» »

AMD Radeon HD 7900

AMD Radeon HD 7900

««
8 / 50
»»

BALAST ::

Saj vsi vemo da če je bilo prvi teden po izzidu prodanih 100kos Nvidij Geforce gtx580 in 200kos gtx570, bo tudi AMD Radeonov HD6970 prodano 2x manj od HD6950.
Če pa vzameš še krizo, kjer gamerji danes raje počakajo 3-4 mesece po izzidu da se cena umiri, bi rekel da jih bo prvi teden manj kot 100kos prodanih, prej 50kos.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BALAST ()

mr1two ::

To govoriš za slovenijo?

D3m ::

Velika verjetnost.
|HP EliteBook|R5 6650U|

BALAST ::

Predvidevam za slovenijo. :D
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Izi ::

Machiavelli je izjavil:

....za to kar kartica ponuja cena ni primerna.
Mogoče te bo začudilo, ampak glede tega se vsi strinjamo :D
Nobena grafična kartica (tukaj so vštete vse firme z Nvidio na čelu), ki je dražja od 300 EUR nima primerne cene glede na to kaj ponuja. V tem najvišjem razredu pravzaprav sploh ni pomembno kaj kartica ponuja, ker je cena vedno nateg, pa če je kartica še tak rekorder.
Tudi firme na teh karticah preko 300 EUR ne zaslužijo nič kaj omembe vrednega. Teh kartic se proda v komaj omembe vrednih količinah. Večina jih je namenjena za razstave in predstavitve, precej jih posodijo raznoraznim firmam za testiranja in recenzije, nekaj jih poklonijo največjim poslovnim partnerjem, najbolj zagretim in bogatim igričarjem pa jih prodajo kakšnih 200 in to je to.
Služi se na grafičnih s ceno okoli 200 EUR. Te so edine, ki imajo smiselno in primerno ceno glede na zmogljivost.

So pa te komponente najvišjega razreda zelo hvaležna tema za debatiranje po forumih. Čez 2 leti bomo enake kartice kot je HD7970 lahko kupovali tudi navadni smrtniki, le da bo takrat enaka kartica kot je sedaj 7970 nosila oznako 9850 ali kaj podobnega.

Isotropic ::

najbolj zagretim in bogatim igričarjem pa jih prodajo kakšnih 200 in to je to.

huda analiza res. zasluzis si sluzbo na wall streetu.
ne pozabi, da so drazje nv kartice prodajane kot quadro ali tesla. poleg tega so take kartice itak samo take, ki imajo vse shaderje vklopoljene (oz. cherry-picked, ce je bila slabsa proizvodnja), vse kartice so ponavadi itak enake.
je sicer res, da se sluzi na karticah za 200e, vsaj pri igricarjih.

upostevaj pa, da bos s tako premium kartico lahko zelo dolgo casa igral na max. oz. vsaj high nastavitvah, dalj kot ti recimo z 560ti.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

če biNvidia slučajnouspelaskupaj spraviti kaj približno podobno zmogljivega na enem čipu, bi to zagotovo prodajali po 800 EUR


Ni vprasanje ce bo, ampak samo koliko bo hitrejsa. In ne, ne bo 800, ampak po taki ceni, kot je zdej 7970. Nvidia ne drazi kartic, ampak samo novejde nsdomescajp starejsr. AMD jih pa kar mocno drazi. Zato za nekoga, ki ni obremenjen z znamko, niso vec zanimive.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Isotropic ::

Dr_M je izjavil:


Ni vprasanje ce bo, ampak samo koliko bo hitrejsa. In ne, ne bo 800, ampak po taki ceni, kot je zdej 7970. Nvidia ne drazi kartic, ampak samo novejde nsdomescajp starejsr. AMD jih pa kar mocno drazi. Zato za nekoga, ki ni obremenjen z znamko, niso vec zanimive.

kako ves, da bo nv hitrejsa? je ze kaj leaked oz. uradna izjava zunaj?
kartice naj bi sicer se ze posiljale, ampak samo Tesla v LANL cluster.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

To je tako, kot da intelovi procesorji nebi bili hitrejsi AMDjevih. :>
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Izi ::

