» »

Kateri televizor?

Kateri televizor?

Temo vidijo: vsi
««
221 / 223
»»

lippy ::

Kakšno mnenje o tej ponudbi?
http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

? ? ? ::

...video, v opisu piše, da ta funkcija ne deluje na verziji ku7000.

baksi ::

Pozdrav,

vprašal bi,če je tale tv vreden tega nakupa ali za podoben denar dobim kaj boljšega.

https://www.yeppon.it/p-panasonic-tx65d...

Hvala na odgovoru.

B.

deejay2 ::

Ko sem pred enim letom gledal 65" 4K televizorje v Big Bangu sem si mislil, waw, to pa so veliki televizorji. Ko sem jih prejle gledal, so se mi zdeli majhni. Še posebej, ko sem pomislil, kako velika slika mora biti pri njih, ko predvajajo kak film.

4knative ::

deejay2 je izjavil:

@OK.d Tomson je hitro našel enega za moj cenovni okvir.

@4knative očitno še nisi videl kakšen dober projektor za domači kino. Meni roko na srce slika v kinu sploh ni ne vem kako kakovostna. Je pri home theater projektorjih za 2-3 tisočake boljša. Danes v kinu nimaš 4K slike, imaš jo pa lahko doma na projektorju. Torej kje imaš potem boljšo izkušnjo?


Od leta 2013 se uporablja HFR 4K tehnologija v Cineplexxu. HFR pomeni high frame rate - 48 sličic na sekundo. Dvomim, da maš ti doma taki projektor, ker boljši primerki stanejo čez 100 tisočakov. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 4knative ()

Tomson ::

lippy je izjavil:

Kakšno mnenje o tej ponudbi?
http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...


Glede na zelo ugodno ceno OLED TVja je tole odlična ponudba. Ampak, tale model iz leta 2015 ima še kar nekaj težav (uniformiranost zaslona, prikaz "near black" vsebin, bela včasih vleče na roza, občutljiv za "image retention", no 4k, no HDR, slab 3D, slaba svetilnost, slab prikaz močno kompresiranih vsebin, ala TV SD signal) zaradi katerih, se osebno, ne bi odločil za nakup, bi raje še malo našparal ali počakal da cena B6 modelom še malo pade. Ampak, za ceno 24x54EUR je tole vseeno na precej področjih vrhunski TV. Če se bo povečini gledalo kvalitetne vsebine (brez pretirane kompresije) in po možnosti v zatemnjenem prostoru je tole kljub vsemu zelo solidna opcija.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

deejay2 ::

@4knative verjemi, da niso po kakovosti današnji home theater projektorji nič slabši od kina. Ravnokar sem pogledal film The Martian doma na 100-palčni sliki s projektorjem LG PF1000U, ki ga moraš za 100" sliko postaviti le pol metra od stene. Čisti užitek je bilo gledati. Žal mi noben TV danes ne more dati takšne izkušnje pri gledanju filma. Pustimo sedaj tiste 100" TV-je, ki si jih lahko kupijo samo bogati.

fpbs ::

Wikileaks reveals how CIA is targeting your iPhone, Android, and smart TV:
https://www.yahoo.com/tech/wikileaks-re...

4knative ::

To je v Ameriki. Pri nas te nihče ne heka. Če si čista nula - nikome ništa, si lahko zelo zelo miren.

andrej69 ::

Gatsu ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gatsu ()

4knative ::

Gatsu je izjavil:

Test Sony 65XE9005 na Avforums.com


Opa, OLED killer! :)

Gatsu ::

Sem šel prej na malco in usput še v BB rudnik in žal tega tvja tam še nimajo priklopljenega. Pa nasploh je štacuna kot da bi jo en zazipal glede na stanje ko sem tam bil nazadnje par let nazaj...

Je pa začetna cena itak previsoka. Ampak vsaj na nivoju tiste po Evropi. Tam se bo seveda čez mesec dva ko še konkurenca da ven 2017 TVje znižala, pri nas bo pa ostala :)

clancy ::

Nad pričakovanji, nekam hitro pada cena LG OLED-ov.
Recimo B6 model, za 2k€ v niti ne enem letu:

https://geizhals.at/?phist=1426009

4knative ::

Do poletja pod jurja za OLED!

deejay2 ::

Kaj ti bo 55" TV. To je čisto premajhno za gledat filme.

robyda ::

deejay2 je izjavil:

Kaj ti bo 55" TV. To je čisto premajhno za gledat filme.

Pol pa pejd v kino, a ne, čist simpl.

