» »

Android tv box

Android tv box

««
92 / 148
»»

hojnikb ::

za s905w imas tudi 1080p UI mod. ali najdes rom, ki podpira ze out of the box ali pa sam zmoddas. je trena samo z customization toolom dodat spremenjen dtb in popravit en konfig file.
#brezpodpisa

Albatros ::

hojnikb je izjavil:

za s905w imas tudi 1080p UI mod. ali najdes rom, ki podpira ze out of the box ali pa sam zmoddas. je trena samo z customization toolom dodat spremenjen dtb in popravit en konfig file.

Kje dobim custom.tool?

Vanadium ::

Albatros je izjavil:

CoreELEC imam na sd kartici. Sem mislil, da bi to Alice povozil z atv če je kaj boljše pa zato sprašujem če se splača ali je isti šmoren...
Ja je pa res amlogic 905w ima te smotane limitacije na 720p karkoli se ga forcira je pogubno. CoreELEC pa lepo laufa na 1080p..govorim za GUI. Emulatorji mi (za enkrat) niso zanimivi, čeprav sem poizkusno Scumm engine dal gor. Youtube na teh vilcah ELEC če bi bil boljši addon nebi niti androida nucal..ima kodi vse kar rabim


Ta CoreELEC imaš mogoče na tanix TX3 mini? Ali se ti pojavljajo kake rdeče črte v videu? Meni se je to pojavljalo predvsem pri FHD IPTV kanalih na T-2 z neko staro verzijo openelec in na androidu + spmc.

Albatros ::

Vanadium je izjavil:

Albatros je izjavil:

CoreELEC imam na sd kartici. Sem mislil, da bi to Alice povozil z atv če je kaj boljše pa zato sprašujem če se splača ali je isti šmoren...
Ja je pa res amlogic 905w ima te smotane limitacije na 720p karkoli se ga forcira je pogubno. CoreELEC pa lepo laufa na 1080p..govorim za GUI. Emulatorji mi (za enkrat) niso zanimivi, čeprav sem poizkusno Scumm engine dal gor. Youtube na teh vilcah ELEC če bi bil boljši addon nebi niti androida nucal..ima kodi vse kar rabim


Ta CoreELEC imaš mogoče na tanix TX3 mini? Ali se ti pojavljajo kake rdeče črte v videu? Meni se je to pojavljalo predvsem pri FHD IPTV kanalih na T-2 z neko staro verzijo openelec in na androidu + spmc.

Odgovor imaš dobesedno par strani nazaj..
Ampak ker poznam bralne navade forumašev ..izvoli:

Settings -> System -> CoreELEC-> Disable deinterlacer.
In spet srečno poganjamo mašo in medveda v 1080p brez grdih zeleno/rdečih zmazkov na zaslonu.

polde66 ::

polde

scipascapa ::

Kaj naj kolega vzame za 40-50€? Mora pa biti iz Amazona, ker ima Amazon Prime in dobi v 2 dneh max.

hojnikb ::

Albatros je izjavil:

hojnikb je izjavil:

za s905w imas tudi 1080p UI mod. ali najdes rom, ki podpira ze out of the box ali pa sam zmoddas. je trena samo z customization toolom dodat spremenjen dtb in popravit en konfig file.

Kje dobim custom.tool?

https://forum.xda-developers.com/devdb/...

uporabi verzijo 4, deluje najboljše.
#brezpodpisa

Spock83 ::

Xiaomi Mi TV box S za T2 smartTV aplikacijo. Je to to?

polde66 ::

polde

GrX ::

Uporablja kdo Real Debrid? Je OK service?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

Albatros ::

hojnikb je izjavil:

Albatros je izjavil:

hojnikb je izjavil:

za s905w imas tudi 1080p UI mod. ali najdes rom, ki podpira ze out of the box ali pa sam zmoddas. je trena samo z customization toolom dodat spremenjen dtb in popravit en konfig file.

Kje dobim custom.tool?

https://forum.xda-developers.com/devdb/...

uporabi verzijo 4, deluje najboljše.

Tnx ;)

-valvoline- ::

Al kdo uporablja kasno alix iptv storitev? 4000-5000+ programov za 20-25e letno? Sem preizkusil testni link, deluje hitro in zanesljivo, slika pa tak tak nekaj sd nekaj hd nekaj ful hd.
Tole bo definitivno pokopalo kabelske operaterje, npr:
https://www.aliexpress.com/item/Europe-...

