» »

Kateri televizor?

Kateri televizor?

Temo vidijo: vsi
««
160 / 223
»»

MK99 ::

andrej69 je izjavil:


Za takšno daljavo bi še nekakor šlo.Toda vseeno bi bilo bolje, kakšna diagonala 50 inčev.Mogoče vsi ne vidijo tako dobro kakor ti.:)


Hehe, sem kar dober testni osebek, kot fotograf/oblikovalec/programer ze zadnjih 10-15 let bolj slabo vidim ;) In ce vidim celo brez ocal, bo velikost kar primerna se mi zdi.
Seveda bi bilo 50" bolje, samo se mi zdi nepotrebno, se ne gremo kina, slidi so pa bolj podpora zivi razlagi. Ce bi bilo nujno gredo lahko tudi blizje, pri 6-8 tecajnikih v polkrogu ni to niti 90 stopinjski kot gledanja in razdalji 2.5m.

Sem pa tale VOX kar odpisal. Sem ravno dobil mail iz Srbije (baje je to Srbska firma) in je TV debel (skoraj 10cm), ne omogoca RGB nastavitev in nima slide-show funkcije. Tako ostajam med:
Samsung 40J5002
Samsung UE40J5100
Philips 40PFH4100
Se pa bolj k samsungu nagibam, samo ne vem kateri. Edina vecja razlika ki jo vidim pri mimovrste je, da ima 40JB5002 Direct LED osvetlitev, drugi pa LED

Han ::

J5100 je boljši kot J5002, Direct LED nima noben.

Tomson ::

andrej69 je izjavil:

MK99 je izjavil:

andrej69 je izjavil:


Toda ali ni za takšno površino, televizor 40 inčev bistveno premajhen.? Če hočeš , da vidiš parametre katere si naštel.


Prostor je velik, samo tecajnike planiram (v primeru TVja) imeti na enem koncu studia in cca 3m od tvja v polkrogu. Tudi skice so velike, prakticno cez celi ekran, teksta skoraj ni oz je velik.
Kot sem testiral doma na kuhinjskem 80cm ekranu, normalno vidim skico in text tudi 4m od tvja, tako mislim da bi moralo biti ok.


Za takšno daljavo bi še nekakor šlo.Toda vseeno bi bilo bolje, kakšna diagonala 50 inčev.Mogoče vsi ne vidijo tako dobro kakor ti.:)

Tomson je izjavil:

andrej69 je izjavil:

A nima 6561 višjo DCI-P3 pokritost (color gamut) napram 6501? 79% vs 68% ... Pa za las nižji input lag 35ms vs 36ms ... Si prepričan, da nimata enakega zatemnjevanja - Micro Dimming Pro ?

Kar se tiče DCI-P3, imata oba enako 79%. Kar pa se tiče zatemnenja, ima model 6501 Direct Led
(in the center) Global Dimming, model 6561 ima Direct Led Global Dimming.


Ne vem no, na AvForums so izmerili 68%, je pa možno da ima "tovarniških 79%" ... TUKAJ je sicer razlika jasno navedena.

V čem pa je razlika med "in the center" in samo Direct Led Global Dimming ?


V tovarniških nastavitvah , tako je.Kar pa se tiče Global Diminga.Pri modelu 6501, je zatemnejevanje pixlov poudarjeno v centru panela, in ne kakor pri modelu 6561.


Verjetno misliš na tovarniške specifikacije, ne nastavitve, saj procenta DCI ne moreš nastavljat. Da pa so tovarniške specifikacije ena stvar, realne vrednosti pa druga, je pa mislim da počasi že vsem jasno...

Še vedno ne razumem tvoje razlage o zatemnjevanju, kje pa ima torej model 6561 poudarjeno zatemnjevanje pikslov?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

andrej69 ::

Tomson je izjavil:

andrej69 je izjavil:

MK99 je izjavil:

andrej69 je izjavil:


Toda ali ni za takšno površino, televizor 40 inčev bistveno premajhen.? Če hočeš , da vidiš parametre katere si naštel.


