» »

Android tv box

Android tv box

««
44 / 148
»»

bbobst ::

Mavrik je izjavil:

Ne, HDR je ločena stvar. Mini II očitno podpira HDR (HDR10 točneje).

Samo to ni navedeno nikjer.
Al sem spregledal?

Kje najdete kode za popuste ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbobst ()

hojnikb ::

http://freaktab.com/forum/tv-player-sup...

noice, official libreelec za tanixe :)
#brezpodpisa

Vanadium ::

No to je pa super, sam se verzijo naj nardijo openelec only direkt iz emmc pa so zmagali.

kanarin ::

Sam sem sveži lastnik Beelink gt1 ultimate (moj prvi android box) pa če pustimo Kodi oz video predvajalnik vlogo me zanima kako se da še da uporabiti ta box. Recimo za igrice - za (manjše) otroke predvsem. Ker izkušnja igrati na velikem TV je vseeno malo drugačna kot na telefonu/tablici/prenosniku. Seveda lahko preko PlayStore naložiš praktično vse, samo večinoma ni to to. Ker v osnovi so te aplikacije dizajnirane za seveda touch screen in velikokrat celo tudi izključno za telefon (recimo nadležna sprememba orijentacije zaslona - kar je potem na TV neuporabno).

Ali obstaja kakšne specifičen app store za apliakcije oz igre ki so prilagojene uporabi na Android boxu ? Ali obstajajo recimo igre (in utrezen daljinc), ki posnemajo uporabo Wii remote na Nintendo Wii konzoli ? Kakšne so po vaših izkušnjah najbolj zabavne oz primerne igre (predvsem za ptroško publiko) za Android box ?

Yossarian ::

Včasih grem na kako potovanje. Zvečer bi si rad pred spanjem ogledal kak film tako, da bi ga imel na telefonu ali tablici in bi ga potem brezžično predvajal na TV-ju. Recimo, da v sobi ni brezžičnega interneta. Ali obstaja kak TVbox (android), ki bi si ustvaril svoje omrežje in bi tako lahko gledal video na TV-ju?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

polde66 ::

polde

Mavrik ::

kanarin je izjavil:


Ali obstaja kakšne specifičen app store za apliakcije oz igre ki so prilagojene uporabi na Android boxu ? Ali obstajajo recimo igre (in utrezen daljinc), ki posnemajo uporabo Wii remote na Nintendo Wii konzoli ? Kakšne so po vaših izkušnjah najbolj zabavne oz primerne igre (predvsem za ptroško publiko) za Android box ?


Če bi mel dejansko Android TV škatlico (ShieldTV, MiBox) bi mel Play Store posebej prilagojen za TVje in bi bil poln aplikacij in iger prilagojenih za TV. Ker pa maš cheap kišto pa ti tistih aplikacij ne kaže in ne bodo delale :/
The truth is rarely pure and never simple.

OK.d ::

Jaz imam na šišončka priklopljen logitechov gamepad f710 in dolgčas zapravljam z bomber friendsi - ex dyna.
Igra pa je univerzalna za vse android naprave in se napredovanje v igri sinhronizira z vsemi prijavljenimi napravami pod istim računom.
LPOK.d

kanarin ::

Mavrik je izjavil:

kanarin je izjavil:


Ali obstaja kakšne specifičen app store za apliakcije oz igre ki so prilagojene uporabi na Android boxu ? Ali obstajajo recimo igre (in utrezen daljinc), ki posnemajo uporabo Wii remote na Nintendo Wii konzoli ? Kakšne so po vaših izkušnjah najbolj zabavne oz primerne igre (predvsem za ptroško publiko) za Android box ?


Če bi mel dejansko Android TV škatlico (ShieldTV, MiBox) bi mel Play Store posebej prilagojen za TVje in bi bil poln aplikacij in iger prilagojenih za TV. Ker pa maš cheap kišto pa ti tistih aplikacij ne kaže in ne bodo delale :/


Hvala za te res "uporabne" informacije. Spraševal sem za tak android box kot ga pač imam - torej z običajnim Androidom (kot ga ima verjetno velika večina tukaj na forumu). Ne vem kakšen je tvoj kriterij za "cheap kišto", ta Beelink mislim da spada med dražje -
vsaj v krogu tistih "kišt", ki se največ omenjajo v tej temi. Oz cena je nekako v rangu recimo z MiBox (ShieldTV pa je seveda čisto drugi rang).

