» »

Kateri televizor?

Kateri televizor?

Temo vidijo: vsi
««
216 / 223
»»

[SkA] ::

Joze_K je izjavil:

ok nekaj me zanima,....

ali obstajajo TVji, ki imajo vgrajene te IP sprejemnike s katerimi nas vsi ponudniki zalagajo (Siol TV)... kaj vem, mogoče skozi CAM module, ali pa že vgrajeno IP TV....

ker je prav nagravžno, da imaš TV, ki mu moraš takoj zunanji box dodat, seveda potem imeti dvojne daljince, ali pa vsaj omejeno uporabnega enega,...

tile novi TVji - a to funkcionira
imam Sony-ja KDL-50W685A pa moram imeti zunanji Box


Znajo Kodi ali kaj podobnega poganjat, preko katerih lahko streame gledaš - ampak to ni neka integracija, kot jo imajo že leta za kabelski in/ali satelitski sprejemnike, ki so vgrajeni v TVje.

CI modul ne obstaja - je namenjen dekodiranju in omogočanju dostopa, ne pa prenosu slike/vida. Za slednje je HDMI vhod.

Logitech harmony + IPTV setup box po mojem še vedno zagotavlja najboljši pribljižek izkušnji z integriranim sprejemnikom. Daleč od popolnega, seveda, pa izgubiš potencialno kak voice search, če je naprednejši daljinec. Po drugi strani pa novejši Harmony omogoča integracijo z Amazon Echo, ki pa spet odpira drugačne vrste kontrolo - tko da, so opcije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

MrStein ::

andrej69 je izjavil:

Joze_K je izjavil:

ok nekaj me zanima,....

ali obstajajo TVji, ki imajo vgrajene te IP sprejemnike s katerimi nas vsi ponudniki zalagajo (Siol TV)... kaj vem, mogoče skozi CAM module, ali pa že vgrajeno IP TV....

ker je prav nagravžno, da imaš TV, ki mu moraš takoj zunanji box dodat, seveda potem imeti dvojne daljince, ali pa vsaj omejeno uporabnega enega,...

tile novi TVji - a to funkcionira
imam Sony-ja KDL-50W685A pa moram imeti zunanji Box


Imaš na novih televizorjih že CI režo, kjer vstaviš kartico od ponudnika , in ne potrebuješ nikakršne zunanje enote.Saj pri Telemahu je tako.

On sprašuje za IP-TV, CI je za DVB.

IP-TV podpora počasi gre v TV aparate, vprašanje pa je, kako deluje z našimi ponudniki.

Ena možnost je (vsaj za T-2), da na svojem ruterju pretvoriš signal iz multicast v TCP (DLNA) in ga TV "lovi" čez DLNA. (bilo na forumu, vprašaj če ne najdeš).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

janck68 ::

Zanimam se za nakup LED TV-ja. Zanimajo me naslednji modeli, v povezavi.
http://www.displayspecifications.com/en...

Kateri model in zakaj ga priporočate. Ali pa kateri drugi model priporočate in zakaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: janck68 ()

Miran5 ::

Ekipa,rabim pomoč in nasvet.Sosed hoče kupit tv, na katerega bi prek hdmi kabla povezal računalnik in ga zanima kaj je pametnejše ali tv ali monitor.Tv za gledanje programov bi uporabljal mogoče 10%.Diagonala min.40".Kaj se bolj splača cenovno in tudi funkcionalno,pa tudi kvaliteta slike ob prenosu.Vsako mnenje je dobrodošlo ali izkušnja.

yero7 ::

Miran5 je izjavil:

Ekipa,rabim pomoč in nasvet.Sosed hoče kupit tv, na katerega bi prek hdmi kabla povezal računalnik in ga zanima kaj je pametnejše ali tv ali monitor.Tv za gledanje programov bi uporabljal mogoče 10%.Diagonala min.40".Kaj se bolj splača cenovno in tudi funkcionalno,pa tudi kvaliteta slike ob prenosu.Vsako mnenje je dobrodošlo ali izkušnja.

odvisno kako daleč je od ekrana če je oddaljen pol metra naj vzame monitor ali 4k tv če je več kot meter lahko vzame kako tv (1080p). Če želi igrat nove pc igre naj vzame monitor zaradi osveževanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yero7 ()

MrStein ::

1.) Monitor z 40 ali več palci?

