» »

PROBLEM z namestitvijo windows 7

PROBLEM z namestitvijo windows 7

maliprco ::

Pozdravljeni,

preden začnem bi navedel podatke o novem kompu:
cpu intel i5
4gb ddr3 ram
*hdd wd 1tb trdi disk od Western Digital
in ostalo

pred kratkim mi je računalnik crkno in sm kupil novega ter hotel namestit svež piratski windows7. vse lepo in prav dokler bi moral pokazati na katerem disku naj bi namestil KI PA MI GA NE ZAZNA. napiše mi "NO DRIVERS WERE FOUND. CLICK LOAD DRIVER TO PROVIDE A MASS STORAGE DRIVER FOR INSTALLATION". in tu je nastal problem. js nism noben driver dobil zraven, razn dva CDja za matično in grafična ter kljub temu oba poskusil, a zaman. a v BIOSu pa ga zazna, sam pri tistem koraku mi ga noče zaznat. celo ko pritisnem BROWSE za driver mi najde C trdi disk, kliknem tist, zavrne zarad driverja. nato sm mislil da je mogoče inštalacija malce čudna dokler nism zapeku 4 različne windows 7 DVDje ter probal starega XP, a nobeden mi ne zazna ta k*rčev trdi disk. prvič se srečujem s tem problemom in nimam blage veze kaj naj bi blo narobe. pleša se mi je povečala zarad tega usranega diska in se mi neda čakat ponedeljek za seervis ali celo reklamacijo- ZATO VAS LEPO PROSIM za odgovor ali celo mogoče rešitev, če se je kdo s tem že srečal ali ima kako idejo.

vsak odgovor je dobrodošel

hvala in LP
  • zaklenil: bluefish ()

Bolf3nk ::

ccccc gusar rabi pomoč :))

Cold1 ::

Manjka ti, po vsej verjetnosti, gonilnik za HDD controller na matični plošči (imaš ga na cd-ju, ki je priložen).

Ampak obstaja čisto lahka rešitev za tvoje težave - pokliči na Microsoft Slovenija, kjer ti bodo pomagali namestiti Okna (za povrhu vsega pa boš lahko opravil tudi nakup licence).

maliprco ::

no, glede piratstva ne bom debatiral.

sm pa probal še enkrat najti gonilnik na CDju od matične, a brez uspeha. prav tako sm poskušal z nekaj spremembami v BIOSu kot so mi mojstri iz tech-centra rekli, a tudi brez uspeha. ni mi druge kot da uveljavim reklamacijo, če bo treba pa tud financiral ubogega siromaka Bill Gatesa. me prav zanima kaj bodo rekli pri servisu. če bo kej zanimivega bom napisal kaj je bilo narobe in njene rešitve, da lahko drugi z istim problem vidijo kako rešiti ta problem.

vseeno najlepša hvala za odgovore, in zarad mene lahko zaprete ali celo zbrišete temo.

LP

radiculus ::

Rešitev je enostavna, a ker nimaš licence se znajdi sam. Priporočam ti pa kakšno alternativo, npr. Ubuntu.

telen ::

Kupi nov disk. Mogoče bo pa na njem delalo :))

Saintek ::

maliprco, če še nisi skapiral, si se zafrknil ko si izdal, da si si nameščal piratske winse držal bi g...... pa bi blo tak pa..... :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formatiranje EDINEGA diska (C disk) - Kako

Oddelek: Pomoč in nasveti
306819 (6266) Cervantes
»

nenadno ugašanje računalnika - nujna pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
234670 (3841) Pyr0Beast
»

Bios ne zazna sata diska

Oddelek: Strojna oprema
323566 (3072) amigo_no1
»

Težava s trdim diskom in ponovnim nalaganjem windowsXP.

Oddelek: Strojna oprema
111412 (1201) amigo_no1

Več podobnih tem