Prostor je velik, samo tecajnike planiram (v primeru TVja) imeti na enem koncu studia in cca 3m od tvja v polkrogu. Tudi skice so velike, prakticno cez celi ekran, teksta skoraj ni oz je velik.
Kot sem testiral doma na kuhinjskem 80cm ekranu, normalno vidim skico in text tudi 4m od tvja, tako mislim da bi moralo biti ok.


Za takšno daljavo bi še nekakor šlo.Toda vseeno bi bilo bolje, kakšna diagonala 50 inčev.Mogoče vsi ne vidijo tako dobro kakor ti.:)

Tomson je izjavil:

andrej69 je izjavil:

A nima 6561 višjo DCI-P3 pokritost (color gamut) napram 6501? 79% vs 68% ... Pa za las nižji input lag 35ms vs 36ms ... Si prepričan, da nimata enakega zatemnjevanja - Micro Dimming Pro ?

Kar se tiče DCI-P3, imata oba enako 79%. Kar pa se tiče zatemnenja, ima model 6501 Direct Led
(in the center) Global Dimming, model 6561 ima Direct Led Global Dimming.


Ne vem no, na AvForums so izmerili 68%, je pa možno da ima "tovarniških 79%" ... TUKAJ je sicer razlika jasno navedena.

V čem pa je razlika med "in the center" in samo Direct Led Global Dimming ?


V tovarniških nastavitvah , tako je.Kar pa se tiče Global Diminga.Pri modelu 6501, je zatemnejevanje pixlov poudarjeno v centru panela, in ne kakor pri modelu 6561.


Verjetno misliš na tovarniške specifikacije, ne nastavitve, saj procenta DCI ne moreš nastavljat. Da pa so tovarniške specifikacije ena stvar, realne vrednosti pa druga, je pa mislim da počasi že vsem jasno...

Še vedno ne razumem tvoje razlage o zatemnjevanju, kje pa ima torej model 6561 poudarjeno zatemnjevanje pikslov?


Tukaj si prečitaj, da ne bova zopet na veliko razpravljala.
https://hdtvpolska.com/forum/topic/3711...
Kar pa se tiče modela 6561, deluje zatemnitev enakomerno po celem panelu.

andrej69 ::

MK99 je izjavil:

andrej69 je izjavil:


Za takšno daljavo bi še nekakor šlo.Toda vseeno bi bilo bolje, kakšna diagonala 50 inčev.Mogoče vsi ne vidijo tako dobro kakor ti.:)


Hehe, sem kar dober testni osebek, kot fotograf/oblikovalec/programer ze zadnjih 10-15 let bolj slabo vidim ;) In ce vidim celo brez ocal, bo velikost kar primerna se mi zdi.
Seveda bi bilo 50" bolje, samo se mi zdi nepotrebno, se ne gremo kina, slidi so pa bolj podpora zivi razlagi. Ce bi bilo nujno gredo lahko tudi blizje, pri 6-8 tecajnikih v polkrogu ni to niti 90 stopinjski kot gledanja in razdalji 2.5m.

Sem pa tale VOX kar odpisal. Sem ravno dobil mail iz Srbije (baje je to Srbska firma) in je TV debel (skoraj 10cm), ne omogoca RGB nastavitev in nima slide-show funkcije. Tako ostajam med:
Samsung 40J5002
Samsung UE40J5100
Philips 40PFH4100
Se pa bolj k samsungu nagibam, samo ne vem kateri. Edina vecja razlika ki jo vidim pri mimovrste je, da ima 40JB5002 Direct LED osvetlitev, drugi pa LED


Jaz bi ti priporočil model Samsung-J5100.Lahko pa vzameš, tudi ta model Philipsa 2016.

https://www.ceneje.si/Izdelek/7054782/a...

imagodei ::

Tomson je izjavil:

imagodei je izjavil:

Končno sem dobil okvirne zahteve, ki jih imajo pri nas v podjetju za "Showroom" (prejšnje sporočilo na to temo). Iščemo torej 65'' TV, zgornja cena je nekako 2.500 EUR (oziroma 2.100 + ddv).

