» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
268 / 270
»»

miko22 ::

Wallet sem uvozil preko fraze. Wallet pokaže kaj imam gor, ne morem pa nikamor poslat.

kakob ::

Ok, torej imaš seed.

Za kater wallet se gre?

Na hitro error izgleda kot da gre za watch-only setup kjer ti manjkajo private keyi.

Aha copay wallet? Ja verjetno imaš multisig postavljen, kjer ti falijo private keyi?

Težko rečt.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

miko22 ::

Če importam wallet preko fraze ne rabim ključa. NIti me ne vpraša za njega.

CaqKa ::

te pa probaj v nek drugi wallet importat frazo.
pa guglaj točno ta error message, mogoče ti da kaj več rezultatov: https://www.google.com/search?q=%22coul...

Zgleda tak kot da hoče še nek message dodat in ga ne zna brez enkripšn keya.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

miko22 ::

Sem že probal vse, tudi googla, pa tisti linki, ki bi kaj pomagali jih ni več oziroma nič uporabnega.
Če ne rešim, ne bom mogel do denarja, ki ga mam gor,kljub temu, da lahko vidim koliko mi je zadnji čas znesek narasel, ne morem pa nikamor nakazat. Groza.

Mato989 ::

miko22 je izjavil:

Sem že probal vse, tudi googla, pa tisti linki, ki bi kaj pomagali jih ni več oziroma nič uporabnega.
Če ne rešim, ne bom mogel do denarja, ki ga mam gor,kljub temu, da lahko vidim koliko mi je zadnji čas znesek narasel, ne morem pa nikamor nakazat. Groza.


Kazen mora bit... kaj pa mate to nek drek in ne pazite na sredstva!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: CaqKa ()

CaqKa ::

miko22 je izjavil:

Sem že probal vse, tudi googla, pa tisti linki, ki bi kaj pomagali jih ni več oziroma nič uporabnega.
Če ne rešim, ne bom mogel do denarja, ki ga mam gor,kljub temu, da lahko vidim koliko mi je zadnji čas znesek narasel, ne morem pa nikamor nakazat. Groza.

Daj v neko drugo denarnico importaj seed phrase. pa glej da ne delaš to z neko online denarnico.
najbolje bi bilo backup odpret v enaki denarnici s katero si jo ustvaril.

Mato989 ::

Dobro je da ima za vedno nerešljive cryptote tako bo ceno dvignil nam in še za kazen se bo nekaj naučil.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: droopyboll ()

kakob ::

Premalo vemo o tvojem setupu da bi ti lahko pomagali efektivno.

Če imaš seed pomeni da imaš private key. In če so sredstva na še vedno na naslovu, potem bitcoin ni izgubljen. Zgleda da si se zaklenil v nek zjeban wallet ekosistem.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

CaqKa ::

Mato989 je izjavil:

Dobro je da ima za vedno nerešljive cryptote tako bo ceno dvignil nam in še za kazen se bo nekaj naučil.

Neprivoščljiv si. Ni čudno da imaš personana non grata naziv. Sram te bodi.

Mato989 ::

CaqKa je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Dobro je da ima za vedno nerešljive cryptote tako bo ceno dvignil nam in še za kazen se bo nekaj naučil.

Neprivoščljiv si. Ni čudno da imaš personana non grata naziv. Sram te bodi.


Zakaj? Ker je tip ne najbolj pameten in je uspel se zaciklat v nekih walletih bog ve kje? Taki se mi res ne smilijo... to je osnova.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Žiiiga ::

Ker si privoščljiv.

CaqKa ::

Take izjave kot imaš ti v splošni kripto debati, si v mojih očeh ti tisti ki je "ne najbolj pameten".
Bog si ga vedi kaj se je zgodilo, da ne dela denarnica. In sploh ni nujno da je on kriv.

Mato989 ::

CaqKa je izjavil:

Take izjave kot imaš ti v splošni kripto debati, si v mojih očeh ti tisti ki je "ne najbolj pameten".
Bog si ga vedi kaj se je zgodilo, da ne dela denarnica. In sploh ni nujno da je on kriv.


