» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
166 / 270
»»

Mato989 ::

Okapi je izjavil:

Anonimno, hitro, poceni nakazovanje denarja po vsem svetu, plačevanje v spletu ...

Če vidiš kojne samo kot neregulirano igralništvo, kar v bistvu so, je seveda drugače.


Zato je že tu paypal z darilom :)

Okapi ::

Paypal ni niti anonimen, niti poceni.

GregiB ::

Okapi je izjavil:

Anonimno, hitro, poceni nakazovanje denarja po vsem svetu, plačevanje v spletu ...

Če vidiš kojne samo kot neregulirano igralništvo, kar v bistvu so, je seveda drugače.


Mogoče nisem dobro napisal... Ne pravim, da ne bi bilo smiselno imeti sistema, ki omogoča anonimno, hitro poceni pošiljanje denarja... ampak ta denar ne rabi biti BTC, če je fiksno vezan na neko valuto... Lhko je potlej ta valuta sama.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Okapi ::

Odvisno od sistema. Paypal bi lahko recimo delal tako, da ko nakažeš denar na svoj račun, tam nimaš različnih valut, ampak "ppcoine", Paypal bi pa tečaj vezal na $ ali € ali Ł ali na kakšno kombinacijo valut.

Recimo na Škotskem tri banke izdajajo svoj denar, ki je vezan na angleški funt. Teoretično bi lahko izdajale tudi kojne, ki bi bili vezani na funt, in torej ne bi bili uporabni za hazardiranje, ampak za poceni anonimno plačevanje.

Mato989 ::

Okapi je izjavil:

Paypal ni niti anonimen, niti poceni.


Bitcoin tudi ni ne anonimen, in tudi ne pretirano poceni napram drugim coinom :)

dronyx ::

Okapi je izjavil:

Teoretično bi lahko izdajale tudi kojne, ki bi bili vezani na funt, in torej ne bi bili uporabni za hazardiranje, ampak za poceni anonimno plačevanje.

Jaz ne razumem v kateri fazi plačevanja s kripto valutami se pojavi anonimnost, če pa ti na menjalnicah (Kraken itd.) menda celo zahtevajo, da se slikaš z osebnim dokumentom v roki. To je še huje kot če grem odpret račun na banko.

maco-maco ::

Včasih je obstajal E-gold @ Wikipedia, ki pa ni bil vezan na fiat, ampak očitno na zlato. Je pa opravljal podobno nalogo.
Kaj?

Mato989 ::

dronyx je izjavil:

Okapi je izjavil:

Teoretično bi lahko izdajale tudi kojne, ki bi bili vezani na funt, in torej ne bi bili uporabni za hazardiranje, ampak za poceni anonimno plačevanje.

Jaz ne razumem v kateri fazi plačevanja s kripto valutami se pojavi anonimnost, če pa ti na menjalnicah (Kraken itd.) menda celo zahtevajo, da se slikaš z osebnim dokumentom v roki. To je še huje kot če grem odpret račun na banko.


Če minaš ne rabiš nič pokazat, in lahko plačaš :)

janezvalva ::

Hair ::

slovencl je izjavil:

Zakaj pa se za bitcoin (ali nek drug coin) ne določi ena fiksna cena napram evru/dolarju + neka inflacija? Se pravi neko povprečje svetovnih valut. Na borzi bi lahko menjal po tej ceni in to je to. Potem bi po mojem imel dejansko možnost za širšo uporabo - to je bil (verjetno) prvotni namen, ne pa gembling.

saj obstaja več takih coinov, ampak še noben ni prišel v širšo uporabo, ker so vsi preveč busy s hypom kripto-delnic, kot so BTC&co
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

slotechar ::

Kaj pa eni ustvarjate s to temo lol. Iz muhe delate slona in iz bitcoina raketno znanost. Dejmo kaj povedat tudi bolj vedrega duha. Kot veste se bitcoinu bliza nov hardfork. Kaj pricakujete. Mislite, da bo situacija podobna kot poleti ko je cena sla po hard forku v nebo pa se vsi bitcoin holderji dobili nov coin zraven in mocno zasluzili. Mislite da bo spet podobna zgodba?

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

na bitfinexu so že zagnali trgovanje za nove coine, ki bodo morda nastali. kako in če se bodo preobrazili v nove pa nisem uspel razbrati...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Vazelin ::

gruntfürmich je izjavil:

na bitfinexu so že zagnali trgovanje za nove coine, ki bodo morda nastali

:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

gruntfürmich ::

ampak pazi, lahko si 4×no zaslužil :))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

kingsix ::

kakob je izjavil:

kingsix je izjavil:

kakob je izjavil:

lambda je izjavil:

krajsim block timeom


To je full bullshit. Ce mas 10x krajši block time, pomeni da je za block 10x manj dela opravljenega pri istem difficulty-u, kar pomeni da je tak block 10x manj secure aka prepis je 10x lažji.

