» »

Android tv box

Android tv box

««
143 / 148
»»

mat xxl ::

polde66 je izjavil:

Ne moti me Mi box, motijo me tvoja šikaniranja vsega ostalega kar ni Mi box.



Ma , daj Polde, razloži, kako je lahko Mi box, ki še mreže nima, pa še veliko pomankljivosti ima sploh imenovan Android tv box ????

Ja sedaj bo dobil Android 9 ALELUJA, a mrežo bo tudi dobil, ali ostaja POLIZDELEK, slabši od vseh generičnih kitajskih jajčk ???

Ne vem, je treba šparatii, pa naj bo za 20, 30 eur samo, da je poceni, pa četudi če potem ure rešuješ, da bi tak polizdelek delal, ga ure in ure nadgrajuješ, dokupiš modul, za mrežo, dokupiš air daljinec.... ja vse stan, ja in si pa happy, si prišparal malo cvbenka, pa na živcih zgubil z polizdelkom 10 x toliko !!!!!

Naredimo si temo o GT KINGU in drugih Beelinkovih boksih, ki so poleg Shielda res razred za sebe in nehajmo po teh forumih vseskozi opletati z popravki za polizdelke in nadgradnjami na Android 9, kar ima večina "kitajskih jajčk", ki niso 1/2 izdelki že leta !!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Badwolff ::

Shield master race strikes again? Amapk res, zakaj ne narediš teme za Shield in pustiš ostalim, da imamo skoraj vse, kar imajo veliki, za petino cene.

polde66 ::

Shild tema obstaja
polde

Tomassi ::

Shiled je android TV box.

mat xxl ::

Badwolff je izjavil:

Shield master race strikes again? Amapk res, zakaj ne narediš teme za Shield in pustiš ostalim, da imamo skoraj vse, kar imajo veliki, za petino cene.



Jaz sem govoril o BT KIngu, torej predstavi kak ki ima skoraj vse za 1/5 cene, to je torej za 18 eur, me prav zanima, pa še to povej, to je z kabli, napajalniki, air miško ali, kako , kar predstavi prosim !!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

ledd ::

Pozdravljeni,

odločam se za nakup android box naprave. Potreboval bi napravo, ki omogoča EON applikacijo.

Bi ta naprava MECOOL KM9 Pro na spodnjem naslovu, delovala z TV aplikacijo EON TV in če je možno tudi z EON aplikacijo?

https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-...

Je bolje kupiti GT King za EON?

https://www.geekbuying.com/item/Beelink...

Rad bi, da se naprava nebi pregrevala, da deluje stabilno. Da bi EON TV in (ali) EON aplikacija, tudi v primeru novejše verzije delovala kot mora.

Hvala že vnaprej za odgovore!

Luk as ::

ledd je izjavil:

Pozdravljeni,

odločam se za nakup android box naprave. Potreboval bi napravo, ki omogoča EON applikacijo.

Bi ta naprava MECOOL KM9 Pro na spodnjem naslovu, delovala z TV aplikacijo EON TV in če je možno tudi z EON aplikacijo?

https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-...

Je bolje kupiti GT King za EON?

https://www.geekbuying.com/item/Beelink...

Rad bi, da se naprava nebi pregrevala, da deluje stabilno. Da bi EON TV in (ali) EON aplikacija, tudi v primeru novejše verzije delovala kot mora.

Hvala že vnaprej za odgovore!

Kakšna ti je razlika med TV aplikacijo EON TV in EON aplikacijo?
riba smrdi pri glavi

mat xxl ::

Z GT King zgrešil, ne boš, je pa več, kot rabiš, vendar je vse zraven tudi air miška......

Tudi relativno zahtevne igrice na njemu lepo delajo.....

Sam ga imam podpira praktično vse najzahtevnejše formete 8K predvaja npr. brez težav.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

ledd ::

RE: "Luk as" glede tvojega vprašanja. "Kakšna ti je razlika med TV aplikacijo EON TV in EON aplikacijo?"

Odgovor:
EON TV aplikacija je "EON Smart TV aplikacija" za na tv z operacijskim sistemom npr. android tv, webOS...
EON aplikacija pa je "EON Mobilna aplikacija" za naprave kot so (mobitel, tablica, prenosnik, namizni računalnik...)

Naj me kdo popravi, če se motim.

fruc900 ::

ledd je izjavil:

RE: "Luk as" glede tvojega vprašanja. "Kakšna ti je razlika med TV aplikacijo EON TV in EON aplikacijo?"

