» »

Android tv box

Android tv box

««
18 / 148
»»

OK.d ::

Če bi naložil SPMC bi to lahko uporabljal že od njegovega prihoda na trg;)
LPOK.d

andyy ::

Hmm... škoda edino, da nima RJ45 vhoda (za LAN), se da to rešiti z USB2RJ45, vendar... ima le en USB port in odpade uporaba usb ključka.
Zanimivo bi bilo vedeti, če se da sledeče z Mi boxom:
- priklop večjega diska
- dolvleka torrentov (na ta disk)
- remote dostop do datotek in upravljanje torrent klienta prek PC
- wakeOnLAN funkcija
- uporaba d3go

polde66 ::

Meni je HDMI-CEC po določenem času skoraj cel prevod vrgel v japonščino, in to na dveh različnih boxih, Nexbox A95x pa še na enem pozabil že na katerem.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Mavrik ::

andyy je izjavil:

Hmm... škoda edino, da nima RJ45 vhoda (za LAN), se da to rešiti z USB2RJ45, vendar... ima le en USB port in odpade uporaba usb ključka.
Zanimivo bi bilo vedeti, če se da sledeče z Mi boxom:
- priklop večjega diska
- dolvleka torrentov (na ta disk)
- remote dostop do datotek in upravljanje torrent klienta prek PC
- wakeOnLAN funkcija
- uporaba d3go


Ne, ker je naprava v sleepu in nima podpore za SMB streznik in ostale stvari. D3Go bi verjetno delal. Naceloma je misljeno da imas za shranjevanje stvari loceno napravo (mrezni disk, disk priklopljen na router, ipd.)
The truth is rarely pure and never simple.

4knative ::

Tako, pa se večina andoridnih boxov poslavlja iz Evropskega trga. Amazon je že umaknil kitajčke iz prodaje. Na carini pa jih bojo verjetno začeli uničevat na vaše stroške, tako da POZOR.

https://www.engadget.com/2017/04/26/eu-...

Matej_K ::

Ja super, potem naj ukinjajo prodajo zaradi tega ker je Android gor, saj omogoča inštalacijo takšnih aplikacij.
Sej KODI prazen, verjetno ni nič sporen.

BTW: Kdo priporoča kakšen dober KODI dodatek glede športa?
... .. .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matej_K ()

leiito ::

4knative je izjavil:

Tako, pa se večina andoridnih boxov poslavlja iz Evropskega trga. Amazon je že umaknil kitajčke iz prodaje. Na carini pa jih bojo verjetno začeli uničevat na vaše stroške, tako da POZOR.

https://www.engadget.com/2017/04/26/eu-...


Ni še čas za tak alarmizem. S kakšno pravno podlago naj bi slovenska carina začela pleniti in uničevati tv boxe, odkod ti to?

Iz utemeljitve se zdi, da je za sodišče posebej moteče kako user-friendly je vse skupaj, da so Kodi in add-ons pre-loaded, nikjer ne govorijo o boxih samih ali Kodiju samem po sebi, poleg tega je zaenkrat nezakonita samo preprodaja boxev eksplicitno namenjenih piratstvu, niti ne še posest ali uporaba. Sam Kodi bo najbrž težko kadarkoli protizakonit, zdi se bolj verjetno, da bodo sčasoma težje dosegljivi preloaded boxi in da bojo poskušali blokirati streaming sajte.

amacar ::

Vanadium je izjavil:

4knative je izjavil:

Vanadium je izjavil:

Evo danes dobil MI box od gearbesta. Zadeva je tako kot piše (international verzija MDZ-16-AB, na to morate bit pozorni da je ker edino ta je taka da ima android tv in ostale pač dobrote ala netflix ipd...) ko potestiram malo bom pa kaj več napisal.



So te ocarinili tudi? Koliko je bilo vse skup?


Box je bil 67€ carina pa tocno 23,46€, bom probal tvin v kratkem, zdaj mam prvo nalogo predelat playlisto pa najdt en delujoc link za epg za kodi...