Zanima me pač samo, kaj se da iztisnit iz takih škatlic.

neo5468 ::

Jah glej, ta škatla ki jo imaš je praktično tablet brez touch screena. Mavrik ti je čist lepo povedal. Za pravi Android TV experience je potrebno kupit napravo z Android TV, torej MiBox ali pa nvidia shield. Karkoli boš downloadou na ta svoj Beelink, ne bo nič optimizirano za TV. Zato pa ljudje ponavljajo da so te cheap kitajske android škatle dobre sam za Kodi/libreelec zaradi tega ker je vsaj UI tam nekako prilagojen za TV, vse ostalo je pa tema.

polde66 ::

@Kanarin,
Za igre potrebuješ samo miš da igro odpreš. Z beelinka igraš lahko vse igre. Fora med tem tvojim in njihovim play storom je v tem da tebi pokaže vse igre tudi za telefon njim pa samo shieldu (android tv-ju) prilagojene igre. Nič nisi prikrajšan s tem. Če greš na googlovo trgovino z android tv naprave je dostop do aplikacij precej bolj okrnjen. Lahko pa si inštaliraš: DigiSender XDS Live TV Launcher pa boš imel dostop do istih aplikacij kot android tv, s tem verjetno tudi istih iger.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

bbobst ::

Še pa še media boxov na kupu .
http://www.iboum.com/net-media-players....

gansta ::

Minix Neo U1 ima kdo, podpira 4K itd, daljinec z gyro, tipkovnico, ac wifi itd itd..

Joze_K ::

Kaj pa tole

RK3399 ANDROID TV BOX

ali tole

CSA96 Android 6.0 TV Box

a bi tole bil končno eden Oh-in-Sploh Box... ultimativen?

toni296 ::

gansta je izjavil:

Minix Neo U1 ima kdo, podpira 4K itd, daljinec z gyro, tipkovnico, ac wifi itd itd..


Zdravo jaz imam Minix neo u1 in moram
reč da stvar deluje v nulo in 4K in DD 5.1
kot tudi DTS.
Gor imam priklopjeno miško preko usb
in dela super.
Sem pred enim tednom kupil
Tanix mini 3 in se ne more primerjati z
njem tudi 4K filmi se zatikajo.

Yossarian ::

toniudrih, ali bi se dalo naložit gor Eon od Telemacha? Kaj pa Kodi?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

toni296 ::

Yossarian je izjavil:

toniudrih, ali bi se dalo naložit gor Eon od Telemacha? Kaj pa Kodi?


Jaz sem dal na oba boxsa EON in dela brez problema.

gansta ::

toni296 je izjavil:

gansta je izjavil:

Minix Neo U1 ima kdo, podpira 4K itd, daljinec z gyro, tipkovnico, ac wifi itd itd..


Zdravo jaz imam Minix neo u1 in moram
reč da stvar deluje v nulo in 4K in DD 5.1
kot tudi DTS.
Gor imam priklopjeno miško preko usb
in dela super.
Sem pred enim tednom kupil
Tanix mini 3 in se ne more primerjati z
njem tudi 4K filmi se zatikajo.


Ql, kje pa pobiras 4K filme ?

hojnikb ::

kako se ne more primerjat z njim, ce ima pa tanix novejsi chipset ?
na tanixu delajo 4k filmi bp
#brezpodpisa

gansta ::

hojnikb je izjavil:

kako se ne more primerjat z njim, ce ima pa tanix novejsi chipset ?
na tanixu delajo 4k filmi bp

Pa saj je logicno ce je 3x cenejsi od minix.a

hojnikb ::

bistvene specifikacije so iste ali bolse pri tanixu (ima novejsi chipset z bolso podporo formatom)

poci gor libreleec na tanixa pa potem porocaj kak steka :))
#brezpodpisa

polde66 ::

V cenah ni nobene logike, marsikateremu proizvajalcu plačaš ime, Minixu pa 100%. Ni tako dober kakor je drag.
polde

hojnikb ::

sploh pa za 100$ z tastarim s905 cipsetom je cisti ripoff. za tak dnar mas ze intel based boxe
#brezpodpisa

Sn00py ::

Je trenutno kakšna koda za popust za Android box, vsaj 3GB RAM?

hojnikb ::

zakaj pa rabiš 3GB ? :)
#brezpodpisa

bbobst ::

hojnikb je izjavil:

zakaj pa rabiš 3GB ? :)

Verjetno zato,da je vse bolj tekoče,da ne šteka.

hojnikb ::

mah če nimaš gor androida, je tut z 1gb tekoče.
#brezpodpisa

Sn00py ::

Zato, da dela tekoče in ker ne želim menjat vsako leto.

bbobst ::

Tudi jaz še vedno iščem nekaj spodobnega.
Delati pa mora HDR , 5.1 DTS passthrough preko S/PDIF in 1GB LAN

hojnikb ::

nabavi si nuca potem, ce hoces proper zadevo.
#brezpodpisa

polde66 ::

Med 3gb in 2gb ni nobene razlike razen v ceni.
polde

bbobst ::

hojnikb je izjavil:

nabavi si nuca potem, ce hoces proper zadevo.

?????

Tomson ::

Sn00py je izjavil:

Je trenutno kakšna koda za popust za Android box, vsaj 3GB RAM?