Gledal sem npr. LG 65UH850V in pa Samsung UE65KS7000.

Nekako nam je jasno, da fantastičnega prikaza slike pri tej dimenziji za ta denar ne bo. OLED-a npr. nismo gledali in na to ne gremo. Ni nam pa najpomembnejše vodilo to, da bi bil vidni kot 178/178, nočemo pa spet kakšne podpovprečne slike.

A od zgoraj naštetih modelov pride kaj v poštev, ali predlagate kaj drugega?


V svojem cenovnem rangu je LG najboljši IPS zaslon, Samsung pa VA. Odločite se torej samo med malo ožjimi vidnimi koti in malo boljšo sliko pri Samsungu ali obratno pri LGju, sicer pa je to to ...

To govoriš o dveh modelih, ki sem jih naštel zgoraj?

Kakšne so sicer prednosti *VA zaslona? Tale primerjava, ki je sicer za monitorje, še velja?
- Hoc est qui sumus -

Tomson ::

IPS - boljši vidni koti (35 stopinj), slabši prikaz črne, slabši kontrast panela
VA - ožji vidni koti (20 stopinj), dosti boljši prikaz črne, boljši kontrast panela

Največja prednost VA panela se pokaže pri ogledu TVja zvečer, v zatemnjena ambient, ko je črna res črna, medtem ko je na IPSu večinoma bolj temno siva. IPS pa kot omenjeno omogoča gledanje TVja pod večjim kotom, brez poslabšanja kvalitete slike. (spranosti)...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Simke76 ::

Se pravi da Philips 55PUS6501 malenkost boljši( črna barva ).Edino Ambilight ima pa 2-stranski namesto 3-stranski, kar pa mi ni tako pomembno. V Aliansi sem našel najcenejšega za 880 evrov in je za 30 evrov dražji od Philips 55PUS6561. Hvala za trud in natančne raziskave. Če pa še kdo kaj opazi pa prosim da napiše. Verjetno grem že jutri v nakup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Simke76 ()

Simke76 ::

Na ideo.di našel majcenejšo za 795 evrov.Juhu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Simke76 ()

Simke76 ::

Na ideo.si našel Philips 55PUS6501/12 za 792 evrov in Philips 55PUS6501 za 926 evrov. Zdaj mi pa res ni jasno. A to sta spet dva različna modela in tudi cena ful različna? Prosim za pomoč..

MK99 ::

andrej69 je izjavil:


Jaz bi ti priporočil model Samsung-J5100.Lahko pa vzameš, tudi ta model Philipsa 2016.
https://www.ceneje.si/Izdelek/7054782/a...


Thx! Verjetno kar Samsunga, sem bil do zdaj zadovoljen z njimi :)

Tomson ::

andrej69 je izjavil:

Tukaj si prečitaj, da ne bova zopet na veliko razpravljala.
https://hdtvpolska.com/forum/topic/3711...
Kar pa se tiče modela 6561, deluje zatemnitev enakomerno po celem panelu.


Zanimivo. Na AVForums pa so izmerili DCI-P3 XY 68% ...

We actually measured the 6501 at 68% of DCI-P3 with xy coordinates ...


Ni enakomerna lokalna zatemnitev po celem ekranu boljša od lokalne zatemnitve osredotočene na center panela? Po moji logiki bi naj bil rezultat boljši ... Čeprav moram priznat, da na to temo še nisem kaj zasledil pri modelu 6501.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Simke76 ::

Torej še nismo prišli do zaključka kateri model je boljši. Na ideo.si pa imamo Philips 55PUS 6501/12 za 792 evrov i Philips 55PUS 6501 za 926 evrov. Sedaj pa red ne vem a sta to dva različna modela. Na Philips Slovenija so mi rekli da so to samo regijske oznake. Samo zdkaj potem razlika v ceni. Prosim za pomoč...

