» »

Android tv box

Android tv box

««
45 / 148
»»

RoccoC ::

Phantom20 je izjavil:

Ima/je imel kdo morda tezave s Tanix T3 Mini, da ne deluje prilozen daljinec? Box sicer dela super, ampak daljinec pa nikak ne usposobim. Kolikor sem prebral je obicen IR, ali?


Kako tale Tanix vleče preko wi-fi? so kakšni problemi? (nimam možnosti kabla...)

Invictus ::

Kupite poceni TV boxe, potem pa jamrate, da počasi delajo.

Android rabi 2GB minimum, 16 GB ROM je tudi minimum. Čeprav naj bi za TV bilo dovolj 100 Mbit na mreži, se izkaže da ni tako. Pa še ostala infrastruktura je v 3 PM...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hojnikb ::

za video je 100Mbit preko glave. Kje si še videl rip, ki bi mel več ?
#brezpodpisa

Invictus ::

Teoretično ja.

V praksi pa je precej overheada na mreži zaradi ISO nivoja 2 in 3. Če je zraven še kak aplikacija, pa še overhead na višjih ISO nivojih.

Potem ima folk doma še hube. Ti delujejo na najnižji hitrosti priklopljene naprave... Pa dostikrat so routerji prepočasni, da bi shandlali prehiter promet...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hojnikb ::

o kakih overheadih ti ? tipicen bdrip ima bitrate 10-20Mbit, kar je preko glave za 100mbit mrezo, tudi ce imas po tvoje ogromen overhead (kar dejansko ni; preko sambe na lokalni mrezi leti kamot 90Mbit+)

dokler je stvar v lokalni mrezi, router ne igra vloge, ker ti ze dumb switch za 5e shendla taksen promet.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

polde66 ::

W95 smart TV box
evo danes sem ga dobil, vena je bila manj od 22 eur na GB.
Vtisi:
Ob priklopu boxa se mi je 2x posodobil. 1x 42 mb in 1x čez 500 mb podatkov. sam luncher ni nič kaj posebnega je pa ok. Ma u kratkem gre za tipičen Beelink tv box. Tudi napake kot je recimo poševena postavitev, nekaterih programov, v kodiju ali spmc-ju so iste stvari za vklapljanje če ne so artifakti na določenih videih. Odzivnost je itaq dobra, WIFI je enak, tudi gretje je isto. Zaenkrat nimam pripomb, dela vse in vrti se tudi vse. Daljinec ni beelinkov in ni tanixov ni pa švoh. Ima več funkcij in je lepo odziven. DTS podpira, CEC podpora je, HDR je enako kot na tanixu (SDR to HRD, HDR to SDR) Kako je v praksi ne vem ker me to ne zanima. Nima modrega zoba, škoda ampak škatla je lepo odzivna. Zadovoljen. Moj prejšnji favorit v tem razredu in še kakšnega čez Tanix TX3 mini se je sedaj znašel na drugem mestu.
polde

polde66 ::

Še delovna različica roma je 706NO isto kot na Beelinku. Sem fan Beelinka in je tole super. Tudi spodnja orodna vrastica je pri meni obvezn del boxa in ta ga ima. Še enkrat zadovoljen.
polde

bbobst ::

polde66 je izjavil:

W95 smart TV box
evo danes sem ga dobil, vena je bila manj od 22 eur na GB.
Vtisi:
Ob priklopu boxa se mi je 2x posodobil. 1x 42 mb in 1x čez 500 mb podatkov. sam luncher ni nič kaj posebnega je pa ok. Ma u kratkem gre za tipičen Beelink tv box. Tudi napake kot je recimo poševena postavitev, nekaterih programov, v kodiju ali spmc-ju so iste stvari za vklapljanje če ne so artifakti na določenih videih. Odzivnost je itaq dobra, WIFI je enak, tudi gretje je isto. Zaenkrat nimam pripomb, dela vse in vrti se tudi vse. Daljinec ni beelinkov in ni tanixov ni pa švoh. Ima več funkcij in je lepo odziven. DTS podpira, CEC podpora je, HDR je enako kot na tanixu (SDR to HRD, HDR to SDR) Kako je v praksi ne vem ker me to ne zanima. Nima modrega zoba, škoda ampak škatla je lepo odzivna. Zadovoljen. Moj prejšnji favorit v tem razredu in še kakšnega čez Tanix TX3 mini se je sedaj znašel na drugem mestu.

