» »

Android tv box

Android tv box

««
6 / 148
»»

polde66 ::

@scipascapa sprobaj še starega XBMC verzija 13,2 predvsem za serije. Tam te verjetno najbolj zafrkava. Samo dodatno ga poinštaliraj zraven, uredi nastavitve in sprobaj. Svaku sem dal enega za roj. dan in lovi WIFI samo preko kitajskega adapterja za ojačitev WIFI signala. Dela ko šus. Ampak ko šus. Preko Exodusa gleda filme v HD kvaliteti in ne zmrzuje ne šteka, dela tako gladko da je pravo veselje. sem mui pa nastavil SPMC in nič drugega.
polde

scipascapa ::

sej exodus je ok, problem je wireless sharing preko mojega pcja, kjer je prej na wd tv live delalo relativno 99% ok.

igor53 ::

Imam vprašanje ,ki morda ni ravno najbolj na mestu tukaj glede Kodija (upam da mi boste znali pomagati). Na Orange pi imam instaliran android sistem ali openelec (odvisno katero sd kartico vtaknem). Na androidu (tudi na windowsih mi lepo pokaže) mi playlista T2 lepo pokaže skupine (vsi programi, slovenski, balkanski, filmski...), na openelecu pa imam samo vse programe in nič več. Pred nekaj dnevi sem našel, da se lahko na TV box M8S (moj je klon tega boxa na katerem noben image androida ne dela dobro- zamrzne po večkrat na dan) instaliral libreelec, ki dela bistveno bolje. Tudi na njem imam isti problem. Iz tega sem začel sklepati ,da mora biti napaka v nastavitvah linuxa (openelec = libreelec). V nastavitvah Kodija se sicer da nastaviti skupine,vendar bi moral ob vsaki spremembi to ročno delati, kljub temu da je to že nastavljeno. Ali mogoče kdo ve kako to rešiti?

scipascapa ::

a bi lahko pričakoval kak windows mini box za 100-150€?

RockyS ::

Koliko sem jaz gledal je bolje kupit kak PC in ga dat v omaro :)

krop ::

Imam core2duo starejši laptop z openelec in dela dosti boljše kot moj android box z 4jedri

OK.d ::

In pokuri tudi več elektrike;)
LPOK.d

slodreamer ::

Pa prižgat ga ne moreš z daljincem iz kavča ...

koyotee ::

slodreamer je izjavil:

Pa prižgat ga ne moreš z daljincem iz kavča ...

lah, če je na standby, vržeš dalinca na tipkovnico in se prižge :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

scipascapa ::

večkrat zmanjka zvoka, pa kaže medpomnenje...je to fora cache-a, ker je samo 1gb rama?

buffer site pomoje?

Zgodovina sprememb…

Spajky ::

slodreamer je izjavil:

Pa prižgat ga ne moreš z daljincem iz kavča ...
Ma zdej maš v lidlu/hofru vtičnice z daljincem za vklop/izklop tudi.... v stari časih sem jest lenoba s kavča TV prižigl z lesenim daljincem : beri dolg štil od metle :))
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

scipascapa ::

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/...
http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/...
http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/...

nejasno piše, imate DUAL BAND AC ali ne?

Dual band 2.4G + 5.8G WiFi plus 1000M LAN can improve the speed and the performance to a large extent.
Support 5G WiFi: No W00T ?
WIFI: 802.11 a/b/g/n/ac

nexboxa bom prodal za 20EUR, ker je 1GB rama premalo za moje potrebe.

Zgodovina sprememb…

ufek ::

@scipascapa Beelink GT1 ima! Sem že napisal enkrat in še enkrat limam link: http://www.cnx-software.com/2016/10/24/...