Odgovor:
EON TV aplikacija je "EON Smart TV aplikacija" za na tv z operacijskim sistemom npr. android tv, webOS...
EON aplikacija pa je "EON Mobilna aplikacija" za naprave kot so (mobitel, tablica, prenosnik, namizni računalnik...)

Naj me kdo popravi, če se motim.


Si kar prav povedal, po domače povedano EON TV aplikacija je ista kot je na EON box-u in jo izključno upravljaš s tipkami na daljincu, EON mobilno aplikacija pa moraš upravljati z zračno miško, če jo nameščaš na primer na android box in je bolj namenjena telefonom in tablicam.

Zato pa dobiš pri paketu le eno TV smart aplikacijo in 5 mobilnih EON aplikacij.

Luk as ::

ledd je izjavil:

RE: "Luk as" glede tvojega vprašanja. "Kakšna ti je razlika med TV aplikacijo EON TV in EON aplikacijo?"

Odgovor:
EON TV aplikacija je "EON Smart TV aplikacija" za na tv z operacijskim sistemom npr. android tv, webOS...
EON aplikacija pa je "EON Mobilna aplikacija" za naprave kot so (mobitel, tablica, prenosnik, namizni računalnik...)

Naj me kdo popravi, če se motim.

Potem pa tako povej.
Jaz ne razločim med EON TV aplikacijo in EON aplikacijo. Tisti tvoji EON aplikaciji se reče
"EON Mobilna aplikacija" ja.

ledd je izjavil:

Pozdravljeni,

odločam se za nakup android box naprave. Potreboval bi napravo, ki omogoča EON applikacijo.

Za to kar ti potrebuješ je dovolj box za 30€.
Kar se pa segrevanja tiče je pa že nekdo povedal. To ti je pomembno samo, če boš box uporabljal za peko burekov.
riba smrdi pri glavi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Luk as ()

fruc900 ::

Luk as je izjavil:

ledd je izjavil:

RE: "Luk as" glede tvojega vprašanja. "Kakšna ti je razlika med TV aplikacijo EON TV in EON aplikacijo?"

Odgovor:
EON TV aplikacija je "EON Smart TV aplikacija" za na tv z operacijskim sistemom npr. android tv, webOS...
EON aplikacija pa je "EON Mobilna aplikacija" za naprave kot so (mobitel, tablica, prenosnik, namizni računalnik...)

Naj me kdo popravi, če se motim.

Potem pa tako povej.
Jaz ne razločim med EON TV aplikacijo in EON aplikacijo. Tisti tvoji EON aplikaciji se reče
"EON Mobilna aplikacija" ja.

ledd je izjavil:

Pozdravljeni,

odločam se za nakup android box naprave. Potreboval bi napravo, ki omogoča EON applikacijo.

Za to kar ti potrebuješ je dovolj box za 30€.
Kar se pa segrevanja tiče je pa že nekdo povedal. To ti je pomembno samo, če boš box uporabljal za peko burekov.


Pa zelo fajn če se pozanimaš, ali bo na boxu, ki ga kupuješ delala ta aplikacija...

m3k ::

ledd je izjavil:

... Bi ta naprava MECOOL KM9 Pro na spodnjem naslovu, delovala z TV aplikacijo EON TV in če je možno tudi z EON aplikacijo? ...

Delali bosta obe aplikaciji.
Mirko tipka na radirko ////

fruc900 ::

Tudi na teli napravi https://www.banggood.com/A95X-F2-S905X2... gladko tečeta obe aplikaciji tako EON smart TV apk, kot EON mobilna apk, deluje tudi Tvin...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fruc900 ()

jacks11 ::

Android TV box should have great movie and entertainement app if you really wanted to use it at full capacity. There are apps like Cinema HD APK which does a great job. Download Cinema HD APK here: https://morpheustvs.com/cinema-hd-apk/

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ales ()

Luk as ::

fruc900 je izjavil:


Pa zelo fajn, če se pozanimaš, ali bo na boxu, ki ga kupuješ delala ta aplikacija...