Okapi ::

Pač različni prodajalci imajo različne cene. Eni jih spustijo bolj kot drugi. Poleti sem ta televizor (55") kupil za 650 evrov (OK, res je bil interni popust, ampak vseeno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Simke76 ::

Zastopim da jih spustijo. Samo ni mi jasno da ima en ponudnik( v tem primeru ideo.si ) dva popolnoma enaka modela( le regijska št. je različna) za razliko v ceni za 130 evrov?

Tomson ::

Ne gre le za regijsko številko. Gre za trg. Npr. Slovenski trg je mali, veliko konkurence ni, cene so visoke ker trgovci kupujejo TVje po komadih. Nemški trg je velik, dosti konkurence, proda se masa TVjev, cene so nižje. In ker določene trgovine prodajajo modele TVjev z različnih trgov, kjer so različne nabavne in maloprodajne cene, so pač cene teh modelov temu primerne. Easy as that.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Simke76 ::

Dobro napisano. Se pravi da je najbolje da vzamem potem tega http://www.ideo.si/TV_sprejemniki/LED_T... pa še ugoden je ali je boljši Philips55PUS6561? Sem namreč trenutno brez Tvja, pa se mi mudi. Bi pa rad boljšega...

Tomson ::

Nehaj komplicirat in vzami 55PUS6501 za 792€! ;) Dober TV za ta denar ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Simke76 ::

:)Velja

Tad:) ::

Ima Panasonic 58 DXW804 10 bit panel oz. kateri TV ga sploh imajo?

Tomson ::

Omenjeni model ima 8-bit VA panel. Le serija DX900 ima letos 10-bit panel. Načeloma imajo TVji višjega ranga 10bit panele, je pa treba pogledat od modela do modela...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Tad:) ::

Ali lahko HDR prikažejo samo TV z 10 bit paneli?

Tu sem sicer našo neke podatke, ampak sem malo dvomih, da ma Samsung ks7000 in Sony x850c 10 bit panel.

Kaj pa ta model iz 2015 Panasonic CRW854 pa ima 10 bit panel?



http://www.rtings.com/tv/tests/picture-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tad:) ()

Tomson ::

HDR praviloma seveda bolje izgleda na 10bitnem panelu, ima dosti večji potencial, a samo dejstvo da ima TV 10bitni panel še ne pomeni, da bo odlično prikazoval HDR, veliko je namreč odvisno od video procesiranja. V praksi se tako lahko pokaže, da je lahko Panasonic Dx800 8bit pri HDR vsebinah boljši od nekaterih modelov z 10bitnim panelom, ne more pa se seveda kosati z 10bitnimi paneli, ki odlično procesirajo HDR signal.

Kot si dal že sam primer dveh modelov, Samsung KS7000 je odličen pri HDR vsebinah, Sony X850c pa kvečjemu povprečen... Letošnji 2016 modeli so na splošno bolšji kar se HDR procesiranja tiče...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

andrej69 ::

Tad:) je izjavil:

Ali lahko HDR prikažejo samo TV z 10 bit paneli?

Tu sem sicer našo neke podatke, ampak sem malo dvomih, da ma Samsung ks7000 in Sony x850c 10 bit panel.

Kaj pa ta model iz 2015 Panasonic CRW854 pa ima 10 bit panel?



http://www.rtings.com/tv/tests/picture-...


Težava je, ker še zaenkrat ni 10 bitnih vsebin.Tako, da ti nič kaj dosti ne pomaga 10bitni panel.Kajti če boš predvajal 8 bitno vsebino na 10 bitnem panelu, ne bo izgledalo kaj bolje kot na 8 bitnem panelu.Še celo v nekaterih primerih slabše.Kajti v tem primeru, televizor potrebuje več za predelavo slike, in posledično pada kvaliteta slike. Kajti , če boš postavil dva televizorja skupaj z 8 in 10bitnim panelom, ne boš opazil nikakršne razlike:)Seveda je govora o 8 bitnih vsebinah.Zato pa imajo skoraj vsi televizorji 8 bitne panele.Drugače bi imeli vsi 10 bitne panele, če bi bila kvaliteta slike na trenutne vsebine kaj boljša..

