» »

Android tv box

Android tv box

««
30 / 148
»»

Tomson ::

Glede na dosedanje izkušnje najbolje gre skozi preko Netherlands, mogoče Belgija, Švedska pa sigurno ne. Defenitivno pa dosti bolje opcija, če gre preko unregistred mail in brez trackinga!
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

RedMiner ::

Tut sam naroču Mecool m8s pro+ za 33€. Zraven še Rii i8 mini. Zdej pa sam da ne bo carine (sem dal unregistered).

gregyk ::

Dobil Xiaomi Mi Box ... vse ok, dokler nisem naložil SPMC (kodi fork) in videl da ne podpira preklapljanja med 24/50/60 Hz pri predvajanju filmov/nadaljevank ... kar je pa zame nuja, ker drugače se ne predvaja gladko. Zanimivo da moj box za 19€ MX Q Pro 4K - to zmore brez problema. Mogoče bodo kdaj to rešili z nadgradnjo, mogoče ne. Ostajam na MX Q-ju do nadaljnega. Mi Box je pa naprodaj (ZS).

Saso_C ::

KSZ.

Imam Yoka KB2 in je tamali dol padel daljinec. Pokrovčku je odpadel zatič, ki ga ne najdem več. Se da kje dobiti ta pokrovček ali bo treba nov daljinca?

Oldi ::

Tale Shishion V88 Mars II pa so jajca. Skoraj karkolu prvič odpreš melje in melje, nato javi, da se apk ne odziva.
MobiaTV nima slike.
V kodiju ni Simple PVR clienta.
Exodus in še par addonov je že nainstaliranih, a še nisem sprobal.
4K iz fleša predvaja tekoče, samo zvok se zamika. Prek Etherneta iz starega PCja se 4K zatika. Video je bil velik 900M, dolg 4min50s, samo prenašal v fleš ga je dobre 4 minute. 1.57H je prek WiFi prenašal slabih 14 minut. Med enournim igranjem je enkrat zmanjkalo tona, reset je pomagal.

BadWolf ::

jc je izjavil:

Tole iz UK zgleda v redu, samo kaj ko je poštnina še 38€ in pride skupaj 71€.


Piše 3, ampak je kr dražj
Meecool iz UK 41€, iz Kitajske 33 +- davek in dajatve

djfixme ::

Je 1gb rama dovolj za predvajati full hd filme in občasno gledanje t2 to go? Kolebam med V88 in v88 mars II.

matobeli ::

Danes sem ravno dobil mars II, ker že vem da ne podpira CECa ga niti odpiral ne bom.

Kljub dost velikemu paketu je prišel skozi carinske prste brez pregleda (cena je bila itak ravno pod 22eur)

Če koga zanima, išče novega lastnika.

d4vid ::

matobeli je izjavil:

Danes sem ravno dobil mars II, ker že vem da ne podpira CECa ga niti odpiral ne bom.

Kljub dost velikemu paketu je prišel skozi carinske prste brez pregleda (cena je bila itak ravno pod 22eur)

Če koga zanima, išče novega lastnika.


RK3229 se mi je zameril. CEC itak ne dela, pa se linuxa ne gre gor nalozit.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

krop ::

Imam Shision plus 2/8 in deluje zelo dobro. Tolk za info

Oldi ::

Če HDMI na Mars II nastavim na 1080p 30Hz, je z zvokom vse OK, 60, in 50Hz delata hude zamike, naj ečkrat že na začetku.
4K TVja nimam.

Če v Kodiju izbrišem vse nastavitve, addoni ostanejo, zato sem Kodi odinštaliral in naložil 16.1 iz xbmc spletne strani, sedaj IPTV simple client je na voljo in dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

Joze_K ::

ali je možno imeti dva Kodi programa na Box-u...
npr. meni se dopade nov Kodi, kjer je močno spremenjen sistem navigacije glede na prejšnje verzije - hčerka pa slišati noče za spremembo..

torej, ali je možno imeti 2?

4knative ::

Jožek to ne bo šlo. Lahko pa narediš finto in inštaliraš SPMC, ki je veja kodija prilagojena za android in izgleda isto kot kodi na 16.1.

fireX88 ::

res se mi ne da celotne teme brat, vendar me zanima, ali se da na te boxe še vedno naložit siol tv shemo? Deluje ok?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Matej_K ::

Sej se da na njih aplikacijo SIOL-TVIN in ta deluje.
... .. .

fireX88 ::

Matej_K je izjavil:

Sej se da na njih aplikacijo SIOL-TVIN in ta deluje.


bolj mi je za ostale programe, ki jih nimam v shemi. :D
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

polde66 ::

