» »

Android tv box

Android tv box

««
29 / 148
»»

ncc2000 ::

krop je izjavil:

Imam pro pa mislim, da nima cec-a. Pa imate tv-je z cec-om?


Imam. CEC je fina zadeva, če uporabljaš TV box kot TV box. Npr. tale box https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc... (ob nakupu ~45€) je v uporabi že goro časa več ur dnevno vsak dan, CEC in vse deluje brezhibno, pozabiš, da gre vse preko android boxa, ker imaš daljinca le od TV, kar je za IT nevešče predvsem starejše osebke ogromna prednost.. Tako da ravno ni treba zagont 200€ za šild ali se pomatrat RPI-jem, da imaš CEC. Bilo bi pa fino najt kak cenen android box s preverjeno delujočim cec-om. Za potrebe Kodija in neprehudih resolucij škatle tipa V88 čisto OK opravljaljo svojo nalogo, če bi bil pa še CEC, pa super. S tem namenom sem tudi Mars II naročil in mamucojim..... so se zlagal packi kitajci... jezen :))

d4vid je izjavil:

Danes dobil M8S Pro+... Zaenkrat lahko povem da CEC deluje, bom pa sedajle zbootal libreelec.


Lahko linkaš tale nakup please?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ncc2000 ()

BadWolf ::

mini xiii ima cec, v kodiju kr dela, edin ne najdem back
odpove pa v kakem fludu recimo

d4vid ::

ncc2000 je izjavil:

krop je izjavil:

Imam pro pa mislim, da nima cec-a. Pa imate tv-je z cec-om?


Imam. CEC je fina zadeva, če uporabljaš TV box kot TV box. Npr. tale box https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc... (ob nakupu ~45€) je v uporabi že goro časa več ur dnevno vsak dan, CEC in vse deluje brezhibno, pozabiš, da gre vse preko android boxa, ker imaš daljinca le od TV, kar je za IT nevešče predvsem starejše osebke ogromna prednost.. Tako da ravno ni treba zagont 200€ za šild ali se pomatrat RPI-jem, da imaš CEC. Bilo bi pa fino najt kak cenen android box s preverjeno delujočim cec-om. Za potrebe Kodija in neprehudih resolucij škatle tipa V88 čisto OK opravljaljo svojo nalogo, če bi bil pa še CEC, pa super. S tem namenom sem tudi Mars II naročil in mamucojim..... so se zlagal packi kitajci... jezen :))

d4vid je izjavil:

Danes dobil M8S Pro+... Zaenkrat lahko povem da CEC deluje, bom pa sedajle zbootal libreelec.


Lahko linkaš tale nakup please?



https://m.banggood.com/Mecool-M8S-PRO-P...

Bil je v akciji za 25€.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

4knative ::

Tega sem videl tudi že pod 22 eur pred časom...

Tomson ::

Če kdo išče dober poceni Android TvBox, Tanix TX3 je v akciji iz 32€ na 26€ s kodo: GBTX3MK (do 80kom) - Android 7.1, S905, 2/16GB, SPDIF, LCD zaslon ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

hojnikb ::

fyi, tole ma s905W, ne S905X
#brezpodpisa

4knative ::

Tomson nategun en ejga tale W je max 30hz na 4K. :D

Tomson ::

Jup, my bad, nisem bil pozoren, se posipam s pepelom! :( W bad ... no, če gledaš 4k vsebine! ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

hojnikb ::

pač smiselna opažnja, ker moddani romi niso kompatabilni s tem (od s905x)
#brezpodpisa

Tomson ::

Se popolnoma strinjam, videl dober deal, da je koda še aktivna, W pa res spregledal ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

hojnikb ::

sicer z S905W ni nič narobe, celo bolša zadeva za ciljni namen, ker ima novejši android out of the box. Tisti 60Hz 4k pa tko nima pomena za praktično nikogar, ki kupi tak device.
#brezpodpisa

gregor ::

2017 Media Box Streamer Best Buy Comparison
https://www.avforums.com/article/2017-m...
ocena, primerjava dražjih zadev...

mene pa zanima ali obstaja model android tv boxa za katerega je preverjeno da vse deluje tako kot more, da je odličen v vseh pogledih, tako glede hardware kot software, da ima morda tudi dobro forumsko podporo oz ga proizvajalec dobro podpira z nadgradnjami...

torej ali se lahko uskladite za box ki ima najboljše razmerje med ceno in kvaliteto
pri tem seveda nimam v smilih zgornjih dragih boxov ampak kaj cenejšega, ne vem kaj je primerna cena za tak box, morda 40-60 usd oz več?

skratka, prosim za vač nasvet
nekaj moram nabavit, ker bi res rad imel youtube ipd zadeve, nimam smart tv.

hvala

LP

legendary ::

Verjetno je to Xiaomi tv box. Mene pri tem boxu moti samo to, da ne podpira Ethernet porta.

gregor ::

Link, cena?
Hvala
LP

Tomson ::

Kar se "user experience" tiče defenitivno Xiaomi Mi Tv Box, poleg ethernet porta pa mu manjka še SPDIF (meni recimo pomemben), odvisno kako ima kdo ozvočenje rešeno, pa samo 1 USB port ima. Sicer pa 4k Netflix deluje, vsebuje Chromecast in da ne govorimo o super daljincu (bluetooth z voice search) za spremebno od kitajskih cheap boxov ...