Ze kaj testiral tvin in daljinec v tvin aplikaciji?

mat11 ::

Amacar si videl to? Meni je super.
https://slo-tech.com/forum/t599462/p544...
mat

amacar ::

Videl ja, nimam se boxa, sem v fazi zanimanja, ker bi imel box samo za tvin + kak film preko usb. Ce bi bila pa ze boljsa podpora tvinu out of the box bi bilo pa super. Nekako malo bolj zaupam xiaomiju kot ostalim kitajcem. Nisem pa se odlocen.

yani2000 ::

A pozna slučajno kdo rešitev za mojo težavo?
Imam Xiaomi Mi Box (international edition) za 100 €.
In prvi mesec je deloval odlično!
Sedaj pa mi internet deluje s hitrostjo 5-50 KB/s in ne morem nobenega videa več streamat.
Tudi preko LAN ne. Še če USB priklopim mi začne video štekat ali pa mi prekine video po parih minutah predvajanja in ne morem dalje več predvajat.
Edino kar mi še trenutno deluje so igre. Npr. Mupen64 + Gamesir G3s ročka. To še vedno deluje v nulo.
Pri video pa mi deluje kot da bi WLAN in CPU hkrati kar zaštekala.
Sem pa probal že vse predvajalnike (Kodi, VLC, MX Player) in je isto.
Sedaj mi že Scishion V88 za 20 € deluje bolje kot ta Mi Box.
Ta Xiaomi naprava je edina ki me zabava, telefon in ura mi delujeta odlično.

mat11 ::

Amacar,
glede boxa ti ne bom filozofiral, mam dva enega cenejšega, enega sredni razred. Obadva delata uredu za moje potrebe. Drugega sem kupil, ko sem ugotovil, da je box kar fina stvar sploh za gledat Twin kjer nimam žične vezave. Začudo je dražji imel slabše hitrosti na Wifiju sem ga malce predelal, da je bilo uredu. Nato pa vseeno v bližino postavil Wifi Ap katerega sem povezal z boxom z lan povezavo, kar prinese(vsaj meni) hitrejši net in takojšno povezavo z netom. Pri wifiju si moral nekaj časa počakati. Kodi 17.1 mi je odličen(v druge stvari se nisem poglabljal) kaže mi kaj sem že pogledal oziroma kateri film še nisem pogledal do konca.
Glede TWina,
tisti apk od Yanija2000 je odličen za delo z običajnim daljincem, ki ga dobiš poleg boxa. Prej ga sploh nisi mogel upravljati. Ti pa wifi daljinec precej pomaga.
mat

Tomson ::

Če kdo ta hip kupuje, trenutno na Gearbestu dobra cena za Mecool M8S Pro - 54€. Android 7.1, S912, 3GB RAM (DDR4), 16GB, 5G WiFi, Hdmi2.0, CEC ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

togo ::

Imam Belink GT1 in me zanima, če se lahko namesto androida naloži kak drug sistem - npr. linux.
lp

Tomson ::

Armbian. Do kakšne mere in kaj vse deluje pa malo pobrskaj. Lahko začneš TUKAJ.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Extrem ::

Mene pa zanima ker je tema res obširna kaj priporočate trenutno, da vse skupaj ne presega cca 80€ s carino vred če je sploh potrebna še boljše pa je brez carine da ne kalkuliraš potem še dodatne stroške zraven. Pa da ima gigabitni lan, wifi, 4k, x.265 podporo (60 fps). Uporaba predvsem za KODI moja linija 100/20 optika TS. Best buy?

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Ex.

Alamar ::

Tole sem naročil za soseda. Pošljejo brez poštnine iz Nemčije. Dobil je priporočeno v treh dneh.

https://www.tinydeal.com/nexbox-a95x-s9...

Extrem ::

In kako je zadovljen s to škatlo, malo me moti ko nima gigabitne mreže?

scipascapa ::

alamar: malo drag ne? jaz sem dal za 1gb/8gb model 20€ :)

pierch ::

scipascapa je izjavil:

alamar: malo drag ne? jaz sem dal za 1gb/8gb model 20€ :)

Ja, jst sem dal 20 funtov.
Pierch

polde66 ::

Če vzameš karkoli kar je 2/16 te s carino pri nas pride okoli 60 eur. Tako, da taka je realnost. Ne vem kako nekateri srečkoti dobijo brez carine, meni ni nikoli ratalo. Če je pa cena manj kot 22 eur pa vedno odprejo in moram dokazovat, pa potem nanese še 4 eur dodatno. Da je ena škatla 20 eur druga pa 50 eur ni razlike v ceni temveč tudi kje drugje( firma, izdelava, čip- novejši starejši, bluetooth, mrežna kartica, tudi podpora izdelku, daljinci...). Sam sem do sedaj najbolj zadovoljen z Beelink mini MXIII, res da nima gigabitne mrežne je pa zelo soliden izdelek, V praksi sem jih sprobal kakšnih 15 različnih. Tudi Beelink GT1 (ga tudi imam) ni slab ampak je po moji oceni MXIII boljši.
polde

Invictus ::

https://www.aliexpress.com/item/X96-Aml...