Tomson ::

55" je več kot dovolj za vse, samo en mali gadget (10x zoom pa še ledica da bo višja svetilnost) za 10EUR vmes pa je! ;((

Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

clancy ::

deejay2 je izjavil:

Kaj ti bo 55" TV. To je čisto premajhno za gledat filme.


Dandanes je to itak premalo. Pred tridesetim leti smo že gledali na 55 ekranih:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clancy ()

fpbs ::

clancy je izjavil:

Nad pričakovanji, nekam hitro pada cena LG OLED-ov.
Recimo B6 model, za 2k€ v niti ne enem letu:

Mene bolj zanima kaj je vzrok, da še niso najavili cen za model B7. Ali je to nov način proizvodnje z inkjet printanjem? To bi pocenilo proizvodnjo in dostopne cene.

4knative ::

Če bi jaz sprintal denar z inkjetom, bi si privoščil kar OLED77W7P. Sliko bi vzel dol in obesil na žebelj TV.

zooo79 ::

Oj,

takoj povem, da bi najraje imel ambilight in 65in. Vem vem sem pac padu na finto.
me pa zanima med temi philipsi, kot razumem so to OLED killerji :) , katerega bi vzeli?
65PUS8601, 65pus7601, 65PUS6521 (seveda lahko se kaksnega predlagate, ce se mi je skril). pa ne 55in.
alternativa, ki pride se v postev je verjetno kaksen panasonic s 3D (oz nekaj s 3D po moznosti pasivnim). res zadnja alternativa je hisense (da je dokaj poceni in ko naredijo televizor zame ga zamenjam).
jaz se ne znam odlocit. ni televizorjka (ali jih je prevec), ki bi imel vse kar zelim in stane nekje 2k :(

aja pa najpomembneje je , da se lepo vidi kabelska (da ni unega soap opera efekta) in dober upscaling (ce prav razumem je pri kabelski in 4k to pomembno?). nisem pa taksen manijak za barve in crnine. moje oci teh zadev vecinoma ne zaznajo.

hvala.

andrej69 ::

zooo79 je izjavil:

Oj,

takoj povem, da bi najraje imel ambilight in 65in. Vem vem sem pac padu na finto.
me pa zanima med temi philipsi, kot razumem so to OLED killerji :) , katerega bi vzeli?
65PUS8601, 65pus7601, 65PUS6521 (seveda lahko se kaksnega predlagate, ce se mi je skril). pa ne 55in.
alternativa, ki pride se v postev je verjetno kaksen panasonic s 3D (oz nekaj s 3D po moznosti pasivnim). res zadnja alternativa je hisense (da je dokaj poceni in ko naredijo televizor zame ga zamenjam).
jaz se ne znam odlocit. ni televizorjka (ali jih je prevec), ki bi imel vse kar zelim in stane nekje 2k :(

aja pa najpomembneje je , da se lepo vidi kabelska (da ni unega soap opera efekta) in dober upscaling (ce prav razumem je pri kabelski in 4k to pomembno?). nisem pa taksen manijak za barve in crnine. moje oci teh zadev vecinoma ne zaznajo.

hvala.


Jaz ti definitivno priporočam model 7601, in ne potrebuješ nič več:)

4knative ::

Kaj takega?

webmaher ::

ako ima kdo...

Med drugim naj bi Cia s pomočjo britanske obveščevalne službe MI5 razvila sistem, ki "ugrabi" pametne televizorje Samsung F8000 in njihove mikrofone spremeni v prisluškovalne naprave

4knative ::

Baje lahko oni vsak telefon spremenijo v prisluškovalno napravo. Lahko ti tudi vključijo kamero, če si zaželijo. Pazi se!

fpbs ::

webmaher je izjavil:

Med drugim naj bi Cia s pomočjo britanske obveščevalne službe MI5 razvila sistem, ki "ugrabi" pametne televizorje Samsung F8000 in njihove mikrofone spremeni v prisluškovalne naprave

http://www.flatpanelshd.com/news.php?su...
Sem bil mišljenja, da je dosti nepomembno, sedaj mi je jasno zakaj "Cybersecurity Assurance Program Certification":
http://www.wvalways.com/story/34554469/...

deejay2 ::

Tomson kakšno frekvenco osveževanja ima tisti Hisense 75" za 2500 €? Povsod piše samo 1300 hz ampak tej frekvenci ni za zaupati. Kako gladko je gibanje pri njem?

Morda veš, kje bi se dalo dobiti 80" TV s 4K za ne več kot 3.000 €?

