» »

Kateri televizor?

Kateri televizor?

Temo vidijo: vsi
««
149 / 223
»»

Tomson ::

droiD565 je izjavil:

Za 55X8005C berem reviewe iz Amazona, da je software katastrofa? Kaksnih tistih tezkih testov pa sploh ne najdem.


Software je "katastrofa" kot na vseh Androidih. Pač deluje, ni pa to WebOS, modeli 2015 so bili malo bolj "hroščati" kot so modeli 2016, ki so že precej solidni. Sicer pa mislim, da je prva najpomemnejša lastnost pri nakupu TVja kvaliteta slike, software pa kljub temu da ni super, ni tako slab, da bi to bil odločilen faktor pri nakupu.

Testi pa tukaj: 4k.com, rtings, hdtvsandmore

Poleg tega je cena danes bistveno nižja kot je bila na dan navadenih testov, kar še poveča vrednost TVja ...

Pa še "costumers reviews" na bestbuy.com, ima TV oceno 4.6/5 (1.300 kupcev)

PS: Model X8005C je sicer ameriški model X810C ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Nates23 ::

Na youtube-u sem gledal en review dejanskega uporabnika tega modela TV-ja Sony X8005C in je rekel, da po update-u OS-a mu je začelo na polno srat. Pred upgradeom oz updatom je pa delal kot urca.

Tomson ::

Boš bolj verjel in delal zaključke glede na enega uporabnika na Youtubu ali boš bolj verjel trem testom in povprečju 1.300 kupcev na bestbuyu? ;)

Vedno je kakšen primer ko kaj ne štima, vedno so uporabniki ki niso zadovoljni, a gledat moraš na večje število kupcev, uporabnikov in izluščiti njihovo povprečje. Pa še prebereš lahko njihove vtise, pozitivne in negativne izkušnje.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

rini ::

ja, to je pa android, ravno zdaj mi na sluzbenem Philipsu preverja tv posodobitve sredi gledanja programa

Dami ::

Mam xd930, torej 2016 model in lahk povem da pred in po updatu (itak je še vedno 5.1.1) ne dela dobro. Prestavlanje po menujih je počasno, pogosto dalinc čist zablokira za 20-30s in pol se vse kar si prtisnal zgodi hkrati. Prestavlanje pod DVBC kanalih je počasno, če pritisneš guide je kot da bi zamenjal kanal; najprej čakaš da ti pokaže guide potem pa še da se tv kanal znova pojavi zadaj. Če zapreš guide je isto kot da bi menjal tv kanal (čeprav ga nisi), torej vnovično čakanje. Nekatere nastavitve tvja so zelo skrite in nekateri meniji, ki niso v "android obliki" so zelo grdi in zgleda kot da gre za dva različna vmesnika. Skratka nezaslišano, sploh ko gre za +3k€ tv.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Tomson ::

Pač Android! ;) Zelo kompleksen in vsebinsko bogat OS, a kot smo že navajeni ima svoje hibe. Bo pa sigurno v kratkem "zopet" updajt, ki bo odpravil tele težave zadnje nadgradnje. Res žalostno da tako je, ampak nič novega pravzaprav ... Zato pa so ostali OSi (WebOS, Tizen, FirefoxOS) toliko bolj hvaljeni s strani uporabnikov. So čisti, pregledni, hitri, odzivni, skratka, kot se šika, le vsebinsko se ne morejo primerjat z Androidom, čeprav imajo praktično vse kar povprečen uporabnik potrebuje ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

andrej69 ::

Na Philips modelih 6501,6561 in 5501,deluje brez problema..

Tomson ::

Android na TVjih vedno deluje brez problema, razen takrat ko ne deluje! ;) Včasih je dovolj updajt, včasih preveč naloženih aplikacij, včasih se enostavno "zapaca", skratka pri Androidu pač ni dolgčas! :)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

andrej69 ::

Tomson je izjavil:

Android na TVjih vedno deluje brez problema, razen takrat ko ne deluje! ;) Včasih je dovolj updajt, včasih preveč naloženih aplikacij, včasih se enostavno "zapaca", skratka pri Androidu pač ni dolgčas! :)


Toda pri teh modelih,ni vprašanja ali bo deloval enostavno deluje"..:D

Okapi ::

andrej69 je izjavil:

Na Philips modelih 6501,6561 in 5501,deluje brez problema..

Da ne odpiram nove teme - imam Philips 6501 in ne predvaja 4K (2160p .mkv) filma, snetega z neta. Predvidevam, da je treba namestiti kakšen predvajalnik. Katerega?

andrej69 ::

Okapi je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Na Philips modelih 6501,6561 in 5501,deluje brez problema..

Da ne odpiram nove teme - imam Philips 6501 in ne predvaja 4K (2160p .mkv) filma, snetega z neta. Predvidevam, da je treba namestiti kakšen predvajalnik. Katerega?


Preko USB modula in mreže,predvaja večino MKV datotek,kakor tudi prepozna UHD HEVC vsebine z HDR-10 metapodatki.Čeprav v celoti podpira h.264/h.265/VC-1,nekatere datoteke ne prepozna.Slika se sicer prikazuje v meniju,toda video ne deluje.Poskusi z kakšnim drugim relisom.Kar se pa tiče samih predvajalnikov,pa jih imaš kar nekaj za Android.

puginho ::

andrej69 je izjavil:

Na Philips modelih 6501,6561 in 5501,deluje brez problema..


Pri tebi pa philipsih bi blo pa res čudno če kaj nebi delalo :)

andrej69 ::

puginho je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Na Philips modelih 6501,6561 in 5501,deluje brez problema..


