» »

Android tv box

Android tv box

««
46 / 148
»»

roli ::

Za to ceno definitivno Nvidia Shield.

Jaz imam sicer trenutno Sonyjev BD player (UBP-X800). Sam ta je bil malo dražji kot 200EUR. Pa, če se greš pretežno streamanje tudi verjetno ne najboljša izbira - če hočeš kaki Dolby Atmos ali kaj takega, ga hudič noče brat iz .mkv containerjev ampak zahteva .m2ts. Pa nima ravno dosti appov ali kaj podobnega. Čeprav jaz itak rabim local network streaming, youtube in Netflix. Kar pa ima vse.

Z Android TV Boxi je malo odvisno kaj predvajaš. h264 video načeloma vsi prebavijo no issues. Samo z mojim starim sem imel pa kar nekaj težav pri HEVC videih - nekaterih ni hotel predvajati. Nekatere včasih je, včasih ne. Res pa je, da je tega že kako leto in se je verjetno stanje malo spremenilo v tem času.
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

bbobst ::

V opisu nekaterih boxov je omenjeno:
External Subtitle Supported: No
Kako je s tem ?
Mi ravno ni logično.

Tomson ::

TUKAJ se splača nastavit npr. na Amazon.de in/ali Amazon.co.uk sporočilo za Nvidia Shield, ko bo cena padla na/pod določeno mejo, npr. pod 180€, glede na to da je bil dober mesec nazaj tudi 145€, pa se potem po emailu prejme sporočilo, takoj ko je zaželjena cena (pač v primeru da se ne nudi z nakupom in želiš dobro ceno) ...

@bbost: tole z opisi jemlji z veliko rezervo, ker je (razen osnovnih specifikacij) v veliko primerih marsikaj čisto mimo ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Netrunner ::

Ta nvidia shield je videt zanimiva zadeva vendar jaz v osnovi potrebujem player ki bere iz mrežnega diska in ne streaming gor pa dol. En navaden dober simple player kot je bil WD s tem da podpira 4k, hdr, podnapise ... meja 200 € je absolutni max kateremu se nočem približat saj takratni WD me je stal slabih 100€ in je bil dovolj za moje potrebe.

overload ::

Kaj je sploh fora tega Nvidia Shielda? A to je kao TV box združen v konzolo?

Badwolff ::

moat je izjavil:

Včeraj sem dobil Alfawise H96 Pro+ TV Box https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc... po znižani ceni s kuponom za 33€ in sem ga na hitro preizkusil. Priklopil sem ga na TV, malce pobrskal po vmesniku, napravil osnovne nastavitve, priključil na internet (kabel in wireless), priklopil svoj zunanji disk s filmi in preizkusil delovanje. In - dela.
Malce sem se poigral in priklapljal zunanji USB disk (med drugim tudi preko routerja), da bi bil viden še v mreži (in jasno preko računalnika zaradi torrentov), pa mi še ni uspelo. Potreboval bi delovanje TV box-a tudi kot DNLA serverja, oz. media serverja, da bi bil disk viden v mreži in bi lahko sprejemal torrente na zunanji USB trdi dsik, pri tem pa bi bil disk viden tudi na računalniku. Sicer nekaj takšnega obstaja na google store, toda nimam dovolj izkušenj in ne vem, kaj naj bi uporabil. Odlično bi bilo nekaj na izi :). Kaj mi priporočate. Hvala, moat.


zakaj ne dljaš torrentov direktno z boxom?

Tomson ::

@babylon
Potem bo že kakšen AndroidTvBox s S912 (HDR&DolbyVision support) za okoli 50€ povsem na mestu. Npr. Alfawise H96 Pro 3/32 (Android 7.1, S912, 2.4/5G Wifi, Bluetooth, SPDIF) s kodo: H96PEU6 za 59€ (EU skladišče) ali precej podoben Sunvell T95Z Plus 2/16, ali pa od malo ugodnejših Mini M8S Pro, z enakimi specifikacijami za 41€ ...