Isotropic je izjavil:

upostevaj pa, da bos s tako premium kartico lahko zelo dolgo casa igral na max. oz. vsaj high nastavitvah, dalj kot ti recimo z 560ti.
Narobe gledaš na stvar.
Če vsaki 2 leti kupiš grafično za 200 EUR boš povprečno gledano igral na bistveno višjih nastavitvah, kot pa če boš na vsakih 5 let kupil grafično za 500 EUR.
Zmogljivost računalniških komponent ne raste enakomerno s ceno ampak eksponentno. Nekje od 250 EUR naprej plačaš za 10% povišanje hitrosti vsaj 50% višjo ceno. Čim višje posegaš, manj dobiš za svoj denar.

PrimozR ::

RejZoR je izjavil:

Fail. HD7000 serija nima nobene vrednosti za obstoječe lastnike HD6950 kartic in navzgor. Če bi vsaj ponujali kakšen dodaten softwarski goodie, bi me mogoče še celo potegnili. Tko pa je samo za par frejmov višji framerate. Kar pomeni, da bo HD7950 okoli 300 EUR, pridobil pa bi ene 5-10 frejmov. Pa že zdej jih dobim kot dreka. Nima smisla.

Koliko je lastnikov 6950 in hitrejših kartic? Koliko je lastnikov vsega drugega, kar je od serije 7000 bistveno počasnejše? Koliko novih računalnikov se bo prodalo z izidom Ivy Bridge? Svet se ne vrti okrog tebe in tvoje 6900. Pa tudi brez skrbi, da bo precej entuziastov s 6900 karticami menjalo na tega Radeona, ker jim je to pač užitek.

Isotropic ::

Izi je izjavil:

Isotropic je izjavil:

upostevaj pa, da bos s tako premium kartico lahko zelo dolgo casa igral na max. oz. vsaj high nastavitvah, dalj kot ti recimo z 560ti.
Narobe gledaš na stvar.
Če vsaki 2 leti kupiš grafično za 200 EUR boš povprečno gledano igral na bistveno višjih nastavitvah, kot pa če boš na vsakih 5 let kupil grafično za 500 EUR.
Zmogljivost računalniških komponent ne raste enakomerno s ceno ampak eksponentno. Nekje od 250 EUR naprej plačaš za 10% povišanje hitrosti vsaj 50% višjo ceno. Čim višje posegaš, manj dobiš za svoj denar.

pri gtx590 dobis kar dosti vec kot 10% pomoje. isto 580 napram 560ti.
pa ce mas dnar, lahko na vsaki dve leti kupis kartico za 500e, te noben ne ovira.

Dr_M ::

Kolikor gledam tkole po for te najdrazje graficne, procesorji ipd bolj kot ne sponzorski.
Nevem kdo pri zdravi pameti bi sel spusit 2 jurja na leto? Razen taki, ki niso kupili s svojim dnarjem.

Pa se druga zadeva, letos sem nameraval nabavit nov monitor z visjo loclivostjo (trenutno imam 1680x1050) ampak 5870 ze to komi prebavi, tko da bi moral zamenjat se graficno, sam pri takih cenah...
Mam obcutek, da bo enako zmogljiva kot 6970 stala vsaj 100e vec.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

Izi je izjavil:

Machiavelli, preden se tako čudiš bi lahko pogledal, da imajo te kartice po 3 GB DDR5 pomnilnika

Popravljeno.

Izi je izjavil:

Machiavelli je izjavil:

dej ga biksat GDDR5 Je že stara šara...in to ni razlog za visoko ceno...
Stara tehnologija? Zakaj pa potem v matične tlačimo DDR3 in ne raje "staro šaro" DDR5? Zato, ker je DDR5 drag ko žafran in trenutno najnovejše kar obstaja.

GDDR5 != DDR5. DDR5 še ne obstaja, verjetno nekje v 2014 oz. z nekaj sreče še kasneje dobimo DDR4.