Kdo pa je kriv? Sveti Peter... kdo je naložil v tisto denarnico? Jaz, ti? Ali on... Torej kdo je kriv!

Če mu je sesulo PC, je spet on kriv, ker ni imel pravega backupa in ker ni imel navodil kako rešit... jaz mam za mojo denarnico vse perajt in 2 backupa...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: CaqKa ()

kakob ::

CaqKa je izjavil:


Daj v neko drugo denarnico importaj seed phrase. pa glej da ne delaš to z neko online denarnico.


Problem je da niso seedi vedno kompatibilni out of the box zaradi različnih derivation paths.

CaqKa je izjavil:


najbolje bi bilo backup odpret v enaki denarnici s katero si jo ustvaril.


Celo z enako denarnico so lahko problemi med različnimi verzijami.

Zna bit kar shitty če pustiš sredstva v ekosistemu ki se hitro premika in razvija. Sploh če ni ful popular mainstream rešitev in če nisi kriptograf.

Be your own bank je dvorezni meč.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

Mato989 ::

kakob je plemenit človek ki hoče pomagat, ampak miko22 je hotel biti sam svoja banka, in je pozabil da e v ITju zadeve premikajo hitro...

Kazen bo plačal zdaj =)

Upam da bo to v poduk vsem ostalim ki nekam nakazujejo v čudne wallete... če je tak dajte na bitstamp ali binance
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: CaqKa ()

CaqKa ::

miko22 je izjavil:

Sem že probal vse, tudi googla, pa tisti linki, ki bi kaj pomagali jih ni več oziroma nič uporabnega.
Če ne rešim, ne bom mogel do denarja, ki ga mam gor,kljub temu, da lahko vidim koliko mi je zadnji čas znesek narasel, ne morem pa nikamor nakazat. Groza.

drži se tega, da iščeš rešitev na tak način, da ne bi slučajno komu phrasea zaupal. zato se tudi izogibaj temu, če bi ti kdo želel preko privatnih sporočil pomagat.
Sem že parkrat doživel ko so se hitro scamerji pojavili v obliki "uradni oseb" da bi pomagali. ne nasedat takim. drži se tega da tak v javnosti kot tukaj dobiš predloge za rešitev, zato da vidiš, če bo slučajno kdo drug koga izpostavil kot scamerja.

kakob je izjavil:

CaqKa je izjavil:


Daj v neko drugo denarnico importaj seed phrase. pa glej da ne delaš to z neko online denarnico.


Problem je da niso seedi vedno kompatibilni out of the box zaradi različnih derivation paths.

CaqKa je izjavil:


najbolje bi bilo backup odpret v enaki denarnici s katero si jo ustvaril.


Celo z enako denarnico so lahko problemi med različnimi verzijami.

Zna bit kar shitty če pustiš sredstva v ekosistemu ki se hitro premika in razvija. Sploh če ni ful popular mainstream rešitev in če nisi kriptograf.

Be your own bank je dvorezni meč.

točno to s temi derivation pathi sem zadnjič od Antonopoulusa poslušal. Vendar pri njemu zgleda kot da ima neko drugačno napako. Vsekakor naj to sproba in dobro je da mu to z derivation pathi omenimo, da vidi in se nauči če je mogoče to krivo. Kolkor sem antonopuoulsa razumel, obstajajo denarnice v katerih lahko potem tudi ta derivation path spremeniš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

kakob ::

CaqKa je izjavil:

Kolkor sem antonopuoulsa razumel, obstajajo denarnice v katerih lahko potem tudi ta derivation path spremeniš.


Ja nekatere (eg electrum) ti to omogočajo. (Btw ne uporabljat electruma v navezi s public serverji)

Moraš pa seveda vedet kater je bil tvoj derivation path in pa če se gre za p2sh/p2wsh/native segwit bech32 etc...