Na vsakem boxu dela takšna ali drugačna aplikacija. Bolj vprašanje, če jo bo box tekoče predvajal.
Če imaš res samo za EON in res res nobene druge šare gor potem je dovolj že nek čist osnoven box. V kolikor nalagaš bilo kaj drugega še gor potem pa je že vprašanje.
Jaz kot sem že pisal sem čist tako za foro za test vzel T98 Mini Allwinner H6 4GB/32GB Android 9.0 6K HDR TV BOX
Sranje od sranja. Pa sem vzel po spec. najboljšega.
Kot prvo daljinec ne dela. Kot drugo ne predvaja večjih formatov od 1080. Ob vsaki manjši obremenitvi začne zmrzovat...
No ja EON pa predvaja;((
Samo mora pa bit res gor samo EON in res samo to v uporabi.
riba smrdi pri glavi

fruc900 ::

Luk as je izjavil:

fruc900 je izjavil:


Pa zelo fajn, če se pozanimaš, ali bo na boxu, ki ga kupuješ delala ta aplikacija...

Na vsakem boxu dela takšna ali drugačna aplikacija. Bolj vprašanje, če jo bo box tekoče predvajal.
Če imaš res samo za EON in res res nobene druge šare gor potem je dovolj že nek čist osnoven box. V kolikor nalagaš bilo kaj drugega še gor potem pa je že vprašanje.
Jaz kot sem že pisal sem čist tako za foro za test vzel T98 Mini Allwinner H6 4GB/32GB Android 9.0 6K HDR TV BOX
Sranje od sranja. Pa sem vzel po spec. najboljšega.
Kot prvo daljinec ne dela. Kot drugo ne predvaja večjih formatov od 1080. Ob vsaki manjši obremenitvi začne zmrzovat...
No ja EON pa predvaja;((
Samo mora pa bit res gor samo EON in res samo to v uporabi.


No nekaj časa nazaj sem imel enega Mecoola pa je izključno na njem delala samo TV varianta EON-a, mobilna varianta EON-a pa na noben način ni dela, češ da ni podprta naprava....to sem misli, da je zelo dobro, da se prej malo pozanimaš od koga, ki ima ti dve aplikaciji že gor nameščeni na boxu katerega pač misliš kupiti, da nisi potem slabe volje če kaj ne dela...

Luk as ::

fruc900 je izjavil:

Luk as je izjavil:

fruc900 je izjavil:


Pa zelo fajn, če se pozanimaš, ali bo na boxu, ki ga kupuješ delala ta aplikacija...

Na vsakem boxu dela takšna ali drugačna aplikacija. Bolj vprašanje, če jo bo box tekoče predvajal.
Če imaš res samo za EON in res res nobene druge šare gor potem je dovolj že nek čist osnoven box. V kolikor nalagaš bilo kaj drugega še gor potem pa je že vprašanje.
Jaz kot sem že pisal sem čist tako za foro za test vzel T98 Mini Allwinner H6 4GB/32GB Android 9.0 6K HDR TV BOX
Sranje od sranja. Pa sem vzel po spec. najboljšega.
Kot prvo daljinec ne dela. Kot drugo ne predvaja večjih formatov od 1080. Ob vsaki manjši obremenitvi začne zmrzovat...
No ja EON pa predvaja;((
Samo mora pa bit res gor samo EON in res samo to v uporabi.


No nekaj časa nazaj sem imel enega Mecoola pa je izključno na njem delala samo TV varianta EON-a, mobilna varianta EON-a pa na noben način ni dela, češ da ni podprta naprava....to sem misli, da je zelo dobro, da se prej malo pozanimaš od koga, ki ima ti dve aplikaciji že gor nameščeni na boxu katerega pač misliš kupiti, da nisi potem slabe volje če kaj ne dela...

Ja saj. Se pa najde. Če tudi je bilo malo nazaj rečeno, da na F3 X3 ne dela mobilna aplikacija, je meni uspelo naložit tisto, ki jo je enkrat delil polde, in dela.
Res pa je, da se je treba malo potrudit. Večina pa hoče imet vse na pladnju out of the box in bi radi imeli aplikacijo že naloženo ob nakupu boxa, še naložit jo ne znajo, še registrirat se ne znajo, treba jim je vse v rit vtaknit. Potem pa jokajo, ne dela to, ne dela ono. Ta box je zanič, un box je zanič.
riba smrdi pri glavi

polde66 ::

@Luc_as točno tako kot si napisal.
polde

polde66 ::

@Luc_as upam da imaš napajanje na tv sticku iz kabla preko vtičnice, drugače ti zadeva ne bo delovala kot mora. Iz USB preko TV dobi samo max 1A, tvoj stick pa potrebuje 2A. Zato pride do anomalij pri predvajanju nedelovanju daljica in zmrzovanja naprave. Allwiner H6 bi moral tekoče predvajat 4k videovsebine.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

fruc900 ::

Luk as je izjavil:

fruc900 je izjavil:

Luk as je izjavil:

fruc900 je izjavil:


Pa zelo fajn, če se pozanimaš, ali bo na boxu, ki ga kupuješ delala ta aplikacija...