@overload
Drži, gaming konzola, ki jo lahko uporabiš tudi kot AndroidTvBox, na njej pa teče Android TV ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Mavrik ::

overload je izjavil:

Kaj je sploh fora tega Nvidia Shielda? A to je kao TV box združen v konzolo?


Pač high-end TV box je ki ima dober procesor (dost dober za igre) in posledično nima problema s predvajanjem praktično vsega. Na njem laufa AndroidTV (ki je specializirana verzija Androida direkt od Googla), ki ima svoj Play Store z aplikacijami ki so prilagojene za TV. Teh aplikacij v navadnem play storeu ne vidiš (posledično jih drugi boxi nimajo). Zraven je še nekaj bombončkov kot je vgrajeni Plex strežnik.

nVidia pa tudi box dokaj redno posodablja.
The truth is rarely pure and never simple.

Badwolff ::

Sem pa nekaj opazil na mojem mini xiii - netflix kao ni podprt na play storu

Joze_K ::

robertus23 je izjavil:

Joze_K je izjavil:

halo,
kaj bi bilo optimalnega za kupiti v višjem cenovnem razredu (Nvidia Shield je ranga 200$ - kar je malo preveč, pa še prevelika je) - tam nekje okoli 100$ - izključno za predvajanje KODI


rabim Ethernet 1Gb, SPDIF - optika passthrough, da krmili receiver... mogoče še daljinec, ki ima s spodnje strani tipkovnico - IN PA - seveda, da je RES hiter

sedaj imam MXIII-G Gigabit Smart TV Box Amlogic S812 Quad Core CPU Octa Core Mali-450 GPU 2GB/16GB UHD 4K*2K Full HD 1080P H.265 Google Android 5.1 2.4G/5G Dual Band Wifi Bluetooth 4.0 Network Media Player -

z vsem sem praktično zadovoljen edino ne prepušča SPDIF passthrough (zadeva enostavno zamrzuje pa tudi receiverju se meša... Onkyo TX) - pa tudi pilot bi lahko bil malo bolj (manjka tipkovnica)

skratka, bi dal malo več, da bi bilo nekaj časa B.P.

Predlog:
https://www.minix-shop.eu/minix-neo-u1....
plus:
https://www.techshop.si/index.php?route...


Hvala vsem...
sem se še malo stegnil in vzel Minix U9-H (GEEKBUYING).. za ceno 107€ (s poštnino iz DE 114) se mi zdi dosti dober nakup - tudi review-i so mi "sedli", imam občutek, da bo tole spet zadosti za nekaj časa..
J

moat ::

polde66 je izjavil:

http://www.tanix-box.com/downloads/

Za @moat pa tole: http://serviio.org/


Hvala polde66. Torej, ali Serviio media server deluje na Androidu. Se pravi, da ga lahko instaliram na Alfawise H96 Pro+ TV Box? Hvala moat.

Badwolff je izjavil:

moat je izjavil:

Včeraj sem dobil Alfawise H96 Pro+ TV Box https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc... po znižani ceni s kuponom za 33€ in sem ga na hitro preizkusil. Priklopil sem ga na TV, malce pobrskal po vmesniku, napravil osnovne nastavitve, priključil na internet (kabel in wireless), priklopil svoj zunanji disk s filmi in preizkusil delovanje. In - dela.
Malce sem se poigral in priklapljal zunanji USB disk (med drugim tudi preko routerja), da bi bil viden še v mreži (in jasno preko računalnika zaradi torrentov), pa mi še ni uspelo. Potreboval bi delovanje TV box-a tudi kot DNLA serverja, oz. media serverja, da bi bil disk viden v mreži in bi lahko sprejemal torrente na zunanji USB trdi dsik, pri tem pa bi bil disk viden tudi na računalniku. Sicer nekaj takšnega obstaja na google store, toda nimam dovolj izkušenj in ne vem, kaj naj bi uporabil. Odlično bi bilo nekaj na izi :). Kaj mi priporočate. Hvala, moat.


zakaj ne dljaš torrentov direktno z boxom?