Idioti.


am ne.


am ja.


Ne. You're way oversimplifying. Pojdi si malo brat na to temo in uporabi malo možganov, ker zaeknrat nisi storil nič od naštetega.
To kar si ti navedel je non-issue...trenutno je težava bolj centraliziranost mininga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

kakob ::

Z dobrim razlogom nimamo blockchaina z 10 blocki na sekundo.

I wonder why! Actually, I dont, you should.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

GregiB ::

Če kdo uporablja metodo Dollar cost averaging (DCA), v koliko valut investirate? Tisti, ki v več, razpršite vsak vložek, ali za vsak vložek kupite drugo valuto in krožite?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

kingsix ::

kakob je izjavil:

Z dobrim razlogom nimamo blockchaina z 10 blocki na sekundo.

I wonder why! Actually, I dont, you should.


Se mi res ne da o tem... Daj pojdi na reddit in si poišči vire.. Tam gor so imeli že nekaj diskusij na to temo in imaš tudi matematične modele etc. Skratka kar jasno so ugotovili, da če imaš npr 30 min za confirmation tako na BTC kot na LTC je npr double spend na LTC bistveno manj možen. Je pa LTC veliko bolj uporaben, za manjše transkacije, ko ni časa vendar bi vseeno želel confirmation..vseeno je 1 confirmation boljše kot 0. So pa potem tu še hitrejši blockchaini..mislim da NEM, nisem ziher.
We can agree to disagree, ampak kot sem rekel, noben nima prav ali narobe glede tega.

Raje pomagaj v temah o prehrani. Koliko se spomnim si nekako keto, torej predpostavljam, da tematiko poznaš =).

kakob ::

kakob je izjavil:

vseeno je 1 confirmation boljše kot 0. So pa potem tu še hitrejši blockchaini.


Mutable immutable database. Haha.

Zakaj ne kar paypal?

Sicer pa če zaradi tega ostanejo tvoje starbux transakcije izven btc blockchaina -- it makes me happier.

Sej pravjo da so krave v štali kr zadovolne s življenjem tam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

sarma832 ::

Pomoje segwit2x ne bo imel nekega velikega vpliva in bo veriga šla po gobe, glede na to da exchangi ne bodo listali 2x coina kot Bitcoin.

Glede cene pa nevem, pri zadnjem forku me je blo strah, a očitno zaman. Morda tokrat isto, sej verjetno 95% zainterisiranih za BTC verjetno sploh ne ve da se bo fork zgodil, razen tega da dobijo nove zastonj kovance - morda celo dobra stvar? :))

Drugače pa za plačevanje se meni zdi Ethereum eden izmed najbolj efektivnih. Potrditve so hitre, "valuta" je likvidna, fee je relativno majhen, z vidika decentralizacije pa je verjetno eden izmed najbolj distribuiranih.

Qcube ::

Kaj menite o tem da bodo tisti ki imajo trenutno odprte shorte v BTC jim avtomatično po forku tudi odprlo short za B2X? Bo res cena raketirala če vsi zaprejo shorte naenkrat pred forkom?

https://www.reddit.com/r/Bitcoin/commen...

Mato989 ::

Qcube je izjavil:

Kaj menite o tem da bodo tisti ki imajo trenutno odprte shorte v BTC jim avtomatično po forku tudi odprlo short za B2X? Bo res cena raketirala če vsi zaprejo shorte naenkrat pred forkom?

https://www.reddit.com/r/Bitcoin/commen...


Odvisno je od nečesa čisto drugega... Če bo hardforkno in bo skupna cena btc + btc2 ista kot zdaj, ne bodo nič zgubli :) Je pa zaradi tega možen nor bullish spike ja

slotechar ::

Govori se in pricakuje se, da bo v naslednjih dneh s stopnjevanjem in do 25. Octobra kar dosti denarja iz altcoinov slo v bitcoin. Razlog je jasen. Vsi ki bodo hodlali pred hardforkom bodo dobili zastojn bitcoinGold. Tako kot so pri prejsnjem hardforku konec poletja dobili bitcoin cash pri tem pa je bitcoin cena se obcutno zrastla. Jasno da si dosti trejderjev ze mane roke in vlaga v btc. V majhno mesto velikih nakupov. Ce neb kitajc prepovedu icote pa delu fud bi zdej btc bil orng cez 5000 ampak vseen bo presegel slej ko prej.

