» »

Android tv box

Android tv box

««
5 / 148
»»

koyotee ::

Kater android box, za primarno poganjanje siol tvin na tvju ki nima wifija?

Anyone?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

e-marko ::

Očitno so pri Gearbest ugotovili, da gre Alfawise S92 kot vroče žemljice in so konkretno dvignili ceno. Sedaj je skoraj enaka kot Beelink GT1. Še dobro, da sem ubodel po stari ceni. Razlika je vredna 32GB sd kartice.

Lp
...somebody, somewhere...

scipascapa ::

si fasal ddv?

e-marko ::

Še ni prispel.

Lp
...somebody, somewhere...

scipascapa ::

Tomson ::

TOLE je trenutno najboljša opcija teh poceni Android Boxov. Če želiš še malo prišparat vzameš 8/1GB verzijo za 28€ ... Sam bi sicer gledal 2GB Rama.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

scipascapa ::

zanimivo, da je 2/16 cenejša od 2/8.....

sam imam nexbox a95x? 1/8....samo se mi zdi, da je 1gb rama res premalo?

Tomson ::

Odvisno kaj vse naložiš in za kaj vse uporabljaš. Tudi 1GB zna bit dovolj v določenih primerih, samo Android žal ni najbolj optimiziran sistem in začne odzivnost hitro trpeti. Pri 2GB ima le malo več rezerve ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

bosmla ::

Gledam na ebay NEXBOX A95X-B7N - to pa je res ugodno.

scipascapa ::

točno tega imam jaz, vzemite tole je res gratis.

hojnikb ::

tole je scam
#brezpodpisa

scipascapa ::

je?

hojnikb ::

veliko cenejši kot ostali pa nizek feedback score= scam
#brezpodpisa

koyotee ::

koyotee je izjavil:

Kater android box, za primarno poganjanje siol tvin na tvju ki nima wifija?

Anyone?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

less ::

Uporablja kdo Plex (client) na android tv box-u? Zanima me, kakšen tv box bi potreboval za gladko predvajanje vsebin na Plex-u in Netflix-u? Na plexu ponavadi gledam v 720p x264 ali pa 1080p x265.

slodreamer ::

koyotee je izjavil:

koyotee je izjavil:

Kater android box, za primarno poganjanje siol tvin na tvju ki nima wifija?

Anyone?

Beelink je preverjena izbira, ni pa verjetno čisto najcenejši. Tudi Chrome in Youtube delujeta tekoče, prednost je tudi Android 6.
GT1 ali Mini MX III II

sulaco ::

slodreamer: potem pa izbereš EU plug, pa pošiljanje iz EU skladišča, pa sporoči, da ne pošiljajo v SLO....


HAHAHA: Še celo na Hrvaško pošljejo!! h nam pa ne ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sulaco ()

scipascapa ::

ne vejo, da smo v EU....tudi pisal sem jim, pa nič.

polde66 ::

Žal.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

slodreamer ::

sulaco je izjavil:

slodreamer: potem pa izbereš EU plug, pa pošiljanje iz EU skladišča, pa sporoči, da ne pošiljajo v SLO.... HAHAHA: Še celo na Hrvaško pošljejo!! h nam pa ne ;(

Ja izbereš pošiljanje iz China, čakaš cca 3 tedne in plačaš cca 18€ dajatev. Tudi iz EU skladišča bi to verjetno enako plačal.

ufek ::

Ne verjetno, ampak 100%. V EU skladišču imajo še necarinjeno robo.

humaxboy ::

Tomson je izjavil:

TOLE je trenutno najboljša opcija teh poceni Android Boxov. Če želiš še malo prišparat vzameš 8/1GB verzijo za 28€ ... Sam bi sicer gledal 2GB Rama.


slodreamer je izjavil:

koyotee je izjavil:

koyotee je izjavil:

Kater android box, za primarno poganjanje siol tvin na tvju ki nima wifija?

Anyone?

Beelink je preverjena izbira, ni pa verjetno čisto najcenejši. Tudi Chrome in Youtube delujeta tekoče, prednost je tudi Android 6.
GT1 ali Mini MX III II


Ja imam Beelink MINI MXIII II TV Box Amlogic S905X Quad Core - 2GB+16GB EU PLUG - in dela kot šus !! Vse kar sem dal notri, je predvajal (tudi različne 4K). NAS priklop je enostaven, skratka mala bombica, ki dela.
Humaxboy

scipascapa ::

humaxboy: preko wifija ti dela 4k?

