» »

Android tv box

Android tv box

««
97 / 148
»»

Bran_Broken ::

Živjo,

želim kupit Android box na katerem mora delovati EON TV. Ne rabim 4K. Mora pa delati brez zatikanj seveda. Problem pri teh boxih je, da jih obstaja milijon in če nisi v temu, težko izbereš pravega. Ima kdo kakšen predlog? Kaj se splača kupiti do 40-50 €? in kaj do 100€?

Hvala!

webmaher ::

edini Nvidia Shield, ki pa je okoli 200 ojrov... če ti je sreča mila ga morda do kraja leta lahko dobiš za okoli 150... imaš smolo da si pri Telemachu...recimo pri T-2 bi to delalo praktično na vseh kitajskih boxih in bi z lahkoto dobil nekaj pametnega za teh 50 ojrov...

Bran_Broken ::

Kaj pa je problem pri Telemachu? A ne moreš inštalirat gor EON TV aplikacije, ali jo lahko, pa potem šteka?
Če pa nimaš gor live TV-ja in imaš box samo za predvajanje iz USB-ja in stream, je pa kakšen za 30-40€ čist ok ane?

polde66 ::

boxi 30-40 eur (amlogic 905W) so čisto ok, dodaj še malo pa vzemi kakšnega amlogic 905X2. Sam si lastim 3 komade X96 max 4/32. Za ceno okli 60 eur ga že dobiš z Geekbuyinga. Dela vse in dela vse super hitro. Ima vse in podpora zanj je tudi solidna s strani prodajalca.
Načeloma kak Tanix tx3 max tudi vse lepo požre in deluje kot treba. Za gledanje tv in eona ne rabiš kupovat Nividio. Če pa hočeš hud stroj pa vzameš Beelinkov GT king. Seka za pol dnarja od nvidie.
Prednost novejših procesorjev je v hitrejšem ramu in boljšem procesorju in tudi v manjšem pregrevanju aparata. Amlogic 905X2 redko kdaj preseže 60°.
Če bi izbiral med amlogic 912 amlogic 905X2 absolutno x2. Moje mnejnje.
polde

webmaher ::

seveda dela vse... ampak EON kanali v živo še posebno športni in še posebno če imaš zaslon večji od 55 inčev za oči najbolj prijazno ni ... to je pa moje mnenje ... ne bom pa trdil, da z Nvidio Shield bo pa to 100% OK ker je nimam oz. nisem še videl kako to zgleda...

Bran_Broken ::

ok, hvala obema za odgovore. Morda bom res vzel 905X2.

stevie boy ::

ne, vzemi raje nvidia shield. ne bo ti žal.

thetech ::

stevie boy je izjavil:

ne, vzemi raje nvidia shield. ne bo ti žal.

Ker cena je pa tudi ista. Kajne?

boolsheat ::

Ima kdo probleme z EON aplikacijo po zadnji posodobitvi? Meni se aplikacija preprosto zapre, ko izbereš kanal in daš predvajaj...

slodreamer ::

boolsheat je izjavil:

Ima kdo probleme z EON aplikacijo po zadnji posodobitvi? Meni se aplikacija preprosto zapre, ko izbereš kanal in daš predvajaj...

Ja, tudi meni se je zapirala takoj po posodobitvi (iOS). Sem jo odstranil in še enkrat namestil, pa je problem rešen.

Vedran ::

Ali lahko Xiaomi Mi Box predvaja posnetke GoPro kamere 4K60 (H.265/HEVC)?

Saul Goodman ::

thetech je izjavil:

stevie boy je izjavil:

ne, vzemi raje nvidia shield. ne bo ti žal.

Ker cena je pa tudi ista. Kajne?


rajš 1 shield na začetku, kot 5 kitajcev, ogromno slabe volje in na koncu spet shield. niso vsi tolk bogati, da bi kupovali poceni. :)

finkec ::

Ali na fire stick lahko naložiš navadno EON aplikacijo?

Vanadium ::

Tisti ki imajo Nvidia shield, kako se kaj obnese pri T-2 iptv če ga imajo seveda? Študiram da menjam mi box s ker se dogaja da zvok ali prehiteva ali zaostaja na kanalih ipd...

