» »

AMD Radeon HD 7900

AMD Radeon HD 7900

««
46 / 50
»»

pegasus ::

Še boljš je to - sestaviš, vse kul, dela 3 dni, rebootaš, tema.
Kot je rekel en sodelavec - tem gejmerjem je bolj pomembna velikost in barva vetrnice, kot pa da stvar dejansko deluje kot jo oglašujejo ...

Nwanko ::

A ve kdo mogoče zakaj mi voltažo drži na 1.250 kljub temu da mam v MSI Aferburnerju nastavleno na 1.125V. TRIXX nastavim manual na 1.125V pa drži,no rahli vdroop. Nebi rad mel dveh programov odprtih. Je kaki tweak da se vpiše v profile,za 5850 sem takrat moral neko vrstico dodat v msi profil file da je normalno nastavlo.

Xserces ::

Imaš BETA AB? ker v Beti tut men ne delajo voltaže ki sem jih uporabljal v stari verziji
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Nwanko ::

2.3.1 Sem probal beto10 tudi pa isti šmorn. Noče primit voltaža v MSI. V trixxu nastavim in mi v msi in gpu-z pokažo normalno.

Assass1n ::

Meni pa ravno v trixx ne kaže, menjam jo spreminja se pa ne. Vsaj kaže mi ne k sm dal na 0.8v je pa zrmzniko vse skupaj :) Msi bom zdele probal
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

D3m ::

Marketing

|HP EliteBook|R5 6650U|

SuperVeloce ::

lol. "graphics leader", "yeah, for mobile phones"

hojnikb ::

hahahahahha gotta love those amd ads :D:D
#brezpodpisa

D3m ::

Se mi zdi, da je reklama povezana z nvidia gonilniki 320.18
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

SuperVeloce je izjavil:

lol. "graphics leader", "yeah, for mobile phones"

če smo pošteni, so tudi tam bili (andreno je bil namreč nekoč del ati/amd).
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

D3m ::

Za Linux uporabnike. :)

AMD Has Massive Radeon Patch Set - Power Management!

Vir: Phoronix
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

pegasus ::

pegasus je izjavil:

Danes vtakneš kartico v pcie in če imaš srečo, dela ...
Bottom line teh experimentov je, da od treh kupljenih 7950 dva pošiljam nazaj. Eden sploh ne dela (kot primarni se bios ne POSTa, kot sekundarni se gfx driver na njem vsuje), drugi packa sliko z zelenimi pixli in ne rudari.
Ugotovitev: fancy gfx kartice so najbolj worthless kos hardvera, kar ga lahko kupiš. Kar sem potihem sumil že prej, sedaj pa imam še dokaz.

Jst ::

To sem jaz pisal v temi o 770. Da za gamerje, delajo en crap izdelke. Sicer sem jaz bolj težil v smislu driver bugov, ampak sem opazil na guru3d (kar sem v tisti temi tudi napisal), da imajo nekateri probleme, recimo tako, da jim dela samo na PCIe 4x hitrosti, da enemu kartica ne dela v primarnem PCIe 16x slotu, mora uporabljati spodnjega,...

Jaz, na EntertainmentPC-ju, vedno*, v vsakih novih nvidia driverjih, opazim kakšen bug. Sedaj sem našel ponovljiv bug: ko grem v špil, mi MSI Afterburner kaže GPU Usage žago 99%,62%,99%,62%,99%,62%,... Potem pa pritisnem WIN+D, da igro minimizira in gre na namizje, nato spet preklopim na špil in je GPU Usage 100%.

*vedno, mišljeno tako: ko je izšla 670 sem jo kupil,ko je prišla v Slo. trgovine, in imel razne težave. Potem pa, do pred nekaj tednov nazaj, nisem nič igral, ker nisem imel časa. Sedaj, zadnjih nekaj tednov, pa spet malo igram... in opažam bizarne stvari. (zgoraj opisan je samo en primer, na guru3d jih je polno.)