To je ta box?
https://www.gearbest.com/tv-box/pp_7361...
Koliko Ram-a ima?

polde66 ::

2/16 ta je ja.
polde

slodreamer ::

je mogoče kdo posodabljal Beelink GT1 ultimate iz Android 6 na Android 7? Izkušnje s postopkom in pa primerjava OS?

polde66 ::

@slodreamer, Beelink z Androiudom 7 je slab, najboljši je na androidu 6, ker je izdelan tako kot se zagre, na androidu 7 pa še vedno ni. Na tvojem mestu bi ga pustil tako kot je. Najboljši izdelek oz box zame vseh časov je bil Beelink mini mxIII II z androidom 6. Bodi vesel za imaš 6tko.
polde

bbobst ::

Ali je kakšna koda za W95 TV Box - 2GB RAM + 16GB ROM EU PLUG
https://www.gearbest.com/tv-box/pp_7361...

Ted ::

Za flash sale izdelke (trenutne akcije) ni kod, so že dovolj poceni.
Mah...

slodreamer ::

polde66 je izjavil:

@slodreamer, Beelink z Androiudom 7 je slab, najboljši je na androidu 6, ker je izdelan tako kot se zagre, na androidu 7 pa še vedno ni. Na tvojem mestu bi ga pustil tako kot je. Najboljši izdelek oz box zame vseh časov je bil Beelink mini mxIII II z androidom 6. Bodi vesel za imaš 6tko.

ok hvala, potem bom pa še počakal :) itak je cela zmeda z verzijami HW in SW, kolikor sem iskal po forumu.

polde66 ::

Vewrjemi najboljši izdelki so na podlagi Androida 6.
Sem si pa naročil tole.
https://www.gearbest.com/tv-box/pp_1509...
Glede na ostale izdelke Tanixa bi tole moralo za ta denar potešit vse moje želje. Ima še bluetooth. Tudi daljinec so zamenjali. Poročam čez 4 tedne.
polde

Brainstorm ::

Kok si pa Polde dal zanj s popustom?
Za kaj se da potem modri zob uporabit, ali lahko potem s pomočjo kakšne aplikacije na telefonu upravljaš box in streamas glasbo s telefona na box, oziroma za kaj se ga še da uporabit?

polde66 ::

Mel sem še 1,5 eura v dobro tako da me je koštalo 28,78, je pa popust na email only price
polde

scipascapa ::

polde kaj ti bo tok teh boxov, kako se ti da?

Tomson ::

Za Tanix TX3 Max je še delujoča koda: GBTX3MAX iz 34EUR na 30EUR (če kdo nima email price) ... Zanimiv pa je tudi tale Tap 1 v FlashSale za 24EUR, sicer Android 6, a z S905X, 2/16GB, Bluetooth, CEC ...

@polde66, res sporoči kako se TX3 Max obnese v primerjavi z TX3 Mini, če je kakšna razlika, me tudi zanima ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

hojnikb ::

tanix je danes dobil updejt za libreelec na eMMCju. Ravnokar flešam :)
#brezpodpisa

hojnikb ::

na hitrco pogledano vse dela, tudi wifi in led urica. 1080p predvaja bp

pa vmesnik je tudi v 1080p, za razliko od androida.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

scipascapa ::

kaj je fora tega libreeleca? zajebano inštalirat? kako to, da skoraj noben box nima wifi ac?

Zgodovina sprememb…

Vanadium ::

Hojnik a je librelec only na emmc ali je dualboot?

hojnikb ::

dualboot je. Ko enkrat zbootaš v libre, potem vedno boota iz njega, dokler ne preklopiš na android.

scipascapa je izjavil:

kaj je fora tega libreeleca? zajebano inštalirat? kako to, da skoraj noben box nima wifi ac?

lightweight linux, ki ima samo toliko da zažene kodi in nič druga.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

polde66 ::

@Scipascapa, da se mi, potestiram in prodam, dam za darilo.... seveda za isto ceno kot dobim. Na koncu bom obdržal ene 3 komade take optimalne za malo denarja. Tile za 80eur od Beelinkov, Tanixov, 96Hpro plusov so res boljši samo ne toliko kot navadni uporabnik potrebuje. Ta serija poceni boxov je kul, in stane do 30 eur. Sem v penziji, nekaj se dogaja, zanima me, tako da....
polde

polde66 ::