Od dobrih boxov in delujočih kod ta trenutek:

M96X Mini II S905X 2/16GB s kodo: GBM96X iz 33 € na 29 €
X96 Mini S905W 2/16GB s kodo: X96MEU6 iz 34€ na 30€ (EU skladišče)
Alfawise H96 Pro S912 3/32GB s kodo: H96PEU6 iz 65€ na 59€ (EU skladišče)

Ni pa ta hip nekih ultimativnih akcij ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Yossarian ::

Tale Tanix mini 3 pa me je začel zanimat. Se ga da dobit kje iz EU? Drugače sem gledal, da bi ga nabavil od tod?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

hojnikb ::

pocakaj na kako akcijo, jst sn ga dobil za 19e z kodo.
#brezpodpisa

overload ::

hojnikb je izjavil:

pocakaj na kako akcijo, jst sn ga dobil za 19e z kodo.

Hvala za info, kje si pa dobil kodo?

hojnikb ::

our lord and savior thomson :)
#brezpodpisa

juve91 ::

Tanix TX3 Mini TV Box
Tv Box z 2GB RAM-a + 16GB ROM-a ter Android 7.1 sistemom, omogoča 4K HD video, igranje 3D igric in še mnogo več.

S kuponom NLBF112426 trenutno na voljo za 19,56EUR.

Link: http://gearb.es/OTYKt

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: juve91 ()

Sn00py ::

Tomson je izjavil:

Sn00py je izjavil:

Je trenutno kakšna koda za popust za Android box, vsaj 3GB RAM?


Od dobrih boxov in delujočih kod ta trenutek:

M96X Mini II S905X 2/16GB s kodo: GBM96X iz 33 € na 29 €
X96 Mini S905W 2/16GB s kodo: X96MEU6 iz 34€ na 30€ (EU skladišče)
Alfawise H96 Pro S912 3/32GB s kodo: H96PEU6 iz 65€ na 59€ (EU skladišče)

Ni pa ta hip nekih ultimativnih akcij ...


Hvala Tomson. Potem bom pa še malo počakal in sledil forumu, če objaviš kaj novega.

Cosmo ::

juve91 je izjavil:

Tanix TX3 Mini TV Box
Tv Box z 2GB RAM-a + 16GB ROM-a ter Android 7.1 sistemom, omogoča 4K HD video, igranje 3D igric in še mnogo več.

S kuponom NLBF112426 trenutno na voljo za 19,56EUR.

Link: http://gearb.es/OTYKt


Tale žal več ne prime...
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cosmo ()

Phantom20 ::

Ima/je imel kdo morda tezave s Tanix T3 Mini, da ne deluje prilozen daljinec? Box sicer dela super, ampak daljinec pa nikak ne usposobim. Kolikor sem prebral je obicen IR, ali?

polde66 ::

Na začetku mi je malo štekal pa sem zamenjl nove baterije z drugimi novimi baterijami in sedaj dela.
polde

Fif55 ::

Tile Tanix torej podpirajo gledanje spletne televizije, kot so Eon ali Tv2go in podobne aplikacije ?

Djuro ::

Men pa tale Alfawise H96 Pro šteka.
Netflix direkt prek TV dela Ok, iz alfe vsake par sekund čist en mal štekne. Enako, če gledam karkoli prek Kodija (fajli iz Nas-a).

Tko da nism čist ziher, al škatla na splošno ni ok, al je sam moja fouš ...

Pa daljinc na tri metre že komej kej prime.

polde66 ::

Povezava preko mrežnega kabla ali preko wifi?
polde

polde66 ::

Ponavadi pomaga povrnitev na tovarniške nastavitve, brisanje vsega nepotrebnega programja s kodijem vred in čista sveža inštalacija novega. Če si na netu preko wifi poglej tudi koliko se ti box greje (lahko z aplikacijo aida64)
polde

Djuro ::

Prek kabla 100mbit.
Povrnitev sem naredil, pravtako brisal že instaliran kodi in namestil iz stora. Same šit.
Pregreva se po moje ne, cpu ma okol 65 stopinj.

hojnikb ::

libreelec probaj
#brezpodpisa

GupeM ::

Težava: Alfawise H96 Pro+

Preko Kodija mi predvajanje FHD filma (MKV container, VC-1 kodek) šteka. Kdo ve zakaj? Ko bom lahko, bom poskusil še s kakšnim drugim playerjem, je pa težava ista, ne glede na to, ali predvajam z NAS-a ali z USB ključa.

Je težava v Kodi-ju ali kje drugje?

Tsunamii ::

Hate te Tv boxe ..sam imam mini s8s in je prvih 6 mesecev delal BP..zdaj pa steka kodi ..dela samo Netflix. Probal resetirat..drug disk. NE pomaga. Ps3 oz kaj podobnega maybe ?
««
44 / 148
»»