» »

debata o Bitcoinu

debata o Bitcoinu

Temo vidijo: vsi
««
64 / 270
»»

M-XXXX ::

Na hashco.ws moraš majnat vsaj 24h, da se ti kaj pozna.

Does not compute... 24h je X bitcoinov, 1h je pač 1/24tina bitcoinov, ali se stanje pokaže šele po 24h?

Listek ki ga dobiš ob pologu ali dvigu denarja na banki,

Hvala, tole me je zanimalo :)

jest10 ::

Zaradi skakanja med kovanci, dobiš neko povprečje šele čez dalj časa.

M-XXXX ::

jest10 je izjavil:

Zaradi skakanja med kovanci, dobiš neko povprečje šele čez dalj časa.

Seveda povprečje... ne pa da po cca 20h vsa stanja 0.0, kot da sploh nebi majnal, čeprav mi je za par ur majnanja kazalo, da delam in dobivam share....

jest10 ::

No kako točn laufa na hashco.ws ne vem, jaz sem na middlecoin, kadar ni nič pametnejšega za rudarit.

singular ::

Se med vami najde kakšen res dober programer z znanjem c, c++ (tudi mysql, php in ostalo ne škodi) in seznanjenostjo z bitcoin api ter api večjih bitcoin marketov?
Kdo smo? Najverjetneje smo največji mining op v Sloveniji, ki deluje od leta 2011, v 2012 smo bili verjetno tudi eden večjih v evropi z 100+ GPUji.
Potrebujemo resnega in zanesljivega človeka, ki obvlada in bi bil pripravljen na dolgoročno sodelovanje. Če res izpolnjuješ zgoraj navedene zahteve se javi na PM.

Smilee ::

Bi kdo prodal btc/ltc? se zanimam za ca 30€, da začnem z trejdanjem.

Če je kdo z nove gorice pa še boljše. MSG me

SkyNet ::

Prodajam bitcoine v vrednosti 100$, oziroma BTC-E code (za trgovanje na BTC-E borzi). Info na ZS prosim :)
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

AglioAlio ::

Pozdravljeni!

Še en IT-jevc, ki se navdušuje nad bitcoin arhitekturo. Prijavil sem se na Bitstamp, kjer so me tudi verificirali na podlagi poslanih dokumentov.
Nameravam kupiti 1BTC , namreč 700$ bi, v primeru katastrofe bil pripravljen prebavit . Zadnje dni berem napovedi glede bitcoina, twitter listo sem si naredil, da malo spremljam dogajanje v tem bitcoin svetu. Nekako verjamem v to tehnologijo. Ogromnegea denarja se vlaga v strtUp podjetja da bi poenostavila ta način poslovanja, predvsem bolj normalnim ljudem, ki se ne razumejo toliko na tehnologijo, varnost, šifriranje,,, Problem vidim samo v kriminilizaciji bitcoina s strani držav, kar sicer niam nekej pravne podlage, a veliko stvari je nima, in če je višja volja se da marsikaj naredit, predvsem umeteno prestrašit ljudi.

Je kdo od vas kupil celoten bitcoin ali dva po tej ceni(cca 700 dolarjev)? Ali sem malo nor?:) Mi svetujete naj raje kupujem po 100 dolarjev...

Hvala

Vikking ::

Zapravi toliko kot lahko potem pogrešaš denarja. Kaj boš pa potem počel z BTC-ji? nabavil druge kovance, ter trgoval, ali čakal da bo BTC-ju zrastla cena in nato prodal...

_Hammer_ ::

So ljudje, ki so kupili ogromne količine tudi že pri mnogo višjih cenah, Bitcoin je bil že preko 1150$.
Mogoče je za počakati vsaj še nekaj dni, govori se, da naj bi prišlo do (velikega) padca tečaja 31. januarja zaradi roka kitajske prepovedi. Mogoče bo kaj res od tega, mogoče ne, mogoče bo začelo padati že zaradi same panike in množičnega prodajanja, če se ti ne mudi, počakaj vsaj še kak dan in potem kupi ceneje.
https://bitcointalk.org/index.php?topic...

