» »

Kateri televizor?

Kateri televizor?

Temo vidijo: vsi
««
3 / 223
»»

enknap ::

bom še jaz vprašal;

http://www.mimovrste.com/artikel/135022...

a s tem modelom je mogoč dostop do interneta ali ne? sicer piše, da je Smart TV, sprašujem zato, ker je nekdo omenil, da je dostop do neta pri Samsungih na voljo le od modelov 6500 dalje...

roCkY ::

fpbs je izjavil:

roCkY je izjavil:

Zakaj je DLNA povezava bolj praktična?

Recimo da gledam gor kracanje na tem forumu.

Ker preprosto samo z enim UTP kablom povežeš TV z internetom in PCejem.

In gledaš ter počneš le "neumnosti", ki jih je proizvajalec ekrana predvidel...

s1m0n ::

enknap je izjavil:

bom še jaz vprašal;

http://www.mimovrste.com/artikel/135022...

a s tem modelom je mogoč dostop do interneta ali ne? sicer piše, da je Smart TV, sprašujem zato, ker je nekdo omenil, da je dostop do neta pri Samsungih na voljo le od modelov 6500 dalje...


Ja, ima tudi vgrajen Web Browser! Tako kot tudi ES5500 model! Nujno si še nabavi kakšno brezžično tipkovnico (jaz uporabljam Logitech K400 in deluje super)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

enknap ::

Imam Galaxy TAB, mislim da bo to delovalo brez problema... vsaj tako sem nekje prebral...

fpbs ::

roCkY je izjavil:


In gledaš ter počneš le "neumnosti", ki jih je proizvajalec ekrana predvidel...

Ne vem , kakšne težave imaš ti, da moraš uporabljati HDMI povezavo. Meni dela vse brez težav, brez zatikanj, vsi filmi s podnapisi, 3Deji, slike, MP3ji, vse kar imam na PCeju, tudi filmi, ki sem jih izdelal sam, tako tisti, ki so bili namenjeni za uporabo na PCeju, kot za moj mobitel Omnio, so na TVeju prikazani preko celega displeja.

roCkY ::

fpbs je izjavil:

roCkY je izjavil:


In gledaš ter počneš le "neumnosti", ki jih je proizvajalec ekrana predvidel...

Ne vem , kakšne težave imaš ti, da moraš uporabljati HDMI povezavo. Meni dela vse brez težav, brez zatikanj, vsi filmi s podnapisi, 3Deji, slike, MP3ji, vse kar imam na PCeju, tudi filmi, ki sem jih izdelal sam, tako tisti, ki so bili namenjeni za uporabo na PCeju, kot za moj mobitel Omnio, so na TVeju prikazani preko celega displeja.

Prav nobeneh, ker se ne igračkam z v TV vgrajenimi aplikacijami.
WIN 8 mi lepo služi...

TOP ::

Očitno je pol Big Bang cenejši z tole akcijo.

fpbs ::

roCkY je izjavil:


Prav nobeneh, ker se ne igračkam z v TV vgrajenimi aplikacijami.
WIN 8 mi lepo služi...

To me malo spominja še na tiste čase, ob prehodu iz črnobele TV na barvno. Tudi takrat so se našli posamezniki, ki so trdili, da je črnobela slika boljša, da barve škodujejo očem, da tako še ni nobenih oddaj v barvah....
No jaz sicer nisem nikoli uporabljal HDMI povezavo, ker sem si že nekaj let pred prihodom HDMIja izdelal PC kartico z UHF modulatorjem. Izhod iz modulatorja sem speljal na antenski vhod, in so imeli vsi TVeji v hiši povezavo s PCejem.

roCkY ::

??
Sedaj me je pa resno začelo skrbeti kaj je z mano narobe.