Izi je izjavil:

Zmogljivosti 680-ke niso niti približno znane. Znano je edino, da bo DirectX 11.1 enako kot je že sedaj pri AMDju, in da bo grafična imela 4 GB DDR5.
Glede na običajno cenovno napihnjenosti Nvidiinih grafični kartic in velikanskih 4 GB DDR5 bi jaz rekel, da bo cena za 680-ko okoli 700 EUR. 7970 bo takrat okoli 500 EUR in ne vidim razloga, da bi zmanjševali ceno, ko pa bo enakovredna konkurenčna kartica za 200 EUR dražja :P
Če bo seveda 680-ka sploh hitrejša od 7970. Kaj lahko se Nvidi kaj zalomi in sploh ne bodo uspeli prehiteti 7970-ke.

Znano? Res? Urlpls! Pa potem bo najzmogljivejši čip imel 512-bitno vodilo?


Machiavelli je izjavil:

dej ga srat 7970 lahko hitro rata Mid-End če jo bo 670 pošmirglala....
Da je GDDR5 drag ni res....saj je v grafičnih od 80eur ranga....

In ne nisem pripadnik nikogar,ampak borec za potrošnike,ti pa če imaš preveč denarja pa pojdi z Bavčarjem na sendvič....za to kar kartica ponuja cena ni primerna.

1.Glasna
2.v Load porabi več štroma kot prejšna generacija
3.Driveri so problematični kot tudi pri drugem taboru
4.Performanc še zdaleč ni kar bi pričakovali
5.Cena ni primerna

Edino kar je kul so mali bonbončki....oh in v idel,sleep je malce bolj varčna kak watt lol

Nwm zdj napihujejo to zadevo kot so FX,Oc record bla bla
Ja kartica je trenutno najhitrejša za mišjo dlako....

O ne! Top of the line kartica se med nabijanjem igric (kjer ti ozvočenje itak tresejo eksplozije) rahlo glasna! Pa znatno hitrejša od prejnje serije porabi par W več! Pa nova kartica, ki v bistvu sploh še ni v trgovinah, še nima dobrih driverjev!! Pa preskok v igrah ni tako ultimativen, kot so nekateri pričakovali, čeprav je AMD z arhitekturo naredil preskok v Compute svetu ter postal relevanten igralec, kjer bodo namesto kupčkov, kot pri gamerjih, zaslužili tone denarja. Pa O NE! Ceno se gleda v slovenskih trgovinah pri prednaročilih. Kot je bilo rečeno, počakajte da bodo kartice v zalogi, počakajte kak teden, dva po izidu in nato poglejte Geizhals. Tista cena bo realna.

BALAST je izjavil:

Predvidevam za slovenijo. :D

100 kosov GTX 580 v prvem tednu v Sloveniji? Ti to resno? A se je v Sloveniji običnim gamerjem od izida do danes sploh že prodalo 100 GTX 580?

Dr_M je izjavil:

Kolikor gledam tkole po for te najdrazje graficne, procesorji ipd bolj kot ne sponzorski.
Nevem kdo pri zdravi pameti bi sel spusit 2 jurja na leto? Razen taki, ki niso kupili s svojim dnarjem.

Pa se druga zadeva, letos sem nameraval nabavit nov monitor z visjo loclivostjo (trenutno imam 1680x1050) ampak 5870 ze to komi prebavi, tko da bi moral zamenjat se graficno, sam pri takih cenah...
Mam obcutek, da bo enako zmogljiva kot 6970 stala vsaj 100e vec.

Američani? :>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

mr1two ::

5870 je še vedno čisto spodobna grafična IMO, jaz vem da bom prej menjal proc in vse ostalo kot grafo, pa mam 5850, igram na isti resoluciji kot ti(nisem ravno mahnjen na to, da piše MAX ipd v nastavitvah- če dela na max gladko igram na max, sicer pa nižje :) ).
Pa verjetno obstajajo ljudje, ki jim je to ali hobi ali pa imajo za sabo enga sponzorja, ki vse to plačuje. Pa konc koncev, če bi imel plačo res dobro, bi si verjetno tudi ti prvošču kaj podobnga. Jaz sem bolj budget gaming orientiran. Ali pa raje dam še par evrov več, če se splača(recimo da je razlika tolikšna da upraviči več keša).