@hojnikb a si ga flešal sam ali uradna posodobitev?
polde

Joze_K ::

halo,
kaj bi bilo optimalnega za kupiti v višjem cenovnem razredu (Nvidia Shield je ranga 200$ - kar je malo preveč, pa še prevelika je) - tam nekje okoli 100$ - izključno za predvajanje KODI


rabim Ethernet 1Gb, SPDIF - optika passthrough, da krmili receiver... mogoče še daljinec, ki ima s spodnje strani tipkovnico - IN PA - seveda, da je RES hiter

sedaj imam MXIII-G Gigabit Smart TV Box Amlogic S812 Quad Core CPU Octa Core Mali-450 GPU 2GB/16GB UHD 4K*2K Full HD 1080P H.265 Google Android 5.1 2.4G/5G Dual Band Wifi Bluetooth 4.0 Network Media Player -

z vsem sem praktično zadovoljen edino ne prepušča SPDIF passthrough (zadeva enostavno zamrzuje pa tudi receiverju se meša... Onkyo TX) - pa tudi pilot bi lahko bil malo bolj (manjka tipkovnica)

skratka, bi dal malo več, da bi bilo nekaj časa B.P.

hojnikb ::

polde66 je izjavil:

@hojnikb a si ga flešal sam ali uradna posodobitev?

flesnu uradn updejt preko usb burnerja
#brezpodpisa

polde66 ::

ok, sem dal kar updajt preko SD kartice
polde

Vanadium ::

Cec dela na tanixu?

robertus23 ::

Joze_K je izjavil:

halo,
kaj bi bilo optimalnega za kupiti v višjem cenovnem razredu (Nvidia Shield je ranga 200$ - kar je malo preveč, pa še prevelika je) - tam nekje okoli 100$ - izključno za predvajanje KODI


rabim Ethernet 1Gb, SPDIF - optika passthrough, da krmili receiver... mogoče še daljinec, ki ima s spodnje strani tipkovnico - IN PA - seveda, da je RES hiter

sedaj imam MXIII-G Gigabit Smart TV Box Amlogic S812 Quad Core CPU Octa Core Mali-450 GPU 2GB/16GB UHD 4K*2K Full HD 1080P H.265 Google Android 5.1 2.4G/5G Dual Band Wifi Bluetooth 4.0 Network Media Player -

z vsem sem praktično zadovoljen edino ne prepušča SPDIF passthrough (zadeva enostavno zamrzuje pa tudi receiverju se meša... Onkyo TX) - pa tudi pilot bi lahko bil malo bolj (manjka tipkovnica)

skratka, bi dal malo več, da bi bilo nekaj časa B.P.

Predlog:
https://www.minix-shop.eu/minix-neo-u1....
plus:
https://www.techshop.si/index.php?route...

Zgodovina sprememb…

Vanadium ::

Joze_K je izjavil:

halo,
kaj bi bilo optimalnega za kupiti v višjem cenovnem razredu (Nvidia Shield je ranga 200$ - kar je malo preveč, pa še prevelika je) - tam nekje okoli 100$ - izključno za predvajanje KODI


rabim Ethernet 1Gb, SPDIF - optika passthrough, da krmili receiver... mogoče še daljinec, ki ima s spodnje strani tipkovnico - IN PA - seveda, da je RES hiter

sedaj imam MXIII-G Gigabit Smart TV Box Amlogic S812 Quad Core CPU Octa Core Mali-450 GPU 2GB/16GB UHD 4K*2K Full HD 1080P H.265 Google Android 5.1 2.4G/5G Dual Band Wifi Bluetooth 4.0 Network Media Player -

z vsem sem praktično zadovoljen edino ne prepušča SPDIF passthrough (zadeva enostavno zamrzuje pa tudi receiverju se meša... Onkyo TX) - pa tudi pilot bi lahko bil malo bolj (manjka tipkovnica)

skratka, bi dal malo več, da bi bilo nekaj časa B.P.


Mogoče kaj takega: https://osmc.tv/vero/

Goody ::

Minix :Na geekbuying (nemško sladišče) imajo U1 za 82EUR, za 107EUR imajo U9-H

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

robertus23 ::

Goody je izjavil:

Minix :Na geekbuying (nemško sladišče) imajo U1 za 82EUR, za 107EUR imajo U9-H

A pošiljajo v Slovenijo? Ker je res ugodno.