OK.d ::

LPOK.d

leiito ::

Dobiš pa 75" Hisense za precej manj in kupci se zdijo zadovoljni

https://www.amazon.co.uk/Hisense-inch-W...

leiito ::

Kaj je pa Hisense ULED? Tale test pravi, da poseka celo Samsungovo linijo:

http://www.pcworld.idg.com.au/review/hi...

"Frankly, it's not only hard to find a weak point but it's hard to think of a better TV. Even the sound from the Hisense rivals the big boys in loudness and clarity. There is no perfect model on the market and the best all-rounders we've seen are Sony's best Bravias. But this, in some instances, is actually better. And it's half the price. Hisense wanted to make a dent in the Australian market. It's going to make a dent globally with this. It's the best TV you can buy.

Wtf?

4knative ::

Da kupiš Hisense trebaš da imaš muda. Ni uradnega servisa v Sloveniji. Kvaliteta TVjev tudi ni glih top notch. Torej, če maš kakšen problemček se boš načakal da se problemček odpravi. Bomo pa videli kaj bo čez par let. Lahko da bo ULED postal pravi OLED killer.

Konec koncev pa smo mi trg z nižjo kupno močjo in tu je najbolj pomembna cena, kvaliteta nima dosti veze. Zadnje raziskave kažejo, da dobivamo tudi hrano slabšo kot v razviti Evropi. Torej smo čiste nule. Zgleda, da bo bolj pametno hodit v Avstrijo ali Nemčijo po robo.

leiito ::

@4knative Kvaliteta v kakšnem smislu? Ne samo ta test zgoraj, tudi par drugih trdi, da je ULED serije 7 overall best tivi period, ne samo best bang for buck, očitno so naredili preskok naprej. Garancija, kaj čmo, če kupiš v Italiji, najbrž potem popravljaš tam, čeprav se sam zadnjih 20 let ne spomnim, da bi kdo nosil televizor na servis.

Saj sicer se strinjam, tudi meni ne vzbuja enakega zaupanja kot bolj prestižne znamke, ampak nisem več prepričan, koliko so to predsodki, koliko je pa Hisense res problematičen.

Vsekakor se zdi €1.400 za 65" tivi z vsemi bells and whistles, z ocenami testerjev, da poseka celo Samsungovo linijo, vreden razmisleka.

andrej69 ::

Kar se tiče Hisense televizorjev ni kakšnih večjih težav, razen občasno z kakšnim Softwerjem.
Drugače pa ima vgrajene, kar nekaj tehnologije od Loewe.

leiito ::

andrej69 je izjavil:

Kar se tiče Hisense televizorjev ni kakšnih večjih težav, razen občasno z kakšnim Softwerjem.
Drugače pa ima vgrajene, kar nekaj tehnologije od Loewe.


Kaj pa ti praviš na te aplavze Hisense seriji 7?

4knative ::

Jaz sem začel resno dvomit v kvaliteto vsega na naših policah. Za vsak slučaj bom v bodoče naročal Njemačka only. Zgleda da nas majo za nerazvito Evropo. Če bo ideja evrope večih hitrosti zaživela bomo mi zagotovo v leru oz. najnižji možni brzini.

deejay2 ::

Evo jaz sem naročil ravnokar tisti 85" Hisense tv za 5 tisočakov funtov. Močno upam, da me ne razočara in da bo vse delalo kot mora. Playstation 4 tudi prodajam, ker bom kupil 4 Pro. Če kdo kupi, naj se javi.

4knative ::

Misliš povedat da si pisal božičku že? :D

deejay2 ::

Evo račun
 klik

klik

4knative ::

Puberteta, mozolji in moja konzola.

pero9999 ::

Pozdravljeni

kaj mi svetujete glede nakupa televizorja trenutno gledam samsunga 60KU6072, cena je 900€, ali je nakup smiseln oz katerega 4k v tej velikosti priporočate, pa hvala za kak nasvet

4knative ::

60KU6072 za 899 eur je super deal!

Tomson ::

@pero9999

Če 1.5" ne igra odločilne vloge, je Panasonic 58DX730 za 990EUR še boljša opcija glede na ceno/kvaliteto slike. Predvsem je boljši na področju prikazovanja gibanja, čeprav sta v osnovi oba 50Hz panela in slika je nekoliko bolj mehka, naravna ...

