» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
262 / 270
»»

gustek_si ::

A oni rudarijo rudo ki v enem letu izgubi 92% vrednosti? Keri debilni rudarji...

Zgodovina sprememb…

MaterVola ::

V enem letu, ja. Pa v desetih? ;)

Vazelin ::

Bomo videli leta 2028 kako uspešni so bili letošnji rudarji:))

HODL ::

Zaloga nafte, zlata in zemeljskega* plina v vesolju je praktično neomejena. Bitcoinov pa ne.

Hudo. V vesolju so samo virtualne surovine omejene 8-)

Tilen ::

jype je izjavil:

Tilen očitno tudi ne ve, kaj pomeni "eksponentno" - ali pa je shortal, pa zdaj naivno poizkuša z manipulacijo trga preko pisanja po slo-techu.


Bravo. Slo-Tech zagotovo nezanemarljivo premika tečaje Bitcoina s tržno kapitalizacijo blizu 70 milijard USD. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Vazelin ::

Če ne moreš zlata nakopati na Jupitru je nekako neomejenost veslja enaka omejenosti. Kaj mi pomaga 1000000000000000000 ton zlata nekje v vesoljni vukojebini, če ne morem do njega. Hence zlato je več kot omejeno na rudarjenje. ALkimijo pa mislim da še ne ponuja izdelave zlata.

Če recimo profdoktor iznajde, da pridobiva oz. konverta zlato iz kamna bo cena zlata padla na ceno kamna

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Mato989 ::

Vazelin je izjavil:

Če ne moreš zlata nakopati na Jupitru je nekako neomejenost veslja enaka omejenosti. Kaj mi pomaga 1000000000000000000 ton zlata nekje v vesoljni vukojebini, če ne morem do njega. Hence zlato je več kot omejeno na rudarjenje. ALkimijo pa mislim da še ne ponuja izdelave zlata.

Če recimo profdoktor iznajde, da pridobiva oz. konverta zlato iz kamna bo cena zlata padla na ceno kamna


Narobe, to pomeni da je zlato še vedno "neomejeno" samo mi smo omejeni z dostopom do njega... čez 200 let pa bo morda kdo kopal zlato po Jupitru kaj pa pol?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Vazelin ::

Bo pač takrat zlato na ravni kamna.;) Trenutno pa je pač tako kot je.

ps: sicer mi je pa totalno vseeno kaj bo po moji smrti :D zaradi mene lahko pade komet na zemljo tisti trenutek :D Če nimaš otrok je Trumpova ideja "we dont give a fuck about global warming" zelo charming in podpirajoča ;) Recimo meni osebno je precej bolj važno da sedaj živim bolje, kot da prispevam nekaj, kar se bo morda poznalo po moji smrti :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

HODL ::

Potem se ne bo splacalo rudarit zlata. Splaca se rudarit virtualne surovine, ki so pomembne za druzbo.

Vazelin ::

Dobro če v obzir štejemo vesolje je res zlata verjetno neskončno mnogo. V tem primeru BTC vsekakor zmaga. BTCja ni neskončno mnogo.

Tilen ::

jype je izjavil:

Tilen očitno tudi ne ve, kaj pomeni "eksponentno" - ali pa je shortal, pa zdaj naivno poizkuša z manipulacijo trga preko pisanja po slo-techu.

Tilen je 3. jan 2018 ob 11:53 izjavil:
Jaz bi BTC vsekakor prodal, ker odkar so CME pogodbe, ATH ni bil dosežen. V kolikor se doseže nov ATH, kupi nazaj.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

HODL ::

Si prodal?

Tilen ::

Ne, ker si nikoli nisem lastil niti enega satošija. Jaz vam samo želim pomagati. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Vazelin ::

good crypto samaritan

Mato989 ::

Tilen je izjavil:

Ne, ker si nikoli nisem lastil niti enega satošija. Jaz vam samo želim pomagati. :)


Ahaaa, torej še en ki brez vložka govori o zadevah kako bi on prodal... govoriš tako za vsako delnico po Svetu ali samo o bitcoinih in cryptu...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Qcube ::

Ko bo dno upam da nam bo Tilen svetoval da kupimo, že ko ima dobre predikcije.

Tilen ::

Mato989 je izjavil:

Tilen je izjavil:

Ne, ker si nikoli nisem lastil niti enega satošija. Jaz vam samo želim pomagati. :)


Ahaaa, torej še en ki brez vložka govori o zadevah kako bi on prodal... govoriš tako za vsako delnico po Svetu ali samo o bitcoinih in cryptu...