Zgodovina sprememb…

GrX ::

-valvoline- je izjavil:

Al kdo uporablja kasno alix iptv storitev? 4000-5000+ programov za 20-25e letno? Sem preizkusil testni link, deluje hitro in zanesljivo, slika pa tak tak nekaj sd nekaj hd nekaj ful hd.


Je IPTV box pogoj? Če imaš android box ali novejši TV, lahko pokukaš na https://www.best-iptv-shop.com... Sem testiral pred pol leta in je zadeva vsekakor vredna tistih nekaj $ na mesec. Imajo tudi trial, tako da lahko vse skupaj stestiraš.

Mikrohard ::

-valvoline- je izjavil:

Tole bo definitivno pokopalo kabelske operaterje

Piratske ponudbe bodo pokopale kabelske operaterje? Japajade.

GrX ::

Mikrohard je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Tole bo definitivno pokopalo kabelske operaterje

Piratske ponudbe bodo pokopale kabelske operaterje? Japajade.

Hehehh.. Baje so torrenti in streaming sajti pokopali filmsko industrijo. Torej?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

slodreamer ::

Je kdo že testiral kakšen box z 905x2 čipom?

d4vid ::

-valvoline- je izjavil:

Al kdo uporablja kasno alix iptv storitev? 4000-5000+ programov za 20-25e letno? Sem preizkusil testni link, deluje hitro in zanesljivo, slika pa tak tak nekaj sd nekaj hd nekaj ful hd.
Tole bo definitivno pokopalo kabelske operaterje, npr:
https://www.aliexpress.com/item/Europe-...


Mas recimo tudi zastonj iptv serbia addon za kodi pa mas dosti programov.
Meni dela cist ok, je pa to prevec za klasicne uporabnike, ni zajebano ni pa plug&play, tako da dvomim da bo kakega ponudnika pokopalo :)

Sem pa eno playlisto nastavil kolegu na mibox, ker ima LTE brez moznosti TVja, pa pravi da dela super.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

GrX ::

Sam imam na android boxu nameščeno aplikacijo, ki ima krepko čez 1000 programov. Programi so razvrščeni po državah vse od Angleško govorečih držav do Avstrije, Nemčije, Nizozemske, Afganistana itd. Poleg tega pa so programi razvrščeni tudi po kategorijah - šport, filmi, zabava itd. Samo športnih programov je preko 200.

Najbolj zabavno pri vsem tem pa je, da je aplikacija brezzplačna, brez oglasov in da listo updatajo dnevno.

scipascapa ::

nobenega odgovora? best buy 40-50€?

hojnikb ::

-valvoline- je izjavil:

Al kdo uporablja kasno alix iptv storitev? 4000-5000+ programov za 20-25e letno? Sem preizkusil testni link, deluje hitro in zanesljivo, slika pa tak tak nekaj sd nekaj hd nekaj ful hd.
Tole bo definitivno pokopalo kabelske operaterje, npr:
https://www.aliexpress.com/item/Europe-...



ah, niti slučajno ne, ker se video content premika stran od tvja, prav tako bojo kablski operaterji here to stay. Nekdo ti pač more dat internet :)
#brezpodpisa

GrX ::

hojnikb je izjavil:

ah, niti slučajno ne, ker se video content premika stran od tvja, prav tako bojo kablski operaterji here to stay. Nekdo ti pač more dat internet :)


Dejstvo je, da bodo zemeljske internetne povezave sčasoma zamenjale mobilne povezave. Seveda se to ne bo zgodilo jutri, ampak čez 10 ali 20 let. Kitajci že razvijajo 6G tehnologijo..