Včeraj sem dobil z Gearbesta Tanix T3 mini z S905W čipom 2/16. Presenečen pozitivno. Programi se naložijo 1,2,3 dela vse brez problema Kodi je nek TV center a je 17,4 verzija. Sem ga kar pustil oz. nastavil sem samo podnapise izgled po mojih željah in seveda jezik. 1x mi je na začetku za trenutek zamrznil a potem dela vse kot treba. DTS to kar jaz potrebujem dela. Sheranje preko mreže tekoče, iz zunanjega diska dela super brez zatikanj, bolje celo od kakega parX dražjega boxa. Naložil TWIN, SPMC, Speedtest super, še par drugih stvari. Škoda da ni bluetootha ampak JB ga cena je bila 25 eur prispel pa domov direkt v kaselc. Sama plastika ne deluje preveč poceni daljinec je isti kot na TX8 max s tem da se mi zdi da moraš biti pri preklapljanju bolj direkten. Sprobal sem par formatov filmov in začuda vsi delujejo. 4K vsebin ne gledam in nimam nobenega testnega vzorca.
Displej in ura gorita le če je box prižgan a med aktivnostjo svetloba ni moteča.

Hm nimam pripomb, super zadeva.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

gregor ::

Jaz pa še vedno ne vem kaj naj nabavim:

xiaomi mi tv
fire tv 2016
fire tv 4k 2017

kolikor gledam ima fire tv 4k samo malo hitrejši procesor in 2gb rama, ostalo je isto kot 2016 verzija...
seveda podpira 4k

če ne rabim 4k, ali je bolje da vzamem verzijo 2016, tudi precej cenejša

oz je bolje da vzamem mi tv, se že morda ve kdaj bo zamenjava za ta box, je že kar nekaj časa na trgu (če se ne motim)

hvala

LP

fruc900 ::

Evo glede teh Android TV BOX-ov sem popoln laik, rabil bi en poceni box na katerem bi internet deloval preko Wifi-ja, uporabljal bi pa ga za brskanje po spletu, gledanje EON Telemach za 7 dni nazaj in mogoče kakšen dvix film??? kaj priporočate iz kitajske, da ne bi bilo carine ??? se najde kaj ???

4knative ::

Vse kar je pod 22 eur je 100% brez carine in davka in je tudi zadosti za naštete zadeve.

TOP ::

Kateri je najbolši za tam 50e lahko malo več.Hvala

Tomson ::

Načeloma je ta hip pri Android Tv Boxih recimo nekak takole:

Beelink GT1 za 53€ - nekak najboljše kar se še splača od teh poceni boxov, ima najboljšo podporo ter uporabniški vmesnik
Alfawise H96 Pro+ za 56€ je tudi eden izmed najzmogljivejših, tega imam sam, dobra škatlica ..
Xiaomi Mi TV Box za 59€ - je za mnoge defenitivno najboljši Box, ker je uporabniška izkušnja in podpora na najvišjem nivoju, nima pa etherneta
MXQ Pro za 22€ - od najcenejših opcij je zelo soliden
Mecool M8S Pro za 30€ - neka srednja opcija med ceno in zmogljivostjo
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

gregor ::

kje se dobi podporo za Beelink GT1 in pa Mi box TV?
hvala
LP

Tomson ::

V obliki rednih updejtov in popravkov, če in ko je potreba.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

gregor ::

ok, sem mislil, da imaš v mislih kakšne custom rome ipd na forumih...
LP

Tomson ::

En dober deal pravkar opazil za Beelink GT1 Ultimate 3/32GB S912 iz 72€ z flashsale in kodo: NLSI101903 na 51€ (omejena koda za določeno št. komadov)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

4knative ::

Dober deal, če ne rabiš slučajno wifija, kajti wifi ne deluje na teh boxih baje? Problemi.

Tomson ::

Kolikor sem sledil je bil že v maju fix preko OTA updejta. Predvidevam da so sedanji modeli že out of the box ok...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

dc10 ::

... Mecool M8S Pro+ iz Gearbesta prispel, plačal sem 18,37 EUR DDV in stroškov (stroški carinjenja so bili točno 9 EUR), deluje zaenkrat OK, kar sem na hitro sprobal, tudi miracast deluje iz prenosnika z win10, kar mi prej ni hotelo povezati direkt na samsung tv..
Edino EON Tv app za android naprave mi ne deluje, zažene ga, potem pa temna slika... :8)
Mogoče ima kdo rešitev za to, je pa android 7.1.18-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dc10 ()

scenic16 ::

EON deluje na mojem M8S Pro+ brez težav. Poskusi ponovno namestiti oz. izbrisati napravo v portalu Moj Telemach...

scipascapa ::

kaj hudiča vsi navalili na ta eon?

dc10 ::

scenic16 je izjavil:

EON deluje na mojem M8S Pro+ brez težav. Poskusi ponovno namestiti oz. izbrisati napravo v portalu Moj Telemach...

