» »

Izšla Opera 11.50

1 2
3
»

amigo_no1 ::

RockyS
Da nimaš kaj preveč v Opera adblock filtru ?

Preferences, Advanced, Content -> Blocked Content

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

RockyS ::

Jaz trdim na podlagi izkušenj, ker delam v html5. HTML5 online "benchmark" mi pomeni en k.

amigo, tam mam samo oglase na slo-techu, na fb nimam nič blokirano. Čudno... Ampak sedaj uporabljam trillian tak da mi je vseeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Jst ::

Imaš kakšen Extension?

Jaz sem ravno sedaj, par minut nazaj, ugotovil, da mi AdBlock dela probleme in sem namestil tistega prvega, Adblock Plus (ali kako se že imenuje) pa odstranil. Sedaj mi dela vse.

Opera 12, poimenovana za testiranje "Opera Next," sem sprobal in dela super. Uporablja GPU in mi je všeč, da ne hitijo in da prvo spolirajo zadevo, preden gre ven.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

JoskoMacher ::

Če slučajno koga zanima SLO opcija

http://freeweb.siol.net/jhorvat9/Opera1...

RockyS ::

Edini extension imam youtube downloader. Sem ga odstranil, chat še vedno ne dela. Čudna ampak btk, potem sem že edini.

AmokRun ::

Lahko imaš profil pokvarjen.

Ganon ::

RockyS je izjavil:

Edini extension imam youtube downloader.


Če si že omenil YouTube extension, tale je mnogo boljši, z ogromno uporabnimi funkcijami.

https://addons.opera.com/en/addons/exte...

amigo_no1 ::

RockyS
Namesti si en nov, čist (brez upgrejdov) profil Opera in tam preveri.

RockyS ::

Ganon je izjavil:

RockyS je izjavil:

Edini extension imam youtube downloader.


Če si že omenil YouTube extension, tale je mnogo boljši, z ogromno uporabnimi funkcijami.

https://addons.opera.com/en/addons/exte...


WOW! Tnx!

Če kdo še ni posodobil, zunaj je 11.60 .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

DuleKrtola ::

Opera 11.61 mi stalno serje, vsake toliko postane popolnoma neodzivna, tudi za par 10s. Se še komu dogaja to? Včasih je bila neuporabna pol minute ob prvem zagonu, to sem še toleriral, to sedaj pa...

Ko se bo dalo v chromeu imeti bookmark bar brez texta na levi strani bom najbrž migriral :S

frudi ::

To se tudi meni dogaja na 11.61, ampak samo pri nalaganju nekaterih strani, pa še to ne vedno. Zgleda, da se to ne zgodi, če nekatere resorse (verjetno javascript?) naloži iz cacha. Med drugim se to dogaja ravno na slo-techu. Običajno traja kakšnih 5-10 sekund, v tem času pa Opera 100% obremeni eno CPU jedro in postane povsem neodzivna.

Za zdaj še toleriram, ker se dogaja samo na par straneh... ampak boljše, da pride hitro kak popravek.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

terencehill ::

DuleKrtola je izjavil:

Opera 11.61 mi stalno serje, vsake toliko postane popolnoma neodzivna, tudi za par 10s. Se še komu dogaja to? Včasih je bila neuporabna pol minute ob prvem zagonu, to sem še toleriral, to sedaj pa...

Ko se bo dalo v chromeu imeti bookmark bar brez texta na levi strani bom najbrž migriral :S


to je znan problem na 11.61. jest trenutno uporabljam 11.62 b1307, sicer je se v Beta fazi, ampak deluje super brez zatikanja kot na prejsnji verziji. Opera blog

clix ::

Hm, meni se to tudi v 11.62 b1307 dogaja...

HairyFotr ::

Meni se je to začelo dogajat na izredno dolgih straneh (in par ostalih straneh... twitter, slashdot, poredko slo-tech)... na 12ki je precej bolje, odkar sem vklopil hardware pospeševanje pa problema ni več.

MrStein ::

v11.62

noče naložiti strani ala https://localhost:8443/foo.jsp
V IE, FF in Chrome pa dela.

Opera izpiše:
Unable to complete secure transaction
Check that the address is spelled correctly, or try searching for the site.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

RockyS ::

To je znana napaka, se je pojavljala tudi na bank@netu (nkbm), to pa zato ker eden izmed strežnikov(ali certifikat)ni bil pravilno patchan. Zaobit te napake se ne da drugače kot da se strežnik(ali certifikat) pravilno konfigurira oz. patcha.

MrStein ::

In kaj bi naj bilo narobe na strežniku?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BlackGuard ::

Pozdravljeni. Zanima me, če se komu dogaja, da opera pozablja uporabniška imena in gesla za prijavo na spletne strani. Če grem recimo na slo-tech, vpišem uporabniško ime in geslo me prijavi v redu, seveda kliknem tudi opcijo, da si geslo zapomni (tako v sami operi kot tudi tukaj na forumu). Potem pa pridem drugič na forum in me sploh ne prijavi. To se mi je dogajalo že v 11.61 in sedaj v 11.62. Če grem gledat v Password manager, je stran shranjena, tako da res ne vem kaj je narobe. Po novem uporabljam pa tudi opero Link, ampak je bilo že prej isto. Dogaja pa se na vseh straneh isto. Če kdo ve odgovor, naj mi prosim pomaga.