Tomson ::

Na UHD BlueRay so že 10bitne vsebine ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

andrej69 ::

Tomson je izjavil:

Na UHD BlueRay so že 10bitne vsebine ...


To drži, toda koliko je teh vsebin, in koliko so dostopne širši populaciji.?Ka šele kakšnen HDR10 itd..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Blazz ::

na netflixu imaš HDR10. Začeli so z Marco Polo in Daredevilom.

MrStein ::

andrej69 je izjavil:

Tako, da ti nič kaj dosti ne pomaga 10bitni panel.Kajti če boš predvajal 8 bitno vsebino na 10 bitnem panelu, ne bo izgledalo kaj bolje kot na 8 bitnem panelu.Še celo v nekaterih primerih slabše.Kajti v tem primeru, televizor potrebuje več za predelavo slike, in posledično pada kvaliteta slike. Kajti , če boš postavil dva televizorja skupaj z 8 in 10bitnim panelom, ne boš opazil nikakršne razlike:)Seveda je govora o 8 bitnih vsebinah.Zato pa imajo skoraj vsi televizorji 8 bitne panele.Drugače bi imeli vsi 10 bitne panele, če bi bila kvaliteta slike na trenutne vsebine kaj boljša..

Ah res?
Kako pa potem kontrast in svetlost uravnavajo?
Kako (ko)sinus dekodiraš?
Banding, anyone?

Seveda, če CPU ne ve, kaj bi počel z 10 biti, potem nima smisla.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Tomson ::

Vsebin je že kar precej, vsi UHD Bluerayi (cca. 150 naslovov), pa že kar precej serij na Netflixu, Amazonu ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

andrej69 ::

Tomson je izjavil:

Vsebin je že kar precej, vsi UHD Bluerayi (cca. 150 naslovov), pa že kar precej serij na Netflixu, Amazonu ...


Daj povej kje je možno najti 4k vsebine razen Netflixa:)Kajti večina jih nima Netflixa.Jaz sem napisal za širšo populacijo ljudi, ne za nekaj procentov ljudi, ki uporabljajo te strani.Še bo treba počakat nekaj časa, preden bo to prav zaživelo.Vse skupaj je še to velik marketing, z strani proizvajalcev televizorjev.

Okapi ::

Sam si jo narediš. Vse digitalne fotke so že dolgo najmanj 4k, vse več je pa tudi kamer, ki snemajo v 4k.

Tomson ::

Andrej, tisti, ki želi 4k vsebine jih pač ima na voljo. Z več različnih virov. Youtube pa menda ja zna uporabljat malo več kot nekaj procentov ljudi, se ti ne zdi? ;)

Če boš čakal, da bo oddaja TV programov v 4K lahko greš nazaj na HD Ready TVje, saj še ni TV programa, ki bi oddajal v 1080p, da ne govorimo o kompresiji, ki praktično izniči visoko ločljivost ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

MrStein ::

1080p je baje kar pogosto, celo na SLO 1. (imam enega posnetega)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tomson ::

Si prepričan da ni 1080i?

Izvleček iz strani RTVslo ...

TEHNIČNI PODATKI HD signalov, ki jih TVS posreduje CATV in IPTV operaterjem*** za nadaljnjo distribucijo:

Standard za sliko: HD, 1920x1080i/25
Format slike: 16:9 (širokozaslonski)
Aktivni format slike: 16:9 ali 4:3 -odvisno od izvornega posnetka
Kodiranje slike: ITU-T Rec. H.264/AVC, ISO/IEC 14496-10, 14 Mbit/s, CBR**
Kodiranje zvoka: ISO/IEC 11172-3, stereo, 192 kbit/s, CBR**
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

MrStein ::

Sem, lahko pošljem del posnetka.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

H` ::

Low budget vprašanje:
Rad bi TV za spalnico. 2.5-3m oddaljenost do TVja, gor bodo tekli primarno filmi/serije in pa sekundarno kabelska TV. Predvajanje filmov z USB ključka je nujna, podpora za podnapise pa velik plus (nerad bi priklapljal gor še eno napravo prek HDMIja). Nekako sem se naciljal na 42' ali tam okoli. Vrtoglavo visoka resolucija mi ni pomembna.