Albatros ::

Jaz imam spet eno zanimivo. Tanix tx3 max mi vedno ponudi nov iziv. Isti problem na coreelec kot na android kodiju. Mpeg2 HD iptv T2 ne prebavlja najboljše. Mpeg 4 in 720p programi peljejo super ampak ko se zažene recimo SLO HD vse skupaj konkretno zariba. Poizkusil sem skoraj vse, amlogic je na spletu sicer znan po problemih z mpeg2 dekodiranjem. Strojno pospeševanje sem tudi večkrat izklopil pa podobno stanje. Je pa zanimivo to, da na momente to je 1x na cigansko leto zadeva zalaufa in deluje do naslednjega zagona. Ker nočem hoditi k vedeževalki kdaj bo hd mpeg2 delal in kdaj ne me zanima če je kdo med vami naletel na podoben primer in kako je rešil stvar. Če ne drugega naj me priporoča k njegovi vedeževalki če ima izkušnje na tem področju :D

Jesenican2 ::

GrX je izjavil:

Sam imam na android boxu nameščeno aplikacijo, ki ima krepko čez 1000 programov. Programi so razvrščeni po državah vse od Angleško govorečih držav do Avstrije, Nemčije, Nizozemske, Afganistana itd. Poleg tega pa so programi razvrščeni tudi po kategorijah - šport, filmi, zabava itd. Samo športnih programov je preko 200.

Najbolj zabavno pri vsem tem pa je, da je aplikacija brezzplačna, brez oglasov in da listo updatajo dnevno.

Ime aplikacije?

Zgodovina sprememb…

GrX ::

Jesenican2 je izjavil:

Ime aplikacije?


FreeFlixTV. Če inštaliraš aplikacijo iz njhove uradne strani bo le ta prikazovala oglase.

Sam sem namestil FreeFlixTV aplikacijo, ki je brez oglasov in je dosegljiva preko FileLinked. Koda: 56001333

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

GrX ::

GrX je izjavil:

Uporablja kdo Real Debrid? Je OK service?


Anyone?

birtija ::

Albatros je izjavil:

Jaz imam spet eno zanimivo. Tanix tx3 max mi vedno ponudi nov iziv. Isti problem na coreelec kot na android kodiju. Mpeg2 HD iptv T2 ne prebavlja najboljše. Mpeg 4 in 720p programi peljejo super ampak ko se zažene recimo SLO HD vse skupaj konkretno zariba. Poizkusil sem skoraj vse, amlogic je na spletu sicer znan po problemih z mpeg2 dekodiranjem. Strojno pospeševanje sem tudi večkrat izklopil pa podobno stanje. Je pa zanimivo to, da na momente to je 1x na cigansko leto zadeva zalaufa in deluje do naslednjega zagona. Ker nočem hoditi k vedeževalki kdaj bo hd mpeg2 delal in kdaj ne me zanima če je kdo med vami naletel na podoben primer in kako je rešil stvar. Če ne drugega naj me priporoča k njegovi vedeževalki če ima izkušnje na tem področju :D


Sem poskusil s SMPC. Vsi programi T-2, vkljuučno s HD delujejo bp. Edino razvoja SMPC ni več. Če te to ne moti, je zadeva OK.

Mare2 ::

birtija je izjavil:


Sem poskusil s SMPC. Vsi programi T-2, vkljuučno s HD delujejo bp. Edino razvoja SMPC ni več. Če te to ne moti, je zadeva OK.


Birtija, kaj je to SMPC? Na kakšen način delujejo T-2 programi?

birtija ::

KODI, ki ga ne razvijajo več, ker je glavni zamenjal strani in ne razvija več.
Sem na Tanixu T3 max probal 17 in 18 Beta, pa ni šlo nikamor, kockanje na HD in tudi na SD.
Iskal po netu odogvore, naše SMPC, poskusil in je šlo.
KODI z malo drugačno oblekco in meniji. Se je treba navadit pa je ok. TV v živo, EPG in ikone delujejo. Lahko izbiraš tudi jezik podnapisov kot v VLC.

birtija ::

SPMC in ne SMPC, tipkarska napaka! Link je bil pravi!

Albatros ::

birtija je izjavil:

Albatros je izjavil:

Jaz imam spet eno zanimivo. Tanix tx3 max mi vedno ponudi nov iziv. Isti problem na coreelec kot na android kodiju. Mpeg2 HD iptv T2 ne prebavlja najboljše. Mpeg 4 in 720p programi peljejo super ampak ko se zažene recimo SLO HD vse skupaj konkretno zariba. Poizkusil sem skoraj vse, amlogic je na spletu sicer znan po problemih z mpeg2 dekodiranjem. Strojno pospeševanje sem tudi večkrat izklopil pa podobno stanje. Je pa zanimivo to, da na momente to je 1x na cigansko leto zadeva zalaufa in deluje do naslednjega zagona. Ker nočem hoditi k vedeževalki kdaj bo hd mpeg2 delal in kdaj ne me zanima če je kdo med vami naletel na podoben primer in kako je rešil stvar. Če ne drugega naj me priporoča k njegovi vedeževalki če ima izkušnje na tem področju :D


Sem poskusil s SMPC. Vsi programi T-2, vkljuučno s HD delujejo bp. Edino razvoja SMPC ni več. Če te to ne moti, je zadeva OK.