Zgodovina sprememb…

MaterVola ::

slovencl je izjavil:

Zakaj pa se za bitcoin (ali nek drug coin) ne določi ena fiksna cena napram evru/dolarju + neka inflacija? Se pravi neko povprečje svetovnih valut. Na borzi bi lahko menjal po tej ceni in to je to. Potem bi po mojem imel dejansko možnost za širšo uporabo - to je bil (verjetno) prvotni namen, ne pa gembling.


Kdo bi skrbel, da bi taka vrednost ostala? Nova centralna banka? Cela fora Bitcoina je, da omogoča finančne transakcije brez finančnih ustanov.

Lonsarg ::

Cena je stabilna sama od sebe, ko se zadeva uporablja pri zadostni količini transakcij in ko je % špekulantov zadosti manjši od % takih, ki valuto uporabljajo kot plačilno sredstvo.

SG_101 ::

Na bitstampu sem neka dni nazaj dobil BCH (zaradi forka avgusta), vendar ker bitstamp se ne podpira trgovanja z BCH, me zanima, ce je mozno, da si naredim račun na kraken in si BCH prenesem tja? Kolikor vem tam podpirajo to valuto?

Se priporoca npr kakno drugo borzo namesto kraken?

Mato989 ::

SG_101 je izjavil:

Na bitstampu sem neka dni nazaj dobil BCH (zaradi forka avgusta), vendar ker bitstamp se ne podpira trgovanja z BCH, me zanima, ce je mozno, da si naredim račun na kraken in si BCH prenesem tja? Kolikor vem tam podpirajo to valuto?

Se priporoca npr kakno drugo borzo namesto kraken?


Bittrex... ne vem od kod vsi silite na uber počasni kraken!

gruntfürmich ::

bitcoin gold se mi zdi tako mala in obskurna valuta parih entuziastov da ne verjamem da bo kaj spremembe tečaja zaradi tega.
bolj se zdi verjetno da se folk pripravlja na segwit-2
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

slovencl ::

MaterVola je izjavil:

slovencl je izjavil:

Zakaj pa se za bitcoin (ali nek drug coin) ne določi ena fiksna cena napram evru/dolarju + neka inflacija? Se pravi neko povprečje svetovnih valut. Na borzi bi lahko menjal po tej ceni in to je to. Potem bi po mojem imel dejansko možnost za širšo uporabo - to je bil (verjetno) prvotni namen, ne pa gembling.


Kdo bi skrbel, da bi taka vrednost ostala? Nova centralna banka? Cela fora Bitcoina je, da omogoča finančne transakcije brez finančnih ustanov.


Nihče ne bi skrbel. Na borzi bi bila cena fiksna in na njo ne bi imel vpliva. Ceno bi določil na nek način glede na ostale valute (po neki dogovorjeni formuli katera bi skrbela da se realna vrednost ne bi spreminjala).

MrStein ::

Partija bi določila ceno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MaterVola ::

slovencl je izjavil:

Nihče ne bi skrbel. Na borzi bi bila cena fiksna in na njo ne bi imel vpliva. Ceno bi določil na nek način glede na ostale valute (po neki dogovorjeni formuli katera bi skrbela da se realna vrednost ne bi spreminjala).


Ne razumeš bistva bitcoina.

Samuel ::

slovencl je izjavil:

Nihče ne bi skrbel. Na borzi bi bila cena fiksna in na njo ne bi imel vpliva. Ceno bi določil na nek način glede na ostale valute (po neki dogovorjeni formuli katera bi skrbela da se realna vrednost ne bi spreminjala).


A smo leta 1989? Ante Marković?
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

jype ::

Šter nule stran daš, pa je vse spet ok.

Samuel ::

V Združenih narodih bi Trump določil ceno bitcoina.. pa še kakšnega altcoina.. :))
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

slotechar ::

Upam, da ste kupl kej bitcoina. :)

Spock83 ::

Jah sej bo spet padel prej ali slej. :)

slovencl ::

MaterVola je izjavil:

slovencl je izjavil:

Nihče ne bi skrbel. Na borzi bi bila cena fiksna in na njo ne bi imel vpliva. Ceno bi določil na nek način glede na ostale valute (po neki dogovorjeni formuli katera bi skrbela da se realna vrednost ne bi spreminjala).


Ne razumeš bistva bitcoina.

In to je?