Pod črto: Kot da so gamerske kartice (in driverji) BETA izdelki in se mi prav za malo zdi, kako nas nvidia in AMD "nategujeta," glede na ceno kartic.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

FlyingBee ::

upajmo, da bo res že oktorba, 9xx serija ... hja, pred točno 10 leti je bila 9700 prava zverina, kaj bo 9970 pa bomo mogoče razmeroma kmalu videli, je tudi že čas, ker GK110 je zverina in zelo dobra konkurenca

http://www.guru3d.com/news_story/amd_ra...

fireX88 ::

nekdo je razlagal da ima drug bios na grafični kartici, kot ga "dobiš" ob nakupu. Kakšna je razlika, ter koliko je varno flash-at na drug bios?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Jst ::

Na veliko 7900 karticah imaš dva biosa, ki jih lahko preklapljaš z fizičnim switchem na kartici. Eden je read only, drugi je "user" - za flashanje. Možnost, da brickaš kartico je minimalna.

Mi je pa čudno to, da imaš takšno možnost, nimaš pa možnosti editiranja BIOSa (recimo z RBE), ker je kriptiran.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

fireX88 ::

to mi je jasno, da obstajajo dvojni biosi pri seriji 79xx. To me zanima predvsem zato, ker se moja 7870 twin froz. III pregreva (coh2, crysis 3, itd...) in potem pc zamrzne. Ne vem, mogoče si le domišljam, da sem nekje prebral, da je nekdo dal na 7870 drug bios naložu in s tem rešil težavo pregrevanja, ali je bilo pa govora za 79xx..
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

SuperVeloce ::

Kaj pa če naložiš msi afterburner in si naštelaš drugačno krivuljo ventilatorjev (msi mora ostat odprt/minimiziran)? Preizkusi, da vidiš če še vedno zmrzuje.

hojnikb ::

mogoče se ti je pasta posušila.. stvar se pregrevat nesme...
#brezpodpisa

fireX88 ::

ko igram kaj, imam msi vedno odprt in zadnji info, ki ga vidim poleg ostalega je RPM in tale pride čes 4000. Krivulje še nisem nič spreminjal, bom pa najprej pasto zamenjal, kar sem imel tudi v mislih...
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

mihco ::

fireX88 je izjavil:

ko igram kaj, imam msi vedno odprt in zadnji info, ki ga vidim poleg ostalega je RPM in tale pride čes 4000. Krivulje še nisem nič spreminjal, bom pa najprej pasto zamenjal, kar sem imel tudi v mislih...

preventiva...bios navije vent do konca ob erroru. Najverjetneje imas tezave z driverji in ne s pregrevanjem.

fireX88 ::

hm...zamenjal pasto in je temperatura padla za 20°C 8-O
pasta je bila res čisto trda, nisem mogel verjet. To se mi je prvič zgodilo.

EDIT: driverji so bili prva stvar, katere sem zamenjal.
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fireX88 ()

mihco ::

AMD je znizal ceno za hd7990 iz 999$ na 699$. Znizanje je delno vidno tudi ze v EU.
http://geizhals.at/eu/?cat=gra16_512&xf...

odpravljeni so tudi problemi z cfx tako, da je 7990 (koncno) smiseln nakup napram gtx690.

Jst ::

Problemi so odpravljeni delno. Višje resolucije kot 2560x1600 in eyefinity, ter dx9, še ne podpira. Zadeva je samo dx10 in dx11 zaenkrat.

Tako, da ima AMD Driver Team še dela.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

D3m ::

Odlično znižanje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m ::

European Radeons just got a bit cheaper

Pocenitve HD 7000 serije.
|HP EliteBook|R5 6650U|

kmetek ::

wow 7950 209€

RC14 ::

Take cene so že nekaj časa v nemčiji.