2.) Marsikateri TV omogoča 100/120 slik. Sicer ne gre priklopi-in-igraj, ampak... saj smo hekerji, ali?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fpbs ::

Today Amazon.com published product pages for some of LG's 2017 OLED TVs, with listed prices. Amazon lists the 55" OLEDC7, the 65" OLEDE7 and the 65" OLEDG7 signature TV. Amazon did not yet publish its product page for the OLEDB7, but it's still great to finally know LG's prices for 2017:

55" OLEDC7: $2,499
65" OLEDE7: $4,999
65" OLEDG7: $6,999
Amazon lists the prices, but the actual shipping dates are unknown yet. You can order the TVs, and they will be delivered when LG starts shipping those in the US.

Rey_ ::

Kako mislite, da se obnese Philips ambilight na črni podlagi (črne, mat tapete)? Na Youtube ne najdem nič uporabnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rey_ ()

andrej69 ::

Rey_ je izjavil:

Kako mislite, da se obnese Philips ambilight na črni podlagi (črne, mat tapete)? Na Youtube ne najdem nič uporabnega.


Sistem deluje po principu, da se prilagaja barvi stene, pred katero je televizija postavljena. Če stena ni bela, je treba v nastavitvah nastaviti na barvo, kakršna je stena v ozadju. Za vse ostalo pa posrbi sprejemnik sam.

4knative ::

fpbs je izjavil:

Today Amazon.com published product pages for some of LG's 2017 OLED TVs, with listed prices. Amazon lists the 55" OLEDC7, the 65" OLEDE7 and the 65" OLEDG7 signature TV. Amazon did not yet publish its product page for the OLEDB7, but it's still great to finally know LG's prices for 2017:

55" OLEDC7: $2,499
65" OLEDE7: $4,999
65" OLEDG7: $6,999
Amazon lists the prices, but the actual shipping dates are unknown yet. You can order the TVs, and they will be delivered when LG starts shipping those in the US.


Zgleda da bojo stari modeli ostali na isti ceni, novi pa se bodo prodajali po sorazmerno višji ceni, dokler ne prodajo starih zalog.

gorann ::

andrej69 je izjavil:

Joze_K je izjavil:

ja, ampak SioL Tv mislim, da nima te CI kartice - oz. je jaz nisem nikjer zasledil


Kako ima to Siol urejeno ne vem, kajti jaz imam Telemah.To ti bodo znali kateri drugi več povedat, kateri imajo Siol.Najbolje je za vse kateri imajo možnost, da vzamejo Telemah ponudnika..Res, da ni med najcenejšimi, je pa najkvalitetnejši kar se tiče ponudbe.

eno je kablska drugo iptv

fpbs ::

4knative je izjavil:

fpbs je izjavil:


55" OLEDC7: $2,499
65" OLEDE7: $4,999
65" OLEDG7: $6,999

Zgleda da bojo stari modeli ostali na isti ceni, novi pa se bodo prodajali po sorazmerno višji ceni, dokler ne prodajo starih zalog.

Če primerjaš s Samsungovimi Q cenami, potem bodo LG OLEDi cenejši:
http://4k.com/prices-revealed-samsung-q...

4knative ::

Bomo videli takrat ko pridejo dejansko v trgovine oz. v Slovenijo, Avstrijo, Italijo.

z3ro ::

Eno vprašanje, ki ravno ne spada v to temo ampak vseeno. Imam LG 49UH610V in kadar imam Siolov TV komunikator preko HDMI priklopljen na tv v HDMI2 se po ekranu pojavljajo "plesoči" beli piksli, največ če je veliko črne barve. Na HDMI1 imam PS4, kjer je slika OK..sedaj sem komunikator priklopil na HDMI3 in je tudi OK. Je kakšna razlika med porti ali je dejansko kaj narobe z HDMI2 vhodom?

fpbs ::

4knative je izjavil:

Bomo videli takrat ko pridejo dejansko v trgovine oz. v Slovenijo, Avstrijo, Italijo.

Pred nekaj dnevi sem bil v BigBangu. Lanski model 55B6V prodajajo za 2799,99€.

jk ::

Kaj priporočate za:
- gledanje z razdalje od 2,5-3,5m (kavč)
- gledanje Telemach TV, nadaljevank in filmov v kakovosti HD, FHD (redkeje) preko HTPC

Samsung 55K5100/5102/K5179 ali Panasonic 58DX750 ali Hisense 55M7000.

Cenovno so si precej različni vem. Lahko bi dodal še LG 55B6 OLED, ki pa jke še toliko dražji. Vse pobrano na www.kajkupiti.si. Cena ni tako zelo velik faktor, ne bi pa rad kupil stvari, ki jo glede na moje potrebe sploh ne bi izkoristil.

andrej69 ::

jk je izjavil:

Kaj priporočate za:
- gledanje z razdalje od 2,5-3,5m (kavč)
- gledanje Telemach TV, nadaljevank in filmov v kakovosti HD, FHD (redkeje) preko HTPC

Samsung 55K5100/5102/K5179 ali Panasonic 58DX750 ali Hisense 55M7000.