problem je v tem, da se mi sploh ne pokaža platforma, da bi se lahko prijavil, takoj po začetni animaciji EON je črn ekran...

dc10 ::

@scenic16, a lahko pogledaš katero verzija firmwera imaš na boxu?

cekr ::

Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Tomson ::

Glede na specifikacije sigurno, cena je zeloo visoka, za tole firmo še nisem slišal, a to ne pomeni dosti! :) Za 20€ manj dobiš isti box (specifikacije) drugih proizvajalcev. Tudi tisti Beelink GT1 Ultimate par postov nazaj, ki je znižan na 50€ npr ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

scenic16 ::

@dc10 popoldan lahko pogledam in ti javim

spyker123 ::

Tomson, jaz imam isti box kot ti, pa me zanima, če si kaj spreminjal, kar se tiče ROM-a ali drugo? jaz sem načeloma zadovoljen, vendar se lahko skrije pred 10 let starim WD Live box, ki je bil pravi movie theater..na h96+ pa ne morem nastaviti enega dvd-ja na zunanjem disku, da bi zagnal kot dvd disk z nastavitvami (zvok, podnapisi) in da bi bral VIDEO TS datoteke kot eno..posledično vse gledam v bluray rip kvaliteti in podobno, kar mi ni všeč.

Tomson ::

Ne, nič kaj dosti, tale H96 Pro+ sem naštimal staršem doma, dal gor en eays luncher ter KODI in je to to. Sam pa uporabljam HTPC ... S tvojo težavo se nisem srečal, bi se pa to skoraj moralo vštimat...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Oldi ::

gregyk je izjavil:

Dobil Xiaomi Mi Box ... vse ok, dokler nisem naložil SPMC (kodi fork) in videl da ne podpira preklapljanja med 24/50/60 Hz pri predvajanju filmov/nadaljevank ... kar je pa zame nuja, ker drugače se ne predvaja gladko

Sploh nisem vedel za to možnost Kodije. A to je v Playback_Adjust display RR. Kaj pomenita nastavitvi vedno in star stop.
Imam en box kjer na roke spreminjam HDMI fps, da 30 in 25fps dela OK. Pri drugem tega problema ni, pa nisem nič štelal v Kodiju. Po defoltu je gotovo na off.
Sicer je pa zanimivo, da na 24"LG ponudi 1080 30 in 25fps, na 30"Sonyju pa 30fps ni

scenic16 ::

@dc10 OTA Version:90633008

gregyk ::

Oldi je izjavil:

gregyk je izjavil:

Dobil Xiaomi Mi Box ... vse ok, dokler nisem naložil SPMC (kodi fork) in videl da ne podpira preklapljanja med 24/50/60 Hz pri predvajanju filmov/nadaljevank ... kar je pa zame nuja, ker drugače se ne predvaja gladko

Sploh nisem vedel za to možnost Kodije. A to je v Playback_Adjust display RR. Kaj pomenita nastavitvi vedno in star stop.
Imam en box kjer na roke spreminjam HDMI fps, da 30 in 25fps dela OK. Pri drugem tega problema ni, pa nisem nič štelal v Kodiju. Po defoltu je gotovo na off.
Sicer je pa zanimivo, da na 24"LG ponudi 1080 30 in 25fps, na 30"Sonyju pa 30fps ni


Ja to je fajn zadeva, saj pravim, moj pod 20€ vreden kitajski box zmore to v SPMC in KODI-ju; mi box pa še ne. Sigurno bo s kako novo nadgradnjo tudi to delalo.

nanoleet ::

gregyk je izjavil:

Dobil Xiaomi Mi Box ... vse ok, dokler nisem naložil SPMC (kodi fork) in videl da ne podpira preklapljanja med 24/50/60 Hz pri predvajanju filmov/nadaljevank ... kar je pa zame nuja, ker drugače se ne predvaja gladko. Zanimivo da moj box za 19€ MX Q Pro 4K - to zmore brez problema. Mogoče bodo kdaj to rešili z nadgradnjo, mogoče ne. Ostajam na MX Q-ju do nadaljnega. Mi Box je pa naprodaj (ZS).

Če bi en dan prej tole napisal, ga ne bi naročil.
Oh well...

gregyk ::

nanoleet je izjavil:

gregyk je izjavil:

Dobil Xiaomi Mi Box ... vse ok, dokler nisem naložil SPMC (kodi fork) in videl da ne podpira preklapljanja med 24/50/60 Hz pri predvajanju filmov/nadaljevank ... kar je pa zame nuja, ker drugače se ne predvaja gladko. Zanimivo da moj box za 19€ MX Q Pro 4K - to zmore brez problema. Mogoče bodo kdaj to rešili z nadgradnjo, mogoče ne. Ostajam na MX Q-ju do nadaljnega. Mi Box je pa naprodaj (ZS).

