» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
63 / 270
»»

matejmesar ::

Argument z analogijo na lopato v zlati mrzlici me ne prepriča. Za zaslužek si moral namreč pokriti nabavno ceno lopate in svoj čas, ki je bil vreden veliko več od nabave lopate. Tukaj pa praktično svojega časa ne rabiš.
Argument z ATI..morda. Samo sprašujem pač.

vorantz ::

gruntfürmich je izjavil:

vorantz je izjavil:

Tebe so pa na glavo spustili? :))
Bol gre tko...
Pod nogami maš rudnik zlata in si lihkar nrdil največji stroj na svetu za kopat zlato
Ga boš sam poslal dol al boš prodal nekomu?


torej se čudiš zakaj se je zadnjih 3 leta sploh še dobilo grafične kartice v trgovini, če bi pa ATI sam lahko rudaril btc in imel profit


Rad bi vidu tako veliko firmo, kako prepriča svoje stare zategnjene delničarje zakaj ne prodaja izdelkov in jih uporablja za nek hokus pokus

BaseOne ::

Če kdo rabi cca. 150 EUR (cca. 200 USD) na BTC-e, naj me kontaktira. Denar na TTR, menjam za BTC-e code.

BitcoinGirl ::

http://www.bitcoin-girl.com/bitcoinmani...

Če koga zanima, danes v Mojih Financah 7 stranska tema o Bitcoinu. Med ostalimi, sem tudi jaz tam povedala kaj pametnega ;)

Gregor P ::

... ali si povedala tudi kaj novega (kar ni že na ST-ju)?:D
(zgolj da vemo, če se splača kupiti)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

bbf ::

eden info: statistika uporabnikov bitcoina glede na število prebivalcev z internetom in dolpotegnjenimi Bitcoin-QTji, narejena pred dvemi meseci: http://www.kwaasteniet.eu/dump/penetrat...

jest sm pa naredu frišno s podatki o prebivalcih z zgornjega linka in novimi download podatki http://sourceforge.net/projects/bitcoin... z dokaj velikim timespanom:

bbf ::

edit: mogoče bi moral od začetka aplikacije narest timespan. pa se mi ne da, ker je ogromno delat dobit vse tabele skupaj..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bbf ()

Nwanko ::

A mi lahko kdo obrazloži kako najlažje preneset BTC na TRR oz če de da na Paypal pa potem na kartico,če je možna kaka varianta. Da se to pol tekoče vsak mesec prenaša.

amacar ::

Js uporabljam kraken.com. Ne rabiš pošiljati slik osebne ali prebivališča, preko SEPA dobiš denar naslednji dan ko sprožiš nakazilo.

wooted ::

jaz sem dal withdrawal na mtgoxu in je denar prišel nazaj na mtgox po dveh tednih

Machete ::

Če bi prebral malo forume. denar z mtgoxa niti poskušal ne bi spravljati ven, in bi lepo prišparal čas..

knesz ::

Machete je izjavil:

Če bi prebral malo forume. denar z mtgoxa niti poskušal ne bi spravljati ven, in bi lepo prišparal čas..

V čem je potem fora mt.goxa, če ne moreš narediti withdraw?

wooted ::

sem se registriral na kraken, mogoce vec srece

Nwanko ::

wooted je izjavil:

sem se registriral na kraken, mogoce vec srece

Kak si se uspel registrirat,meni pri geslo nikol ne prime,piše da moram brez številk kljub temu da ni nobene številke v geslu še vedno ven meče error. omg :D

wooted ::

more bit se vsaj en drug znak, npr klicaj, afna itd

Machete ::

Je kdo že prenašal iz btc-e na Okpay? Kakšni so kaj časovni okvirji itd.. ?
Zaenkrat sem dal samo eno majno testno vsoto, ker nisem še posloval preko OkPay-a..
tnx

Machete ::

* ok, nevermind. Testna riba je v akvariju. Ca 1,5H. Kul.