Cenovno so si precej različni vem. Lahko bi dodal še LG 55B6 OLED, ki pa jke še toliko dražji. Vse pobrano na www.kajkupiti.si. Cena ni tako zelo velik faktor, ne bi pa rad kupil stvari, ki jo glede na moje potrebe sploh ne bi izkoristil.


Če boš gledal predvsem tv vsebine, ti je dovolj Samsung model.Če pa bi gledal filme, iz drugih virov in po možnosti kakšne 4K vsebine, potem pa bi ti že bilo bolj smiselno vzet katerega izmed ostalih dveh modelov.

car100 ::

jk je izjavil:

Kaj priporočate za:
- gledanje z razdalje od 2,5-3,5m (kavč)
- gledanje Telemach TV, nadaljevank in filmov v kakovosti HD, FHD (redkeje) preko HTPC

Samsung 55K5100/5102/K5179 ali Panasonic 58DX750 ali Hisense 55M7000.

Cenovno so si precej različni vem. Lahko bi dodal še LG 55B6 OLED, ki pa jke še toliko dražji. Vse pobrano na www.kajkupiti.si. Cena ni tako zelo velik faktor, ne bi pa rad kupil stvari, ki jo glede na moje potrebe sploh ne bi izkoristil.


Vzemi neko sredino Panasonic 58DX750 bi bil top ravno prav velik, odlična kvaliteta in slika, samsunge imaš ras začetni razred in se je mogoče bolje ognit res da prišparaš par stotakov samo tudi zgubiš na kvaliteti slike, zvoka. Če gledaš šport (igraš igre) glej tvje z 100Hz penali, 4k je tudi lahko itak je upscaling, pa izberi še glede na kot gledanja naravnost/iz strani VA-panel vs IPS.

BorutK-73 ::

z3ro je izjavil:

Eno vprašanje, ki ravno ne spada v to temo ampak vseeno. Imam LG 49UH610V in kadar imam Siolov TV komunikator preko HDMI priklopljen na tv v HDMI2 se po ekranu pojavljajo "plesoči" beli piksli, največ če je veliko črne barve. Na HDMI1 imam PS4, kjer je slika OK..sedaj sem komunikator priklopil na HDMI3 in je tudi OK. Je kakšna razlika med porti ali je dejansko kaj narobe z HDMI2 vhodom?

Mogoče slab kabel. Probaj PS na hdmi2.

MrStein ::

Ali kaki slab spoj v vtičnici, če je problem samo ko je tam priklopljeno. Mogoče se je razmajal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

z3ro ::

Kabel dvomim da je kriv ker sem z enakim kablom prestavil na HDMI3 in je OK. Vtičnico sem zmigal z roko in ni pomagalo. Bom pa probal jutri PS4 na HDMI2 pa da vidim..

bojanpo ::

fpbs je izjavil:

4knative je izjavil:

Bomo videli takrat ko pridejo dejansko v trgovine oz. v Slovenijo, Avstrijo, Italijo.

Pred nekaj dnevi sem bil v BigBangu. Lanski model 55B6V prodajajo za 2799,99€.


Lol, za 200€ dodatno sem 65" model nabavil ;)

hunter01 ::

65" se mi zdi sem videl v BigBangu za okroglih 5k :)

Ampak slika na tem TV-ju je pa res waw. Bom počakal kako leto, dve da se cene za 65" OLED spustijo cca 1500€? Je to sploh realno pričakovat?

OK.d ::

Optimist, velika diagonala bo še vedno imela veliko ceno.
Poglej tega FHD letnik 2014 in ima še kar 2000EUR ceno.
http://www.majdic.at/samsung-ue75h6470s...
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

z3ro ::

z3ro je izjavil:

Kabel dvomim da je kriv ker sem z enakim kablom prestavil na HDMI3 in je OK. Vtičnico sem zmigal z roko in ni pomagalo. Bom pa probal jutri PS4 na HDMI2 pa da vidim..

Ok, probal PS4 na HDMI2 in dela vredu tako da sedaj res ne vem zakaj komunikator ne deluje samo na tem portu. Ampak nima veze, bo pač tako priklopljeno.

fpbs ::

bojanpo je izjavil:

fpbs je izjavil:

4knative je izjavil:

Bomo videli takrat ko pridejo dejansko v trgovine oz. v Slovenijo, Avstrijo, Italijo.

Pred nekaj dnevi sem bil v BigBangu. Lanski model 55B6V prodajajo za 2799,99€.

