» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
269 / 270
»»

tomaz- ::

Meni je zadeva ok.. imel 9 konjickov, imel malo srece in v nekaj dneh pridelal se enega..

Zdaj semmna okroglem, zdaj pa res caka na moj realni pension.. me res zanima , kaj bo cez dobro desetletje....

Igrajte se z denarjem, ki ga lahko pogresite in caaakajtee.. meni zadeva kar ok funkcionira, res pa se igram s cca 20 procenti porteflja..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomaz- ()

lenovo2 ::

Kje priporačate nakup delčka bitcoina za začetnike? Gledam, da so na FB Bitstampa zadnje čase mnoge slabe izkušnje, me zanima predsvem, kje kupiti, da bom čez čas lahko tudi prodal brez težav in ne, da bo naenkrat "account terminated" itd.

kakob ::

lenovo2 je izjavil:

FB Bitstampa zadnje čase mnoge slabe izkušnje,


Glede Bitstampa sem že opozarjal in mi je zelo čudno kako sploh še obstajajo, pa sploh nisem vedel glede komentarjev na FB.

Priporočam Kraken. A++ support.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

perci ::

Kakšne slabe izkušnje?

kakob ::

Ne le da so tehnično zaostali, najslabši support kar sem jih kjerkoli videl.

Poznam kar nekaj zgodb (preveč). Ne morem jit v detajle, ampak naredi mi uslugo, pa upraši jypeta how's bitstamp.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

perci ::

Včasih se mi je zdelo plus, da tukaj davke plačujejo in da sem imel pri tem tudi sam prste vmes :). Zdaj pa....

CaqKa ::

lenovo2 je izjavil:

Kje priporačate nakup delčka bitcoina za začetnike? Gledam, da so na FB Bitstampa zadnje čase mnoge slabe izkušnje, me zanima predsvem, kje kupiti, da bom čez čas lahko tudi prodal brez težav in ne, da bo naenkrat "account terminated" itd.

po tem ko kupiš, daš v bitcoin denarnico si zapišeš in shraniš seed passphrase denarnice in se ne ukvarjaš s tem da je account terminated. Kaj se dogaja z exchangeom te potem več ne zanima, ko si enkrat kupiš bitcoine in jih preneseš v svojo denarnico. Dokler jih imaš na exchangeu pa je normalno potrebna skrb.

MrStein ::

Ja, za lastno denarnico pa ni več potrebne skrbi. Glej zgoraj izkušnje z BitPay (ali katerega je že imel).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Kvinta ::

Igrajte se z denarjem, ki ga lahko pogresite.


Najbolj neumna izjava stoletja prejšnjega in tega zdaj.
A.C.A.B

tomaz- ::

glej, super, da si ti pametnejši, meni za moje potrebe finančno prav super uspeva v življenju - meni deluje, ti pa le tako naprej !!:D

Kvinta ::

Po tem takem tisti ko so vložli vse kar so imeli in so recimo uspeli so isti pametnjakoviči kot se jaz sam.
A.C.A.B

DegenGambler ::

Kvinta je izjavil:

Igrajte se z denarjem, ki ga lahko pogresite.


Najbolj neumna izjava stoletja prejšnjega in tega zdaj.


Trolas ane?

tomaz- ::

Seveda, isto kot tisti, ki so vse vložili in POPUŠILI in zdaj nimajo za kruh.. Jebiga, delali so po tvojih navodilih :)

Ja , požrtnost je jeba

miha miha ::

Zdravo

Ker sem nov in neveden imam par vprašanj, za nasvet od vas.


Zanima me glede Bitcoina.
Kako se ga kupi, kje se kup ter kje se ti potem veča/manjša dobiček/izguba.

Ne razumem.

Recimo bi štartal z 100eur.

Lp

DegenGambler ::

Živjo!

Kupiš ga v zameno za nekaj drugega. Najbolj pogosto so to dolarji oziroma evri. Menjaš ga na menjalnicah. Imaš ogromno število menjalnic, vsaka s svojimi ugodnostmi in slabostmi. Izmed vsega nabora ti priporočam Binance, Kraken, Bitstamp, Coinbase. Nekaj od tega, razporejeno po moji oceni od boljše proti slabši.

