjavil:

Kako gledati tvin ali t2 to go na xiaomi mi box3? Je pri obeh potrebna miška? Kateri je lažji za uporabljat?Vse to gleda na kodiju ali sideloada apk?

A lahko kdo prosim prilepi navodila?

TViN si naložiš iz
https://play.google.com/store/apps/deta...

Jaz sem v Mercatorju na Celovški kupil Logitech-ovo miško s kuponom za 25% popust, prišlo je cca 11 EUR. Mi je tudi sicer precej lažje klikat z miško kot daljincem. :)


Tle na tem forumu imas link do predelane verzije tvina kjer dela daljinec. Sam uporabljam poleg tvina se neo, ker na tvinu za ene programe nimam pravic, na neo pa ja. Kdo bi vedel zakaj. Drugace na telefon si das apk extractor pa vse aplikacije s tel. presnames na kljuc ali disk ali pa si preneses prek programa kot je file maneger pa si v oblak das pa od tam instaliras na boxu. Drugace si poglej se kodi pa live tv srbija, kjer je kar dosti programov pa se lepo dela. Samo nekje je slabsa slika ampak za na vikendu vec kot dober.


HVALA!
es file explorer ni več na miboxu in invidi.kaj sedaj uporabljate?

Tomassi ::

Tale je minimalističen in se ga da lepo uporabljat z daljincem: https://play.google.com/store/apps/deta...

papirza ::

Pozdravljeni.

Potreboval bi vašo pomoč. Nabavil sem si box Tanix tx6, ta pa je po defaultu rootan. Zanima me, če se da zadevo od rootat. Poizkusil sem prek SuperSU vendar mi ni uspelo.
Potreboval pa bi zaradi EON aplikacije, ker mi nekaterih TV programov ne pusti predvajat in mi napiše da zaradi vasrnostnih razlogov ne more predvajat.

BorutK-73 ::

Hide root z Magisk manager

birtija ::

birtija je izjavil:

Pozdravljeni, imam par vprašanj:
-Ali komu dela Kodi 18.3 na Tanixu TX-3 Max brez problemov tudi z HD programi-T-2 lista? Če da, katere so tiste bistvene nastavitve ki to omogočajo? Pri meni se vse zatika.

-Ali kdo ve kje je dobro "step by step" navodilo, kako instalirat CoreElec na to napravo, da bi delovala T2 HD lista.

Tanix se uporablja izključno za Iptv.


Nihče?

vinkop ::

damirj79 je izjavil:

Ja saj jaz tudi, ampak zgodi se kaksen primer na 100, ko jih pac ni. Ni jih tudi na racunalniku ne, se pravi je problem ze v podnapisu.

ce je govora o kodiju in avtomatski prenos podnapisov iz opensubtitles, podnapisi, titlovi ipd.,potem je potrebno v nastavitvah podnapisov kodija nastaviti character v " central european windows "....potem se stresice in podobno pravilno prikazujejo....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vinkop ()

Vanadium ::

birtija je izjavil:

birtija je izjavil:

Pozdravljeni, imam par vprašanj:
-Ali komu dela Kodi 18.3 na Tanixu TX-3 Max brez problemov tudi z HD programi-T-2 lista? Če da, katere so tiste bistvene nastavitve ki to omogočajo? Pri meni se vse zatika.

-Ali kdo ve kje je dobro "step by step" navodilo, kako instalirat CoreElec na to napravo, da bi delovala T2 HD lista.

Tanix se uporablja izključno za Iptv.


Nihče?


No jaz uporabljam atv rom pa isto hd ne deluje, coreelec pa pred casom ko sem se igral z napravo je imel rainbow efekt na sliki tko da sm sel pol na atv. Navodila za coreelec so itk gor na strani, mislm pa da rabs sd kartico in potem v recovery nalozis lahko na internal flash.

Albatros ::

V CoreELEC izklopiš Deinterlace in ni več rainbow efekta. V novejši verziji pa tudi to ni treba...bojda

beta1 ::

Imam to škatlo in EON TV app:

MXQ PRO+ Android 7.1.2 Amlogic S905X 4K

Vse lepo dela BP. Samo sliko imam interlace. Pri hitrih premikih so žagice.

Vse video nastavitve sem probal in je enako. Se da kako to rešit?

Za nasvet se zahvaljujem.

LP

bbobst ::

Ali se da Kodi s kakim dodatkom prepričati, da da na izhod vedno native resolucujo vira,
kajti moj Sony TV naredi boljši upscaling na 4k ,kot pa sam box ?

Skylord ::

Kateri je trenutno najboljši box price/performance?

robertus23 ::

Moje mnenje- namesto da zapravljaš čas z nastvitvami na poceni boxih-v službi par nadur narediš in kriješ razliko do Nvidia Shield:D

Zgodovina sprememb…

Skylord ::

Kaj pravte:
A95X MAX
https://www.geekbuying.com/item/A95X-MA...
ali
XIAOMI Mi Box S
https://www.geekbuying.com/item/XIAOMI-...
5 Best Android TV Box To Buy 2019:

Frenky ::

Jaz mam Mibox S pa mi je kul. Edino še usb-ethernet čakam, da lahko iptv probam kako dela. Ker sama škatla ima samo wifi. Vse ostalo pa super dela. HBO GO, Netflix in Morph TV uporabljam. Pa kakšni preprosti špili tudi OK delajo. Se da lahko tudi kakšen emulator gor za Gamecube ali Nintendo 64.
««
99 / 148
»»