MaterVola ::

Decentraliziranost.

slotechar ::

Spock83 je izjavil:

Jah sej bo spet padel prej ali slej. :)
Kak optimist si ti lol. Res je, samo pred tem bo se zrasel. Upam da ste uposteval namig predvcerisnim. Dobite zastojn bitcoingold ce holdate kej bitcoina pred 25. Oktobrom. Podelitev bitcoingold pa bo 1. Novembra. Pred tem se pozanimajte katere menjalnice bodo podelile uporabnikom zastojn coine in katere ne.

Spock83 ::

Vedno je bilo tako do zdaj. Bitcoin Gold pa je scum.

slotechar ::

Ja vedno raste in pade. Umetnost pa je vsaj priblizno napovedat kdaj bo rastlo in kdaj padlo. Ce lahko mi prosim povej zakaj in kdaj bo padlo ali zrastlo in razloge za to. Ce je bitcoingold scum ali ne me niti ne zanima dokler ima vrednost ob podelitvi.

Zgodovina sprememb…

Red_Mamba ::

slotechar je izjavil:

Spock83 je izjavil:

Jah sej bo spet padel prej ali slej. :)
Kak optimist si ti lol. Res je, samo pred tem bo se zrasel. Upam da ste uposteval namig predvcerisnim. Dobite zastojn bitcoingold ce holdate kej bitcoina pred 25. Oktobrom. Podelitev bitcoingold pa bo 1. Novembra. Pred tem se pozanimajte katere menjalnice bodo podelile uporabnikom zastojn coine in katere ne.


bitcoing gold je splital kot kaze ze 28. septembra :D
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Qcube ::

Red_Mamba je izjavil:


bitcoing gold je splital kot kaze ze 28. septembra :D


Vir?

Red_Mamba ::

Qcube je izjavil:

Red_Mamba je izjavil:


bitcoing gold je splital kot kaze ze 28. septembra :D


Vir?


https://www.reddit.com/r/Bitcoin/commen...
https://www.reddit.com/r/CryptoCurrency...

Ce je res so premine-ali 200k Bitcoin Gold kovancev zase
Govora je pa tudi o failed ICO-ju. Nisem se poglabljal ker sam ne bom dokupil BTC samo za to da bom imel extra XBG.
Itak po prvem dump-u ne bo prezivel IMO. Sploh ce se FUD iskaze za resnicnega :)
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

lol btc gold...
raje kot na to se fokusirajte da za tisti denar ki bi ga dali za bitcoine eventuelno date v btc gold in jih TAKOJ nato dumpnete, ko bodo šli gor.

drugače pa mislim da ni nobenih ovir da vsak miner ne naredi hard fork in svojega coina iz bitcoina...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

slovencl ::

MaterVola je izjavil:

Decentraliziranost.

In kje vidiš problem v predlogu fiksne cene? Vse ostane tako kot je, samo cena se ne spreminja več iz danes na jutri.
Če v "formulo cene" daš več svetovnih valut, pa še ceno zlata, in ceno kruha, pa še kaj lahko dodaš... a ni to decentralizacija...

A to kar je zdej je pa dobro - anarhija (popolna decentralizacija) :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slovencl ()

akulp ::

Upam, da me ne boste takoj napadli pa mi rekli, da je že 100x napisano in da to ni prava tema, ampak vseeno poskusim. :)
Oz. povejte, če je katera od tem bolj primerna za to vprašanje. Kot vidim, so sicer ostale bolj "mrtve".

Vprašanje se nanaša na Bitstamp.

Sem dokaj nov v kriptovalutah in zaenkrat sem vložil majhne zneske, kot rečenon preko bitstampa, v vsako od treh valut, ki jih podpira.

Zdaj, ko sem nekaj časa spremljal promet, vidim, da mi je recimo vložen znesek zrasel za X %. Kumulativni znesek, vložen v vse tri valute.

Kje bi lahko sedaj videl, za posamezno valuto, koliko je zrasla, glede na vložen znesek in kako bi lahko prenesel v EUR (se pravi k sebi na račun) tiste % nad vloženim zneskom?

Hvala za pomoč.
Lukcc

Tody ::

A je kje kak servis na spletu kot je Blockfolio na spletu, da si vpišeš koliko maš česa in potem tracka koliko je trenutno vredno. Blockfolio je OK ampak ker mi je šel telefon so šli tudi podatki... Bi rabil da se nekje zadeva zapiše :)

genesiss ::

https://cointracking.info (imaš tudi app za iphone in zelo okrnjen za android)

amacar ::

Ne uporabljam, sem pa zasledil: https://www.cryptocompare.com/
««
166 / 270
»»