» »

Kateri subnotebook?

Kateri subnotebook?

čorba ::

En lep pozdrav vsem. :)

Iščem nekaj zase, zadnje čase nisem več ravno "domač" v vseh kraticah.. zato bi prosil malo pomoči.
Iščem takoimenovan subnotebook (12-13") za dokaj agresivno delo z grafičnimi programi. Ne delam sicer 3D animacij ali filmov, sem pa navajen imet odprtih 20+ fotk (solidn fotič, RAW način).
Torej ne potrebujem nobene pretirane grafične kartice, rabim pa procesorsko moč, predvsem hiter disk (7200rpm) in vsaj 2GB rama.
OBVEZNO MAT ZASLON :P in (X)x768 resolucijo.

Do sem vse kul, stvar je pa sledeča: moj budget pravi 800 eur max. Okej, 20 gor dol. Sicer zelo zadovoljen uporabnik HP-jeve "poslovne" serije (mašinca tiktaka že 8 let brez večjih problemov), tako da ima na splošno "poslovna serija" prednost.

Gledal sem nekaj v tem stilu:
http://www.mimovrste.com/artikel/275038...

Glede na to da več glav več ve, pa vas prosim za ideje.

Zmagovalni odločitvi častim eno pivo v lj. :P
Hvala! :)

čorba ::

PS: Zmagovalna odločitev bo najbrž nekaj v zgornjih okvirih za minimalno ceno. 700 eur bi blo zmagovalno! :D

RejZoR ::

Če ti disk ni pomemben kot ogromen medij za shranjevanje ampak rabiš hitrost si obvezno omisli SSD. V prenosnikih se zadeva obnese odlično. Je pa dodaten strošek (okoli 200 EUR za 120GB oz pol manj za 60/64GB izvedbe). Če prodaš disk, ki je bil not boš nazaj dobil delček vrednosti. Oz ga daš v zunanje ohišje za drobiž in imaš prenosni storage podatkov.

Glede na to da delaš s slikami je samo vprašanje kam jih shranjuješ. Na disk prenosnika ali je slednji samo medij za obdelavo slik, shraniš pa jih potem na DVD ali zunanji disk. V takih primerih bi bil SSD super. Če pa je kriza pa boš še vedno lahko gor zbasal vsaj ene 32GB slik če bo kriza kar tud ni tko malo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

čorba ::

Dobra ideja tole, sam zaenkrat hočejo preveč eur zanj.. :P
Bo kr 7200rpm dovolj.. ;)

jype ::

Novi vaio Z je samo 2200 čez budget.

eziga ::

www.epaket.si

RejZoR ::

čorba je izjavil:

Dobra ideja tole, sam zaenkrat hočejo preveč eur zanj.. :P
Bo kr 7200rpm dovolj.. ;)


Ni preveč če se ti ne gre za ogromne kapacitete. Ampak pravim, odvisno kako si shranjuješ fajle.
500GB 7200RPM disk stane toliko kot 64GB SSD. Razlika v hitrosti je kot dan in noč, stvar je samo v kapaciteti. Za notebooke se SSD-ji splačajo skoraj v vsakem primeru, za desktope precej manj...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

čorba ::

Eziga, odlična ideja, pavillionček zgleda super mamljivo. Sicer ni iz poslovne serije, pa vseeno.
RejZoR, prav tk pocen so zdej? Hmm... to je pa potem res vredno razmisleka.. Da kupim komp in vržem disk iz njega v eno zunanjo škatlo, not pa SSD... Sliši se zelo mamljivo.. ;)

RejZoR ::

Vsaj tko sem jezst naredil v netbooku. Sicer ga ne izkoristi v celoti ampak razlika je zelo opazna v večih pogledih. Je pa nakoncu vedno stvar cene in potreb uporabnika. V netbooku je običajno kapaciteta nekje na zadnjem mestu. Običajno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

čorba ::

Še kdo kak predlog mogoče? :)

čorba ::

Ima še kdo kako idejo, glede na to da je HP izpadel (ni zalog)?

Bi bil res ful hvaležen.

LP,m


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Western Digital izdal nov najtanjši hibridni disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
7318671 (16315) b3D_950
»

Prenosnik za 1000eur

Oddelek: Kaj kupiti
293923 (3035) leiito
»

Kateri 2,5" disk za prenosnik?

Oddelek: Kaj kupiti
51079 (1012) CHAOS
»

Kateri Sony Vaio prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
214997 (3197) Jinto
»

Hitachi razkril 500GB disk za prenosnike

Oddelek: Novice / Diski
194659 (3441) Jst

Več podobnih tem