4knative je izjavil:

Da kupiš Hisense trebaš da imaš muda. Ni uradnega servisa v Sloveniji. Kvaliteta TVjev tudi ni glih top notch. Torej, če maš kakšen problemček se boš načakal da se problemček odpravi. Bomo pa videli kaj bo čez par let. Lahko da bo ULED postal pravi OLED killer.

Konec koncev pa smo mi trg z nižjo kupno močjo in tu je najbolj pomembna cena, kvaliteta nima dosti veze. Zadnje raziskave kažejo, da dobivamo tudi hrano slabšo kot v razviti Evropi. Torej smo čiste nule. Zgleda, da bo bolj pametno hodit v Avstrijo ali Nemčijo po robo.


Tole s kvaliteto si pa malo zgrešil, tale Hisense je glede na kvaliteto izdelave precej pred konkurenco v svojem cenovnem rangu. Že Andrej je omenil Loewe in če spremljaš TVje, veš, da je Loewe kar nekaj časa veljal za najdražje in najkvalitetnejše TVje na trgu.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Tomson ::

deejay2 je izjavil:

Tomson kakšno frekvenco osveževanja ima tisti Hisense 75" za 2500 €? Povsod piše samo 1300 hz ampak tej frekvenci ni za zaupati. Kako gladko je gibanje pri njem?

Morda veš, kje bi se dalo dobiti 80" TV s 4K za ne več kot 3.000 €?


Po pravici povedano ne vem, ker tega podatka NI. Nikjer! Na nekaterih testih piše da je procesiranje gibanja zelo dobro, pri kakšnem pa da je procesiranje gibanja edina šibka točka omenjenega modela. Potemtakem torej sklepam da gre za 50Hz model, a lahko se motim...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

4knative ::

Jaz pravim naj se vsak sam prepriča o kvaliteti Hisense v najbližji poslovalnici. Vsi modeli so verjetno razstavljeni in se lahko primerja slika. Kvaliteta pa se jamči z garancijo dveh (2) let tako ali tako. Morda veš ali drži BigBang m7000 in m7900 modele?

Anney ::

Tomson je izjavil:

deejay2 je izjavil:

Tomson kakšno frekvenco osveževanja ima tisti Hisense 75" za 2500 EUR? Povsod piše samo 1300 hz ampak tej frekvenci ni za zaupati. Kako gladko je gibanje pri njem?

Morda veš, kje bi se dalo dobiti 80" TV s 4K za ne več kot 3.000 EUR?


Po pravici povedano ne vem, ker tega podatka NI. Nikjer! Na nekaterih testih piše da je procesiranje gibanja zelo dobro, pri kakšnem pa da je procesiranje gibanja edina šibka točka omenjenega modela. Potemtakem torej sklepam da gre za 50Hz model, a lahko se motim...


TV Hisense 75M7900
The panel, used, type VA, is a native 8-bit and 100Hz, with the preparation of the 10-bit signal.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Tomson ::

@Anney,

Govora je o modelu K5510, na nobenem testu ni specificiran panel 50Hz ali 100Hz, odzivi pa so različni:

AvForums:
The colours were natural, the video processing was extremely capable and the motion handling fairly good for an LCD TV.


TrustedReviews:
The caveat is that it isn't great with motion...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

MrStein ::

Super testi, če tako osnovnega podatka ne navedejo...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

leiito ::

Tomson je izjavil:

@Anney,

Govora je o modelu K5510, na nobenem testu ni specificiran panel 50Hz ali 100Hz, odzivi pa so različni:

AvForums:
The colours were natural, the video processing was extremely capable and the motion handling fairly good for an LCD TV.


TrustedReviews:
The caveat is that it isn't great with motion...


Ko ravno omenjaš, par dni nazaj sem pri kolegu gledal fuzbal na 65" Sonyu, ne vem točno modela, lani je stal €2.500, tako da niso ravno neka jajca, ampak medtem ko je 4K slika s testnih videotov fenomenalna, se pri športu, signal Športkluba HD, vidi nekakšno utripanje, sploh okoli igralcev, kjer je gibanje in kontrast med barvo dresa in zeleno barvo trave v ozadju, že z razdalje je moteče, od blizu pa sploh. Slika je slabša kot z enakim signalom na par let starem non-4k LGju, ki ga imamo v pisarni. Meniš da je to problem nastavitev ali upscalinga signala?

deejay2 ::

Jaz imam pri T2-ju tak zmazek od slike Športkluba (ne v HD), da joj. Slika je katastrofalna. Precej slabša kot pri drugih programih. Očutno ima Sportklub izredno slabo kakovost programov.
««
221 / 223
»»