Pri tebi pa philipsih bi blo pa res čudno če kaj nebi delalo :)


Tako kot si dejal..:D

freekee ::

Pozdravljeni,

Kupujem Tv velikosti 49-50inch 4k do nekje 1000eur, predvsem za gledanje filmov in športa.
V izboru imam ta dva panasonic-tx-50dx750e in LG 49UF776V.
Če ima kdo mogoče kakšne boljše ideje v tem rangu bi bil zelo vesel :)

Tomson ::

Defenitivno Panasonic 50DX750. Alternativa Sony 49X8309C ...

Zakaj ne omenjeni LG? Ker je slabši na vseh področjih.

The LG UF7700 4k LED TV has great smart features and good color accuracy at an angle. However, its picture quality when sitting in front is sub-par, both in dark and bright rooms. The contrast ratio is low, it has a few uniformity issues, and it reflects more light than average.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

freekee ::

Hvala za hiter odgovor in nasvet bo verjetno kar Panasonic novi tv.

vander ::

droiD565 je izjavil:

Za 55X8005C berem reviewe iz Amazona, da je software katastrofa? Kaksnih tistih tezkih testov pa sploh ne najdem.


Imam KD-49X8005C in lahko rećem, da android dela brezhibno. Tako pred in po nadgraditvi.
Vse ostalo deluje brez problema tako, da ne vem, kaj bi lahko bilo moteče. Kodi dela u nulo.

rini ::

Še en glas za Panasonic, ki dela res kvalitetne televizorje, ki delajo dlje in bolje od ostalih proizvajalcev.

andrej69 ::

rini je izjavil:

Še en glas za Panasonic, ki dela res kvalitetne televizorje, ki delajo dlje in bolje od ostalih proizvajalcev.


Panasonic je bil,še čas nazaj zelo kvaliteten televizor,sedaj temu več ni tako.

Tomson ::

Sedaj je temu še bolj tako. Poglej malo teste zadnja leta. Po plazmah, kjer je dolga leta kraljeval, sploh po Pioneerju, je počasi in vztrajno rasel pri LCDjih, že lani je bil skoraj vštric z Sony in Samsung pri flagship modelih, pri midrange pa je že dve leti odličen, no letos z DX900 pa se je le prebil na nivo najboljših tudi v flagship segmentu. Sedaj so DX900, JS9500 in XD94 trije top LCD TVji ta hip. Pa ne začenjat s kvaliteto komponent prosim. ;-)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

miha1135899 ::

No, nasi pa so vzel Samsunga UE55KU6072. Zdaj pa se zase iscem enega 40''. 4K ne rabi bit, cim cenejsi pa OK. Trenutno gledam filme na 24'' racunalniskem displayu direkt od dalec. Gre za HBO Go, DVDRipe itd. Imam tudi Z5500 zvocnike katere bi potem skupaj s posteljo zasukal za 90 stopinj, da bi bilo pac v polju TVja. (Imam dnevnosobno omaro brez TVja :) )

Vprasanje je pa se, ali preko HDMIja gre 5.1 zvok, DTS, DD? Ali bi moral na TV nalagat z USB ključkom? Preko HDMIja bi povezal PC in TV, TV do zvocnikov pa SPDIF.
Pa glede telih soundbarov me zanima, na kaksen princip to dela, da je tako drago?

BorutK-73 ::

miha1135899 je izjavil:

Preko HDMIja bi povezal PC in TV, TV do zvocnikov pa SPDIF.
Pa glede telih soundbarov me zanima, na kaksen princip to dela, da je tako drago?

Zakaj pa nebi povezal PC direkt z zvočnikim.

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

Tomson je izjavil:

Sedaj je temu še bolj tako. Poglej malo teste zadnja leta. Po plazmah, kjer je dolga leta kraljeval, sploh po Pioneerju, je počasi in vztrajno rasel pri LCDjih, že lani je bil skoraj vštric z Sony in Samsung pri flagship modelih, pri midrange pa je že dve leti odličen, no letos z DX900 pa se je le prebil na nivo najboljših tudi v flagship segmentu. Sedaj so DX900, JS9500 in XD94 trije top LCD TVji ta hip. Pa ne začenjat s kvaliteto komponent prosim. ;-)



A ti ne znaš čitat postov.?Tukaj je bilo govora o sami elektroniki itd..ne pa o sami tehnologiji.A ti ko kupiš kakšen avtomobil,gledaš kakšni so sedeži,volan itd..ali gledaš kvaliteto samih komponent,motor menjalnik itd..Prosim nehajte razmišljat tako ozko"..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

miha1135899 ::

BorutK-73 je izjavil:

miha1135899 je izjavil:

Preko HDMIja bi povezal PC in TV, TV do zvocnikov pa SPDIF.
Pa glede telih soundbarov me zanima, na kaksen princip to dela, da je tako drago?

Zakaj pa nebi povezal PC direkt z zvočnikim.


Ker bo PC potem toliko bolj stran od zvocnikov, oziroma vrtet sem mislil z MB Pro laptopom, ki pa nima 5.1 podpore bojda, moram probat se malo, nekaj sem se ukvarjal s tistim Perianom nekaj casa nazaj pa mislim da mi ni uspelo.

miha1135899 ::

Ustimal zvok, tako da bo direkt z Maca sopal DD ali dts, slika prek HDMI na TV, za TV pa sem na Ebay rabljeno maticno narocu v upanju, da bo ozivu skurjen LG 37LH5000 TV. Ce ne bo, bom pa iskal TV naprej :)

MrStein ::

miha1135899 je izjavil:


Vprasanje je pa se, ali preko HDMIja gre 5.1 zvok, DTS, DD?