Ne rabiš dobiti s kamnom po prstih, da veš, da to boli.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Mato989 ::

Saj nam je že povedal da je dno pri 0EURO... po njegovo, zdaj samo čakamo da pri 0EURO kupim VSE bitcoine na Svetu =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

hamez66 ::

Tudi, če bi bilo število možnih bitcoinov neskončno mnogo, pa bi vsak blok dodal 12.5 novih bitcoinov v blockchain, bi bil bitcoin še vedno omejen. Pač ne bi bil omejen s točno določenim številom, bil bi pa omejen s številom novih bitcoinov v določenem času. Eni pa zgleda vidite vse zelo binarno - npr da če dodajaš nule za decimalno črto, to pomeni, da jih je neskončno mnogo in podobne bučke.

1/2 + 1/4 + 1/8 + 1/16 + ... To zaporedje se nikoli ne konča, pa kljub temu vsota nikoli ne preseže 1. Je že dolgo, odkar smo to jemali v srednji šoli, pa se ne spomnim, kako bi moral pravilno formirat :D

gustek_si ::

Zdaj sem v dilemi kaj je več vredno zlato ali bitkojn. Daj, bom raje počakal ene 10 let in potem pogledamo še enkrat. Do takrat bo mogoče kakšna alternativa zlatu in ene 4000 alternativ bitkojnu če bo šlo s takim tempom. Pustimo se presenetit.

MaterVola ::

Kdor misli, da je glavni namen bitcoina čim višja vrednost v fiat valutah, je zgrešil njegovo bistvo.

rokp ::

PrihajaNodi je izjavil:

250k komadov BTC ja lahko preneseš brez problema iz danes na jutri v drug wallet.


Tega pa imho se kakob ne more... :)

Mato989 ::

MaterVola je izjavil:

Kdor misli, da je glavni namen bitcoina čim višja vrednost v fiat valutah, je zgrešil njegovo bistvo.


Glavni namen bitcoina je to, da ga je izjemno težko nadzirat in cenzurirat... to je jasno. Seveda pa lahko izklopiš internet in si uredil vse za pokop bitcoina =) ali pa vsaj 99% no
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

blackbfm ::

MaterVola je izjavil:

Kdor misli, da je glavni namen bitcoina čim višja vrednost v fiat valutah, je zgrešil njegovo bistvo.


Ja nekateri od tega zgresenega bistva zelo dobro zivijo. Glavni namen je kot kaže zadnjih 10 let, nereguliran pump&dump na mednarodnem nivoju

MaterVola ::

Prej posledica človeške nravi kot pa nekaj, kar je povezano z bitcoinom.

HODL ::

Mato989 je izjavil:

MaterVola je izjavil:

Kdor misli, da je glavni namen bitcoina čim višja vrednost v fiat valutah, je zgrešil njegovo bistvo.


Glavni namen bitcoina je to, da ga je izjemno težko nadzirat in cenzurirat... to je jasno. Seveda pa lahko izklopiš internet in si uredil vse za pokop bitcoina =) ali pa vsaj 99% no

Pa sej kitajci imajo >=51% hash rate. Sepravi partija ga lahko zjebe?

Mato989 ::

HODL je izjavil:

Mato989 je izjavil:

MaterVola je izjavil:

Kdor misli, da je glavni namen bitcoina čim višja vrednost v fiat valutah, je zgrešil njegovo bistvo.


Glavni namen bitcoina je to, da ga je izjemno težko nadzirat in cenzurirat... to je jasno. Seveda pa lahko izklopiš internet in si uredil vse za pokop bitcoina =) ali pa vsaj 99% no

Pa sej kitajci imajo >=51% hash rate. Sepravi partija ga lahko zjebe?


Še en ki ne razume kako se hashrate računa... pooli =/= kitajci...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

HODL ::

Mah kar vem je, da se vecino majna na kitajskem zaradi poceni elektrike. In brez blagoslova partije verjetno ne gre.

hamez66 ::

Ja, Kitajska bi lahko povzročala probleme, če bi se jim zahotelo. Tam so precej diktatorski. Imajo tudi firme, ki izdelujejo čipe, tako da če bi se partiji zahotelo, lahko zjebejo bitcoin.

Bi bilo pa zanimivo videt, kako bi potem ukrepala bitcoin skupnost. Možen scenarij bi bil, da gre bitcoin na pos ter da se odstrani "kitajske" bitcoine in rerolla na čas pred napadom. Na ta način bi Kitajcem naredili veliko škodo in rešili problem prevelike energijske potratnosti bitcoina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

HODL ::

Ne morem verjet, da lahko kitajci zjebajo edino stvar, ki je v celotnem vesolju omejena.
Dej jype popravi bitcoin, da ga niti vesolci ne bojo mogli zjebat. Ker je bitcoin edini pravi scarce resource v celotnem vesolju, bojo vesolci trejdali vse njihovo bogastvo za bitcoine. Bitcoin je nas as v rokavu.