Lol, za 200€ dodatno sem 65" model nabavil ;)

Ja v Avstriji.

Modri dirkač ::

Problem so verjetno nastavitve HDMI portov, vsaj pri Philipsu je tako, da sta 1 in 2 namenjena 4k in imata dodatne nastavitve, 3 in 4 pa 1080p.
Tudi T-2 komunikator ne predvaja zvoka, če so te dodatne nastavitve vključene.
Everybody lies!

andrej69 ::

Modri dirkač je izjavil:

Problem so verjetno nastavitve HDMI portov, vsaj pri Philipsu je tako, da sta 1 in 2 namenjena 4k in imata dodatne nastavitve, 3 in 4 pa 1080p.
Tudi T-2 komunikator ne predvaja zvoka, če so te dodatne nastavitve vključene.


edit

z3ro je izjavil:

z3ro je izjavil:

Kabel dvomim da je kriv ker sem z enakim kablom prestavil na HDMI3 in je OK. Vtičnico sem zmigal z roko in ni pomagalo. Bom pa probal jutri PS4 na HDMI2 pa da vidim..

Ok, probal PS4 na HDMI2 in dela vredu tako da sedaj res ne vem zakaj komunikator ne deluje samo na tem portu. Ampak nima veze, bo pač tako priklopljeno.


Kar se tiče Lg televizorjev, imajo kar težave kar se tiče HDMI modulov..Najverjetneje gre za okvaro tega modula.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

arra1 ::

Zdravo,

Kupil sem TV Samsung 55KS7000 pri katerem je odstopil zadnji pokrov. TV sem peljal na servis kjer so pokrov zamenjali. Pokrov so zamenjali tako kvalitetno da je sedaj še bolj odstopljen po vrhu tega pa je ekran na prvi strani poškodovan (raza cca 2-3cm dolga). Na servisu trdijo, da so delo korektno opravili. Na koga se lahko obrnem....?

andrej69 ::

arra1 je izjavil:

Zdravo,

Kupil sem TV Samsung 55KS7000 pri katerem je odstopil zadnji pokrov. TV sem peljal na servis kjer so pokrov zamenjali. Pokrov so zamenjali tako kvalitetno da je sedaj še bolj odstopljen po vrhu tega pa je ekran na prvi strani poškodovan (raza cca 2-3cm dolga). Na servisu trdijo, da so delo korektno opravili. Na koga se lahko obrnem....?


Saj servis ne more delat čudežev, če je televizor že v osnovi zanič:)Lahko servis sam poskusi, izdelat ohišje televizorja, pa bi mogoče bilo bolje..:)) Krivi ste potrošniki sami, ker kupujete takšne televizorje.Drugo bi bilo, če se glede teh težav ne bi nič vedelo.Toda sem venomer opozarjal na ta problem,še prilepil sem slike kjer se te težave vidijo, toda nekateri tega ne jemljete resno..Sedaj pa mora vsak sam, nositi posledice..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

arra1 ::

Zelo koristen komentar Andrej69, hvala!

4knative ::

andrej69: S takimi komentarji nisi glih dosti v pomoč. Že tako ali tako si priljubljen približno kot vnetje slepiča, potem pa še take pribijaš. Nevem kaj sploh še iščeš tu gor?

arra1: Si se obrnil na prodajalca? Kaj pravijo tam?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 4knative ()

andrej69 ::

arra1 je izjavil:

Zelo koristen komentar Andrej69, hvala!


Poglej, tukaj se načeloma ne da kaj dosti pomagat..Kajti, če je televizor bil že na servisu, potem več nimaš kaj zahtevat:)Če pa imaš pomisleke, glede servisa se lahko obrneš na inšpektorat.Toda to te bo stalo kar nekaj časa, in živcev..Še preden si ga peljal na servis, bi ti bilo bolje , da si se skušal dogovorit da ti vrnejo kupnino, ali ti zamenjajo izdelek.Sedaj pa boš žal teško kaj storil..

arra1 ::

4knative: Prodajalca ne morem več kontaktirati ker je bil TV na servisu.
Kontaktiral sem Samsung Slovenija in so rekli da servis trdi da je TV korektno popravljen oni pa so rekli, da kar vidijo iz slik ni ok.

andrej69: Če niso sposobni popravit, naj zamenjajo TV, ali ponudijo alternativo. A nebi bilo to fer?
Če se ne da popravit bi verjetno to vedel tudi Samsung in bi umaknili ostale TVje iz tržišča ali se motim?