Gre vse to.
Edino eni TV ne prebavljajo DTS.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Tomson ::

andrej69 je izjavil:

Tomson je izjavil:

Sedaj je temu še bolj tako. Poglej malo teste zadnja leta. Po plazmah, kjer je dolga leta kraljeval, sploh po Pioneerju, je počasi in vztrajno rasel pri LCDjih, že lani je bil skoraj vštric z Sony in Samsung pri flagship modelih, pri midrange pa je že dve leti odličen, no letos z DX900 pa se je le prebil na nivo najboljših tudi v flagship segmentu. Sedaj so DX900, JS9500 in XD94 trije top LCD TVji ta hip. Pa ne začenjat s kvaliteto komponent prosim. ;-)



A ti ne znaš čitat postov.?Tukaj je bilo govora o sami elektroniki itd..ne pa o sami tehnologiji.A ti ko kupiš kakšen avtomobil,gledaš kakšni so sedeži,volan itd..ali gledaš kvaliteto samih komponent,motor menjalnik itd..Prosim nehajte razmišljat tako ozko"..


Andrej, ti resno, tako, malo naivno misliš, da so razlike med komponentami npr. Philips, Panasonic, Sony TVjev tako velike kot jih ves čas povdarjaš? Misliš, da v istih cenovnih segmentih komponente po večini ne prihajajo iz istih tovarn oz. niso enako kvalitetne? Ali lahko, lepo prosim, pa tokrat brez izgovorov, podaš tehten dokaz, da je temu tako? Pa prosim brez osamljenih primerov. Uradna, nepristranska statistika pokvarljivosti raznih brandov zadnjega leta npr...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

MacoLa27 ::

Okapi je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Na Philips modelih 6501,6561 in 5501,deluje brez problema..

Da ne odpiram nove teme - imam Philips 6501 in ne predvaja 4K (2160p .mkv) filma, snetega z neta. Predvidevam, da je treba namestiti kakšen predvajalnik. Katerega?


Okapi, prosim malo deli svoje izkušnje s 6501 - razmišljam o nakupu, pa bi rad mnenje nekoga, ki zadevo uporablja, ne pa nekoga ki jo prodaja (ja Andrej69, tebe gledam). Torej, kako deluje Android, Ambilight, HDR (je že prišel firmware upgrade za to?), daljinec, ...?

Okapi ::

Se bojim da nisem ravno pravi naslov. Zaenkrat dela v glavnem ok, ampak nisem zelo zahteven gledalec. Preizkusit sem moral 4 predvajalnike, da mi je končno en predvajal 4k nadaljevanke, snete z neta - SPMC, ki je fork Kodija.

jnovak ::

MacoLa27 je izjavil:

Okapi je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Na Philips modelih 6501,6561 in 5501,deluje brez problema..

Da ne odpiram nove teme - imam Philips 6501 in ne predvaja 4K (2160p .mkv) filma, snetega z neta. Predvidevam, da je treba namestiti kakšen predvajalnik. Katerega?


Okapi, prosim malo deli svoje izkušnje s 6501 - razmišljam o nakupu, pa bi rad mnenje nekoga, ki zadevo uporablja, ne pa nekoga ki jo prodaja (ja Andrej69, tebe gledam). Torej, kako deluje Android, Ambilight, HDR (je že prišel firmware upgrade za to?), daljinec, ...?
Delno odgovor, delno komentar, delno vprašanje:
-> zakaj iščete TV-je s podporo HDR?
Saj vem, da je na ST bolj "advanced" publika, v tej temi tudi kar nekaj takih, ki se res spoznajo na posamezne featurje in opazijo razlike v kakovosti slike ... ampak vsi pa tudi nismo taki :)

In za slednje se mi zdi, da so proizvajalci za 2016 ugotovili, da bi "HDR" lahko bil catchy selling point. V bistvu je še najboljša zadeva, če pogledamo kaj so nam zadnja leta prodajali kot the next big thing: 3D/ukrivljeni zasloni/4K (ja, ja več pixlov je cool, ampak boljši pixli so pa še boljš :)), ampak nekako pa HDR feature v tem trenutku gledam precej z rezervo, ker:
1. še zmeraj ni veliko vsebine, ki bi bila na voljo v HDR tehnologiji. In če je ni, ti noben TV zadeve ne zna pričarati iz vsebine, ki tega ne podpira.
2. Filmi & serije - trenutno nekaj naslovov na voljo na Amazonu & Netflixu. Pa Sony ima posamezne filme. No ja, ampak saj bo tega vedno več (in zgleda kupujete/downloadate tako vsebino). Tudi za tiste s PS/XBOX so igre, ki so z HDR še lepše.
3. Tudi, če TV podpira HDR, še ne pomeni, da je slika boljša kot pri kakih TV-jih, ki te podpore nimajo (sem bral članek, kjer so to dejali za Samsungu 8500 serijo - pa to je že malo višja serija).

Tako da ... ali je HDR v 6501 res tam z razlogom, ali je bolj marketinška zadeva, ker je to zdaj in?