Na vsakem boxu dela takšna ali drugačna aplikacija. Bolj vprašanje, če jo bo box tekoče predvajal.
Če imaš res samo za EON in res res nobene druge šare gor potem je dovolj že nek čist osnoven box. V kolikor nalagaš bilo kaj drugega še gor potem pa je že vprašanje.
Jaz kot sem že pisal sem čist tako za foro za test vzel T98 Mini Allwinner H6 4GB/32GB Android 9.0 6K HDR TV BOX
Sranje od sranja. Pa sem vzel po spec. najboljšega.
Kot prvo daljinec ne dela. Kot drugo ne predvaja večjih formatov od 1080. Ob vsaki manjši obremenitvi začne zmrzovat...
No ja EON pa predvaja;((
Samo mora pa bit res gor samo EON in res samo to v uporabi.


No nekaj časa nazaj sem imel enega Mecoola pa je izključno na njem delala samo TV varianta EON-a, mobilna varianta EON-a pa na noben način ni dela, češ da ni podprta naprava....to sem misli, da je zelo dobro, da se prej malo pozanimaš od koga, ki ima ti dve aplikaciji že gor nameščeni na boxu katerega pač misliš kupiti, da nisi potem slabe volje če kaj ne dela...

Ja saj. Se pa najde. Če tudi je bilo malo nazaj rečeno, da na F3 X3 ne dela mobilna aplikacija, je meni uspelo naložit tisto, ki jo je enkrat delil polde, in dela.
Res pa je, da se je treba malo potrudit. Večina pa hoče imet vse na pladnju out of the box in bi radi imeli aplikacijo že naloženo ob nakupu boxa, še naložit jo ne znajo, še registrirat se ne znajo, treba jim je vse v rit vtaknit. Potem pa jokajo, ne dela to, ne dela ono. Ta box je zanič, un box je zanič.


No tole si pa lepo napisal in se čist strinjam, če nisi tehnični tip in če se ne znajdeš potem sploh brezveze kaj kupovat... Ker pol res nič ne deluje... 😁

Luk as ::

polde66 je izjavil:

@Luc_as upam da imaš napajanje na tv sticku iz kabla preko vtičnice, drugače ti zadeva ne bo delovala kot mora. Iz USB preko TV dobi samo max 1A, tvoj stick pa potrebuje 2A. Zato pride do anomalij pri predvajanju nedelovanju daljica in zmrzovanja naprave. Allwiner H6 bi moral tekoče predvajat 4k videovsebine.

To je pa dobro vedet. Ja, napajam se preko TVja. Bom preizkusil še to. Hvala.
riba smrdi pri glavi

-valvoline- ::

Pozna kdo oz ima kdo tole znamko magicsee?
https://www.geekbuying.com/item/MAGICSE...
a95xf2 se dobi tudi preko geekbyuing, 3-7dni dostava za cca 45e 64gb model.
https://www.geekbuying.com/item/A95X-F2...

-valvoline- ::

https://www.aliexpress.com/item/4000405...
Ta je tut lep in zanimiv, ampak ne najdem varijanto hitre dostave z eu shipping. s912 3/32gb

Zgodovina sprememb…

OK.d ::

fruc900 je izjavil:

Luk as je izjavil:

fruc900 je izjavil:

Luk as je izjavil:

fruc900 je izjavil:


Pa zelo fajn, če se pozanimaš, ali bo na boxu, ki ga kupuješ delala ta aplikacija...

Na vsakem boxu dela takšna ali drugačna aplikacija. Bolj vprašanje, če jo bo box tekoče predvajal.
Če imaš res samo za EON in res res nobene druge šare gor potem je dovolj že nek čist osnoven box. V kolikor nalagaš bilo kaj drugega še gor potem pa je že vprašanje.
Jaz kot sem že pisal sem čist tako za foro za test vzel T98 Mini Allwinner H6 4GB/32GB Android 9.0 6K HDR TV BOX
Sranje od sranja. Pa sem vzel po spec. najboljšega.
Kot prvo daljinec ne dela. Kot drugo ne predvaja večjih formatov od 1080. Ob vsaki manjši obremenitvi začne zmrzovat...
No ja EON pa predvaja;((
Samo mora pa bit res gor samo EON in res samo to v uporabi.