Pri nas pa nikoli ne bodo tako nizke cene, bodo prej šle te kartice iz prodaje:|

Je pa lepa cena za 7950, še posebej zato, ker se dobro navijajo in z navijanjem dobiš "7970", za ceno dobrih 200 eur.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

FlyingBee ::

kako je kaj zdaj z 7970 s stock frekvenco ... se splača zdaj kupiti ali bo kmalu kakšna über 9000 izšla

nightbird ::

FlyingBee je izjavil:

kako je kaj zdaj z 7970 s stock frekvenco ... se splača zdaj kupiti ali bo kmalu kakšna über 9000 izšla


to tudi mene zanima :)

RC14 ::

9000 ja bodo izšle, naj bi proti koncu leta, sam se je treba zavedat, da bodo ob prihodu tudi drage kartice. Torej predvidevam, da bo naslednjica 7970 kartice ene 20-30% hitrejša, bo pa tudi ~ 30% dražja,mogoče še celo več. Torej p/p isti šmorn. Saj se danes 7970 že da dobiti v tujini za ~ 320 eur. kakšna 9970 al kakorkoli se bo že imenovala, bo pa verjetno dobrih 400 eur ob prihodu.

Tudi sam sem pred nakupom, pa se še nisem odloču ali kupit kakšno 7950, ali počakat na novo serijo. Ampak se bolj nagibam k 7950, ker naslednjica bo sigurno krepko čez 300 EUR, a 7950 se jo da dobiti že za dobrih 200 eur in bo še brez problema poganjala vse igre nekaj časa, pa tudi navije se brez problema na 7970.

Pa tudi tile novi radeoni po mojem mnenju ne bodo ne vem kak oh in sploh,9XXX radeončki bodo nekak samo "nabildana" , optimizirana z več shaderji izdana serija od 7XXX serije. Ostalo vse enako, nič zmanjšan proizvodni proces oz karkoli revolucionarnega.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

FlyingBee ::

20nm se ne bo zgodil niti pri Maxwell-u od Nvidie v q1 2014, bo pa nova arhitektura, pri Hawaii pa je GNC 1 še vedno

hojnikb ::

eto ko pride 7950 nereferenčna (pomožnosti z vrm hlajenjem) za manj kot 200€, jo pa ubodem :D
#brezpodpisa

Pro_moted ::

FlyingBee je izjavil:

20nm se ne bo zgodil niti pri Maxwell-u od Nvidie v q1 2014, bo pa nova arhitektura, pri Hawaii pa je GNC 1 še vedno


Maš kje kak solid vir ? Ker eni pravijo tako drugi tako. Pravtako se lahko zgodi da bosta flagship kartici nova arhitektura, ostale pa le spremenjena oz. dodelana stara arhitektura.

http://www.thinkcomputers.org/amd-volca...

Sicer se bo pa več vedelo 25 septembra.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

nightbird ::

hojnikb je izjavil:

eto ko pride 7950 nereferenčna (pomožnosti z vrm hlajenjem) za manj kot 200€, jo pa ubodem :D


skoraj 200eur ;) ne vem pa kak je z vrm hlajenjem.

hojnikb ::

ga ni, sicer bi jo kupo.. novo seveda..
#brezpodpisa

Nwanko ::

nightbird je izjavil:

hojnikb je izjavil:

eto ko pride 7950 nereferenčna (pomožnosti z vrm hlajenjem) za manj kot 200€, jo pa ubodem :D


skoraj 200eur ;) ne vem pa kak je z vrm hlajenjem.


2 fan hladilnik, hladi mi pa bolje kot pa mi je sapphire 7950 dual-x ki je imela vrm plate. 1100/1500 bf3,crysis3 tempi pod 70 pri 80% obratih.

Leprechaun ::



He"s back ;)
*************************************************************

psickolog ::

7950 so tudi najbolj optimalne price/performance kartice za miniranje alternativnih crypto valut - LTC, FTC in tako naprej.

RC14 ::

Full čudno mi je ta zelo ugodna cena za top grafe od asusa, torej 7970 DirectCUII TOP , ki se jo dobi že za 262 EUR in 7970 ROG MATRIX ( 1050/6600Mhz) za 299 EUR.