-----
Pa saj ni treba ignorirati tistih, ki prodajajo določeno znamko, ali pa so super fani posameznega branda. Point je, da znaš poslušati obe strani (in vse jemati z določeno rezervo). Nek uporabnik ti lahko deli svoje izkušnje s konkretnim modelom, na drugi strani ti pa lahko nek poznavalec pomaga, da še bolje izkoristiš kvalitete določene serije (in izničiš ali minimiziraš pomanjkljivosti).
Recimo "Natural Motion" - what's the catch here? Zakaj ima 6501 le "Natural Motion", 7101 pa "Perfect Natural Motion"?

Alessio983 ::

Pozdrav. Sedaj imam samsung 7000 55". Nekako se odločamo o novem tv ju 65". Se da dobiti kaj solidnega do 1500€. Vse kaj sem gledal je 2k +

MacoLa27 ::

@Okapi:
Saj ravno to me zanima - kako se obnese TV za ne preveč zahtevnega gledalca. Torej kak je filing rokovanja z njim - je Android dovolj hiter, ali te živcira, ker se meni odpira prepočasi? Kako deluje touchpad na sprednjem križcu daljinca in kako tisti zadaj? (v BigBangu se mi je zdelo, da je tisti spredaj FUL nenatančen). Je Ambilight kul, ali ga po preteku "wow" faktorja izklopiš?


@jnovak:
Glede HDR je tko - TV kupujem za precej let, zato bi rad, da je čim bolj "future-proof". Ni mi to glavni point, je pa res, da HDR avtomatsko pomeni večjo svetilnost, kar tudi prav pride, še sploh pri meni, ki imam za hrbtom okno, ko gledam TV. Kar se tiče vsebin - itak nimam naročnine na TV, tako da bo Netflix in podobno glaven vir vsebin. Slejkoprej pa bom tudi PS3 nadomestil s PS4 ali XBO (še sploh če bo upgrejdana verzija res lepo furala 4k), tako da bo morda še tam izkoriščen.
Ni pa nikakor to glavni razlog nakupa - bolj me je pritegnil Ambilight in pa dober zvok out-of-the-box, ki ga in 6501 zaradi zvočnikov ob strani. Pomembna sta mi pa tudi dober 6-jedrni procesor (pričakujem, da Android dobro laufa, rad bi pa potrditev Okapija) ter dober in uporaben daljinec. Nikoli ne bom pozabil, ko sem si ohoho let nazaj kupil 42" LG-ja, za bogega študenta takrat hudo zadevo, zraven pa je prišel plastičen daljinec z gumijastimi tipkami. Jebemti, še pri avtoradiu dobiš boljšega! Zdaj sem na to precej bolj pozoren.

fpbs ::

The winners of EISA Awards 2016-2017:
http://www.flatpanelshd.com/news.php?su...

andrej69 ::

Tomson je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Tomson je izjavil:

Sedaj je temu še bolj tako. Poglej malo teste zadnja leta. Po plazmah, kjer je dolga leta kraljeval, sploh po Pioneerju, je počasi in vztrajno rasel pri LCDjih, že lani je bil skoraj vštric z Sony in Samsung pri flagship modelih, pri midrange pa je že dve leti odličen, no letos z DX900 pa se je le prebil na nivo najboljših tudi v flagship segmentu. Sedaj so DX900, JS9500 in XD94 trije top LCD TVji ta hip. Pa ne začenjat s kvaliteto komponent prosim. ;-)



A ti ne znaš čitat postov.?Tukaj je bilo govora o sami elektroniki itd..ne pa o sami tehnologiji.A ti ko kupiš kakšen avtomobil,gledaš kakšni so sedeži,volan itd..ali gledaš kvaliteto samih komponent,motor menjalnik itd..Prosim nehajte razmišljat tako ozko"..


Andrej, ti resno, tako, malo naivno misliš, da so razlike med komponentami npr. Philips, Panasonic, Sony TVjev tako velike kot jih ves čas povdarjaš? Misliš, da v istih cenovnih segmentih komponente po večini ne prihajajo iz istih tovarn oz. niso enako kvalitetne? Ali lahko, lepo prosim, pa tokrat brez izgovorov, podaš tehten dokaz, da je temu tako? Pa prosim brez osamljenih primerov. Uradna, nepristranska statistika pokvarljivosti raznih brandov zadnjega leta npr...


Samo to bom dejal..Nisi pravilno prebral posta,zato sem ti napisal kar sem ti.Ti pa potem delaš celo zgodbo iz tega.Tukaj zaključujem to temo.

MacoLa27 ::

Andrej69, totalno off-topic, ampak morm rečt, ker me blazno moti: Za ločili (pika, vejica) pride presledek. Saj nismo leta 1999, ko je treba šparat znake v SMS-u...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MacoLa27 ()

andrej69 ::

MacoLa27 je izjavil:

Okapi je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Na Philips modelih 6501,6561 in 5501,deluje brez problema..

Da ne odpiram nove teme - imam Philips 6501 in ne predvaja 4K (2160p .mkv) filma, snetega z neta. Predvidevam, da je treba namestiti kakšen predvajalnik. Katerega?


Okapi, prosim malo deli svoje izkušnje s 6501 - razmišljam o nakupu, pa bi rad mnenje nekoga, ki zadevo uporablja, ne pa nekoga ki jo prodaja (ja Andrej69, tebe gledam). Torej, kako deluje Android, Ambilight, HDR (je že prišel firmware upgrade za to?), daljinec, ...?