Če ne bo šlo drugače se bom obrnil na inšpektorat, za ta denar, ki sem ga dal za TV sem rabil kar nekaj časa in živcev, da sem ga zaslužil in ne mislim odnehat.

andrej69 ::

arra1 je izjavil:

4knative: Prodajalca ne morem več kontaktirati ker je bil TV na servisu.
Kontaktiral sem Samsung Slovenija in so rekli da servis trdi da je TV korektno popravljen oni pa so rekli, da kar vidijo iz slik ni ok.

andrej69: Če niso sposobni popravit, naj zamenjajo TV, ali ponudijo alternativo. A nebi bilo to fer?
Če se ne da popravit bi verjetno to vedel tudi Samsung in bi umaknili ostale TVje iz tržišča ali se motim?

Če ne bo šlo drugače se bom obrnil na inšpektorat, za ta denar, ki sem ga dal za TV sem rabil kar nekaj časa in živcev, da sem ga zaslužil in ne mislim odnehat.


Seveda bi bilo fer, toda zakoni so takšni..Kar pa se tega tiče, ti moram povedat, da nisi edini , ki ima velike težave kar se tiče Samsung garancij, stvarnih napak itd..Da ti ne govorim, koliko je tožb proti tej korporaciji..Saj ljudje počasi spoznavajo politiko Samsunga, toda za nekatere je pa to žal že prepozno.Za v prihodnje sedaj veš..Kar pa se tiče tvojih pravic, pa jih seveda uveljavi.Ti želim veliko sreče, da rešiš to težavo.

4knative ::

Čudno da ne znajo te plastike zalepit nazaj. To bi pomoje lahko vsak amater zalepil.

Meni isti model dela super, tudi nič ne zgleda da bi šla plastika stran ipd.

fpbs ::

4knative je izjavil:

andrej69: S takimi komentarji nisi glih dosti v pomoč. Že tako ali tako si priljubljen približno kot vnetje slepiča, potem pa še take pribijaš. Nevem kaj sploh še iščeš tu gor?
arra1: Si se obrnil na prodajalca? Kaj pravijo tam?

Ko je Andrej prilimal slike teh Samsungov, kako jim odstopajo stene, ste se norčevali iz njega, in nekateri še kar naprej svetovali, ne glede na opozorilo, kako je ta Samsung idealna izbira. Tako, da "4knative" se mi ne zdi pošteno, da se zgražaš nad Andrejem. Obsodi rajši tistega, ki je kljub temu, da je vedel, da se ta televizor že ob nakupu razpada, vseeno svetoval nakup.

car100 ::

andrej69 je izjavil:

arra1 je izjavil:

4knative: Prodajalca ne morem več kontaktirati ker je bil TV na servisu.
Kontaktiral sem Samsung Slovenija in so rekli da servis trdi da je TV korektno popravljen oni pa so rekli, da kar vidijo iz slik ni ok.

andrej69: Če niso sposobni popravit, naj zamenjajo TV, ali ponudijo alternativo. A nebi bilo to fer?
Če se ne da popravit bi verjetno to vedel tudi Samsung in bi umaknili ostale TVje iz tržišča ali se motim?

Če ne bo šlo drugače se bom obrnil na inšpektorat, za ta denar, ki sem ga dal za TV sem rabil kar nekaj časa in živcev, da sem ga zaslužil in ne mislim odnehat.


Seveda bi bilo fer, toda zakoni so takšni..Kar pa se tega tiče, ti moram povedat, da nisi edini , ki ima velike težave kar se tiče Samsung garancij, stvarnih napak itd..Da ti ne govorim, koliko je tožb proti tej korporaciji..Saj ljudje počasi spoznavajo politiko Samsunga, toda za nekatere je pa to žal že prepozno.Za v prihodnje sedaj veš..Kar pa se tiče tvojih pravic, pa jih seveda uveljavi.Ti želim veliko sreče, da rešiš to težavo.



Glede servisa imel 2 krat opravka v zvezi z servisom z mobilnim telefonom Samsung vedno korektno opravljeno. Glede na celoten primer lahko rečem, da je to primer, ki bi lahko in bi moral biti rešen pod stvarno napako (uveljavi se ga pri prodajalcu). V kolikor je že bil na servisu ni mogoče uveljaviti stvarne napake. (v zakonu nisi zaščiten kot potrošnik), kontaktiraj prodajalca in probaj lepo prosit če se da karkoli naredit v zvezi s tem primerom. vsaka večja trgovina gre ponavadi v plus potrošniku itak so vedno v +.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: car100 ()

MrStein ::

arra1 je izjavil:

4knative: Prodajalca ne morem več kontaktirati ker je bil TV na servisu.
Kontaktiral sem Samsung Slovenija in so rekli da servis trdi da je TV korektno popravljen oni pa so rekli, da kar vidijo iz slik ni ok.

andrej69: Če niso sposobni popravit, naj zamenjajo TV, ali ponudijo alternativo. A nebi bilo to fer?
Če se ne da popravit bi verjetno to vedel tudi Samsung in bi umaknili ostale TVje iz tržišča ali se motim?