Najceneje dobiš Xiaomi Mi TV Box izven EU, kakšen Gearbest za 59EUR ... V EU pa kakšen Amazon ali Ebay, od dobrih 80EUR dalje + 10/15€ poštnine.

Pa obvezno Priority Line EU (gre ponavadi skozi brez dodatnih stroškov) ...

Sicer imajo pa dober renome (kvaliteto in podporo) še kakšen WeTek Hub/WeTek Play 2, nVidia Shield je itak večnamensko super, Tonbux's Q-Box sem videl da precej hvalijo, pa od cenejših Beelink modeli, samo pri teh cenejših kitajcih so že kompromisi s podporo.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

gregor ::

hvala za odgovor

če bi ti kupoval v tem cenovnem razredu, ali bi nabavil mi tv box oz bi vzel kaj drugega, kje se dobijo ti wetek, tonbux naprave in kakšne so cene

morda poznaš kakšno kodo za nižjo ceno mi tv boxa?

hvala

LP

Tomson ::

Ko sem sam kupoval sem kupil HTPC in tudi danes bi storil enako, a to pomeni 200€+, je pa praktično rešitev za dolga leta. Druga opcija bi bila nVidia Shield, ker se mi zdi možnost kvalitetnega gaminga tudi zanimiva. Potem pa kot treja opcija, hja, verjetno res Xiaomi Mi Tv Box, zaradi uporabniške izkušnje, čeprav sem tudi povsem zadovoljen s temi kitajskimi Boxi, na enem Tvju imam sedaj npr. Alfawise H96 Pro+ Pro in je čisto spodobna zadeva, vse deluje ok, le daljinec mi ni najboljši (a to je težava vseh teh boxov), pa pri prižiganju preko daljinca včasih ne deluje pa je potrebno ročno. Skratka, verjetno v tem cenovnem rangu (50-60€) vzel kar Xiaomi Mi ... Trenutno ni kakšne kode za Mix Box, ker je v FlashSale in je znižan za 30% (še nekaj dni) ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

gregor ::

ok, bom verjetno kar xioami vzel
ker ne morem več odlagat nakupa, nujno rabim youtube na tv ;)

LP

še to...

ne najdem opcije: Priority Line EU

samo to je na voljo:

Unregistered Air Mail
Registered Air Mail
Expedited Shipping

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

legendary ::

poglej še za fire TV, če ti odgovarja.

Tomson ::

Očitno ni opcija za vse artikle. Sicer pa Expedited Shipping gre preko DHL, tukaj precej pogosto pridejo stroški uvoza (pri 60EUR še cca. 20EUR), a dobiš v enem tednu, Unregistered Air mail je od naštetih najmanjša možnost za dodatne stroške ker gre za "unregistred mail", Registered Air mail pa je nekje vmes. Če dodaš opcijo "Shipping Insurance" se možnost carinjenja zopet poveča. Skratka, odvisno kaj želiš, čim hitrejšo dostavo z 20EUR stroškov (Expedited Shipping ) ali najmanjšo možnost dodatnih stroškov, a se ti ne mudi. (Unregistered Air Mail ) ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

gregor ::

legendary je izjavil:

poglej še za fire TV, če ti odgovarja.


kje pa ga naj nabavim, sem že vse preiskal vendar dobava iz amazona (co.uk in .de) ni mogoča, drugje pa se ga ne da dobit
novi pa bodo na voljo 25 oktobra, a tudi piše da ne za slovenijo

torej res ne vem kje bi ga lahko nabavil

Tomson je izjavil:

Očitno ni opcija za vse artikle. Sicer pa Expedited Shipping gre preko DHL, tukaj precej pogosto pridejo stroški uvoza (pri 60EUR še cca. 20EUR), a dobiš v enem tednu, Unregistered Air mail je od naštetih najmanjša možnost za dodatne stroške ker gre za "unregistred mail", Registered Air mail pa je nekje vmes. Če dodaš opcijo "Shipping Insurance" se možnost carinjenja zopet poveča. Skratka, odvisno kaj želiš, čim hitrejšo dostavo z 20EUR stroškov (Expedited Shipping ) ali najmanjšo možnost dodatnih stroškov, a se ti ne mudi. (Unregistered Air Mail ) ...


potem bo kar unregistered email, če bom nabavil

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor ()

OK.d ::

Naročiš preko conrad slo strani, kjer oni naročijo iz svoje poslovalnice v DE
https://www.conrad.de/de/hdmi-streaming...

LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

gregor ::

zanimivo, to je nemški conrad, ali pošilja v slo?
če bi že naročil fire tv, potem bi počakal na nov model

kaj pa primerjava fire tv vs mi tv, kaj je bolje?

hvala

LP

OK.d ::

Ti je napisano, kako se naroča;)
LPOK.d

Vedran ::

Ali kdo ima kake izkušnje s EVOLVEO ANDROID BOX H8?
http://www.evolveo.com/en/android-box-h8
Najcenejše sem ga najdel za 100€ v Sloveniji.

gregor ::

OK.d je izjavil:

Ti je napisano, kako se naroča;)


Torej če sem prav razumel "versand" stran, potem je poštnina 11 EUR - DHL dostava
Če se motim pa me prosim popravi.
Lp

OK.d ::

Ne, pokličeš Conrad pri nas in poveš kateri artikel bi želel da ti naročijo iz DE. Seveda tega artikla sam ne moreš naročit iz nemške Conrad strani, ker oni ne pošiljajo k nam.
Zato pa ga lahko naroči slovenski Conrad zate, a bo šlo?
LPOK.d

Tomson ::

Le za dobavni rok vprašaj, ker včasih naš Conrad potrebuje tudi več tednov, nazadnje sem čakal mesec in pol na nek poseben kabel, očitno nikjer ni bilo na zalogi ali pa tako redko posebej naročajo. Za vprašat skratka ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

XS!D3 ::

Tomson je izjavil:

Kar se "user experience" tiče defenitivno Xiaomi Mi Tv Box, poleg ethernet porta pa mu manjka še SPDIF (meni recimo pomemben), odvisno kako ima kdo ozvočenje rešeno, pa samo 1 USB port ima. Sicer pa 4k Netflix deluje, vsebuje Chromecast in da ne govorimo o super daljincu (bluetooth z voice search) za spremebno od kitajskih cheap boxov ...

Najceneje dobiš Xiaomi Mi TV Box izven EU, kakšen Gearbest za 59EUR ... V EU pa kakšen Amazon ali Ebay, od dobrih 80EUR dalje + 10/15€ poštnine.

Pa obvezno Priority Line EU (gre ponavadi skozi brez dodatnih stroškov) ...

Sicer imajo pa dober renome (kvaliteto in podporo) še kakšen WeTek Hub/WeTek Play 2, nVidia Shield je itak večnamensko super, Tonbux's Q-Box sem videl da precej hvalijo, pa od cenejših Beelink modeli, samo pri teh cenejših kitajcih so že kompromisi s podporo.


SPDIF ima, samo taprav optični kabel rabiš (ali pa adapter) iz 3,5 na TOSLINK. Za HD audio (DTS-MA, TrueHD itd.) moraš pa itak zvok preko HDMIja furat.

Ethernet porta pa nažalost res ni. Jaz sem uporabil nek Ethernet USB dongle (WBTUO LE88179), ki sem ga imel za razervno za laptop, in deluje out of the box. Ni najboljša rešitev, ampak imam vseeno box raje na kablu, če je opcija.

gregor ::

OK.d je izjavil:

Ne, pokličeš Conrad pri nas in poveš kateri artikel bi želel da ti naročijo iz DE. Seveda tega artikla sam ne moreš naročit iz nemške Conrad strani, ker oni ne pošiljajo k nam.
Zato pa ga lahko naroči slovenski Conrad zate, a bo šlo?


Bo šlo, hvala za pojasnilo.

Sem mislil, da pošiljajo v slo, ker tukaj:
http://www.conrad.com/ce/en/content/del...
sem vpisal Slovenija in potem izpiše:



ne vem, morda pa pošiljajo v slo, je pa res da je potem še poštnina zraven

in da bo zgodba še bolj zanimiva, očitno imajo tudi že nov model naveden:
https://www.conrad.de/de/hdmi-streaming...
stane pa 80 eur kar je 1x več kot pa lanski model

vprašanje: ali se splača počakat na nov model ali je boje vzet starega, cenejšega
oz je bolje vzet mi tv

odločitev bo težka ;)

kaj bi vi vzeli?

hvala

LP

RedMiner ::

Beelink MINI MXIII II je out of stock na gearbestu, kakšen predlog za podoben box?
(uporaba: tvin, eon, chrome, youtube,..)

* al je smiselno uzet uk plug pa se dobavi adapter?