AglioAlio ::

Hvala za link HAMMER. Zanimivo branje.

lp

-mojster- ::

Govori se da naj bi bil padec BTC-ja zaradi kitajske prepovedi že vštet v bilanco, in naj ne bi imelo nobenega vpliva na dejansko vrednost BTC-ja po 31. januarju.
Se pa strinjam s Hammer-jem, če ne drugo bo začela vrednost padat zaradi same panike povsod po svetu.
Js bom najvrjetneje jutri shortal oba BTC-ja, katera mam in upal na padec. Zdi se mi precej bolj verjetno, da bo padlo za cca 10%, kot pa da bi se že 31. januarja vrednost povečala. To pa ravno zaradi vsega tega pompa okoli Kitajske.

gruntfürmich ::

kakšen padec, ne se hecat. že več kot 1 mesec smo na platoju. isto kot poleti. in folk še kr sanja o poceni btcjih...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

-mojster- ::

padec se prav zagotovo zna zgodit, vendar ne vrjamem da več kot za kakih 10%. Če je že samo ponedeljkova novica povzročila padec v nekaj urah iz 810 USD na 720 USD. Mislim na novico o priporu CEO-ja (zaradi pranja denarja in kupovanja drog) pri menjalnici Bitinstant, katera generalno gledano dela manj kot 1% celotnega prometa BTC. Če že taka novica pretrese folk ki zacne panicno prodajat, pol vrjetno je tudi nekaj na tem da zna past cena BTC-ja 31. Ne govorim da bo padlo na 400 USD, samo se pa zna spustit tam nekje pod 700 USD.

DeeJay ::

padec ni mel veze z novico o priporu CEO-ja, ampak s tole novico:
http://www.cryptocoinsnews.com/2014/01/...
http://en.ria.ru/business/20140127/1869...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

Aljaz1980 ::

Torej kitajska in rusija so out...

USA pa kolikor razumem zaslišanja, hočejo celotno stvar regulirati. Kar pa navsezadnje ni tako slabo.

Matako ::

gruntfürmich je izjavil:

kakšen padec, ne se hecat. že več kot 1 mesec smo na platoju. isto kot poleti. in folk še kr sanja o poceni btcjih...


Največji padec bo, ko bo dovolj ljudi nehalo sanjati o tem.
/\/\.K.

-mojster- ::

ne bi reku da je na ta padec vplivala novica iz Rusije, ker o priporu je prisla novica ven ob treh popoldne po nasem casu in se v isti uri je zacel BTC hitro padat. Tudi po spletu so vec al manj vsi poklicni trejderji tvitali, da kako je novica o arrestu vplivala na tak padec.

Smilee ::

Govori se tudi, da je bil to sam fejk, da so lahko pršli doloočeni osebki do več coinov po nižji ceni, ker ga bo izstrelilo do konc leta.

Leto 2014 nj bi blo tud leto alt coinov.

-mojster- ::

Smilee je izjavil:

...da so lahko pršli doloočeni osebki do več coinov po nižji ceni, ker ga bo izstrelilo do konc leta...



iz tvoje tipkovnice v bozja usesa :)

gruntfürmich ::

Matako je izjavil:

Največji padec bo, ko bo dovolj ljudi nehalo sanjati o tem.

največji padec je že bil, namreč pri tistih ki so samo brezjajčno opazovali izgubljene priložnosti...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

psickolog ::

Matako je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

kakšen padec, ne se hecat. že več kot 1 mesec smo na platoju. isto kot poleti. in folk še kr sanja o poceni btcjih...


Največji padec bo, ko bo dovolj ljudi nehalo sanjati o tem.


Boljše sanjat in imet denar, kot jokcat, stokat in se kreditirat :DD

MrX ::

In kakšne mate kej plane za 31.1.? :)

StarMafijec ::

MrX je izjavil:

In kakšne mate kej plane za 31.1.? :)

Tako kot večina Kitajcev in sveta bom prodal v paniki tik pred zaprtjem poslovanja na Kitajskem. Prodal bom najbrž za nekaj desed usd na kovanec, cena btc bo takrat najbrž tako globoko padla.

shadow1975 ::

Ali se še splača minat BTC-je ? Na katerih poolih ? Razmišljam o nakupu BUTTERFLY LABS JALAPENO BITCOIN MINER 3-5 GHash. Ampak je možno minat samo bitcoine oz. še ene par kovancov. Ima kdo kakše izkušnje s to napravo ?

Vikking ::

shadow1975 je izjavil:

Ali se še splača minat BTC-je ? Na katerih poolih ? Razmišljam o nakupu BUTTERFLY LABS JALAPENO BITCOIN MINER 3-5 GHash. Ampak je možno minat samo bitcoine oz. še ene par kovancov. Ima kdo kakše izkušnje s to napravo ?


Čas je da se vzameš v roke, vzameš kakšen teden. Si preberš kar se tiče algoritmov, rudarjenja, moči, nastavitev, solo rudarjena, rudarjenja v poolih, multipoolih.. kakšne so razlike, narediš izračune, postaviš cilje, se spoznaš z grafi in razmevanja le-teh, čemu se izgonit.
Registriraš na marketih za menjavo kovancev in menjavo btc-ja v EUR....