Joze_K ::

Goody je izjavil:

Minix :Na geekbuying (nemško sladišče) imajo U1 za 82EUR, za 107EUR imajo U9-H


[Deutschland Stock] MINIX NEO U9-H 4K * 2K HDR TV BOX Android 6.0 Amlogic S912-H 2G / 16G 2x2 MIMO 802.11ac WIFI Bluetooth 4.1 1000M LAN KODI - meni kaže 112,43EUR - Italien Stock kaže 107,44eur

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Joze_K ()

Tsunamii ::

Mene informativno zanima ce na MINIx oz kateremu drugemu dela Netflix na spidf(optiki) 5.1 zvok ? Ker meni na mini M8S ne. Kopriklopim pa frendov PS3 pa ja.

Mravlek ::

Joze_K je izjavil:

halo,
kaj bi bilo optimalnega za kupiti v višjem cenovnem razredu (Nvidia Shield je ranga 200$ - kar je malo preveč, pa še prevelika je) - tam nekje okoli 100$ - izključno za predvajanje KODI


rabim Ethernet 1Gb, SPDIF - optika passthrough, da krmili receiver... mogoče še daljinec, ki ima s spodnje strani tipkovnico - IN PA - seveda, da je RES hiter

sedaj imam MXIII-G Gigabit Smart TV Box Amlogic S812 Quad Core CPU Octa Core Mali-450 GPU 2GB/16GB UHD 4K*2K Full HD 1080P H.265 Google Android 5.1 2.4G/5G Dual Band Wifi Bluetooth 4.0 Network Media Player -

z vsem sem praktično zadovoljen edino ne prepušča SPDIF passthrough (zadeva enostavno zamrzuje pa tudi receiverju se meša... Onkyo TX) - pa tudi pilot bi lahko bil malo bolj (manjka tipkovnica)

skratka, bi dal malo več, da bi bilo nekaj časa B.P.



Osebno gledam tega: Zidoo H6 Pro za 99EUR
Android 7.0 TV Box Zidoo H6 Pro Quad-Core 2G/16G Dual Band WiFi HDMI 2.0a 4K H.265 UHD 1000Mbps Media Player

Pač samo nima tipkovnice :(

General
Model: H6 Pro
Color: Champagne Gold
Material: Plastic+Aluminum alloy

System
Operating System: Android 7.0
CPU: AllWinner H6 Quad-core ARM Cortex TM -A53 Processor up to 1.8GHZ
GPU: Mali-T720MP2
RAM: 2GB DDR4
ROM: 16GB eMMC

Communication
Wifi Connectivity: IEEE 802.11a/b/g/n/mimo,4.900 GHz~5.845 GHz AP6335 dual-band WIFI
Ethernet: RJ-45 Ethernet Jack (10/100/1000Mbps)

Media
HDR10 and HLG video processing
Video Supported:
H265/HEVC Main/Main10 profile@Level5.2 High-tier ;4K@60fps, up to 6Kx4K@30fps
H264/AVC BP/MP/HP@level5.1, MVC, 4K@30fps
VP9,Profile 0/2, 4K@30fps
VP6/VP8, 1080P@60fps
MPEG1/MPEG2 SP@ML, MP@HL, 1080P@60fps
MPEG4 SP@level 0~3, ASP@level 0~5, GMC, short header format, 1080P@60fps
AVS+/AVS JIZHUN profile@level 6.0, 1080P@60fps
VC-1 SP@ML, MP@HL, AP@level 0~3, 1080P@60fps

Audio Supported: MP3/WMA/AAC/WAV/AC3/DTS/OGG/FLAC/APE
Output pixel format configurable,YUV420/YV12/NV12/...

Interfaces
HDMI Port: Standard HDMI 2.0a@60hz
USB: 2*USB2.0; 1*USB3.0; 1*Composite video and audio port; 1*TF card slot;1*IR receiver; 1 * OPTICAL (2CH, 5.1CH)
BLE: Bluetooth 4.1
Power: 100~220V AC Input,Output 5V DC 2A

Package Contents 1 x TV box 1 x IR remote control 1 x HDMI cable 1 x Power adapter 1 x User manual
V čem je bistvo življenja? Ups...bistvo računalnika! To je zdaj vprašanje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mravlek ()

Vanadium ::

Jaz osebno bi se nekako držal amlogic chipsetov. Sam sem se z zidoo + rk chipset že opekel.