Hvala Badwolff. Verjetno misliš to z box-om - za Alfawise H96 Pro+ TV Box. Torej, zato, ker bi rad, da bi torrente urejal tudi iz računalnika. Se pravi, da bi bil moj zunanji USB disk viden v mreži. LP, moat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moat ()

Ted ::

Ima še kateri box poleg Mecool-ov Widewine L1 certifikacijo, ki omogoča 4K streamanje iz Netflix-a in Youtube-a?
Sicer sem na svoj Mini M8S 2 (S905X) naložil Nexus TV rom in deluje odlično - Android TV experience, AndroidTV googleplay in ostale zadeve.
Na Z66X pa bom naložil nadomestni rom, ki naj bi popravil težavo z 720p resolucijo in počasnim delovanjem... Morda vseeno nisem vrgel 25 EUR vstran.

Za nalaganje ROM-ov sicer potrebuješ USB Burning Tool in USB A moški/moški kabel.
Mah...

Joze_K ::

https://www.minix-shop.eu/minix-neo-u9-...

Dual DRM Unterstützung - Play Ready 3.0 + Google Widevine Level 1

Der NEO U9-H bietet lizenzierte Unterstützung für Microsoft Play Ready 3.0 und Google Widevine Level 1. Die Implementierung dieser beiden Digital Rights Management-Systeme bietet einen verbesserten Content-Schutz, der für bestimmte Streaming Dienste unerlässlich ist.

krop ::

Ted je izjavil:

Ima še kateri box poleg Mecool-ov Widewine L1 certifikacijo, ki omogoča 4K streamanje iz Netflix-a in Youtube-a?
Sicer sem na svoj Mini M8S 2 (S905X) naložil Nexus TV rom in deluje odlično - Android TV experience, AndroidTV googleplay in ostale zadeve.
Na Z66X pa bom naložil nadomestni rom, ki naj bi popravil težavo z 720p resolucijo in počasnim delovanjem... Morda vseeno nisem vrgel 25 EUR vstran.

Za nalaganje ROM-ov sicer potrebuješ USB Burning Tool in USB A moški/moški kabel.



Lahk kašen lik od nexus roma za mini2?

Ted ::

Tukaj vse najdeš:

http://freaktab.com/forum/tv-player-sup...

Joze_K je izjavil:

https://www.minix-shop.eu/minix-neo-u9-...

Dual DRM Unterstützung - Play Ready 3.0 + Google Widevine Level 1

Der NEO U9-H bietet lizenzierte Unterstützung für Microsoft Play Ready 3.0 und Google Widevine Level 1. Die Implementierung dieser beiden Digital Rights Management-Systeme bietet einen verbesserten Content-Schutz, der für bestimmte Streaming Dienste unerlässlich ist.


Mecool S905x je dobrih 30 EUR, S912 pa cca. 50. Minix-i so v vsakem primeru precenjeni :).
Mah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ted ()

Joze_K ::

Ted je izjavil:


Mecool S905x je dobrih 30 EUR, S912 pa cca. 50. Minix-i so v vsakem primeru precenjeni :).


Ja kakor vzameš, preberi tukaj:
https://forum.kodi.tv/showthread.php?ti...

in poglej kateri paše v večino top kategorij... še posebaj če iščeš dolby passthtrough, 4k/60,...

sicer pa cena je relativna zadeva / lahko kupiš 5 poceni naprav pa nimaš tistega kar rabiš, ali se pa prvič malo stegneš pa si zadovoljen...

bbobst ::

Ali media box z 1GB/8GB spomina zadostuje za tekoče predvajanje
X264 in x265 mkv-jev?
Če so počasni meniji in ostale zadeve mi ni pomembno.