Če ne bo šlo drugače se bom obrnil na inšpektorat, za ta denar, ki sem ga dal za TV sem rabil kar nekaj časa in živcev, da sem ga zaslužil in ne mislim odnehat.

-----> SVETOVANJE POTROŠNIKOM
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

4knative ::

fpbs je izjavil:

4knative je izjavil:

andrej69: S takimi komentarji nisi glih dosti v pomoč. Že tako ali tako si priljubljen približno kot vnetje slepiča, potem pa še take pribijaš. Nevem kaj sploh še iščeš tu gor?
arra1: Si se obrnil na prodajalca? Kaj pravijo tam?

Ko je Andrej prilimal slike teh Samsungov, kako jim odstopajo stene, ste se norčevali iz njega, in nekateri še kar naprej svetovali, ne glede na opozorilo, kako je ta Samsung idealna izbira. Tako, da "4knative" se mi ne zdi pošteno, da se zgražaš nad Andrejem. Obsodi rajši tistega, ki je kljub temu, da je vedel, da se ta televizor že ob nakupu razpada, vseeno svetoval nakup.


Saj teh slik najdeš ogromno na netu. Folk pač poslika samo tisto kar ni ok. Če bi sklepali iz fotografij na internetu, je takih televizorjev 95%, tistih brez odstopa zadnje stene pa samo okoli 5%. Realna slika je pa ravno obratna. 5% maš šanse da se ti odlepi stranica, nič več.

Glede tistih fotografij, ki jih je dal gor andrej69. Ne rabiš pajserja da odpreš zadnjo steno na Samsungu. Dovolj je nož za maslo. Nekdo, ki toliko pljuva po drugih je zmožen tudi tega... Žal. ;(

Barba ::

Kupujem 4K tv v vrednosti 800 - 1000€.
V mislih imam predvsem:
Sony 55XD7005
Sony 55XD8005
Samsung UE55KU6072
Samsung UE55KU6400
Kakšno je vaše mnenje. Predlagate kaj drugega, ali pa je bolje počakat na modele 2017.
Hvala za pomoč.

andrej69 ::

4knative je izjavil:

fpbs je izjavil:

4knative je izjavil:

andrej69: S takimi komentarji nisi glih dosti v pomoč. Že tako ali tako si priljubljen približno kot vnetje slepiča, potem pa še take pribijaš. Nevem kaj sploh še iščeš tu gor?
arra1: Si se obrnil na prodajalca? Kaj pravijo tam?

Ko je Andrej prilimal slike teh Samsungov, kako jim odstopajo stene, ste se norčevali iz njega, in nekateri še kar naprej svetovali, ne glede na opozorilo, kako je ta Samsung idealna izbira. Tako, da "4knative" se mi ne zdi pošteno, da se zgražaš nad Andrejem. Obsodi rajši tistega, ki je kljub temu, da je vedel, da se ta televizor že ob nakupu razpada, vseeno svetoval nakup.


Saj teh slik najdeš ogromno na netu. Folk pač poslika samo tisto kar ni ok. Če bi sklepali iz fotografij na internetu, je takih televizorjev 95%, tistih brez odstopa zadnje stene pa samo okoli 5%. Realna slika je pa ravno obratna. 5% maš šanse da se ti odlepi stranica, nič več.

Glede tistih fotografij, ki jih je dal gor andrej69. Ne rabiš pajserja da odpreš zadnjo steno na Samsungu. Dovolj je nož za maslo. Nekdo, ki toliko pljuva po drugih je zmožen tudi tega... Žal. ;(


Sram te bilo!)Samo to lahko povem..Samo kar se tiče še pljuvanja. Če bi bil Samsung to kar je bil pred leti ga ne bi kritiziral, toda danes so ti televizorji daleč od tega, tako, da ga nikakor ne morem zagovarjat..Kar se še tiče %, ti lahko povem, da pri naših prodanih televizorjih krepko presega teh 5%.
Seveda je pa res, da vsak verjetno ne bo imel teh težav toda nikoli pa ne boš vedel, če boš med tistimi, ki bo te težave imel..

fpbs ::

4knative je izjavil:

Saj teh slik najdeš ogromno na netu. Folk pač poslika samo tisto kar ni ok. Če bi sklepali iz fotografij na internetu, je takih televizorjev 95%, tistih brez odstopa zadnje stene pa samo okoli 5%. Realna slika je pa ravno obratna. 5% maš šanse da se ti odlepi stranica, nič več.
Glede tistih fotografij, ki jih je dal gor andrej69. Ne rabiš pajserja da odpreš zadnjo steno na Samsungu. Dovolj je nož za maslo. Nekdo, ki toliko pljuva po drugih je zmožen tudi tega... Žal. ;(

Folk poslika zato, da opozori bodoče kupce na šlamparske napake, in mi ni jasno, da nekateri kljub opozorilu to zanemarite. V primeru Andreja celo pomislite, da je to sam namerno povzročil in sliko posredoval po netu, in potem greste v nakup ravno tega televizorja, čeprav imate na izbiro tisoč drugih in boljših, ki teh težav nimajo.

mgermo ::

Ne, na izbiro ni tisoć drugih in boljših. KS serija je top kar lcd lahko ponudi.

[SkA] ::

Nastanek te praske bo po mojem težko dokazovati, ker verjetno nisi poslikal TVja, preden si ga nesel na servis (pa tudi če bi, verjetno ne bi kar tako veljalo za dokazno gradivo). Pri prodajalcu, še tako velikem, dvomim da se bodo želeli vmešati, če zadeve že urejaš s pooblaščenim servisom. Mogoče raje pri Samsung Slovenija, čim bolj javno vljudno vprašanje (npr. na Facebook), ampak dvomim, da se bodo želeli vmešati - glede na to, da gre za potencialnoi komplicirano zgodbo dokazovanja o nastanku praske.

Če te praske ne bi bilo, bi bilo verjetno lažje uveljavljati menjavo.

andrej69 ::

mgermo je izjavil:

Ne, na izbiro ni tisoć drugih in boljših. KS serija je top kar lcd lahko ponudi.


Še vedno gre za LCD tehnologijo:) Tako , da bistveno ne izstopa napram drugim proizvajalcem..Je kar nekaj televizorjev, ki niso nič kaj dosti slabši od tega modela..V nekaterih parametrih celo kvalitetnejši..
Raje vzamem televizor , ki bo imel 10% slabšo sliko, toda boljšo Hardwersko tehnologijo, in bo sama izdelava televizorja na višjem nivoju:)Lahko, pa si tukaj še prebereš, kar se tiče težav tega proizvajalca.
In še kar nekaj je takšnih komentarjev, toda , da zopet ne bo pritiska da ponižujem tega prizvajalca.

leiito ::

andrej69 je izjavil:

4knative je izjavil:

fpbs je izjavil:

4knative je izjavil:

andrej69: S takimi komentarji nisi glih dosti v pomoč. Že tako ali tako si priljubljen približno kot vnetje slepiča, potem pa še take pribijaš. Nevem kaj sploh še iščeš tu gor?
arra1: Si se obrnil na prodajalca? Kaj pravijo tam?

Ko je Andrej prilimal slike teh Samsungov, kako jim odstopajo stene, ste se norčevali iz njega, in nekateri še kar naprej svetovali, ne glede na opozorilo, kako je ta Samsung idealna izbira. Tako, da "4knative" se mi ne zdi pošteno, da se zgražaš nad Andrejem. Obsodi rajši tistega, ki je kljub temu, da je vedel, da se ta televizor že ob nakupu razpada, vseeno svetoval nakup.


Saj teh slik najdeš ogromno na netu. Folk pač poslika samo tisto kar ni ok. Če bi sklepali iz fotografij na internetu, je takih televizorjev 95%, tistih brez odstopa zadnje stene pa samo okoli 5%. Realna slika je pa ravno obratna. 5% maš šanse da se ti odlepi stranica, nič več.

Glede tistih fotografij, ki jih je dal gor andrej69. Ne rabiš pajserja da odpreš zadnjo steno na Samsungu. Dovolj je nož za maslo. Nekdo, ki toliko pljuva po drugih je zmožen tudi tega... Žal. ;(


Sram te bilo!)Samo to lahko povem..Samo kar se tiče še pljuvanja. Če bi bil Samsung to kar je bil pred leti ga ne bi kritiziral, toda danes so ti televizorji daleč od tega, tako, da ga nikakor ne morem zagovarjat..Kar se še tiče %, ti lahko povem, da pri naših prodanih televizorjih krepko presega teh 5%.
Seveda je pa res, da vsak verjetno ne bo imel teh težav toda nikoli pa ne boš vedel, če boš med tistimi, ki bo te težave imel..


Seveda je res tudi, da Philips niti približno ni imun na napake, na netu se najdejo slike, kjer izpod pokrova začne teči nekakšna zdrizasta, jedka snov. Seveda je res, da vsak verjetno ne bo imel teh težav, toda nikoli pa ne boš vedel, če boš med tistimi, ki bo te težave imel.