U bistvu moj nasvet je da proba naložiti staro verzijo walleta iz časa ko je stvar "še delovala".

To je best bet.

Če ne objavljajo apkjev potem bo treba najdt nekoga da zbuilda app.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

PrihajaNodi ::

A si kontaktiral support? Sam vsak teden preverim ce je vse ok.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

kow ::

Nauk, kadarkoli uporabite novo denarnico za generiranje seeda (kljucev). Zapisite si verzijo programa. Mislim, da sem tudi enkrat naletel webpage, kjer je nekdo vodil evidenco/tabelo za vse popularne denarnice.

kakob ::

kow je izjavil:

Nauk, kadarkoli uporabite novo denarnico za generiranje seeda (kljucev). Zapisite si verzijo programa.


Še bolje je shranit install files.

kow je izjavil:


Mislim, da sem tudi enkrat naletel webpage, kjer je nekdo vodil evidenco/tabelo za vse popularne denarnice.


Fun: https://walletsrecovery.org/
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

kakob ::

Kr cool tool (na katerega sem že pozabil) https://github.com/dan-da/hd-wallet-der...
Never take a financial advice from someone who works for a living.

miko22 ::

Ok, fantje res da nisem profi v BTC, vendar neke osnove mam, ne delam tega prvič.
Imam na telefonu BitPay aplikacijo. Pred letom dni sem nekaj kupil in je delovalo ok. Nakar sem menjal telefon.Seveda sem si naredil backup. Sedaj imam mislim da že 3 telefon od takrat(vmes nisem nalagal aplikacije na vmesni telefon). Sedaj sem importal frazo dejansko iz iste aplikacije(BitPay), iz katere sem exportal. Verjetno so se res med tem časom aplikacije posodobile, tudi android se je. Import je šel čisto lepo skozi, tudi prikaže vse, ampak ne morem plačat, kot da je zaklenjeno. V novi denarnici so ključi not, saj jih lahko exportam.
Sem tudi kontaktiral na BitPay help, vendar čakam odgovor(3 dni). Upam, da odgovorijo kaj uporabnega.
Sem pač mislil, da je že kdo od vas to doživel. Saj nimam dost gor, toda 170€ tudi ne leži na cesti.
Mogoče bom čez pol leta imel 500€, kot se je en pohecal - samo ne bom mogel porabit :)

hamez66 ::

A stari telefon si prodal/uničil? Če ga slučajno še imaš, poskusi na starem..

kakob ::

Še vedno ne vemo ali gre za multisig al ne.

miko22 je izjavil:

BitPay help,


Afaik je bolj primerno odprt ticket na githubu.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

kow ::

tnx kakob

miko22 ::

kakob je izjavil:

Še vedno ne vemo ali gre za multisig al ne.

miko22 je izjavil:

BitPay help,


Afaik je bolj primerno odprt ticket na githubu.

Ne, ni multisig.
hm, na githubu pa še nisem odpiral ticketa. Bom počakal, če mi BitPay odgovori kaj uporabnega, drugače bom še tam poskusil.
Hvala.

kakob ::

miko22 je izjavil:


Ne, ni multisig.


Aha pol bi mogl bit precej enostavno iz raw seeda naredit nek spendable tx.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Vuli ::

probi sedaj extended private key pobrat iz te denarnice., V key setting čist na dnu. pol pa ne vem, v kako drugo denarnico importat, magari btc native ali electrum..
|Gb x570 Pro|R9 5900x|64GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

miko22 ::

Rešil sedaj že 200€. Očitno nekaj ne dela dobro BitPay.Sem uvozil v en drug wallet frazo(sem jih moral veliko sprobat, da je šlo).
Žal pa ga moram uporabiti, da lahko plačam v določeni trgovini.
Me pa je šokiralo, da bi moral plačat 97%fee. Od kdaj je to tako naraslo? In to je "normal priority".
Pa sem hotel samo $10 dolarjev za test prenakazati. Ne morem niti $5 jih nakazati ker je "premalo za fee".
Očitno res dolgo nisem posloval s tem, ker več ne razumem zadev.

kow ::

@miko22

https://jochen-hoenicke.de/queue/#0,1w

Ta graf moras razumeti. Ce kaj ni jasno, vprasaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

kakob ::

Ta bitpay je retarded na so many levels.