StarMafijec ::

31. januar se bliža, going down?

Gregor P ::

Tudi prav bomo pač malo kupovali.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Machete ::

Machete je izjavil:

* ok, nevermind. Testna riba je v akvariju. Ca 1,5H. Kul.

ok, ko ni testna vstoa, se očitno tudi čas upočasni... bastards

Nwanko ::

Kaj Bitstamp je down?

MrX ::

twitter je kul stvar ...

maintenance do 12ih

Zeitgeist ::

Bitstamp ?@Bitstamp 22h
Due to upgrades and maintenance our site will be unavailable on Sat 25 Jan 2014, between 9:00 and 12:00 GMT+1. Thank you for understanding!

gruntfürmich ::

to! pripravljajo se na naval! gremo do 10000!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zeitgeist ::

če zanima koga malo igranja z nekim drobizom od BTC

http://freebitco.in/?r=263773

link je referal, tak da zbrišite zadnji del, če vam ne odgovarja... :)

M-XXXX ::

Zeitgeist je izjavil:

če zanima koga malo igranja z nekim drobizom od BTC

http://freebitco.in/?r=263773

link je referal, tak da zbrišite zadnji del, če vam ne odgovarja... :)

Koliko pa talajo?

amacar ::

0.00000221 BTC za en spin, torej *24 (en dan)*30 (en mesec) = cca 1€ na mesec :)) Ni vredno se ukvarjat s tem. Mogoče če bi imel dosti refferalov, potem bi šlo.

Balaton ::

0.00000221 BTC = 1 DOGE

lol

Zeitgeist ::

ma saj ni za zasluzit neke miljone :)

malo igranja v svetu BTC. tlko da nekaj malega dobis pa se potem igras na multipy btc opciji :)

StarMafijec ::

stalker ::

M-XXXX je izjavil:

Zeitgeist je izjavil:

če zanima koga malo igranja z nekim drobizom od BTC

http://freebitco.in/?r=263773

link je referal, tak da zbrišite zadnji del, če vam ne odgovarja... :)

Koliko pa talajo?

Večja kot je vrednost bitcoina, manj talajo in obratno. Če imaš srečo in zarolaš cifro 10000 pa dobiš 0.22360248 BTC 8-)

MrX ::

Zeitgeist ::

še dobro da so me verificirali vceraj in sem lahko umaknil moj drobiž :D
prav amaterski je ta mt gox :(

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

Kako se obnesejo kaj pooli ki avtomatsko majnajo najbolj profitabilno valuto? pa da po možnosti potem še v BTC menjajo? Kaj priporočate kaj?

amacar ::

Js poznam middlecoin pa hashcows (opcija pretvorbe v BTC) ter multipool.us (ni konverzije v BTC). Middlecoin sem včasih kr uporabljal ampak v zadnjem času so se pokvarili, pred enim mesecem sem dobival dosti višje zneske kot recimo pred dvema tednoma, tako da jih več ne uporabljam. Rajši skavtam za novimi kovanci se dosti več zasluži. Če pa ne vem kaj bi minal bom pa dal svoj rig v najem na stran http://leaserig.net/ kjer dobim več kot da bi minal z middlecoin/hashcows.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

StarMafijec ::

Kere minerje kj uporabljate?

Nwanko ::

Kolko časa kaj rabijo banke da vidijo nakazilo,ob pol 10 sn dobo potrdilo od Bitstampa da je nakazilo blo,na računu še do zdaj nič ni prikazano...

amacar ::

Ko nakazujem preko krakena je ponavadi popoldan nakazilo vidno, tam okoli 4 ure. (na kliku)

-mojster- ::

uff...lep padec danes iz 810 na 750 v eni uri. Panika je bla zaradi tele novice LINK: http://www.businessinsider.com/report-c...
Pol pa je prišlo do bounce-a in zdej se ponovno vrača na stare tirnice pocasi, trenutno je na 788. Uspelo mi je nardit en lep short iz 805 na 760. Kaj pa vi tudi kdaj shortate al greste samo na long ?
za shortat poznam exchange Bitfinex. Pozna kdo se katero drugo stran ?