Sem poizkusil podobno stvar FTMC link: https://forum.freaktab.com/forum/tv-pla...
Iščem rešitev v samem sistemu CoreELEC kateri je optimiziran za amlogic boxe. Hvala ti za info.
Mogoče ima kdo rešitev za CoreELEC sistem. Android mi ni več toliko zanimiv

Pezdicek ::

Kateri je najboljši android box? Iščem takšnega kot je minix - u9. Ali boljšega od tega ni?
Android tv variante mi niso ok, kot je recimo nvidia shield. Ker ne moreš prav uporabljat brskalnika in miške + omejena google play trgovina
Sicer se da nvidio shild spremenit firmware , vendar mi je dat 190EUR pa pol zjebat garancijo, malo preveč :S

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pezdicek ()

rawlit ::

Pezdicek je izjavil:

Kateri je najboljši android box? Iščem takšnega kot je minix - u9. Ali boljšega od tega ni?
Android tv variante mi niso ok, kot je recimo nvidia shield. Ker ne moreš prav uporabljat brskalnika in miške + omejena google play trgovina
Sicer se da nvidio shild spremenit firmware , vendar mi je dat 190EUR pa pol zjebat garancijo, malo preveč :S


A to prav vidim, da na tem Minix u9, Netflix in Youtube ne predvajata 4k?

neo5468 ::

Pezdicek je izjavil:

Kateri je najboljši android box? Iščem takšnega kot je minix - u9. Ali boljšega od tega ni?
Android tv variante mi niso ok, kot je recimo nvidia shield. Ker ne moreš prav uporabljat brskalnika in miške + omejena google play trgovina
Sicer se da nvidio shild spremenit firmware , vendar mi je dat 190EUR pa pol zjebat garancijo, malo preveč :S

Če ti nvidia shield ni všeč, potem rajši Intel nuc, pa imaš tipkovnica+miška interface z windows 10. Android boxov kot so minix ne priporočam.

ssitcm ::

Se oproščam, če je že bilo odgovorjeno, ampak težko je iskati po tolikih straneh.
Torej zanima me, kako se s CoreELEC v hotelu, kjer se ob prvem kliku v browserju (captive portal) zahteva UID in geslo, prijavim v omrežje. Obstaja kakšen 'light' browser ? Kakšna druga rešitev ?

s1ck ::

Malo berem in vidim da folk gleda Netflix preko Kodi addona. Kaksna je razlika med Netflix Kodi addon in orig. Netflix aplikacijo?

skylon ::

Sem se malo igral in primerjal kvaliteto slike preko Xiaomi Mi Box-a (aplikacije EON Smart TV, EON Multiscreen in T-2 tv2go) in preko Tv vmesnika Arris VIP1113.
Televizija pa je Samsung (velikost 48", resolucija 1920 x 1080)

Izbral pa sem prenos smučanja na TV SLO 2 HD.

Daleč najboljša slika je bila preko Tv vmesnika Arris VIP1113.
T-2 tv2go je tudi imel zelo dobro sliko ampak malo slabšo kot preko tv vmesnika.
Preko EON Smart TV in EON Multiscreen pa je bila slika slaba.

So pa vse aplikacije delovale tekoče in brez zatikanj.

Ali se da s kakšnimi nastavitvami Mi Box-a sliko preko EONa kako izboljšati?

scenic16 ::

Pezdicek je izjavil:

Kateri je najboljši android box? Iščem takšnega kot je minix - u9. Ali boljšega od tega ni?
Android tv variante mi niso ok, kot je recimo nvidia shield. Ker ne moreš prav uporabljat brskalnika in miške + omejena google play trgovina
Sicer se da nvidio shild spremenit firmware , vendar mi je dat 190EUR pa pol zjebat garancijo, malo preveč :S


Če kaj pomaga...

https://docs.google.com/spreadsheets/d/...

https://docs.google.com/spreadsheets/d/...