Registriraš se gor, naložiš denar, zamenjaš svoje dolarje/evre za bitcoine in to je to. Če bitcoin naraste v vrednosti, potem si "virtualno" dobil denar, če pade si "virtualno" izgubil denar. Koliko si dejansko zaslužil ali izgubil je jasno takrat ko svoje bitcoine prodaš in vidiš, ali si na koncu končal z več dolarji/evri kot si začel.

Spremljaš ceno lahko na straneh kot so https://www.coingecko.com/en ali pa kar na menjalnicah, kjer boš skoraj zagotovo videl skupno vrednost vseh tvojih kriptovalut.

kakob ::

miha miha je izjavil:


Zanima me glede Bitcoina.
Kako se ga kupi, kje se kup ter kje se ti potem veča/manjša dobiček/izguba.

Ne razumem.


Jaz pa ne razumem zakaj sploh hočeš kupit bitcoin?
Never take a financial advice from someone who works for a living.

miha miha ::

DegenGambler je izjavil:

Živjo!

Kupiš ga v zameno za nekaj drugega. Najbolj pogosto so to dolarji oziroma evri. Menjaš ga na menjalnicah. Imaš ogromno število menjalnic, vsaka s svojimi ugodnostmi in slabostmi. Izmed vsega nabora ti priporočam Binance, Kraken, Bitstamp, Coinbase. Nekaj od tega, razporejeno po moji oceni od boljše proti slabši.

Registriraš se gor, naložiš denar, zamenjaš svoje dolarje/evre za bitcoine in to je to. Če bitcoin naraste v vrednosti, potem si "virtualno" dobil denar, če pade si "virtualno" izgubil denar. Koliko si dejansko zaslužil ali izgubil je jasno takrat ko svoje bitcoine prodaš in vidiš, ali si na koncu končal z več dolarji/evri kot si začel.

Spremljaš ceno lahko na straneh kot so https://www.coingecko.com/en ali pa kar na menjalnicah, kjer boš skoraj zagotovo videl skupno vrednost vseh tvojih kriptovalut.


Hvala :)

Katero denarnico priporočaš?

kakob je izjavil:

miha miha je izjavil:


Zanima me glede Bitcoina.
Kako se ga kupi, kje se kup ter kje se ti potem veča/manjša dobiček/izguba.

Ne razumem.


Jaz pa ne razumem zakaj sploh hočeš kupit bitcoin?


Ker mu vrednost raste v nebo..najmanj šans za popušit..sicer za štart le 100eur katere lahko pogrešim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miha miha ()

PrihajaNodi ::

A ni bolje da investiras vase in kupis knjige ali tecaj tujega jezika.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

DegenGambler ::

Za majhne zneske s kolikor se misliš igrat, je daleč najbolj varno, da imaš sredstva na menjalnici in ne razmišljaš o nobenih bitcoin denarnicah.

miha miha ::

PrihajaNodi je izjavil:

A ni bolje da investiras vase in kupis knjige ali tecaj tujega jezika.


Ahh nisem to jaz.. sem hotel investirat v rtx 3080 pa so kripto rudarji vse pokupil tko da fuck it, nekaj mora bit na temu.

DegenGambler je izjavil:

Za majhne zneske s kolikor se misliš igrat, je daleč najbolj varno, da imaš sredstva na menjalnici in ne razmišljaš o nobenih bitcoin denarnicah.


Na kakšni menjalnici to misliš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miha miha ()

DegenGambler ::

Menjalnici za kriptovalute. Binance, Kraken, Bitstamp, Coinbase, ali pa bilokatera druga.

perci ::

..najmanj šans za popušit..


Dobr si ti to naumil.

Očitno res prihaja tisto obdobje nekritičnosti in evforije, ki napoveduje medvedji trend.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

kakob ::

perci je izjavil:

..najmanj šans za popušit..


Dobr si ti to naumil.

Očitno res prihaja tisto obdobje nekritičnosti in evforije, ki napoveduje medvedji trend.


Ena lastovka še ne prinese pomladi, tho.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

perci ::

kakob je izjavil:

perci je izjavil:

..najmanj šans za popušit..


Dobr si ti to naumil.

Očitno res prihaja tisto obdobje nekritičnosti in evforije, ki napoveduje medvedji trend.


Ena lastovka še ne prinese pomladi, tho.

Misliš, da je zalutala? :)

kakob ::

perci je izjavil:

kakob je izjavil:

perci je izjavil:

..najmanj šans za popušit..


Dobr si ti to naumil.

