» »

Internet preko stare telefonske linije

Internet preko stare telefonske linije

Malcolm_Y ::

Pozdravljeni, morda neumno vprašanje, a vseeno:

Ali je taka vtičnica dovolj, da mi ponudnik priključi internet?

 vtičnica

vtičnica



Živim v 100 let starem bloku. Sicer je včasih skozi to šla klasična telefonska linija, zdaj je pa priključek 'mrtev'.

Hvala in lp.

St235 ::

Oblika vtičnice nima veze. Boljše vprašanje je imaš signal, torej a je zadeva priklopljena na omrežje?

Če ni potem zna trajat, da prideš do linije, sploh, če je centrala zelo obremenjena.

Načeloma pa je to dovolj, če je an centrali še kakšno prosto mesto za priklop.

Lonsarg ::

Kar tebe zanima ti lahko povejo samo ponudniki sami, če imajo prvič speljan ustrezi kabel in drugič prostor na centrali, da te priklopijo. Poklicat, oziroma preko interneta prijavnoco dati, pa boš dobil klic ali pošto kako dalje. Pri Amis preko interneta recimo izbereš točno hišno številko in ti povejo, če je možno imeti. Za druge ne vem.

Malcolm_Y ::

Jap, pri Amisu mi na mojem naslovu pravijo, da gre. Pol bi pa znalo delovati.

Hvala.

Lonsarg ::

Če gre za Amis, je 99% verjetnosti, da gre tudi pri vseh ostalih ADSL. Čeprav mislim da je Amis najugodnejši ADSL ponudnik.

Seveda lahko preveriš še optiko do tvoje hiše(T-2 in Siol) (dokaj malo verjetno, če nisi prav v mestu) ali pa VDSL ponudbo od T-2, ta je tudi hitrejša od ADSL.

TOP ::

Ti se rajši prepričaj pri telekomu,ki ti bodo znali točno povedat kako in kaj gre,ker Amis je tud pri meni trdil,da gre 4mega,ko sem reku naj priklopijo,da jim dam 50e za mesečno naročnino če jim uspe so se pa mal prestrašli in preverili in kasneje me klicali,da več kot 1 mega ne gre,kot že mam 6 let.Kaj ni sramotno da smo v EU pa še vedno nimamo vsi po Sloveniji neke normalne linje eni celo interneta ne.

b ::

Vtičnica sama ni pomembna. Če je noter priključena telefonska linija, potem rabiš samo adapter za ta priključek na RJ11 (malo manjši od navadnega mrežnega RJ45, namesto 8 ima 6 kontaktov).

Ko ti bojo prinesli modem, bo imel verjetno samo kabel z RJ11 konektorjem. Ali že prej kupi primeren adapter, ali pa (bolje) zamenjaj vtičnico s tako, ki ima RJ11, bistvene razlike v ceni ne bo. Zamenjava pa ni noben problem, ni to elektrika, da bi te lahko kaj resno treslo :)

Najbolje je, da tole vtičnico odmontiraš in odneseš s sabo v kakšno trgovino z elektro materialom ter poveš, kaj rabiš. Pazi, da bo imela nova vtičnica enake priključke za kabel iz stene, kot jih ima obstoječa. Kabli po starih hišah so namreč nekoliko bolj debeli, nekatere vtičnice pa so narejene samo za tanjše kable (UTP)

ToniT ::

Vtičnica na sliki ima tudi RJ11 konektorje (običajno 2).

b ::

ToniT je izjavil:

Vtičnica na sliki ima tudi RJ11 konektorje (običajno 2).


Se posipam s pepelom, nisem bil dovolj pozoren. Popolnoma drži.

c00L3r ::

TOP je izjavil:

Ti se rajši prepričaj pri telekomu,ki ti bodo znali točno povedat kako in kaj gre,ker Amis je tud pri meni trdil,da gre 4mega,ko sem reku naj priklopijo,da jim dam 50e za mesečno naročnino če jim uspe so se pa mal prestrašli in preverili in kasneje me klicali,da več kot 1 mega ne gre,kot že mam 6 let.Kaj ni sramotno da smo v EU pa še vedno nimamo vsi po Sloveniji neke normalne linje eni celo interneta ne.