Drugače je pa tole po mojem mnenju najbolj uporaben link pri izbiri boxa: Pick the Right Kodi Box

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

Brainstorm ::

Ali bi lahko uporabljal bluetooth na Tanix TX3 Mini, če bi dokupil USB bluetooth dongle za euro?
Bi bila funkcionalnost modrega zoba enaka, kakor na že tovarniško vgrajenem bluetoothu na modelu Tanix TX3 Max?

moat ::

Včeraj sem dobil Alfawise H96 Pro+ TV Box https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc... po znižani ceni s kuponom za 33€ in sem ga na hitro preizkusil. Priklopil sem ga na TV, malce pobrskal po vmesniku, napravil osnovne nastavitve, priključil na internet (kabel in wireless), priklopil svoj zunanji disk s filmi in preizkusil delovanje. In - dela.
Malce sem se poigral in priklapljal zunanji USB disk (med drugim tudi preko routerja), da bi bil viden še v mreži (in jasno preko računalnika zaradi torrentov), pa mi še ni uspelo. Potreboval bi delovanje TV box-a tudi kot DNLA serverja, oz. media serverja, da bi bil disk viden v mreži in bi lahko sprejemal torrente na zunanji USB trdi dsik, pri tem pa bi bil disk viden tudi na računalniku. Sicer nekaj takšnega obstaja na google store, toda nimam dovolj izkušenj in ne vem, kaj naj bi uporabil. Odlično bi bilo nekaj na izi :). Kaj mi priporočate. Hvala, moat.

hojnikb ::

Brainstorm je izjavil:

Ali bi lahko uporabljal bluetooth na Tanix TX3 Mini, če bi dokupil USB bluetooth dongle za euro?
Bi bila funkcionalnost modrega zoba enaka, kakor na že tovarniško vgrajenem bluetoothu na modelu Tanix TX3 Max?

lahko ja
#brezpodpisa

pumaxx ::

hojnikb je izjavil:

polde66 je izjavil:

@hojnikb a si ga flešal sam ali uradna posodobitev?

flesnu uradn updejt preko usb burnerja

Si ti na freaktab objavil link do img datoteke na Mega? Obstaja mogoče že tudi zip ker uradnega še ni.

hojnikb ::

yup

uradni zip https://mega.nz/#!2JNknCYT!AeffE6ykMEXzAh9MBLILhJV7ZOKxpfD_3dkFJ7eZGGY
#brezpodpisa

polde66 ::

polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

misek ::

Obstaja repozitorij s sourci za Tanix LibreELEC? Je LE uradno "požegnan" ali samo uporabljajo source, ki so na voljo?

pumaxx ::

hojnikb je izjavil:

yup

uradni zip https://mega.nz/#!2JNknCYT!AeffE6ykMEXzAh9MBLILhJV7ZOKxpfD_3dkFJ7eZGGY


Hvala za link. Uradni mi ne dela.

Netrunner ::

Iščem alternativo za moj ex WD player pa kar sem gledal je po vsej verjetnosti najboljša izbira eden izmed android TV BOX-ov.

Pa glede na to da kupujem novo bi rad imel kar WD ni podpiral in sicer predvajanje 4k in HDR posnetkov. Ni nujno vendar bi bilo zaželjeno, da lahko tudi torrent klienta namestim gor, kar načeloma verjetno ni problem glede na to da se gre za android ?

Kaj ta zadeva ustreza mojim spcifikacijam ?

Hvala za pomoč

polde66 ::

@Babylon5 če hočeš kupiti staro stvar za več denarja je zgornji link super izbira.
polde

Netrunner ::

polde66 je izjavil:

@Babylon5 če hočeš kupiti staro stvar za več denarja je zgornji link super izbira.


Zato pa sprašujem :) ker nisem na tekočem s tem

Kaj se priporoča v rangu cene pod 200EUR ? Mogoče ta popcorn? ali ta zadeva

Zgodovina sprememb…

mat11 ::

Če greš do 200 evrov,bi bil Nvidia Shield tista stvar. Malce spremljaj evropske Amazone, cena se spreminja zelo hitro gor in dol. https://www.amazon.co.uk/NVIDIA-SHIELD-...
Ta je mene prišel ca 180 evrov z poštnino, ravno pred novim letom. Ravno tako mi je zamenjal WD TV live, ki mi je bil super, samo 4k pač ne predvaja. Imam doma še Beelink GT1(spalnica) ni slab, samo mi ni bil ravno zamenjava za WDja.
mat
««
45 / 148
»»