Od tu: http://chigztech.com/charts.html

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: scenic16 ()

fruc900 ::

Evo danes se mi je posodobil kodi na verzijo 18.0, zaenkrat teče gladko le določeni skini niso prilagojenii ???? je kdo zaznal kakšne težave ???'

Mare2 ::

fruc900 je izjavil:

Evo danes se mi je posodobil kodi na verzijo 18.0, zaenkrat teče gladko le določeni skini niso prilagojenii ???? je kdo zaznal kakšne težave ???'


Nisem še probal. Edino na telefonu. Kake so pa kaj izboljšave?

jericho ::

Hm se mi ne zdi nč kej boljši, mogoče je mal hitrejši. Mi je pa green build skin odstranil in ga še ni za verzijo 18 ;((

Scorpy84 ::

Imam ta xiaomi box 3, odkar se je posodobil mi npr. pri web-dl ripih slika trzne na vsake toliko casa, pri drugih pa izgublja sihnorizacijo zvoka in slike, kaksni pa bp delajo. Probal kodi, mx playe in pro, vlc od vseh video skoz trza slika, ta mi tudi na mobitelu ne predvaja lepo. Zdaj sem predala izvlekel wd player ven, ki kljub pocasnemu umesniku predvaja dalec boljse kot ta mi box. Je sploh se kaksna fora pri temu boxu, se tist vecer ko imam prost cas se morem se z njim ukvarjat. Zvok imam prek optike na reciver, ki odkodira vse te avdio formate...

pierch ::

En kolega je mel podobne probleme. Ker ni bilo več idej, sem mu rekel naj poskusi še factory reset. In pravi da sedaj dela OK. Poskusi še ti, mogoče pa ti pomaga.
Pierch

Scorpy84 ::

pierch je izjavil:

En kolega je mel podobne probleme. Ker ni bilo več idej, sem mu rekel naj poskusi še factory reset. In pravi da sedaj dela OK. Poskusi še ti, mogoče pa ti pomaga.


Ta factory sem ze 2x naredil, prvic takoj po posodobitvi, drugic pa predkratkim, pa ni nic boljse.

pierch ::

Eh, pol pa ne vem.
Pierch

Mare2 ::

Scorpy84 je izjavil:

Imam ta xiaomi box 3, odkar se je posodobil mi npr. pri web-dl ripih slika trzne na vsake toliko casa,


Vrni se na prejšnjo različico. :)

Scorpy84 ::

Razmisljam o tem, ampak na presnji youtube vecinoma ni delal, aplikacije so se rade sesuvale, sploh kodi, pa ce si dal pavzo za par minut, si pol moral cakati po 5 min da zlouda film nazaj. Je bilo hitreje da gres ven iz filma pa ponovno zacnes in isces kje si ustavil. Tega zdaj ni... bom pocakal se na kak update ce ne, gre v prikolico, za tvin je super.

Lucio ::

Meni dela vse tekoče, imam ga pa na usb to lan adapterju (1 GB). Mogoče imaš težave z wifi sploh če ni 5 GHz je pretok podatkov premajhen.

Vanadium ::

Mah meni je na 6.0 vse delalo veliko bolje, odkar je bil beta 7.0 zunaj zdej pa ta skropucalo od 8.0 vse dela za en ku*ac. Baje da bo kmalu 8.1 verzija zunaj če je verjeti rumorjem (vidimo koliko časa so rabili da so iz 6.0 na 8.0 prišli) in kao zelo popravljena. Resno študiram, da kupim shielda pa ga ven dam iz ohišja pa lepo na custom hladilno rebro prišraufam da je pasivno hlajen in gor na zid zmontiram za tv-jem.

Scorpy84 ::

Lucio je izjavil:

Meni dela vse tekoče, imam ga pa na usb to lan adapterju (1 GB). Mogoče imaš težave z wifi sploh če ni 5 GHz je pretok podatkov premajhen.


Imam dva prenosna diska, pri obeh isto. Prek wifi ne gledam.

Blinder ::

Je tale mini L verzija tudi zelo dobra?
https://www.ebay.co.uk/itm/Tanix-TX3-Mi...

naziv je Tanix TX3 Mini L TV Box Quad Core 1.2GHz Android 7.1 2.4G WiFi 4K 1G+8GB EU PLUG

ali je to navadna verzija? 8-O Pac, poceni je
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()
««
92 / 148
»»