RockyS ::

BTW, izšla je nova verzija opere, 12ka!

http://www.opera.com/browser/new/

Poldi112 ::

usoban je izjavil:

Ne poznam človeka, ki je sprobal Opero in šaltal drugam.


Da ga ne poznaš še ne pomeni, da ne obstajamo. Sem bil na njej od v4 do par verzij kasneje. In potem sem odkril firefox :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Poldi112 ::

vorantz je izjavil:

Edino kar me moti od verzije 11 naprej, je da ne deluje več samoosveževanje med gledanjem teme na slo-tech :/
(ko se dodajajo na dno novi posti)


Hudo. To je pa en feature, ki me morda celo prepriča, da spet presedlam. Ker danes malo gledal to opero, vsaj v linux-u je malo smotana. Naserje mi kvadratek zraven ure v taskbar, glavni knof, ki odpre menije, ima odrezan logo na polovici (vizuelno moteče), hitrostno ne opazim razlike, adblock dela ok, mouse gestures niso čisto iste kot pri ff (nežno moteče), mouse gestures nimajo traila, sem instaliral mouse trail pa je precej grozen (pol zaslona posivi, če počakam eno sekundo).

Je pa stvar šla precej naprej. Zdaj je celo uporabna (v Ubuntu).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

primar ::

LP

Sem že star uporabnik opere in me na sležbenem računalniku muči ena težava. Če v operi kliknem na strani www.strojnistvo.com na karkoli drugega kot forum mi izpiše:
Spletni naslov blokiran

"Naslov http://www.strojnistvo.com/ads_item_z.p... je blokiran s strani upravljalnika blokiranih vsebin.

Da razveljavite blokado, desno kliknite na stran, izberite "Blokiraj vsebino" in potem kliknite gumb "Podrobnosti", da uredite seznam blokirane vsebine."

To kar zgoraj piše sem pogledal in je seznam prazen. V IE deluje normalno, tako da ni blokiran preko admina, pa tudi izpis je v primeru blokade od admina popolnoma drugačen.

Na domačen PC-ju mi je to delalo kak dan, dva, potem pa nehalo. Imam še en PC z Opero pa tudi vse OK.

Enak problem se pojavi tudi na strani Avtonet, kjer se to zgodi če kliknem na oglas - torej vedno ko bi se rad pomaknil eno stopnjo "globje".

Za morebitno pomoč se vnaprej zahvaljujem.

LP

RockyS ::

Poldi112 je izjavil:

vorantz je izjavil:

Edino kar me moti od verzije 11 naprej, je da ne deluje več samoosveževanje med gledanjem teme na slo-tech :/
(ko se dodajajo na dno novi posti)


Hudo. To je pa en feature, ki me morda celo prepriča, da spet presedlam. Ker danes malo gledal to opero, vsaj v linux-u je malo smotana. Naserje mi kvadratek zraven ure v taskbar, glavni knof, ki odpre menije, ima odrezan logo na polovici (vizuelno moteče), hitrostno ne opazim razlike, adblock dela ok, mouse gestures niso čisto iste kot pri ff (nežno moteče), mouse gestures nimajo traila, sem instaliral mouse trail pa je precej grozen (pol zaslona posivi, če počakam eno sekundo).

Je pa stvar šla precej naprej. Zdaj je celo uporabna (v Ubuntu).


Nisem siguren, ampak se mi zdi da sedaj to osveževanje na slo-techu deluje?

Zakaj so dodali "quick launch" ikono tja k uri mi ni niti najmanj jasno.
Logo pač je tak... to je stvar okusa.
Mouse gestures, ko grem na FF je res čisto drugačne, ampak v prid opere, verjetno je krivo to da je opera moj primarni browser že nekaj let.

amigo_no1 ::

@primar
V tvojem naslovu imaš besedno zvezo "ads" in Opera to očitno blokira.

Opera:
Preferences, Advanced, Content -> Blocked Content.

V opera:config izklopi "Enable Content Blocker".

http://my.opera.com/Tamil/blog/ad-block

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

primar ::

amigo no1, hvala!! To me je jezilo zdaj ene tri mesece. Sedaj dela super :D

LP
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rigs of Rods - Soft body physics car crash simulation

Oddelek: Igre
172609 (1897) oo7
»

Izšla Opera 12 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
12619322 (14410) Ganon
»

Izšla Opera 11.50 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
12425531 (19406) primar
»

Mixed content attack test za browserje

Oddelek: Informacijska varnost
142182 (1951) MrStein
»

Izšel Firefox 5 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
17835668 (28334) subby

Več podobnih tem