Identično je pri meni. Centrala je polna in lahko vzamem samo EMX priklop do 1mbit, brez telefonije, brez TV. Najbolj zabavno je, da dobivam domov reklame od Amis in Siol, kako je na moji lokaciji možno imet do 10mbit... Pa če pokličem tja, oni preverijo in gre vse. Ko pa je treba priklopit, pa ugotovijo, da ne gre.

|ke ::

Pozdravljeni!

Imam isti oz. podoben problem. Na novo sm naroču internet pri amisu kjer mi piše da moram modem povezat s telefonsko linijo. Priložen kabel ja ta RJ11, vtičnico v stanovanju pa imam ta staro kjer so sam tiste tri luknce.
Če prov razumem grem sam v trgovino po to rj11 al karkoli že je in menjam al kaj?
Ike

Duhec ::

Rabiš takšen vmesnik/pretvornik iz 3 polnega vtiča na RJ11 (na robu vtičnice) kamor priklopiš Amis kabel do modema.

urosh ::

ali pa novo vtičnico, kot tisto zgoraj - kar ti je ceneje pač

floyd1 ::

Raje kupi in zamenjaj vtičnico. 2 kabla ni problem priklopit. In potem je manj možnosti, da bo kaj zafrkavalo. Saj (zgoraj omenjen) vmesnik je OK, samo bolj "direkt" so povezave, manj je možnosti slabih stikov, ki se ti pri internet povezavi še kako poznajo. Za telefon pa je (skoraj) vseeno.

|ke ::

torej kupu sm eno to novo telefonsko vtičnico v baumaxu. zadeva ma zadej polno enih lukenj iz napeljave v stanovanju pa imam le dva kabla. stara vtičnica je bla zvezana sam na te dva kabla. kako torej to zrihtat? je napeljava sploh prava? sta dost sam te dva kabla?
Ike

ToniT ::

Dva kabla sta dovolj! Priključena sta na sredino.

|ke ::

sem totalni začetnik v tem in mi ne gre.. prkluču sem ta dva kabla na sredino pa nič ne dela.
vtičnica:
 spredaj

spredaj


 zadaj

zadaj


 zgoraj

zgoraj


 spodaj

spodaj



iz stene imam pa kot že omenjeno dva kabla (bakrena)
mi zna kdo kej pomagat kam zdej te dva kabla točno gresta, da ne bom zdej vse možne kombinacije probavu.

hvala
Ike

Duhec ::

Tole je sicer računalniška (RJ45-8 kontaktov), ne telefonska, ki ima RJ11 konektor (6 kontaktov). Ampak ok, tudi v to lahko vtakneš telefonski kabel z RJ11 konektorjem, ki ga potem priklopiš v adsl modem.
Ni rečeno, da sta ravno tista dva vijaka na sredini tudi potem kontakta na sredini RJ45 vtičnice.
Poglej kako shemo te tvoje neznane vtičnice ali pa če so kake številke na sami vtičnici pri vijakih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RJ45 v 2xRJ11 adapter

Oddelek: Omrežja in internet
8769 (658) starfotr
»

Telefonski kabel do modema ali UTP do telefonskega kabla

Oddelek: Omrežja in internet
136111 (5186) Invictus
»

povezava RJ11 vtičnice - pomoč prosim

Oddelek: Omrežja in internet
2813195 (3412) wexor
»

Telefonski kabel na meter.

Oddelek: Omrežja in internet
396010 (4840) MadMax
»

Amis priklop

Oddelek: Omrežja in internet
324723 (4305) d4vid

Več podobnih tem