PrimozR ::

Mah, dandanes je vsaj po mojem mnenju indie gaming svet bolj zanimiv od triple-A titlov. Če ne drugega so igre cenejše, sploh v steam akcijah (po par €), so vsaj tako zanimive, običajno pa niso tako zelo grafično zahtevne. Win-win situacija torej :)

galu ::

Top of the line kartica se med nabijanjem igric (kjer ti ozvočenje itak tresejo eksplozije) rahlo glasna!


Sej ne igrajo vsi Crysis 2 24/7. Zamisli si kakega Minecraft igralca poleg takega sesalca...:|
Glasnost JE problem, ampak to se pozneje popravi z ne-referenčnimi dizajni. No, ampak roko na srce, so ti v Sloveniji večinoma hudičevo predragi napram referenčni verziji.
Tako to gre.

mr1two ::

galu je izjavil:

No, ampak roko na srce, so ti v Sloveniji večinoma hudičevo predragi prav tako kot so predrage referenčne verzije.

fixxd :)

Dr_M ::

Jebes zrak, namontiral blok,ki se mi je valjal doma, 5870 gre na 1050/1330. Kombuster spravi gpu na 30 stopinj, igre pa na okoli 25.Mam pa radiator na balkonu :>
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mr1two ::

To ti je super :) Pa poleti? Spustiš kaj clocke? CPU?

Dr_M ::

To sm sestavu 1 teden nazaj, prej sm mel samo cpu gor obesen. Cpu je phenom x6 na 3.6GHz. Se kr mal kondenz gor nabira :>
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mr1two ::

Hm, no če se ti pa kondenz gor nabira, čimprej poskrbi za to IMO te lahko to še drago stane... Lahko pa še malo nabiješ napetost pa clocke, da se dovolj segreje, da ni več kodnenza ;((

PrimozR ::

galu je izjavil:

Top of the line kartica se med nabijanjem igric (kjer ti ozvočenje itak tresejo eksplozije) rahlo glasna!


Sej ne igrajo vsi Crysis 2 24/7. Zamisli si kakega Minecraft igralca poleg takega sesalca...:|
Glasnost JE problem, ampak to se pozneje popravi z ne-referenčnimi dizajni. No, ampak roko na srce, so ti v Sloveniji večinoma hudičevo predragi napram referenčni verziji.

Minecraft dela s custom teksturami na 1920 x 1200 na 6850 popolnoma gladko. Pa vsaj jaz zraven poslušam glasbo. Your point (predvsem zaradi prvega dela, glasba ni tako relevantna :D)?

galu ::

Moj point ni v tem kako zahteven je špil (no, če smo že pri tem, zna pri malenkost zahtevnejših custom text. packih in predvsem graphics modih ratat hudo zahteven), temveč da pri bolj peaceful igrah (like MC) ni takih zvočnih efektov, ki bi prekrili hrumenje ventilatorja.
Tako to gre.

ABX ::

Glasnost je problem v slabih komponentah. Če imaš odlične venilatorje in airflow čez mašino lahko z raznimi nastavitvami (tako na nivoju ventilatorjev kot z napetostjo in takt komponent) dosežeš kompromis ki želiš.

In dobri ne-referečni design je bistveno boljši od default hladilnikov.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Pšenični ::



Dobro hlajena kartica frči.

Lardi ::

Da se potegnit črta pod HD6850 in Gf460. Če rinemo z glavo skozi zid, uspemo zgolj v kombinaciji z Intel K cpu-jem. Zanimiv razlog so produkcije, ki nastajajo vzporedno za konzole in pa igranje na prenosnikih. Najbolj žalostno pa je, da trg zamuja z razširjenim zaslonom, recimo (720+1920+720)x1080, ki bi imel tovarniško pripet eden ali dva zložljiva manjša zaslona. Kaj takega predstavlja realno potrebo po zmogljivejših karticah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Lardi ()

FireSnake ::

Izi je izjavil:

Machiavelli je izjavil:

