» »

Nabava novega PC-ja

Nabava novega PC-ja

1
2
»

nightbird ::

mam še jaz eno vprašanje glede optimalne sestave pc-ja.
kupuje se računalnik s približno tako sestavo:

Intel Core i5 2500K (3,30Ghz, 6MB) BOX
Gigabyte GA-Z68P-DS3 - Intel Z68/DDR3/VGA/CFX/1155/ATX
TeamGroup Elite 8GB 1333Mhz cl9 KIT - 1.50V
Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB
SATA Sony NEC AD-5260S
Xigmatek Asgard Midi Tower - Black
Corsair Gaming Series GS600W - 80+
MSI GeForce GTX 560 1GB
ASUS Xonar DS 7.1

+ LG E2340T 23" LED

vse bi se naj nabavlo pri dinokompu.

sestava je skoraj ista kak zgoraj. le grafična je druga in dodana je zvočna kartica.
računalnik se nabavlja za najstnika--> uporaba za vsakdanje delo (office, net), kak FPS (večinoma CoD 2, morda občasno kaj novejšega) in programi za obdelavo glasbe.

zanima me naslednje:
- kaj pridobimo z vgradnje dodatne zvočne kartice? jaz sem mnenja, da je ne potrebuje ampak on vztraja pri vgrdanji le te.
- priporočate katero drugo grafično kartico? vem da je p/p gtx 560Ti, vendar pridem izven budgeta če jo dam v sestavo.
- morda kako mnenje o monitorju. po mojem mnenju je čisto soliden monitor. mam nekega drugega LG-ja in sem čisto zadovoljen. kaka so vaša mnenja?

Budget za kišto + monitor je nekje 950€. več skoraj ne gre.

pa še eno izven konteksta vprašanje. se je pri dinokompu možno zmeniti za kako obročno odplačevanje?

hvala za odgovore :D

Steinkauz ::

Če že mislu ločeno naj se izprsi in vzame vsaj DX/D1, drugače pa raje na integrirani pa čez čas ko ima denar kupi boljšo.
Seveda odvisno tudi od zvočnikov/slušalk, ki jih ima. Na mojih slušalkah je z D2 kr orng razlika

nightbird ::

sam se sicer ne razumem v zvočne kartice. zatorej eno neumno vprašanje. kakšna pa je razlika recimo pri tebi Steinkauz med integrirano zvočno in to ločeno? dosti boljši zvok? al kaj drugega? več možnosti za upravljanje zvoka?

lp

TOP ::

nightbird je izjavil:

sam se sicer ne razumem v zvočne kartice. zatorej eno neumno vprašanje. kakšna pa je razlika recimo pri tebi Steinkauz med integrirano zvočno in to ločeno? dosti boljši zvok? al kaj drugega? več možnosti za upravljanje zvoka?

lp

JAz mam tud ločeno zvočno od Creative X-Fi in neke gromozanske razlike ni na zvočnikih 2,1.Malo več detajlev slišiš v kakšnem filmu bolj čistih.Pridobiš z programsko opremo več nastavitev in to je tud vse.Večjo razliko se opazi v 5,1 sistemu,kot pa na 2,1.Če pa maš prov navadne zvočnike pa razlike ne boš opazu.

nightbird ::

namen je uporaba v kombinaciji z 5.1 sistemom. torej bi lahko bila razlika, če se nabavi neko boljšo zvočno kartici tipa DX/D1? ok, bom prenesel mnenje :D

hvala za informacije. kaj pa kako mnenje o grafični? bi blo boljše za ceno 180€ posečti po kaki atijevi kartici?

fr4nc ::

nightbird je izjavil:


- priporočate katero drugo grafično kartico? vem da je p/p gtx 560Ti, vendar pridem izven budgeta če jo dam v sestavo.


Jaz bi vzel 6870 za 160€...

Lp

Steinkauz ::

TOP je izjavil:

nightbird je izjavil:

sam se sicer ne razumem v zvočne kartice. zatorej eno neumno vprašanje. kakšna pa je razlika recimo pri tebi Steinkauz med integrirano zvočno in to ločeno? dosti boljši zvok? al kaj drugega? več možnosti za upravljanje zvoka?

lp

JAz mam tud ločeno zvočno od Creative X-Fi in neke gromozanske razlike ni na zvočnikih 2,1.Malo več detajlev slišiš v kakšnem filmu bolj čistih.Pridobiš z programsko opremo več nastavitev in to je tud vse.Večjo razliko se opazi v 5,1 sistemu,kot pa na 2,1.Če pa maš prov navadne zvočnike pa razlike ne boš opazu.


Na mojih slušalkah je kr velika razlika. Zvok je veliko bolj čist.
Če imaš zvočnike za 50eur ali manj verjetno res ne bo velikih razlik. Oziroma na slušalkah že tako veliko prej opaziš razlike.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zmanjšaj ceno!

Oddelek: Kaj kupiti
406414 (4511) Jacobs6Geno
»

Dober namizni računalnik za dobro ceno (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7313093 (12518) Janac
»

Gaming PC za 500€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6814269 (13259) fr4nc
»

Nakup novega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
358299 (7741) opeter
»

namizni računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
142420 (2117) pile81

Več podobnih tem