Tole spraševanje a se splača rudarit to, če kupim to, ali se splača rudarit ono če kupim tisto... V bistvu bi moral sam nekako približno že ocenit, v pomoč pa ti je že precej linkov ki so ti bili posredovani v višjih postih.

Potem pa poglej kaj boš kupil. Ker drugače boš rudaril pa rudaril, pričakoval naslednji dan bajno bogastvo in sam sebe spraševal: koji k...

lol jaz sem si vzel čas 1 mesec. Ti pa iz včeraj na danes?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

shadow1975 ::

Saj že spremljam zadevo lep čas. Pač nimam izkušenj z rudarjenjem in bi rad štartal. Geforce GTX 650, ki jo imam ima 70kHash/s, zato bi rad nekaj močnejšega. 700 € pa glih nimam našparanih za grafiko, kompe ( vsaj trenutno ne ).
Sprašujem, če ima kdo kakšno izkušnjo s to napravo.

SasoS ::

Ja, lani ob tem času bi z njo še kaj naredil, zdaj je pa škoda štroma tud za 10x hitrejšo 30Gh mašino.

Vikking ::

Tudi jaz nisem imel. Lepo sem se ukvarjal z grafično ki proizvede 30kh/s. Na podlagi tega pa sem se učil, stroška ni bilo.

Malo prebrati teme od začetka ki so tukaj slo-tech (vem ja ima 66 strani tale tema, ampak najdeš kaj koristnega). Dosti uporabnikov, ki ti bo svetovalo.

Še enkrat (če bi rad okvirno vedel koliko € boš proizvedel dnevno z določeno močjo), obišči stran www.coinwarz.com
Zgoraj pod algoritem označi ali te zanima sha-256 (npr. BTC) ali scrypt (npr. LTC). Vpišeš moč rudarjenja in hopla. Podatke za porabo elektriko daš na nič da te ne moti.
Vedi da eden je MH/s drugi v KH/s, drugačen algoritem drugačno obračunana moč. Da ne boš gledal podatek za svoj usb erupter, pa vpisoval 6gh/s pod scrypt.

amacar ::

Podatke za elektriko lahko kr nastavi tam 0.15€ na kilovat. Pri 300W+ se že kr pozna.

-mojster- ::

http://www.coindesk.com/btc-china-accep...

Novica, katera bi lahko pomenila dvig cene tam do cca. 900 USD, ne pa padca kot je blo sprva za pričakovati.

SasoS ::

Happy New Year! :)

bbf ::

mal pa že dogaja

AglioAlio ::

Ta novica, ki si jo propopal tine je mene prej, ko sm jo na twitteju zaznal, prepričala, da sem kupil prvi BTC :) po 778 dolarja. Tako da sm zraven. Zdej pa naj ta rumeni navalijo na cekine:)
Zanima če še akko pogosto vi prodajate in kupujete? Na dnevni ravni, tedenski?...

Hvala, lp

M-XXXX ::

Imam 2 grafe (2x 280x).
Rad bi nastavil, da bi ena delovala na 100% (recimo 700 hashov, I13), druga pa bi delovala na cca 500 hashov kar pomeni I12. Lahko to tako nastavim?

DeeJay ::

komot.
če uporabljaš cgminer, daš v cgminer.conf
"intensity" : "13,12",

krneki0001 ::

v cgminerju, ko že dela, klikneš na G, potem pa na I in določiš za kater GPU gre in mu določiš cifro kok bo imel I. Na ta način lahko določiš skoraj vse za oba gpu-ja.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

DeeJay je izjavil:

komot.
če uporabljaš cgminer, daš v cgminer.conf
"intensity" : "13,12",

Tole je pa že tako bedno enostavno, da je že kar neumno :D hvala!

krneki0001 ::

Za 2x 280X, lahko nastaviš takole (samo cmd ali pa bat datoteko narediš in to notri skopiraš, ter shraniš in startaš):

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
cgminer.exe -0 stratum+tcp://pool.com -u user.worker -p password --scrypt --gpu-engine 1030,1030 --gpu-memlock 1500,1500 --gpu-powertune 20,20 --thread-concurrency 15232,15232 --intensity 18,18 --lokup-gap 2,2 --w 512,512

gpu-engine in gpu-memlock si nastavi za tvoje kartice
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Vikking ::

Kaj je fora da nastaviš v cgminerju worksize 512?