Mato989 ::

hamez66 je izjavil:

Ja, Kitajska bi lahko povzročala probleme, če bi se jim zahotelo. Tam so precej diktatorski. Imajo tudi firme, ki izdelujejo čipe, tako da če bi se partiji zahotelo, lahko zjebejo bitcoin.

Bi bilo pa zanimivo videt, kako bi potem ukrepala bitcoin skupnost. Možen scenarij bi bil, da gre bitcoin na pos ter da se odstrani "kitajske" bitcoine in rerolla na čas pred napadom. Na ta način bi Kitajcem naredili veliko škodo in rešili problem prevelike energijske potratnosti bitcoina.


Daj razloži nam kako, pokažite no da je ves hashpower ki je v poolih kitajskih dejansko Kitajski.... ali pa da so vsaj ti vsi pooli dejansko pod oligopolom vsaj če ne pod partijo...

Brezveze drugače debatirat ko eni povzemajo neke novice ko pač pišejo senzacijo... tudi tether ni mel kritja, pa se vedno bolj kaže da ga ima =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

maco-maco ::

Koliko jebenih let to že poslušamo
Kaj?

hamez66 ::

Mato989 je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Ja, Kitajska bi lahko povzročala probleme, če bi se jim zahotelo. Tam so precej diktatorski. Imajo tudi firme, ki izdelujejo čipe, tako da če bi se partiji zahotelo, lahko zjebejo bitcoin.

Bi bilo pa zanimivo videt, kako bi potem ukrepala bitcoin skupnost. Možen scenarij bi bil, da gre bitcoin na pos ter da se odstrani "kitajske" bitcoine in rerolla na čas pred napadom. Na ta način bi Kitajcem naredili veliko škodo in rešili problem prevelike energijske potratnosti bitcoina.


Daj razloži nam kako, pokažite no da je ves hashpower ki je v poolih kitajskih dejansko Kitajski.... ali pa da so vsaj ti vsi pooli dejansko pod oligopolom vsaj če ne pod partijo...

Brezveze drugače debatirat ko eni povzemajo neke novice ko pač pišejo senzacijo... tudi tether ni mel kritja, pa se vedno bolj kaže da ga ima =)



Saj ni nobenega pogoja, da mora biti ves hashpower v poolih kitajski. Bitcoin omrežju je vseeno, od kod prihajajo rešitve blokov. Kitajska ima v tem momentu največ poolov, največ rudarjev, imajo tudi najboljšo firmo za izdelavo učinkovitih asicov, imajo firme, ki lahko naredijo ogromne količine asic mašin, zato ima tudi največjo moč, da dela probleme.

Ni veliko firm na svetu, ki bi lahko delale visoko učinkovite čipe za rudarjenje. Na svetu ni veliko firm, ki so sposobne delati 7-14 nm čipe.

Kot sem še napisal, so na Kitajskem bolj diktatorski, če partija nekaj zahteva, se to prej ko slej realizira.

kakob ::

hamez66 je izjavil:


1/2 + 1/4 + 1/8 + 1/16 + ... To zaporedje se nikoli ne konča, pa kljub temu vsota nikoli ne preseže 1. Je že dolgo, odkar smo to jemali v srednji šoli, pa se ne spomnim, kako bi moral pravilno formirat :D


Kaj pa če bi prebral izvorno kodo namesto da burleske pišeš po forumu?
Never take a financial advice from someone who works for a living.

hamez66 ::

kakob je izjavil:

hamez66 je izjavil:


1/2 + 1/4 + 1/8 + 1/16 + ... To zaporedje se nikoli ne konča, pa kljub temu vsota nikoli ne preseže 1. Je že dolgo, odkar smo to jemali v srednji šoli, pa se ne spomnim, kako bi moral pravilno formirat :D


Kaj pa če bi prebral izvorno kodo namesto da burleske pišeš po forumu?



Bom pogledal, če si že kaj poslal na moj naslov, pa bova od tam nadaljevala.

Kakob, še vedno je 0 na tistem naslovu. Kaj je zdaj to, jaz sem se že veselil, da bom z nekom pred novim letom lahko delil dobičke, pa ima tvoja glava zgleda daljši jezik kakor pamet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

MaterVola ::

Mato989 je izjavil:

Seveda pa lahko izklopiš internet in si uredil vse za pokop bitcoina =) ali pa vsaj 99% no


Povej mi, prosim, kje je glavno stikalo za izklop interneta.

perci ::

v cernu.

kakob ::

hamez66 je izjavil:


Bom pogledal, če si že kaj poslal na moj naslov, pa bova od tam nadaljevala.