Za bitcoin majo cist fucked up fee calculator da pushajo bch narativo.

Get rid of it.

--

Mogoče bi še povedal kako si rešil, lahko pride komu prav.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

kow ::

Ziher lahko nastavi custom fee...

kakob ::

kow je izjavil:



https://jochen-hoenicke.de/queue/#0,1w



https://mempool.space/

Tut kr uredu za čekirat trenutno stanje.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

miko22 ::

kakob je izjavil:

Ta bitpay je retarded na so many levels.

Mogoče bi še povedal kako si rešil, lahko pride komu prav.


Saj sem napisal, da sem frazo uvozil v drugo denarnico. Samo sem jih sprobal kar nekaj, da je kočno "prijela" app Exodus.
Očitno je res ta Bitpay za en drek. Tudi na ticket mi v 3 dneh niso odgovorili. Verjetno ker ne vedo kaj bi bilo narobe.

kakob ::

IIRC je copay open-sores software za katerega morebiten support je treba poiskati na githubu in ne na support mailu od firme.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

keba ::

a mi lahko kdo malo razloži rudarjenje, kaj potrebuješ razen računalnika. Imam račun na Binancah, kaj še potrebujem?

kakob ::

keba je izjavil:

a mi lahko kdo malo razloži rudarjenje


Sure! Don't do it.

Ene 10 let prepozn si.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

CaqKa ::

keba je izjavil:

a mi lahko kdo malo razloži rudarjenje, kaj potrebuješ razen računalnika. Imam račun na Binancah, kaj še potrebujem?

Nicehash je slovenski minining pool. inštaliraš si njihov mining software. Preveriš kako hitro ti rudari tvoj računalnik. Potem ugotoviš da rabiš verjetno novejšo grafično, ki bo podprta v softwareu za mining. Predlagam gtx 1660 super, ta ima iz mojega vidika in budgeta najboljši price performance. Imam gtx 1070 in 1660 super in sta ekvivalentni po rudarjenju, s tem da 1660 manj elektrike porabi.
kar se tiče profitabilnosti ti more biti jasno par zadev. cena elektrike pri nas je 0,16eur\kwh.
tak računalnik proizvede nekje 70-200w porabe brez grafične. Grafične ponavadi dodajo nad 100w porabe odvisno katero kupiš. pomeni z grafično se realno pogovarjamo o minimalno 250W porabe.
moj i7 7700k in grafični 1070, ter 1660s brez monitorja kurijo nekje 450W.To povzroča hrup in tudi toploto. Kar pomeni da dam manj za gretje, ker del gretja prevzame mining. Kaj bom s toploto čez par mescev ko se vreme otopli še nevem. grafične kartice tudi stanejo nekaj.
Profitabilno je torej kompleksna stvar s katero moreš vzeti v obzir več faktorjev. Eno je začetna cena grafičnih/računalnika in dokler se to ne odplača v bistvu nisi profitabilen. to je one-time strošek. Če zadevo uporabiš za gretje, moreš še to upoštevat pri računu. in zraven računat koliko btcjev ti rudari in preračunat še to profitabilnost. Ta profitabilnost je pa po tem ko odplačaš računalnik in grafiko nekaj kar lahko računaš na dnevn, tedenski ali mesečni bazi. To je ongoing profit in ne več one-time kot prej. Zadevo si lahko zračunaš tak da si v excelu narišeš premice y=kx+n, pri čemer je n one-time cost, k je profitabilnost (pridelani bitcoini-cena elektrike v istem časovnem obdobju).

keba ::

Hvala za odgovor.

Grafično že imam tako ali tako (gtx 1070), torej je načeloma ne štejem v strošek. bom poizkusil.