TV kot monitor za PC mi je od vsega kar sem sprobal daleč najbolj uporabno. Trenutno je tretji TV v uporabi. Prvi 32" 720p je bil v osnovi zaradi le 720 vrstic katastrofa razen solidno velike IPTV slike v primerjavi z 19" monitorjem. 46" LCD je bil cca. 4 leta soliden, zadnje dobro leto pa rabim 65" plazmo, ki da od sebe daleč najboljšo sliko. Vse kar zmore vgrajeno programje pa mi je klump. In tudi v zadnji seriji ekranov ni nič kaj bolje. Vsak android modul za 100€ je bolj uporaben kot v sam TV vgrajene zadeve.
Največji problem prek DLNA je odzivnost in vhodne enote. Uporabljam "MX Air" in "Edge". Ta kosa nimata konkurence.

miraldi ::

Včeraj nabavil Samsung 40es6100. Kar se samega TVja in njegove slike ter menijev tiče je vse super. 3D je tudi.
Imam pa problem z podnapisi. V TV sem vklopil USB/zunanji disk. TV ga je takoj zaznal in dovolil, da brskam po njem. Izbral sem mapo z nekim filmom vendar zraven ikonce za film sploh ni kazalo podnapisov. Ko sem pognal film in sem z tipko Sub na dalincu hotel vklopiti podnapiso mi je napisalo NI NA VOLJO. Nevem kaj zajebava z podnapisi, da mi jih niti v mapi kjer je film ne prikaže. Sem bolj zelen kar se tiče smart TVjev. Je treba kaj v imenu filma in podnapisov spremeniti
Imam pa tudi problem z povezavo na WI-Fi. Naredil sem na PCju novo povezavo z novim imenom brez gesla. Ko dam na TVju povezavo na WI-FI me takoj najde, ko pa kliknem, da se poveže nekaj časa išče povetavo nato pa napiše da povezava ni možna.
Kaj je to narobe?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

miraldi ::

Včeraj nabavil Samsung 40es6100. Kar se samega TVja in njegove slike ter menijev tiče je vse super. 3D je tudi.
Imam pa problem z podnapisi. V TV sem vklopil USB/zunanji disk. TV ga je takoj zaznal in dovolil, da brskam po njem. Izbral sem mapo z nekim filmom vendar zraven ikonce za film sploh ni kazalo podnapisov. Ko sem pognal film in sem z tipko Sub na dalincu hotel vklopiti podnapiso mi je napisalo NI NA VOLJO. Nevem kaj zajebava z podnapisi, da mi jih niti v mapi kjer je film ne prikaže. Sem bolj zelen kar se tiče smart TVjev. Je treba kaj v imenu filma in podnapisov spremeniti
Imam pa tudi problem z povezavo na WI-Fi. Naredil sem na PCju novo povezavo z novim imenom brez gesla. Ko dam na TVju povezavo na WI-FI me takoj najde, ko pa kliknem, da se poveže nekaj časa išče povetavo nato pa napiše da povezava ni možna.
Kaj je to narobe?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

s1m0n ::

Osebno s podnapisi nimam problema, če so v enakem imenu kot film! Tako, da preveri, če imata film in podnapisi identično ime.
Predvajam preko USB HDDja in preko AllShare (DLNA) podnapisi so v obeh primerih prisotni in delujejo.

Glede WiFi pa ti ne morem pomagat ker imam sam model 5500, ki je brez WiFi-ja in 3D možnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

miraldi ::

Imam film A Thousand Word. Spremenil sem ime filma in podnapisov, da imata isto se pravi: Film: A Thousand Word Podnapisi: A Thousand Word.srt. Saj ta srt,mora biti na koncu podnapisov?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miraldi ()

miraldi ::

Glede povezave na WI-FI omrežje mi pa na koncu, ko me že najde in dam, da se dokončno poveže potem nekaj časa povezuje in mi napiše tole:

i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

s1m0n ::

miraldi je izjavil:

Imam film A Thousand Word. Spremenil sem ime filma in podnapisov, da imata isto se pravi: Film: A Thousand Word Podnapisi: A Thousand Word.srt. Saj ta srt,mora biti na koncu podnapisov?