Best buy? Mnenja?
so be it

MacoLa27 ::

Jao, pošta dostavila TV tik preden sem se za 9 ur odpravil v službo. Pa delaj skoncentrirano če lahko... :)

tt1024 ::

Prosil bi za informacije, kaj je trenutno best buy v dimenziji 65'', cenovno do 3k€ (raje malo manj).
Gre se mi za kvaliteto slike, smart funkcije mi niso pomembne, ambilight mi je bil super, ampak ker Philips očitno še vedno ne zna skupaj dati televizorja, ki bi delal več kot dobro leto, da o njihovem servisu niti ne začnem na Philipsa očitno ne grem več.

Hvala za odgovore.

sasoe ::

Ta teden sem nabavil LG 50LF652V, 3D, HD resolucije, baje je direct LED in ker je lanski model, zadnji kosi, v akciji sem ga dobil za cca 550 eur.
Sedaj razmišljam o vrnitvi, imam še slab teden dni časa?!?!??

Kupil sem ga zaradi cene in ker ima 3D. Mislil sem, da želim raje 3D, kot 4k, pa sem ugotovil, da je preveč utrujajoče za glavo
in da to ne bo kaj preveč pilo vode pri nas.
Iz tega razloga sem se odpovedal 4k televizorjem, ki so danes v tem cenovnem rangu vsi brez 3D.
Pa tudi 4k je še v povojih, ga šparam za čez par let, ko bom kupil OLED oz. bo takrat baje pa že 6k oz. 8k aktualen?

Ampak ok, 3D me še ne moti toliko, kot me moti slika LED televizorjev.
Doma že imam nekaj let 50" LG PLAZMO, in je slika kot cuker, vmesnik za predvajanje iz trdega diska super, smo razvajeni ... na LED pa je preveč popačenja ob hitrih premikih, kakovost slike na SD signalu je katastrofa, lahko štejem kocke :) tudi vmesnik za predvajanje butast.


Pri predlogih mi je pomembno, da ima HDMI priključek, USB za predvajanje iz trdega diska, brskalnik ... ampak to danes na trgu že itak skoraj vsi imajo, zato bistvo je:
49-50", cca 600eur (raje manj:), predvsem dobra slika v SD signalu in čim manj popačenja pri premikanju, dober motion?

Saj vem, da idealnega za tak dnar oz. nekaj super glih ne bom dobil, ampak pač good value for money.
nekako imam v mislih 4k LGje 49UH600, 49UH661, 49UH603 ...? ali 4k PHILIPS 49PUS6401???

Ali imajo ti novi 4k kaj boljšo SD sliko? Ali je razlika, če je duo ali pa quatro procesor, ima to sploh kak vpliv na sliko?
CoolerMaster_RC-590: asus_P7P55D-E, i5_760_2.80GH+ninja3, LC6650GP3_SGv2.3,
2x2GB_RAM, GeForce GTX 1050, SSD_Samsung_830_128GB, WD-green-2TB, Win7 ...

DINAMIK ::

@sasoe poskusi nastaviti kalibracijo po temle videu

BorutK-73 ::

sasoe
Na lcdju ne bo slika nikoli tako dobra kot je na plazmi (well, razen oled). Imaš kabelsko ali IPTV? Za ostalo se boš pa navadil.