Mavrik ::

RAM nima nobene veze s tem. Odvisno od dekoderja (če ima HEVC dekoder) in kako dober je (in kako dobri so driverji). Boš moral pogledati review za vsako stvar posebej.
The truth is rarely pure and never simple.

bosmla ::

bbobst je izjavil:

Ali media box z 1GB/8GB spomina zadostuje za tekoče predvajanje
X264 in x265 mkv-jev?

Deluje super ce uporabis Libreelec :)

scipascapa ::

PeterGriffin ::

Zdravo, odlocil sem se, da ne bom vec placeval 50+€ za razne t2, telemach, itd trojcke, ter poskusil samo s t2 internet(optika) ali hot giga, vendar bi vseeno rad preko tvja gledal kaksne tv programe. Ker vidim, da je ponudbe res ogromno in se ne spoznam kaj prevec na to, me zanima kateri android box priporocate, pac za kodi(oz karkoli je najboljse za streamanje na tv), t2go, itd. Zaenkrat gledam filme in serije preko usbja in plexa, tako da ne potrebujem kaj dragega, pac nekaj da bo funkcioniralo tekoce.
Lp

polde66 ::

Nova posodobitev za Tanix mini in max;
https://mega.nz/#!7B9AEAqB!9CxL_5l1rokx1QiuYEdATFFeVgF-I_FU1HQ58zgYj1U
upam da link dela čene pa na tanixovo stran pa individualno.
polde

polde66 ::

še druga možnost, kopiranje direkt na sd kartico:
Nadgradnja
B) UPDATE IZ TF / USB

Prenesi to datoteko .zip in nadgraditi svoj sistem s pomočjo vnaprej nameščena "Update" APP.

1. Kopirajte .ZIP na TF kartico ali USB pomnilnika.
2. Priključite ga na vaš TV Box.
3. Odprite UPDATE APP že vnaprej nameščena.
4. Pritisnite "Izberi" in izberite datoteko .ZIP.
5. Pritisnite "Update" in čakati.

https://mega.nz/#!fAdmmDYb!ITEMzSlNvwWrcJeJ5uGZ6YkGsX3_1IPmfCgD7mBx0Zg
zgornjo vrstico označi v celoti ter z desnim miškinim gumbom pojdi na...
polde

Cosmo ::

Zdravo, a je trenutno kakšna koda za popust na Xiaomi Mi Box 3? Hvala!
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

toni296 ::

polde66 je izjavil:

še druga možnost, kopiranje direkt na sd kartico:
Nadgradnja
B) UPDATE IZ TF / USB

Prenesi to datoteko .zip in nadgraditi svoj sistem s pomočjo vnaprej nameščena "Update" APP.

1. Kopirajte .ZIP na TF kartico ali USB pomnilnika.
2. Priključite ga na vaš TV Box.
3. Odprite UPDATE APP že vnaprej nameščena.
4. Pritisnite "Izberi" in izberite datoteko .ZIP.
5. Pritisnite "Update" in čakati.

Dal gor posodobitev vse uredu samo
Kodi 17 ne morem dat gor kaj bi bilo
to narobe?
https://mega.nz/#!fAdmmDYb!ITEMzSlNvwWrcJeJ5uGZ6YkGsX3_1IPmfCgD7mBx0Zg
zgornjo vrstico označi v celoti ter z desnim miškinim gumbom pojdi na...

ncc2000 ::

polde66 je izjavil:

Nova posodobitev za Tanix mini in max;
https://mega.nz/#!7B9AEAqB!9CxL_5l1rokx1QiuYEdATFFeVgF-I_FU1HQ58zgYj1U
upam da link dela čene pa na tanixovo stran pa individualno.


Lahko poročaš, kaj ta posodobitev prinese, si probal?
Hvala za info!

Tomson ::

Cosmo je izjavil:

Zdravo, a je trenutno kakšna koda za popust na Xiaomi Mi Box 3? Hvala!