Ja spremniš samo ime tako kot si dal primer, končnice (.srt) pustiš pri miru!

miraldi ::

s1m0n je izjavil:

miraldi je izjavil:

Imam film A Thousand Word. Spremenil sem ime filma in podnapisov, da imata isto se pravi: Film: A Thousand Word Podnapisi: A Thousand Word.srt. Saj ta srt,mora biti na koncu podnapisov?


Ja spremniš samo ime tako kot si dal primer, končnice (.srt) pustiš pri miru!


Evo sem naredil tko in delajo podnapisi :)

Še za ta WI-FI treba ugotoviti kaj ga zj*** čist nakoncu. Zdle grem itak še po kartico za digitalno televizijo, ker zaenkrat je še na analogno priklopljen. Mogoče iam to kaj veze z tem.
Čudno mi je, ker je ta Maska podomrežja, Prehod in pa Strežnik DNS prazen. Sploh nevem kaj to troje pomeni in kako se nastavi.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miraldi ()

miraldi ::

Zdaj sem spet poizkusil povezati TV na WI-FI pa mi je po koncu povezovanja napisalo Nastavi masko omrežja. Kaj to pomeni ta maska omrežja?
In pa V dveh minutah pritisnite gumb PBC na brezžičnem usmerjevalniku.
Kaj so te maske omrežja in kakšen gumb PBC moram pritisniti? Nikjer ga ni ne na TVju ne na Wirellesu.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

miraldi ::

Takole zgleda:

i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

piek ::

miraldi je izjavil:

Čudno mi je, ker je ta Maska podomrežja, Prehod in pa Strežnik DNS prazen. Sploh nevem kaj to troje pomeni in kako se nastavi.


Poglej v nastavitve usmerjevalnika, ta ima namrec iste nastavitve, le naslov IP bo drugacen.
Maska podomrezja je tipicno 255.255.255.0 ali pa 255.255.0.0, seveda pa je lahko tudi karkoli drugega ...

Ce se vedno ne najdes, poklici na tehnicno podporo svojega ponudnika dostopa do interneta in tam vprasaj.
--- Finish it off if you started it! ---

miraldi ::

A usmerjevalnika je wirelles router ane? In ta wirelles router in modem morata imeti iste nastavitbe IP pa drugačen.
Maska podomrežja pa je 255.255.255.0
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

enknap ::

evo, kupil Samsung UE40ES6100, vse dela kot mora, nekaj pa ne znam narediti; Samsungov TAB "prepričati", naj bo TV-jeva tipkovnica. :D kako se to stori? Ker s pilotom surfati po netu je ojojoj delo.;)

miraldi ::

enknap je izjavil:

evo, kupil Samsung UE40ES6100, vse dela kot mora, nekaj pa ne znam narediti; Samsungov TAB "prepričati", naj bo TV-jeva tipkovnica. :D kako se to stori? Ker s pilotom surfati po netu je ojojoj delo.;)


Super!
Jaz sem pri svojem opazil, da imam rahel "clouding". Med gledanjem ni moteče vendar če je čisto temna slika pa se opazi.
Zakaj se to dogaja? Je kakšna rešitev za to?

Enknap imaš tudi ti "clounding"? Glede na to, da imava isti TV.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miraldi ()

enknap ::

kaj pa naj bi bil ta "clouding"? malce opiši, bom preveril če je pri meni isto. Pri podnapisih sem pa ugotovil, da mi za .mkv fajle predvaja le podnapise s končnico .sub... .txt ali pa .srt pa noče. Samo itak ni problem, pač spremenim končnico na računalniku pa je...

za povezavo TAB - TV kdo ve, kako se naredi?

s1m0n ::

enknap je izjavil:


za povezavo TAB - TV kdo ve, kako se naredi?


https://play.google.com/store/apps/deta...

HDvideo ::

Bom izkoristil kar to temo in sicer zanimam me kateri izmed teh TV-jev je najboljša izbira:

-http://www.lg.com/rs/televizori/lg-47LM... oz. 47LM640S
-http://www.mimovrste.com/artikel/135022...
-http://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/11...