Zakaj pa ti določen človek ne bi mogel pomagati,čeprav se ukvarja z prodajo.?A misliš,da ti bom posredoval napačne podatke ali se kakorkoli zlagal glede določenega televizorja..Nekateri malo napačno razmišljate.
Še vsi uporabniki,ki sem ji svetoval glede nakupa televizorja,so zadovolnji.Lahko pa si kaj več, prebereš tukaj.
https://slo-tech.com/forum/c77334

MacoLa27 ::

andrej69 je izjavil:

Zakaj pa ti določen človek ne bi mogel pomagati,čeprav se ukvarja z prodajo.?A misliš,da ti bom posredoval napačne podatke ali se kakorkoli zlagal glede določenega televizorja..Nekateri malo napačno razmišljate.
Še vsi uporabniki,ki sem ji svetoval glede nakupa televizorja,so zadovolnji.Lahko pa si kaj več, prebereš tukaj.
https://slo-tech.com/forum/c77334


Nimam težav sprejeti mnenja prodajalca, ki prodaja vse znamke TV-jev, imam pa problem sprejeti mnenje zastopnika ene znamke. Tvoje ZS je bilo kot citiranje Phillipsovega propagandnega letaka za ta TV - naštete vse tehnologije, ki so v TV-ju + pavšalno "ni težav, deluje v redu, ...". VSAK produkt ima slabe strani in nikoli ne zaupam nekomu, ki ga prodaja kot najboljšo stvar po toplem kruhu. Rad bi mnenje nekoga, ki je te slabe strani spoznal in mi jih lahko opiše. Potem bom že sam ocenil, ali gre za dealbreaker ali ne.

andrej69 ::

MacoLa27 je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Zakaj pa ti določen človek ne bi mogel pomagati,čeprav se ukvarja z prodajo.?A misliš,da ti bom posredoval napačne podatke ali se kakorkoli zlagal glede določenega televizorja..Nekateri malo napačno razmišljate.
Še vsi uporabniki,ki sem ji svetoval glede nakupa televizorja,so zadovolnji.Lahko pa si kaj več, prebereš tukaj.
https://slo-tech.com/forum/c77334


Nimam težav sprejeti mnenja prodajalca, ki prodaja vse znamke TV-jev, imam pa problem sprejeti mnenje zastopnika ene znamke. Tvoje ZS je bilo kot citiranje Phillipsovega propagandnega letaka za ta TV - naštete vse tehnologije, ki so v TV-ju + pavšalno "ni težav, deluje v redu, ...". VSAK produkt ima slabe strani in nikoli ne zaupam nekomu, ki ga prodaja kot najboljšo stvar po toplem kruhu. Rad bi mnenje nekoga, ki je te slabe strani spoznal in mi jih lahko opiše. Potem bom že sam ocenil, ali gre za dealbreaker ali ne.


Kdo pa pravi, da sem zastopnik za eno znamko televizorjev, ali drugače povedano kako veš.?Kar pa se tiče mnenje drugih, pa ti želim veliko sreče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Tomson ::

andrej69 je izjavil:

Tomson je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Tomson je izjavil:

Sedaj je temu še bolj tako. Poglej malo teste zadnja leta. Po plazmah, kjer je dolga leta kraljeval, sploh po Pioneerju, je počasi in vztrajno rasel pri LCDjih, že lani je bil skoraj vštric z Sony in Samsung pri flagship modelih, pri midrange pa je že dve leti odličen, no letos z DX900 pa se je le prebil na nivo najboljših tudi v flagship segmentu. Sedaj so DX900, JS9500 in XD94 trije top LCD TVji ta hip. Pa ne začenjat s kvaliteto komponent prosim. ;-)



A ti ne znaš čitat postov.?Tukaj je bilo govora o sami elektroniki itd..ne pa o sami tehnologiji.A ti ko kupiš kakšen avtomobil,gledaš kakšni so sedeži,volan itd..ali gledaš kvaliteto samih komponent,motor menjalnik itd..Prosim nehajte razmišljat tako ozko"..


Andrej, ti resno, tako, malo naivno misliš, da so razlike med komponentami npr. Philips, Panasonic, Sony TVjev tako velike kot jih ves čas povdarjaš? Misliš, da v istih cenovnih segmentih komponente po večini ne prihajajo iz istih tovarn oz. niso enako kvalitetne? Ali lahko, lepo prosim, pa tokrat brez izgovorov, podaš tehten dokaz, da je temu tako? Pa prosim brez osamljenih primerov. Uradna, nepristranska statistika pokvarljivosti raznih brandov zadnjega leta npr...


Samo to bom dejal..Nisi pravilno prebral posta,zato sem ti napisal kar sem ti.Ti pa potem delaš celo zgodbo iz tega.Tukaj zaključujem to temo.


Lahko bi tudi enostavno napisal, no, pa si me dobil, nimam tovrstnih podatkov, moje mnenje temelji zgolj in samo na podlagi mojih lastnih izkušenj in preferenc. Kar že tako ali tako vsi vemo, da tako tudi je, pa ni s tem nič narobe, samo ne pisat na način, kot da je to neizpodbitno dejstvo.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

fpbs ::

MacoLa27 je izjavil:

Nikoli ne bom pozabil, ko sem si ohoho let nazaj kupil 42" LG-ja, za bogega študenta takrat hudo zadevo, zraven pa je prišel plastičen daljinec z gumijastimi tipkami. Jebemti, še pri avtoradiu dobiš boljšega! Zdaj sem na to precej bolj pozoren.

