» »

Android tv box

Android tv box

««
96 / 148
»»

_marc_ ::

bomber111 je izjavil:

Ugotovil, da se mi to dogaja samo pri eon apkikaciji.

Tudi pri meni je slika pri EONu na TX3 črna. Se je pa to zgodilo po tem, ko so delali posodobitve na Telemachu. Če bo kdo rešil zadevo, se priporočam za nasvete.

polde66 ::

Imata dve možnosti, 1 je posodobiti na novejšo zadevo
druga je posodobiti na starejšo zadevo, ki preizkušeno dela. Cela znanost.
polde

buttcrack ::

a je tx3 v zadnjem letu že dobil kakšen update?

polde66 ::

Ne gre se za posodabljanje samega tanixa, ker tak kot je dela ok. Gre se za posodabljanje aplikacij (eon, google play, kodi, chrome, playerji ..in vse tiste ki so inštalirane v boxu. Po drugi strani dela tudi na starejših verzijah, sploh Kodi. Vendar so pa bolj občutljive aplikacije kot so Eon, t2-tv2go, načeloma mi je Tvin 3.13 najboljša verzija čeprav obstaja nova. recimo Netflix je imel problem z delovanjem pri novejših verzijah tako da je bilo priporočljivo odstraniti novo in inštalirati starejšo. Samo gospodje, izdelek je vaš pa ga je potem treba tudi pravilno uporabljati in "negovati", enako kot vaše telefone ali PC-je. Obstaja kup forumov, skupin po FB... kjer se vse te podatke da spremljat in biti vsaj malo na tekočem.
polde

webmaher ::

Netflix na Tanixu do katere resolucije? A dela tudi 4k HDR?

Shakey ::

Vsak čas bom vrgu svojga Nexbox-a (S905X) čez okno. Konstano moram restartat, da se vsaj približno ne zatika. Nima veze, 720p, 1080p, avi. Se mi zdi da x265 še najbolj tekoče predvaja. Odkljukal in pokljukal že vse opcije. Kodi 18.1

A ve kdo za magično rešitev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Shakey ()

pierch ::

Shakey je izjavil:

Vsak čas bom vrgu svojga Nexbox-a (S905X) čez okno. Konstano moram restartat, da se vsaj približno ne zatika. Nima veze, 720p, 1080p, avi. Se mi zdi da x265 še najbolj tekoče predvaja. Odkljukal in pokljukal že vse opcije. Kodi 18.1

A ve kdo za magično rešitev?

Jaz mam tudi tega ampak na njem teče CoreELEC (septembra bo 2 leti) in nimam pripomb. Sicer sem že v naprej načrtoval da bom zamenjal OS, ampak vseeno sem sprobal naloženi Android ene pol dneva in videl da je crap.
Pierch

polde66 ::

Inštaliraj nazaj kodi 17.6, pred tem naredi hard reset oz povrnitev na tovarniške nastavitve. Če imaš google play store odkljukaj samodejno posodabljanje v nastavitvah. Če imaš varianto 1/8 potem je zadeva pač malce švohnejša.
mogoče inštaliraš tole: https://www.atvxperience.com/#link_tab-...
pred tem pa seveda ali narediš backup svoje inštalacije ali pa dobi original rom za tvoj box, da ne boš potem jokal. Verjetno misliš A95x? Pametno je dodat pri opisu svoje naprave ime naprave in koliko rama/placa ima, kar je seveda zelo pomembno pri izbiri romov.
polde

bomber111 ::

Sem posodobil na 3.1.5 in dela. Kar zateženo vsakih par mesecev brisat staro verzijo in nameščat novo in potem ne dela odjava in klicarit na telemach. Gre pol ure, da zrihtaš. Kar nekaj. Ne vem v cem je fora da par dni po izidu nove verzije stara sploh ne deluje več.

Zgodovina sprememb…

polde66 ::

kaj pa če posodobiš brez brisanja? Ponavadi deluje brez problemov in potem ni potrebnih nobenih opravkov z Telemachom. To so čisto standardne procedure. A telefonov ne posodabljate????
polde

Yossarian ::

polde66 je izjavil:

kaj pa če posodobiš brez brisanja? Ponavadi deluje brez problemov in potem ni potrebnih nobenih opravkov z Telemachom. To so čisto standardne procedure. A telefonov ne posodabljate????