SuperStipe ::

Jaz imam Mecool M8S PRO L 4K TV Box Amlogic S912 Bluetooth 4.1 + HS pa dela EON TV app. Če dobro vem, mora biti Android TV box pa dela v celoti app od EON za TV.

mambli ::

Vanadium je izjavil:

Tisti ki imajo Nvidia shield, kako se kaj obnese pri T-2 iptv če ga imajo seveda? Študiram da menjam mi box s ker se dogaja da zvok ali prehiteva ali zaostaja na kanalih ipd...



Jaz imam Shield in gor teče t-2 aplikacija. Deluje enako hitro, če ne hitreje, kot pa t2 box. Malo je daljinec omejen in malo traja, da se ga navadiš.

Tomassi ::

Lahko pa na shiledu preko CEC-a uporabljaš daljinec od TVja, in dobiš praktično vse tipke.

Vanadium ::

Mislu sem bol na kodi+m3u lista

krop ::

Ima kdo usb wifi dongle na android box-u? KAteri deluje?

stajerckozu ::

Beelink Gt King

Ga ima kdo??
Kako je vase mnenje o njem??

dragansi ::

predno kupim me zanina...

na teh boxih dela kodi ....ali je upravljanje prek daljinca....mislim na prestavljanje programov gor/dol...

belo mleko ::

Dobil sem Tanix TX6 za projektor, resnici na ljubo stran vržen denar. Inštalirana miracast za screen mirror je neuporabna, zvok zamuja par sekund za sliko. Kodi... neuporabno. Vse šteka. Netflix laufa ok ko laufa. Ne pustijo mi ga preko Play Store nadgraditi tako da sem obtičal z neko desktop varianto kjer je navigacija nemogoča. Skratka, tole rabi še veliko veliko dela do neke tekoče uporabnosti.
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

polde66 ::

Tanix tx6 je v osnovi android 7, kasneje je ven prišla verzija z android 9. Ta android 9 je pa jajc od jajca. Sem se malo igral po vsaki posodobitvi, ki so jo bučno razglašali Tanixovci na facebooku pa sem vedno pristal nazaj na android 7. Android 9 se veliko preveč greje, IPTV sploh ne deluje, in v velikih aplikacijah prihaja do takšnih in drugačnih anomalij.
Potegni si tole dol: https://chinagadgetsreviews.com/downloa...
tole je orodje za flešanje: http://www.tanix-box.com/download-view/...
Samo flešanje je pa zelo preprosto, da te pa ne bo motilo je reset tipka pri vtoru za kartico sd in ne v AV vhodu.
Pomanjkljivost android 7 je samo tipka za ugašanje naprave, katero pa najdeš lahko: Power_Off_Click_fa070a07.apk
manjka tudi zgornja opravilna vrstica ki jo lahko nadomestiš z: Snowball - Smart Notifications_2.1.2.apk.

Ko ga takole enkrat spedenaš je ok mašina, samo ne verjamem pa da Netflix vrti kaj močneje od sd kvalitete.
polde

belo mleko ::

Hvala polde66. Se pravi da Netflix po flashanju nebi bil več HD?
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

polde66 ::

Te informacije ti ne morem dat ker nimam netflixa. Lahko tudi da je. Seveda obstaja več različnih aplikacij Netflixa pa sprobaš. Če dela na 9ki ne vidim razloga zakaj nebi na 7ki.
polde

beta1 ::

Imam Tanix TX3 mini in EON TV app. Vmesnik imam počasen, preklapljanje. Slika neka kockasta. Pa še na daljincu nimam tipke za naprej in nazaj po programih. Če pa dam preko HDMI CEC, mi pa vrže ven iz HDMI kanala.

Kateri TV box naj kupim, da bo EON TV bil tak kot more bit? pa da imam daljic da grem gor in dol po kanalih?

Kupim lahko iz amazona (imam kupone), gearbesta in geekbuyinga.