Že kar nekaj mesecev je minilo od zadnje kode, odkar se je cena iz 80€ ustalila okoli 60€, sicer pa ceneje kot 51€ s kodo nikoli ni bil na GB. Kolikor gledam je ta hip še vedno ena najugonejših opcij, na Gearbest za 59€ (glede na to da preko RegisteredAirMail povrnejo morebitne dodatne stroške), imeli so ga tudi v EU skladišču za 63€, ampak ni zaloge, najceneje pa je sicer na Geekbuying za 49€, mogoče da tudi njihov PriorityLineEU gre skozi brez dodatnih stroškov, a je poštnina precej zasoljena - 11€ ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

polde66 ::

@ncc2000, mislim da so posodobljeni nameščeni programi, TV kao kodi je sedaj 17,6 prej je bil pa 17.3, verjetno je tako tudi na libreelecu, nisem še sprobal, ker mi ni prioriteta libre elec. Če pa sprašuješ na splošno kaj je drugače od inštaliranega roma, ki ga dobiš iz trgovine je pa izgled v celoti. Pa pod napravo sedaj piše TX3 maxi (ker je rom tako za mini kot maxi).

Tomson, na Geekbaying dobiš za 49 eur Xiaomija Mi box z Androidom 5, kar je malce čudno glede na to da je Mi box 3 na Androidu 6. Da nebi kdo jokal ker bi dobil original kitajskega.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

XS!D3 ::

Pa ta kitajska verzija sploh nima Android TVja ampak navaden Android...

Tomson ::

Jup, spregledal, res ni international, my bad ...

Supported languages: Chinese only
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Vanadium ::

Če hočeš da je int. verzija mora bit obvezno MDZ-16-AB verzija.

kanarin ::

Iščen air mouse daljinca za moj Beelink GTI Ultimate. Odločam pa se med (na Gearbest):

1. Poceni varijanto C120
2. Dražjo verijanto MINIX NEO A2 Lite

Ima kdo katerega od teh daljincev ? Ali se splača dati kar nekaj več denarja za ta dražji Minix daljinc (glede na to, da že box ni bil ravno med najcenejšimi) ?

polde66 ::

https://www.gearbest.com/air-mouse/pp_6...
ogromen daljinec, meni so bolj všeč preprosti
https://www.gearbest.com/mice-keyboards...
minix neo 1 mi je crknu po parih mesecih in to na vhodu za polnjenje, zato iz mojih izkušenj bolj priporočam daljince na AAA baterije
polde

gexi45 ::

A mi lahko kdo priporoči kakšen TV box, potrebujem ga zato ker z Viero na mojem Panasonic TV-ju nemorš nič delat sam skype in youtube, pol pa še videov iz usb-ja se ne da gledat ker podpira samo .avi pa še to vsi ne delajo. Torej potreboval bi nekaj na čemu bo delo gor netflix, youtube in, da je možno priklopiti usb in gledat filme iz usbja. wifi antene, ker bi priklopo kr direkt internet prek UTP kabla.

A bi TV box iz gearbest ki so za 20€ bli vredo ?

Tomson ::

Načeloma bo box za 20€ čisto ok, če ne potrebuješ Netflix 4k, ki deluje samo na nekaj modelih.

Od najcenejših je npr. zanimiv MX Plus za 20€, dobiš S905X, pa 2.4/5.8G Wifi, Bluetooth, SPDIF, sicer 1/8GB in Android 5.1, ampak overall za to ceno super deal ... Pa Tap 1 za 24€, tudi z 905X a z 2/16GB, bluetooth, a brez 5G Wifi in SFDIF a z Android 6.0 ... Ali pa preverjeno dober Tanix TX3 iz EU skladišča za 32€, če se ti mudi npr. Ali X96 Mini S905W, 2/16GB, Android 7.1 s kodo: X96MEU6 za 30€ (EU skladišče) ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

gexi45 ::

@Tomson

Super, hvala za vse linke.

k3k3tz ::