No nekaj časa nazaj sem imel enega Mecoola pa je izključno na njem delala samo TV varianta EON-a, mobilna varianta EON-a pa na noben način ni dela, češ da ni podprta naprava....to sem misli, da je zelo dobro, da se prej malo pozanimaš od koga, ki ima ti dve aplikaciji že gor nameščeni na boxu katerega pač misliš kupiti, da nisi potem slabe volje če kaj ne dela...

Ja saj. Se pa najde. Če tudi je bilo malo nazaj rečeno, da na F3 X3 ne dela mobilna aplikacija, je meni uspelo naložit tisto, ki jo je enkrat delil polde, in dela.
Res pa je, da se je treba malo potrudit. Večina pa hoče imet vse na pladnju out of the box in bi radi imeli aplikacijo že naloženo ob nakupu boxa, še naložit jo ne znajo, še registrirat se ne znajo, treba jim je vse v rit vtaknit. Potem pa jokajo, ne dela to, ne dela ono. Ta box je zanič, un box je zanič.


No tole si pa lepo napisal in se čist strinjam, če nisi tehnični tip in če se ne znajdeš potem sploh brezveze kaj kupovat... Ker pol res nič ne deluje... 😁

Ali pa kupiš Shielda in imaš potem par let mir;)
LPOK.d

polde66 ::

Pa ti na šildu navaden eon tudi brez dodatnega daljinca ne bo delal. Če si prebral njegove zahteve oz želje je povdaril, da bi imel oz uporabljal obe aplikaciji eona. Pa me popravi če se motim.
polde

Tomassi ::

Torej rabi shielda in dodatni daljinec.

polde66 ::

@Valvoline, najprej Magicsee iz Geka. ta ni nič drugačen kot ostali x3 procesorji in druge firme, sicer ima firma celo svojo spletno stran in en popravek za box ampak to je tudi vse. Začetni Magicsee so bili katastrofa od katastrofe z amlogic 905x procesorjem. V škatli so bile najslabše komponente kar jih je kje za dobit. Tudi z ATVxperience romom ni bilo nič boljše (ajd mogoče malo, v bistvu je pridobil rom android tv) drugač pa katastrofa. Od takrat mene nima da bi kupoval to firmo, čeprav sem vzel še N5 max varianto čez čas katera ima prostor za 2.5 hd. Nič posebnega.
Kar se tiče magicsee iz alija pa pozabi. To je 5 let star procesor oz celotna tehnologija plus tega da boš moral državi plačati še davek 22% + obdelavo, ki ti ga bo pošta zaračunala. Tako da si na koncu okoli 50 eur. Tretja stvar pa če ti piše na geeku in stock notice pomeni, da je roba pošla in pride ko pride ali pa ne pride. Tisto o 2-7 dni je čas, če je zadeva na zalogi. Seveda ti bo takoj jasno zakaj se gre, ko boš zadevo dal v svojo košarico in hotel na blagajno.
polde

fruc900 ::

-valvoline- je izjavil:

Pozna kdo oz ima kdo tole znamko magicsee?
https://www.geekbuying.com/item/MAGICSE...
a95xf2 se dobi tudi preko geekbyuing, 3-7dni dostava za cca 45e 64gb model.
https://www.geekbuying.com/item/A95X-F2...


Če dobro pogledaš na Geekbuyingu box A95X F2 ni na zalogi in to že zelo zelo dolgo ne...kot je pojasnil polde66

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fruc900 ()

w4nkst4 ::

Luk as ::

Luk as je izjavil:

polde66 je izjavil:

@Luc_as upam da imaš napajanje na tv sticku iz kabla preko vtičnice, drugače ti zadeva ne bo delovala kot mora. Iz USB preko TV dobi samo max 1A, tvoj stick pa potrebuje 2A. Zato pride do anomalij pri predvajanju nedelovanju daljica in zmrzovanja naprave. Allwiner H6 bi moral tekoče predvajat 4k videovsebine.

To je pa dobro vedet. Ja, napajam se preko TVja. Bom preizkusil še to. Hvala.