Prosim za mnenje Nujno!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HDvideo ()

enknap ::

@s1m0n hvala, bom preizkusil, upam da bo delalo tako kot je treba...
@HDvideo - za prva dva ne vem, tretji pa je takšen, kot ga imam jaz, le da je moj 40"... za tega ti lahko rečem, da je fantastična zadeva. ;)

miraldi ::

enknap je izjavil:

kaj pa naj bi bil ta "clouding"? malce opiši, bom preveril če je pri meni isto. Pri podnapisih sem pa ugotovil, da mi za .mkv fajle predvaja le podnapise s končnico .sub... .txt ali pa .srt pa noče. Samo itak ni problem, pač spremenim končnico na računalniku pa je...

za povezavo TAB - TV kdo ve, kako se naredi?


Clunding pomeni, da kadar je temen zaslon na ekranu ni povsod isto tem ampak so ponekod taki svetli oblački:

 LCD clunding

LCD clunding



Meni isti TV bere podnapise z kratico .srt vse kar moraš narediti je, da imata film in podnapis isto ime. Naprimer: film--Avatar, podnapis-Avatar.srt

HDvideo je izjavil:

Bom izkoristil kar to temo in sicer zanimam me kateri izmed teh TV-jev je najboljša izbira:

-http://www.lg.com/rs/televizori/lg-47LM... oz. 47LM640S
-http://www.mimovrste.com/artikel/135022...
-http://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/11...

Prosim za mnenje Nujno!!!


Jaz si tudi lastim Samsung ES6100. Je super TV nobenih težav razen ta clouding, ki me med samim gledanjem ne moti.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miraldi ()

enknap ::

nisem vedel da se tako reče :) to se mi je pojavljalo na stari TV, na tej pa ne.

miraldi ::

enknap je izjavil:

nisem vedel da se tako reče :) to se mi je pojavljalo na stari TV, na tej pa ne.


Tnx za odgovor. Se previ isti model TVja omava stem, da pri meni so lise na temnem ekranu pri tebi pa ne. Potem je nekaj narobe z TVjem in ga bom nesel nazaj.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

enknap ::

a je možno da je kaj s signalom ali kakšnim kablom kaj narobe? na moji stari televiziji je bil ob priklopu digitalnega sprejemnika takšen "brum" da ni bilo za nikamor. Potem pa sem zamenjal scar kabel in je bilo vse ok... ne vem no, ugibam.

djordjevic ::

Včeraj sem nabavil 46ES6570 in je vse tip top razen cloudinga, ki je opazen v popolni temi in pri povsem črnem ozadju. Kolikor sem se zanimal, naj bi to pestilo bolj ali manj vse proizvajalce LED panelov, le da je pri enih bolj očitno, pri drugih manj. Me ne moti do te mere, da bi ga nosil nazaj, ker je čisto možno, da bi bilo z naslednjim isto.
No grave is deep enough to keep us in chains.

s1m0n ::

Ta clouding ali iztekanje osvetlitve je večino prisoten pri edge LED televizorjih, kot je ta ES serija pri Samsungu. Pač to je ena izmed slabosti, ko želiš čim tanjši televizor.

TOP ::

Točno tako in tole sem videl tud pri LG ista fora,kot pri Samsungu.

djordjevic ::

Precej se pozna, če znižaš backlight. Privzeto je bilo na ful, na polovici pa ni neke bistvene razlike v kakovosti slike, clouding pa je imo precej manj opazen. Kakorkoli, edini omembe vreden glitch.
No grave is deep enough to keep us in chains.

s1m0n ::

djordjevic, ne glede za kater edge-lit LED LCD se bi odločil je ta problem prisoten. Na nekaterih pač manj na drugih bolj.

djordjevic ::

Vem, zato se ne sekiram pretirano. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Siddh ::

če bi jaz imel na tvju ghosting takoj zahtevam denar nazaj, pa kupim drug tv, smo skoraj v 2013 ghostinga že vsaj 10 let nebi smelo bit na ekranih


enknap ::

a imam jaz edini tako srečo, da tega nimam oz, da ni tako zelo opazno, ali sem preprosto "slep" in ne vidim?:)

dajte mi en film, kjer je noč in se ta piz*arija vidi predlagati prosim. Da preverim še jaz...