Ne vem sicer zakaj tako poceni ti dve top grafi.
Že res , da prihajajo novi radeoni in bi blo logično da je tem "starim" padla cena, ampak zakaj samo od asusa in to samo ti dve top grafi ? Ali so "slabe" kvalitete, se rade kvarijo oz pregrevajo ?

link 7970 DirectCUII TOP
http://geizhals.at/de/asus-hd7970-dc2t-...

7970 ROG MATRIX Platinum
http://geizhals.at/de/asus-rog-matrix-h...

Mogoče kdo ve, zakaj ravno ti dve tako poceni, ostale 7970 navadne in slabše pa še držijo normalno ceno okoli 300 eur in več ??

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

mihco ::

Ker se je nakopicila zaloga. Za 500eur ni bilo kupcev. Zdaj se bodo(oz so se ze) prodale ko keks in ne bodo kvarile p/p slike novih izdelkov.

RC14 ::

TO je nekak rahlo logično ja, ampak tudi navadne 7970 se kopičijo, zdj še toliko bolj, ko se samo te kupujejo, tk da smešna cena res.
Tudi sem zasledil na forumih,da so z temi asus 7970 grafami imeli nekateri probleme z artifakti na default voltažah, misliš da je kej na tem, da niha kvaliteta teh top grafam od asusa ?

lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

mihco ::

RC14 je izjavil:

TO je nekak rahlo logično ja, ampak tudi navadne 7970 se kopičijo, zdj še toliko bolj, ko se samo te kupujejo, tk da smešna cena res.
Tudi sem zasledil na forumih,da so z temi asus 7970 grafami imeli nekateri probleme z artifakti na default voltažah, misliš da je kej na tem, da niha kvaliteta teh top grafam od asusa ?

lp

Mislim, da ne. Pri Matrix Platinum gre za top of the top line produkt. V kolikor so bile kaksne tezave so odpravljene z novejsimi revizijami ali bios update-i. Ce imas res nesreco pa je tu se vedno garancija...

RC14 ::

res je ja, to so top of the top grafe, ampak res ker so tako smešno nizke cene, se človek upraša kaj je narobe z temi karticami,še posebno zato, ker je nekaj uporabnikov imelo probleme z artifakti oz nasplošno z pregrevanjem. Pa če bi se vse 7970 lepo pocenile bi razumel,ampak samo ti dve asus top grafi, ostalim so čisto rahlo padle cene.
vidim da je še MSI R7970 Twin Frozr v dveh trgovina 250 eur, drugje vsepovsod normalna cena,ampak ta grafa je kot aeroplan, naj bi bila glasna kot hudič. Ostale gigabyte, powercolor, sapphire pa imajo še vedno "visoke" cene.

Me pa res mika k nakupu te asus rog matrix, ker je že full lepa za pogledat, cena zelo lepa,po zmogljivosti pa itak ni treba izgubljat besed, še posebno če jo naviješ še za nekaj MHz

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

FlyingBee ::

ja, edino ke bodo nove kmalu, se malo lahko obotavljaš, vendar nove ne bodo spet toliko boljše, še posebej pa bodo 450+ EUR

matonson ::

Kje pa je 7970 250€?

Ahh pozabte, nisem videl zgoraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matonson ()

DarwiN ::

Glede na to, da je gtx 760 nekje 210€, se mi zdi logično to nižanje cen 7970, ki ni nič kaj boljša kartica.

Ali pač?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

freesty ::

Meinpaket.de jih ma za 275, se se meni lusta vzet:)

Kako pa je z garancijo pri asus? Lahk koristis v sloveniji?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Sergio4 ::

DarwiN je izjavil:

Glede na to, da je gtx 760 nekje 210€, se mi zdi logično to nižanje cen 7970, ki ni nič kaj boljša kartica.

Ali pač?


760 je na nivoju 7950 :)
««
46 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8610743 (8854) Brias
»

Najboljša grafična kartica pod 200EUR.

Oddelek: Kaj kupiti
244822 (4172) Brias

Več podobnih tem