* https://www.gearbest.com/tv-box/pp_6560... -> ma kdo izkušnje? bo ok za takšno uporabo? (navedeno zgoraj)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RedMiner ()

polde66 ::

Vzemi Beelink GT1
polde

RedMiner ::

Pol je že skor bolš če dam 6EUR zraven in vzamem xiaomija?

* 55EUR se mi zdi že mal velik za android box. Mxii ii je bil 40EUR, pa je precej podoben temu za 55EUR.

Še kakšen predlog, glede na trenutno ponudbo na gearbestu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RedMiner ()

facepalm ::

Trenutno lahko pohvalim H96 pro+, ampak le s custom romom!
Ce bi kupoval se enkrat, bi vzel Xiaomija zaradi out of the box funkcionalnosti.

ncc2000 ::

scipascapa ::

dober tale beelink? ali raje scishiona?

dc10 ::

Torej android box Mecool M8S Pro+ iz Gearbesta prispel v SLO, trajalo 3 tedne, sem izbral Priority line EU, vendar so ga zadržali na carini, tako da glede na čas, kako dolgo so ga pošiljali v SLO in sedaj ko bom plačal še DDV na komplet vse, kar sem plačal, tudi na poštnino, se to ne splača, bolje bi bilo, da bi vzel pošiljanje Registered air mail za 2.4 USD in bi me na koncu manj stalo...

d4vid ::

dc10 je izjavil:

Torej android box Mecool M8S Pro+ iz Gearbesta prispel v SLO, trajalo 3 tedne, sem izbral Priority line EU, vendar so ga zadržali na carini, tako da glede na čas, kako dolgo so ga pošiljali v SLO in sedaj ko bom plačal še DDV na komplet vse, kar sem plačal, tudi na poštnino, se to ne splača, bolje bi bilo, da bi vzel pošiljanje Registered air mail za 2.4 USD in bi me na koncu manj stalo...



Pri meni malo manj kot mesec, slo brez carine skozi.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

4knative ::

Koliko je stal na koncu meecool m8s pro+ glede na to da je osnovna cena 30 eur? Torej poštnina plus DDV.

d4vid ::

4knative je izjavil:

Koliko je stal na koncu meecool m8s pro+ glede na to da je osnovna cena 30 eur? Torej poštnina plus DDV.


Mene tocni toliko kot je bila cena na banggood.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

4knative ::

Jaz itak več kot 18 eur ne dam za te boxe, ampak me pa zanima koliko je teh stroškov če te dobijo da švercaš 30 eur chingchang box.

polde66 ::

@4knative, tega tvojega posta pa ne štekam nič, S kje ga boš švercal?
polde

4knative ::

To sem misil če te carina dobi in ti računajo DDV.

matobeli ::

Dražje kot če v bigbangu direkt kupiš. Raje se tega drži.

RedMiner ::

Jst upam da ne bo problemov, ker sem še tipkovnico in slušalke zravn naroču... Ali pač?

Spock83 ::

dc10 je izjavil:

Torej android box Mecool M8S Pro+ iz Gearbesta prispel v SLO, trajalo 3 tedne, sem izbral Priority line EU, vendar so ga zadržali na carini, tako da glede na čas, kako dolgo so ga pošiljali v SLO in sedaj ko bom plačal še DDV na komplet vse, kar sem plačal, tudi na poštnino, se to ne splača, bolje bi bilo, da bi vzel pošiljanje Registered air mail za 2.4 USD in bi me na koncu manj stalo...


Jaz sem ga tudi kupil in ni bil ocarine. Dela super. Med scanom media se je parkrat resetiral.

Tomson ::

Sem opazil, da je na Gearbestu že nekaj Android Boxov sedaj na voljo v UK Warehouse za pošiljanje v Slo, kjer 100% ni nobenih dodatnih stroškov uvoza, pa verjetno prej pridejo, če komu prav pride:

Mecool M8S Pro S905X 2/16 za 33 EUR s kodo: GBM8SPK
Tanix TX2 RK3229 2/16 za 25 EUR s kodo: GBR2K

PS: danes dobil dostavljeno še eno pošiljko preko PriorityLineEU, direktno na dom, brez dodatnih stroškov ... So far so good! ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

jc ::

Tole iz UK zgleda v redu, samo kaj ko je poštnina še 38€ in pride skupaj 71€.

Tomson ::

What, resno? To pa nisem šel preverjat. Ok, terrible deal! Pa kak so prišli do 38€ poštnine?! ajej ...

EDIT: Pri Tanixu pa je npr. čisto ok poštnina, pri Mecool pa samo ta hitra, hecno ...

Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

4knative ::

Kateri od teh te recimo najbolj ne ocarinijo, švedi?

««
29 / 148
»»