Če bi en dan prej tole napisal, ga ne bi naročil.
Oh well...

Saj bodo sigurno rešili z nadgradnjo, zadnje beta verzije Androida 7 mislim da sicer še nimajo tega urejenega, ampak je po forumih dosti negodovanja... ampak res, kitajci za drobiž delajo BP, Xiaomi pa da ni mogel tega uredit že v štartu.

4knative ::

Evo naj pohvalim 18 eur vreden box z 905w cpujem in 1gb rama. Preizkušeno dela kodi, filmi 1080p, youtube, netflix, tvin, t2go. Vse gladko brez prekinitev in zelo dobra ostrina, verjetno je kar vse od naštetega v FHD. Wifi 2.4ghz nese okoli 35mbps konstatno brez nihanja in izpadov, kar je super. Rama mi je več kot dovolj ker nimam namena multitaskat. Superca skratka. Sem pa že videl box za 60 eur, ki ni deloval tako gladko kot tale. Tako da svaka čast kitajcu, ki naredi tako mašino za 18 eur.

Klemen13 ::

Vprašanje vezano na poznavalce in imetnike H96 pro+ škatlice. Box uporabljam za netflix in kodi ter nič drugega. Vendar problem nastane že pri temu. Velikokrat se zgodi ob gledanju, da kodi/netflix crasha. To je zelo nevšečno in me zanima če kdo ve kako to odpraviti, mogoče kakšen ROM(predlagate kakšnega iz: http://freaktab.com/forum/tv-player-sup... ?)?

dc10 ::

scenic16 je izjavil:

@dc10 OTA Version:90633008

.. na mojem pa je 90633010, pa ti deluje EON za TV ali EON za android naprave?

Tomson ::

Klemen13 je izjavil:

Vprašanje vezano na poznavalce in imetnike H96 pro+ škatlice. Box uporabljam za netflix in kodi ter nič drugega. Vendar problem nastane že pri temu. Velikokrat se zgodi ob gledanju, da kodi/netflix crasha. To je zelo nevšečno in me zanima če kdo ve kako to odpraviti, mogoče kakšen ROM(predlagate kakšnega iz: http://freaktab.com/forum/tv-player-sup... ?)?


Iz prakse ne bi vedel, ker moj deluje ok. Mogoče ti bo TOLE v pomoč, podobne težave ... Sicer pa ja, pravi ROM zna rešit problem.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Blisk ::

Jaz sem kupil najprej T6 box z 905w čipom z 2/16 ram, kodi ne deluje vredu, po gledanju filma začne po 10ih minutah štekat dokler ne zamrzne. Z VLC gre vendar ni tekoče. Vsake tok časa slika začne štekat za par sekund.
Nato sem kupil S10 box z 912 čipovjem z 3/32 ram, kodi je katastrofa, zadeva ko gre v stanje pripravljenosti je zmrznil in sem ga moral potem dajati iz elektrike, do tam, da se zdaj sploh ne naloži več. Moram ga poslat nazaj, da mi vrnejo denar.
Pr teh boxih imam občutek, da spet goljufajo kot so pri USB ključih ali pa micro sd karticah. Ko si kupil 128Gb pa poizkusil gor posnet 120Gb pa je naredu celo štalo iz fajlov, ker je bil v resici to 32Gb ključ. Mislim da pri teh isto goljufajo z rami in romi.
Zdaj gledam, da bi mogoče kupil tole H96 pro+
Sicer pa neki z OTA updating, ker večina teh kitajskih škatlic sploh nima nadgradnje. Ne vem kako to potem ljudje nadgrajujejo?
Ali ima kdo kak box, da je z 912 čipovjem in ima možnost updejtanja in kodi deluje brez teežav?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

Tomson ::

Vzami Beelink GT1 Ultimate 3/32GB S912 ki je trenutno v akciji s kodo: NLSI101903 na 51€ (če še deluje), če Wifi ni prioriteta ali pa preverjeno najboljši s strni uporabniške izkušnje Xiaomi Mi Tv Box, če ne potrebuješ etherneta, sicxer pa meni osebno H96 Pro+ deluje čisto ok, vse kar sem zaenkrat poizkusil, ima tudi super specifikacije ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

4knative ::

Če ti kodi dela, ti pa wifi ne dela, če ti wifi dela, ti pa netflix ne dela, če ti netflix dela, ti pa zvok ne dela, če ti zvok dela, ti pa CEC ne dela, če ti CEC dela, ti pa plex ne dela, če ti plex dela, ti pa tvin ne dela, če ti tvin dela, ti pa t2go ne dela, če ti t2go dela, ti pa EON ne dela, če ti EON dela, maš pa res srečo. :)
««
30 / 148
»»