Sicer sta Samsung in Sony najvišje po customer satisfaction:
https://hdguru.com/2016-consumer-tv-sat...

Philips, po drugi strani, ima stopnjo zadovoljstva kupcev zvezdico in pol od petih možnih. Ni glih se za hvalit.
https://www.consumeraffairs.com/home_el...

Mimogrede, o dilemi 55" OLED ali 65" LED pravijo pri cnetu, da je od vseh specifikacij in features najbolj smotrno investirati v velikost tivija.
https://www.cnet.com/news/should-you-bu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

andrej69 ::

leiito je izjavil:

andrej69 je izjavil:

4knative je izjavil:

fpbs je izjavil:

4knative je izjavil:

andrej69: S takimi komentarji nisi glih dosti v pomoč. Že tako ali tako si priljubljen približno kot vnetje slepiča, potem pa še take pribijaš. Nevem kaj sploh še iščeš tu gor?
arra1: Si se obrnil na prodajalca? Kaj pravijo tam?

Ko je Andrej prilimal slike teh Samsungov, kako jim odstopajo stene, ste se norčevali iz njega, in nekateri še kar naprej svetovali, ne glede na opozorilo, kako je ta Samsung idealna izbira. Tako, da "4knative" se mi ne zdi pošteno, da se zgražaš nad Andrejem. Obsodi rajši tistega, ki je kljub temu, da je vedel, da se ta televizor že ob nakupu razpada, vseeno svetoval nakup.


Saj teh slik najdeš ogromno na netu. Folk pač poslika samo tisto kar ni ok. Če bi sklepali iz fotografij na internetu, je takih televizorjev 95%, tistih brez odstopa zadnje stene pa samo okoli 5%. Realna slika je pa ravno obratna. 5% maš šanse da se ti odlepi stranica, nič več.

Glede tistih fotografij, ki jih je dal gor andrej69. Ne rabiš pajserja da odpreš zadnjo steno na Samsungu. Dovolj je nož za maslo. Nekdo, ki toliko pljuva po drugih je zmožen tudi tega... Žal. ;(


Sram te bilo!)Samo to lahko povem..Samo kar se tiče še pljuvanja. Če bi bil Samsung to kar je bil pred leti ga ne bi kritiziral, toda danes so ti televizorji daleč od tega, tako, da ga nikakor ne morem zagovarjat..Kar se še tiče %, ti lahko povem, da pri naših prodanih televizorjih krepko presega teh 5%.
Seveda je pa res, da vsak verjetno ne bo imel teh težav toda nikoli pa ne boš vedel, če boš med tistimi, ki bo te težave imel..


Seveda je res tudi, da Philips niti približno ni imun na napake, na netu se najdejo slike, kjer izpod pokrova začne teči nekakšna zdrizasta, jedka snov. Seveda je res, da vsak verjetno ne bo imel teh težav, toda nikoli pa ne boš vedel, če boš med tistimi, ki bo te težave imel.

Sicer sta Samsung in Sony najvišje po customer satisfaction:
https://hdguru.com/2016-consumer-tv-sat...

Philips, po drugi strani, ima stopnjo zadovoljstva kupcev zvezdico in pol od petih možnih. Ni glih se za hvalit.
https://www.consumeraffairs.com/home_el...


Seveda ni Philips imun, kakor tudi vsi ostali ne..Toda ti lahko povem iz prve roke , da se v garancijskem roku Samsung televizorji največ kvarijo..Pa sedaj ne zopet, da se jih največ proda itd..Kajti v Sloveniji, se največ proda Philips televizorjev, pa ni toliko težav..A za Samsunga, pa nisi hotel prilepit link..?:D
https://www.consumeraffairs.com/homeown...
Pa še tukaj si lahko prebereš.
http://www.practical-home-theater-guide...

Poglej, saj jaz nisem tukaj gor, da bi omadežoval Samsung televizorje, temveč, da opozorim na vse težave določenega proizvajalca..Kajti večina tukaj gor tukaj nimate možnosti, da bi vedeli za kaj se gre pri določenem proizvajalcu..Samo v tem je poanta.

andrej69 ::

4knative ::

leiito: Daj prosim zalepi tisto fotografijo, na kateri kaplja jedka snov iz Philipsa. Da ne bo slučajno kdo kupoval ravno Philips.

Šala. Ampak nekateri res pristopate na tak način, potem se pa še norčujete iz kupca, ki se mu pokvari znamka TVja, ki je ne zagovarjate.
««
216 / 223
»»