Lani spomladi sem v eni "hudi" akciji kupil Tanix TX8 (ne MAX) in ga zdaj tudi na njihovi strani s firmwari ne najdem več :(
Sicer je čisto spodoben, samo če priklopim 4T disk (WD passport) ima ponavadi probleme, kot da nima dovolj štroma za poganjat disk.
A mogoče kdo kaj ve o tem boxu? So ga ukinili? Lahko začnem iskat zamenjavo??
Hvala :)

hojnikb ::

to z napajanjem se da resit dokaj enostavno z malo lotanja
#brezpodpisa

k3k3tz ::

Nazadnje sem lotal v srednji šoli, par sto let nazaj, tko da se ne bi šel tega :)
hvala vseeno

Badwolff ::

kanarin je izjavil:

Iščen air mouse daljinca za moj Beelink GTI Ultimate. Odločam pa se med (na Gearbest):

1. Poceni varijanto C120
2. Dražjo verijanto MINIX NEO A2 Lite

Ima kdo katerega od teh daljincev ? Ali se splača dati kar nekaj več denarja za ta dražji Minix daljinc (glede na to, da že box ni bil ravno med najcenejšimi) ?


imam prvega in je povsem zadovoljil
drugi je na reviewih med najbolje ocenjenimi (čemur sem podlegel kak teden nazaj in ga naročil)

Cosmo ::

Tomson, hvala za linke, sem naročil :)
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

clip ::

yani2000 je izjavil:

A pozna slučajno kdo rešitev za mojo težavo?
Imam Xiaomi Mi Box (international edition) za 100 €.
In prvi mesec je deloval odlično!
Sedaj pa mi internet deluje s hitrostjo 5-50 KB/s in ne morem nobenega videa več streamat.
Tudi preko LAN ne. Še če USB priklopim mi začne video štekat ali pa mi prekine video po parih minutah predvajanja in ne morem dalje več predvajat.
Edino kar mi še trenutno deluje so igre. Npr. Mupen64 + Gamesir G3s ročka. To še vedno deluje v nulo.
Pri video pa mi deluje kot da bi WLAN in CPU hkrati kar zaštekala.
Sem pa probal že vse predvajalnike (Kodi, VLC, MX Player) in je isto.
Sedaj mi že Scishion V88 za 20 € deluje bolje kot ta Mi Box.
Ta Xiaomi naprava je edina ki me zabava, telefon in ura mi delujeta odlično.


Zdravo.Meni je Mi Box TV delal dva meseca bp, sedaj enako kot tebi.
Si mogoče kaj ugotovil ?
Sem probal v drugih omrežjih ampak hitrost ne preseže 10 mb/s
Hvala
Pozdrav od Clipa

Tomson ::

Sta poizkusila kakšen USB 3.0 ethernet dongle?

I have two Mi boxes and have that Ethernet adapter on each. Both have been working fine for months now. No issues with it and it's fast. 250 meg download speed.


Sicer pa glede težave s hitrosjo:

Perform a factory reset solves the problem in most cases ...


Pa mogoče še tole:

Ok guys and gals. For all those having the slow streaming and buffering problem on mi box international version, I found the fix for it.

In your wifi settings, change from DHCP to static and use google dns servers. 8.8.8.8 & 8.8.4.4

It solved the problem for me and full hd streaming works fine on all apps now. I've only tested this on the international version so I don't know if it'll work for other versions but you can try. I have Open DNS servers configured on my router and don't have problems with any other devices.


Za preverit je še kakšno drugo WiFi omrežje, če je tam težava, npr. Hotspot na telefonu za začetek ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

clip ::

Tomson je izjavil:

Sta poizkusila kakšen USB 3.0 ethernet dongle?

I have two Mi boxes and have that Ethernet adapter on each. Both have been working fine for months now. No issues with it and it's fast. 250 meg download speed.


Sicer pa glede težave s hitrosjo:

Perform a factory reset solves the problem in most cases ...