Blazz ::

tt1024 je izjavil:

Prosil bi za informacije, kaj je trenutno best buy v dimenziji 65'', cenovno do 3kEUR (raje malo manj).
Gre se mi za kvaliteto slike, smart funkcije mi niso pomembne, ambilight mi je bil super, ampak ker Philips očitno še vedno ne zna skupaj dati televizorja, ki bi delal več kot dobro leto, da o njihovem servisu niti ne začnem na Philipsa očitno ne grem več.

Hvala za odgovore.


http://www.makspro.si/index.php/avdio-v...

al pa glej KS8000 ali KS7000 tu ne boš prov velik zgrešil.

če pa res želiš top potem pa OLED LG B6, sam je okol 3,8k ... boš pa lohk sam VAU rekel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

Tomson ::

tt1024 je izjavil:

Prosil bi za informacije, kaj je trenutno best buy v dimenziji 65'', cenovno do 3k€ (raje malo manj).
Gre se mi za kvaliteto slike, smart funkcije mi niso pomembne, ambilight mi je bil super, ampak ker Philips očitno še vedno ne zna skupaj dati televizorja, ki bi delal več kot dobro leto, da o njihovem servisu niti ne začnem na Philipsa očitno ne grem več.

Hvala za odgovore.


Za 3.000€ sploh ne razmišljaj dalje. V Italiji - KLIK, dobiš LG 65B6 OLED za tri tisočake ... Potrebuješ samo nekoga čez mejo, kamor lahko TV naročiš! ;)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

gorann ::

tomson
https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki/u...

oziroma

http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

verjetno je isti model, druga velikost


so kaksni testi, nisem nasel

Tomson ::

Jih je kar nekaj. V vednost, KU6000 je sicer v ZDA model KU6300 ...

TESTI: rtings, 4k.com, lcdbuyingguide, buytvsmart, hdtvsandmore, s21.com, opinioteca, 4kledtvreview ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

gorann ::

super hvala ti, se mi je zdelo da bi znqli pod drugimi stevilkami obstajat enak tv

tale in pus6501 sta mi nekako se najboljsa izbira
edino sony W805C je se v ozjem izboru sam ko je fhd
ker ce imata prva dva dober upscaler potem raje enega izmed njiju

Tomson ::

Med Samsung in Philips je glavna dilema med IPS (Philips) in VA (Samsung) panelom. (prednosti in slabosti poznaš). Omeniti je še treba 50hz (Samsung) ali 100hz (Philips) panel, kjer je zaradi 50hz panela skoraj vedno prisoten "judder". Je pa Samsung po drugi strani še boljši na področju upscalinga ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

gorann ::

55pus6501 je pod 800eur pri ideo.si :O

sony 55W805C pa 899eur na moj-tv.com

dilema res, sploh ker je ta najboljsi fhd kot pravis, un philips pa ne glih najboljsi

4k vs fhd

;((

gorann ::

uuu nasu sm se tegale na t2

https://klub.t-2.net/ponudba.aspx/8638

kolk je tale slabs od w805c?

768eur je cena pri t2 na 12 obrokov, na moj-tv.com je pa 799eur

sem zasledil, da je razlika med tema samo v 3D, a je se kaj da bi moral vedet

ker mi t2 omogoca obroke, bi ga takoj vzel, ce je dober nakup:)

povej prosim, da kliknem na "zacni z nakupom" 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gorann ()

andrej69 ::

gorann je izjavil:

55pus6501 je pod 800eur pri ideo.si :O

sony 55W805C pa 899eur na moj-tv.com

dilema res, sploh ker je ta najboljsi fhd kot pravis, un philips pa ne glih najboljsi

4k vs fhd

;((


Sony je vsekakor vreden nakupa. Toda Philips prikazuje prav tako zelo kvalitetno HD sliko. Kajti upscaling na današnjih televizorjih, naredi HD sliko kvalitetnejšo, kakor jo prikazujejo FullHD televizorji, pa tudi HDR pripomore k kvalitetnejši sliki.Tudi samo gibanje v sliki, je kvalitetnejše na Philips televizorju.Za takšen denar nimaš kaj razmišljat:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()
««
160 / 223
»»