Kakob, še vedno je 0 na tistem naslovu. Kaj je zdaj to, jaz sem se že veselil, da bom z nekom pred novim letom lahko delil dobičke, pa ima tvoja glava zgleda daljši jezik kakor pamet.


Menda velja samo za Okapija, jaz ne smem poslat.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

kakob ::

Mato989 je izjavil:

Seveda pa lahko izklopiš internet in si uredil vse za pokop bitcoina =) ali pa vsaj 99% no


0. Kot ponavadi, se motiš.

1. https://blockstream.com/satellite/

2. Če ti izklopijo net, you got bigger problems.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

hamez66 ::

kakob je izjavil:

hamez66 je izjavil:


Bom pogledal, če si že kaj poslal na moj naslov, pa bova od tam nadaljevala.

Kakob, še vedno je 0 na tistem naslovu. Kaj je zdaj to, jaz sem se že veselil, da bom z nekom pred novim letom lahko delil dobičke, pa ima tvoja glava zgleda daljši jezik kakor pamet.


Menda velja samo za Okapija, jaz ne smem poslat.



Si se zmotil. Zgleda imaš velike težave z bralnim razumevanjem.

kakob ::

hamez66 je izjavil:

kakob je izjavil:

hamez66 je izjavil:


Bom pogledal, če si že kaj poslal na moj naslov, pa bova od tam nadaljevala.

Kakob, še vedno je 0 na tistem naslovu. Kaj je zdaj to, jaz sem se že veselil, da bom z nekom pred novim letom lahko delil dobičke, pa ima tvoja glava zgleda daljši jezik kakor pamet.


Menda velja samo za Okapija, jaz ne smem poslat.



Si se zmotil. Zgleda imaš velike težave z bralnim razumevanjem.


A samo ponavljat znaš. Bogi.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

hamez66 ::

kakob je izjavil:

Baja je izjavil:

preko LN se da pošiljati vsote manjše od satoshija.

po drugi strani pa se komot zmenimo da ob naslednjem upgradu bitcoina dodamo še par decimalk. ne spremeni ničesar bistvenega.


Hvala, si me spravil ob 500 eur.



Da ti bo bolj razumljivo. Nihče te ni spravil ob 500 eur, ker nisi bil v igri za 500 eur. Ker je pa čisto vseeno, če Okapiju postopek razložiš po zasebnem sporočilu, javno ali kako drugače, sem potem ponudbo nadgradil (sebi v škodo), da Okapiju plačam 500 takoj, ko na naslov dobim točno navedeno količino in bom to navedeno količino lahko uporabil nekje, kjer ne podpirajo lightninga.

Tko da pošlji, razloži, kako se pošlje, ali pa bodi tiho in se opraviči.

hamez66 ::

Dej no kaković, pohiti malo, nimam cel dan časa, da čakam, kako spet ne bo nič iz tebe.

kakob ::

Takoj ko daš 500 eur v varstvo nekomu neodvisnemu, kateremu mu zaupava oba. Predlagam percija.

Alternativno, takoj ko mi pošlješ 0.001 EUR.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

hamez66 ::

No, še enkrat več se je izkazalo, da so te sama usta. Na koncu se bo izkazalo, da si nodijev alt nick.

kakob ::

hamez66 je izjavil:

No, še enkrat več se je izkazalo, da so te sama usta. Na koncu se bo izkazalo, da si nodijev alt nick.


Ja čakam te. Aja, nimaš 500 eur.

Se mi je zdelo.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

hamez66 ::

Tebi se marsikaj dozdeva. Ampak z nickom Nodi si bolj simpatičen.

kakob ::

hamez66 je izjavil:

Tebi se marsikaj dozdeva. Ampak z nickom Nodi si bolj simpatičen.


More biti res žalostno biti zabit.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

hamez66 ::

Namesto, da si delaš sramoto z žaljenjem drugih, lepo pošlji tisto vsoto in dokaži, da si jack.

kakob ::

hamez66 je izjavil:

Namesto, da si delaš sramoto z žaljenjem drugih, lepo pošlji tisto vsoto in dokaži, da si jack.


Takoj ko mi pošlješ 0.001 EUR.

Aja ne moreš.

Ta EUR je čist neuporaben ej. Bom raje zamenjal za BTC.
Never take a financial advice from someone who works for a living.
««
262 / 270
»»