Gumijaste tipke se daleč najbolje obnesejo in se v primerjavi s katerimi drugimi tudi manj kvarijo, pa še njihova izdelava je veliko bolj preprosta, in verjetno boš težko dobil daljinca brez gumijastih tipk.

jnovak ::

@MacoLa27 - heh, tkole iz prve roke, Ambilight je kar super zadeva. Je pri starših zdaj že skoraj 2 leti & bi ga težko očetu vzel.
Tudi meni je cool, zato se tudi vrtim okoli Philipsa pri prihajajoči izbiri novega TV (čeprav je veliko negativnih komentarjev glede proizvajalca, ampak po drugi strani pa iz osebnih izkušenj vidim, da mi je kvaliteta slika všeč).
Nekako tudi zaradi tega gledam, da bi celo vzel 48-50" (namesto 55") & 3-stranski ambilight (pri 55" je TV že preblizu stene na eni strani, tako da se izniči učinek in je Ambilight že odveč).

Glede "future-proof" je bolj tako-tako, ker gre le za softwareski HDR, nima pa 6501 hardwarske podpore, da bi lahko kvalitetno podpiral HDR (8-bit, ne pa 10-bit panel, pa ni celovitega local dimminga).
Morda pri tem še komentar glede ene klase višje, tj. 7101 model - naj bi bil boljši, je pa enako le SW podpora HDR in baje so čist mimo udarili, saj vsiljuje oversaturated "kwazi HDR barve" tudi na non-HDR vsebino (en test izpred 3 mesecev; baje so opozorili Philips, ki je zagotovil, da bodo porihtali zadevo - kako je s tem, pa ne vem).

Glede zvočnikov - ob strani? Si ziher? Ker naj bi jih imel na dol obrnjene. Da nisi kakega drugega modela gledal.

Glede procesorjev - 6? Si ziher? :) Baje je 4-core.

andrej69 ::

jnovak je izjavil:

@MacoLa27 - heh, tkole iz prve roke, Ambilight je kar super zadeva. Je pri starših zdaj že skoraj 2 leti & bi ga težko očetu vzel.
Tudi meni je cool, zato se tudi vrtim okoli Philipsa pri prihajajoči izbiri novega TV (čeprav je veliko negativnih komentarjev glede proizvajalca, ampak po drugi strani pa iz osebnih izkušenj vidim, da mi je kvaliteta slika všeč).
Nekako tudi zaradi tega gledam, da bi celo vzel 48-50" (namesto 55") & 3-stranski ambilight (pri 55" je TV že preblizu stene na eni strani, tako da se izniči učinek in je Ambilight že odveč).

Glede "future-proof" je bolj tako-tako, ker gre le za softwareski HDR, nima pa 6501 hardwarske podpore, da bi lahko kvalitetno podpiral HDR (8-bit, ne pa 10-bit panel, pa ni celovitega local dimminga).
Morda pri tem še komentar glede ene klase višje, tj. 7101 model - naj bi bil boljši, je pa enako le SW podpora HDR in baje so čist mimo udarili, saj vsiljuje oversaturated "kwazi HDR barve" tudi na non-HDR vsebino (en test izpred 3 mesecev; baje so opozorili Philips, ki je zagotovil, da bodo porihtali zadevo - kako je s tem, pa ne vem).

Glede zvočnikov - ob strani? Si ziher? Ker naj bi jih imel na dol obrnjene. Da nisi kakega drugega modela gledal.

Glede procesorjev - 6? Si ziher? :) Baje je 4-core.


Samo majhna dopolnitev.Vsi Philips modeli serije 6, imajo globalno zatemnitev.Predvsem so se odločili za ta segment, da pridobijo še nekaj na samem kontrastu, kajti gre seveda za IPS panele.Kar pa se tiče modela 7101 je na voljo že novi firmware ,ki odpravi težave kar se tiče HDR in ostalih pomankljivosti.

Tomson ::

HDR je še najmanjša težava modela 7101, le te so bistveno globlje, ki jih firmware ne more odpravit. Izjemno slab kontrast, zelo zelo slab prikaz črne barve, moteč motion blur in pa res zelo očiten clouding panela...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

jnovak ::

Kot je fpbs objavil EISA Awards 2016-2017: Best buy TV - Philips 65PUS7601 ... ta je edini Philipsov TV, ki resnično poskrbi za local dimming (baje tehnologija načrtovana za 9xxx modele konec 2015, ampak so potem kenslali serijo, tako da je zdaj sploh ni). Anyway, 7601 je le v 65" izvedbi, kar pa je too much za mojo dnevno.

Škoda, ker 8xxx serija tega nima (pomoje bi bila tudi izven mojega budgeta), nižja pa tudi ne podpira. Nižja je 7101, ki ima res precej pomanjkljivosti. Izbira HW že v osnovi ne omogoča top performanca; npr. IPS namesto VA panel (za črne barv) + enako tudi pri izbiri edge led (6501 ima direct led) + brez local dimminga. HDR niti ne pričakujem, ker ne gledam take vsebine. Pa v rangu ~1.000 € pomoje še vsaj leto ali dve ne bo dobre HDR podpore (bo pa nek SW za marketinške namene in pospeševanje prodaje).
Philips pomanjkljivosti črnine malo kompenzira na račun ambilighta (ki ob uporabi omili slabše prikazovanje črnine).

Reviews:
@flatpanelshd.com - "It makes us sad to conclude that this is the worst Philips TV we have reviewed for several years."
@trustedreviews.com - "Should I buy a Philips 55PUS7101? The fairly short answer here is no. Its contrast performance - or to be more precise, its black-level response - just isn't up to scratch by modern TV standards."

Nekaj več testov (ZDA) pomoje niti ne bo, ker je TV model namenjen za Evropo.