All ::

humaxboy je izjavil:


Ja imam Beelink MINI MXIII II TV Box Amlogic S905X Quad Core - 2GB+16GB EU PLUG - in dela kot šus !! Vse kar sem dal notri, je predvajal (tudi različne 4K). NAS priklop je enostaven, skratka mala bombica, ki dela.



CEC tudi dela?

RockyS ::

Glede tega beelinka, a je bug z zeleno sliko ze odpravljen? Ker sem bral na njihovem forumu.

P.s., ta je fake?
http://m.bolha.com/avdio-in-video/video...

ufek ::

RockyS je izjavil:

Glede tega beelinka, a je bug z zeleno sliko ze odpravljen? Ker sem bral na njihovem forumu.

P.s., ta je fake?
http://m.bolha.com/avdio-in-video/video...

Zakaj bi bil fake? Fake česa? Teh TV boxov je že malo morje, ta je pač še ena kaplja več.

Na mojem Beelinku GT1 nisem še nikoli imel tega famoznega green screena. Sicer pa popravki se redno izdajajo (spremljaj beelink forum), imaš pa tudi možnost custom roma s popravki od skupnosti. Sem že objavil link, poišči, ne mislim se ponavljat. Koga zanima nakup teh škatlic, naj prebere temo vsaj zadnjih nekaj strani, ne pa takoj spraševat eno in isto.

clancy ::

Katerega daljinca pa bi naj naročil zraven GT1 ali Mini MX III II? Ali pa je priložen dovolj dober za občasno brskanje po spletu in Youtubu?

Imam možnost pošiljanja na Avstrijski naslov. Katero možnost je potem najpametneje izbrati glede carinjenja in da pošiljka pride recimo tja do božiča?

ufek ::

clancy je izjavil:

Katerega daljinca pa bi naj naročil zraven GT1 ali Mini MX III II? Ali pa je priložen dovolj dober za občasno brskanje po spletu in Youtubu?

Imam možnost pošiljanja na Avstrijski naslov. Katero možnost je potem najpametneje izbrati glede carinjenja in da pošiljka pride recimo tja do božiča?

Za sprehajanje po appih je priložen daljinec dovolj. Za kaj več pa ali air mouse daljinec ali pa air mouse s tipkovnico na drugi strani. Sam zaenkrat uporabljam priložen daljinec plus optična miška za tipkanje in tudi hitrejšo navigacijo. Še kolebam ali se splača še en daljinec nabavljat, ker tolk pa spet ne tipkam. Za internet imam itak PC.

Za pilota se drugače predlaga Rikomagic RKM MK705 (cena na Gearbest), ki bi naj bil eden izmed boljših.

Kar se tiče pošiljanja v AT pa je verjetno podoben postopek kot pri nas, DDV + carinjenje.

RockyS ::

ufek je izjavil:

RockyS je izjavil:

Glede tega beelinka, a je bug z zeleno sliko ze odpravljen? Ker sem bral na njihovem forumu.

P.s., ta je fake?
http://m.bolha.com/avdio-in-video/video...

Zakaj bi bil fake? Fake česa? Teh TV boxov je že malo morje, ta je pač še ena kaplja več.

Na mojem Beelinku GT1 nisem še nikoli imel tega famoznega green screena. Sicer pa popravki se redno izdajajo (spremljaj beelink forum), imaš pa tudi možnost custom roma s popravki od skupnosti. Sem že objavil link, poišči, ne mislim se ponavljat. Koga zanima nakup teh škatlic, naj prebere temo vsaj zadnjih nekaj strani, ne pa takoj spraševat eno in isto.


Mislil sem, če je kopija Beelinka.
Res si car, kaj zdaj če si pred dvema tednoma nalimal link do foruma, kjer je prva stvar ki jo človek prebere ravno ta green screen? In hvala bogu, da nimaš tega problema, ne vem pa v čem je problem če vprašam? Ni mi dat 80€ za zadevo, ki potem ne dela tako kot mora oz. ti pokvari film/večer. Zato pa je forum? Ker če ne bi bil, bi sledil kitajskim opisom ki so oh in sploh.

slodreamer ::