LP

Hvala

w4nkst4 ::

niti ni tok problem v boxih, bol v software-ih

6151 ::

Kaj se da najcenejše dobiti, da bo brez problema poganjalo A1 Mobia / Telekom Neo za recimo naslednja 4leta, 4K ni potreben, prav tako niso potrebne nobene druge funkcionalnosti, povezan bo na starejšo LG plazmo prek HDMIja.

clip ::

Jaz pa na mojem Eon boxu izmerim hitrost internetne povezave le 80 Mb/s čeprav mi na pc pokaže hitrost cca 240 Mb/s ??
Pozdrav od Clipa

beta1 ::

Ja in? Je 80Mb premalo? Stream rabi 7Mb

clip ::

beta1 je izjavil:

Ja in? Je 80Mb premalo? Stream rabi 7Mb


Samo zanima me pač.
Pozdrav od Clipa

vinkop ::

no in kateri box do 100€ je hardwersko in softwersko najboljsi za EON Smart TV app, T-2 Smart TV app, Netflix in ostalo v Full HD in 4K kvaliteti? tudi sam se odlocam v nakup enega odlicnega boxa....

Vanadium ::

Če si se odločil dat do 100€ potem še malo prišparaj in dodaj zraven pa kupi shield.

beta1 ::

Mater ste v pomoč. Kateri box naj nabavim za EON Smart TV app? Na Tanix TX3 mini imam počaesn vmesnik v eonu.

w4nkst4 ::

od drazjih kaksen minix ali shield

Frenky ::

Se da kako na Xiaomi Mibox S inštalirati Rtvslo 4D?

w4nkst4 ::

verjetno se da rocno...na usb das .apk datoteko in nalozis gor

Scorpy84 ::

Se da ampak uporabno je z misko. Navodila so en post gor.

w4nkst4 ::

@frenky...dej plis priklopi misko na mibox ce ti kaze cursor? meni ga kar ne pokaze...

OK.d ::

Verjetno zaradi tega, ker nimaš BT miši.
LPOK.d

Scorpy84 ::

w4nkst4 je izjavil:

@frenky...dej plis priklopi misko na mibox ce ti kaze cursor? meni ga kar ne pokaze...


Meni mibox ga pokaže, navadna žična.

6151 ::

Vanadium ::

Meni tudi z logitech wireless (unify sprejemnik not vtaknjen)

Frenky ::

w4nkst4 je izjavil:

@frenky...dej plis priklopi misko na mibox ce ti kaze cursor? meni ga kar ne pokaze...

Govorimo o miški na kablu, ali tisti z bt donglom?

w4nkst4 ::

sem probal in bt in zicne miske...vstavil direkt v mibox in preko ugreen usbhub...cursorja mi ne pokaze...help

w4nkst4 ::

mi lahko napisete katere verzije androida na mibox mate, da vam pokaze cursor? tnx

scipascapa ::

nejc_1337 ::

Kupil sem Samsung QLED TV, ki je odličen, ampak ne podpira predvajanja downloadanih videov (divx, dts), zato iščem Android TV box, ki bo prevzel to funkcijo.
Naročil ga bom verjetno iz Kitajske, iščem pa čim cenejšega, ki podpira 4K HDR 10-bit H.265 in da nujno podpira NTFS ali exFAT file system.
Hvala za mnenja.

Scorpy84 ::

w4nkst4 je izjavil:

mi lahko napisete katere verzije androida na mibox mate, da vam pokaze cursor? tnx


ta zadnji android + vmes se je updejtal. Samo bom verjetno dal nazaj na android 6, ker zdaj kljub popravkom, mi zvok večinoma izgublja sinhronizacijo s sliko, prej tega ni počel, zdaj pa je sreča če dela ok.

polde66 ::

Pa si ga runu na tovarniške nastavitve potem ko si ga updejtal? Mnogi jamrajo z nvejšim android 8 na Mi boxu. če po tovarniških nastavitvah ne bo boljše ga flešaj nazaj na android 6. ATV-jevci imajo precej problemov z nekompatibilnostjo gonilnikov z androida 6 in amlogic 905X napravami ter njihovimi romi z androidom 8. Upam da nisem prezakompliciral.
polde
««
97 / 148
»»