Očitno res prihaja tisto obdobje nekritičnosti in evforije, ki napoveduje medvedji trend.


Ena lastovka še ne prinese pomladi, tho.

Misliš, da je zalutala? :)


Trg je zvit kot lisica.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

miha miha ::

perci je izjavil:

..najmanj šans za popušit..


Dobr si ti to naumil.

Očitno res prihaja tisto obdobje nekritičnosti in evforije, ki napoveduje medvedji trend.


Ja no če vsi to drkajo bom pa še jaz, močno dvomim da se z kriptivalutami igrajo samo the big guys kateri imajo po par 10k vloženega.

Povprečen Janez ima verjetno na začetku 100eur razpršenih v desetih kruptovalitah..


Sploh pa treba začet z malim, mal za igračkat se, brez velikih pričakovanj bit pripravljen pač če popušiš jbg popušiš in greš naprej ;)

DegenGambler je izjavil:

Menjalnici za kriptovalute. Binance, Kraken, Bitstamp, Coinbase, ali pa bilokatera druga.


Hvala.
To je to kar jaz potrebujem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miha miha ()

perci ::

Govorim o tem, ko si rekel, da je najmanj šans za popušit - IMO to ne drži.

Logika, če vsi to drkajo, bom še jst, je fail, ker vsi ne morejo zaslužit. Nekdo mora tudi izgubiti in ponavadi so to tisti, ki pridejo notri v času največjega hypa (med zadnjimi).

Ne pravim, da ne nabavljat, potencial za rast je, hočem samo rečt, da bod pripravljen tudi na izgubo, ne samo na rast.

Sicer pa, tako kot praviš, če boš po par sto eur vlagal, ni panike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Rmar ::

Cao,

Svetujem ti, da si mal prebers o vsem crypto svetu o BTC-ju, ETH in ostalih, o blockchain tehnologiji nasploh, ker ko boš približno razumev na čemu stvar stoji in kaj hoče izboljšati, bos tud imel boljšo predstavo v kaj vlagaš. Če boš dav not na pamet in usak dan gledal portfolio kolk % je šlo gor, bos v prvem dipu se lahko poslovil, ker ne boš prenesu padca. FUD varjanta.

Nmesto da samo vržeš par 100€ v nekaj kar ti ni jasno, ker si na ulici slišal, da se nekaj spet šušlja in nočeš zamudit drobtine pogače.

Nič osebnega, pa srečno !

Machete ::

Kar bedno v bistvu, da 99% folka crypto dojema kot loto žetone. Tudi sam velikokrat, ker realno ga kot nujno alternativo uveljavljenim plačilom, še nisem rabil nujno. Ne vem pa ali ga bo to ubilo, ali ga to drži gor.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kakob ::

Machete je izjavil:

Kar bedno v bistvu, da 99% folka crypto dojema kot loto žetone.


Zato pa tudi spušijo.

Ko in če bitcoin dejansko uporabljaš, tako da ni samo številka na borzi, potem se rado zgodi, da dobiš močno dolgoročno prepričanje. To pa je nujno potrebno pri investiranju na splošno, tudi na stonk marketu. Številke ne gredo vedno naravnost gor in takrat boš hodlal samo v primeru da prepričan v asset, ki ga držiš.

Je pa razvidno to tudi v tej temi, "debata o bitcoinu", notri pa pogovor o trenutni ceni objavljeni na nekih websajtih.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

Machete ::

Zero sum je poker, bitcoin to ni se strinjam. Ne rabiš prodajat z izgubo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

perci ::

pravilno si mislil. vsaj za vas, ki samo špekulirate na ceni, je zero sum game.

Pa tudi to ni res, ker se market cap povečuje.

perci ::

okkkkkkkkkkk. torej ko tečaj pada (market cup se zmanjšuje) je pa negative sum game al kako?

Po tej logiki je vsako trgovanje zero sum game. Recimo z zlatom, nepremičninami itd.

Seveda, lahko gre vrednost btc na 0 usd in potem bo zero sum game.

Piramide, ponciji so zero sum game.

perci je izjavil:

okkkkkkkkkkk. torej ko tečaj pada (market cup se zmanjšuje) je pa negative sum game al kako?

Po tej logiki je vsako trgovanje zero sum game. Recimo z zlatom, nepremičninami itd.

Seveda, lahko gre vrednost btc na 0 usd in potem bo zero sum game.