Pa je možno na Nicehash rudarit tudi eth?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: keba ()

Scalper ::

keba je izjavil:

Hvala za odgovor.

Grafično že imam tako ali tako (gtx 1070), torej je načeloma ne štejem v strošek. bom poizkusil.

Pa je možno na Nicehash rudarit tudi eth?



Je. Nicehash ti izbere algoritem, ki je tisti trenutek najbolj profitabilen (trenutno ethash). Ti ga pa odsvetujem, več boš zaslužil če sam izbereš miner, pool in nastaviš sam najboljše parametre kartice za rudarjenje (je pa s tem seveda več dela). Če imaš samo eno kartico in se ti s tem ne da kaj ekstra ukvarjat bo pa tudi nicehash ok.

CaqKa ::

Scalper je izjavil:

Je. Nicehash ti izbere algoritem, ki je tisti trenutek najbolj profitabilen (trenutno ethash). Ti ga pa odsvetujem, več boš zaslužil če sam izbereš miner, pool in nastaviš sam najboljše parametre kartice za rudarjenje (je pa s tem seveda več dela). Če imaš samo eno kartico in se ti s tem ne da kaj ekstra ukvarjat bo pa tudi nicehash ok.


kje pa se da o tem več prebrat?
v nicehash načeloma lahko sam izbiram kateri miner (plugin) uporabi. Tako da se ga v bistvu da omejit kaj točno rudari.

Scalper ::

CaqKa je izjavil:

Scalper je izjavil:

Je. Nicehash ti izbere algoritem, ki je tisti trenutek najbolj profitabilen (trenutno ethash). Ti ga pa odsvetujem, več boš zaslužil če sam izbereš miner, pool in nastaviš sam najboljše parametre kartice za rudarjenje (je pa s tem seveda več dela). Če imaš samo eno kartico in se ti s tem ne da kaj ekstra ukvarjat bo pa tudi nicehash ok.


kje pa se da o tem več prebrat?
v nicehash načeloma lahko sam izbiram kateri miner (plugin) uporabi. Tako da se ga v bistvu da omejit kaj točno rudari.


govorim zgolj iz lastnih izkušenj..
že.. ampak plačilo boš vedno prejel v btc, npr. 2018 v začetku leta sem z eno 1070ti naredil približno 7000rvn (ravencoin) na dan... kar je v roku nekaj več kot leta, ko je rvn dosegel svoj ath predstavljalo 0.1btc..takrat sem imel strategijo 50:50 torej pol sem prodal takoj, pol držal na dolgi rok.. v roku kakega meseca, ko je zadeva prišla na prvo menjalnico je postal kovanec takoj najbolj profitabilen za tisti čas saj je že na začetku dosegel ceno 0.01-0.02$..nicehash mi v tem obdobju takega donosa ni omogočal, tudi dolgoročno bi imel manj btc, sem pa seveda s tem tudi več tvegal za potencialno večje nagrade...poanta je, da je odvisno od tvoje strategije..Nicehash je super za kak hiter benchmark..ali v primeru, da se v to ne poglabljaš in imaš samo eno kartico itd...Tudi sam na svojem "gaming rigu" laufam nicehash..

CaqKa ::

potem torej delaš tudi z drugim poolom ki ti da izplačilo v neki drugi kripto valuti?

Scalper ::

CaqKa je izjavil:

potem torej delaš tudi z drugim poolom ki ti da izplačilo v neki drugi kripto valuti?


tako..

Siddh ::

No začelo se je. Prvi strm padec.


RatedR ::

Se vidimo čez 2 leti :))

boolsheat ::

RatedR je izjavil:

Se vidimo čez 2 leti :))


Zakaj? Shortaj in profitiraj... Če upaš... Jaz ne. :)

perci ::

sej ni še konec bulla

Smurf ::

Jaz tudi dajem nekje verjetnost 2/3, da se nismo videli ath :).
««
268 / 270
»»