....za to kar kartica ponuja cena ni primerna.
Mogoče te bo začudilo, ampak glede tega se vsi strinjamo :D
Nobena grafična kartica (tukaj so vštete vse firme z Nvidio na čelu), ki je dražja od 300 EUR nima primerne cene glede na to kaj ponuja. V tem najvišjem razredu pravzaprav sploh ni pomembno kaj kartica ponuja, ker je cena vedno nateg, pa če je kartica še tak rekorder.
Tudi firme na teh karticah preko 300 EUR ne zaslužijo nič kaj omembe vrednega. Teh kartic se proda v komaj omembe vrednih količinah. Večina jih je namenjena za razstave in predstavitve, precej jih posodijo raznoraznim firmam za testiranja in recenzije, nekaj jih poklonijo največjim poslovnim partnerjem, najbolj zagretim in bogatim igričarjem pa jih prodajo kakšnih 200 in to je to.
Služi se na grafičnih s ceno okoli 200 EUR. Te so edine, ki imajo smiselno in primerno ceno glede na zmogljivost.

So pa te komponente najvišjega razreda zelo hvaležna tema za debatiranje po forumih. Čez 2 leti bomo enake kartice kot je HD7970 lahko kupovali tudi navadni smrtniki, le da bo takrat enaka kartica kot je sedaj 7970 nosila oznako 9850 ali kaj podobnega.


Pozabljaš še na "halo efekt": če imaš najhitrejšo grafo pod soncem se z njo hvališ ti to pomaga prodajat tudi srednji in nižji cenovni razred.

Ne bi se pa strinjal, da se z visokim razredom nič ne zasluži, še kako se zasluži saj so marže navite do neba.
In govoriti o petdesetih in stotih prodanih primerkih je ... neumnost.
AMD je serije 6xxx prodal na milijone kosov. Delež zagriženih igračarjev pa verjetno ni zanemarljiv.

Dr_M je izjavil:

To je tako, kot da intelovi procesorji nebi bili hitrejsi AMDjevih. :>

In vir tvoje neumne trditve je?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Dr_M ::

Dr_M je včeraj ob 15:48:04 izjavil:

To je tako, kot da intelovi procesorji nebi bili hitrejsi AMDjevih. :>


In vir tvoje neumne trditve je?


Testi intelovih procesorjev na internetu. :)
Ce bi samo fermija spravil na 28nm, navil malo frekvence, pa bi bil cip enako hiter kot popolnoma nov on in sploh AMD cip. Sploh se jim nebi bilo treba trudit z novo arhitekturo.
Ce si se vedno tok zabit, da tega ne vidis, kdo za bozjo voljo ti je dovolil uporabljat racunalnik? Sicer pa, se vedno si zelo obrememnen z znamko graficne kartice in dokler bo tako, bodo razni idiotizmi gnojili po tvojih postih. Pa cisto nikoli te ne izuci. Ampak ti kr deli budalo iz sebe se naprej, mene nic ne boli.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Jakob_X ::

A se sploh zavedas kaksen neumen argument je to?

Ko bodo izdali hitrejsi cip se bodo lahko hvalili da imajo hitrejsi cip in nic prej. Ni prvic da je ATI/AMD hitrejsi in se zdalec ne zadnjic. Ce upostevamo se dvojedrne kartice ze kar lep cas nvidia ni najhitrejsa.

Nvidia naj raje izda kaj novega ker rabimo konkurenco. Jaz ze ne misim placevat 500 eur za kartico pa naj bo se tako dobra.

Machiavelli ::

Točno tako,El Revolucion !!
Nigaaazz

Izi ::

Jakob_X, Dr_M je v temo vmešal CPU-je, ti pa govoriš o GPU-jih.
In dejansko je treba to ločiti, ker pri CPU-jih je ta hip Intel enostavno boljši, medtem ko pri GPU-jih vodi AMD.

Težko je trenutno biti zvesti fan kateregakoli tabora, modrega, zelenega ali rdečega :P
Še najhuje mora biti zelenim privržencem, ker za CPU-je se priporoča modri tabor, za GPU-je pa rdeči tabor. Zelenih jaz tam od serije 8800 naprej ne priporočam več.