Pa mogoče še tole:

Ok guys and gals. For all those having the slow streaming and buffering problem on mi box international version, I found the fix for it.

In your wifi settings, change from DHCP to static and use google dns servers. 8.8.8.8 & 8.8.4.4

It solved the problem for me and full hd streaming works fine on all apps now. I've only tested this on the international version so I don't know if it'll work for other versions but you can try. I have Open DNS servers configured on my router and don't have problems with any other devices.


Za preverit je še kakšno drugo WiFi omrežje, če je tam težava, npr. Hotspot na telefonu za začetek ...


Hvala za odgovor.Dongle že čakam mesec dni z Ebaya...Drugo omrežje sem preskusil, vendar enako. Bom pa še probal zgoraj opisano, če mi bo ratalo.
Pozdrav od Clipa

Cosmo ::

Tomson je izjavil:

Cosmo je izjavil:

Zdravo, a je trenutno kakšna koda za popust na Xiaomi Mi Box 3? Hvala!


Že kar nekaj mesecev je minilo od zadnje kode, odkar se je cena iz 80€ ustalila okoli 60€, sicer pa ceneje kot 51€ s kodo nikoli ni bil na GB. Kolikor gledam je ta hip še vedno ena najugonejših opcij, na Gearbest za 59€ (glede na to da preko RegisteredAirMail povrnejo morebitne dodatne stroške), imeli so ga tudi v EU skladišču za 63€, ampak ni zaloge, najceneje pa je sicer na Geekbuying za 49€, mogoče da tudi njihov PriorityLineEU gre skozi brez dodatnih stroškov, a je poštnina precej zasoljena - 11€ ...


Kakšne dodatne stroške pa vračajo preko RegisteredAirMail? Je kakšna razlika med Singapore in Belgium post (izbral sem slednjo)? Hvala!
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Tomson ::

Če bi prišlo do carinjenja, kar mislim da se itak v osnovi potrudijo pa sčarajo, tako kot so pri PriorityLineEU, da ne pride, pač priložiš scan tega dokumenta s stroški, pa naj bi v 3-dnevih refundirali. Glede Netherland, Singapure, Belgium je pa vseeno katero opcijo, sam sem ponavadi vedno dal Netherland ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Daniel ::

Ne vem, če sedaj prav razumem, praviš, da če gre naročeno na Carino, da povrnejo stroške? To velja samo za EU skladišča? Ker mi ravno carinijo Alfawise BOX vendar naročen iz kitajske, Nizozemski tracking (plačal 35, so pa cene povsod na strani višje).

25.12.2017 NLAMSA Oddaja pošiljke / prevzem pošiljke ob sprejemu
04.01.2018 NLAMSE Odprava iz izvozne izmenjalne pošte
05.01.2018 SILJUA Prispetje na uvozno izmenjalno pošto
08.01.2018 SILJUA Pošiljka zadržana na uvozni carini
11.01.2018 SILJUA Pošiljka zadržana na uvozni carini


So si vzeli kar čas...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Tomson ::

Za EU skladišča glede na prakso ni dodatnih stroškov ... Če si iz China skladišča naročil po 1.12.2017 lahko odpreš ticket, napišeš da prosiš za povrnitev stroškov kot obljubljajo ter priloži scan kjer so razvidni stroški ...

Due to the temporary closure of DPD Logistics, Gearbest decided to provide a full customs
compensation policy to customers who have generated customs fee using 'Registered Air Mail'
logistic since 1 december 2017. Please contact Gearbest customer service, and provide your proof of customs fee payment,
verified by the support department to deal with the compensation matters.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Husqvarna ::

Rabim pomoč. Kateri tv box izbrati, da bo gor preverjeno laufal Telemachov eon. Pa da je daljinec zraven. Telemach ne pusti več kot tri tv, meni pa ni za plačevati še eno naročnino.

Tomson ::

Vzami Tanix TX3 iz EU skladišča za 32€, spodoben Box in potrjeno deluje EON ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor
««
46 / 148
»»