Več kot 256 itak ne gre (vsaj meni vrne nazaj iz 384 na 256). Kar lahko preveriš ko shraniš config datoteko v cgminerju, vrne sam na max 256.

pa "gpu-threads" ne moreš nastavljati za vsako posebej (če je govora o uporabi vejice). Če prva deluje na 1 druga na 2, ne moreš narediti: --gpu-threads 1,2

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

Buggy ::

M-XXXX je izjavil:

DeeJay je izjavil:

komot.
če uporabljaš cgminer, daš v cgminer.conf
"intensity" : "13,12",

Tole je pa že tako bedno enostavno, da je že kar neumno :D hvala!


se bolj elegantno je ce uporabljas CGwatcherja (pokazes mu pot do lastnega cgminerja in conf fila), ki ti poleg moznosti on-the-fly spreminjanja dolocenih parametrov (intenziteta, clocki, ventilator, ...) prek GUI-ja, ponuja se cel kup informacij, statistike in scheduler. Jaz recimo ko grem odigrat kako igro, preko CGminerja enostavno disable-am grafiko na katero je priklopljen monitor in rudarim na drugi, medtem ko spilam na prvi.

krneki0001 ::

Vikking je izjavil:

Kaj je fora da nastaviš v cgminerju worksize 512?

Več kot 256 itak ne gre (vsaj meni vrne nazaj iz 384 na 256). Kar lahko preveriš ko shraniš config datoteko v cgminerju, vrne sam na max 256.

pa "gpu-threads" ne moreš nastavljati za vsako posebej (če je govora o uporabi vejice). Če prva deluje na 1 druga na 2, ne moreš narediti: --gpu-threads 1,2


S temi nastavitvami, ki sem jih napisal gre R9 270X malo čez 470kh/s. Tako da s štirimi karticami delam od 1.8 do 1.9Mh/s. Karkoli drugega nastavim, pade na 435kh/s na kartico.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

ProGo ::

To imam tudi jaz problem: 7970 daje 740khash na 2 threadih, pri enem pa 550, 290x pa ne dela na 2 threadih (pri tc 32768), tako da imam obe kartici na 1 threadu in izgubljam skoraj 200 khashev/s.

krneki0001 ::

To se da lepo rešit. Štartaš cgminer z funkcijo -d 0 - to pomeni, da je vklopljena samo prva kartica. in specificiraš vse da dela prva kartica, potem pa štartaš cgminer še z opcijo -d 1 in nastaviš parametre za drugo kartico.

Obakrat pa vpišeš isti pool, samo 2 userja naredi na poolu in vsaka kartica dela pod svojim userjem.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

ProGo ::

"intensity" : "13,20",
"vectors" : "1,1",
"worksize" : "256,256",
"lookup-gap" : "0,0",
"thread-concurrency" : "8192,32768",
"gpu-engine" : "1080,922",
"gpu-fan" : "25-85,25-85",
"gpu-memclock" : "1500,1500",
"gpu-powertune" : "10,10",
"gpu-platform" : "0",
"gpu-threads" : "2,1", ne deluje, obe kartici imata po 1 delujoč thread

DeeJay ::

Si ziher, da je prava nastavitev?

krneki0001 ::

gopro, ja ker kličeš eno inštanco cgminer-ja. Če bi klical dve, potem bi za eno veljale prve nastavtve, za drugo pa druge, v eni ini ali conf datoteki pa dela z 1, ker druga kartica tega ne zmore.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Vikking ::

Lej če kličeš nastavitev gpu threads 2,1 bo delovalo na 1 za obe

Oziroma narediš za vsako kartico datoteko posebej, vrstico posebej (kartice pa kličeš kot je že nebivedu povedal). Ker v cgminerju če pišeš nastavitev v eni vrstici za več kartic, cgminer ne pusti nastavitev gpu threads za vsako posebej amapk eno število za vse enako, kot se da za memclock gpuclock...
Problem natsane samo takrat ko imaš različne kartice in potrebujejo različen gpu-thread. Drugače ne bo težav.

Kar se tiče Worksize (-w) pa je maximum v cgminerju 256. Lahko kličeš 512 kolikor hočeš, bo vedno max 256.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

dreta ::

In cgminer you cannot specify multiple values for gpu-threads. gpu-threads is a
global per-instance setting, not a per-GPU setting. If you want to run 2
different values of gpu-threads, you need to run 2 instances of cgminer.

https://bitcointalk.org/index.php?topic...

ProGo ::

Hvala za link. V sgminerju 4.0 se lahko nastavi tudi različen threads in dela. 2 instanci cgminerja (en z d 0 in drug z d 1) pa sta mi vedno zmrznila računalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ProGo ()
««
64 / 270
»»