Piramide, ponciji, forex (ne dajem v isti koš) so zero sum game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

A. Smith ::

"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

kakob ::

Ni zero sum game zato ker Bitstamp pobere 0.5%.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

perci ::

Madonnca, pol bitcoini izginjajo... pizdarija.

Dekinio ::

Koliko pa ima Karken provizijo? Je kakšna provizija pri nakazilu € iz banke?

PrimoZ_ ::

A so vse prsti zasrbeli zdej k musk nabavlja :)

Tole zadnje dni je bil kar lep bonus :)

DegenGambler ::

Fantje bodo kupili sedaj. Malo bo šlo gor, nato bo padlo in rodila se bo nova generacija Bagholderjev, ki bo morala čakat 3-4 leta na nov balon. 8-)
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

gruntfürmich ::

in še za vsak balon se je splačalo čakati...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

PrimoZ_ ::

Jaz sem dokupil po novem letu in danes prodal toliko, da sem pokril nakup. Z ostalim pa počakam, če bo preveč padalo pa prodam.

Dekinio ::

PrimoZ_ je izjavil:

Jaz sem dokupil po novem letu in danes prodal toliko, da sem pokril nakup. Z ostalim pa počakam, če bo preveč padalo pa prodam.


Pri prodaji si moral kar prijavljati državi?

Mato989 ::

Dekinio je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Jaz sem dokupil po novem letu in danes prodal toliko, da sem pokril nakup. Z ostalim pa počakam, če bo preveč padalo pa prodam.


Pri prodaji si moral kar prijavljati državi?


Že spet glupo vprašanje, valda da ne
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

lemur233 ::

tomaz- je izjavil:

glej, super, da si ti pametnejši, meni za moje potrebe finančno prav super uspeva v življenju - meni deluje, ti pa le tako naprej !!:D


deluje ti, ker si ravno prav neumen v ravno pravih časih. To je to ;) Pa srečno še naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lemur233 ()

Dekinio ::

Mato989 je izjavil:

Dekinio je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Jaz sem dokupil po novem letu in danes prodal toliko, da sem pokril nakup. Z ostalim pa počakam, če bo preveč padalo pa prodam.


Pri prodaji si moral kar prijavljati državi?


Že spet glupo vprašanje, valda da ne


Zakaj glupo vpršanje in zakaj ne?

Mato989 ::

Dekinio je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Dekinio je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Jaz sem dokupil po novem letu in danes prodal toliko, da sem pokril nakup. Z ostalim pa počakam, če bo preveč padalo pa prodam.


Pri prodaji si moral kar prijavljati državi?


Že spet glupo vprašanje, valda da ne


Zakaj glupo vpršanje in zakaj ne?


Zakaj pa? A prijaviš tudi da si kupil in prodal eno kolo FURSu?

Saj imaš temo za obdavčitev v kateri je vsa informacija kar jih je in paničar Jerry
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Dekinio ::

Mato989 je izjavil:

Dekinio je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Dekinio je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Jaz sem dokupil po novem letu in danes prodal toliko, da sem pokril nakup. Z ostalim pa počakam, če bo preveč padalo pa prodam.


Pri prodaji si moral kar prijavljati državi?


Že spet glupo vprašanje, valda da ne


Zakaj glupo vpršanje in zakaj ne?


Zakaj pa? A prijaviš tudi da si kupil in prodal eno kolo FURSu?

Saj imaš temo za obdavčitev v kateri je vsa informacija kar jih je in paničar Jerry


Mogoče sem pričakoval bolj razumljivo razlago...pa brez zamere, hvala na odgovoru. Glede crypto so pri davčni neke sive cone se mi zdi...al se motim?

DegenGambler ::

Veliko sivih con. Ampak na kratko glede na druge države, bi lahko rekli, da smo kripto oaza.
"Up until you lose, you are winning" - DegenGambler
"It does not matter what we want, once we get it, then we want something else."
- Petyr Baelish

Akira_ ::

Začetniško vprašanje.
Kako si prenesem denar na bitstamp ?

Please write your unique reference as your transfer message. We need this to match your transfer to your Bitstamp account.


če dam to referenco pod referenco kot SI00 in pač ta niz, mi javi da referenca ni OK. Čeprav SI00 naj bi bila prosta oblika ?
Ali dejansko mislijo, da to navedem pod namen ?

ProdriveR ::

««
269 / 270
»»