Verjetno sem z leti postal že precej klišejski, ampak izkušnje so neprecenljive. ATI/AMD je od nekdaj imel hardwaresko bolj kvalitetne grafične kot Nvidia, so pa včasih imeli opazno slabše driverje. Sedaj pa imajo oboji enako dobre oziroma slabe driverje, ampak hardwareska kvaliteta pa je še vedno na strani AMD-ja.
V življenju sem kupil že okoli 25 grafičnih kartic. 5 od teh se je pokvarilo in vse so bile Nvidijine. Da ne omenjal, da sem moral tudi ostale Nvidia grafične nekako na vsake 3 leta peči v pečici, da sem jih spet spravil k življenju. Z ATI oziroma AMD še nikoli nisem imel niti najmanjšega problema, pa trenutno najstarejša že 15 let vsakodnevno melje v enem starem pisarniškem računalniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Isotropic ::

...

Zgodovina sprememb…

69charger ::

Izi: Jaz sem se pa znebil vseh ATI kartic ker so bile po domače povedano škart ali pa so bili driverji neznosni. Od Nvidij mi je crknila ena,8400gs ki je imela pasivni hladilnik,poleti jo je prežgalo.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

ABX ::

Jaz sem tudi prešaltal na Nvidia po zadnjem skropucalo od ATI driverjev.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

fireX88 ::

ABX je izjavil:

Jaz sem tudi prešaltal na Nvidia po zadnjem skropucalo od ATI driverjev.


aha..pol nisi igral bf3 z zeleno graficno?

RejZoR ::

Dal čez več serij grafičnih pa nikol nisem imel nekih posebnih problemov. Vedno single GPU. Ne z NVIDIA in ne AMD grafami. Tud zd riverji nisem imel problemov, je pa res, da mi je bolj všeč mesečni prostop AMD-ja.
Daje nek občutek, da se ves čas trudijo, ne da izdajo driverje, ko se pač spomnijo kar je lahko 3 na teden al pa 1 na 4 mesce... Pri AMD-ju vedno veš da dobiš vsaj 1 update na mesec (WHQL driver). Glede na to da kritične stvari redno flikajo mi ta pristop povsem odgovarja.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Skyman ::

jah amd je zbil ceno iz 550$ na 475$
http://www.computerbase.de/news/2012-01...

Dr_M ::

medtem ko pri GPU-jih vodi AMD.


Ta trenutek res vodi, ampak samo do izzida zelenih graficnih :>
Sicer nevem kaj si ti delu z karticami, da so ti pocrkale, meni se nikoli nobena ni.
6600GT mi je celo voda zalila, pa ni crknila.
Za gaming comp pomoje ne bom vec nabavil AMD graficne, ker to so samo krizi in tezave, za HTPC pa verjetno bom se nabavil.
Pa da mi ne bo kdo rekel, da sem pristas zelenih, v vseh treh racunalnikih, ki jim imam so AMD procesorji, pravtako samo AMD graficne.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ABX ::

Je AMd najhitrejši ta trenutek? Da
Vodi? Niti približno.

Zdaj imamo odlično ravnovesje med Nvidio in ATI in upam da bo tako še mnogo let. AMD trenutno raztura samo v +500E segmentu in roko na srce, je to zelo omejeno področje in še to bo verjetno trajalo samo par mesecov. Tam med 200 in 300E je prava bitka in na srečo imamo dosti ponudbe iz obeh strani.

Če primerjamo AMD/Intel je druga debata. Lahko kupiš 3 leta star Intel CPU ga naviješ in še vedno AMD nima za burek.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Skyman ::

Še angleška potrditev padec cene 7970:

On the 22nd of December 2011, AMD launched its Radeon HD 7970, announcing that the cards will be available in the retail channels by 9th January, 2012. It permitted reviewers with access to AMD-made samples to post reviews on the 22nd, and told the press that it will have a FOB (freight-onboard) price (the price at which each card ships out of its place of origin, in this case Hong Kong, China) of US $525. Market sources told DonanimHaber that this price has been adjusted from $525 to $475. That doesn't necessarily mean that retail HD 7970 will cost lower than the $550 target retail price AMD talked about in several occasions. It will be up to downstream distributors and retailers on whether they want to convey this latest cut to the end-user, or keep a bigger "cut" (margin) for themselves. AMD hasn't officially announced any price updates so far.