Kot sem dejal, Philips me do sedaj še ni razočaral, zato tudi sedaj izbiram med njihovimi modeli. Ampak hkrati pa to ne pomeni, da če sem zadovoljen s kvaliteto starejšega modela, da bom avtomatično tudi naslednjega njihovega izbral.
Glede na explicitno določene pomanjkljivosti letošnjih modelov ... bo treba seveda tudi konkurenco pregledati (to pa trenutno še manj poznam & verjamem, da v enakem cenovnem razredu tudi drugi niso popolni).

andrej69 ::

Tomson je izjavil:

HDR je še najmanjša težava modela 7101, le te so bistveno globlje, ki jih firmware ne more odpravit. Izjemno slab kontrast, zelo zelo slab prikaz črne barve, moteč motion blur in pa res zelo očiten clouding panela...


Kar je slabo je prikaz črne barve, kar je normalno za IPS panele, toda še vedno boljše kot na večini Lg televizorjev, z IPS paneli..Kar pa se tiče cludinga in motion blura,pa čisto v mejah normale za takšen rang televizorja.Nikakor ne pokvari užitkov ob gledanju..Tako, da jaz vsekakor priporočam nakup tega televizorja.

andrej69 je izjavil:

Tomson je izjavil:

HDR je še najmanjša težava modela 7101, le te so bistveno globlje, ki jih firmware ne more odpravit. Izjemno slab kontrast, zelo zelo slab prikaz črne barve, moteč motion blur in pa res zelo očiten clouding panela...


Kar je slabo je prikaz črne barve, kar je normalno za IPS panele, toda še vedno boljše kot na večini Lg televizorjev, z IPS paneli..Kar pa se tiče cludinga in motion blura,pa čisto v mejah normale za takšen rang televizorja.Nikakor ne pokvari užitkov ob gledanju..Tako, da jaz vsekakor priporočam nakup tega televizorja.

Sicer pa ti kot lastnik plazme, ne moreš ocenjevat tega televizorja,kajti se ta televizor in večina ostalih, ne more primerjat s plazma televizorji.Najboljšo oceno dajo naši potrošniki, ki so zadovolnji s tem televizorjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

jnovak ::

@andrej69
Ja, 7101 ni tako zelo slab, ampak, kot poznavalec Philips TV-jev ... daj povej zakaj bi se ti odločil zanj?

48PUS7600 je ~800 € (lanski model)
49PUS6501 je pod 750 €
49PUS7101 je ~1.000 €

Zakaj bi dal 25 % več denarja in vzel 7101 namesto 7600? (če pustiva očini 1" extra ekrana)? V katerih pogledih je boljši od lanskega modela (je morda kje slabši)?

In zakaj bi priporočal nekomu, da da 33 % več in namesto 6501 investira v 7101?

Ni mišljeno kot provokacija, ampak resna dilema pri nakupu letošnjih Philips modelov (v tem rangu) & glede na to, da praviš, da poznaš in imaš izkušnje z vsemi temi modeli, me zanima mnenje.

andrej69 ::

jnovak je izjavil:

@andrej69
Ja, 7101 ni tako zelo slab, ampak, kot poznavalec Philips TV-jev ... daj povej zakaj bi se ti odločil zanj?

48PUS7600 je ~800 EUR (lanski model)
49PUS6501 je pod 750 EUR
49PUS7101 je ~1.000 EUR

Zakaj bi dal 25 % več denarja in vzel 7101 namesto 7600? (če pustiva očini 1" extra ekrana)? V katerih pogledih je boljši od lanskega modela (je morda kje slabši)?

In zakaj bi priporočal nekomu, da da 33 % več in namesto 6501 investira v 7101?

Ni mišljeno kot provokacija, ampak resna dilema pri nakupu letošnjih Philips modelov (v tem rangu) & glede na to, da praviš, da poznaš in imaš izkušnje z vsemi temi modeli, me zanima mnenje.


Model 7101 že ima Wide Color Gamut,kar nekaj boljši DCI-P3 -barvni razpon,17 bitno procesiranje slike, 10 bitni panel,lokalno zatemnenje,zelo dobro gibanje v sliki, nekaj boljši zvok, HDR podporo itd...Tako ,da je definitivno boljši napram ostalima modela.Je pa res,da je model 7600 kvalitetnejši, kar se tiče kontrasta in ostrine slike zaradi VA panela.Toda,če gledamo barvno reprodukcijo ta model nima konkurence.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

jnovak ::

andrej69 je izjavil:

jnovak je izjavil:

@andrej69
Ja, 7101 ni tako zelo slab, ampak, kot poznavalec Philips TV-jev ... daj povej zakaj bi se ti odločil zanj?

48PUS7600 je ~800 EUR (lanski model)
49PUS6501 je pod 750 EUR
49PUS7101 je ~1.000 EUR

Model 7101 že ima Wide Color Gamut,kar nekaj boljši DCI-P3 -barvni razpon,17 bitno procesiranje slike, 10 bitni panel,lokalno zatemnenje,zelo dobro gibanje v sliki, nekaj boljši zvok, HDR podporo itd...Tako ,da je definitivno boljši napram ostalima modela.Je pa res,da je model 7600 kvalitetnejši, kar se tiče kontrasta in ostrine slike zaradi VA panela.Toda,če gledamo barvno reprodukcijo ta model nima konkurence.