Green screen sta bila 2 različna problema:
1. občasen poblisk zelene slike ob večji obremenitvi - to se je meni tudi dogajalo, in so kar hitro odpravili
2. občasen trajen preklop v inverzno-zeleno sliko, ki ga je rešil izklop in ponoven vklop HDMI - to mislim da so imele samo nekatere serije ali pa je bilo odvisno od priklopljene TV - meni se ni dogajalo, tako da ne vem niti če so potem rešili
Tretja napaka pa je bil preveč temen prikaz temnih scen, ki so lahko nerazločne, tega pa potem nisem natančno spremljal, se mi pa zdi da je problem prisoten tudi na Beelink MX III II.
Bottom line sem jaz tudi mnenja da so ti Beelink Boxi vredni svojega denarja, vsekakor pa je priporočljiv Air mouse/tipkovnica, jaz imam ravno tega Rikomagic in je super, Mele deluxe F10 mi ni bil všeč.

humaxboy ::

scipascapa je izjavil:

humaxboy: preko wifija ti dela 4k?


??? Kdo pa še gleda 4K preko Wifi ? 4k samo UTP...
Glede zelenega ekrana - nikoli ime, nikoli slišal za to...
Humaxboy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: humaxboy ()

scipascapa ::

kaj pogrešam na daljincu od nexboxa a95? stop pause.....

polde66 ::

http://www.gearbest.com/mice-keyboards/...
tole imam sam, in tegale tudi
http://www.gearbest.com/mice-keyboards/...

Zgornji mi je veliko priročnejši, baterija je 2xAAA in precej cenejši.
polde

scipascapa ::

polde66: delata oba na nexboxu?

ufek ::

RockyS je izjavil:

ufek je izjavil:

RockyS je izjavil:

Glede tega beelinka, a je bug z zeleno sliko ze odpravljen? Ker sem bral na njihovem forumu.

P.s., ta je fake?
http://m.bolha.com/avdio-in-video/video...

Zakaj bi bil fake? Fake česa? Teh TV boxov je že malo morje, ta je pač še ena kaplja več.

Na mojem Beelinku GT1 nisem še nikoli imel tega famoznega green screena. Sicer pa popravki se redno izdajajo (spremljaj beelink forum), imaš pa tudi možnost custom roma s popravki od skupnosti. Sem že objavil link, poišči, ne mislim se ponavljat. Koga zanima nakup teh škatlic, naj prebere temo vsaj zadnjih nekaj strani, ne pa takoj spraševat eno in isto.


Mislil sem, če je kopija Beelinka.
Res si car, kaj zdaj če si pred dvema tednoma nalimal link do foruma, kjer je prva stvar ki jo človek prebere ravno ta green screen? In hvala bogu, da nimaš tega problema, ne vem pa v čem je problem če vprašam? Ni mi dat 80€ za zadevo, ki potem ne dela tako kot mora oz. ti pokvari film/večer. Zato pa je forum? Ker če ne bi bil, bi sledil kitajskim opisom ki so oh in sploh.

Kaj si zdaj občutljiv. Moj point je, da vsi samo pridejo in preberejo zadnjo stran teme ali pa še to ne. Pa to za ves forum, ne samo to temo. Temo bi se lahko najprej malce preletelo če je dolga, je veliko uporabnega že napisanega in potem ne rabiš spraševat stvari, ki so bile že odgovorjene. Forum je tu tudi zato, da uporabiš funkcijo išči.

polde66 ::

@scipascapa, oba delata povsod kamor ga vtakneš, pa naj si bo android boxi, računalniki, android tv-ji...
polde

scipascapa ::

mene res bega zakaj na nexboxu pod istimi pogoji wifija ne predvaja tekoče, kakor mi je na wd tv live playerju.

ufek ::

Česa ne predvaja? Internet v brskalniku? Youtube? Video preko mreže? ...

scipascapa ::

mojo vsebino preko wifija....pa sem dal še extender vmes....

polde66 ::

Preko česa pa gledaš? Kodi, BS player..? Si si inštaliral xbmc pa preko njega probal gledat? meni nexbox dela tekoče. Sedaj imam naložen SPMC in Rakuna pa dela ok. Čeprav se ob novem zagonu boxa SPMC ene 3 do 5 zruši preden začne delat. Sem pa predinstaliranega Kodija zbrisal., Imam pa povezavo od rutarja do rutarja preko wifi v ac načinu in iz druzga rutarja potem v bpx z žico. Delje boljkše kot samo preko wifi druzga rutarja. Upam da me kdo razume:D
polde

scipascapa ::

vgrajeni kodi.

daj mi na zs napiši kako inštalirat xbmc :) ali spmc?