MrX ::

A bi razložu kako deluje ta short na bitfinexu?

StarMafijec ::

1 BTC danes bo čez štiri dni vreden 100 BTC!

krucymucy ::

-mojster- je izjavil:

uff...lep padec danes iz 810 na 750 v eni uri. Panika je bla zaradi tele novice LINK: http://www.businessinsider.com/report-c...
Pol pa je prišlo do bounce-a in zdej se ponovno vrača na stare tirnice pocasi, trenutno je na 788. Uspelo mi je nardit en lep short iz 805 na 760. Kaj pa vi tudi kdaj shortate al greste samo na long ?
za shortat poznam exchange Bitfinex. Pozna kdo se katero drugo stran ?

Ne, nic nisem zasluzil danes, ce te to zanima.

-mojster- ::

MrX je izjavil:

A bi razložu kako deluje ta short na bitfinexu?

Ce ze imas account na Bitfinex in gor nalozen denar oz BTC.
1.Najprej gres pod Manage Wallets( desni kot spodaj), kjer preneses tako kolicino denarja oz. BTC s kolikor hoces shortat.
2. Denar preneseš iz exchange wallet v trading wallet.
3. Klikneš na Margin trade ter pod Margin Sell nastaviš tako količino BTC-ja kolikor imaš namen shortat (najverjetneje boš dal isto količino kot si jo prenesu iz exchange wallet v trading wallet). Pri tem dam jst vedno nastavim Limit order.
4. Potrdiš Margin Sell in s tem si nastavil Short.
5. jaz vedno po tem ko sem že sklenil deal, nastavim še pod Margin Buy Trailing stop (cca. 15 USD od prvotne cene, ki sem jo shortal). Trailing stop ti vbistvu na doloceno casovno obdobje refresha vrednost bitcoin-a in na to vrednost pristeje Trailing stop, kar pomeni ce gre vrednost BTC-ja v nasprotno smer, se pravi da narasca namesto da pada, kar si prvotno hotel, ti po prekoracitvi Trailing stopa odstopi od short-anja. To je neke vrste varovalo da slucajno nebi prislo do nepricakovane prevelike izgube denarja v primeru ponoci ko spis.
ps...Retail stop ponavadi nastavim tudi ko delam long term.

dottor ::

Kolko sreče imam jaz je nima noben. Včeraj menjam 7700 dogeja za 0.014BTC in danes začne BTC padat ;((
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

StarMafijec ::

Črni torek?

MaterVola ::

The sky is falling :)

wooted ::

to je neverjetno, mtgox pa se zmer astronomsko ceno.. ne morm drobiza vn dobit, sm racunu da bom pocen kupu pa ni nikamor padlo, drugje pa kar v globne

M-XXXX ::

Dve vprašanji.

Včeraj sem ene par ur majnal na https://www.hashco.ws/stats/ in kot da nebi dobil nič. Imel share, cca 700kH/s, nisem pa dobil nobenih kovančkov, nič. Kakšna ideja?

Pa drugo vprašanje: na bitstampu moram račun potrdit, kaj točno rabim tole iz banke?

pegasus ::

Na hashco.ws moraš majnat vsaj 24h, da se ti kaj pozna.

Vikking ::

M-XXXX je izjavil:



Pa drugo vprašanje: na bitstampu moram račun potrdit, kaj točno rabim tole iz banke?


Verifikacija je povsem preprosta: Skeniraš osebno (spredaj, zadaj), ter greš na banko in položiš ali dvigneš na svoj račun. Listek ki ga dobiš ob pologu ali dvigu denarja na banki, ga skeniraš, in priložiš datoteke (skenirana osebna, in skenirano potrdilo od banke pologa ali dviga) za verifikacijo računa. Ne potrebuješ nobenih drugih potrdil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()
««
63 / 270
»»