Tomi ::

Vpletene prosim, da debato držite na nivoju in se ne poslužujete osebnih napadov.
metrodusa.blogspot.com

PrimozR ::

FireSnake je izjavil:

In govoriti o petdesetih in stotih prodanih primerkih je ... neumnost.
AMD je serije 6xxx prodal na milijone kosov. Delež zagriženih igračarjev pa verjetno ni zanemarljiv.

Milijone. V Sloveniji. Rly. Milijone add-in kartic se v Sloveniji proda v nekaj letih. Vseh skupaj, ne samo high enda. In ja, govorili smo o prodaji v Sloveniji.

Dr_M je izjavil:

Dr_M je včeraj ob 15:48:04 izjavil:

To je tako, kot da intelovi procesorji nebi bili hitrejsi AMDjevih. :>


In vir tvoje neumne trditve je?


Testi intelovih procesorjev na internetu. :)
Ce bi samo fermija spravil na 28nm, navil malo frekvence, pa bi bil cip enako hiter kot popolnoma nov on in sploh AMD cip. Sploh se jim nebi bilo treba trudit z novo arhitekturo.
Ce si se vedno tok zabit, da tega ne vidis, kdo za bozjo voljo ti je dovolil uporabljat racunalnik? Sicer pa, se vedno si zelo obrememnen z znamko graficne kartice in dokler bo tako, bodo razni idiotizmi gnojili po tvojih postih. Pa cisto nikoli te ne izuci. Ampak ti kr deli budalo iz sebe se naprej, mene nic ne boli.

A ti sploh veš kaj je point AMD-jeve NGC in zakaj ni takšnega preskoka v igrah?

EDIT: sicer je pa že iz tvojega quotanega posta jasno, kdo se obremenjuje z znamkami...

Izi je izjavil:

Jakob_X, Dr_M je v temo vmešal CPU-je, ti pa govoriš o GPU-jih.
In dejansko je treba to ločiti, ker pri CPU-jih je ta hip Intel enostavno boljši, medtem ko pri GPU-jih vodi AMD.

Težko je trenutno biti zvesti fan kateregakoli tabora, modrega, zelenega ali rdečega :P
Še najhuje mora biti zelenim privržencem, ker za CPU-je se priporoča modri tabor, za GPU-je pa rdeči tabor. Zelenih jaz tam od serije 8800 naprej ne priporočam več.

Verjetno sem z leti postal že precej klišejski, ampak izkušnje so neprecenljive. ATI/AMD je od nekdaj imel hardwaresko bolj kvalitetne grafične kot Nvidia, so pa včasih imeli opazno slabše driverje. Sedaj pa imajo oboji enako dobre oziroma slabe driverje, ampak hardwareska kvaliteta pa je še vedno na strani AMD-ja.
V življenju sem kupil že okoli 25 grafičnih kartic. 5 od teh se je pokvarilo in vse so bile Nvidijine. Da ne omenjal, da sem moral tudi ostale Nvidia grafične nekako na vsake 3 leta peči v pečici, da sem jih spet spravil k življenju. Z ATI oziroma AMD še nikoli nisem imel niti najmanjšega problema, pa trenutno najstarejša že 15 let vsakodnevno melje v enem starem pisarniškem računalniku.

Privržencem modrega tabora je že od izida C2D popolnoma enostavno in zgolj uživajo v prednosti, brez praktično kakršnihkoli pretresov v perfromančni kroni. Rdečega tabora kot takega pa itak ni več. Sta samo še dva zelena in en moder.

RejZoR je izjavil:

Dal čez več serij grafičnih pa nikol nisem imel nekih posebnih problemov. Vedno single GPU. Ne z NVIDIA in ne AMD grafami. Tud zd riverji nisem imel problemov, je pa res, da mi je bolj všeč mesečni prostop AMD-ja.
Daje nek občutek, da se ves čas trudijo, ne da izdajo driverje, ko se pač spomnijo kar je lahko 3 na teden al pa 1 na 4 mesce... Pri AMD-ju vedno veš da dobiš vsaj 1 update na mesec (WHQL driver). Glede na to da kritične stvari redno flikajo mi ta pristop povsem odgovarja.