Tole je bilo 35 EUR. Ampak nisem plačal carine. Kdo bi vedel zakaj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Extrem ::

Kaj pa ta nova reč z 7.1 androidom Alfawise H96 Pro+ TV Box-3G + 32G BLACK+EU PLUG
Tisti ki se spoznate na te boxe bi prosil kakšen komentar.

Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Extrem ()

4knative ::

Izogibaj se novemu in kupi preverjeno.

polde66 ::

4knative ima prav, 3 gb ni razlike med 2 gb, 32 gb ali 16 gb je spet vprašanje. USB vhodi so tako da ne vem kaj bi shranjeval na notranji spomin. Moj glas gre Beelink Mini MXIII,
polde

polde66 ::

Še zakaj:
Obstaja tudi aletrnativna podpora poleg fabriške. Firmware se mi je 2x posodobil. Daljinec je med boljšimi kar sem jih imel od priloženih, Plastika in izdelava sta res ok. Samo namizje mi je tudi eno boljših. Podpora dolby dts je. Edino kar je je 100 Mlan, ampak meni dela vse, streamanje iz kompjutra čez dve sobi tudi FHD gilmi preko 10 gb. Tako da. Imam tudi GT1 pa ni tako gladek kot MX. Čeprav mu nič ne manjka. Razlika v ceni pa je samo par eur.
polde

NejcSSD ::

Js sm kupu M8II po ceni 40 eur + ene 15 je blo carine. Zelo zadovoljen. Android 6, 2gb/16gb ...
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Alamar ::

Extrem je izjavil:

In kako je zadovljen s to škatlo, malo me moti ko nima gigabitne mreže?
Kodi in Youtube delata odlično. Za ostalo ga ne potrebuje.

scipascapa je izjavil:

alamar: malo drag ne? jaz sem dal za 1gb/8gb model 20€ :)

Tole je iz nemškega skladišča. S kakšnim kuponom za popust dobiš za 55 EUR, kar je ob trenutnem stanju na trgu ugodno. Pusti zdaj špekulacije, če imaš srečo s carinskim (ne)pregledom in dobiš za ducat EUR manj iz Kitajske v nekaj tednih. IMHO se bolj splača iz EU naročiti in imaš napravo doma v par dneh.

polde66 ::

Tudi amazon.it ima včasih ugodne trenutke.
polde

barakus ::

Ali se da teh poceni android skatlah spremenit mac naslov? In ce ne, se da morda na katero nalozit kaksno drugo distribucijo, kjer bi to lahko naredil?

borisk ::

to je android, po večini so škatlice rootane po defaultu, torej ne bi smel biti problem.

polde66 ::

In čemu bi to naredil, mislim dal drugo distribucijo gor ali spreminjal mac ?
polde

barakus ::

Da lahko gledam IPTV

Mi je uspelo pognat Libreelec na SCISHION V88 PRO prek SD kartice. Jutri se bom hecal dalje.

krop ::

barakus je izjavil:

Da lahko gledam IPTV

Mi je uspelo pognat Libreelec na SCISHION V88 PRO prek SD kartice. Jutri se bom hecal dalje.


Na kakšen način. Imaš navodila?

Tomson ::

klik ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

index ::

Po dolgotrajnem iskanju na big G mi nikakor ne uspe najti ali pa ne znam pravilno vpisat v iskalnik kako na uredim da bom na android boxu videl mojo sherano mapo od recimo win10, ker kot ste mi nazadnje svetovali ko sem imel neko drugo idejo da naj kar streamam iz pc na box je to simple kot pasulj ampak ocitno ne za mene :-)
V glavnem zadevo imam v mreži, rad bi zagnal preko mreže v android boxu film in ga gledal brez da prenašam vse na zunanji disk prvo, dol potegnil sem že kar nekaj stream programov ampak zadeva ne deluje. Prosim če ima kdo kakšen dodatni nasvet pa hvala za odgovore.