Kar se pa rama tiče, je še 2GB premalo za moje pojme za android tv škatlice, kaj šele 1GB. 4GB bi moral bit minimum.

scipascapa ::

si buffer/cache kaj večal?

ufek ::

Ne, nič. Saj dela vse tekoče, samo pač na vsake tolk časa zaprem vse appe, ki tečejo v ozadju. Mogoče je to celo placebo efekt, da to počnem, vendar me moti ko vidim da je memory nad 60%, kar je pa hitro.. :)

scipascapa ::

preko lana ali preko wifija furaš?

ufek ::

Striktno lan. Sem že imel izdelan razvod, tako da je samo TV na wi-fiju. Pa še ta ne bi bila, če nebi na routerju zmanjkalo portov. :)

scipascapa ::

jaz pa nikakor ne morem povezati ruterja s nexboxom v sosednji sobi, neizvedljivo.

ufek ::

Ja pol pa kabel... :)

e-marko ::

Evo, danes dobil Alfawise S92. Po prispetju v Slo sem čakal še cel teden, da sem odbil. Carina. Hitri pa so, ni kaj... :|
Idioti pri gearbest pa seveda niso napisali prave cene, ki sem jo plačal na CN22. Napisali so več. Pri naročilu sem jih opozoril naj navedejo ceno, ki sem jo plačal (48 usd). Napisali so 54 eur).
Očitno pa so na cerini bili toliko fer, da so upoštevali vrednost, ki sem jo res plačal, ker so obračunali dajatve za vrednost od 22 do 50 eur. V glavnem vse skupaj dodatnih 16,77 eur.

Lp
...somebody, somewhere...

scipascapa ::

48 $

+ 16,77

torej 65€ od oka. vredno?

e-marko ::

Upam. Podpora je menda dobra (vsaj neuradna na http://freaktab.com ). Pilot bi znal biti celo uporaben, čeprav imam že drugo alternativo.
Nadomestil bo WDtv Live, ki pa je bil cca. 100 eur, če se ne motim. Vsekakor javim kako se bo obnesel.
...somebody, somewhere...

scipascapa ::

jaz sem malo potšimal cache buffer size v xml. datoteki, preko easy settins, pa je malo boljše.

e-marko ::

Si razmišljal o namestitvi drugega ROM-a? Mogoče tole:
http://freaktab.com/forum/tv-player-sup...

Eh, sem zamešal. Vidim, da imaš nexboxa. Morda se tudi najde kakšen pofixan rom.

LP
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

scipascapa ::

nexbox nima nič podpore takorekoč.

Cveto ::

No, jest imam Nexbox A1. 8 core, strojna h265 podpora, 4k in ne vem kaj še, dela res hitro, a kaj ko povsem zataji pri tako simpl zadevi kot je DTS passthrough. Kakor to omogočiš začne štekat oziroma vsake par sekund trzne, toliko da se opazi. Malo sem se igral z nastavitvami in z neko določeno kombinacijo in uporabo SPMC celo nekako dela, a vseeno to ni to.

Tako da sem se odločil da bo za večino "daily use" zadev še vedno v uporabi, saj ima kodi veliko prednosti, za tiste občasne filmske večere pa bo ostal vzporedno priključen WDTV Live Wifi, ki DTS in podobne zadeve obdela brez težav.

goldrake ::

Na Kodi predvajalniku mi (ko streamam z mojega omreznega diska na PC ju)ne da možnosti izbrati podnapisov z lokalne mreže.Ima samo opcijo najdem na spletu...tam pa seveda Divx Podnapisi al pa prijevodi online ne najde.Podnapisi net itak nima itd... je kakšna možnost v nastavitvah,da lahko poljubno iščem podnapise v kodiju(imam inštaliran RAKUN)?
Prav tako ne najdem zavihka kjer bi lahko direktno iz Kodija šel v mojo mrežo in izbral filem..to sedaj delam z file expl.Hvala za pomoč

scipascapa ::

ufek ::

goldrake je izjavil:

Na Kodi predvajalniku mi (ko streamam z mojega omreznega diska na PC ju)ne da možnosti izbrati podnapisov z lokalne mreže.Ima samo opcijo najdem na spletu...tam pa seveda Divx Podnapisi al pa prijevodi online ne najde.Podnapisi net itak nima itd... je kakšna možnost v nastavitvah,da lahko poljubno iščem podnapise v kodiju(imam inštaliran RAKUN)?
Prav tako ne najdem zavihka kjer bi lahko direktno iz Kodija šel v mojo mrežo in izbral filem..to sedaj delam z file expl.Hvala za pomoč

https://howtomediacenter.com/en/tutoria... V koraku 6 izberi podnapisi.net pa bo špilalo. :)

goldrake je izjavil:

Prav tako ne najdem zavihka kjer bi lahko direktno iz Kodija šel v mojo mrežo in izbral filem..to sedaj delam z file expl.Hvala za pomoč

http://kodi.wiki/view/Adding_video_sour...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ufek ()

All ::

Karkol bos v rakunu delu...se ti bo po resetu ponastavl.

goldrake ::

Hvala
Zelo zadovoljen z napravo kvantni preskok od tistega kar sem do sedaj imel... podobna revolucija kot pri možnosti ogleda tv vsebin (nekaterih ponudnikov programov)za 3...4 dni nazaj pricelessssss.

scipascapa ::

kerga imaš?

pol3ni ::

goldrake je izjavil:

Hvala
Zelo zadovoljen z napravo kvantni preskok od tistega kar sem do sedaj imel... podobna revolucija kot pri možnosti ogleda tv vsebin (nekaterih ponudnikov programov)za 3...4 dni nazaj pricelessssss.


Ja tudi mene zanima

marjan_h ::

Mene zanima če obstaja minimalen sistem ki omogoča nepametni (not smart) televiziji gledanje youtube kanalov?

Verjetno tv stick preko kakšnega vmesnika?

Hvala za pomoč.

koyotee ::

Youtube je na večini smart tvjev, tudi tistih brez androida.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Mavrik ::

marjan_h je izjavil:

Mene zanima če obstaja minimalen sistem ki omogoča nepametni (not smart) televiziji gledanje youtube kanalov?

Verjetno tv stick preko kakšnega vmesnika?

Hvala za pomoč.


Chromecast?
The truth is rarely pure and never simple.

marjan_h ::

Ja, Mavrik ali se tudi Chromecastu reče "TV stick"? 50 € je visoka cena. Iščem nekaj v rangu 20 €. Pa brez procesne moči, le da se poveže na domače Wifi omrežje in predvaja youtube posnetke. Se da dobiti kaj takšnega?

koyotee ::

Sej lah streamaš youtube s pametnega telefona na tv z wifijem.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

marjan_h ::

Mene zanima za tv, ki nima Wifi. Ima pa dva HDMI priključka in en USB.

polde66 ::

@DirectX11 :

http://www.gearbest.com/tv-box/pp_12459..., tazga ti prodam za 20, original še vse kot je bilo, sproban in uporabljen kakšen mesec. zadeva deluje super, potrebuješ sam daljinca ali miš, za 25 pa ti dam še IR daljinca novega: http://www.gearbest.com/mice-keyboards/...
polde

marjan_h ::

Dobra ponudba, vendar ne rabim sedaj takoj. Čez kakšen mesec.

Ker imam na TV samo en USB vhod me zanima če lahko priključiš USB hub pa potem dodajaš naprave. Recimo da priključim 4 naprave preko USB. Ali bo to delovalo?

Nimam USB huba, tako da ne moram sprobati.

r3dkv1c4 ::

marjan_h je izjavil:

Mene zanima če obstaja minimalen sistem ki omogoča nepametni (not smart) televiziji gledanje youtube kanalov?

Verjetno tv stick preko kakšnega vmesnika?

Hvala za pomoč.

Imaš android telefon?
Poveži ga preko hdmi.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Cveto ::

marjan_h je izjavil:

Dobra ponudba, vendar ne rabim sedaj takoj. Čez kakšen mesec.