Meni ni ratalo. Sem moral nato staro dol pobrisat in novo nastavit, pa je šlo. Sicer pa ni treba nič klicat na Telemach. Zbiršeš staro, namestiš novo vezijo, vklopiš na Tanixu EON, prikaže se ti koda, katero vneseš v aplikacijo Moj Telemach (zanimivost, na stacionarnem računalniku koda ne prime, v aplikaciji na tablici pa prime) in to je to.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

bomber111 ::

Ampak moraš staro pobrisat in če ti pri tem javlja napako potem kličeš. Meni dela ta mojtelemach za popiz..t počasi. Že prijavo melje pol minute. Saj ne da bi ga rabil veckrat kot petkrat na leto ampak vseeno.

violamb ::

Prosim za pomoč, če kdo mogoče ve
Inštaliral sem si ES File explorer za prenos iz računalnika na media player in ga povezal na mrežo.
Zdaj pa mam problem, ker mi računalnik prikaže samo notranji disk media player ne pokaže pa mi zunanjega diska, ki je priključen.
Sem iskal po netu pa ne morem najti rešitve.
V aplikaciji pa mi prikaže zunanji disk.
A mogoče kdo ve rešitev. Hvala

damirj79 ::

Ce nimas rootanega boxa, nanj tako ne mores nic pisat, samo beres lahko

Shakey ::

pierch je izjavil:

Shakey je izjavil:

Vsak čas bom vrgu svojga Nexbox-a (S905X) čez okno. Konstano moram restartat, da se vsaj približno ne zatika. Nima veze, 720p, 1080p, avi. Se mi zdi da x265 še najbolj tekoče predvaja. Odkljukal in pokljukal že vse opcije. Kodi 18.1

A ve kdo za magično rešitev?

Jaz mam tudi tega ampak na njem teče CoreELEC (septembra bo 2 leti) in nimam pripomb. Sicer sem že v naprej načrtoval da bom zamenjal OS, ampak vseeno sem sprobal naloženi Android ene pol dneva in videl da je crap.


Sem si vzel čas in končno naštimal tole. Zdaj vse dela tekoče, uspel mi je tud skopirat keymap za daljinca. Škoda, da se nisem prej pozanimal :-) Hvala

pierch ::

Shakey je izjavil:

Sem si vzel čas in končno naštimal tole. Zdaj vse dela tekoče, uspel mi je tud skopirat keymap za daljinca. Škoda, da se nisem prej pozanimal :-) Hvala

Kul! Kak mesec sem ga imel kot dual boot na kartici ampak sem videl da je dovolj stabilna zadeva in mi 1,5+ leta laufa iz internega spomina.
Pierch

Frenky ::

Na MiBox S dela Popcorntime OK?

webmaher ::

Ali je kdo, ki ima https://www.gearbest.com/tv-box/pp_6942...

pravijo, da 4k HDR Netflix brez problema a jaz jim ravno ne verjamem :)

bbobst ::

pierch je izjavil:

Shakey je izjavil:

Sem si vzel čas in končno naštimal tole. Zdaj vse dela tekoče, uspel mi je tud skopirat keymap za daljinca. Škoda, da se nisem prej pozanimal :-) Hvala

Kul! Kak mesec sem ga imel kot dual boot na kartici ampak sem videl da je dovolj stabilna zadeva in mi 1,5+ leta laufa iz internega spomina.

Kje je kkšen vodič,kako se naloži na interno?

pierch ::

ssh-jas se na box in poženeš install skripto "installtointernal". Vsaj tako je bilo takrat. Mogoče je sedaj kaj drugače.
Pierch

bosmla ::

Ja - tu mas video - je ze malo starejsi bi pa moralo delovati.

Albatros ::

Deluje preverjeno že nekaj časa zelo stabilno. CoreElec na Tanix tx3 max z interno instalacijo. Po androidu se mi ne kolca. In tako kot ze napisano je potrebna instalacija Putty (pc instalacija) oz. Mobile ssh (android apk, jaz sem prek telefona zadevo uredil), logiras se na box z username in password, pozenes instalacijo z komando installtointernal, potrdis par zadev od kopije uporabniskih dokumentov itd in ko konca vprasa za reboot katerega pravtako potrdis z y+enter. Box se resetira. Sam sem svojega ugasnil po restartu, sd kartico odstranil pa prizgal za test. Vse nastavitve je obdrzalo in uporabnik je ostal zadovoljen.
Upam da ti to kaj pomaga ce se je kje zastrikalo.
Lp

sminx ::

Bi mi lahko prosim kdo razložu, zakaj mi video ne teče gladko na KODIJU. Imam android tv sony in tcl in mi na obeh trokira. Sprva je se delal ok potem pa na 1x tako rahlo zatikajoce sploh pri hitrih gibih ko je kaksna akcija. Imam tudi MI Box tam se nisem imel težav.