No no, ne z driverji skakat na stran AMD-ja, dobro znano je, da se AMD zmiga šele po enem mesecu, nVidia pa nov driver s podporo novi igri izda veliko prej. In tudi splošno prepričanje je, da so nVidiini driverji boljši. Zdaj po pravici povedano pa jaz nekih težav s Catalysti nisem opazil. Grafa pač funkcionira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Dr_M ::

Amd naj se enkrat ta mesec spusti ceno za $75, pa bo ravno prava cena, ki bi se mene premamila.
Tko da dragi Pipi, nisem obremenjen z znamko, ce je cena prava. Sploh nevem po cem to sklepas. Bele miske pa to? :>
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

FireSnake ::

Dr_M je izjavil:

Dr_M je včeraj ob 15:48:04 izjavil:

To je tako, kot da intelovi procesorji nebi bili hitrejsi AMDjevih. :>


In vir tvoje neumne trditve je?


Testi intelovih procesorjev na internetu. :)
Ce bi samo fermija spravil na 28nm, navil malo frekvence, pa bi bil cip enako hiter kot popolnoma nov on in sploh AMD cip. Sploh se jim nebi bilo treba trudit z novo arhitekturo.
Ce si se vedno tok zabit, da tega ne vidis, kdo za bozjo voljo ti je dovolil uporabljat racunalnik? Sicer pa, se vedno si zelo obrememnen z znamko graficne kartice in dokler bo tako, bodo razni idiotizmi gnojili po tvojih postih. Pa cisto nikoli te ne izuci. Ampak ti kr deli budalo iz sebe se naprej, mene nic ne boli.


Malo težko ti pogojno komu rečeš, če je zabit, če ne vidiš, da jaz nisem ciljal na Intel vs AMD :P

Takoj zatem pa začneš ponovno trolati s:
Ce bi...


:P

Ampak si pa pravi telepat: ti meni v glavo vidiš, da sem obremenjen z znamko.
Zanimivo, zelo zanimivo.
Obenem pa večjih primitivizmov na tem forumu že dolgo nisem prebral, nam razkriješ s čim sem ti tako stopil na rep?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

PrimozR je izjavil:


Milijone. V Sloveniji. Rly.


Jaz sem govoril za svet. Če se visokega razreda v SLO proda 50 komadov, kaj ima to opraviti s tem, koliko črno-zeleni ali zeleni zaslužijo (so sposobni zaslužiti) s tem?

PrimozR je izjavil:


EDIT: sicer je pa že iz tvojega quotanega posta jasno, kdo se obremenjuje z znamkami...

OK, tole mi že da delno razlago mojega vprašanja zgoraj.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

123_meni ::

OOO zdej se pa spoh ne pogovarjamo več o grafični ampak samo komu je kaj všeč in kaj je bolše.... TEMA SE NANAŠA NA ATI 7970

Prosim pišite o tem da vem kdaj bo naprodaj in kje bo najceneje da jo kupim :-)

Dr_M ::

Obenem pa večjih primitivizmov na tem forumu že dolgo nisem prebral,


Svojih postov nikoli ne preberes? :>

nam razkriješ s čim sem ti tako stopil na rep?


S tvojim primitivnim obnasanjem. Zadovoljen? :>
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Skyman ::

123_meni je izjavil:

OOO zdej se pa spoh ne pogovarjamo več o grafični ampak samo komu je kaj všeč in kaj je bolše.... TEMA SE NANAŠA NA ATI 7970

Prosim pišite o tem da vem kdaj bo naprodaj in kje bo najceneje da jo kupim :-)


Se strinjam

Machiavelli ::

AMD-ju gre samo še slabše loool

http://www.fudzilla.com/home/item/25439...
Nigaaazz
««
8 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8610743 (8854) Brias
»

Najboljša grafična kartica pod 200EUR.

Oddelek: Kaj kupiti
244824 (4174) Brias

Več podobnih tem