Ne pomaga. Isto. Daljinec je na začetku še delal, sedaj ne dela nič. Najprej še mislil, da so kakšne baterije pa lučka v daljincu gori, ne da pa nič od sebe. Kaj so tej daljinci povezani preko BT?
Da se razumemo nadomestni daljinec Wechip deluje brez problema.
Prav tako ne delujejo filmi 4k (60GB) preko usb ključka. 1080 še dela. Medtem ko preko youtuba predvaja 4K video posnetke brez zatikanja, čeprav ga po predvajanju malo "zvije" noče se ustavit moraš kar nekaj časa čakat preden mu "pride" (primejo komande).
Bi prej rekel, da je težava v video formatih. Verjetno se ga pa da kaj sfrizirat oziroma nastavit.
riba smrdi pri glavi

polde66 ::

Daljinci so načeloma IR, če baterij še nisi zamenjal jih daj. Tale H6
bi moral 4k hrustat ne samo jest. Imel sem podobne probleme z H96 max pro. Isto stick pa grel se je k.... Priloženi vtič za elektriko na usb je bil slab in tudi ni delalo kot mora. ko sem uporabil svojega stestirano dobrega 5V 2a pa je delalo. Mogoče imaš isti problem. Najdi doma kak dober https://www.gearbest.com/stands-holders...
pa sprobavaj. Če predvajaš filme iz diska zasedeš še en prosti usb vhod in pomoje mora segrevat to na ful kar posledično pripelje do anomalij. Poglej koliko je temperatura. Kako v nastavitvah cpu temp da ti skoz kaže temperaturo pa veš?

Če ne bo šlo drugače boš moral najti nek USB hub z lastnim napajanjem, da bo disk in ostalo delovalo. Lej zato jaz nočem več teh palč, ker potegne za sabo cel kup nevšečnosti.
polde

Luk as ::

Ja saj ni panike itak ga imam bolj za testiranje.
Polnilec, ki ga uporabljam je original od Samsung Note4 5V 2A. Naprej pa priklopljen original kabel, ki je bil zraven boxa.
Ključek na katerem imam naložene za test filme:
720p.WEBRip.X264 in 1080p BluRay x264 DTS HD predvaja brez problema čeprav sem z zadnjim imel probleme z zvokom, katerega mi predvaja le preko Kodija.
UHD.Dolby.Vision.2160p.BluRay.Remux.HEVC.MP4.DD.5.1-SP4K (66GB) pa mi z vsakim predvajalnikom MX player pro, VLC, kodi...vrže takoj ven tudi predvajat ne začne.
Ključek sem probaval direktno v tv stick kot tudi preko usb 3.0 4 ports huba katerega moram uporabljat, ker original ima samo en usb izhod in ker moram sedaj imet priklopljen nadomestni airmouse daljinec tako potrebujem hub.
Temperatura se na začetku giblje okoli 60-70 stopinj pa tudi takrat ne dela. Potem po daljši uporabi se segreje tam na 80 stopinj. Sem ga že povrnil na tovarniške nastavitve pa ni bilo nič boljše. Sedaj sem naredil FR in naložil samo EONa in dela. Bom se še malo igral, prav matrat se pa ne mislim, kot sam praviš to potegne za sabo kup nevšečnosti.
Hvala.
riba smrdi pri glavi

polde66 ::

Jaz bi na tvojem mestu naredil tako. Tam kjer si ga kupil odprl disput,posnel s telefonom nedelujoč daljinec in poslal tja, da ne dela. Potem boš pa videl kakšen bo odziv.
polde

JXS ::

Pozdravljeni,
eno vpr. Na svoj box, ki ima Android TV, sem namestil EON TV (za ATV) in zadeva deluje, vendar v primerjavi z EON BOXom ni enaka kvaliteta slike:


slika je iz istega TVja, boxa sta bila nastavljena na isto resolucijo.

Slika na boxu je bolj zobata, prav tako ni delovala enako tekoča kot na EONu.

V nastavitvah je vse na max (7mbit).

CPU, S905X, je obremenjen nekje med 15-25%, temperatura nizka, prostega rama dovolj.

Težava je samo s televizijo, če dam ogled iz videoteke, je slika na obeh enaka.

Je še kdo opazil takšno razliko? Je to problem dotičnega box oz hardwerja?

Danes ima namen namestiti predelan rom, ki ni ATV pa sprobam še z EON za telefone/tablice.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JXS ()

fruc900 ::

Pri meni ni razlike, mogoče se boš moral mal z nastavitvam od TV-ja poigrat...