LP

webmaher ::

Katerega Sonya maš? Na 9005XE ni nobenih težav vse dela v nulo... morda se parX na mesec kaj zatakne in se resetira tv in je pol s5 mir... aja, edini problem so filmi in serije z bitno krepko preko 50Mb/s... webeni Sony ima samo 100Mb mrežno...

McClane ::

Pod Playback izklopi hardversko pospeševanje in daj da se refresh rate nastavi na začetku predvajanja posnetka.
Imel iste težave in je tole uspešno pomagalo.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

sminx ::

Pozdravljeni,

Imam Sony x900e, sm ze sprobaval s temi refresh rate-i pa hardwardsko izklopil je razlika, ampak se mi vseeno zdi da se zatika. Ker nekaj casa je delalo BP potem pa kar na 1x stekanje. Na Mi boxu pa mi vse lepo dela. Je se mogoce kaksen program za gledanje videa na android tv pa da lahko podnapise uporabljas lokalne in pa z neta?

damirj79 ::

webmaher je izjavil:

Katerega Sonya maš? Na 9005XE ni nobenih težav vse dela v nulo... morda se parX na mesec kaj zatakne in se resetira tv in je pol s5 mir... aja, edini problem so filmi in serije z bitno krepko preko 50Mb/s... webeni Sony ima samo 100Mb mrežno...


No potem pa še povej, kateri TV imajo GLAN mrežno na sebi?

webmaher ::

Pokliči Franja v Gorenje in mu povej kaj in kako :))
Gorenje HI***** brez problema najboljši hardver in softver ta hip že v osnovnih modelih... tako zdaj veš vse :)

WyattEarp ::

Ne Gearbestu, je Tanix TX6 - A TV Box celo cenejši kot Tanix TX3 Mini L TV Box. Pa podpira že USB 3.0 in Android 9.0. Ali se potem bolj splača tega kupit? Je pa še eden podobne cene (pod 30EUR) - A8 TV BOX. Ali ima kdo dobro izkušnjo s Tanix TX6?
https://www.gearbest.com/tv-box/pp_0096...
https://www.gearbest.com/tv-box/pp_0097...
https://www.gearbest.com/tv-box/pp_0099...
Hvala.
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

Zgodovina sprememb…

w4nkst4 ::

če na xiaomi mibox priklopim wireless misko mi enostavno ne pokaze cursorja in tudi desni klik nima funkcije...je potrebno kaj spremeniti v nastavitvah?

belo mleko ::

Ne spoznam se ravno na Android boxe, me pa zanima, če potrebujem poseben tip za mirror screen. Na projektorju bi rad predvajal stvari s prenosnika (Windows).
https://il9.picdn.net/shutterstock/videos/6059618/thumb/8.jpg

Zgodovina sprememb…

Frenky ::

Plex

krop ::

Kodi, ne rabiš nč posebnega

polde66 ::

Čemu ne priklopiš prenosnika direkt na projektor?
polde

Tomassi ::

belo mleko je izjavil:

Ne spoznam se ravno na Android boxe, me pa zanima, če potrebujem poseben tip za mirror screen. Na projektorju bi rad predvajal stvari s prenosnika (Windows).


Če rabiš samo za mirror, potem zna biti kakšen chromecast že dovolj. Seveda odvisno od aplikacij, ki se bodo uporabljale.

Jesenican2 ::

Je kdo ze testiral, preiskusil, uporabljal Mecool KM9 Pro? Kako se obnese? Pocasi razmisljam o menjavi, ga je Tanix TX3 Max zacel malo "srat" zadnje case.

thetech ::

Jaz ga imam in deluje odlično. Sicer pa ne vem kako se obnese pri 4K filmih. Malo poglej na FreakTab.

geniusone ::

Kateri box mi priporočate? Tega si ogledujem:
https://www.mimovrste.com/predvajalniki...
Zanima me kako ste zadovoljni ali vredu deluje eon in mobia tv. Dobrodošel je tudi predlog za kakšno cenejšo varianto. Hvala

webmaher ::

Upam, da dobim konec tedna Beelinka, ki naj bi šibal vse brez problema tudi Netflix v 4k HDR...

