» »

Kaj in kako muha vidi

Kaj in kako muha vidi

nevone ::

Na tem videu muha sedi na ekranu, pod njo začne migotat, ona pa kot da ni nič.

Potemtakem si muha s samim vidom ne pomaga kaj prida ampak mora dobit še kakšen drug signal (veter), da reagira.

Video

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Pyr0Beast ::

Kako naj bi reagirala ?

Muhe so po svoje tudi hecne. Če jo prilimaš na žičko in obesiš prosto v zrak bo 'letela', na noge ji potem daš en košček papirja in leteti bo nehala.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

nevone ::

Jah jest bi pričakovala, da če kaj vidi, da bi morala odletet, če se ji pod nogami začne nekaj hipoma dogajat.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

dragana ::

Muhe gledajo malo drugače kot mi. Sicer se tu ne vidi ali je LCD ali CRT monitor. Če je CRT, je obnašanje muhe pričakovano. Muhe imajo fuzijsko frekvenco 300 Hz in še več in tako muhi ekran utripa(CRT-ji so utripali od 60 do malo čez 100 Hz) in izgleda, kot da bi mi gledali počasne diapozitive. Fuzijska frekvenca je pri ljudeh okrog 20 Hz. Zato so naprimer filmi posneti s 24 slikicami na sekundo in se nam zdi slika tekoča, muham se pa ob tem zeha.

nevone ::

Ekran je LCD.

V glavnem vid ima bolj švoh, zgleda. Če bi tisto spodaj povzročalo še veter, bi zagotovo odletela. Samo vid pa ni zadosti.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

st0jko ::



nekaj takega vidi muha na CRTju, predvidevam.
keks?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: st0jko ()

guest #44 ::

Zato pa jih je tok jebeno zadet.

dark_coffee ::

V bistvu je res malo čudno, da se muha niti za milimeter premaknila ni. Kajti meni se dostikrat zgodi, da mi kakšna leteča golazen prileti na zaslon, potem pa z miško premaknem kurzor na zaslonu in žival hitro trzne in odleti stran.

dragana ::

Če pogledaš kam so obrnjene oči se vidi, da navzdol najbrž nič kaj dosti ne vidi

muha

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

nevone ::

Samo malo pred sabo pa le vidi kaj, al kako? Ker jaz sem vse sorte počela na ekranu, na različnih pozicijah, muha pa kot da ni nič. Razen če vidi samo navzgor. Kar je tudi možno.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

dzinks63 ::

Insekti in tudi muhe so čudna bitja. Vid imajo bolj slab, zato pa toliko bolj čutijo premikanje zraka, če hočemo muho zadet, je potrebno imet posebno mrežasto lopatico, katera lepo drsi skozi zrak in muha ne začuti dovolj hitro, da bi se umaknila.
HOW DO FLIES SEE?
Eye

Brane2 ::

Pajade.

Jaz jih serijsko tamanim in to z eno roko.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Sssaga ::

hehe, ko sm biu majhn, sm jih u štal z roko na komade pobiju

amigo_no1 ::

dzinks63 je izjavil:

Insekti in tudi muhe so čudna bitja. Vid imajo bolj slab, zato pa toliko bolj čutijo premikanje zraka, če hočemo muho zadet, je potrebno imet posebno mrežasto lopatico, katera lepo drsi skozi zrak in muha ne začuti dovolj hitro, da bi se umaknila.
HOW DO FLIES SEE?
Eye

Zarolaj časopis v konus/valj, je ravno tako učinkovit, tako da tvoja hipoteza s "posebno mrežasto lopatico" ne drži.

jeti51 ::

Ko muha pristane, se ji moraš čisto počasi približati. Na ta način lahko mimogrede prideš tudi do razdalje vsega nekaj centimetrov (dobesedno), od koder je seveda ni problem zadeti.

Izziv za napredne muholovce: poskusite to z zobotrebcem, skratka da jo ubijete tako, da jo prebodete. Da, je izvedljivo. 8-)

Blinkys ::

No trenutno nimam nobene muhe v sobi drugače bi probal. Sicer pa jo je Mr. Miyagi ulovil z jedilnimi palčkami ali kaj že so, tako da vrjetno te že gre;)

Dr_M ::

Ce si dovolj hiter in natancen, muha nima za burek. Meni jo je enkrat uspelo zadet s cisto majhnim kamenckom na en meter (manjsi od muhe) in se je samo na hrbet prevrnila. Je bilo pa bolj kot ne ponesreci :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tear_DR0P ::

zmogljivosti krojačkov hlačkov so odvisne tudi od temperature okolice, na zelo vroč poletni dan so te precej hitre, na hladno poletno noč pa lahko z njimi počneš kar češ :)

pri nekaterih žužih tiste male očke niso prava očesa, ampak so bližje svetlobno občutljivi diodi, ne vem pa kako je z muho
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

_Dormage_ ::

Ko smo bili otroci smo muhe ubijali z nožem. Če daš nož v hladilnik za kako minuto ravno toliko, da se ohladi lahko muho prerežeš.
Glede na to, da mora bit nož mrzel predvidevam, da imajo muhe toplotne senzorje?
Je pa zabavno kako na nož ne odreagira in jo lahko čisto počasi na polovico zrežeš.

http://www.topnews.in/flies-sense-noxio...

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mrtve muhe v stanovanju

Oddelek: Loža
163021 (2086) CMpunk
»

Zakaj muhe v avtu ne prilepi na zadnjo sipo ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6213236 (10843) dronyx
»

Kurčeve muhe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8226274 (23454) prox
»

mikroskopija

Oddelek: Znanost in tehnologija
172079 (1841) gzibret
»

Komarji!?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
596791 (5568) McBoby

Več podobnih tem