XS!D3 ::

Ja jaz sem opazil podobno oziroma še precej slabše stanje na Mi Box TV, pa je official Android TV box. Isti stream v istem (Android TV) EON Smart TV appu recimo na Shieldu (in priklopljenim na isti TV) ali pa app na Sony TVju z Android TV izgleda BP, kakor tudi na drugih napravah, kjer imam Smart TV app (recimo LG). Kaj točno ga zeza nimam pojma, nazadnje ko sem šel probat, je bilo stanje isto, sicer ga pa ne uporabljam več za EON.

OK.d ::

1GB rama je že premalo, Nexus player ima podobne težave.
LPOK.d

pravnik ::

Mogoče kdo ve - se na Beelink GT King-u lahko EON upravlja z glasovnimi kontrolami (npr. da izgovoriš sportklub)?

fruc900 ::

pravnik je izjavil:

Mogoče kdo ve - se na Beelink GT King-u lahko EON upravlja z glasovnimi kontrolami (npr. da izgovoriš sportklub)?


to pa verjetno ne bo šlo, ker ti daljinci glasovno odpirajo googlovo stran za glasovno iskanje...

JXS ::

Nastavitve od TV so bile za oba boxa enake, prav tako sem šel v ATV boxu skozi vse možnosti v nastavitvah in ni bilo razlike.
Včeraj sem sprobal drug rom in namestil navaden EON, tam ni tako izrazita težava oz je skoraj ni, je pa kvaliteta slike veliko slabša kot na EON TV. Verjetno tudi ker je max 4mbit in drugo kodiranje.

Moj box ima 2GB rama, tako da to ni težava.


Sem pa na hitro zasledil, da so imeli določeni amlogic procesorji težave z 1080i resolucijo videa.

polde66 ::

Kater box imaš to? Magicsee?
polde

JXS ::

Mecool M8s pro plus

Probaval sem s stock romi in s predelanimi nexus romi (atv in android). Na stock sem imel težave, ker nobenega teksta nisem videl znotraj EONa, na nexus je vmesnik delal BP. na vseh romih pa je bila slaba slika na EON TV.

Te lahko še vpr kaj priporočaš, ker gledam Mecool KM1 oz KM9 pro? je še kak drug ATV box (mi box s in shield poznam)? bolj me vleče na s905x2 ker je preverjen in tudi dobra podpora, s905x3 pa je kot novejši po drugi strani spet zanimiv

hvala in LP

fruc900 ::

JXS je izjavil:

Mecool M8s pro plus



tega Mecoola sem pred časom imel tudi sam, nekako ni bil to kar sem pričakoval in sem ga kar hitro prodal...

polde66 ::

@JXS Jaz bi se odločil za KM9 zaradi x2 procesorja. Ima pa km1 boljši wifi in tudi ni tako hudo topel. Torej? Verjetno je bolje novejši.
polde

polde66 ::

Jaz bi vsekakor vzel Beelink GT king, čeprav ni ATV. Dela vse na njem pa res je hud, boljši procesor, boljši wifi, 1gb lan več usb, absolutno boljša podpora za raziliko 20 eur.
Tudi ATV rom si lahko flešaš: http://www.bee-link.com/forum.php?mod=v...
L1 ima pa že v osnovi, wifi daljinec že v osnovi
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

JXS ::

Hvala za nasvet, vzel sem kar km9 pro 4/32 za 55€ iz Belgije. Za eon tv bo več kot dovolj dober.
M8s pro+ bo šel pa nazaj v družbo s coreelec.

Lp

zagarb ::

JXS je izjavil:

Hvala za nasvet, vzel sem kar km9 pro 4/32 za 55€ iz Belgije. Za eon tv bo več kot dovolj dober.
M8s pro+ bo šel pa nazaj v družbo s coreelec.


Imajo še kaj zaloge, daš link?

lpb

JXS ::

Imaš na zasebnem

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JXS ()

fruc900 ::

JXS je izjavil:

Hvala za nasvet, vzel sem kar km9 pro 4/32 za 55€ iz Belgije. Za eon tv bo več kot dovolj dober.
M8s pro+ bo šel pa nazaj v družbo s coreelec.

Lp


No ko ga dobiš sporoči kako EON smart TV apk dela na tem boxu...
««
143 / 148
»»