Ker imam na TV samo en USB vhod me zanima če lahko priključiš USB hub pa potem dodajaš naprave. Recimo da priključim 4 naprave preko USB. Ali bo to delovalo?

Nimam USB huba, tako da ne moram sprobati.


Bo delovalo!

OK.d ::

Ne rabiš usb vhod ampak hdmi, usb rabiš za napajanje ključa ,pa tudi še ni rečeno da bo zadeva delovala.
LPOK.d

polde66 ::

Naprava se lahko napaja tudi samo preko USB vhoda s TV-ja ali pa iz električne vtičnice. Sem imela direkt na TV in ko sem ugasnil TV se je naprava ugasnila z njim in seveda s prižigom TV-ja tudi prižgala.
polde

OK.d ::

Ja če ti tv da pravo amperažo na usb, jaz že imam enega takega na katerem moram imeti dodaten napajalnik.
LPOK.d

polde66 ::

Kak teden nazaj sem prejel tole: MXIII - G II Amlogic S912 Android 6.0 Smart TV BOX MX3 2G 16G 2.4G/5.8GHz H.265 2G + 5G WiFi Bluetooth 4.0 Set Top Box
naročil preko aliexpressa. Cena je bila 46 eur + 20 eur carinskih dajatev.

Izkušnje: SPMC z Rakunom se zažene brez sesutja, poda le sporočilo da počakam ali ustavim aplikacijo. Ko izberem počakaj takoj nadaljuje brez problema, Na ostalih android boxih 1gb rama, se je aplikacija morala večkrat zagnati. Ko se je zagnala je potem naprej delovalo stabilno. WIFI deluje super, dejansko ga imam postavljenega v tretji sobi preko AC pointa in so brzine enake mojim privzetim. DTS zvok deluje, čeprav so na SPMC potrebni ročni posegi v nastavitve ko je Rakun že inštaliran, s Kodijem pa deluje ok že v štartu. Ostale aplikacije delujejo BP. Ima blotooth, 1000m Lan, Podpora vsem brežičnim standardom, 8 jedrni 912 procesor... Všeč mi je, da škatlica ni miniaturna kot so Beelinkove ali Nexbox A95X, ima še dodatni OTG vhod, kar pomeni ima 3x usb vhod. Poleg optike ima tudi AV vhod, kar je meni zelo priročno in uporabno, doma mi stvar laufa na Dolby reciverju, na vikendu pa preko AV na računalniški zvočnik.

Daljinec se mi zdi kar precej uporaben. Čeprav vedno uporabljam še 2.4G wireless mouse.

Cene novih pa kar skačejo, sedaj je cena 60 eur za isti izdelek.

Ali je vredno dodatnih 30 za razliko Nexboxa ali Beelinka 1g/8g? Ne vem. Beelinkove naprave v spodnjem rangu delujejo odlično.
polde

Invictus ::

Sam sem kupil tole.

https://www.aliexpress.com/item/X96-Aml...

KODI je že gor in čisto lepo deluje. Zadeva dovolj hitra, sam zgleda so vrgli ven možnost večih profilov. Ali pa jaz ne najdem.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

scipascapa ::

invictus: si zadovoljen? si vzel 2gb/16 in dobil ddv carino?

evo z novim routerjem dela perfektno......hehe

Zgodovina sprememb…

goldrake ::

Meni vse od prvega zagona ..Beelink M18 TV Box Android 5.1 - EU PLUG BLACK (Rakuna imam gor) deluje odlično.Se še ni sesul v tem času.Za 90 prc uporabnikov je Kodi z Rakunom vse kar rabite.Sam sicer kot norc stikam za streami raznih sky Š.it m3u tam žal stvari ne delujejo, saj tisto kar, se dobi ne zdrži več kot 10 sec pretoka.Če kdo ve kje se dobi kej prosim na zs.
««
6 / 148
»»