Jesenican2 ::

Kater Beelink?

Anonimnež ::

Razmišljam ali kupit Xiaomi mi TV box S ali gtmedia g2 ? Izkušnje?

Uporabljal bi ga rad predvsem za Youtube in pa kar me zanima ali dela na katerem od teh dveh boxov, da bi imel na računalniku shared folder v katerem bi bili filmi, oddaje, video in bi box znal dostopat in predvajat iz te mape?

Ter uporabljal bi ga za mirror screen na dopustu. Deluje mirror screen npr. na dopustu kjer nimamo ponudnika interneta in tv-ja? ampak smo do sedaj s kablom povezali TV in telefon in pognali npr. Tvin od Telekoma. Sedaj bi se rad losal tega kabla.

Frenky ::

Xiaomi ima chromecast. Me pa moti, ker nima etherneta.

Reaper ::

Daš nanj USB 3.0 hub, ki ima na sebi še gigabit ethernet in je zadeva rešena. Probal nasvojem Mi Box in deluje, vzel sem pa UGreen hub iz aliexpressa, kvalitetna zadeva.

https://www.aliexpress.com/item/3240143...

damirj79 ::

Link je gigabiten, ampak prenos je nekje 300Mbps. Tudi preko wifi-ac gre nekje med 200-300Mbps, tako da je to limita kar zmorejo teli S905 procesorji. Torej če nimaš wifi-ac brezžične povezave, potem vseeno boljše prek USB GIGALAN adapterja, kot wifi-n.

Frenky ::

Iščem nekaj, kar se bo uporabljalo za Netflix, HBO in T2 iptv in Kodi.
Mora bit sposoben 4K normalno predvajat. Nekje do 100€ max bi dal. Razen Nvidia Shield in Mi boxa ne poznam ostalega, ker so mi vse neznane firme. Skoraj sem že Mibox nabavil, pa potem vidim da rabim še hub za ethernet, pa tudi malo mešani so odzivi lastnikov. Shield mi je pa malo predrag.
Kaj je kul nabavit?

webmaher ::

@Frenky kakšen si ti srečko :)
Danes dobil iz Nemčije po tednu dni čakanja Beelink GT 1a za okoli 80 ojrov s poštnino vred... Zaenkrat Kodi z Netflix 4kHDR in HBO addonom delata v nulo... Tudi EON dela a slika zaradi nezmožnosti deinterlacinga pri športnih prenosih ni ravno brezhibna se pa da gledat... Ker imaš T-2 teh problemov menda nebi smel imeti...
Nekdo me je sicer prijateljsko opozoril, da je Netflix 4k sumljiv in da so Kitajci prelisičili Googla in Netflix... zdaj sem pečen upam, da je to legalno :))

Frenky ::

Kako to misliš sumljiv in prelisičili? :)

To je ta?
https://www.amazon.de/Beelink-Ultimate-...

Ales ::

A ti kje v medsebojni pogodbi, ki si jo podpisal z Netflixom, piše, da ne smeš gledati Netflix v 4k? :P

Frenky ::

webmaher je izjavil:

@Frenky kakšen si ti srečko :)
Danes dobil iz Nemčije po tednu dni čakanja Beelink GT 1a za okoli 80 ojrov s poštnino vred... Zaenkrat Kodi z Netflix 4kHDR in HBO addonom delata v nulo... Tudi EON dela a slika zaradi nezmožnosti deinterlacinga pri športnih prenosih ni ravno brezhibna se pa da gledat... Ker imaš T-2 teh problemov menda nebi smel imeti...
Nekdo me je sicer prijateljsko opozoril, da je Netflix 4k sumljiv in da so Kitajci prelisičili Googla in Netflix... zdaj sem pečen upam, da je to legalno :))

Aja, ti HBO in Netflix gledaš v Kodiju, ne z namesnkimi aplikacijami?

webmaher ::

@Ales ne bit žleht :D
To je ta https://www.geekbuying.com/item/Beelink...
Ne vem kje se je pri tebi izgubila črka A...pa ne me spraševati zdaj ajeto :))
Ja preko Kodija kjer imam seveda nameščen še Trakt, da se vse samo cahna in mi ni treba gruntat kaj sem in kaj nisem gledal :)
««
96 / 148
»»