Siddh ::

vidi se predvsem takrat, ko je večji del ekrana v isti barvi
na usb kluček daj enobarvno sliko, pa ga vtakni v tv in predvajaj


Kovac93 ::

Pozdravljeni!
Kupujem TV za gledanje na razdalji 3m torej so me prepričali za 46'/47'. Televizijo gledajo predvsem staristarši in to razvedrilni program RTV SLO. Zaenkrat smo da siolovem trojčku in imamo vse SD programe, drugo leto pride optika in tudi RTV SLO v HDju. Torej 3D, smartTV niso prva prioriteta ampak kakovost slike na SD signalu. Ko sem šel po bigbangu vedo samo da mora biti ogromno Hz, vendar sem v Sony centru izvedel, da so paneli bistveno počasnejši. Sony ima obdelavo slike 400Hz, panel pa 200Hz. Kako je pri tem pri ostalih (Philips, Samsung, LG, Sharp...)? Recimo da je max cena okoli 800€. Kater TV je best p/p za SD signal?

djordjevic ::

Plazma panasonic. Za slabih 900 evrov imaš pri HN ST50, če spomin ne vara.
No grave is deep enough to keep us in chains.

roCkY ::

Ja bojda so jih preveč navlekli in so nekaj podalšali dumpinško akcijo.

djordjevic ::

Kar je za potrošnika samo dobro. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Kovac93 ::

Iz vidika varčnosti sem bol nagnjen proti LED LCD. Kakšna je frekvenca panelov pri Philipsu serije 5 in Samsungove serije 6 (ne pa tiste s katerimi se hvalijo v oglasih)?

Tilen ::

Ljudje pri Siolu jemljejo na obroke in potem prodajajo pod ceno. To je best buy, če kdo rabi LCD TV. Trenutno sta aktualna 40" in 46" Samsunga. 46ES5500 prodajajo za cca 450-500 EUR.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

roCkY ::

djordjevic je izjavil:

Kar je za potrošnika samo dobro. :)

??? prodaja pod ceno dolgoročno ne prinese nič dobrega pa naj gre trgovec v zgubo ali pa stisne dobavitelja
En zmeren zaslužek mora biti.
Panasonic bojda čez par mesecev ukinja razvoj plazem. Tak da brž ponje. Več pa naj bi bilo znanega v naslednjih tednih. Dvomim da bo v naslednjih letih kaj tako očem prijaznega na trgu kot so trenutne njihove plazme.

djordjevic ::

roCkY je izjavil:


??? prodaja pod ceno dolgoročno ne prinese nič dobrega pa naj gre trgovec v zgubo ali pa stisne dobavitelja
En zmeren zaslužek mora biti.

To je njihov problem. Moj interes je (v vlogi potrošnika), da dobim čim več za čim manjši denar. To je menda ja jasno.
No grave is deep enough to keep us in chains.

roCkY ::

Dokler te kdo plačuje za tisto kar delaš.

djordjevic ::

Menda. Čeprav - od kod ti misel, da so vsa plačila od vseh strank vedno na istem nivoju in zamrznjena za vse večne čase? >:D
No grave is deep enough to keep us in chains.

TOP ::

roCkY je izjavil:

djordjevic je izjavil:

Kar je za potrošnika samo dobro. :)

??? prodaja pod ceno dolgoročno ne prinese nič dobrega pa naj gre trgovec v zgubo ali pa stisne dobavitelja
En zmeren zaslužek mora biti.
Panasonic bojda čez par mesecev ukinja razvoj plazem. Tak da brž ponje. Več pa naj bi bilo znanega v naslednjih tednih. Dvomim da bo v naslednjih letih kaj tako očem prijaznega na trgu kot so trenutne njihove plazme.

Zanima me kje si ti prebral,da Panasonic ukinja Plazme,to me res zanima.
««
3 / 223
»»