1. WCG ima, ampak bolj škodi kot koristi ... to skupaj z HDR procesiranjem slike je pač brez veze, ker

2. žal nima 10-bitnega panela, ampak le 8-bit

3. micro dimming pro ima; enako kot 7600 in 6501 modela; nima pa Micro Dimming Premium (ima ga le 65PUS7601 izmed 2016 modelov)

Software HDR procesiranje je pač sranje. Prvi poskusi. Marketinše zadeve, da bi ljudji spodbudili k nakupu novih modelov. Ampak realno pa zadeva ni na nivoju in bolj škodi kot koristi. Če ni prave strojne opreme, ki to lahko podpira, je HDR (po mojem mnenju) povsem odveč.

Glede zvoka imata oba 30 W, z "Double Ring" za boljše base. Kaj konkretnega je pa boljšega?

-----
Torej lahko zaključimo, da trenutno ni pravega razloga za nakup 7101 modela?
Oz. a gremo lahko celo tako daleč in rečemo, da tudi če ne bi bil 25 % dražji od 7600, ampak bi bila cena obeh enaka, bi še vseeno bilo bolj smotrno vzeti 7600?

@MacoLa27
Ne vem kako velik TV kupuješ ... ampak če razmišljaš o 6501 modelu, poglej še za ceno lanskega 7600 (EISA Best EU TV 2015-2016). Boljša slika, boljši zvok, boljši design.

andrej69 ::

jnovak je izjavil:

andrej69 je izjavil:

jnovak je izjavil:

@andrej69
Ja, 7101 ni tako zelo slab, ampak, kot poznavalec Philips TV-jev ... daj povej zakaj bi se ti odločil zanj?

48PUS7600 je ~800 EUR (lanski model)
49PUS6501 je pod 750 EUR
49PUS7101 je ~1.000 EUR

Model 7101 že ima Wide Color Gamut,kar nekaj boljši DCI-P3 -barvni razpon,17 bitno procesiranje slike, 10 bitni panel,lokalno zatemnenje,zelo dobro gibanje v sliki, nekaj boljši zvok, HDR podporo itd...Tako ,da je definitivno boljši napram ostalima modela.Je pa res,da je model 7600 kvalitetnejši, kar se tiče kontrasta in ostrine slike zaradi VA panela.Toda,če gledamo barvno reprodukcijo ta model nima konkurence.

1. WCG ima, ampak bolj škodi kot koristi ... to skupaj z HDR procesiranjem slike je pač brez veze, ker

2. žal nima 10-bitnega panela, ampak le 8-bit

3. micro dimming pro ima; enako kot 7600 in 6501 modela; nima pa Micro Dimming Premium (ima ga le 65PUS7601 izmed 2016 modelov)

Software HDR procesiranje je pač sranje. Prvi poskusi. Marketinše zadeve, da bi ljudji spodbudili k nakupu novih modelov. Ampak realno pa zadeva ni na nivoju in bolj škodi kot koristi. Če ni prave strojne opreme, ki to lahko podpira, je HDR (po mojem mnenju) povsem odveč.

Glede zvoka imata oba 30 W, z "Double Ring" za boljše base. Kaj konkretnega je pa boljšega?

-----
Torej lahko zaključimo, da trenutno ni pravega razloga za nakup 7101 modela?
Oz. a gremo lahko celo tako daleč in rečemo, da tudi če ne bi bil 25 % dražji od 7600, ampak bi bila cena obeh enaka, bi še vseeno bilo bolj smotrno vzeti 7600?

@MacoLa27
Ne vem kako velik TV kupuješ ... ampak če razmišljaš o 6501 modelu, poglej še za ceno lanskega 7600 (EISA Best EU TV 2015-2016). Boljša slika, boljši zvok, boljši design.


Model 7101,ima 10 bitni panel preverjeno..Lahko pa preveriš ,če znaš v servis meniju.Kar se tiče HDR,je to v osnovi SDR,ki pa vseeno dvigne kontrast in svetilnost na najvišjo možno raven.Seveda pa ga ne gre enačit z pravim HDR.Da, kar se tiče imata oba mikro diming pro.Model 7101 ima 2×15w,dočim ima model 65012 2×10w.
Ostalo pa kot sem napisal.

jnovak ::

andrej69 je izjavil:

Model 7101,ima 10 bitni panel preverjeno..Lahko pa preveriš ,če znaš v servis meniju.Kar se tiče HDR,je to v osnovi SDR,ki pa vseeno dvigne kontrast in svetilnost na najvišjo možno raven.Seveda pa ga ne gre enačit z pravim HDR.Da, kar se tiče imata oba mikro diming pro.Model 7101 ima 2×15w,dočim ima model 65012 2×10w.
Ostalo pa kot sem napisal.
Daj da ne bo spet ena tistih debat, kjer bo samo tvoj zapis ... prosim daj kak konkreten dokaz.

Do sedaj mi je bolj verodostojen Rasmus Larsen (@Flatpanels), ki je naredil review Philips 7101 in je lepo napisal:
- "HDR processing (but no hardware for HDR)"
- "Philips says that 7101 can also process HDR content. But like other 2016 mid-range TVs, it does not have the hardware to reproduce HDR (high dynamic range). The panel is 8-bit and we measured peak brightness to just 268 nits"
Torej se je zmotil?

Deluje, kot da imata 6501 in 7101 enak panel, le da ima slednji nekaj več SW izboljšav.

Ja, 7101 in 7600 imata 30 W, 6501 pa 20 W.

In na koncu smo spet na temu, da se najbolj splača 7600, in da se zelo težko zagovarja nakup 25 % dražjega 7101.

Enako je trenutno tudi pri Sonyjih; za okoli 800 € se bolj splača kupiti lanske modele W755 oz. W805.
««
149 / 223
»»