Oldi ::

Rabil bi nekaj za MobiaTV in Kodi. Imam ena stara kitajska jajca z 0,5G RAM in Kodi neverjetno hitro dela, MobiaTV pa ne da slike.
S kuponom pride pod DDV mejo Nexbox A95X R1 TV Box RK3229 Quad Core 32-bit CPU Android 5.1 OS 1G RAM 8G ROM Smart Media Player 2.4GHz WiFi
http://s.aliexpress.com/IryeaEny
(from AliExpress Android)
Ali pa SCISHION V88 mini Smart TV Box 4 Core Android 5.1 Set-top Box 1GB 8GB RK3229 H.265 32Bits 4K Smart Media Player PK X92 X96 A95X
http://s.aliexpress.com/uQfmyumQ
(from AliExpress Android)
4K mi dol visi. Kako mnenje?

Tomson ::

Osebno bi se RK čipom izognil, je z njimi več težav kot pri Amlogicu, je pa res da so RK čipi cenejši. Skratka, če 10-20EUR ne igra bistvene razlike svetujem Amlogic in novejši Android. Vsaj 6.0, imaš pa tudi že nekaj dobrih 7.1 opcij ...

Sam bi izbiral med slednjimi:

Schishion V88 Pro 1GB/8GB Android 6.0 za 27 EUR
Beelink Mini MXIII 2GB/16GB Android 6.0 za 44 EUR
Mecool M8S Pro 3GB/16GB Android 7.1 za 53 EUR
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Oldi ::

Kako je s strojno podporo dekompresije videa, posebej pri kodiju. Pred leti je to delovalo samo z vgrajenim HD oziroma 4K playerjem.

scipascapa ::

kaj je to MobiaTV?

NejcSSD ::

AMIS mobilna tv
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

BadWolf ::

Zgleda kot da smo Kirgizija.
Amazon nas ne jebe. Angleško skladišče gearbest dostavlja po celi Evropi, razen v Slovenijo.
Zdej sem sicer že naročil Beelinka iz Kitajske, ampak vseeno, kako se primerja z Amazon Fire TV?

BadWolf ::

Še eno vprašanje. Pri teh napravah je čisto normalen Android in lahko nastaviš vpn in vse aplikacije, recimo freeflix, kodi, modgo...?

barakus ::

Tomson je izjavil:

klik ...


V opisu piše, da tisti setup povozi nand(android) z libreelec. Jaz bootam iz sd libreelec, ce odstranim sd card pa se boota Android.


1) Nalozis na sd card http://kszaq.libreelec.tv/s905/8.0.2a/L... z Win32 Disk imager
3) Naredis en brezvezen .zip file in ga kopiras na nastalo "boot" particijo.
4) Gres v "Update/Backup" app v androidu.
5) Tam imas nekje opcijo, da pobrskas za zip fajl. Stisnes to in izberes ta brezveze zip fajl iz sd kartice.
6) Stisnes update gumb (ali nekaj podobnega) in masinca se bo rebootala in namestila/uredila bootanje libreeleca.

pierch ::

Za moj Nexbox A95X sem uporabil ta navodila iz njihovega uradnega foruma, bolj simpl kot tako ne gre. Trenutno nisem še installiral na internal storage, občasno se namreč ne zbudi iz stand-by mode-a, drugih problemov pa nisem opazil. Na istem forumu so tudi navodila kako instalirati njihov najnovejsi Android image (za Aprilsko verzijo npr.).
Pierch

scipascapa ::

pierch: to imaš verzijo 1gb/8gb diska in imaš sedaj androida 6/7?

pierch ::

Ja imam 1gb/8gb, verzija androida je pa ista 6, samo popravili so nekaj napak (opisane na forumu). Kot sem rekel, razen prvih nekaj dni, uporabljam samo libreelec in ko se mi bo zdela kvaliteta verzije dovolj dobra jo bom instaliral na interni storage ter s tem povozil Androida. Itak rabim izključno in samo Kodi. Poraba rama je vsaj pol manj, odzivnost je boljša, predvidevam da bo na internal storagu še boljša.
Pierch

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pierch ()

Oldi ::

@pierch Kako ti na libreelec dela 1080P oziroma strojna podpora za video. Kaj pa 4K, 1080 je velikokrat daleč od pravega 1080 in bi 4K prav prišel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

pierch ::

1080p dela bp....ostalo nevem, nisem probal in niti ne rabim. Nekateri sicer poročajo o temnih barvah v tem zadnjem buildu, ampak jaz tega ne opažam. Mogoče za kak drug s905x box.
Pierch

Oldi ::

A je kaka finta z različnimi OSi, eni imajo 5.1, drugi 6.0. Kaj pa SPDIF, kakšen konektor ima to, na slikah je kot 3,5mm.
Sicer sem pa našel res super ceno, 20US$
https://www.aliexpress.com/item/New-A95...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()
««
18 / 148
»»