Zgodovina sprememb…

goldrake ::

Za vas neumno vprašanje... ali ti tv android boxi podpirajo gledanje t2 liste kot jo lahko gledam preko pcja(sem naročen na omejen paket).
Mogoče še ,kaj je najboljše tam do 100 eurotov.Naj dokupim tudi primeren daljinec?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: goldrake ()

marS ::

Evo, dobu nov TV po enem mesecu nekega teženja in končno prklopu tole kot zamenjavo za stari xtreamer.
1.težava, da je na HDMI2 vhodu (ker sem HDMI1 rezerviral za IPTV) slika kr prekinjala in bliskala - se je pa postavu;
2. zamenjal HDMI2 z HDMI1 (pa ne zaradi kodija ampak mi ni delal zvok na IPTV in sem tut tega zamenjal) in slika se je stabilizirala
3. vse nastavitve OK recimo...
4. ko sem hotel dostopat do pc-ja kjer imam diske z mediji mi ponudi ene 15 protokolov, zbral sambo, hitro najde pc in deljene mape, za katero sem moral za vsako nastavljat user/pass na daljinc tipkovnico ;(( cca 1 uro drkanja
5. začne iskat še iz zunanjih virov razne podatke kar traja še eno uro....
6. in na koncu še kr dober vmesnik, zberem eno vsebino in zadeva deluje ok.
7. misleč da je zadeva urejena grem....pridem nazaj z še enim diskom da ga bom priklopil na pc. nisem imel dovolj usbjev pa sem najdu nek razdelilc, priklopil gor disk, pa še miško in vklopil nazaj....ker je star pc je nekaj časa trajalo...grem spet na Kodi, da bom dodal še ta disk....kodi zmrznil :))
8. reštartam kodi, večina nastavitev ostala, razen, valjda za deljene diske...spet vpisovat usr/pass ...pa mi ne dovoli...
9. po eni uri drkanja mi je dovolj, zdej žena gleda nekaj na TV (zvok je deloval le na HDMI3)....
10. evo berem RTFM .... samba se po prvi nastavitvi zaklene, treba nekaj vpisat v nek fajl z nekim fucking EExplorerjem :)) ali pa spremenit protokol na NFS ki brez usr/passw..
..v glavnem dovolj mi je za danes...
grem drugam 8-)
...no more heroes...
https://ilbis.com/

ufek ::

@goldrake poglej semle: link in preglej teme oz postavi vprašanje v namenski temi: https://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=3&...

@marS zanimivo. Na mojem GT1 sem samo 1x vpisal geslo in si je zapomnil. Pa gledem večino vse iz omrežja.

McClane ::

Zakaj se sploh ubadaš z Kodijem? Predlagam ti SPMC, ki je fork Kodija in deluje neprimerljivo bolje, izgled je pa isti. http://spmc.semperpax.com/
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

goldrake ::

ufek je izjavil:

@goldrake poglej semle: link in preglej teme oz postavi vprašanje v namenski temi: https://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=3&...

@marS zanimivo. Na mojem GT1 sem samo 1x vpisal geslo in si je zapomnil. Pa gledem večino vse iz omrežja.

Hvala
kaj bi brez vas ,saj ne da ne bi znal vpisat kaj iščem v googla,le glede na izkušnje ,kar se tukaj priporoči(magari samo stran kje dobit info)ponavadi da najboljše rešitve.
Glede tv android a pa verjetno bom vzel kaj kar majo na youtobetu med top 5 .
lp

polde66 ::

naročil sem tegale: https://www.aliexpress.com/item/Genuine...
- tukaj pa pregeld naprave. Všeč mi je še dodatni av izhod in otg vhod, pa tudi kar se tiče velikosti mi bolj paše malo večji s tem posledično stabiljejši.
polde

slodreamer ::

Sem tudi gledalt tega, ker ga je pohvalil Redskull, cena s tvojega linka je pa tudi zelo ugodna. Sicer pa razen fizičnega gumba za izklop ni bistveno drugačen od Alfawise s92 ali Beelink GT1, se mi zdi da so zadnji čas že vsi vredni nakupa :)
Tudi po moje ima MXIII-G malo večje ohišje, kar je mogoče boljše za hlajenje?

Zgodovina sprememb…

scipascapa ::

sprobal kodija beta in spmc, oba sta obup.

marS ::

v glavnem, meni tole ne deluje tako kot sem pričakoval in nazaj priklopil starega xtreamerja, dela kot urca...
...no more heroes...
https://ilbis.com/
««
5 / 148
»»